lank blijft sterk in hodesisch parlement ctie Vietnam in Kampuchea Opvolger Bokassa wil banden met Pretoria Liever Israëlische bezetting dan een compromis' Derde Wereld wil groter deel ether Massa-protest tegen kernenergie Ghana heeft burgerbestuur Patriottisch Front schoorvoetend akkoord londerdduizenden mensen verhongeren' Europese commissie te groot Verdreven dictator naar Ivoorkust Zweedse meren verzuren snel alestijnen willen alleen volledige autonomie blNSDAG 25 SEPTEMBER 1979 BUtTENLAND TROUW/KWARTET fan een onzer redacteuren MSTERDAM Het belangrijkste obstakel tussen het Patriottisch Front en de Britse gering bij de onderhandelingen over een nieuwe grondwet voor Zimbabwe-Rhodesië is pgeruimd. Het Front van Nkomo en Mugabe ging gisteren schoorvoetend akkoord met een frtegenwoordiging van twintig procent blanken in een toekomstig Huis van Afgevaardigden i Zimbabwe. Britse woordvoerder noemde de kverwachte medewerking van het ront eer. „belangrijke vooruitgang" de Rhodesië-conferentie in |>nden. dat vorige week vrijdag een over- fokomst met de delegatie van bis- |hop Muzorewa was bereikt over een indwet naar Brits model, lijkt nu i akkoord met Nkomo en Mugabe de grondwet nabij. onevenredig grote blanke verte- •nwoordiging in het toekomstige ^rlement heeft steeds grote weer- nd bij het Patriottisch Front opge- lepen. Ook gisteren zei de woord- ierder van het Front. Eddison Zvob- i dat zijn delegatie het Britse voor- el om twintig procent blanken toe laten in het nieuwe Huis van Afge- ardigden een „racistisch voorstel" ndt. „Met droefheid hebben wij ons jorstel voor een blanke vertegen- tordiging gedaan, aldus Zvobgo. let Front wil een Huis van Afgevaar- |gden van 120 leden, van wie 24 nk. Nkomo en Mugabe hebben be belangrijke concessies aan de ritten gedaan, omdat zij „geen al- natief" zien en alles doen om op jze conferentie een overeenkomst te Ireiken, niet alleen over een nieuwe pndwet. maar ook over de over- mgsperiode tussen deze conferentie ft nieuwe verkiezingen. I conferentie in het Lancasterhouse heeft sedert vorige week een andere wending genomen De delegaties van het Patriottisch Front en Salisbury hebben apart met de Britten onder handeld. Dit heeft tot onverwacht snelle voor uitgang geleld. De overeenkomsten met het Front en Salisbury zullen waarschijnlijk deze week in een ple naire zitting worden bepraat. Pas dan kan er worden gesproken over een eerste succes van deze door de Brit ten georganiseerde Rhodesieconfe- rentie. Overigens het moeilijkste gedeelte moet nog komen. Het tweede agenda punt wapenstilstand, controle van ambtenarij, leger en politie in de overgangstijd en de organisatie van de verkiezingen zal nog heel wat voeten in de aarde hebben De dele gatie van Muzorewa zal tot weinig concessie bereid zijn en ook het Front lijkt zich hard te zullen gaan op stellen. GENÈVE (DPA, UPI) De ontwikkelingslanden willen een groter deel van de ether voor hun radio-uitzendin gen. Zij zeggen dat de wes terse landen een oneerlijk groot deel van het golfleng- tebereik hebben voor hun omroepen, zee-, lucht- en ruimtevaartverbindingen. Ongeveer 1200 deskundigen uit 154 landen gaan de komende tien we ken in Genève praten over een her verdeling van de ether tijdens de WARC (wereldwijde, administratie ve radioconferentie). Twintig jaar geleden toen de eerste conferen tie werd gehouden waren veel van de huidige ontwikkelingslan den nog niet zelfstandig. Zij kwa men dus bij de verdeling van de ether niet aan hun trekken. Toen de dekolonisatie op gang kwam gingen veel van de onafhankelijk geworden landen de korte golf voor hun uit zendingen gebruiken, waardoor de frequentiebereiken hopeloos vol raakten. In de 7-meterband de „Europa band" is elke golflengte alleen al in Europa drie maal toegewezen. De hele zaak van verdeling van golf lengten is daardoor, aldus zegslie den in Genève. een bijna onoplos baar