GIJON TART GROTE BROERS Vaclav Jezek niet gelukkig met Ericsson WÉ nf Overweg ziet kansen voor FC Twente Beschuldigingen in zaak Peterson Jan Timman benut aanvalskansen niet xxxx XX.X Trainer Novoa wil in uitwedstrijden basis voor kampioenschap leggen 'Het is een home-referee, die ik liever in Rotterdam had zien fluiten' Anderlecht uitgeschakeld Eerste zege van waterpoloploeg Na zeven uur spelen remise Patrese en starter verantwoordelijk Remise tegen Lajos Portisch 'Komende drie wedstrijden zijn belangrijk, dan wordt het alles of niets' IOC verbaasd over invitatie aan PLO Belg wint proloog Ster der beloften WOENSDAG 3 OKTOBER 1979 SPORT TROUW/KWARTET 13.':' door Johan Woldendorp EINDHOVEN Tegenover de 62 Europa Cupwedstrij den, die PSV tot dusver heeft gespeeld, staan er slechts vijf van Real Sporting de Oijon. Het gemis aan historie op dat punt weerhoudt de Spaanse runner-up er evenwel niet van een aardige reputatie als counterelftal met zich mee te torsen. De latere finalist In het UEFA-Cup- toemooi, Rode Ster Belgrado, bleef vorig Jaar In eigen omgeving op 1-1 steken (nadat de Zuidslaven in Oijon al twee punten hadden verzameld) en In deze, nog prille competitie won de equipe van trainer Manuel Diaz No voa zijn uitwedstrijden tegen de Atle- tico's Madrid en Bilbao tamelijk overtuigend. PSV klampt zich daar om terecht niet vast aan de statisti sche gegevens, die slechts één Europa Cupnederlaag op eigen terrein verra den. Dat verlies betekende een Jaar geleden meteen de eliminatie van de Brabanders in het internationale toe rn ooivoetbal. De progressie, die Oijon tentoon spreidt, is overigens iets van de laat ste tijd. De basis voor de verrassende tweede plaats in de competitie van vorig Jaar werd bepaald niet in de uitbeurten gelegd. In den vreemde konden slechts de zwakke broeders Burgos, Real Zaragoza en Santander worden overwonnen. Novoa, vorig Jaar hulptrainer onder de met onbe kende bestemming vertrokken Vicen te Miera, heeft zijn elftal vooral op dat punt gerestaureerd. In Spanje is het mogelijk om daarmee de basis voor het landskampioenschap te leg gen. Titelhouder Real Madrid zege vierde het afgelopen seizoen slechts vier keer buiten de hoofdstad pi kant detail: overigens wel bij GiJon en het teleurstellend als vijfde finish ende Barcelona troefde zijn gasthe ren in totaliteit niet vaker dan twee keer af. Niet zelden hebben Spaanse voetballers met gewetenloze thuis- fluiters te maken. Om nog maar niet te praten over de omkooppogingen van scheidsrechters, daar op het Ibe risch schiereiland. „Toch moet Je aan Gijons overwinningen in Madrid en Bilbao geen verstrekkende conclu sies verbinden." waarschuwt Novoa. Niettemin is Sporting de GiJon dit jaar doelbewust van plan op de lands titel af te stevenen. De provincieclub uit de mijnstreek Asturië wil het mas ker van de frustratie en de onderda nigheid ten opzichte van de rijke clubs Barcelona en Real Madrid kei hard laten vallen. Novoa: „Ondanks een tekort op de begroting (ongeveer 850.000 red.) zijn we geen mo ment van plan geweest om onze beste spelers te verkopen. Er was volop belangstelling voor international Qulni, maar als je hem laat gaan. begraaf Je misschien voor altijd de mogelijkheden om aan de top van de competitie te spelen." De 30-jarige zoon van de streek is het troetelkind van de vereniging. Hij speelt al twaalf Jaar in het eerste elftal van GiJon, heeft 25 interland wedstrijden op zijn naam staan en is tevens één van de voornaamste doel- puntenfabrikanten van zijn land. Het kost het bestuur trouwens weinig