z i v Personalia Van der Louw bemoeit zich toch met staking FAMILIEBERICHTEN Smit wijst suggesties van de hand Vakbonden tegen BTW op dagbladen Hoger personeel (MHP) wil ook actie voeren Mogelijk actiè in visbedrijver ZATERDAG 6 OKTOBER 1979 TROUWKWARTET TE F kunnen van maandag lof en mei vrijdag lelefo- msch van 9 00-19 30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456 Op zondagavond *s drt alleen mogeii|k van 18 00-2C 00 uur Langs deze weg komen wij u. ook namens de kin deren. hartelijk danken voor de belangstelling in welke vorm dan ook on dervonden bij ons 50-ja- rig huwelijk. W. de Wit G. de Wit- van der Zwart Byerincklaan 22. 2313 SB Leiden M. E. Doets ir. F. W. van Voorden Waterlooweg 99. 3711 BD Austerlitz. 6 oktober. 1979. Op 14 oktober zijn onze ouders Arjen Eunia en Lies Runia-van der Veen 25 jaar getrouwd. Wij willen u graag gelegenheid geven hen hiermee te feliciteren D.V. op zaterdag 13 oktober van 16.30 tot 18 00 uur in het Geref. Centrum. Com. Dirkssplein 10. te Emmeloord. Hun dankbare kinderen Froukje en Nico Baukje Jitty oktober 1979 H. Stevinlaan 54, Emmeloord. Zondag 14 oktober a.s. hopen wij D.V. met onze kinderen de dag te herdenken van ons 25-jarig huwelijk Ben de Kleine Janny de Kleine-Koopsen Laurens en Aly Aalt en Annemarie Dirk en Rita Ria en Mario Hans Oktober 1979 3832 BE Leusden (Zuid), Oranjelaan 4. Gelegenheid tot feliciteren zaterdag 15 oktober a.s. van 16.00 uur tot 17.30 uur in restaurant „Bavoort". Trekerweg 28 te Leusden (Z). ..De zepen des Heren, die maakt rijk" Spreuken 10 vs. 22a Op zaterdag 13 oktober a s. hopen wij met onze kinderen de dag te herdenken, waarop wij 25 jaar geleden in het huwelijk werden verbonden. Gerrit Eveleens Nelly Frieda Eveleens-Boomhouwer Gelegenheid tot het aanbieden van uw gelukwensen op deze dag van 16 00-18.00 uur tn restaurant ..De Woelige Baren Langeweg 16 te Roelofarendsveen Oude Wetering, oktober 1979. Veerstraat 39 Voor ons nog onverwachts heeft de Heere Thuis gehaald Zijn kind. onze zuster, schoon zuster en tante Maria van Dam Sinds 5 maart 1969 weduwe van H. M. Bosker op de leeftijd van 80 jaar- Hetzij wij dan leven, hetzij wij sterven, wij zijn des Heeren. Rom 14 8 Wieringerwerf. 4 oktober 1979 Groningen: A. M. van Dam-Broekema Andijk: T. van Dam-Bosma Groningen: R. van Dam A. van Dam-Buurmeijer Groningen P. van Dam Neven en nichten God nam nog onver wachts tot Zich onze schoonzuster Marie van Dam sinds 1969 weduwe van H M Bosker op de leeftijd van 80 jaar Velp: H P Bosker Ermelo: E M Bosker- v.d. Berg Ommen J H Bosker W Bosker Lumkes 4 oktober 1979 Thuis gehaald is door zijn Heer en Heiland onze geliefde broer JAN PLUISTER H. Pluister T. Pluister- den Engelse B. Pluister Heerhugowaard 5 oktober 1979 Heden nam de Heer tot Zich. onze lieve vader en grootvader Johan Smelt weduwnaar van Margaretha Heijmans in de ouderdom van 83 jaar. „Gij kent mijn leven woord voor woord." Ps. 139 2B berijmd. Nijverdal: J. W. Akkerman-Smelt J. L. Akkerman Hengelo (0): G Smelt E. Smelt-Nederlof Amersfoort: W. Smelt en kleinkinderen Hengelo (0). 5 oktober 1979. Hennepstraat 4. Correspondentie-adres Dennenbosweg 59. Hengelo (O). De rouwdienst zal worden gehouden: dinsdag. 9 oktober om 13.00 uur in de aula van de Algemene Begraafplaats. Oldenzaalsestraat te Hengelo (0), waarna de teraardebestelling zal plaatshebben. Aan hen. die de overledene de laatste eer wensen te bewijzen wordt verzocht om 12.50 uur in de aula van bovengenoemde begraaf plaats aanwezig te zijn. De overledene is opgebaard in de aula Delde- nerstraat 157 te Hengelo (O). Gelegenheid tot condoleren aldaar, maandag avond van 7.00-7.30 uur. De Heer van leven en sterven nam tot Zich mijn erg lieve Betty, onze geliefde moeder, schoonmoeder en oma Elisabeth Oranje-Schwenk op de leeftijd van 73 jaar. Bussum: P. J. Oranje Naarden: J. H. C. Oranje E. R. J. Oranje-Kramer Sebastiaan Anita 4 oktober 1979 Oranjepark 24 1405 HD Bussum De rouwdienst geleid door Ds. R. Strijker zal gehouden worden dinsdag 9 oktober om 13.30 uur in de aula van de Algemene Begraafplaats aan de Nieuwe Hilversumseweg te Bussum. waarna aansluitend de begrafenis aldaar zal plaatshebben. