Lflogere olieprijs niet n lonen compenseren Vader haalde kind weer thuis w "Kabinet op de bres vHvoor sociale minima Jé.™ NMB Pauselijke reis blijft reeks van hoogtepunten ,P%KrtSBfi magazine Hrecteur Internationale Monetaire Fonds: 1 - Veel mensen die vroeger stad verlieten willen terug je- .'Koopkracht zal niet dalen' Campagne voor provincie Twente Smit-Kroes stelt omstreden startbaan Teuge in gebruik 'Buitenlander moet tweemaal zo lang op woning wachten' Verhoging debetrente kredieten keer zo groot ais het percentageinge- Klacht tegen gemeenschap voor geestelijk gehandicapten ERDAG 6 OKTOBER 1979 ">rg\ ingem V en wj JL BINNENLAND TROUW/KWARTET 13 >or Nico Kussendrager v I ELGRADO De stijging van de olieprijzen moet niet verrekend worden in de lonen. Als de le duurder wordt en daardoor de prijzen stijgen, mag dat niet in het loonzakje blijken. Dat is l mening van Jacques de la Rosière, de directeur van het Internationale Monetaire Fonds g tofcreldbank in Belgrado. ►or de indexatie (koppeling van de 1 be<jen aan de prijzen) in geval van turdere olie achterwege te laten, wil la Rosièe de Inflatie binnen de rken houden. en zijn slottoespraak tot de Jaarver- kiering hamerde hij sterk op het tkleinen van de geldontwaarding; ts wat de IMF-directeur ook terug- jnd in veel redevoeringen van de üiisters van Financiën van de le- mlanden van het IMF, de afgelopen jek. Met name ook de Nederlandse windsman Andriessen besteedde iel aandacht aan de inflatie. F), die gisteren met de pers praatte na afloop van de jaarvergadering van IMF en NOORDWIJKERHOUT (ANP) Er zijn waarschijnlijk veel mensen die destijds de stad hebben verlaten, maar die nu onder bepaalde voorwaarden weer in de stad willen wonen. Aangezien alleen de hogere inkomensgroepen de vestigings barrières kunnen omzeilen, moet het beleid worden gericht op de midden-Inkomensgroepen. Iproep e la Rosière deed ee»i oproep op de lelanden de ontwikkelingslanden «er te helpen, wat ook geldt voor de «sterse landen. Eigen economische |oblemen mogen geen verontschul- ng zijn nalatig te blijven aldus de rst man van het IMF. (ij noemde het bemoedigend, dat pveel landen een sterk Intematio- aal Monetaire Fonds (IMF) willen, lat moet niet alleen een rol spelen bij 'art* fctalingsbalansmoeilijkheden (lan ded- |en die met tekorten dan wel over- Chotten zitten omdat de invoer gro- er is dan de uitvoer, of omgekeerd), naar ook bij het tot rust brengen van de geldmarkten. Met name ook de Amerikaanse minister van Financiën William Miller, heeft op versterking van het IMF aangedrongen. Overigens bestond er gisteravond hier in Belgrado teleurstelling over het feit, dat de VS geen maatregelen hebben aangekondigd om iets te doen aan de scherpe koersval van de dollar. „Onze plannen zullen worden aangekondigd als ze worden uitge voerd", zei Miller daarover eerder. Het gebrek aan vertrouwen in de dol lar in West-Europa veegde hij van tafel met de opmerking, dat de VS uit zijn „op resultaten, niet op populari teit". Snel De la Rosière wees er nog op, dat een uitbreiding van de looptijd van de leningen van het IMF van hoogstens acht tot maximaal tien Jaar in de maak is, terwijl ook weer plannen bestaan voor extra fondsen om ont wikkelingslanden, die door de stij ging van de olieprijzen in moeilijkhe den zijn gekomen, te helpen. Overi gens werd informeel van de kant van enkele westerse landen de vrees uit gesproken, dat daarmee de taak van het fonds wordt ondergraven. Het wil landen in acute moeilijkheden hel- omi i pen. en tien jaar is wel een erg lange termijn. De la Rosière riep verder ontwikke lingslanden die in de probleem drei gen te raken nog op zo snel mogelijk bij het IMF aan te kloppen, zodat „oplossingen niet in een dramatische context hoeven te worden ge vonden". De la Rosières ambtgenoot bij de Wereldbank. Robert