probleem geworden. Veel zen ders namen het heft in eigen han den. en zenden uit op reeds in ge bruik zijnde frequenties waardoor in de praktijk geen van de stations meer goed te beluisteren valt. Kunstmanen Problemen worden ook verwacht rond de kunstmanen voor telecom municatie. Deze satelieten stralen vanuit hun plaats boven de aarde boodschappen door De industrie landen willen soepele regelingen voor het gebruik van kunstmanen, maar de ontwikkelingslanden vre zen dat ze dan niet aan de bak komen en willen strenge normen Voor de omroepkunstmanen is een eerste aanzei gedaan, door enkele landen al een „parkeerplaats in een baan rond de aarde" toe te wijzen Elk land krijgt daardoor de be schikking over vijf televisiekana len. wat voor de een meer dan ge noeg. maar voor de ander te weinig is. De Sowjet-Unie zou graag zien dat zowel uitzending van televisiepro gramma's als waarneming via kunstmanen vooraf moet worden goedgeke'urd. Het Westen is daar mordicus tegen omdat een dergelij ke regeling al gauw zou vervallen in censuur Met de waarnemingskunstmanen kunnen onder meer bodemschatten (olie. ertsen) worden opgespoord. De der de wereld stelt echter om een voor beeld te noemen dat de Amerika nen met dergelijke satelieten beter op de hoogte zijn van de stand van de Cubaanse sulkeroogst. dan de Cubanen zelf De ontwikkelingslanden hebben tij dens de conferentie in Genève een grote troef in handen elk land kan één stem uitbrengen Wordt er ge stemd dan heeft bij voorbeeld Boe- roendi evenveel in te brengen ais de Verenigde Staten Formeel zijn de besluiten van de Geneefse bijeen komst volkenrechtelijk bindend voor de komende twintig jaar Des kundigen hopen dat de conferentie zich zal kunnen beperken tot de zuiver technische problemen, maar nu al is duidelijk dat de rivaliteit tussen westerse, communistische en ontwikkelingslanden voortdu rend een rol zal spelen Voorzitter De moeilijkheden begonnen giste ren al. nog voordat de opening van de conferentie goed en wel een feit was. De ontwikkelingslanden willen de Indiër Srirangan als voorzitter, maar het westen schuift de Nieuw- zeelander Rose naar voren. Uitein delijk kreeg als eompromlsnplos- sing de Zwitser Kiefer de leiding van de vergadering Meer dan 180.000 Amerikanen hebben deelgeno men aan een betoging tegen kernenergie, in Bat tery Park aan de Hudsonrivier in New York. De actrice Jane Fonda en haar man Tom Hayden spraken onder anderen de deelnemers toe. Fonda speelt in de film China syndrome, die wil waar schuwen tegen de gevaren van atoomkracht. De deelnemers aan de betoging eisten dat kernener gie het centrale thema wordt bij de Amerikaanse presidentsverkiezingen volgend jaar. Zij riepen de kiezers op niet op kandidaten te stemmen die kernenergie niet zonder meer afzweren, en daar om de stem niet uit te brengen op president Carter. o fcNGKOK (AFP, AP. Reuter) Vietnamese troepen hebben n nieuw offensief ontketend in Kampuchea. Het voormalige ftmbodja wordt grotendeels bestuurd door de Vietnamese izal Heng Samrin, maar in enkele gebieden zijn guerrilla- rijders van de verdreven president Pol Pot actief. wordt, aldus zegslieden in het aan- tnzende Thailand, met name ge- chten ten noorden van de hoofd- ld Pnom Penh. waar de Vietname- Imilitairen tot nu toe op weinig jzet stuiten. Een deel van de vier Fisies zou naar het westen willen buigen, in de richting van de grens K Thailand. Thailand vreest voort- rend een Vietnamese aanval, hoe- 1 Hanoi voortdurend verzekert dat prvan geen sprake zal zijn. afgelopen maanden werd in Kam- :hea nauwelijks gevochten vanwe- de nattë moesson, maar die loopt op zijn eind. Veel wegen zijn ech- nog onbegaanbaar. Op het ogen- c zijn er naar schatting tussen de '- en 200.000 Vietnamezen in Kam- :hea. strijd in het land heeft tot grote dseltekorten geleid, en in sommi streken wordt op grote schaal hon- geleden. Aanhangers van de afge zette Pol Pot beschuldigen de nieuwe machthebbers ervan voedselvoorra den achter te houden. 