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de plechtigheid in de aula van de begraafplaats. Hetzij wij leven, hetzij wij sterven, wij zijn des Heren. In vol vertrouwen op haar Heiland is voor ons geheel onverwacht ontslapen onze lieve moe der en oma Willemina Helena Vofel-Verkruissen weduwe van Jan Vogel, op de leeftijd van 73 jaar. Amersfoort/Bratislawa (CSSR): Gery en Ivan Juraj Delft: Ellen en Ewoud Corina Bastiaan Annemarieke Rudolf Alpen a.d. Rijn. 4 oktober 1979 Sterrenlaan 140B Corr.adres: E C de Man. Gebbenlaan 10. 2625 KA Delft Gelegenheid tot afscheid nemen zaterdag 6 oktober van 7.30-8.00 uur in de bezinnings- ruimte van de Dnehoorne. ingang Sterrenlaan te Alphen a.d. Rijn. De teraardebestelling zal plaatsvinden D.V. maandag 8 oktober 1979 op de Oosterbegraafplaats. Aankomst aula 2.00 uur n.m. Na de begrafenis is er gelegenheid tot condole ren in de aula van de begraafplaats. Heden behaagde het de Here, na een kortston dige ziekte in het Diaconessenhuis te Breda, tot Zich te nemen mijn geliefde man en schoon zoon. onze broeder, zwager en oom Johannes Broere echtgenoot van Cornelia Rietveld op de leeftijd van ruim 65 jaar. Namens de familie C. Broere-Rietveld Jac. Rietveld Lage Zwaluwe. 4 oktober 1979 Kerkstraat 70 De rouwdienst zal D.V. plaatshebben op maan dag 8 oktober a s. om 14 uur in de Ned Hervormde kerk te Lage Zwaluwe. waarna de teraardebestelling zal plaatsvinden Gelegen heid tot condoleren na de begrafenis tn ..Ons belang". Liever geen bloemen Heden nam God tot Zich onze geliefde moeder, grootmoeder, zuster en schoonzuster Anneke Roodberg, sinds 24 juli 1945 weduwe van Marinus Blom op de leeftijd van ruim 84 jaar Ede P. Blom W. Blom-Francken Brussel J F Blom E. M Blom-Rietveld Marliesje Middelstum. J. Roodberg H. J. Roodberg-de Jongh Utrecht: D. Lindeboom A Lindeboom-Roodberg Apeldoorn: G. Hulshof-Blom Utrecht. 5 oktober 1979 van Lynden van Sandenburglaan 2 C o r r e s ponden tiead res P Blom Op den Berg 80. Ede De overledene is opgebaard in de rouwkamer van ziekenhuis Oudenrijn, van Heuven Goed hartlaan 4 Gelegenheid tot condoleren aldaar maandag van 19.00-19.30 uur. Thuis geen bezoek. De teraardebestelling zal plaats hebben dins dag 9 oktober om 14 00 uur op de begraaf plaats ..Den en Rust". Frans Halslaan te Bilt- hoven Donderdagmorgen, 4 oktober 1979 nam onze Hemelse Vader zeer plotseling tot Zich in Zijn heerlijkheid, onze innig geliefde Mamma en Oma Aagje Rietmulder-van Cittert geboren 27-7-1921 weduwe van Gijsbert Jacobus Rietmulder De Heer was hun Herder Haar Kinderen en Kleinkinderen. 2253 HN Voorschoten. Diepenbrocklaan 28. Geen toespraken - Geen bloemen S.v.p. geen bezoek De rouwdienst in de Gereformeerde Kerk aan de Leidseweg te Voorschoten is bepaajd op dinsdag 9 oktober a.s. om 13.00 uur. waarna de begrafenis zal plaatsvinden om ca. 14.00 uur op de begraafplaats „Rósenburgh" aldaar. Heden werd door haar Héér thuisgehaald, na een veelbewogen leven, onze lieve zuster Aagje Rietmulder-van Cittert God heeft alle tranen van haar ogen afgewist. Ans en Jonas Rola. „Houdt Gij mijn handen beide met kracht omvat." Voor ons nog onverwacht maar op Zijn tijd nam de Here uit ons midden weg mijn lieve vader, onze broer, zwager en oom Pieter Mulder weduwnaar van Bertha Petronella van der Vaart op de leeftijd van 87 jaar Uit aller naam: T. Huisman-Mulder Woerden. 