moeite om hem vast te houden. No voa: „Qulni blijft het liefst in Asturië. Hij is eigenlijk de verpersoonlijking van het elftal. Ofschoon er een paar Argentijnen in de selectie zitten, schuilt de kracht voornamelijk in de eenheid. Die saamhorigheid is langs natuurlijke weg tot stand gekomen. Met acht spelers uit de streek in het eerste elftal is het gemakkelijk wer ken voor een trainer. Nu wij aan de top van het Spaanse voetbal mee draaien, zijn we in feite een vreemde eend in de bijt. Real Madrid en Barce lona zijn de grote, rijke clubs. Ter illustratie: Real heeft voor de Engels man Cunningham meer betaald dan wij voor al onze spelers." Gijons begroting 6,3 miljoen gul den; de helft wordt verzwolgen door de spelers en de trainersstaf mag voor Nederlandse begrippen op top niveau liggen, Real en Barcelona, die jaarlijks respectievelijk 25 en 32 mil joen (omgerekend in Nederlandse eenheden) uitgeven, schokschoude ren slechts om dat bedrag. Met die 6,3 milloen houdt Giion ook noa de luxueuze voetbalschool Mareo en de naar de tweede divisie gepromoveer de filiaalclub Deportivo Gijon draai ende. Dit resultaat werd bereikt door Novoa. die vorig jaar zijn job als assistent van Miera combineerde met het trainersschap van de dependan ce. Dat is andere koek dan in Neder land, waar te veel clubs ten onrechte de jeugdopleiding het slachtoffer la ten worden van de overigens noodza kelijke drang om te bezuinigen. Hoe wel, gestimuleerd door de successen van het jonge Feyenoord en eindelijk stuk gelopen op de overdreven hoge transfersommen (waarbij Je kunt stellen, dat het overdreven is om so- wie-so een transferstelsel in stand te houden, maar dat terzijde), lijkt er een kentering op komst te zijn. Terug naar GiJon. Novoa: „Vier deug den vormen ons devies: eerlijkheid, besluitvaardigheid, discipline en werklust. Daarmee moet het moge lijk zijn om onze faam in Spanje en Europa te vergroten." A 7i door Matty Verkamman LIVERPOOL Vaclav Jezek geeft het niet toe, maar de trainer van Feyenoord moet met zijn „behoudende" tactiek in de eerste UEFA-wedstrijd tegen Everton achteraf niet erg gelukkig geweest zijn. Tegen Ajax toonde Feyenoord immers ondubbelzinnig aan dat de Rotterdamse club maar het beste van de eigen aanvallende kwaliteiten kan uitgaan. Min of meer door een besluit van Jezek zelf, werd de kampioen van vorig jaar zaterdag aan alle kanten voorbij gerend. Had de Tsjechoslowaak tien dagen eerder ook maar gegokt op het tegen Ajax zo vlotte aanvalsspel. Dat durfde hij evenwel niet. Feyenoord koesterde een overdreven respect voor de Engelse middenmoter en kwam niet verder dan een magere 1-0 over winning. Dat is geen basis om de hernieuwde kwam. Jezek: „Ik heb in het vliegtuig confrontatie met Everton met al te veel optimisme tegemoet te zien. Bij Europa Cup-duels in Engeland wil het nog weieens spoken. Er is sprake van een speciale Cupsfeer, die aange wakkerd wordt door een niet stil te krijgen aanhang. Daarbij is het wel een gelukje, dat de fans van Everton niet erg lijken warm te lopen voor het duel. De leiding van Everton is al blij met een opkomst van 30.000 man, terwijl het Liverpoolse stadion plaats biedt aan 53.000 toeschouwers. Des ondanks vreest Vaclav Jezek Everton in eigen omgeving, gelet op zijn be spiegeling: „De 1-0 uitslag is gunstig, omdat Everton er in Rotterdam niet in geslaagd is te scoren. Dat was inderdaad onze grootste zorg in de eerste wedstrijd. Maar anderzijds is het een kleine marge voor een Euro pees onervaren ploeg als dit jonge Feyenoord. In ons team hebben al leen