Zuid-Afrika houdt sport bezig EBBC niet onder indruk Ingrid Bollehoom: kinderspel Hinault superieur in landenprijs Splitsing in hoofdklasse hockey al snel een feit Ook Veluwe verslaat landskampioen Rolstoelliga schaart zich achter beleid van basketbalbond Leiden laat in slotfase winst bijna glippen Bijrol voor Kinheim Tourwinnaar voltooit trilogie Turnstrijd zonder veel concurrentie door wegvallen van Bibi Vos Ray Clarke scoort uit strafschop 0 Sjï Loting in R uitgesteld Nederlaag voor D0S'4(g MAANDAG 24 SEPTEMBER 1979 SPORT TROUW/KWARTET door Onno Zeisman UTRECHT Reeds na vier wedstrij den is de grote splitsing in de hoofd klasse hockey tot een feitelijkheid geworden en er valt niet te verwach ten dat daar veel verandering in zal komen. Een leidend groepje van vier met bekende namen en een staart van ook vier die even weinig verba zing wekken. Toch moet er nog zo erg veel gespeeld worden om de situatie van nu te bevestigen. De grote verrassing van de dag was het gelijke spel van Kampong tegen Oranje-Zwart (3-3). Een verrassing, omdat de wedstrijd werd gespeeld op het kunstgrasveld in Utrecht, waar tot heden alleen Klein Zwiterland erin geslaagd is Kampong te ver slaan. Oranje Zwart kwam nu een eind in de richting, maar Kampong kan veel verzachtende omstandighe den aanvoeren. Zoals het ontbreken van verdediger Jebbink wegens een rugblessure, en het uitvallen van Die- derik Hoekstra na twintig minuten door een zere knie en het minder sterke optreden van Tom van 't Hek, die donderdag bij de training de zwa re stick van Lltjens op hardhandige wijze op de vingers kreeeg en daar veel last van heeft. Hoekstra werd vervangen door André Bolhuis. Met deze teruggekeerde in ternational loopt het vreemd. Na meer dan een jaar afwezigheid kwam hij in augustus terug in Oranje en hij moest uiteraard meteen ook weer meedoen in het eerste van Kampong. Zijn nieuwe icterlandcarrière ging niet helemaal naar wens: vier van de zes keer werd hij gewisseld voor een ander, maar vooral in de ene volledi ge wedstrijd tegen Pakistan speelde hij geweldig. Toch blijkt de binnenkort 33 Jaar wordende Bolhuis niet genoeg condi tie te hebben om een gehele competi tiewedstrijd te spelen. Coach Gerard Stroef wil daar althans niet van we ten. Nu Hoekstra zo snel uitviel, moest Bolhuis vijftig minuten in ac tie zijn en dat viel toch best mee. Daar kunnen twee redenen voor ge weest zijn: de prikkel bij de eerzuchti ge speler om helemaal terug te ko men en het feit dat Oranje-Zwart de tegenstander tot een echte inspan ning dwong. De Elndhovenaren kwamen zelfs al ln de eerste minuut op voorsprong. Paul Lltjens strafbal en straf corner zette dat in de eerste helft wel in een voorsprong om, maar Oranje Zwart maakte gelijk en kwam opnieuw voor. Twintig minuten voor het einde scoorde Lltjens opnieuw uit een straf- comer en zo werd het 3-3. Iloafdklaise heren: Venlo-Httlem 3 6. HDM-HOC J-». Kampong-Oranje Zwart 3-3. HCKZ-Larcn 5-0 Tilburg Blocmendaal 0-1. Amsterdam-MEP 2-1 Ecnte kla.««e A: Strawberry-Hurley 2-0. DKS- BeFair 1-1. Ocel Zwart-Concordla 3 2 Eerste klas se B Oronlngen-Unlon 5-1 Rottcrdam-Apeldoom 4-0. Plnoke-SCHAC 2-2. Udcn-Brcda 0-0. a Herto- gcnbosr h-Leldcn 1-0 Eerste klasse C: Wagenlngen-Raptdlty 3-0, Klevl- ten-MOP 1-3. OooUche-HIC 0-1. Quick Sl-HUver- aum 4-4. HTCC-Victoria 0-2. Dames Eerste klasse: Westen: Hllversum-Bloe- mendaal 0-1. Amsterdam-HCO 2 0. Ptnoke-HCKZ 2-0. Ooolsche Kieviten 1-3. Zuiden HTCC- Uden 2-4. Oranje Zwart-Vcnlo 2-1, MOP-EMHC 2-0, Were D1-Rapldlty 2-1 Oosten Arnhem-Unlon 2-0. Nljmegen-Apeldoorn 2-2. Upward-Deventer 2-0. PW-DKS 0-1 Noorden: OHBS-Oronlnuen 0-1, Coevorden-Oron Studenten 0-2. HVA-HMC 0-0, Oraaplep -OCHC 1-1. Van onze tafeltennlsmedewerker APELDOORN Landskampioen Amsterdam heeft ook de tweede wed strijd van de competitie in de ereklas se tafeltennis verloren. In Apeldoorn bleek De Veluwe te sterk voor een dit keer volledig achter de tafel verschij nende Amsterdamse ploeg. De nieuwe nederlaag komt voor het overgrote deel op rekening van de nog altijd niet geheel herstelde Rene Hljne en nationaal kampioen Bert van der Helm. Hljne verloor zijn drie partijen (tegen de broers Ron en Jaap van Spanje en Jens);, Van der Helm kwam slechts één keer tot winst (Jens). De enige Amsterdamse speler die een ..normale" prestatie leverde was Han Gootzen. Slechts tegen de ongeslagen gebleven Jaap van Span je. donderdag ln het Nederlands team tegen Rusland, kwam hij niet tot winst. Voor de slechte start van de lands kampioenen heeft manager Neep een verklaring. HIJ wijst allereerst op de blessures van Hijne en (vorige week nog» Gootzen. Daarnaast is er het „geval" Van der Helm, vorig seizoen nog uitkomend in de Westduitse com petitie en dit seizoen teruggekeerd in Amsterdam. „Een kwestie van over schatting." weet men in het Amster damse kamp. „Hij dacht het ook in Nederland weer even te kunnen ma ken. maar dat valt tegen." Zegt ma nager Neep: „We maken ons deson danks geen zorgen over de afloop van deze competitie. Hijne is mogelijk het komende weekeinde geheel hersteld van zijn polsblessure en met hem en een goed gemotiveerde Van der Helm menen wij zeker over nog altijd het sterkste Nederlandse team te be schikken. We hebben nog achttien wedstrijden te spelen, waarbij zoals bekend ln het eerste gedeelte slechts de herfsttitel te verdienen valt en pas aan het einde van het tweede deel de landstitel." Ereklasse heren: Apeldoorn Amsterdam 6-4. Ko- rebeurs-Mldstar* 4-4. Scylls Alkmaar 19 Ereklasse Damn Konlngslusl-Amsterdam 4-4, 84. AJoyslus-Amsterdam 1$ 5J, ScyUa-AvanU 4-4 DORMAGEN De Limburgse atlete Carla Beurskens heeft ln de West duitse plaats Dormagen haar eigen (officieuze) Nederlandse record op de 5000 meter verbeterd. Ze won de wed strijd in 16 min. en 9.4 sec. Haar oude record stond sinds vorig Jaar op 16 min. 30 sec. Van onze sportredactie AMSTERDAM Zuid-Afrika blijft de nationale en internationale sportwereld bezig houden. In Ne derland schaarde de rolstoelllga van de Nederlandse Basketbal Bond zich zaterdag achter het be leid van het Liga- en bondsbestuur. terwijl ook ln Engeland en Parijs de Zuidafrlkaanse apartheid en de sport met elkaar in verband werden gebracht. Allereerst Nederland. Het bestuur van de Nederlandse Basketbal Bond heeft zich als een van de eer ste sportbonden duidelijk uitge sproken tegen deelname van Zuid- Afrika aan de Olympische Spelen voor gehandicapten die volgend jaar ln Nederland worden gehou den. Zo is medewerking bij de orga nisatie geweigerd en een verbod uit gevaardigd voor de deelname van het nationale rolbasketbalteam aan die Spelen. De vergadering van de rolstoelbas- ketballiga schaarde zich zaterdag achter dit beleid, ook al klonk de wens door dat men graag aan de spelen wil deelnemen. Niet in de laatste plaats gezien de goede me daillekansen die het team heeft. Af gesproken werd tenslotte wel. dat Indien minister Van der Klaauw of het parlement de komende tijd met een nieuw standpunt inzake Zuid- Afrika naar buiten komt, dit nieuwe standpunt binnen de basketbal- bond zal worden besproken. Volgens het weekblad „The Obser ver" zal de tournee van het multira- ciale Zuidafrikaanse rugbyteam „Barbarians" door Groot-Britannië ondanks de pressie uit Londen en Pretoria de trip te annuleren door gang vinden. Het weekblad schrijft, dat de Engelse regering momenteel een