Personalia ouderwijzere! Twee demonstranten op vliegbasis opgepakt 9EVI SCHOEVERS FAMILIEBERICHTEN 'Onkruit' gooit verf naar F-16 Islamieten tegen bezetting van kerk in Almelo Vrouw dient klacht in tegen centrum Man doodgescl op feest in Br< docenten Zutphen MAANDAG 17 SEPTEMBER 1979 TROUWKWARTET kunnen van maandag lot en met vri|dag telefo nisch van 9 00-19 30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456 Op zondagavond is dit alleen mogelijk van 18 00-20 00 uur ..Zend Gij uw Geest uit. wij worden ge schapen en Gij ver nieuwt het gelaat van de aardbodem" (Psalm 104:30) Clara Dorothea Hendrika Clary Carla en Hans de Jong-Bossenbroek Klaasjan, Martijn, Sander Apeldoorn. 16 september 1979 Mozartlaan 15 Op zijn tijd heeft God van ons tot Zich geno men onze lieve moeder, groot- en overgroot moeder Adrians Maria van Zwieten-Colpa oud 90 jaar. Leiden: G. van Zwieten W. van Zwieten-van der Meijden Voorburg: J. van Zwieten M. van Zwieten-van der Boom Leiden: F. G. van Zwieten C. van Zwieten-van Bemmel Leiderdorp: W. van Zwieten I. A. van Zwieten-van der Meij klein- en achterkleinkinderen Leiden, 16 september 1979 Huize Groenhoven Witte Rozenstraat 21. Corresp.adres: Apollolaan 562, 2324 CH Leiden. Bezoek gaarne dinsdag 18 september a.s. van 19.00-20.00 uur, in de rouwkamer van huize „Groenhoven", ingang Witte Rozenstraat 19. (Geen bloemen) De rouwdienst zal gehouden worden woens dag 19 september a.s. in huize „Groenhoven", aanvang 14.30 uur, waarna de begrafenis te 15.30 uur zal plaatsvinden op de algemene begraafplaats „Rhijnhof, ook na de begrafe nis gelegenheid tot condoleren in de ontvang kamer van de begraafplaats. Wegens sterfgeval is onze zaak woensdag 19 september aj. de gehele dag gesloten. Het Huis voor Heren Van Zwieten Hoofdstraat 28, Leiderdorp. Vertrouwend op haar Heer en Heiland werd in haar slaap weggenomen onze lieve moeder en Maaike Hijsxeler- van der Horn in de ouderdom van 71 jaar; sedert 24 aug. 1976 weduwe van F. R. Hijszeler 8901 HB Zuidhorn 14 september 1979 Frankrijkerlaan 2 flat 5 Grotegast: F. R. Hijszeler G. Hijszeler-Prins Boukelien Fnts Gerhard Corr. adres 8161 BH. Grotegast De Klinckert 25. Een dienst van woord en gebed zal worden gehouden D.V. dinsdag 18 sept. a.s. om 13.30 uur in Geref. kerk. De Gast 58 te Zuidhorn. waarna de begrafenis zal plaatsvinden. Na afloop is er gelegenheid tot condoleren in „de Gasthorn". Tevens is er gelegenheid te condoleren op maandag 17 september a.s. van 19.00-20.00 uur in de Eiberhof flat 5 te Zuidhorn. Psalm 121 Ie vers o. ber. Ik hef mijn oogen op naar de bergen, van waar mijne hulp komen zal. In het geloof, dat Christus ook voor haar is gestorven, ging heden van ons heen onze lieve schoonzuster en tante Maaike Hijsxeler- van der Horn Zuidhorn, 14 september 1979. Bloemendaal: H. Hijszeker-Posthumes Harderwijk: B. C. Hijszeler Enschede: C. C W J Hijszeler E. Hijszeler-Hogervorst kinderen en kleinkinderen. Adres: Losandersingel 117, Enschede. Om op de dag van de komst van de Heer in heerlijkheid te ontwaken is heden ontslapen onze lieve man en vader Dirk Krikke op de leeftijd van 65 jaar. Bussum: G. Krikker-de Ruiter Hilversum: Bob Krikke Amsterdam: Dieuwerke Krikke Rob Gerner 14 september 1979 Graaf Wichmanlaan 25. 1405 GX Bussum. De rouwdienst zal plaatsvinden op woensdag 19 september om 14.00 uur in de aula van de Algemene Begraafplaats aan de Nwe Hilver- sumseweg te Bussum, waarna aansluitend de begrafenis aldaar zal plaatshebben. