Problemen bij VARA zullen nog lang duren Wild-West irt satirisch paK Rentrée Nina Hagen: t meer brood dan spelen Henk Krijger (64) overleden VRUDAG 28 SEPTEMBER 1979 KUNST/RADIO/TELEVISIE TROUW/KWARTET Dit is de achtste aflevering in een serie van tien profielen van de omroepen met het oog op het komende winterseizoen. Eerder verschenen artikelen over EO, AVRO, TROS, NCRV, KRO, VPRO en Veronica. HILVERSUM De interne conflicten die zich de laat ste Jaren bij de VARA al- spelen zijn nog lang niet uit de wereld geholpen. Zo ls er bijvoorbeeld na de „af vloeiing" van Plet te Nuyl in maart van dit Jaar, nog geen dlrecteur-tv, zijn de problemen rondom de par lementaire rubriek Haag- sche Kringen nog niet op gelost en trachten allerlei „clans" hun macht via gu errilla's uit te breiden. Heeft het te ver doorvoeren van democratie geleid tot een bestuurlijke chaos, of spelen persoonlijke rancu ne en naijver de grootste rol? Eén ding is duidelijk: André Kloos (57), voorzitter van de omroep, wordt door velen aangewezen als de grote schuldige. Hij zou tweespalt zaaien, zijn men sen niet kunnen Inspireren, kortom: niet geschikt zijn voor zijn functie. Kloos, ooit via een enquête aange wezen als de op twee na populairste Nederlander en jarenlang voorzitter van het NV V, zetelt derhalve op een kruitvat. Vorig Jaar haalde een motie van wan trouwen van de vereni gingsraad tegen hem het net niet. Wel kapselt de ver enigingsraad zijn macht in. Men ontneemt hem het voorzitterschap van het hoofdbestuur en van de verenigingsraad. Kloos blijft voorzitter van het da gelijks bestuur en alge meen voorzitter. Kloos lijkt intussen het strijdbare dat hij had als voorzitter van het NW en ook in zijn be ginperiode bij de VARA, verloren te hebben. Zijn uitspraken dragen zo nu en dan een fatalistisch ka rakter. Heeft d minder invloed op het VARA-beleid don u aanvankelijk dacht? Ik ben natuurlijk met bepaalde verwachtingen bij de VARA bin nengestapt. Ik kende de VARA wel vanuit mijn positie bij het NW Ik had het Idee dat lk als voorzitter van het dagelijks be stuur in grote mate Invloed zou hebben op de programmering. Dat blijkt een misvatting te zijn. De afstand is te groot. Ik wilde ook zovsel mogelijk bij de VARA waarmaken wat ik bereikt had bij het NW, veranderingen die zich in de maatschappij voordoen ook bij de VARA door te voeren. Ik heb wel gemerkt dat Je op veel weerstand stuit wanneer Je een koploper bent Juist omdat ik van het vakverbond kom word je met argusogen bekeken, zo van: maakt hij waar in zijn eigen be drijf. wat hij met zoveel verve heeft verdedigd in zijn vakbonds- tljd Dat maakt Je weerloos tegen verlangens die in het bedrijf opko men Als Je niet altijd Ja zegt. dan wordt dat niet altijd even plezierig ontvangen Is het een hard gelag om te moe ten merken dat uw macht meer en meer wordt ingekapseld? u bent nu alleen nog voorzitter van het dagelijks bestuur en algemeen voorzitter. Die beslissing is in goed overleg met de verenigingsraad tot stand gekomen. Morgen op de algemene vergadering neemt men hierover overigens pas een definitief stand punt in. Ik kan er wel ln meegaan dat lk als voorzitter van controlerende In stanties een vreemde positie in neem. Om de vorm zuiver te hou den moet een gecontroleerde niet in een lichaam zitten dat de con trole moet uitoefenen. Er zitten ook zwakke kanten aan. Als voor zitter van het dagelijks bestuur kun Je veel gemakkelijker alert reageren op problematische situa ties, dan de mensen in de vereni gingsraad. Dat ls een te log appa raat. Maar ik kan natuurlijk niet ontkennen dat er een onttakeling van mijn macht plaatsvindt. De verenigingsraad heeft een afwe rende houding tegenover mij. De leden bekijken het vanuit een an dere Invalshoek. ZIJ zien de grote lijnen en lk heb te maken met de lopende zaken. De verenigingsraad bestaat uit vrijettjds bestuurders. Heeft dat consequenties voor het beleid? Ik vind dat men zich moet beper ken tot de echte belangrijke vraagstukken. Als het