dossier samenstelt voor de le den van de Gemenebest, dat de regeringshoofden er op wijst dat de Engelsen er alles aan gedaan heb ben de tournee te voorkomen. Vol gens The Observer wil de Engelse regering met deze stap uitdrukke lijk vastleggen, dat zij niet in strijd met de akkoorden van Gleneagles heeft gehandeld. In de Schotse stad werd overeengekomen dat de Ge- menebestlanden geen sportieve be trekkingen met Zuid-Afrika zou on derhouden. „De werkelijke politie ke reden echter is. dat mevrouw Thatcher een fervent tegenstand- ster is van deze maatregel en dat in haar conservatieve regering geen meerderheid te vinden is die de komst van de Barbarians met alle middelen wil beletten", zo vervolgt The Observer. „De Engelse regering verkeert in een lastiger positie dan de Fransen en ook de Ierse regering heeft gebruik gemaakt van de mo gelijkheid om via een wettelijke aanpak de Zuidafrikaanse trip te voorkomen". Mocht het weekblad het bij het rechte eind hebben en de tournee doorgang vinden, dan ris keert Groot-Britannië uitsluiting van de Olympische Spelen. De zwarte Afrikaanse landen hebben bij herhaling verklaard dat zij in een dergelijk geval er alles aan zul len doen de deelneming van de En gelsen aan de Spelen in Moskou te verhinderen. Tot slot Parijs. Vorige maand heeft de internationale tennisfederatie (ITF) besloten dat Zuid-Afrika lid kan blijven van de organisatie op voorwaarde dat het land althans voorlopig niet uitkomt in interna tionale teamwedstrijden. In een brief, die nu werd gepubliceerd, geeft de Fransman Philippe Cha- trier wiens ambtstermijn als voor zitter met twee jaar verlengd is. zijn persoonlijke visie op het probleem. Chatrier is het afgelopen jaar twee maal in Zuid-Afrika geweest als voorzitter van een commissie van onderzoek. „Het probleem van Zuid-Afrika bezien wij vanuit een ander gezichtspunt. Er staan zoveel dingen op het spel. Tennis is, net zoals de andere takken van sport, een belangrijk wapen geworden voor degenen, die het politieke sys teem van Zuid-Afrika willen veran deren en af willen van de apart heid." „Ik meen dat de Zuidafrikaanse tennis Unie alles heeft gedaan wat mogelijk is binnen de wetten van het land en zelfs aanzetten gege ven om die wetten te veranderen om tennissport op niet raciale basis te verwezenlijken. Dat is niet moge lijk gebleken om één simpele reden: de leiders van de gekleurde tennis- bond hadden tijdens ons eerste be zoek aan Zuid-Afrika een slogan: ,Kan men normaal sport bedrijven in een abnormale gemeenschap'. Bij ons tweede bezoek zei men ons recht in het gezicht, dat zij niet klaar waren om zich tennis op niet- raciale basis te veroorloven (noch enige andere .geïntegreerde' sport) in deze abnormale samenleving." Chatrier vervolgt: „Zij zeggen dat de tennissport maar een klein stuk je van het leven is. Ze zijn bereid om hun leven te geven om het hoofd doel te bereiken. Het tweede bezoek was nodig om ieders verantwoorde lijkheid vast te stellen voor het fa len van het plan om te komen tot één enkele bond, waarvan elk op zich graag lid zou worden. Na vele discussies verlieten we Johannes burg zonder enige hoop dat de situ atie in de naaste toekomst beter zal worden. De gekleurde bond heeft zijn standpunt verhard en slaat alle uitnodigingen van de SATU af om over een nieuwe federatie te praten. Als de situatie van de tennissport in Zuid-Afrika niet verbetert, komt dat door de gekleurde bond. Maar daarbij dient dan wel te worden gezegd, dat deze organisatie ons duidelijk te verstaan heeft gegeven, dat het strijdt voor een heel wat belangrijkere zaak: de afschaffing van de apartheid. Persoonlijk ac cepteer en respecteer ik dat motief maar ik