5 oktober 1979 Bejaardencentrum "t Oude Landt". Park Oudeland 60 Corr.-adres: Pruimenlaan 152. 1185 SB Amstelveen. Gelegenheid tot condoleren maandagavond 8 oktober van 7.00-7.30 uur in de conversatiezaal van het bejaardencentrum. De dienst voor familie en belangstellenden zal worden gehouden dinsdag 9 oktober om 14.00 uur in de aula van gebouw „De Roeping" (naast de Herv. kerk) te Wilnis, waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de Herv. be graafplaats aldaar. Heden na de Heer tot Zich onze lieve schoon zuster en tante Aagje Rietmulder-van Cittert Hij zal alle tranen van onze ogen afwissen. Uit aller naam: M. P. Rietmulder Voorschoten. 4 oktober 1979. „Och. mocht ik in die heilige gebouwen." Psalm 27 3 berijmd. In volle verzekerdheid fles geloofs. na een moeitevol leven, is van ons heengegaan, mijn lieve zoon en onze lieve broer en zwager Hendrik Samsom op de leeftijd van 60 jaar. Mijdrecht: H. Samsom Breukelen: J. Samsom J. Samsom-Voorsluijs Rotterdam: G. Samsom J. Samsom-Hoogendoorn Soest: C. Samsom C. Samsom-Verrips Wa verveen: G. Samsom N. Samsom-Verweij Rotterdam: C. vari Soest-Samsom T, D. van Soest Almcre: A. van Rouwenhorst-Samsom J. van Rouwenhorst Ouderkerk a.d. Amstel: A. Samsom C. Samsom-Vink' De dienst van Woord en Gebed wordt gehou den op 8 oktober om 11.00 uur in de Neder lands Hervormde kerk te Waverveen. waarna de begrafenis zal plaatshebben op de begraaf plaats aldaar. De Heer heeft in zijn heerlijkheid opgenomen Zijn kind, mijn lieve man. onze lieve vader en grootvader Hendrikus Bosch op de gezegende leeftijd van 84 jaar. Hardenberg: J. Bosch-Tekkelenburg Luxemburgs J. Bosch B. W. Bosch-de Hoop Henk Jelle Anneke 7772 CD Hardenberg, 5 oktober 1979. Br. Bramenstraat 5. De begrafenis zal plaatshebben maandag 8 oktober a.s. op de begraafplaats aan de Bruch- terweg te Hardenberg. De rouwdienst 2al worden gehouden in de Geref. Kerk (Höftekerk) aan het Wilhelmina- plein te Hardenberg. Aanvang 10.30 uur. Vertrek naar de begraafplaats om 11.00 uur. Voor de dienst gelegenheid tot condoleren. ..Here. Gij doorgrondt en kent mij" Psalm 139 Na een geweldig gedragen lijden ging van o heen, mijn lieve man. onze lieve vader. gro< en overgrootvader Dijke Bernardus Doddema echtgenoot van Martje Weste^dijk in de ouderdom van 81 jaar. Assen: M. Doddema-Westerdijk H. Doddema J. Doddema-Haakma Warffum: A Fokkens-Doddema J. Fokkens klein- en achterkleinkinderen Assen. 5 oktober 1979 „De Slingeborgh". De Slinge 1. Licht na duisternis. In wonderbare pracht ontstaan. Roept God ons allen bij de naam. Hij schenkt ons licht na duisternis. Die als een vader met ons is. Met groot verdriet delen wij u mede. dat geheel onverwacht van ons is heengegaan David Hendra Honing op de jonge leeftijd van 8 maanden. Wij zijn erg bedroefd, maar ook dankbaar voor het vele goede dat we in hem mochten ont vangen. Hans Honing Ria Honing-Kuijt Mariska en Tobias 1127 PD Den lip. 4 oktober 1979. No. 52A. De begrafenis heeft op 6 oktober j.l. in alle stilte plaatsgevonden te Landsmeer. A ide id tooi lerr ip i eds nnt P De begrafenis zal D.V. plaatsvinden op dins-r3^ dag 9 oktober a.s. om 14.00 uur vanilit het e<p gebouw „Trefpunt" te Nieuwolda. Zij die de overledene de laatste eer willen bewijzen worden verzocht aldaar om 13.15 uur aanwezig te zijn. Na de begrafenis is er gelegenheid tot condole ren in „Trefpunt" Liever geen bezoek en geen bloemén. Daar het ons onmogelijk is om ieder persoonlijk bedanken, willen wij hierbij onze hartelijke da betuigen aan allen die tijdens de ziekte en na overlijden van mijn lieve man. onze vader en op Fibo Zomerman hun medeleven hebben betoond. Vooral de enorme belangstelling bij de begrafe heeft ons getroffen. Zuidwolde (Gron.), oktober 1979 Schoolstraat 6. J. K. Zomerman-Doornl ,n kinderpn en kleinkinder gjj In plaats van kaarten. Wij willen allen hartelijk dankzeggen, die met hebben meegeleefd en ons tot steun zijn geweest het overlijden van mijn geliefde man en onze schoonvader en grootvader, de heer M. C. Capelle W. J. Capelle-Balkenende en kinderen. 