Jansen en Notten ruime ervaring in de Europa Cup opgedaan. Op een hele selectie zijn dat er maar weinig." Bijna fel werd de minzame en over het algemeen als een vakman erken de trainer gisteren, toen het eerste duel tegen de Britten ter sprake BRUSSEL Het Schotse Dundee heeft in het-toernooi om de UEFA- Cup voor een verrassing gezorgd door het Belgische Anderlecht uit te scha kelen. In Brussel kwam Anderlecht niet verder dan 1-1, terwijl de eerste wedstrijd in Dundee in een 0-0 gelijk spel was geëindigd. Door het uit ge maakte doelpunt gaat Dundee over naar de tweede ronde. Na de eerste helft had Anderecht met 1-0 de lei ding door een treffer van Nielssen. Negen minuten voor het einde maak te Kopel het beslissende doelpunt voor Dundee. HVAR Het Nederlandse waterpolo- team heeft met 10-6 gewonnen van Frankrijk in zijn tweede wedstrijd voor het eerste Olympische kwalifica tietoernooi dat in Hvar wordt ge houden. Het scoreverloop: Van Zeeland 1-0, Noordergraaf 2-0, Nieuwenhuizen 3-0, Noordergraaf 4-0, Heroe 4-1, Van Mil 5-1 bij zeven tegen zes spelers, Van Mil 6-1 bij zeven tegen zes spelers. Veer 7-1, Brisfer 7-2 bij zeven tegen zes spelers. Lefert 7-3 bij zeven tegen zes spelers. Veer 8-3. Van Belkum 9-3. Lefert 9-4, Van Zeeland 10-4, Lef ?rt 10-5, Simon 10-6 UTRECHT De tweede partij in de damtweekamp om de wereldtitel tus sen titelhouder Anatoli Gantwarg uit Rusland en Harm Wiersma in Utrecht is in remise geëindigd. Wiersma speel de met wit. De partij, die ruim zeven uur duurde, ging over 95 zetten. De stand is nu 2-2 een artikel gelezen, waarin wordt ge suggereerd. dat de spelers het niet eens waren met de taktiek. Dat is niet eerlijk, want het is niet waar. In het trainingskamp te Zeist had iedereen de mond ervan vol, dat we in elk geval geen goal tegen mochten krij gen. Niemand heeft mij later over die taktiek iets gezegd of gevraagd." Desondanks heeft Jezek kennelijk wel met dat zwaar tegenvallende en voor het publiek oninteressante duel in zijn maag gezeten. Hij heeft de wedstrijd drie keer teruggezien op de video, waarvan één keer met zijn spe lers. Jezek: „Het was zeker geen goe de wedstrijd, maar ook niet zo slecht als ik hier en daar heb gelezen. De kardinale fout was, dat de spelers in de opbouw te lang met de bal liepen. De overgang van verdediging naar aanval nam te veel tijd in beslag. Tegen Ajax heeft de ploeg veel direc ter gespeeld. Er is zaterdagavond na tuurlijk bewezen, dat we een goede ploeg hebben, die veel individuele kwaliteit heeft. Maar Feyenoord- Ajax was naar mijn oordeel niet te Vaclav Jezek (r) met Jan Peters, de Feyenoord-spits, die tegen Ajax goed was voor twee doelpunten Het uitgangspunt is so wie so anders in het bekervoetbal, maar bovendien gaf Ajax ons de ruimte om te voetr ballen." Gisteravond besprak Jezek met zijn selectiegroep (waar de jonge, tegen Excelsior onlangs debuterende aan valler Carlo de Leeuw in ontbreekt) de opstelling en de plannen voor de wedstrijd tegen Everton. Tegenover de pers gaf hij zich 's middags als een trainer met gevoel voor inspraak bloot. De 56-jarjge Tsjechoslowaak had toen hetzelfde basisteam als te gen Ajax in gedachten, maar was bereid om na het gesprek met de groep zijn visie op één plaats in het elftal eventueel nog te wijzigen. Je zek: „Ik vind dat Albertsen nu niet op het middenveld moet spelen, maar misschien dat ik straks na het overleg met de jongens van gedachten veran der. Ik neem natuurlijk de beslissing, maar de spelers hebben ook iets te vertellen. Zelf ben ik er bijvoorbeeld voorstander van om Wim