kan er als sportbestuurder geen kant mee uit. Tennis en de sport in zijn algemeenheid hebben geen enkele macht om dit pro bleem. dat de sportwereld zo diep raakt, op te lossen. De internationa le tennisfederatie is er echter trots op meer te hebben gedaan dan wel ke internationale sportorganisatie dan ook om positieve oplossingen te bedenken voor het probleem van Zuid-Afrika. Wij gaan op die weg voort. Wij hebben de SATU ge vraagd om geen ploegen in te schrij ven voor onze internationale wed strijden. omdat hun aanwezigheid die evenementen zou schaden. Aan de andere kant is het feit dat Zuid- Afrika bij de lidstaten blijft beho ren. een garantie dat wij de belan gen van alle rassen kunnen blijven dienen. Dat is voor mij de voor naamste plicht van de internationa le tennisfederatie." Van onze basketbalmedewerker LEIDEN Een klein hall jaar nadat beide ploegen in de finale om het Nederlands kampioenschap tegenover elkaar stonden, kon er zaterdag gesproken worden van een soort herhaling van die eindstrijd tussen Leiden en EBBC. Maar de omstandigheden waren dit keer wel geheel anders. Ook nu werd het treffen weer een spannende aangelegenheid al leek de noodzaak daarvoor het grootste gedeelte van de wedstrijd te ontbreken. Praktisch de volle veertig minuten basketbal had Lelden een comforta bele voorsprong op zak. Tot een sim pele zege en daarmee een revanche voor de destijds geleden nederlaag kwam het voor Leiden echter niet. De ten opzichte van het vorige seizoen op papier althans redelijk versterkte Leidse ex-landskampioen kon uitein delijk ternauwernood met 88-87 zege vieren. Een agressieve start van Leiden over rompelde in feite de Bossche lands kampioen, die al snel tegen een ach terstand van een punt of veertien aankeek. In feite was er daarna spra ke van een vrij gezapig duel. dat geen hoog kwaliteitsniveau haalde en waarin Leiden op een even simpele als overtuigende overwinning leek af te gaan. Want dat was het verschil RIMINI Kinheim, landskampioen honkbal 1978 maar dit seizoen tenau- wernood aan de degradatie uit de hoogste nationale klasse ontsnapt, heeft in het toernooi om de Europa Cup in Italië een bijrol gespeeld. Te gen beide Italiaanse vertegenwoordi gers. Rimini en Fortltudo (de beide uiteindelijke finalisten) werd verlo ren. Tegen Rimini werd het 4-0 (ver liezend werper was nieuwe Kinheim- aanwinst Antonio Keller met de cij fers 3-3-10-2) en tegen Fortitudo 6-1 (Ruud Kok noteerde als werper 4-4- 12-2(. HONKBAL HOOFDKLAS8E. 8parta-HCAW 1-7. Amstel TIJgers-Storks 5-2. Finale Honkbalbeker Nlcols-Glants 0-1. met het vorige treffen. Ook toen ken de Leiden een bliksemstart, die ech ter vrij snel door de Bossche ploeg kon worden ingedamd. Maar die counter bleef ditmaal vrijwel de gehe le wedstrijd achterwege bij het wat lakoniek opererende EBBC. Een ver klaring daarvoor kan misschien wor den gevonden in het feit, dat de com petitie zich nog in een vroeg stadium bevindt. Het commentaar van EBBC- aanvoerder Jan Dekker duidt ook al in die richting. „We maken ons helemaal nog geen zorgen over deze verloren wedstrijd. Ik denk trouwens, dat het straks toch wel weer tussen ons en Leiden zal gaan", aldus Jan Dekker die de expe rimentele fase van deze competitie met de opmerking „onze aanval moet nog ingespeeld raken" onderstreepte. Wat de coaching betreft lijkt Leiden ln dat kader een wat andere weg dan die van het vorige seizoen te hebben Ingeslagen. Al voor de aanvang van deze competitie maakte Henny Blom bekend wat meer een beroep te willen doen op zijn bankspelers, die vorig seizoen slechts een minimum aan speeltijd kregen toebedeeld. Of die opzet geslaagd mag worden genoemd valt nog te bezien. Juist