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de teraardebestelling in de aula van de begraaf plaats. Geen bloemen. Thuis liever geen bezoek. Na een moedig gedragen lijden ging tot zijn Heer en Heiland onze lieve zwager en oom Dirk Krikke op de leeftijd van 65 jaar. Geliefde echtgenoot van Garmtmina de Ruiter Gelovend in de God van liefde en genade dragen wij Mien en haar kinderen op aan de liefdevolle Vader die ons omringt met zijn erbarmen. Assen: A. de Ruiter M. H. de Ruiter H. de Ruiter F. F. de Ruiter-Fuykschot J. Huizinga-de Ruiter T. J. Huizinga Ommen: A. de Ruiter J. E. de Ruiter-Luymes neven en nichten 14 september '79 „Genadig en barmhartig is de Heer Die al uw zonden vergeeft Die al uw ziekten geneest Die uw leven verlost van het graf" Psalm 103 Wij hebben afscheid moeten nemen van mijn lieve vrouw, onze lieve moeder, schoonmoeder en oma Margaretha Magdalena de Kuiter-Treurniet geboren 17 juli 1918 overleden 16 september 1979 Na bijna 2 jaar van ziekte en strijd is zij door Gods genade plotseling rustig en kalm inge slapen. Reeuwijk: J. de Ruiter Amsterdam: Piet de Ruiter Leusden: Hans en Sietzke de Ruiter-Penninga Noortje en Marijn Amsterdam: Els de Ruiter Hoogland: Joke en Willem Nijeboer-de Ruiter Nanda Amsterdam: Margreet de Ruiter Heiko Opheikens Berkel (Z.H.): Michiel de Ruiter Carolien Makovitz Amsterdam: Marijke de Ruiter Reeuwijk, Thorbeckelaan 16 16 september 1979 Dienst van Woord en Gebed is op woensdag 19 september a.s. in het kerkelijk centrum „De Ark", 't Kerkestuk 1, Reeuwijk, aanvang 2 uur. De begrafenis vindt plaats om 3 uur op de alg. begraafplaats, aan de Tempel te Reeuwijk. Na de begrafenis is er gelegenheid tot condole ren in „De Ark". Hetzij wij leven, hetzij wij sterven, wij zijn des Heren. Romeinen 148 De Here nam tot Zich en verloste uit zijn langdurig lijden, onze lieve man, vader en opa Jakob Jacobus de Kort op de leeftijd van 67 jaar. M W. de Kort-Huigen Veldhoven: Jenny en Jan Passchier-de Kort Nieuwegein: Coby en Jan Hazes-de Kort Zutphen: Roel en Barend Kroese-de Kort Kamerik. Thom en Coby de Kort-Lit en kleinkinderen Utrecht, 13 september 1979 Hoofd Graaflandstraat 215 Geen bezoek, geen bloemen. De begrafenis zal plaatsvinden maandag 17 september om 12.15 uur op de begraafplaats Daelwijck, Floridadreef. Condoleance na de begrafenis op de begraaf plaats. Vertrek woonhuis om 11.45 uur. Van een onzer verslaggevers ENSCHEDE Tijdens de open dag van de militaire vliegba sis Twente bij Enschede zijn algelopen zaterdag twee leden van de actiegroep Onkruit door de marechaussee opgepakt. De twee leden Willem de Haan en Flip de Kroon, belden uit Groningen, werden gezocht als totaalweige raars". Dat wil zeggen: zij weigeren zowel de militaire dienstplicht als de vervangende burgerdienst Aan de arrestaties gingen acties van Onkruit op de vliegbasis vooraf. De vliegbasis Twente werd zaterdag be zocht door ongeveer 75.000 mensen. Het programma bestond uit zweef vliegen, parachutespringen, een ten toonstelling en demonstraties van militaire vliegtuigen, waaronder de F-16. Tegenstanders van de vlleg- show hadden de nacht ervóór alle aanwijsborden naar de basis verzet, weggehaald of overgeschilderd. Voor de poorten stonden zaterdag PSP- leden, die pamfletten uitdeelden met de oproepen de open dag te boycot ten. Voor het begin van het middag programma ondernamen ongeveer tachtig leden van de antimilitaristi sche groep Onkruit enkele acties op het tentoonstellingsterrein. De toon bank van een stand die aan kinderen plastic bouwpakketten van de F-16 verkocht, werd „schoongeveegd". Op een show waar twaalf gevechtsvlieg tuigen stonden opgesteld werden verfzakjes gegooid naar de onlangs aangeschafte F-16. Anderen ontrol den spandoeken, hieven spreekkoren aan. In pamfletten