emier Suarez vreest feuwe golf van geweld pvolger Bokassa !>n grappenmaker loskou heeft geen greep op Afghanistan 26655 Vakbondsrechten voor zwarten in Zuid-Afrika Palestijnen en Israeli's op zoek naar meer begrip naar Verenigde Staten uitgesteld Europese boter naar Sowjet-Unie jrster gaf stemming Rhoodie gE Aflevering van hulp Kampuchea groot probleem 'Cuba doelwit van lastercampagne' ")peloze interventiepolitiek van de Sowjet-Unie BUITENLAND TROUW/KWARTET 7 jtlD (AP. AFP, UPI) De Spaanse premier Adolfo Suarez vreest kennelijk een nieuwe an politiek geweld. Hij heeft een tiendaagse reis naar de Verenigde Staten en Midden- Ika uitgesteld, onder meer met het oog op de volksstemming over een zekere mate van ktuur voor Baskenland. leidingsbeweging ETA vindt [uwe statuut veel te gematigd laar strijd voor een echt onaf- marxistisch Baskenland der voort. Zij noemde giste- regering-Suarez een „nieuwe i imperialisme" en beloofde harde actie" tegen het t leger. in in Spanje hebben de alge- jagen drie mensenlevens ge- ijl het dodental sinds het dit jaar zeker 108 bedraagt, jee waarnemers menen dat nd> op het ogenblik de grootste oef doormaakt sinds de dood neraal Franco, nu bijna vier e leden, e ptste harde actie van de ETA ngb moord op de militaire gouver- 1(j ,ran de Baskische provincie ,en zcoa. zondag, in San Sebas- mii lt zou voor Suarez de doorslag De gegeven morgen niet af te [er2naar Costa Rica, van waaruit bou Panama zou doorreizen naar we enigde Staten. Officieel werd 1ietvond meegedeeld dat de pre- ne jn beslissing heelt genomen na hetp overleg met militaire opper- Juv£bbers en na een telefoonge sprek met minister van buitenlandse zaken Marcelino Oreja. Tussen Spaanse ministers en militai re leiders zou onenigheid bestaan over de wijze waarop de Baskische terroristen moeten worden aange pakt. De legerchef op de Canarische eilanden (die tot Spanje behoren). Gonzalez del Hierro. met name zou Suarez machteloosheid hebben ver weten. Openlijk wordt gesproken over een herhaling van het scenario van 43 jaar geleden toen het leger onder lei ding van Franco in opstand kwam. en na een bloedige burgeroorlog van drie jaar de macht overnam. De gematig de Baskische leider Carlos Garai- choechea die het beperkt zelfbe stuur voor zijn provincie steunt zei het heel openlijk. „Wat de radicale Basken willen is de militairen uitda gen tot een staatsgreep." waarna zij kennelijk meer mogelijkheden zien hun eigen plannen voor een onafhan kelijk Baskenland te verwezenlijken. Razend Van onze correspondent BRUSSEL Britse leden van het Europese parlement hebben de com missie gevraagd opheldering te ge ven over de verkoop van 75.000 ton boter aan de Sowjet-Unie. Verder willen zij een toezegging dat dergelijke verkopen in de toekomst niet meer zullen geschieden zonder de uitdrukkelijke voorafgaande toe stemming van het parlement. De vragenstellers vragen de commissie hoe zij het tegenover de Europese belastingbetaler denkt te rechtvaar digen dat grote bedragen worden be steed aan aankopen, opslagkosten en uitvoerrestituties voor boter ten be hoeve van een staat die minder dan andere recht heeft op onze gesubsidi eerde overschotprodukten. De rechtse krant El Imparcial schreef gisteren dat de ETA „in haar missie slaagt, terwijl de regering faalt." De liberale Diaro 16 sprak van een grote „uitdaging" aan het adres van pre mier Suarez en koning Carlos. Het gaat om 75.000 ton boter van Franse origine, die uiteindelijk de Russische consument eenderde van de prijs zal kosten, dan de Europese consument ervoor betaalt. Volgens de Daily Telegraph zou de verkoop Parlement boos over verkoop met 400.000 gulden worden gesubsi dieerd uit het gemeenschappelijk landbouwfonds. Met name de voor zitter van de parlementaire land- bouwcommissie, Henry Plump, is hier razend over. Vorige week sprak hij met landbouwcommissaris Grun- delach