McNamara, drong er bij alle landen, die nog niet akkoord zijn gegaan met een vergro ting van het kapitaal van de bank. op aan dat zo snel mogelijk te doen. Zoals bekend zijn met name de Vere nigde Staten daartegen, en in zijn openingsrede dinsdag deed McNama ra daarop een bijzonder felle aanval. Over de IDA (de Internationale Ontr wikkelings Associatie, een dochter van de Wereldbank die voordelige ontwikkelingsteun geeft aan de arm ste ontwikkelingslanden) zei McNa mara, dat als over de rol van IDA geen overeenstemming wordt be reikt, het geld half volgend jaar op is. De derde-wereldlanden die het toch slecht lastig ging, zullen dan in nog grotere moeilijkheden komen. Volgend jaar wordt de Jaarvergade ring van IMF en Wereldbank, die dan in „Washington wordt gehouden, voorgezeten door Tanzania Ver wacht wordt, dat dan de Palestijnse kwestie en eeen waarnemersrol voor de bevrijdingsorganisatie PLO na drukkelijker aan de orde zal komen, dan in Belgrado het geval is geweest. Daar werd de twistappel doorgescho ven naar een bijzondere commissie, die zich nu over de PLO zal buigen. België, Frankrijk, West-Dültsland, Nigeria, Joegoslavië en Nieuw-Zee- land (als voorzitter), zijn lid van de commissie. W. -1. Dit staat in de inleiding van drs P W. Blauw van de Erasmusuniversiteit in Rotterdam en drs C. Pastor van de rijksuniversiteit Utrecht voor de stu dieconferentie over de „Bevolkings beweging van en naar de grote ste den", gisteren en vandaag in Noord- wljkerhout. De inleiders baseren hun veronderstelling mede op een onder zoek dat in Utrecht werd gehouden. Daaruit blijkt dat van de mensen die naar de stad terugkeren 67 procent van de mannen en 58 procent van de vrouwen al eerder in een van de vier grote steden had gewoond. Een be langrijke reden om weer naar de stad te trekken is volgens het onderzoek het werk van de man. Werken wordt het meest genoemd door mensen uit de midden-klasse. Contacten en wonen zijn de belang rijkste motieven voor de lagere inko mensgroepen en voorzieningen voor de hoogste. Dr. J. den Draak van de Technische Hogeschool in Delft ver klaart in zijn „discussiestof" dat de term ontvolking van de binnenstad overdreven is. De binnensteden in ons land hebben tussen 1960 en 1978 tussen de 40 en 60 procent van hun bewoners verloren. Maar er blijven ook veel mensen wonen. De aantrek kelijkheid van de binnenstad kan vol gens hem worden bevorderd en de grote mobiliteit kan worden vermin derd door verbetering in het woning bestand en de woonomgeving. Drs C. Cortie van de Gemeentelijke Universiteit van Amsterdam stelt, dat de zeer snelle ontwikkelingen in de werkgelegenheid van Amsterdam en de daarbij behorende woningcon sumptie leidden tot een bevolkings opbouw, die haar behoeften uit in de vorm van handhaving van de ge bouwde omgeving (bouwen voor de buurt) en nieuwbouw voor laagstbe taalden (woningwet) Het gevolg is volgens hem. de kwaliteit van de wo ningvoorraad blijft steeds verder ach ter op de omgeving. Samen met Theo Hegeman, voorzitter van de vereniging Vrienden van Teuge rolt mevrouw Smit-Kroes de alternatieve startbaan van Teuge uit Van een onzer verslaggevers TEUGE Staatssecretaris mevrouw Smit-Kroes heeft gistermiddag de verharde oost-west start- en landings baan van de luchthaven Teuge tus sen Apeldoorn en Deventer officieel in gebruik gesteld. Tegen deze baan is jarenlang actie gevoerd door een comité van omwonenden, dat de strijd totaan de kroon doorzette, maar tenslotte verloor. Gevreesd werd dat het met de rust in de omgeving van het vliegveld na de aanleg van de verharde baan hele- üan onze soc.