Jansen nu weer als laatste man te laten spelen, vergelijken met Feyenoord-Everton. ^maar als Wim dat echt niet wil, dan blijft Nielsen gewoon op zijn plaats staan." Dat was dus een opmerkelijk geluid uit de mond van een man, die leuke of gedurfde uitspraken doorgaans over laat aan jongere collega's als Hughes, Beenhakker en Korbach. Daarom was het des te opmerkelijker dat Je zek in Liverpool gisteren nog een keer in de bus blies. Dat was toen hij de scheidsrechter van vanavond, de jon ge Zweed Ericsson op voorhand be kritiseerde. Jezek: „Dit is een nadeel voor ons. Ericsson heb ik vorig jaar Nederland-DDR en pas nog bij Duits- land-Argentinië zien fluiten. Ik vond hem twee keer een homereferee. Het was beter geweest, wanneer Ericsson in Rotterdam en Pólotai in Liverpool had gefloten." Everton is intussen nauwelijks gerust op de goede afloop. Manager Gorden Lee wordt steeds kritischer bekeken, nu de resultaten ronduit tegenvallen. Slechts twee punten scheiden de club in de League van hekkcsluiter Derby County. De aanhang heeft dit seizoen in eigen stadion nog niet één overwin ning kunnen vieren. De schotloosheid is verontrustend en stak ook zaterdag in de slechte thuiswedstrijd tegen Bristol City weer de kop op: 0-0. Men put weliswaar moed uit de ren tree van de vroeger vereerde cen trumspits Bob Latchford, maar deze oud-international is dit seizoen nau welijks nog in actie gekomen. Latch ford wilde dolgraag naar het buiten land vertrekken, maar door een ge brek aan belangstelling liet hij zich in arren moede van de transferlijst schrappen. In Engeland zelf toonden West Bromwich Albion en Aston Villa interesse voor de kopspecialist, maar ook dat ging niet door. De verwach ting is dat Latchford vanavond Op de bank begint en mogelijk zal worden Ingezet als pinchhitter. Bij Everton speelt wel de 19-jarige Joe McBride als hangende linksbuiten mee, terwijl de recent aangekochte middenvel ders Hartford en Stanley nog niet speelgerechtigd zijn voor Europa Cup-duels. ADVERTENTIE Gestoofde gepaneerde unjtingrolleties Wrijf 800 gr. wijfingfilets zuinig met zout in. Rol ze met de velkant naar buiten op en schik ze m een beboterde vuurvaste schotel Giet er wat water of visbouillon bij en leg er enkele klontjes boter tussen. Bestrooi de rollen met paneermeel en stoof ze vervolgens gaar Geef er aardappel puree. sperziebonen of doperwtjes bij. Doe meer met vis, omdat 'l 10 lekker is. ProdukUchap voor Vis #w Vksproduklen. s-G»a»enhag* MILAAN De Italiaanse formu- le-1 coureur Riccardo Patrese en de starter van de grote prijs van Monza van 1978 zijn in staat van beschuldiging gesteld in verband met bet ongeluk waarbij de Zweedse coureur Ronny Peterson om het leven kwam. Patrese en de starter, Gianni Restelli, werden beiden doodslag ten laste gelegd, en ook werden zij verantwoorde lijk gesteld voor de verwondin gen die het Italiaanse rijder Vit- torio Brambilla opliep, aldus be trouwbare bronnen bij de Milane se rechtbank. De Milanese rechter die het on derzoek leidt, Armando Spataro, bevestigde noch ontkende het be richt. Enkele van zijn assistenten zeiden echter dat de aanklachten al verstuurd waren. Volgens de bronnen werd Restelli aange klaagd voor het veroorzaken van een onregelmatige start, en werd Patrese beschuldigd van een on geoorloofde inhaalmanoeuvre. Hierdoor raakte de wagen van de Brit James Hunt die van Peter son, die daarop tegen de vangrail sloeg en in brand vloog. Peterson werd door Hunt en toesnellende brandweerleiden uit zijn wagen gehaald, maar overleed de vol gende dag in een