over identi teit gaat, dan horen de leden in te springen, al zijn het duizend keer amateur-bestuurders en geen pro fessionals. Als het echter over het bedrijf zelf gaat, past een zekere terughoudendheid. Daar zitten zo veel complicaties aan. Posities van mensen staan op het spel. Er moet een zekere vrijheid bestaan voor de mensen in het bedrijf, dat komt de creativiteit ten goede. In die zin heeft de verenigingsraad naar mijn mening te veel macht De VARA wil de handen met de PvdA. het NW en de Wlardi Beekman Stichting losser maken. Deze drie organisaties verliezen hun kwaliteitszetels ln het hoofd bestuur. Zou de VARA ln deze moeilijke fase juist die banden niet moeten aantrekken? Door het opzeggen van die zetels wordt de VARA niet minder socia listisch. WIJ zijn van mening dat een volgroeide organisatie zelf de bestuurszetels moet Innemen. An ders wek Je de Indruk dat Je zelf niet over de krachten zou beschik ken om goed te kunnen besturen Daarbij komt. of je dat nu wilt of niet, dat alles wat iemand zegt met een kwalltelts-zetel anders wordt gewogen dan dat van een gewoon bestuurslid. Dat leidt tot een te zware machtspositie van degene die het vakverbond en de PvdA vertegenwoordigen. De rela tie met de vakbeweging en de PvdA willen wij niet prijsgeven Onder geen beding. Wij weten heel goed dat wij op elkaar zijn aange wezen. Uiteindelijk hanteren wij allen het socialisme als uitgangs punt. Hoe zijn al die Interne problemen nu eigenlijk ontstaan? Heeft het te maken met een democratise ringsproces waarvan niemand de gevolgen heeft kunnen overzien of is naijver de grootste oorzaak? De VARA loopt. Juist omdat het een socialistische organisatie ls. voorop bij maatschappelijke ver anderingen. Dat is onze doelstel ling. Maar Je hebt met het bestu ren en het maken van program ma's wel met mensen te maken Er lopen hier nogal wat „persoonlijk heden" rond die denken het altijd beter te weten. Dat botst natuur lijk. Van solidariteit is heiaas geen sprake Vooral de pers verwijt de VARA slonzig om te springen met de medewerkers en te snel de vuile was bulten te hangen. De leden blijken er niet zo mee te zitten. Het bestand is groter dan ooit: 544.000 leden. Ja. ondanks het feit dat het afge lopen Jaar bol heeft gestaan van de ruzies is het ledencljfer niet gedaald. Ik kan dat niet verklaren. We hebben ook wel eens gedacht, nu ls het gebeurd, de mensen pik ken het niet meer Ik denk dat de meesten door incidenten heenkij ken. In onze programmering ls ge lukkig niet af te lezen dat er moei lijkheden zijn Iedereen werkt nog met hart en ziel aan de prod uk ten. Dat vindt men blijkbaar belang rijker dan zich te verdiepen ln de conflicten. Het is ook niet gunstig als er nooit moeilijkheden zijn, want dan sta Je stil en stilstand ls achteruitgang. Wordt u geraakt door de persoon lijke aanvallen? Zeker wel. Ja. In bepaalde mate kun Je het wel verstouwen, maar er zijn ook momenten dat het me over de hoge schoenen loopt. Het hoort ln zekere zin bij de baan. Et zijn tijden geweest dat lk, door ziekte van anderen, ln mijn eentje het dagelijks bestuur uitmaakte. Daarmee loop Je te veel risico's en sta Je te veel bloot aan kritiek. Is het voorzitterschap van een omroep moeilijker dan dat van een vakverbond? De problemen van een vakver bond liegen er ook niet om. maar de problematiek ls anderssoortig. De belangentegenstellingen bij een vakbond zijn van onpersoon lijke aard. Het gaat om verbeterin gen van grote groepen mensen. Die groep ls anoniem. Ik heb mijn werk bij de VARA altijd gezien als het voortzetten van mijn ambitie binnen de socia listische beweging, er zat continu ïteit in mijn loopbaan. Er is wel eens beweerd dat lk de eerste man van de PvdA had kunnen worden, maar zelf heb lk dat nooit geambi eerd. Ik wilde graag naar die VARA. Ik merk nu dat Je daar niet zo zeer met grote maatschappelij ke vraagstukken bezig bent, maar veel meer met de problemen van mensen onderling en dat is dik wijls slopender dan de meer ab