-econ. redactie DEN HAAG Het kabinet 9;al ervoor zorgen dat toch iiet de koopkracht van de so- siale uitkeringen tussen mini- num en modaal (25.600 gul len bruto per jaar) volgend aar zal dalen. Premier Van Vgt zei dit gisteren na de ver- [adering van de ministerraad. ^Daar is gesproken over de ^Uterk negatieve reactie van de ^Vakcentrales op Van Agts me dedeling, dat volgend jaar ei genlijk alleen behoud van koopkracht voor de laagste uitkeringen (sociale minima) vast staat. dreiging dat de uitkeringen boven iet minimum door de nullijn zakken, uitstaat doordat op 1 oktober alle itkeringen tussentijds met een pro mt zijn verhoogd. Die verhoging igde het kabinet toe in juni aan het DA in de Tweede Kamer, toen het ig om de bestekkorting op de uit dringen. Het CDA wilde er toen ab- oluut zeker van zijn dat als gevolg ran de kortingen de uitkeringen niet loor de nullijn zouden zakken, wan- ieer dit najaar de prijzen onverhoopt nel zouden stijgen als gevolg van de terke verhoging van de olieprijs van >egin dit jaar. Afgesproken is toen meteen dat het tussentijdse procent an oktober zou worden ingehouden ip de automatische halfjaarlijkse 'erhoging van 1 januari. Intussen blijkt echter dat de nawer- cing van de hoge olieprijs pas vol lend jaar goed tot uiting komt in lantrekken van de inflatie. Het kabi net komt het procent, dat voor okto ber al is weggegeven, nu node te kort voor volgend Jaar. Minister Albeda (sociale zaken) had in zijn begroting op Prinsjesdag al meegedeeld dat daarom de inhaal van dat procent misschien gedeeltelijk verschoven zou moeten worden van januari naar juli volgend Jaar. Nu heeft Van Agt gisteren verklaard dat het kabinet de verrekening van het procent zodanig zal vertragen dat de koopkracht van alle uitkeringen tot modaal niet door de nullijn zal zakken. UTRECHT (ANP) De gemiddelde wachttijden voor huisvesting zijn voor buitenlanders tweemaal zo lang als voor Nederlanders. Het percenta ge ingeschreven buitenlandse wo ningzoekenden is bijna overal twee ADVERTENTIE In verband met de stijging van de rente op de geldmarkt, zien wij ons genoodzaakt met in gang van 8 oktober 1979 onze tarieven aan te passen. De tijdelijke toeslag op de debetrente van kredieten, waarvan het tarief gekoppeld is aan het promesse-disconto van De Nederlandsche Bank N.V., zal met ingang van bovengenoemde datum verhoogd worden van '/2% tot 1%. maal gedaan zou zijn. Meegedeeld werd gisteren echter dat in het Jaar, waarin de baan officieus al in gebruik was, het aantal zakenvluchten wel met twintig procent steeg maar het aantal vliegbewegingen met tien pro cent is teruggelopen. Mevrouw Smit-Kroes, die vijfhon derd gasten bijna een uur liet wach ten, omdat ze op uitnodiging van het luchthavenbestuur nog met een zweefvliegtuig de lucht in moest, zei dat Teuge geschiedenis had gemaakt. Het gevecht om de verharding van de baan, die nodig was voor een meer continu, efficiënt en veilig gebruik van de luchthaven, zou ook wel eens belangrijk kunnen zijn met het oog op andere vliegvelden in Nederland. Men was daardoor namelijk gedwon gen zich te bezinnen op een reeks van factoren, die een rol spelen bij de aanwezigheid van een vliegveld, za ken die ook van belang zijn in het licht van de komende zónering van luchtvaarttereinen. De voorzitster van het actiecomité: mevrouw Hermans zei: „De omwo nenden hebben nu zelfs bij zware regenval, hagel en sneeuw geen rust meer." (De grasbaan was bij dergelij ke weersomstandigheden vaak on bruikbaar). Ze deed de suggestie Teu ge tijdens de weekeinden te sluiten voor gemotoriseerd vliegverkeer. Mevrouw Smit-Kroes reikte later aan ongeveer honderd nieuwe sportvlie gers de tekenen van vliegvaardigheid (wings) uit. Ongeveer 25 mensen kre gen het certificaat van „stand-by-pi- lot". ENSCHEDE (ANP) Onder het mot to Gewein)st Twente: Provincie Twente" is gisteren een campagne begonnen ter ondersteuning van de plannen om van het gewest Twente een provincie te maken. Mr Ph J. L M. Houben, voorzitter van het Ge west. zei dat in de afgelopen Jaren meer