die hem zei juridisch en feite lijk er weinig aan te kunnen doen. Vaak zou de boter al verscheept zijn eventueel met een andere bestem ming als tussenhaven voordat de subsidieaanvraag binnenkomt. Reeds in 1977 leidde de verkoop van gesubsidieerde Europese boter tot schandalen in politieke kringen. Toen ging het om 36.000 ton boter die door de Franse communist Doumeg aan de Russen werd verkocht. De commissie beloofde toen alles in het werk te stellen om de automatische betalingen van uitvoersubsidies bij verkoop van de Sowjet-Unie te stop pen, maar bij kleinere verkopen zijn deze subsidies toch nog doorbetaald. Zo is er in de loop van dit jaar 60.000 ton gesubsidieerde boter verkocht aan de Sowjet-Unie en Polen. De commissie heeft verklaard niet erg geschokt te zijn door de affaire. Volgens haar is het allemaal de schuld van de raad van minister die er maar niet in slaagt de prijzen voor raelkprodukten zoals de commis sie heeft voorgesteld te bevriezen waardoor de produktie worden afge remd. Daardoor ontstaan er geweldi ge overschotten. De bekende „boter berg". waar we toch op een of andere manier vanaf moeten zien te komen. Verkopen aan de hoogsie bieder is dan de oplossing. En dat de hoogste bieder de Sowjet-Unie is, daar ligt de commissie niet wakker van. Burgeroorlog Een militaire zegsman die niet met name genoemd wilde worden gaf als zijn mening dat het premierschap van Suarez op een „kritiek punt was gekomen." Zo zeer zelfs dat hij het zich niet kan veroorloven tien dagen buitenslands te zijn zonder het risico te lopen daar te vervallen tot een ambteloos burger. Daarbij spelen, al dus deze zegsman, niet alleen de Bas kische seperatisten een rol maar ook de toenemende druk van rechtse mili tairen die het vertrek van Suarez wil len en voormalige Franco-aanhan gers die toespraken houden „waar voor zij anderhalf Jaar geleden nog achter de tralies zouden zijn gezet." bui (Reuter, AP, AFP) De nieuwe president van de taal Afrikaanse Republiek, David Dacko, heeft gisteren lard dat de mededeling dat zijn land diplomatieke tri met Zuid-Afrika gaat aanknopen een „mop" is. Ook e jdoodveroordeling van zijn neef en voorganger keizer %sa is volgens de nieuwe leider een „grap". Tijdens studiebijeenkomst in Rome door James Dorsey ROME Bestaat er een gespreksbasis voor een dialoog tussen Israëliërs en vertegenwoordigers van de Palestijnse Bevrijdingsbeweging (PLO)? Op zoek naar het antwoord op deze vraag namen links zionistische Israeli's dezer dagen deel aan een symposium ln Rome. ten t itb n. rfl an RIA (Reuter, AP) De vroe- atssecretaris van het Zuid- nse ministerie van informatie, Rhoodie. heeft gisteren voor Rechtshof in Pretoria verklaard •premier Vorster hem toestem- ad gegeven om een „propagan- Dg" te voeren met alle mid- ie had op een bijeenkomst met r in 1973 gevraagd: „Begrijp ik lat bij deze campagne geen gelden en dat ik bij voorbeeld isten kan proberen te beïn- door hun vrouwen bontman- geven?" Premier Voster had bi tey beiö tig«bevestigend op geantwoord, e rechtbank verklaarde Eschel ie van dergelijke middelen ge- hebben gemaakt en gaf hij hij onregelmatigheden had gd. Hij ontkende echter schul- zijn aan de hem ten laste geleg- allen van fraude. Vorster die president werd t het informatieschandaal aan it kwam moest eerder dit Jaar en toen een onderzoek had aan- id dat hij een rol had gespeeld schandaal en dat hij had gepro- zijn aandeel te verdoezelen, ie onthulde gisteren voor het eveel de propagandacampag- t ;ft gekost. Er was meer dan Dnderd miljoen gulden gereser- aldus Rhoodie. )U! ie maakte op zijn reizen ge- van een aktentas met inge- en le bandrecorder, waarop hij ng isprekken in Zuid-Afrika en in ütenland opnam. Als verklaring voor zijn grappighe den gaf Dacko dat zijn land zich na veertien jaar tirannie eindelijk wel eens wilde ontspannen. „De medede ling kwam niet