op die mo menten, dat Blom zaterdan zijn ba sisformatie wat gas liet terugnemen en de naar Leiden terug gekeerde guard Leysner en center Harry Kip inzette, kon EBBC weer aantikken. Funeste gevolgen daarvan bleven weliswaar uit. maar toch werd de Leidse coach op die manier vlak vóór het einde van de wedstrijd geconfron teerd met de voorsprong die nog maar drie punten bedroeg. Toen de pas laat op dreef geraakte Bossche center James Lister bij de stand 88-85 ook nog twee vrije worpen verzilverde en daarmee zijn ploeg tot op één punt bracht, had EBBC zelfs nog uitzich ten op een succesvolle afloop. Maar de 10 seconden resterende speeltijd met balbezit bleken voor Den Bosch niet voldoende nog een keer te sco ren. Jan Dekker denkt, dat Henny Blom straks toch wel weer zal terug moeten vallen op zijn basis als de resultaten werkelijk gaan tellen. Een basis, waarin de van Rotterdam Zuid overgekomen Ron Kruidhof zich vooral op conditioneel gebied een aanwinst toonde. Wat dat betreft zijn de meningen over de Amerikaan Ervin Giddings, die het Leidse publiek haar lieveling Ar-1 thur Collins moet doen vergeten, ver deeld. Giddings is nog niet de man.1 die de enorme score-inbreng van Col lins compenseert. Meer manifesteertf de opvolger van de atletische Ameri kaan zich als een waardevolle re- bounder. De scoretaak van spelverde ler Mitchel Plaat is daardoor aanzien lijk zwaarder geworden. Met 26 pun ten van de hand van Plaat had Henny Blom zaterdag geen enkele reden tot klagen over de verrichtingen van zijn voortreffelijke spelbepaler. Plaats' directe opponent Jan Dekker heeft echter te maken met een te wensen overlatende vorm. Dekker: „Ik ben twee weken door een zware verkoud heid onder de pannen geweest. Ik ben duidelijk uit vorm en heb maar liefst drie kilo gewicht verloren. Ik betwij fel het dan ook of Plaat ook die 26 punten had gemaakt als ik helemaal fit was geweest". Topscores: Lelden: Plaat 20. Woudstra 17, Old- dings 14. Kruidhof 14. EBBC: Akerboom 20. Cra mer 17. EREDIVISIE HEREN: Rowic-EBBC 74-100. Do- nar-Stars 91-75, Lelden-EBBC 88-87. Landlust- Amstelveen 89-103. Gronlngen-BOB 76-100. Punch-Rowlc 84-85. Eredivisie Dames: JRC Boxtel-Whlte 6tars 67-58, DAS-Voorburg 40-67. Rott Zuid-Bleu Stars 79-50, Landlust-BOB 61-59, Fortuna-Jolly Jumpers 72- Bruinsma, Faber, Woudstra, Cramer en Akerboom zijn op zoek naar de bal. CANNES Bernard Hinault heeft zijn trilogie voltooid in de Grand Prix des Nations, de belangrijkste individuele tijdrit van het wielerseizoen voor profs. In Cannes legde hij de twee ronden van 45 kilometer af in 2 uur, 3 minuten en 57 seconden, hetgeen een gemiddelde van 43.562 kilometer per uur beteken de. Vorig jaar won Hinault in 2.06.36, een moyenne van 42.650 km. DIEREN Uiteraard was Ingrid Bolleboom ln de sporthal Theotorne van Dieren blij met haar nationale turnkampioenschap alle leeftijds groepen. De 15-jarige Zoetermeerse. die overigens na de eerste dag (ver plichte stof) al eerste stond, vond echter wel dat zij de titel ln de schoot geworpen gekregen had. Ongelijk had zij met die opmerking niet, al was zij onbetwist de beste van de dertien turnsters die om de nationale titel streden. Zij doelde op het wegvallen van de 13-jarige Bibi Vos, die na de voorgeschreven oefenstof slechts vijf tienhonderdste punt achterstand had. Bibi Vos. die op haar eerste toestel, de brug met ongelijke liggers, door een gemiste „Endo" op de grond te recht kwam en daardoor reglemen tair een half punt aftrek kreeg, had Ingrid Bolleboom mogelijk van haar eerste all-ln titel kunnen afhouden. De kittige Drentse zorgde in de vrije oefening voor een Nederlandse pri meur door als eerste een dubbele sal to