Als assistent-accountant werken bij de NCB is eigenlijk werken voor een aantal bedrijven pGD-j Dat maakt die baan zo aantrekkelijk. Nederlandse Credietbank Hoge uitkeringen mede oorzaak havenstakinj Terwijl uw man even de open haard aansteekt,verdient u vlot dertig procent op de huiseigenarenverzekering! Discussie-systeem specialisten voltooid VVD-kamerlid De Korte: Boer spuit parathion: tal van vogels gedood FAMILIEBERICHTEN Zelfverzekerde mensefr sturen nu deze bon opK, centraal beheer DINSDAG 25 SEPTEMBER 1979 TROUW/KWARTET UTRECHT (ANP) Het systeem waarin medische specialisten In zie kenhuizen de kwaliteit van hun werk onderling ter discussie kunnen stel len. Is gisteren voltooid In Utrecht werd de Wetenschappelijke advies raad voor Intercollegiale toetsing geïnstalleerd, die nonnen en metho den moet ontwikkelen, en In samen werking met een centraal begelel- dlngsorgaan de onderlinge toetsing In de ziekenhuizen moet stimuleren. De voorzitter van de nieuwe raad, prof. dr. C. L. C. van Nleuwenhulzen. noemde het uniek dat ln Nederland de specialisten zelf de toetsing tot ontwikkeling brengen en stimuleren. In Amerika Is de toeUlr.^ door de overheid afgedwongen, en dat heeft volgens hem zoveel weerstanden op geroepen. dat daar nu al wordt ge sproken van een totale mislukking. Vooral voor de oudere artsen ls het veranderingsproces dat nu gaande ls (meer Inspraak van patiënten en van de „buitenwereld", snelle technische ontwikkelingen» bijzonder moeilijk te verwerken. Daar komt dan nu nog bij, aldus Van Nleuwenhulzen, dat met de intercollegiale toetsing in fei te wordt toegegeven dat naar beste weten en krachten uitgevoerd werk toch voor kritiek zij het van colle ga's vatbaar moet zijn. HIJ voegde hieraan toe dat de toet sing ook kan worden gezien als een begeleiding en steun voor de artsen die zich. nu de geneeskunde steeds Ingewikkelder wordt, wat verward en onzeker voelen. Er zal wel veel tact van de toetsingscommissies ln de zie kenhuizen nodig zijn, om het alle maal „collegiaal" te houden in plaats van de verhoudingen te verstoren, wat de kwaliteit van het medisch handelen Juist zou kunnen schaden. VELDHOVEN (ANP) Ten minste 56 dieren, voornamelijk duiven, zijn gedood nadat een landbouwer uit Veldhoven zaterdag zijn akker had bespoten met het verboden land- bouwverglf parathion. De kadavers zijn verzameld door de politie. Men acht het niet uitgesloten dat er in de omgeving van de akker nog veel meer dode dieren liggen. Parathion kan ook dodelijk zijn voor mensen en daarom heeft de Veldho- vense gemeentepolitie de omwonen den gewaarschuwd Van onze sociaal economische redactie AMERSFOORT De staking in de Rotterdamse haven is mede het gevolg van te hoge sociale uitkeringen. Dat meent het VVD-Kamerlid De Korte. Een van de meest gehoorde klachten van havenwerkers is volgens hem dat ze het „niet meer pikken dat ze netto minder in het handje krijgen dan collega's die een uitkering genieten. De misgroei van de sociale uitkeringswetten is een haard van onvrede, die tot nieuwe uitbarstingen en loonclaims kan aanzetten." Dr De Korte, een van de economische dat haast moet worden gemaakt met .specialisten van de WD-fractie. het omzetten van de Bestek-kortin- sprak gisteravond op een partijbij- gen op de uitkeringen in definitieve eenkomst ln Amersfoort. HIJ vindt opschoningen. Aan verdere bezuinigingen, bovenop wat in Bestek Tl is vastgelegd, „valt volgend jaar niet to ontkomen", zei De Korte verder. Nu zal, op grond van het kabinetsbeleid, volgend jaar elke gulden economisch groei voor tach tig cent terechtkomen bij overheid en sociale sector, en voor slechts twintig cent bij bedrijfsleven en lonen. De VVD wil een verdeling van zestig cent haar overheid en sociale sector, der tig cent naar lonen, en tien cent naar bedrijfswinsten. Het beslag dat over heid en sociale sector nu al op het totale nationale inkomen leggen is zestig procent, en mag dus bij de WD niet nog groter worden. Zonder Bestek '81 zou op ell economische groei 1,30 gul< overheid en sociale sector w< geroomd. Als niet zou word( bogen volgens Bestek '81 gens het alternatieve plan vi leider Den Uyl, zou nog altiji gulden groei 1,20 gulden woi roomd door overheid en tor, rekende De Korte uit. L bedrijven zouden dan op ee „dikke minlijn" komen te zit Het WD-Kamerlld plelttep voor verlaging van bela zwaar en onaangenaam werï ploegenwerk, maar niet op oi T ti kunnen van maandag tol en met vrijdag telefo nisch van 9 00-19 30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456. Op zondagavond is dit alleen mogeli|k van 18 00-20 00 uur Ruwe stormen mogen woeden, alles om mij heen zij nacht, God, mijn God zal mij behoeden, God houdt voor mijn heil de wacht, moet ik lang zijn hulp verbeiden, zijne liefde blijft mij leiden, door een nacht, hoe zwart, hoe dicht, voert Hij mij in t eeuwig licht. Gezang 445 vers 3 Bedroefd geven wij u kennis, dat na een lang durige ziekte van ons is heengegaan mijn innig geliefde man en zorgzame vader Jan Blijleven echtgenoot van A. M. van der Torre op de leeftijd van 50 jaar. A. M. Blijleven-van der Torre Walther Rotterdam, 24 september 1979. Christoffelkruid 9. Op woensdagavond van 20.00 tot 20.30 uur en donderdagavond van 19.00 tot 19.30 uur kunt u blijkgeven van uw medeleven in de rouwka mer Voorschoterlaan 51. Rotterdam. Op vrijdag 28 september a.s. om ongeveer 11.45 uur zal hij op „Oud-Kralingen". Kraling- se weg 334, Rotterdam, ter ruste worden gelegd. Daaraan zal een dienst van woord en gebed in „Open Hof". Hesseplaats 221, Rotterdam, voorafgaan, welke aanvangt om 10.00 uur, waarna er gelegenheid is uw medeleven te betuigen. In goed vertrouwen op haar Heer en Heiland is van ons heengegaan mijn geliefde vrouw, onze lieve moeder, schoonmoeder en oma Gerarda Jeroense geboren van Barneveld In de ouderdom van 73 jaar A. Jeroense kinderen en kleinkinderen Vught: A. D. Sinnema-Noorland H. Sinnema Amsterdam: G. A. van Hoom-Noorland H. van Hoorn Leusden: P. C. Noorland J. Noorland-Bakrlikova Amsterdam: W. C. L. Noorland en kleinkinderen 24 september 1979 Bejaardencentrum „De Koningshor' Immanuël Kantstraat 90. flat 20 3076 DH Rotterdam Liever geen bloemen De overledene ligt opgebaard in de rouwka mer van bejaardencentrum „De Koningshof', bezoek en gelegenheid tot condoleren aldaar woensdag a.s. van 19.00-19.30 uur. De rouwdienst zal D.V. gehouden worden don derdag 27 september a.s. in de zaal var^ de Nebokerk. Smeetslandsedijk 280 om 14.00 uur. waarna de begrafenis zal plaatshebben op de Zuiderbegraafplaats. Slinge 50 om 14.45 uur. Vertrek vanaf de kerk om 14.30 uur. Opgenomen in Gods heerlijkheid