'Voedselleger' inister dient geen acht in bij Thailand N HAAG (ANP) Minister Van Klaauw vindt het niet nodig een test in te dienen bij de regering Thailand over daden van zeero- ij jegens Vietnamese bootvluchte- ;en De Thaise regering heeft in aan buitenlandse zaken aangebo- nota de daden van zeeroverij erp veroordeeld en inmiddels op- cht gegeven een diepgaand onder- k in te stellen. Een strenge be- affing van de schuldigen is in het «uitzicht gesteld. De voorzitter van de wereldvoedsel- raad, de Filippijnse minister van landbouw Tanco. heeft gezegd dat er iedere dag „duizenden Cambodja- nen" sterven. Hij wil de oprichting van een „voedselleger". waarvan ook de Sowjet-Unie en China deel zouden moeten uitmaken, om de honger in Kampuchea te bestrijden. Duizen den, zo niet honderdduizenden men sen verhongeren in Kampuchea, al dus Tanco, die deze informatie ont leende aan gegevens van het Rode Kruis, het kinderfonds van de VN (UNICEF) en aan gesprekken met de Thaise premier Kriangsak. Deze zei dat de internationale gemeenschap „een moord in koelen bloede" begaat, als niet onmiddellijk voedselhulp wordt gegeven aan de hongerlijders. BRUSSEL (AP. Reu ter, ANP) De Euro pese Commissie is te groot en kan krachti ger en „meer samen hangend" werken. Dit vindt een groep van vijf „Europeanen", die onder leiding van de Nederlander, Dirk Spierenburg, een rap port heeft opgesteld over de werking van de Europese Commis sie. Deze commissie moet niet meer leden tellen dan er landen zijn, aldus het rapport. West-Duitsland, Frankrijk, Italië en Groot-Brittannië heb ben elk twee vertegen woordigers in de com missie die niet effi cient genoeg kan wer ken met zijn dertien leden. De Nederlandse per manente vertegen woordiger bij de Euro- pese Gemeenschap, Spierenburg, zegt dat hij als een arts een di agnose heeft gemaakt van de Europese Com missie. Onze diagnose luidt, zo zei hij giste ren, dat de commissie gebrek aan samenhang vertoont, geen billijke verdeling van taken heeft, dat er gebrek aan coördinatie is en dat ze voor een deel de „verticale contacten" (met de directoraten- generaal) heeft ver loren. Spierenburg had ook kritiek op de werking van de administratie van de Europese Com missie. Er is een on juiste verdeling van mensen over de ver schillende diensten en er is gebrek aan werke lijke carrieremogelijk heden, aldus Spieren burg. Overigens vindt Spie renburg dat het aantal van 8300 mensen, die voor de commissie werken niet te groot is, omdat er zes verschil lende talen worden ge bruikt. Veertig pro cent van het personeel bestaat uit vertalers. PARIJS, BANGUI (Reuter. AFP. AP) De nieuwe leider van het Centraal afrikaanse Keizerrijk wil diplomatieke betrekkingen aanknopen met Zuid-Afrika. Dacko. die de verdre ven dictator Bokassa na een staatsgreep is opgevolgd, verklaarde gisteren dat de banden die zijn voorganger al had met Pretoria nu officieel worden, al komt er grote kritiek uit andere Afrikaanse landen. Fel protest Vietnam heeft fel geprotesteerd te gen de beslissing van de Verenigde Naties de delegatie van Pol Pot te blijven erkennen als de vertegen woordiger van Kampuchea bij de VN. De algemene vergadering besloot daartoe zaterdagnacht, hetgeen een ernstige nederlaag inhield door de Sowjet-Unie. dat Vietnam steunt. De partijkrant Nhan Dan in Vietnam sprak van een „ongerechtvaardigde beslissing", die in strijd is met de werkelijke verhoudingen in Kampu chea en met het handvest van de Verenigde Naties. ACCRA (Reuter, UPI) Met fanfare en 21 saluutschoten is het Westafrikaanse land Gha na teruggekeerd naar burger- bestuur, diep in de schulden, met een Hollandse inflatie en een groot tekort aan voedsel. Door smokkel en de dalende uitvoerprijzen van cacao is de export in grote moeilijkheden gekomen. Handgeklap en aanmoedigingen echoden