ln haar serie sprongen te maken. De „dubbele", die in de training- meestal goed gaat mislukte dit maal en Bibi Vos blesseerde zich daarbij zo aan een van de voeten, dat zij bij de sprong niet meer kon uitkomen. Daardoor verspeelde zij haar tweede plaats en eindigde tenslotte als negende. Met de overwinning van Ingrid Bolle boom bleef de titel ln de familie. ZIJ werd de opvolgster van haar zusje Monique, die na een hardnekkige blessure alleen ln de verplichte stof uitkwam om toch iets van de wed- strijdsfeer te proeven. Ingrid Bolle boom werkte na een gedegen uitvoe ring van de voorgeschreven stof za terdags wat minder zeker op de even- wichtsbalk. Na een losse salto moest zij van de balk en dat kwam haar op een hall punt aftrek te staan (8,80). Ingrid Bolleboom in actie tijdens haar paardsprong bij de strijd om de Nederlandse all-in turntitel. Omdat Bibi Vos toen reeds als bedrei ging voor de eerste plaats was wegge vallen. had het voor haar geen conse quenties. Het wegvallen van Bibi Vos leverde Marja Huyting uiteindelijk de tweede plaats op. De Utrechtse was de enige turnster die ln het totale toernooi op alle onderdelen een waar dering van minimaal negen scoorde. .ZIJ toonde een uitstekende wedstrijd- mentaliteit. Een lastige voetblessure waardoor zij ook maar één paard sprong kon maken, veroorzaakte zo veel pijn dat zij na de vrije oefening haar tranen ternauwernood kon te rugdringen. Opmerkelijk is de vooruitgang van Debbie Am son. De Amsterdamse, die veertien dagen geleden ln de Inter landwedstrijd tegen Hongarije al in druk maakte, legde in de achtkamp beslag op de derde plaats met een totaal van 72,30 punten. Zij voegde aan dat brons op de laatste dag nog eens drie zilveren medailles toe door tweede plaatsen ln de toesteifinales van paardsprong, brug en balk. Op die drie onderdelen veroverde Ingrid Bolleboom het goud. Marja Huyting werd één maal met goud omhangen voor haar eerste plaats in de VTije oefening vóór Ingrid Bolleboom. Leona Horvath, de nieuwe Hongaarse trainster van de damesselectie, was bepaald niet ontevreden met de pres taties in Dieren. „De meisjes hebben na Boedapest keihard getraind. Ik heb die tijd voornamelijk gewerkt op conditie omdat zij een grote achter stand hebben opgelopen. Ook de ko mende maand zal het verbeteren van de conditie centraal staan. Er zullen dan ook wel vermoeidheidsverschijn selen optreden. Daarna gaan wij wer ken aan het verfijnen van de oefenin gen." Leona Horvath, sinds een week geassisteerd door de jonge Ameri kaanse acrobatiektrainer Kevin McRae, wil zich niet uitspreken over het behalen van een plaats bij de eerste twaalf bij de wereldkampioen schappen in Fort Worth (2-9 decem ber). „De tijd van voorbereiding is erg kort maar de meisjes zijn bereid alles te doen om de opgelopen achterstand in te halen." De bereidheid om de komende maanden keihard te wer ken op Papendal is ook McRae opge vallen. „Ik heb de turnsters tijdens het trainingskamp in de Verenigde Staten gezien en nu sinds een week in Nederland. Die meisjes weten waar zij mee bezig zijn en dat is zeer be langrijk." Leona Horvath is er niet ongelukkig mee dat de interlandwedstrijd tegen Roemenië en West-Duitsland, die voor eind oktober op het programma stond toch niet doorgaat „Een week na die wedstrijd ontmoeten wij West- Dultsland weer. De reisdagen naar en uit Roemenië kruinen wij veel beter gebruiken voor training op Pa pendal." 1. Ingrid Bolleboom (Pro Patrla-Zoeterroeer) 73.65 punten. 2. Marja Huyting (DOO-Utrecht) 73.05, 3. Debbie Amaon (De Badhoeve-Badhoevedorp) 72.30, 4. Marleen Houter (Kllmop-Hcllooi 70.45. 5. Carina de Koning (St MaurlUuvVolendam) 89.80, 6 Mirjam Derksen (Kllmop-Helloo) 68.90. 