van mij, maar van jongeren die zich een beetje wilden vermaken voor de radio", aldus Dacko. David Dacko heeft gisteren berichten bevestigd dat de verdreven keizer Bo kassa een kannibaal was. In een ka mer van zijn paleis zijn stukken men senvlees gevonden, aldus Dacko. De nieuwe president heèft verder aangekondigd dat minister Patasse, die in de Centraal Afrikaanse Repu bliek grote populariteit bij studenten geniet, bij terugkeer gearresteerd zal worden. Dacko heeft maandag Ivoorkust om uitlevering van keizer Bokassa ge vraagd. Deze heeft hier politiek asiel gekregen, nadat Frankrijk dit had geweigerd. De Franse troepen, die sedert de staatsgreep vorige week in de Cen traal Afrikaanse Republiek zijn, heb ben tweehonderd Libische adviseurs ontdekt. Dit wijst erop dat Libië zich de laatste tijd steeds meer in de za ken van keizer Bokassa ging mengen. Naar verluidt heeft Bokassa de Li- biërs zelfs toegestaan om een militai re basis in de Centraal Afrikaanse Republiek te vestigen. De Fransen hebben in het land chao tische toestanden aangetroffen. Het ambtenarenapparaat stelde niets meer voor en de ambtenaren kregen al lange tijd geen salaris meer. De economie van de republiek is volledig ingestort en de schulden zijn enorm groot. TIRANA (AP. Reuter) Hysno Kapo. de derde man en vice-premier van Albanië is overleden. De 64-jarige Kapo was na president Hoxha en premier Shehu de belangrijkste man in dit onafhankelijke communisti sche landje. Albanië hééft vorig jaar zijn banden met China uit ideologi sche overwegingen verbroken. JOHANNESBURG (AP, Reuter, UPI) De Zuidafrikaanse regering heeft gisteren de zwarte bevolking toestemming gegeven zich te verenigen in vakbonden. Alleen bewoners van Zuid-Afrika mogen zich verenigen; buitenlandse arbeiders blijven van vakbondsrechten uitgesloten. Een hoge vakbondsfunctionaris noemde het besluit „de meest voor uitstrevende en dramatische stap ooit door een Zuidafrikaanse regering gezet". Eerder dit jaar had de com missie Wiehahn geadviseerd dat alle zwarten, dus ook de twee miljoen migranten vakbondsrechten moesten krijgen. Minister Fanie Botha van arbeidszaken kondigde gisteren aan dat de nieuwe wet, die vrijdag offici eel wordt gepubliceerd, alleen van kracht is voor de zwarten van de „onafhankelijke" en „afhankelijke" thuislanden en andere Zuidafrikaan se zwarte ingezetenen. Op het ogen blik zijn de zwarte vakbonden in Zuid-Afrika „illegaal" en niet officieel geregistreerd. Naar verwacht zal er groot verzet komen van de rechtervleugel van de regerende Nationale Partij en van de conservatieve „blanke" vakbonden. Vooral in de mijnindustrie, waar blanken begin dit jaar in staking gin gen, omdat zwarten een hoger loon konden krijgen, is veel protest te ver wachten. Het verlenen van vakbondsrechten aan zwarten past in het nieuwe beleid van premier Pieter Botha, die het gezicht van de apartheid wil verande ren en de kritiek op Zuid-Afrika op deze manier wil tegengaan. Het is overigens de vraag of de „ille gale" zwarte vakbonden gebruik zul len maken van de mogelijkheid om zich te laten inschrijven. Bovendien' is nog niet bekend of zwarte en blan ke werknemers lid mogen worden van een en dezelfde vakbond. GIRO 26655 Een olieboycot tegen Zuid- Afrika brengt het einde van de oorlog dichterbij. Steun de onderdrukten ook financieel! Steun nu de bevrijdingsbewegingen ANC, SWAPO en Patriottisch Front Cambodjaanse kinderen in een kamp ruim tachtig kilometer ten westen van Pnom Penh. Zij xijn cynisch genoeg nog niet eens zo slecht af omdat de hulpverlening hen tenmin ste bereikt. BANGKOK (AFP. Reuter. UPI) Het voedsel ook werkelijk bij de hon gerende bevolking krijgen. Dat is op het ogenblik het grote probleem bij de hulpverlening aan Kampuchea (Cambodja), aldus gisteren een woordvoerder van het kinderfonds van de Verenigde Naties (UNICEF) in Bangkok. Volgens hem