1 oktober 1979 Julianaweg 1, 4255 HB Nieuwendijk. Nu drie stafleden van de Arbeiders Gemeenschap der Woodbrookers Ad van Biemen Sjoerd Bijlevetd Lideke In 't Veld hun werk in de A.G. neer leggen, geeft het bestuur gelegenheid tot afscheid nemen op 20 oktober 1979 tussen 15.00 uur en 17.00 uur, in het centrum Bent- veldweg 3. Bentveld. Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM Ondanks het feit dat de directie van het sleepvaartbedrijf Smit in Rotterdam min of meer offici eel had laten weten een be middelingspoging van burge meester Van der Louw in het sleepbootconflict niet op prijs te stellen, heeft de burge meester namens het Rotter damse college twee sugges ties gelanceerd aan de hand waarvan een mogelijke oplos sing in zicht zou kunnen komen. Volgens de burgemeester kan ge dacht worden aan een commissie van goede diensten of het zoeken naar één bemiddelaar. De directie van Smit heeft de beide suggesties Inmid dels van de hand gewezen. Volgens Van der Louw worden de belde suggesties ingegeven door de zorg over de verharding van het con flict. Een oplossing wordt nu bewust of onbewust in politionele richting gestuwd, aldus de burgemeester die zich uiterst teleurgesteld toonde over de prompte afwijzing van de Smit- directie. Zoals bekend heeft de directie van Smit een uiterste bod gedaan door toe te zeggen dat de loonsverhoging van 28,50 gulden bruto verwerkt zal worden in de nieuwe CAO van 1980. Smit denkt er niet over de loonsver hoging met terugwerkende kracht in te voeren. In de Rotterdamse haven zijn gister morgen stakende slepers met pam fletten langs de Rotterdamse haven bedrijven gegaan om het personeel daar zover te krijgen dat zij met sleepboothulp binnengekomen sche pen gaan boycotten. Volgens een woordvoerder van de slepers viel de actie „wel goed' Sinds de Rotterdamse stakingen be gonnen tot en met 1 oktober zijn bij de gemeentelijke sociale dienst 75 aanvragen om een uitkering inge diend door mensen die als gevolg van de stakingen geen of onvoldoende inkomsten hadden. Een klem aantai van deze aanvragen kom* uit de groep havenslepers. De vraag of tot een uitkering moet worden overge gaan wordt begin volgende week be antwoord. UTRECHT (ANP) De grafische bond van de FNV „Druk en papier" en de Nederlandse vereniging van journalisten NVJ zijn er fel op tegen dat er een BTW-tarief van vier pro cent komt voor de dagbladen. De regering heeft in de onlangs gepubli ceerde miljoenennota deze heffing weer op haar verlanglijstje staan, on danks het feit dat zij vorig Jaar op dit punt al werd teruggefloten door de Tweede Kamer. „Druk en Papier" en NVJ wijzen een BTW-heffing voor dagbladen af, om dat naar hun mening op geen enkele wijze beperkingen mogen worden op gelegd aan het recht op vrije Informa tieverstrekking. Bovendien zouden de kranten duurder worden als een BTW-tarief zou worden Ingevoerd, en dat heeft weer consequenties voor de portemonnee van de lezer, zo stellen de belde FNV-bonden. De bonden gaan In dit geval In eendrachtige samenwerking met de werkgeversorganisatie In de dagbla den. NDP trachten via parlemen taire weg opnieuw de Invoering van de BTW-heffing te verijdelen. Vanaf 11 oktober reist het Mechels Miniatuur Teater door Nederland met de nieuwste produktie „Het machtig reservoir" van Peter Terson Het stuk gaat over een toevallige ontmoeting tussen de bewaker van een waterreservoir en een brave kan toorbediende. BENOEMING Dr P. Nas (41) is benoemd tot secretaris van