onze lieve moeder, grootmoeder en overgrootmoeder Janna de Feijter weduwe van Cornelis de Putter. op de leeftijd van 85 jaar. „Het is mij goed nabij God te zijn, de Heren Here heb ik tot mi;n toevlucht gesteld." Psalm 73:28 Voorburg: P. de Putter A. de Putter-Valkenburg Axel; Joh. de Putter A. de Putter-Moes Mierlo: Jac. de Putter A. de Putter-van Housselt Vught: C. de Putter J. de Putter-Borsje kleinkinderen en achterkleinkinderen. Axel. 23 september 1979 Bejaardencentrum „de Vursche". Corr adres de heer Joh. de Putter. Beoosten- blijsestraat 3. 4571 PA Axel. De begrafenis zal d v. plaatshebben op donder dag 27 september a s. om 14 45 uur op de Algemene Begraafplaats te Axel Een samenkomst zal worden gehouden in het Verenigingsgebouw van de Gereformeerde Kerk. Kerkdreef 21. aanvangende om 14.00 uur. Gelegenheid tot condoleren in het Vereni gingsgebouw na de begrafenis. „Wie in de schuilplaats der Allerhoogsten is gezeten, vernacht in de schaduw des Almachtigen." psalm 91 vers 1 God heeft voor ons nog onverwacht tot Zich genomen mijn innig geliefde man, onze zorgza me vader en lieve opa Gerrit Adrianus de Groot op de leeftijd van 67 jaar. Amstelveen-Bovenkerk, E. de Groot-Wesseling Amstelveen, Gien de Groot Janny de Groot-van Rijsbergen Gert Tony Harden berg. Berber de Groot-de Groot Gerard de Groot Christiaan Gerard-Peter Amstelveen-Bovenkerk, 24 september 1979 Vierlingsbeeklaan 80 Gelegenheid tot afscheidnemen en condoleren woensdagavond van 7-8 uur in het Uitvaart centrum Bouwens, Startbaan 7 hoek Van de Hooplaan, Amstelveen-zuid. De begrafenis zal plaatsvinden donderdag 27 september te 11 uur op de begraafsplaats Zorgvlied aan de Amsteldijk, Amsterdam zuid. 2 Cor. 5:1 De HEERE nam tot Zich in zijn eeuwige heer lijkheid onze zwager Gerrit Adrianus de Groot op de leeftijd van 67 jaar. Moge onze hemelse Vader onze zuster met haar kinderen troost en kracht schenken door het Evangelie van Johannes 14:1-3. Groningen: J. Wesseling A. Wesseling-v.d. Kooij Rijswijk (Z.H.): R. Wesseling G. J. Wesseling-Smouter Steenwijk: J. van Liefland-Wesseling Rotterdam: P. Wesseling E. Wesseling-van Veen Voorschoten: H. Wesseling T. C. M. Wesseling-Damstra Bergum: B. Wesseling J. Wessehng-Lolkema Schiedam: J. Wesseling. Groningen. 24 september 1979. In plaats van Kaarten Blijf bij mij Heer, want d/avond is nabij De dag verduistert, Here blijf bij mij Schoon andre hulp m'ontbreekt, 't geluk m' ontvliedt, Der hulpeloze hulp, verlaat mij niet. Na 8 jaar in verpleegtehuis „De Poort" te zijn verzorgd, stierf op 81-jarige leeftijd mijn va der, schoonvader en lieve opa Pieter van der Bent weduwnaar van Grietje van der Hoogt, J. C. Doeleman-van der Bent H. Doeleman Sandra, Mirjan en Rob. Amsterdam, 23 september 1979 Correspondentie-adres: Medemblikhof 41, Arnhem. Omdat het de laatste jaren al zo „stil" om vader was, zullen wij hem ook in stilte be graven. Degenen die toch nog afscheid van hem willen nemen kunnen dit doen op woensdagavond van 8.30 tot 9.00 uur in het gebouw van de Protestantse Coöperatieve Begrafenisvereni ging P.C.B. u.a. Vondelstraat te Amsterdam (W. Na een lang en gezegend leven werd plotseling van ons weggenomen, mijn lieve zorgzame man, onze lieve vader en grootvader Simon van Oosterom op de leeftijd van 87 jaar. Wageningen: W. J. van Oosterom-Huurman Wageningen: J. W. van Huet-van Oosterom W. B. van Huet Ermelo: W. J. Boerman-van Oosterom L. Boerman Rob Ineke Huub Wageningen. 