zijn verschil lende landen en internationale orga nisaties bereid de steun op te voeren. Volgens de zegsman, die vorige week een bezoek bracht aan Kampuchea en die niet met name genoemd wilde worden, sterven op het ogenblik dui zenden Cambodjanen langzaam aan ondervoeding en malaria. Velen zijn er zo slecht aan toe dat ze zich niet meer kunnen bewegen, en liggend de dood afwachten. „Ik werk zeventien jaar voor de VN maar ik heb het nog nooit zo erg gezien". aldus de UNICEF-functionaris. De regering van Cambodja heeft veel kritiek geleverd op de hulpzendingen van de UNICEF en het Rode Kruis. Het ministerie van buitenlandse za ken in Phnom Penh omschreef de hulpactie als een „slecht bedoelde daad. die de soevereiniteit van Cam bodja schendt". De Cambodjaanse regering is in gevechten verwikkeld met guerrillastrijders van de Rode Khmer. Eeh woordvoerder van de UNICEF verklaarde in antwoord op deze kritiek dat de organisatie slechts haar taak vervult door nood lijdende kinderen voedselhulp te ge ven en niet van plan is deze hulpvoor ziening stop te zetten. Het symposium over de „legitieme rechten van het Palestijnse volk" werd georganiseerd door de Italiaan se Palestijnse Vriendschapsvereni ging waaraan vertegenwoordigers van de voornaamste Italiaanse poli tieke partijen deelnamen. Het sym posium maakt deel uit van een reeks internationale conferenties over het conflict in het Midden-Oosten die in de komende weken in verschillende westelijke hoofdsteden gehouden worden. In de dagen voorafgaand aan het symposium in Rome twijfelden de Israeli's-leden van de links zionisti sche partij Sjelli en het comité voor de Palestijns-Israëlische vrede of zij aan de conferentie in Rome deel zou den nemen. Vooral de afwezigheid van dr. Issam Sartawi. een vertrouwe ling van PLO-leider Jasser Arafat deed hen aarzelen. Hiertegenover stond echter dat de PLO voor de eerste keer een officiële delegatie uit Beiroet naar een confe rentie over het Midden-Oosten stuur de waarop ook Israëli's vertegen woordigd waren. Onafhankelijke staat Tijdens een persconferentie stelde Achmed Soedki Dajani-lid van de uit voerende raad van de PLO dat de Palestijnen een onafhankelijke staat „in welk deel dan ook van Palestina willen stichten" en „dat zij met Israël op basis van de grenzen van voor de zesdaagse oorlog van 1967 tot een akkoord zouden kunnen komen". Deze verklaring stelden Israëli's voorstanders van een Palestijnse staat naast de staat Israël gerust omdat dit leek aan te geven dat Israë li's en Palestijnen wel een gespreks basis kunnen vinden. Eerder had Da- jani in een toespraak tot de conferen tie de Indruk gewekt een harde lijn te kiezen. Uri Awneri lid van het Israëlische Parlement en hoofd-redacteur van het weekblad Haolam Hazeh deed een beroep op de PLO de strijd voor een periode van zes maanden te stop pen. Awneri herhaalde dat het con flict vreedzaam op basis van weder zijdse erkenning van Palestijnen en Israeli s opgelost zou kunnen worden. Niet alles verloopt even soepel op de Romeinse conferentie. Telkens weer komt de kwestie Jeruzalem aan de orde. Israëli's en Palestijnen verwij ten elkaar wat hun respectievelijke landgenoten in de Heilige Stad zou zijn aangedaan. De deelnemers aan de conferentie vormen een bont samengesteld gezel schap. Naast Israëli's en Palestijnen nemen parlementariërs uit verschil lende Europese landen en zelfs een delegatie zwarte Amerikanen deel. Woedend reageerden Israëli's op de toespraak van de Belgische christen democraat Declerq die wel de Pales tijnse rechten erkende maar de Israë lische rechten met geen woord noem de „Israël bestaat en heeft die erken ning nodig" antwoordde hij de Israë lische critici. Op het argument dat „wij Israëli's hebben evenveel erken ning nodig als de Palestijnen. willen wij onze regering tot flexibiliteit kun nen bewegen" gaf de Belg geen ant woord. NEW