door het parlement toen luchtmachtgeneraal Jerry Rawlings de nieuwe macht overdroeg aan de nieuw gekozen president Hilla Li- mann Rawlings riep het nieuwe staatshoofd op sociale hervormingen tot stand te brengen, en zegde daarbij de steun van het leger toe. Rawlings. die de afgelopen maanden de bezem door Ghana haalde, zal de nieuwe machthebber echter goed in de gaten houden, zo staat wel vast. Limann van zijn kant beloofde Gha na uit de economische chaos te halen. „Uit dit wrak kunnen we een nieuw schip bouwen." zo verzekerde hij. De 45 jaar oude diplomaat en econoom zei echter ook dat hij de macht over neemt „op het meest onzekere mo ment in het leven van het Ghanese volk" maar hij noemde het een uitda ging de kruistocht te leiden die de Ghanezen hun zelfrespect en zelfver trouwen moet teruggeven. De voormalig Britse kolonie was 22 jaar geleden het eerste zwart-Afri- kaanse land dat onafhankelijk werd. President was toen Kwame Nrkroe- mah. die gold als een van de meest vooraanstaande Afrikaanse leiders. Ook hij had echter zijn fouten en werd door de militairen ten val ge bracht. Op het ogenblik is er echter een sterke beweging in Ghana die wil teruggrijpen op deze „vader-des-va- derlands". De verdreven keizer Bokassa heeft politiek asiel gekregen in het West afrikaanse Ivoorkust. Bokassa. die vorige week werd afgezet door zijn neef David Dacko, had zelf het liefst zijn toevlucht in zijn tweede vader land Frankrijk gezocht. De Franse autoriteiten zagen hem liever gaan dan komen omdat de ex- keizer door zijn daden Parijs grote moeilijkheden had bezorgd. Bokassa had begin dit jaar de hand in een moord op een groot aantal schoolkin deren. Hij zou eigenhandig kinderen hebben omgebracht. De Fransen heb ben zijn regime altijd sterk gesteund, maar konden daarmee niet doorgaan door de misdragingen van de dicta tor. Hij wordt zelfs vergeleken met de inmiddels afgezette tirannen Idi Amin van Oeganda en Macias Ngue- ma van Equatoriaal Guinee Bokassa had twee dagen doorge bracht op het Franse vliegveld van Evreux, maar kreeg, ondanks zijn Franse nationaliteit, geen toestem ming naar zijn eigen buitenhuis te gaan. Ook Zwitserland, Zaïre en Ga bon weigerden de dictator asiel Uit eindelijk verklaarde president Felix Houphouet-Bolgny van Ivoorkust zich bereid Bokassa toe te laten De regering van Ivoorkust zegt er geen bezwaar tegen te hebben om misdadi gers op te nemen, omdat het land steeds eerbied heeft gehad voor het leven van een mens. „Over de daden van Bokassa moet God oordelen", aldus de regering in Abidjan Ivoor kust heeft al eerder asiel verleend aan drie voormalige staatshoofden uit Afrika een ex-president van Benin (Dahomey), Togo en de verslagen Bi- afraanse leider OJukwu. Kritiek op Frankrijk David Dacko, de nieuwe leider van het Centraal Afrikaans Keizerrijk, die met instemming van de vroegere Franse machthebbers Bokassa op volgde. heeft inmiddels de ex-keizer ter dood veroordeeld wegens „misda den tegen zijn land Dacko toonde zich gisteren boos op de Fransen om dat zij Bokassa naar Ivoorkust had den laten gaan In Frankrijk zelf werd door de socia listen-leider Francois Mitterrand felle kritiek uitgeoefend op het Franse be leid in de zaak Bokassa Ook de rege ring van een andere vroegere Franse kolonie. Tsjaad, heelt In Parijs gepro testeerd. omdat de Franse Tsjaad als springplank hebben gebruikt om de nieuwe machthebber David Darko bij zijn staatsgreep militaire steun te geven Ongeveer vijf a zeshonderd Franse militairen werden vanuit Tsjaad en Gabon naar het Keizerrijk gevlogen Het eerste enthousiasme over de vér vanging van Bokassa in het Centraal Afrikaanse Keizerrijk is weggeëbd, omdat de nieuwe regering in samen stelling niet veel versc hilt van de vo» rige Het. merendeel van de regering behoort tot dezelfde stam als Bokas sa. de Mbaka. en de nieuwe leider David Dacko wordt gezien als nieuwe „man van