dan voldoende duidelijkheid is ontstaan over wat in Twente wordt gezien als de aangewezen oplossing, te weten de vorming van een zelfstan dige provincie. Dit is onder andere gebleken uit een wetenschappelijk onderzoek, door de positieve uitspraken over de vorming van een Provincie Twente door de 22 bij het gewest aangesloten gemeen ten, de opstelling van de Twentse politieke partijen en de raad van het gewest Twente. De campagne voor de vorming van een provincie Twente zal duren tot en met de parlementaire behandeling van het wetsontwerp reorganisatie binnenlands bestuur. In eerste instantie gaat men zich rich ten op de leden van het huidige kabi net, de Kamerleden en de statenle den van de provincies Overijssel en Gelderland. De belangrijkste activi teiten die zullen worden ontplooid zijn: Kamer- en statenleden uitnodi gen voor bezoeken aan Twente en zelf regelmatig bezoeken afleggen in Den Haag. het huis-aan-huls verspreiden van de voorlichtingskrant in Twente, het houden van lezingen voor vereni gingen en organisaties, een intensief contact met de publiciteitsmedia, het reserveren van een of meer Twente- coupé's in de Intercitytreln Twente- Den Haag voor geïnteresseerden in Kamerdebatten over Twentse proble men, en het laten rondrijden in Twen te van een campagnebus. WASHINGTON (AFP, ANP) Vandaag en morgen moet in; Washington de apotheose van de pauselijke reis plaatsvinden. De paus zal een ontmoeting hebben met de organisatie van Amerikaanse staten en ook met president Carter. Tijdens een mis zal hij in zijn laatste toespraak zijn boodschap nog eenmaal samenvatten. In Chicago heeft hij opnieuw de zorg voor de armen en de trouw aan de kerk aangeprezen. De paus trok in Chicago meer belangstellenden dan generaal MacArthur in 1953, de vori ge recordhouder. Maar ook hier was de paus onwrik baar waar het ging over celibaat, vrouwelijke priesters, echtscheiding, homoseksualiteit, geboortenbeper- klng, voor- en buitenechtelijke sex en abortus „Het is niet mogelijk om alle kritiek te onUopen, maar het is wel mogelijk te werken voor het welzijn van allen". Ondanks zijn uitgesproken meningen over zaken die Amerikaanse rooms- katholieken in hoge mate verdeeld houden, blijft de paus enorme men senmassa's in ware extase brengen. Een moeder reikte haar blinde doch tertje omhoog naar de paus, in de hoop op een wonder. Tallozen raken in complete vervoering als ze zelfs maar een glimp van de paus in leven den lijve hebben opgevangen. Zondag is de laatste dag van dit ook voor Amerikanen ongeëvenaarde ge beuren. In de avond vliegt de paus terug naar Rome. On» commentaar staat op pay. 5. ningzoekenden is bijna overal twee tti i,j j_ V*l "1 1 i. schreven woningzoekenden onder de oo x totale bevolking. Buitenlanders zijn ADVERTENTIE WENEN (Reuter) De Tsjechoslo- waakse dissidente toneelschrijver Pavel Kohout, die donderdag na een officieel verblijf van een Jaar in het Westen naar zijn vaderland wilde te rugkeren, mocht de grens niet over. Dit hebben Tsjechoslowaakse emi granten in Wenen meegedeeld. Zes grenswachten brachten de 51-jarige schrijver hardhandig terug naar de Oostenrijkse kant van de grens, na dat deze acht uur op toestemming had gewacht om naar Praag door te rijden. de woningzoekenden met de minste kansen. De overheid moet op korte termijn de gemeentelijke woonruim teverordeningen toetsen aan het non discriminatiebeginsel. dat de woning- ruim tewet kent Dit staat in een rapport over de ach terstelling van buitenalndse gezinnen bij gemeentelijke woningtoewijzing dat binnenkort bij het Nederlandse centrum buitenlanders (NCB) zal ver schijnen. Voor het onderzoek werd schriftelijk geënqüeteerd in Rotter dam, Gouda, Almelo. Tilburg en En schede. Volgens het blad 'Motief' van de NCB, dat deze week een samenvat ting van het rapport publiceert, zijn de