19 september 1979 de Nudehof, Thorbeckestraat 1 Correspondentieadres: de Vrieslaan 17. Wage ningen. De begrafenis heeft in stilte plaatsgevonden op de Algemene Begraafplaats te Wageningen. e ft je cl s 1st [e. In Ar De Nederlandse Credietbank. 118 Vestigingen met meer dan 2300 medewerkers. 4e Op de nationale ranglijst van algemene banken. Toch geen groot, log geheel. Integendeel. Door een open structuur juist heel flexibel. Gezien door de bril van de Interne Accountants Dienst eigenlijk een grote groep "bedrijven'.' Overzichtelijk om voor te werken dus. En voor een assistent-accountant des te aantrekkelijker om eens te denken aan een carrière bij de NCB. Beginnen met het verrichten van controlewerkzaam heden bij bedrijfsafdelingen op het hoofdkantoor in Amsterdam, en/of bij enkele dochtermaatschappijen daar. Zich daarbij in belangrijke mate richtend op het beoordelen van administratieve organisatie. Maar met alle kans binnen onze instelling door te groeien naar andere functies. Goede contactuele eigenschappen, 'n soepele per soonlijkheid en het vermogen vaardig te rapporteren zijn daarbij belangrijke kenmerken. Controle-erva ring is gewenst, maar typische bank-ervaring is niet noodzakelijk. De opleiding van de kandidaten voor deze functie zal zich ontwikkeld hebben, of nog ontwikkelen, via de lijn SPD - AAC of via het NIVRA. Aan kandidaten die nog bezig zijn met hun studie verleent onze bank natuurlijk haar volledige medewerking om deze af te ronden. Onder andere door een zeer ruime studie kostenvergoeding. Belangstellenden, in de leeftijd van zo'n 25 tot 40 jaar. worden uitgenodigd hun sollicitaties te richten aan de Nederlandse Credietbank nv, afdeling Personeel- zaken. Herengracht 478, 1017 CB Amsterdam, t.a.v. de heer G. van den Boogaard. Telefoon: 020 - 212727, toestel 455. Plezierig zo'n vrije avond in de huise lijke kring. Paar blokjes hout in de open haard, kopje koffie of een glaasje bij de hand. En dan in de gauwigheid nog even een aardig bedragje verdienen. Door uw verzekeringspakket eens door te lichten bijvoorbeeld. Als u een eigen huis hebt zit daar waarschijnlijk een opstalverzekering in, een inboedelverzekering, een partikulie- re aansprakelijkheidsverzekering, mis schien ook een glasverzekering. De kans is groot dat al die verzeke ringen bij verschillende maatschappijen lopen, met verschillende polissen, uiteen lopende vervaldata en nota's. Ideaal voor iemand die dol is op administratieve klus jes, maar voor u vermoedelijk alleen maar lastige rompslomp. Gelukkig kan het anders. Met één bolis volledie eedekt en veel soedkober. Centraal Beheer biedt u een geheel komplete huiseigenaren verzekering met uitgebreide dekking tegen de gevolgen van brand, storm, inbraak en tal van ande re risiko's, zowel voor uw huis als de in boedel. Bovendien dekt deze polis uw partikuliere aansprakelijkheid. Kortom: met één polis is alles gedekt. Deze versimpeling verklaart voor een deel onze lagere premie. Een andere belangrijke reden waarom Centraal Beheer tot 30% goedkoper kan zijn is, dat wij niet via tussenpersonen werken. U verzekert rechtstreeks bij ons. En u wordt in geval van schade dan ook recht streeks