7. Tree» Koolhof <Hera-winschoten) 67.35. 8. Carla du Plea ds (DOS-Rljsaen) 67.10. S. Blbl Vos (Kllmop-Hel loo) 63.70. LOKEREN - De leider in de sche competitie. Lokeren, heef op de zesde speeldag gewonneio Antwerpen werd het tegen FC werp een magere overwinning 0. Twee van de vier achtervoj)! Cercle Brugge en Standard kwamen in hun uitwedstrijden respectievelijk Waregem en FC niet verder dan een gelijkspel: 1-1. Club Brugge en RWDM, de ei andere clubs die Lokeren ach.t zitten, wonnen. Club Brugge vfS Winterslag met 4-0 en RWDM Charleroi met 1-0. eit< j tier" Lokeren had nogal wat moeil FC Antwerp. Pas een kwartie tijd scoorde Larsen. De Antwer n ren protesteerden tevergeefs vermeend buitenspel, terwijl Lh\ met een bekeken lob doelman ,r ters kansloos liet. De Luikse derby FC Luik-Stai ld eindigde onbeslist. Twee Stantt spelers scoorden: Garo (in eigen re •en Gerets. Standard was iets I maar miste een afwerker. Wan 11 Cercle Brugge kenmerkte zich TC een strakke mandekking, wat di strijd er niet overzichtelijk! maakte, Denier voor Cercle ei. tink voor Waregem schoten raa 1 f stadgenoot van Cercle, Club Br voetbalde er tegen Winterslag op los. Ray Clarke scoorde eenL. voor de Bruggenaren door een schop te benutten. al ie Anderlecht-Hasselt 1-0, Waterschel-Berchi FC Antwerp-Lolceren 01. Charlerol-RWD Club Brugge-Wlnterslag 4-0, Waregem V Brugge 1-1, Beveren-Lierse SK 1-0, FC LulLi dard Luik 1-1. Beringen-Beerschot 1-2. Stand aan de kop: 1. Lokeren 6-11, 2. Brugge, Club Brugge. Standaard Luik en 6-9, 6. Beerschot 6-8, 7. Beveren 6-7. 8. Hai jn Anderlecht 6-6. WEST-DUITSLAND FC Kalserslautern-Borussla Mönchenglad 2. Bayer Ordlngen-Elntracht Braunschw VfL Bochum-Hertha BSC 2-1. Eintracht el lurt-HSV 3-2, MSV Dulsburg-Bayem Münc en Borussla Dortmund-Fortuna Düsseldort 5 MQnchen-VfB Stuttgart 1-1, FC Köln-Sch 3-1. Werder Bremen-Bayer Leverkussen 1 Stand aan de kop: 1. Borussla Dortmund rd Eintracht FrankTurt 7-10, 3. VfB Stuttgart Hamburger SV 7-9, 5. Bayern München 7- Köln 7-6. 7. Bayer Uerdlngen 7-8 ENGELAND Aston Vllla-Arsenal 0-0. Bolton Wanderer United 1-1. Brighton-Southampton 0-0. City-Nottingham Forest 1-1, Derby Counl lesbrough 1-0. Ipswich Town-Everton 1 pool-Norwich City 0-0, Manchester City-i City 3-0. Stoke City-Crystal Palace 1-2, ham Hotspur-West Bromwlch Albion 1-1 hampton Wanderers-Manchester United SCHOTLAND Aberdeen-Celtic 1-2. Dundee United- Thistle 2-1, Hlbemlan-St. Mirren 0-2, Mor marnock 3-1, Rangers-Dundee 2-0. Stand aan de kop: Celtic 6-10, Morton 6-8, 6-7. Aberdeen 6-6, Partrick Thistle 6-6. nock 6-6. 1 St V€ N FRANKRIJK S.' Laval-Angers 3-2. Monaco-Nice 2-1. Brest-L ir1 Paris SG-Nanc j 1-2. LlUe-Bastla 2-0. deaux 1-1, Lyon-Salnt Etlenne 0-0, Strasbourg 1-3, Souchaux-Nlmes 2-1. Nan 11 a iencicnnes 0-0. 8tand na negen wedstrijden: 1. Saint EUe 2 Monaco 15. 3. Nantes 13. 4. Lllle 12. 5. bourg 12. SPANJE i,- Real Madrid-Barcelona 3-2. Burgos-AtletJ drid 1-1. GIJon-Las Palmas 4-1. Hercules-I R1 de Bilbao 2-1, Salamanca-Rayo Valleca op, Malaga-Sevüla 2-1, Real Socledad-Valeni Betls-Almerla 0-0, Espanol-Zaragoza 2-0. en Na drie wedstrijden is de stand aan de ko I Gijon. Espanol en Real Madrid 6 pnt.. 4 i Socledad en Salamanca 5 pnt., 6 Urn 9: Bar AUetico Madrid, Almerla en Burgos 3 pnt N' De Breton, dit jaar voor de tweede keer Tourwinnaar, is na zijn derde zege nog ver verwijderd van het re cord in de landenprijs. Zijn landge noot Jacques Anquetil, de vijfvoudi ge Tourwinnaar, zegevierde negen keer in deze tijdrit. Net als vorig jaar eindigde de Italiaan Francesco Moser op de tweede plaats. Het verschil tussen de Frans man en de Italiaan is gegroeid. Vorig jaar was het 