onderzoekresultaten niet verras send en weinig vrolijk voor de buiten landers. Uit het rapport blijkt dat buitenland se woningzoekenden in belangrijker mate op de gemeentelijke woningdis tributie zijn aangewezen dan Neder landse woningzoekenden. Gemeente lijke woonruimteverordeningen zijn bovendien vaak voorzien van artike len, gericht tegen nieuwkomers in de gemeente en dus tegen immigranten. door Jan Sloothaak GRONINGEN We hebben ons kind naar huis gehaald omdat het ernstig' verwaarloosd was. In de vijf weken dat het in Nieuw Woelwijck was, is het tien pond afgevallen en vertoonde het uitdrogingsverschijnselen. Onze huisarts sprak zelfs van een „concentratiekampkind". Deze beschuldiging uit de heer J. H. Roelfzema uit het Drentse Midlaren aan het adres van de protestants-christelijke dorpsgemeenschap van geestelijk gehandicapten „Nieuw Woelwijck" te Hoogezand-Sappemeer. ADVERTENTIE Het medisch tuchtcollege in Gronin gen zal waarschijnlijk nog dit jaar een klacht over deze zaak behande len. Behalve tegen Nieuw Woelwijck heeft Roelfzema vooral bezwaar te gen de inspectie voor de geestelijke volksgezondheid in Leeuwarden en in mindere mate ook tegen het tuchtcol lege zelf. De inmiddels veertien jarige Gerard Roelfzema werd altijd door zijn ou ders verzorgd. Overdag was hij in een dagverblijf. Eind vorig jaar werd de jongen opgenomen in Nieuw Woel wijck. Daar hield men zich volgens Roelfzema niet aan de aanwijzingen van de kinderarts en de ouders zelf. zowel met betrekking tot de medicij nen als voeding en dergelijke. Volgens Roelfzema zijn er talloze ge tuigen onder wie de huisarts die de achteruitgang van het kind kun- hem de uitdrogingsverschijnselen. Gerard dronk gewoon niets meer. Op een desbetreffende vraag ant woordt De Haan dat alleen de vocht- balans van zieke kinderen werd bijge houden. „Maar Gerard wès ziek", al dus Roelfzema. Wel wordt van ieder kind een lijst van de ontlasting bijge houden. „De Haan had die van Ge rard in beslag moeten nemen Nu hebben ze volop tijd ermee te knoei en". vindt Roelfzema. Sommige vra gen worden gewoon overgeslagen Zo wordt om een voorbeeld te noemen het antwoord acht opge volgd door antwoord tien. Vraag ne gen wordt domweg genegeerd. Ande re vragen worden afgedaan met het antwoord: „niet in het gesprek be trokken". Dat slaat op vragen over de gang van zaken in Nieuw Woelwijck en de vraag of de inrichting wel aan ontbreken van) speelgoed, het niet ingaan op belastende brieven van huisarts en kinderarts. Volgens Roelfzema had De Haan zich ook V0iW8SS6n gebelgd getoond over het feit dat hij de zaak rechtstreeks aan het tucht college had gemeld in plaats van dit via de Inspectie te doen. nen, maar werd uitgesteld omdat Roelfzema vond dat hij niet genoeg tijd kreeg zijn getuigen op te roepen. Later vroeg de tegenpartij volgens Roelfzema zonder motivatie op nieuw uitstel. Secretaris mr. M P. Dorhout van het tuchtcollege: „Maar dat gebeurde in onderling overleg tussen de advocaten". Roelfzema's advocaat, mr H Huizinga. bevestigt dat. „Het uitstel kwam mij ook wel gelegen, maar ik denk dat de zaak nog wel dit jaar wordt afgehandeld." nen bevestigen De vader legde een de COZ-normen (Centraal Orgaan lijst van klachten voor aan de inspec teur van de geestelijke volksgezond heid E. de Haan. De antwoorden daarop vindt hij ver onder de maat. Op een vraag over de medicatie ant woordt De Haan dat in Nieuw Woel wijck ter bevordering van de ontlas ting sennepeul-thee wordt gegeven. „Maar onze kinderarts had Dulcolax- plllen voorgeschreven en daar wordt aan voorbijgegaan". Volgens de in specteur dronk Gerard koffie en vond hij dat lekker. „Dat kan niet. HIJ vindt het afschuwelijk". Koffie Dit koffieverhaal en de „vies smaken de sennepeul-thee" verklaren volgens Ziekenhuistarieven i voldoet, waar aan bepaalde subsidies zijn