geholpen. Geen se harrewar over schade. Ons een-polis-systeem voorkomtook vervelende touwtrekkerij tussen u en uw verzekeringsmaatschappijen. Bijvoor beeld: een zonnescherm raakt bescha digd. U geeft de schade op bij uw inboe delverzekeraar. Die verwijst u naar uw opstalverzekeraar en omgekeerd. Met onze polis is dat ondenkbaar. Alles is im mers met de totaalpolis gedekt. Aantrekkelijk, maar u hebt nu een maal diverse verzekeringen loben? Laten we eens aannemen dat de to taalpolis van Centraal Beheer u wel aan spreekt. Vanwege 'tgemak, vanwege het voordeel. Maar u hebt al diverse verzeke ringen lopenwaar u tot op zekere hoogte aan gebonden bent. U kunt er pas vanaf als de vervaldatum gekomen is, en om dat allemaal in de gaten te houden... Nee, dan zou u nog liever gewoon die hogere premie blijven betalen - korrekt? Gelukkig heeft Centraal Beheer hier een prima regeling voor gevonden. Wij wikkelen de lopende verzekeringen voor u af, en schakelen u t.z.t. automatisch over op de voordeligere Centraal Beheer huiseigenarenverzekering: eerst de ene verzekering, dan de andere, tot uw totale verzekeringspakket op één polis staat. Deze hele overschakelingsprocedure gaat zonder moeilijke toestanden, zonder inbreuk op uw privacy. We komen niet eens bij u aan de deur, en u hoeft ook zelf nergens langs te gaan. We houden schrif telijk, en zo nodig ook telefonisch kontakt met u. Verseliikt u zelf maar: rond de 30% minder bremie. Pak uw huidige polissen er eens bij, en vergelijk. Dit zijn de cijfers: voor een huis, niet ouder dan 35 jaar, met stenen muren en een harde dakbedekking be taalt u aan premie voor een uitgebreide dekking 70ct. per f 1.000,- (excl. glasver zekering) of 95ct. per f 1.000,- (incl. glas verzekering). Voor uw inboedel f 1,70 per f 1.000,-. Voor de partikuliere aansprake lijkheidsverzekering (per schadegeval tot f 1.000.000,-) f 46,- per jaar. Tien tegen één dat u ontdekt, dat on ze premie inderdaad zo'n 30% lager ligt dan het totaal van uw huidige premies. Een voordeel dat jaar najaar terugkeert. Waardevaste dekkins. Er bestaat geen gevaar dat u door de geldontwaarding in de loop der jaren 'onderverzekerd' raakt. De dekkingsbe dragen worden automatisch geindexeeij i Volledigheidshalve zij vermeld, dat d[k uiteraard ook geldt voorde premie. Ma»» 't voordeel van 30% blijft altijd. Gratis dokumentatie. We sturen u graag onze gratis biffi chure toe. Daarin kunt u alle aspekte 'J van onze aanbieding nog eens zorgvie. dig bekijken. Vul even de bon hierondé in, en stuur hem op. 0 Doe het snel. Met wat u bij Centra Beheer bespaart op uw huiseigenare verzekering koopt u een aardig partijtj houtblokken. ti Ik ben geïnteresseerd in de drie belang rijke voordelen van een Centraal Beheer I huiseigenarenverzekering: 1. Minder rompslomp 2. Geen geharrewar over schade 3. Tot 30% lagere premie Stuur mij meer uitvoerige dokumentatie' plus een aanvraagformulier. j Naam: Straat:. I Plaats:. j Postcode: In ongefrankeerde envelop opsturen u aan: Centraal Beheer. Antwoordnummer 297.7300 V B A peldoorn. Tel055 - 79 2213. Centraal Beheer is een vereniging met maatschappijen voor levensverzekering.schadeverzekering, informatieverwerking, financiering, hypotheken en leasing. Post bus 700. Apeldoorn. 9Ht«fc

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 12