stracte problemen. BIJ de vakcen trale was rechtstreeks contact met de leden nauwelijks aanwe zig. Ik had als hoofdbestuurder veel meer te maken met het kabi net en de werkgevers en de Soci aal-Economische Raad. Op een gegeven moment had ik het idee dat ik mijn krult had verschoten en plaats moest maken voor een jonger iemand met frisse Ideeën. Er wordt beweerd dat u uw ear- rière wilt afsluiten als burge meester. Ach, ik ben 57 jaar. Ik voel er niet veel voor opnieuw een ander werk terrein te zoeken. Raakt u door al die negatieve kritiek niet dermate ontmoedigd dat u er de brui aan wilt geven? Die gedachte komt wel eens bij me op. maar aan de andere kant wacht ik op betere tijden en dan besluit ik voort te gaan. In een sombere bui heb ik eens gezegd dat ik niet verwacht dat, wanneer er echt gigantische problemen ontstaan, er nog iemand voor mij in de bres zal springen. Nou. lk geloof nog steeds dat lk niet veel bondgenoten achter mij heb staan Er is een tijd geweest dat die steun heel vanzelfsprekend was. Er heeft een onttakeling van mijn Invloed plaats gevonden, dat kan lk niet ontkennen. Uit elk nieuw conflict kom je een beetje meer geschonden tevoorschijn. Ik stel me kwetsbaar op en niet iedereen heeft daar waardering voor André Kloos: „Ik kan natuurlijk niet ontkennen dat er een onttakeling plaatsvindt van mijn invloed" Is er voor de VARA als socialisti sche omroep gezien de ontwikke lingen op het gebied van kabel-tv, satellieten, in de toekomst nog een rol weggelegd? Als A-omroep hebben we een be vredigende positie. Ons systeem werkt tamelijk goed. Iedere stro ming kan aan het woord komen. Ik ben voor het voldoen aan de wettelijke eisen van de kleine om roepen, maar ik vind ook dat er een plafond moet zijn voor de gro te omroepen. Met de zendtijd die wij hebben toegewezen gekregen kunnen wij onze taak goed vervul len. We zouden best wat meer zendtijd kunnen gebruiken maar dat geldt ook voor de overige stro mingen. Daarom ben ik eerder voor uitbreiding van de totale zendtijd dan van de specifieke zendtijd. We zouden vier uur zend tijd voor twee netten per week meer moeten hebben om de con currentie. programmatisch gezien, aan te kunnen met bij voorbeeld de Duitse televisie. Ik geloof ver der niet dat de VARA als geprofi leerde omroep gevaar loopt door de opkomst van bij voorbeeld de satellieten. Het is een kwestie van kwaliteit. Als wij goede program ma's blijven brengen, is er altijd een markt voor een socialistisch medium. Een gebrek aan financiële moge lijkheden kan de VARA toch op breken? Om die concurrentieslag aan te kunnen hebben we inderdaad meer geld nodig. Uitbreiding van de STTR-reclame komt daarvoor in aanmerking. Op dit ogenblik financiert de 8TER indirect vijf entwintig procent van het totale budget, maar dat mag best wat oplopen. Daarnaast zouden de omroepbijdragen omhoog mogen gaan. Naar de Europese verhou dingen is die bijdrage aan de lage kant. De omroepen zullen in ruil daarvoor meer kwaliteit, maar ook meer kwantiteit moeten bie den. Ook de tarieven van de ad verteerders zouden kunnen wor den aangepast. U gelooft niet dat de VARA ter rein verliest wanneer men zou kunnen kiezen uit twintig tv-net- ten? Nee. De Nederlandse televisie kan het makkelijk van het buitenland winnen, wanneer er meer Neder landstalige programma's uitge zonden worden. Uit de kijk- en waarderingscijfers blijkt dat de meeste mensen liever naar Neder lands drama kijken dan naar bij voorbeeld Amerikaanse series. Ne derlandse drama kan natuurlijk alleen maar vervaardigd worden, wanneer men voldoende facilitai re en financiële middelen heeft. Vandaar dat het zo belangrijk is dat er meer geld op tafel komt. to to Erwtn Vertieijen Het gaat hier niet over kinderach tige bedragen. Je moet er wel op toezien dat sponsors geen invloed krijgen op de inhoud van de programma's. Zeker bij een omroep als de VARA mag dat nooit gebeuren. De NOS volgt het proces nauwgezet en ook de regering pleegt onderzoek op dit gebied. Men