gekop peld. „Uit het antwoord op dit soort vragen had Juist kunnen blijken dat de lei ding van Nieuw Woelwijck faalt". Ab surd vindt Roelfzema inspecteur De Haans antwoord dat er goede voor uitgang is geboekt met de zindelijk heid. „Een baby van een half jaar en daar moet je Gerard mee vergelij ken maak je niet zindelijker in vijf weken, nadat wij er dertien jaar aan hebben gewerkt". De vraag waarom de ouders niet zijn gewaarschuwd toen Gerard achteruit ging, wordt ook genegeerd en verder beklaagt Roelfzema zich over de zijns inziens onjuiste antwoorden over de precieze personeelsbezetting, (het 'Grond van waarheid' Inspecteur De Haan reageert veront waardigd. „Als de heer Roelfzema die toer op gaatIk vind het Juist uitstekend dat hij de zaak aan het tuchtcollege voorlegt en heb hem zelfs in die richting geadviseerd." Vol gens de Inspecteur is er wel degelijk een diepgaand onderzoek ingesteld en hij ontkent ook niet dat er „een grond van waarheid" in de klacht steekt. Hij vindt echter tevens dat daarom de inrichting als zodanig niet meteen in een kwaad daglicht moet worden gesteld. „Als een inrichting verkeerde presta ties levert komt dat heus wel aan het licht. Inrichtingen zijn net glazen hui zen. Eén incident kan echter als een loden kogel blijven hangen In het geval van de Roelfzema's hadden en kele zaken beter gekund en ik heb ook kritiek geuit, maar daar is het ook mee gezegd. Wellicht dat Roelfze ma daar niet tevreden mee is." Deze is dat inderdaad niet en zegt hoe dan ook zijn recht te zullen krijgen. Op 6 november is het precies een jaar geleden dat hij de zaak aan het tucht college voorlegde en op die datum wil hij op een persconferentie de zaak tot in details bekendmaken De zaak zou al in maart voor het tuchtcollege dle- Roelfzema meent dat de kwestie deels te herleiden is tot de methode van directeur Fop Wassenaar van Nieuw Woelwijck. „Hij wil van zijn pupillen volwassenen maken, ook al zijn ze zoals Gerard blijven steken op het peil van een halfjarige baby. Daarom moest Gerard zo nodig koffie drinken Wassenaar beweert echter ook dat hij de pupillen indivi dueel wil benaderen Nou. wat dat in de praktijk voorstelt, zien we nu" Roelfzema heeft inmiddels contact opgenomen met een groep verpleeg sters van de inrichting Groot Brons wijk te Wagenborgen, waar Nieuw Woelwijck aan verbonden is. Deze groep is met Wassenaar verwikkeld geweest in een machtsstrijd toen Nieuw Woelwijck nog niet zelfstandig was. maar deel uitmaakte van de inrichting te Wagenborgen. (Daarbij speelde overigens een hele serie com petentiekwesties een rol, zoals: demo cratisering van het personeel en de daarmee gepaard gaande inbreuk op de hiërarchie, het ..humanist" zijn van Wassenaar, die voorkeur zou heb ben voor niet-christelljk personeel, vraagstukken rond heilige huisjes en taboes in de seksuele sfeer Zaken die alom in de psychiatrie van de laatste jaren spelen en tot uiting komen in verschillende stromingen over me thodiek en aanpak Wassenaar zegt zelf „Zoals Roelfze ma het zegt is het niet helemaal, maar in overleg met het bestuur geef ik in afwachting van het tuchtcollege geen commentaar". „VU ontslaat 383 man" Dat zou m de krant staan wannaar de universiteitssalanssen werden gede nivelleerd. En als er genivelleerd wordt? Dan kunnen er honderden WW-ers aan 'n baan worden gehol pen, zo werd voor VUmagazine uitge rekend. Lees VUmagazine's relaas over De Portemonnaie. Wat vindt het VUpersoneet een recht vaardiger inkomensverdeling? Is de mens wel zo zelfzuchtig als hij denkt dat hij is? VUMAGAZINE 'n opinieblad waar studie achter zit Noteer ook mij als abonnee op VU magazine voor f 20.- per |aar. Handtekening In open enveloppe, zonder postzegel sturen aan Vnje U never silett Antw. nr 1771 1007 MC AMSTERDAM

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 13