ziekenhuis in Milaan. Brambillo werd door een rond vliegend wiel in de nek geraakt en liep een schedelbasisfractuur op. Hij is inmiddels na een lange herstelperiode volledig genezen en deed vorige maand alweer mee aan races op Monza. Rechter Spataro had meer dan een jaar nodig om zijn onderzoek rond te krijgen. Hij gebruikte daarbij ooggetuigenverslagen, rapporten van deskundigen en fo to's van filmopnamen van het on geluk. Een aantal coureurs werd vorige maand bij de grand prix van Monza aan een ondervraging onderworpen. Restelli en Patrese waren na bet ongeluk zwaar bekritiseerd door formule-1 coureurs en journalis ten. Patrese mocht van zijn colle ga's niet starten bij de volgende grand prix, en Restelli. die al sinds jaren starter was bij races op Monza, werd bij de grand prix van dit jaar vervangen. Van onze schaakmedewerker AMSTERDAM Jan Timman heelt gisteren in de zevende ronde van het Interzonale toernooi in Rlo de Janeiro remise gespeeld met de Hongaar Lajos Portisch. Geheel onbevredi gend was dit resultaat niet, want hij is met zwart nimmer ln gevaar geweest. Niettemin doet het verloop van de partij vermoeden dat Timman zijn zelfverzekerdheid nog niet heeft her vonden. In de opening kreeg Por tisch, die zijn overwinningen door gaans voornamelijk met wit behaalt, nauwelijks voordeel. Integendeel, waarschijnlijk had Timman rond de twintigste zet de iets betere kansen, hoewel het evenwicht op dat moment niet wezenlijk was verstoord. Op de 22e zet bracht Timman een niet verrassend paardoffer, dat door Portisch terecht werd geweigerd. Op de 24e zet bood de Hongaar remise aan, hetgeen door Timman na enig nadenken werd geaccepteerd. Tim man in zijn beste vorm zou hier geen remise hebben aangenomen. De scherpe stelling die op het bord stond bood nog allerlei aanknopingspunten om door te spelen. Door deze remise is Timman weer verder op de koplo- pers achtergekomen. Als hij in de komende ronden niet aan een opmars begint, mag hij zich uitgeschakeld beschouwen. Wit: Lajos Portisch (Hon); Zwart: Jan Timman (Ned). 1. d2-d4, Pg*-f6 2. c2-c4, e7-e6 3. Pbl- c3, Lf8-b4 4. e2-e3, c7-c5 5. Lfl-d3, Pb8-c6 6. Pf 1-13. Lb4xc3 7. b2xb3. d7- d6 8. e3-e4, e6-e5 9. h2-h3, H7-h6 10. Lcl-e3, Dd8-a5 11. 0-0, 0-0 12. Ddl-b3, Da5-c7 13. Tal-el, b7-b6 14. d4-d5, Pc6-e7 15. Db3-dl, Pe7-g6 16. Kgl-h2, Lc8-d7 17. (2-g3, Pf6-h7 18. Pf3-d2. Dc7-c8 19. h3-h4, f7-f5 20. e4xf5. Ld7xf5 21. Ld3-e2, Dc8-d8 22. Tfl-hl. Pr6-f4 23. Le2-f3, Pf4-d3 24. Tel-gl^ remise. Zevende ronde Pelrosjan «Sow>-Harandl ilrani I- 0. Hebert iCam-Oarcla «Cubai afgebroken. Por- Uach iHoni-Timman <Nedi 0.5-0.5, Velimirovic (Jflj-Vaganlan «8owi (M. Bronsleln .Argl8ax iHoni afgebroken. Shamkovich (VS)-Ivkov iJtli afgebroken. Torre «PhD HQbner «WDIi 0-1. Kagan door Fred Buddenberg BORNE Gunstig heette het lot in Enschede en omgeving, toen voor FC Twente het Griekse Panionios uit de bus kwam als tegenstander in de eerste ronde van de Europa Cup voor bekerwinnaars. Het pakte allemaal anders uit. FC Twente liep na het eerste duel in Griekenland een behoorlijke portie averij op. Een kansloze 4-0 nederlaag, het einde van het tijdperk van trainer Spitz Kohn, een overspannen manager Ton van Dalen, een verre van joviale sfeer in de spelersgroep en een schorsing voor voorstopper Niels Overweg. De wisselende resultaten in de Neder landse competitie in het achterhoofd, maken duidelijk dat al deze proble men FC Twente in een weinig benij denswaardige positie hebben gema noeuvreerd. Een tussentijdse trai- nerswisseling (oud-Heracles-trainer Hennie