Frankrijk die in de poli tieke structuur van het land welnu! verandering zal brengen GOTHEBORG (AP) Van de 100.000 Zweedse meren en rivieren zijn er nu al 20.000 zonder vis, doordat internationale luchtverontreiniging de regen zuur maakt, aldus milieu- en regeringsdeskundigen. De schade is ten opzichte van 1975 verdubbeld in omvang. Zweden en Noorwegen, waar de toestand eveneens ernstig is, vra gen de internationale gemeenschap om spoedige maatregelen om het zwavelgehalte in stookolie en steen kool terug te brengen Het zijn zwa- •vel- en stikstofverbindingen uit ver brandingsprocessen die de schade aanrichten. Onofficieel worden Oost- En West-Duitsland en Engeland ge noemd als de belangrijkste vervui lers Maar de Scandlnaviërs verwachten geen wonderen van de eerste VN- conferentie over het probleem, die later dit Jaar in Genève wordt gehou den onder auspiciën van de Economi sche commissie voor Europa Revisie van ketels en sterke reductie van het zwavelgehalte van brandstoffen zou de andere Europese landen jaarlijks zo n 25 miljard gulden kosten Er is geen manier om het probleem in één klap op te lossen, zegt de Zweed se staatssecretaris van landbouw >r James Dorsey RUZALEM Autonomie voor de Palestijnen in de bezette gebieden, de sleutel voor de verdere voortgang van het Egyptisch-Israëlische ïdesproces. Maar.over wat die autonomie inhoudt, verschillen alle trokkenen diepgaand van mening. Overeenstemming over de inhoud i het begrip is dan ook nog ver te zoeken. plan dat Israël voor de autonomie ge beerd heeft, voorziet in de meest beperk- vorm van „persoonlijke autonomie over isdiensten" en niét in de „volledige auto- ïie" die de Palestijnen in de akkoorden Camp David wordt beloofd. Israël idt de controle over het land. het water de veiligheidszaken, is het uitgangspunt Jeruzalem Premier Begin verklaarde de goedkeuring door het kabinet van het punten tellende autonomieplan: „Deze «Ing werd gevormd om het land van iêl in stand te houden." Met tranen in de n beloofde hij af te zullen treden als in toekomst besluiten zouden vallen die e regeringstaak zouden ondermijnen t is geen dreigement." legde de premier „dit is de bekrachtiging van een princi- Mijn oude dag zal mijn jeugd niet be- Idigen Ik werd als Eretz-Israëliër (ie- >d van het land Israël) geboren en zal tot aan het einde van mijn dagen dat blijven, hoewel sommigen het begrip Eretz-Israëliër als een belediging zullen gebruiken." Verhuizen Het Israëlische autonomieplan houdt in dat Joden het recht hebben om zich overal te vestigen Israël behoudt zich het recht voor om land. ook land dat in bezit van particu lieren is. in beslag te nemen Kernpunt van het plan is dat de bron van het gezag voor het Palestijnse orgaan van zelfbestuur het Israëlische militaire bestuur dient te zijn Niet geheel vrij van juridische haarkloverij stelt de regering-Begin dat de beloften ln de akkoorden van Camp David dat het militaire bestuur wordt teruggetrokken en vervangen door een Palestijns orgaan van zelfbestuur niet betekent dat het militair bestuur dan ook afgeschaft wordt. Het zal alleen uit de bezette gebieden verhuisd wor den naar een plaats binnen de grenzen van voor 1967. Israël hoopt op deze manier te voorkomen dat de Palestijnen de hun te verlenen auto nomie zullen gebruiken als eerste stap op weg naar onafhankelijkheid Israël behoudt zich het recht voor op elk gewenst moment het Palestijnse zelfbestuursorgaan naar huis te sturen. Begin maakt er geen enkel geheim van dat de leden van de zelfbe- stuursraad achter de tralies gezet zullen worden als ze een eigen staat willen procla meren Wanneer na de overgangsperiode van vijf Jaar de onderhandelingen over de „permanente status" van de westelijke Jor- daanoever en de Gazastrook mislukken, dan kan Israël besluiten óf de autonomie voor onbepaalde tijd voort te zetten óf het militaire bestuur nieuw leven in te blazen Eigen staat