de soci aal-economische raad (SER). Dr Nas zal met name worden belast met het secretariaat van de commissies on dernemingsraden, arbeidswetgeving en werkloosheidsvoorziening Hij volgt hiermee dr P. S. Pels op. die op 1 oktober met pensioen is gegaan. Voordat dr Nas in dienst van de SER trad, was hij als hoofdmedewerker organisatiesociologie verbonden aan de Katholieke Universiteit te Nijme gen, waar, hij ook sociologie stu deerde. Van een onzer verslaggevers DONGEN „Het middelbaar en ho ger personeel past ervoor om nog maar één bijdrage te leveren aan het kabinetsbeleid van Van Agt. Dit zei gisteren voorzitter Henk van der Schalie van de raad van overleg voor middelbaar en hoger personeel (MHP) op een vergadering in Dongen. Van der Schalie vreest dat hij zijn achterban (honderdduizend man) niet meer in de hand kan houden, hoewel de MHP niet propageert om morgen al de straat op te gaan". „Onze mensen zijn het beu en acties - stakingen Inbegrepen zijn lang zamerhand overmljdelijk", aldus de MHP-voorzltter, voor wie het nu al vaststaat dat een centraal akkoord over de arbeidsvoorwaardenbeleid er ook dit Jaar weer niet zal Inzitten. De MHP voelt er niets meer voor concre te voorstellen op tafel te leggen. „We zijn het zat Voor ons Is de maat vol. want voor de zoveelste keer krijgt het hoger personeel de rekening gepre senteerd". Volgens Van der Schalie hebben de mensen met een „boven-modaal" In komen de afgelopen vijf Jaar al ruim 1,5 miljard op tafel gelegd, wat bete kent dat ze er ln reëel besteedbaar Inkomen één procent op achteruit gingen. Volgend jaar hangt deze Inko menscategorie vermoedelijk onder meer een voortzetting van de aftop ping van de prijscompensatie boven het hoofd. pa v< Van een onzer verslaggevers fa UTRECHT Als de werkgevers in j3 visbewerkende en -verwerkende t drijven niet voor dinsdagmiddag i B uur tegemoet zijn gekomen aan j{ eisen van de werknemers dreigt er deze bedrijven een werkonderb king. Dit heeft de Veryoersbond Cl gisteren in een ultimatum deze wei gevers laten weten. Het gaat hier om bedrijven, die vall V onder de CAO voor kuipers en harir pakkers en geconcentreerd zijn Katwijk. Vlaardingen en Scheven >r gen De eisen zijn gericht op het trekken van het basis-weekloc 5 waarover de afgelopen periode u puttend met de werkgevers is ovi legd. evenwel zonder een bevredigei resultaat voor de werknemers. 'I m Er ontstond een conflict, toen de Ve^ voersbond-CNV erachterkwam dtf( een van de grote bedrijven al geruin 'i tijd veel meer betaalde dan in CAO was aangegeven. Bovendi< wordt in deze bedrijfstak regelmat gebruikgemaakt van losse arbeid i krachten, die een hoger loon krijge dan het vaste personeel Het CN betwijfelt of er voor deze mensi 1 belasting en sociale premies word<P afgedragen. In gesprekken met de bonden hebbe de werkgevers verklaard, dat ze h«J vaste personeel slechts voor een b paald soort werkzaamheden mcit wensen te betalen. „Dat werd onl gezegd, toen we zelf via onze leden ontdekt hadden dat dat reeds gebeu g de", aldus de Vervoersbond-CN\jil „Die werkzaamheden laden en lo^l sen komen echter overal voor en dit werknemers voor wie deze CAO geld 1 worden geacht allerlei voorkomend 1 werkzaamheden te verrichten. Wan,< neer er dan in het ene bedrijf mee van een bepaald werkonderdeel spra ke Is dan in het andere, is dat slecht 1 een accentverschuiving. |i Het ls voor ons geen reden dat werk] i onderdeel van de CAO los te koppejl len. zoals de werkgevers willen. Vanji daag is dat het laden en lossen eq i morgen misschien weer iets anders 'j De CAO geldt voor zo'n 250 tot 30$ mensen, van wie de meeste werkend mers zijn georganiseerd. Van hen is het grootste deel lid van de Vervoers- bond-CNV.

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 8