Hollink neemt de plaats van Spitz Kohn in* draagt meestal niet bij tot een optimale stemming en vooral vlak voor een belangrijke Europa Cup-wedstrijd lijkt het niet de meest ideale voorbereiding. Toch is niet ie dereen bij FC Twente pessimistisch over de return tegen Panionios, van avond in het Diekman-stadion. Ook Niels Overweg, die vanwege een schorsing voor drie Europa Cup-duels niet van de partij kan zijn, ziet nog best mogelijkheden „Die Grieken hebben in Athene op hun best ge speeld. Zij kunnen niet beter, terwijl het bij ons juist andersom ls. Wij kunnen niet slechter. Belangrijk van avond is: wanneer valt die eerste goal Tegen MW stonden we in de rust met 3-0 voor. Gebeurt dat van avond ook. dan gaan we er overheen, daar ben ik van overtuigd De schorsing voor Overweg kwam voor vriend en vijand als een comple te verrassing. Ook voor de vijfvoudig international zelf. „Na de wedstrijd tegen Panionios liep ik op weg naar de kleedkamer toevallig langs de scheidsrechter. Hij wilde mij een hand geven, maar daar begon ik niet aan. Toen maakte ik het bekende geldgebaar tussen duim en wijsvin ger en wees ik naar het publiek. Later in het kleedhok, bleek dat hij me had opgeschreven. Ik dacht, nou dat wordt een waarschuwing, maar het werd een schorsing van drie wedstrij den. Met Ton van Dalen heb ik de mogelijkheid besproken om in be roep te gaan. Dit kostte echter 1250 gulden en dat was voor FC Twente teveel." Niels Overweg (31) werd na het duel tegen Panionios met Epi Drost en Spitz Kohn aangewezen als één van de hoofdschuldige voor de afgang in de Griekse hoofdstad. Deze indruk werd versterkt toen hij met Drost in de eerstvolgende competitie-wed strijd tegen FC Den Haag ontbrak Niels Overweg zelf hierover: „In de tweede competitie wedstrijd tegen Willem II ben ik geblesseerd geraakt aan de grot* teen van mijn rechter voet. Vlak Voor het begin tegen Pa nionios kreeg ik een injectie voor de pijn. Natuurlijk, ik speelde niet ge weldig. maar de hele ploeg is afge gaan. In overleg met Kohn heb ik tegen FC Den Haag niet gespeeld. We vonden het beter om de blessure eerst Niels Overweg (1) in duel met Jan Peters van Feyenoord goed te laten genezen. Daarom heb ik niet gespeeld. Er is geen sprake van dat ik voor die wedstrijd ben gepas seerd. Hetzelfde geldt voor Epi. Het hele vuurtje is opgestookt door de plaatselijke kranten Tubantia en de Twentse Courant. Zij hebben alle problemen aangegrepen om eens flink te keer te gaan en verkeerde suggesties te doen." Het vertrek van Spitz Kohn kwam voor Overwg als een bliksemslag bij heldere hemel, alhoewel de reden vooi hem ook voor de hand ligt. Over weg; ..Spitz had door privé-omstan- digheden een rottige tijd achter de rug Hij was overspannen en volgens mij is hij weer te vroeg met de trai ning bij Twente begonnen Nu de resultaten niet zo geweldig waren, was Spitz bang dat het bestuur zich met de trainingen zou gaan bemoei en. Hiervoor is Spitz een te groot vakman en hij heeft de eer aan zich zelf gehouden. Hij ls een kei van een trainer en het is te hopen dat hij weer gauw aan de slag komt. Ja. ik denk dat hij voor Ajax bijzonder geschikt zou zijn Spitz voelde veel voor een functie van technisch directeur met een veldtrainer onder zich. Hier was bij Twente geen geld voor Spitz was hierdoor erg teleurgesteld Eén van de redenen, waarvoor er voor deze functie geen geld voorhanden is bij FC Twente, is het managerschap van Ton van Dalen. Het zou mogelijk Van Dalens plaats gekost hebben, want voor twee duur betaalde krach ten zijn de financiële middelen