De autonomie voor de Palestijnen dient volgens Begin „administratief" van karak ter te zijn. Maar zo'n autonomie verandert weinig aan de huidige gang van zaken in de bezette gebieden. Danny Rubinstein, de specialist van het Israëlische dagblad Da var voor de Westelijke Jordaanoever. zegt dat de Arabische bewoners van de bezette westelijke Jordaanoever al jaren een bijna volledige autonomie genieten Zo wijst hij erop dat in het onderwijs in dat gebied 7500 Arabische werknemers een baan hebben onder toezicht van vijftien Israëliërs Nie mand zou het vertrek van de Israëliërs voelen. „Wat de Arabieren nodig hebben ia het beheer en bestuur van het gevangenis wezen en de douane Met de toevoeging van een paar symbolen hebben zij dan hun eigen staat." aldus Rubinstein Wie in de bezette gebieden komt en praat over autonomie, krijgt heel andere verhalen te horen Fahed Kawasmeh. burgemeester van Hebron „De Palestijnen willen vrede, maar een rechtvaardige vrede. Wij zijn be reid tot onderhandelingen wanneer Israël het Palestijnse recht op zelfbeschikking er kent. wanneer Israël toegeeft dat de Weste lijke Jordaanoever en de Gazastrook Pales tijns zijn en wanneer Israël bereid is met de PLO te praten Wij eisen niet van de Israë liërs dat zij zich binnen vierentwintig uur terugtrekken uit de bezette gebieden Maar geloof jij dat wij een discussie over de vraag van wie de Westelijke Jordaanoever is. zul len aanvaarden? Dit is mijn land De hele wereld zegt dat Dag en nacht verklaren de Amerikanen dat dit bezette gebieden zijn De Israëliërs willen hun eigen staat? Prima' Maar dan hebben wij ook het recht op een eigen staat. Wij willen onze vrijheid Het principe van het bepalen van de eigen toekomst kan voor de bewoners van de bezette gebieden gewoon niet ter discussie staan Abdoel Heider Sjafi. directeur van de Rode Halve Maan (Arabische variant van het Rode Kruist te Gaza en één van de Palestijnen met wie de Israëlische minister van buitenlandse zaken. Mosje Dajan. on langs sprak „Ik ben eerder bereid om mijn help leven onder een bezetting te leven dan dat ik iets onderteken dat mijn minimale rechten in gevaar brengt" En burgemeester Rasjad al Sjawa van Gaza zegt „Wij willen liever zo doorgaan Want dan hebben wij altijd het recht te stellen dat Israël ons land met geweld bezet" PLO overtuigen Deze opmerkingen en »n het bijzonder die van burgemeester Sjawa hebben een bijzondere betekenis, omdat Israël en Egyp te een noodsprong overwegen om uit de kwestie van de autonomie te .komen door deze autonomie eerst aan de Gazastrook toe te kennen In de woorden van Sjawa. een conservatieve man die met alle bij het conflict betrokken partijen op goede voet wil blijven, zit een zekere ambivalentie te genover de Egyptische president Sadat Hij zegt „Als autonomie naar zelfbeschikking leidt, dan kunnen we zelfs wel zes zeven of acht laar wachten Gewaarborgd moet ech ter worden dat aan het einde van zo'n overgangsperiode Israël zich ook volledig zal terugtrekken en wij hei recht zullen hebben een onafhankelijke staal te stich ten Als wij in de bezette gebieden hiervan overtuigd zijn, zullen wij de PLO hiervan wel overtuigen" Hoewel velen in de bezette gebieden toege ven dat Sadat de aandacht \an de wereld gevestigd heeft op de Palestijnse zaak gelo ven maar weinigen dat hij tegen premier Begin is opgewassen „Wat Sadat zégt is zonder betekenis voor Begin meent de burgemeester van Halhoe] Mllham wiens stadje eerder dit jaar zestien dagen lang door de Israëliërs van de buitenwereld werd aigesloten „Met Begin zal Sadat niets vodr de Palestijnen bereiken Wat heeft het voor zin verder te onderhandelen. Voor de vrede0 Zonder de Palestijnen kun Je geen vrede sluiten. Ik ben er absoluut zeker van dat Egypte geen concessie zal kunnen los krij gen De enigen die dat kunnen zijn de Palestijnen zelf"

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 7