heeft de weten schappelijke raad van het rege ringsbeleid opdracht gegeven om het media-wezen voor de jaren tachtig te gaan bekijken en die opdracht moet binnen twee jaar voltooid zijn. Daar moeten we op wachten, eer we echt stappen kun nen ondernemen. U maakt ook deel uit van het NOS-bestuur. U schijnt zich daar meer op uw gemak te voelen dan op uw zetel bij de VARA. Ik heb zelf ook vaak dat gevoel. Ach. bij de ene groep voel je je als een vis in het water, bij de andere ben Je meer op je hoede. Bij de VARA moet je wel erg uitkijken wat je zegt en wat je doet. Bij een omroep haalt men sneller emotio neel uit, daar ben ik niet altijd op bedacht, dat geef ik toe. Dat maakt het opperen veel moeilij ker. Bij de NOS gaat alles in ab stractere termen, intellectualisti- scher als je wilt. Het doet me den ken aan de Sociaal-Economische Raad. Het tactische spel speelt een belangrijkere rol. Misschien is het wel nostalgie, het verlangen naar het oude vak. Denkt u dat de VARA uit de im passe geraakt? Uiteindelijk lig gen de problemen er nog huizen hoog. Zo is er nog steeds geen tv- directeur benoemd. Dat moet haast wel. Ik kan me niet voorstellen dat er geen socia listische radio en tv meer zouden zijn.Daarom heb ik ook ver trouwen in de toekomst. Aan de andere kant geef ik grif toe dat de problemen zoals ze er nu bijliggen er toe zullen leiden dat we nog wel enige jaren diep in de zorgen zul len blijven zitten. Er gaat wel een tijd overheen voordat het proces van een soort zelfvernietiging om gebogen is naar een nieuw pro grammatisch elan en naar huma nere verhoudingen onderling. Het valt wel op dat een in princi pe strijdbaar iemand als u zo'n fatalistische houding heeft aan genomen. Als Je in een underdog-positie wordt gemanoeuvreerd heeft dat Bij onderhandelingen ook voorde len. Ik neem nu een soort „back lash" waar, zoals de Engelsen dat noemen. Ik ben eerst neergesa beld en nu ik op de grond lig zijn er mensen die me willen natrap pen. Maar er zijn er ook die be schermend om me heen gaan staan. Nu maar kijken hoe dat uitwerkt. Speciaal vandaag Veel eigen produkties van Vara-televisie nu Lunchpauzevoorstelling Centrum door André Rutten AMSTERDAM De nieuwe lunchpauzevoorstelling vai trum (op donderdag en vrijdag om half een in Bellevue) wild-west-vertoning, waarin achter scherts, ironie en diepere bedoelingen zichtbaar genoeg zijn verstopt. Omdat zowel de ernst als de scherts op een komisch-groteske manier zijn uitgewerkt krijg je een voorstelling, die zowel vermakelijk als spannend is. en je toch niet in het ongewisse laat, dat er een satirische parabel van onze samenleving bedoeld is. De Jonge Amerikaanse schrijver Meir Z. Ribalow heeft naar het erg popu laire genre van de wild-west-film ge grepen, en misschien ook wel naar de Lucky Luck van Goscinl, waarin de stereotype helden met humoristische korreltjes zout getekend zijn. Riba low gaat verder, en doet dat met een trefzekere ontmaskerende humor. Hij beperkt zich wei. Hij kiest de befaam de salon, waarin de wild-west-helden drinken, gokken, opsnijden, met rap pe handen revolvers trekken en er knallende vuurwerken mee aanrich ten. Hij hoeft maar enkele figuren daaruit te kiezen en het typerende in hun gedrag karikaturaal uit te teke nen, wat hij voortreffelijk doet. Dat laatste mag je ten minste aanne men, als je ziet hoe raak de voorstel ling is. die Eddy Habbema er op grond van een bewerking vai Scholten van gemaakt heeft. M spelers uiteraard. Ben Hulsman en Jimmy Bt.. maken in die saloon meteen al vertraagd en nadrukkelijk schitterende karikaturen van ti volver-helden. die Je met vreugii kent. In hun opsnijderijen, eef keer onderbroken door fli schietpartijen, ontmaskeren zi zelf als de een een doorge man van recht en orde. de ani een killer om het plezier van len, ondanks zijn bravoure nf' onzekerheid. Produkt van het westen. De barman Peter Rö| is verder dan meestal in de uitgewerkt tot een welbespraal portunist, die alleen maar wil ven. De Indiaan