56 seconden, dit jaar één en driekwart minuut. De derde plaats was net als vorig Jaar voor een Nederlander. Joop Zoete melk verscheen op het erepodium met een achterstand van drie minu ten en twaalf seconden. Zoetemelk, in 1978 vierde achter Hennie Kuiper, bleef Roy Schuiten en Bert Ooster bosch voor. Schuiten werd na 70 kilo meter door Hinault ingelopen. Door de Breton in zijn zicht te houden en diens tempo over te nemen, kon hij zijn vierde plaats zeker stellen. Die stelling was enigszins geflatterd. Het parcours in Cannes is voor de win naar van de landenprijs in 1974 en 1975 te bergachtig. De vijfde plaats van Bert Ooster bosch was bepaald niet slecht. Oos terbosch kreeg in tegenstelling tot alle andere neo-profs geen inzin king. Een teken dat hij zijn krachten goed verdeelde en gelijk een bewijs, dat hij in de toekomst als zijn lichaam meer gewend is aan de gróte afstanden van de profwedstrijden aanzienlijk harder kan. De zevende plaats van Hennie Kuiper was teleur stellend. Het was een weerspiegeling van zijn matige, zeg maar slechte seizoen. 1. Bernard Hinault (Fra) 90 km. in 2.03.57. 2 Francesco Moser ilta) op 1.45. 3. Joop Zoetemelk (Ned) op 3 12. 4 Roy Schuiten (Ned) op 3.33.5. Bert Oosterbosch (Ned) op 4.43. 6. Hans-Erik Oersted (Den) op 6.10, 7 Hennie Kuiper (Ned) op 6.18. 8. Claude Crlquielon iBeli op 6 45. 9 Gregor Braun (WD1) op 7.05. 10 Daniël Gissinger (Zwll op 8 15. VALKENBURG Wereldkampioen Jan Raas won het criterium van de nacht van Valkenburg, het Limburg se dorp waar hij vorige maand de regenboogtrui veroverde. In de eind sprint versloeg Raas zijn ploegmak- ker Knetemann en de Belg Sercu. Voor het criterium won de Belg De Bosscher een afvalwedstrijd voor profs. RIO DE JANEIRO De lotin het interzonale schaaktoernooi de Janeiro is uitgesteld na eenl test van de Russische delegati™ Russen tekenden bezwaar aan de indeling van de Russische sj Petrosjan, Balasjov en Vaganiaf de nummers tien, elf en twaalf, nummering had als consequent de Russen geheel volgens de reglementen in de eerste dri( den tegen elkaar in het striji moeten treden. De Russische dl tie weigerde hiermee akkoord te en noemde de procedure een „ffc' Tweede arbiter Silvio Menses s v ste daarop de bijeenkomst en d even later mee, dat gewacht zal iie; den op de komst van hoofdai) Harry Golombek uit Engeland, vlucht van Londen naar Rio era[tr< vertraging had opgelopen. Tony Miles heeft de rustdag va .g interzonale schaaktoernooi in )ip uitstekend besteed. De Britse g be meester, die het evenement eei nd sende start gaf met 2 uit 2 daarna diep wegzakte, zette drie broken partijen in winst om en i daardoor op naar de met Larse deelde vierde plaats met 7)5 pu Koploper blijft Mikhael Tal, dno"j voortzetting tegen Herman Riemsdijk, een Braziliaan van l landse komaf, met remise be Zijn landgenoot Poloegajevski op een half punt. Ribli bezet do afgebroken partij tegen de Roei Gheorghiu zonder verder te spel winnen de derde plaats. Van onze korfbalmedewerker AMSTERDAM DOS '46 is hoofdklasse veldkorfbal eindellK1" gestopt. De Nijeveense debuts casseerde op eigen veld de eers derlaag. Het Amsterdamse Arcikwi dat dringend winst nodig had, de eer toe de Friese ploeg het e !w 1 verlies te hebben toegebracht. HOOFDKLASSE: Deto-Raplditas 11-8. I Archipel 5-7, PKC-Luto 11-7. Blauw Wll-Km» 9-8. Allen Weerbaar-Deetos 7-9 RIJSSEN De vijfde en laatst tij van de oefentweekamp dal ooi tussen Harm Wiersma en Iser |po perman is in Rijssen in remise dlgd. Door dit resultaat werd de icu stand de tweekamp 5-5. Na vijf half uur spelen en 61 zetten kw Wiersma en Koeperman overeen. J! ja :hl sp

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 10