bij FC Twente te beperkt. Niet iedereen in de Twentse regio schijnt overigens bijzonder gelukkig te zijn met de rol van Ton van Dalen. Overweg: „Vorige week maandag, dinsdag en woensdag waren Epi en ik in Zeist voor de B- cursus van trainers. Van Jac van Zan ten hoorden we dat Spitz op de wip zat. Donderdag werd ik om tien over negen s ochtends opgebeld, dat er om negen uur een bijeenkomst over het vertrek van Spitz was. Zij waren mij totaal vergeten. Drie van de vier bestuursleden en ook Ton van Dalen wisten niet dat Epi en ik voor die cursus in Zeist waren. Ik was goed kwaad en wilde eerst niet naar het stadion gaan. maar mijn vrouw heeft mij toen overgehaald. Het vertrek van Spitz leeft hier bijzonder. In de radio-uitzending van de RONO mochten luisteraars reageren. Twin tig procent gaf de schuld aan het bestuur, de overige tachtig procent vond dat Ton van Dalen maar moest opstappen. Ik snap ook niet dat hij zijn excuses heeft aangeboden, nadat hij na de wedstrijd tegen FC Den Haag scheidsrechter Geurds over zijn leiding had aangevallen In de kleed kamer zei hij: zo. Ik heb die Geurds even de waarheid gezegd. Nou, dan had ik een kerel geweest en dan had ik het zo gelaten. Die boete, die krijgt hij toch wel." Met Hennie Hollink moet FC Twente proberen het slecht gestarte seizoen weer enigszins een positieve draai te geven. Voor Hollink, die als trainer zijn sporen zeker nog niet verdiend heeft, geen makkelijke opgave. Over weg: „Die man verdient een kans. De eerste drie wedstrijden zijn voor ons erg belangrijk, dan wordt het alles of niets. Erst Panionios voor de Europa Cup. dan Excelsior voor de competi tie en dan Willem II voor de KNVB- beker Over anderhalve week draai je nog mee op drie fronten of je doet alleen nog maar mee in de competi tie. Laten we het eerste hopen 8tand I HUbn«r 5 punten en 1 afgebroken partij lult 7). 2 Petrosjan 5 «uit 7). J Portisch 4.5 «uit 7). 4 Balasjov 4 «uit 6i. 5. Sunye en Vaganiiin 3.5 «uit «i, 7 Smejkal en Ivkov 3 en I afg «uit 7), 9 Torre J «uit 7). 10. Vctlmlrovtc 2.5 en 1 afg «uit 8». 11 Bronatein Ï.5 en I afg «uit 7i. 12 Timman 2.5 «uit 6i. 13 Sax en 1 afg «uit 8». 14 Harandl 1.5 «uit 8i. 15 Shamko vich en Kagan I en 2 afg lult 5). 17 Oarcia 1 en 1 afg. fult Si. 18 Hebert 1 en 1 afg. «uit 7) LAUSANNE Een woordvoerder van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) heeft in Lausanne zljiv- verbazing ultgeproken over de mel ding uit Beiroet dat de Palestijnse bevrijdingsorganisatie PLO zou zijn uitgenodigd voor deelneming aan de Olympische zomerspelen van vol gend jaar in Moskou „De uitnodigin gen om deel te nemen worden gezon den aan de nationale Olympische co- mité's. maar er is geen Palestijns Olympisch comité bij de 135 van deze organisaties die door het IOC zijn erkend. Zo ver ik weet is er ook geen verzoek tot erkenning van zo n Pales tijns comité ingediend." Hij merkte voorts op dat het Russi sche organisatiecomité verantwoor delljk ls voor de verzending van de'' invitaties om deel te nemen Deze'" zullen echter pas in januari worden verstuurd. Een woordvoerder van de PLO had eerder in Beiroet laten we- ten dat de Palestijnse raad voor spert-" en Jeugdzaken een dergelijke invlta-' >i tie had ontvangen. BIARRITZ De Belg Jean-Luc Van- denbroucke heeft de proloog van de- ster der beloften gewonnen, een indi viduele tijdrit over 1800 meter De O •beste Nederlander in de proloog van .-- deze ..open" wielerronde was de ama teur Steve Jones De Eindhovenaar f werd vijfde. x.

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 13