Wilbert GU is hier de rode revolutionair, e] dance (zonnedans?) ten slotte, baarde man, die schietend i schip lijkt te maken zondej woorden Frans Koppers die eigenlijk zijn? Om hem het te gaan, want het stuk dra: naam door Stan Rijven De laatste aflevering van Roots 2. de volgende generatie gaat over de schrijver Ale* Haley en zijn interview met Malcolm X Ned i/i9.jo Simooe Signoret in de hoofdrol van De Schimmen een Franse speelfilm uit 1969. In het door de Duitsers bezette Frankrijk van 1943 is Philippe Gerbier organisator van het verzet. De film gaat zijn ge vangenneming door de nazi't en de ontsnapping. Ned. 240.2? De KRO kocht een Iers pro gramma over „Knock, het Lourdes van Ierland, waar paus Joannes Paulus een be zoek aan zal brengen. Ned. 242.40 Tweede deel van „Niet ter inzage aan de betrokkenen" een IKON-documentalre over vrouwenmishandeling Ned. 142.55 „De gelukkige jaren van de Thorwalds" is een Duitse speelfilm uit 1962 naar hel to neelstuk „De tijd en de Con- ways" van John B. Priestley. Dtsl. 141.15 HILVERSUM De Vara-tele visie, die ln de komende winter als vaste avond de zaterdag moet gaan verzorgen, zal veel eigen produkties. zowel nieuwe als vervolgen op al be staande. brengen. Op het gebied van drama-produkties komt er ondermeer een werkstuk, dat voorlopig de titel „opname" heeft ge kregen Het bijzondere hieraan ls, dat BREDA In zijn woonplaats Breda is de bekende beeldende kunstenaar en schrijver Henk Krijger na een langdurige ziekte op 64-jarige leeftijd overleden. HIJ werd op 19 november 1914 op 8oemba als zoon van de mis sionair predikant ds L. P Krijger geboren. Hij kreeg zijn opleiding aan de Kunstnijverheidsschool te Am sterdam en aan het Rijksinstituut tot opleiding van tekenleraren. Naast de waardering die hij voor zijn vrije werk ondervond kreeg hij ook grote bekendheid als boekverzorger en Illu strator (Morgen hopen wij een ln memoriam voor Henk Krijger op te nemen, redactie) dit de eerste gezamenlijke produktie wordt van de Nederlandse televisie en de Nederlandse filmindustrie, waaraan het produktiefonds finan ciële steun verleent. Het werk wordt onder regie van Erik van Zuylen ge bracht door het Werkteater. Voorts zai de Vara de vijfdelige serie „de reünie" uitzenden, waarin onder meer Joost Prinsen, Sacco van der Made en Sjoukje Hooljmaaijer spe len. Ook komen er drie eenacters met Liselore Oerritsen, Josée Ruyter en Peter Bolhuis, „niets aan de hand" met onder meer Frits Lambrechts. over een oude vrouw, die haar huisje in de Amsterdamse Dapperbuurt moet inruilen voor het bejaardente huis. en een televisiebewerking van het toneelstuk „en nou ik door de toneelgroep Centrum. Nieuwe eigen produkties op lichter terrein zijn twee programma's rond de pianist Randy Newman, twee met het cabaret Ivo de Wijs en een pro gramma rond, en met de tangokoning Malando Een aparte plaats neemt natuurlijk de oudejaarsavondconfe rence van Wlm Kan ln Helemaal nieuw ls voorts de kome dieserie ..cassata" geschreven door Chiem van Houwelingen en Alexan der Pola. die ook „leder zijn deel" op hun naam hebben staan. De hoofdrol len ln „cassata" worden vertolkt door Ina van Faassen, Ton van Duinho ven, Hetty Verhoogt en Frits Lam brechts. Op het terrein van de documentaires komen er een aantal films over de situatie ln zuidelijk Afrika en Zuld- Amerika en een werkstuk over zestig Jaar vrouwenkiesrecht in ons land De laatste film komt tot stand met subsidie van CRM. Aan series brengt de Vara tie komen de winter zeven nieuwe afleveringen van „George en Mildred", „Frank Ross is vrij", een Engelse detective- reeks. „tales of the unexpected" op basis van verhalen van Roald Dahl. een vierdelige BBC-thriller, ln het voorjaar van 1980 een nieuwe reeks afleveringen van de „Onedln Lijn" en een aantal vervolgen van de „love- boat". Voor de kinderen komen nieu we series uit Amerika. Engeland en West-Dultsland. Aan kunst zal de Vara aandacht gaan besteden aan het vanuit de Amster damse stadsschouwburg te presente