YORK (AFP. AP) Cuba is het doelwit van een „propaganda- en las tercampagne". De Verenigde Staten moeten toegeven dat de hele zaak is opgeblazen, en daarmee zijn dan de moeilijkheden van de baan. Zo simpel zag dat gisteren de Russi sche minister van buitenlandse zaken Gromiko tijdens een redevoering voor de algmene vergadering van de Verenigde Naties. Hij zinspeelde dui delijk op de aanwezigheid van Russi sche troepen op Cuba. waarover de Verenigde Staten nogal verbolgen zijn. Gromiko heeft daarover gepraat met zijn Amerikaanse evenknie Vance. Vandaag komen de beide heren weer bijeen. De Sowjet-Unie, aldus Gromi ko, wenst normale betrekkingen met de Verenigde Staten, maar dan is het wel nodig dat ledereen zich houdt aan „de beginselen van vreedzaam naast elkaar voortbestaan en zich niet be moeit met de binnenlandse aangele genheden van andere landen". Vance had maandag de algemene vergadering er voor gewaarschuwd dat de verhouding tussen oost en west zou kunnen verslechteren wan neer de mogenheden van Oost en West eikaars veiligheidsbelangen niet respecteren. Noch Vance, noch Gromiko noemde ten overstaan van de algemene vergadering de aanwe zigheid van de Russische gevechts eenheden op Cuba met name. een onzer redacteuren ^.marxistische bewind in Kaboel houdt het zonder steun uit de >ed iet-Unie waarschijnlijk niet lang vol. Dat Is niet alleen de mening ing westerse waarnemers, ook Moskou denkt er kennelijk zo over. Op ,c Afghaanse ministeries zitten adviseurs uit het Kremlin, het leger j onder leiding van Russische officieren en zelfs tanks en vliegtuigen ai i len bemand door Russen. wn I tds in feite het Rode Leger dat voor ent Amin de strijd voert tegen de ng ttische rebellen, die nu al meer dan ter naanden duurt. Volgens schattingen peifr op dit ogenblik 5000 Russen in Af wan en er kunnen meer volgen. Jinator van Moskou's interventie is de rvaren diplomaat Wasill 8afrontsJoek, 1 lal adviseur van de regering in Kaboel gj; arriveerd na de massamoord van Her- 0 westelijke stad Herat was in maart en ze van dit Jaar het toneel van een bloedi- üterij. die uitliep op een lynching van Jn. Het opstandige garnizoen verenig- ;h mpt oon monifftü inomnArv uon rio ch met een menigte inwoners van de Russische adviseurs werden samen le,( ïun gezinnen uit hun huizen gehaald n i straat letterlijk aan stukken gesne- ov Officieel bewaarde men een diep stil- 1131 tn over deze gebeurtenissen, maar op :an Uegveld va Kaboe^ landden daarna ge%Uen uit Moskou om doodkisten in te Een westers diplomaat telde er niet er dan drieênnegentig. I na Vanaf april begon een massale leverantie van wapens uit de Sowjet-Unie op gang te komen. Het Kremlin stuurde en stuurt nog steeds tanks, helikopters, vliegtuigen en ander materieel via de rivier de Oxus (de grens tussen de twee landen) of de lucht machtbasis Bagram ten noorden van Kaboel. Uit het incident van Herat blijkt dat de centrale regering onvoldoende kan rekenen op het leger en dat de burgerbevolking de Russen bijzonder haat. Voortdurend lopen soldaten over naar de islamitische opstan delingen met meeneming van de door Mos kou geleverde wapens Opstandelingen-lei ders beweren al spottend dat de Sowjet- Unie nu hun belangrijkste wapenleveran cier is geworden. Zij voelen zich zeker ge noeg om te verkondigen dat de guerrilla is overgegaan in een openlijke oorlog. Niet toevallig maken zij een vergelijking met de Vietnamoorlog. want daar begint de situa tie in Afghanistan inderdaad op te lijken Er wordt gevochten in 24 van de 29 provincies van het land, de nieuwe „sterke man" Amin staat zwakker dan zijn voorganger Taraki en Moskou ziet zich gedwongen meer steun te geven aan een regering die zij steeds minder moet. Daarbij kan de Russische leiding de machtswisselingen in Kaboel ondanks de aanwezigheid van 5000 „adviseurs" niet goed onder controle houden. Want Amins