ren programma „de rode salon" Ook gaat de Vara een serie speelfilms met Ingrid Bergman vertonen De sport tenslotte krijgt een vaste plaats op de zaterdagavond ln programma „voet bal 80". waaraan ook Studio Sport in de vorm van samenvattingen van competitiewedstrijden een bijdrage zal leveren. De serie „Merijntje Gij zen" uit 1974 wordt volgend jaar her haald. AMSTERDAM Woensdag avond 26 september trad Nina Hagen in de Amsterdamse Meervaart op, exact een half jaar na haar debuut in Carré van 26 maart. In die tussen tijd had ze haar politieke inte griteit ingeruild voor een poli tiek van publiciteit getuige de vele Privé-covers, de wilde ro mance met Herman Brood en alle verhalen die daaruit voortvloeiden. Ondanks of dank zij dit alles was de Meervaart, die overigens een goede aanvulling vormt op de Amsterdam se popconcertpodia, geheel uitver kocht. Vermoedelijk bestond een groot deel van de bezoekers ook uit mensen, die Nina's Carré-optreden hadden moeten missen en alsnog de schade wilden inhalen. De Nederlandse band die haar oor spronkelijke begeleidingsgroep, de Berlijnse Lokomotive Kreuzberg, verving bleek een duidelijke vooruit gang te zijn bij het onderstrepen van Nina's bekende vocale uitspattingen. Verdwenen waren echter de bizan-e bric brac waarmee het Carrépo dium was bezaaid, de typische sprin gerigheid waarmee Frau Hagen haar teksten illustreerde en vooral de ma gie die toen de zaal beheerste. Er was nu sprake van soberheid, een bijna statische zangeres en vooral afstan delijkheid. In een lange wollen rode slobbertrui die later verwisseld zou worden voor een sober zwart jurkje, opende ze met „Future is near" dat net als „Smack Jack" met geluidsproblemen gepaard ging. „Naturtrane" bracht een her- kenningsapplaus teweeg terwijl de natuur haar toen in de steek liet, want Nina's stem haperde zodat solo gitarist Ferdi Karmelk het gat moest vullen. In de Janis Joplin compositie „Baby it's over" maakte ze dat echter weer goed door alle uithoeken van haar vocale kwaliteiten te laten zien. Gracie Fields overleden CAPRI De populaire Engelse zan geres en actrice Gracie Fields (Grace Stanfields) is in haar villa op Capri overleden, 81 jaar oud. Al als zevenja rig meisje trad zij in 1915 in een Londense revue op. De shows die zij daar is blijven maken waren herhaal delijk grote successen, die jarenlang stand hielden Veel van haar liedjes werden internationale schlagers (top hits zouden zij nu heten) Ook haar grote vrijgevigheid droeg bij aan haar populariteit, en eveneens haar optre den in films. In 1960 gaf zij haar autobiografie uit: „Sing as we go". In Juli 1965 gaf zij in New York haar officiële afscheidsconcert voor een gehoor van 8000 mensen. Nadien is zij nog wel Incidenteel opgetreden. Nina Hagen f®»®; Gilbert m i ld De overtuiging en inspiratie» echter achterwege, die pas nai nummers bij „TV Glotzer". de' song die ze van haar elpee deze h zou zingen, loskwam. t ra De band verdween toen om s[ terug te keren voor een toegift i de twee openingsnummers en werden herhaald maar nu met vaart en enthousiasme gei Bassist Laurens Leeuw huppel een Kees van Kooten over h dium, hetgeen Nina overigen bijster kon behagen. Tegeiijl bewezen drummer Jerry Göbe) senman Peter Schön en gitarii melk een hechte band te zijn, werd na precies 60 minuten bi er een eind aan te maken w; tevens werd aangegeven dat trée van Nina, samen met het aan warmte dat dit concert kei te, meer met brood dan met uitstaande had. Italiaanse prijs voor 'Bajessymfo HILVERSUM (ANP) - Op hl cours om de prix d'Italia. ds week in de Zuiditaliaanse plaa ce wordt gehouden, heeft he radioprogramma „Bajessymfo de categorie muziek de prijs RAI, de Italiaanse omroepor tie, gekregen. De „bajessymf* een compositie van Berna* Beurden op basis van het I J jesmaf" van J. Bernlef en Pi 1 derland over het dagelijks levi Nederlandse gevangenissen werk werd bijna een jaar gel ons land door de NOS uitgez

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 4