paleisrevolutie heeft Moskou volledig ver rast. Taraki gold voor de Russen als een weliswaar te impopulaire, maar in ieder geval gematigde en acceptabele leider Amin daarentegen gaat door voor een houwdegen en een dogmaticus. Hoe verrast de Russen waren door zijn staatsgreep blijkt wel uit de plotselinge uitnodiging voor een gesprek met ambassa deur Alexander Poezanow op de dag na Taraki's val en vóór de officiële aankondi ging van een nieuwe Afghaanse president Inconsequent De Russische media tonen zich ten opzichte van het regime ln Kaboel nogal inconse quent. Taraki was vier dagen vóór zijn val bijzonder hartelijk in Moskou ontvangen en men kan hem niet zo snel en zo direct afvallen. Aan de andere kant is het noodza kelijk de nieuwe leider te legitimeren. Het Russische persbureau Tass heeft nu laten weten dat het Kremlin de machtswisseling beschouwt als „een beslissing van de hoog ste organen" van de regerende Revolutio naire Volkspartij ln Afghanistan. Deze par tij is in de praktijk een „broederpartij" van de Communistische Partij van de Sowjet- Unie, aldus Tass. De consequentie van deze opstelling is dat de regering in Moskou Afghanistan ziet als een „socialistisch broe derland". Maar dat doet het Kremlin niet. Uitdrukkelijk niet. In een slotcommuniqué ter gelegenheid van het bezoek van de Russische premier Alexej Kosigin aan de Democratische Republiek Jemen is alleen sprake van „steun aan het Afghaanse volk dat zelfverzekerd de weg naar progressieve veranderingen volgt". Dit communiqué werd twee dagen na de officié- le overname van het presidentschap door Amin gepubliceerd. Afghanistan geldt voor Kosigin en zijn regering niet als socialis tisch land. Geen marionet Maar ook Amin heeft van zijn kant het land nooit als zodanig aangeduid. In het recente verleden gebruikte hij wél een term als „staat van de arbeidersklasse maar hij voegde daaraan toe dat zijn regime niet van plan was om de landbouw te collectiviseren en zelfs particuliere ondernemingen wilde aanmoedigen. Amin prees wel de buiten landse politiek van de Sowjet-Unie en de andere socialistische landen. Duidelijk is dat Moskou de regerende partij ln Afghanistan beschouwt als een ideolo gisch verwante partij, maar dat zij de poli tiek van die partij niet socialistisch wenst te noemen. Zij wenst Amin wél te steunen, maar heeft hem niet aan de macht gebracht en wilde dat ook niet doen. Duidelijk is tevens dat Amin steeds afhan kelijker van Moskou wordt, maar aan de andere kant geen marionet is. De Russische steun (of beter gezegd: inmen ging ln) dit land dateert al van ver vóór het huidige bewind. Ter gelegenheid van de sluiting van het Russisch-Afghaanse vriendschapsverdrag ln december 1978 ver klaarde Amin dat het de „uitbreiding was van een politiek van 60 jaar van zijn land. dat als verarmde, geografisch ingesloten, natie verplicht was sterke banden met de noordelijke buur te hebben" Al onder de tsaren maakte Rusland aanspraak op een Afghaanse Invloedssfeer, waarvoor de nodi ge oorlogen met de grote concurrent Enge land gevoerd zijn. Militaire hulp aan Afgha nistan geeft de Sowjet-Unie al sinds 1919, toen het land nog een koninkrijk was. De huidige grootscheepse interventie is het gevolg van een zeer langdurige ontwikke ling in de betrekkingen tussen de twee landen. De haat van de Afghaanse burger bevolking. die zich onlangs in het bloedbad van Herat heeft ontladen, is dan ook al oud - en bitter Er wordt veel gespeculeerd over „het Russische Vietnam en volgens Ame rikaanse berichten heeft het Kremlin aan de grens met Afghanistan een divisie para chutisten ln staat van alarm gebracht. Het kan het begin van een troepenzending zijn, maar voorlopig lijkt Moskou niet van plan het soort „socialistische broederhulp" te verlenen, die Tsjechoslowaklje ooit genoten heeft.

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 7