protesteerden zij tegen de komst van de F-16, omdat deze in NAVO-verband een atoom- taak zou kunnen krijgen. Een andere Onderscheidingen Mevrouw mr A. A. L. Mlnkenhof, oud-vlce-president van de Hoge Raad, is benoemd tot commandeur in de orde van Oranje- Nassau. Mr F. C. Kist, oud-advocaat- generaal bij de Hoge Raad kreeg de zelfde onderscheiding doch bij bevor dering. Prijs De stripschapsprijs 1979 is toegekend aan Jaap Vegter (47). Hij krijgt de prijs voor zijn gehele werk. Hij publiceerde onder meer in de Consumentengids, NRC-Handels- blad, het weekblad De Tijd, Sekstant en Vrij Nederland. De prijs is hem zaterdag uitgereikt tijdens de elfde stripdag ln Dronten. grief van de actiegroep was de wat zij noemen enorme verspilling van geld aan defensie. Na de actie tegen de F-16 werden Onkruit-leden met harde hand ver wijderd van de luchtvaartbasis, met uitzondering van Willem de Haan en Flip de Krron, die als totaalweige raars naar Nieuwersluls zijn overge bracht. De marechaussee zegt alleen stappen te ondernemen tegen On kruit-leden als de beschadigingen aan de F-16 groter zijn dan bij de eerste inspectie is gebleken. ALMELO (ANP) De islamitische Turken in Almelo overwegen een pro testmars door de stad, waarvoor men duizenden mensen op de been hoopt te krijgen. Ze zijn het niet eens met de motieven van de christen-Turken, die via het bezetten van een kerk in Almelo een verblijfsvergunning wil len krijgen. Dit heeft de Stichting Turkse Moskee zaterdag meegedeeld. Woordvoerder T. Atabek zei dat de islamitische Tur ken eerst via de publiciteit hun on vrede naar voren willen brengen. Als dat onvoldoende uitwerking heeft overweegt men de protestmars. Een andere mogelijkheid die achter de hand wordt gehouden is het onder brengen van illegaal in Nederland verblijvende Turken in de moskee van Almelo. De Stichting Turkse Moskee vindt dat de meeste christen-Turken om economische redenen in Nederland zijn en niet omdat zij in Turkije wor den vervolgd. Volgens Atabek krijgen islamitische Turken in Nederland steeds meer de benaming christen- moordenaar toegevoegd, wat het ge volg zou zijn van het optreden van de christen-Turken, die misbruik maken van de goedheid van de Nederlan ders. Hij voegt er aan toe dat hij niets tegen het christendom en tegen de' christen-Turken heeft, maar wel te gen de methoden die de laatsten ge bruiken om in Nederland te blijven. Prinses Beatrix woonde zaterdag in Zeist de eindvoetbalwedstrijd bij in het kader van de Zwaluwen jeugd Actie, waarvan de opbrengst be stemd is voor polio-patiëntjes. Hier reikt zij de herinneringsvaantjes uit aan de finalisten. EINDHOVEN Een ex-bewoonster (29) van het vrouwenopvangcentrum „Het Ritahuis" heeft bij de politie aangifte gedaan van mishandeling, vrijheidsberoving en belediging. Al deze feiten zouden door de directrice van het tehuis tegenover haar en haar twee kinderen gepleegd zijn vanaf het midden tot het einde van het vorig jaar. Op 20 januari van dit jaar is de vrouw het tehuis ontvlucht. Haar zoontjes zouden regelmatig zon der eten zijn opgesloten en met grote regelmaat zouden zij zijn uitgeschol den. De directrice ontkent dat zij zich hieraan schuldig heeft gemaakt. Van een onzer verslagge BREDA De Bredase poli' dertig rechercheurs ingezet gaan welke de achtergrondel in de nacht van zaterdag o leidden tot de dood van dc Zuidmolukker Samuel Pi d Vught. Tijdens een feest ii luks wijkgebouw in de stat ongeveer tweehonderd meiL wezig waren, werd hij neergt B i De twintigjarige E.S. won verdacht het fatale schot h gelost. Zijn twee broers zijn aangehouden. Het wapen i ren nog niet gevonden. De aanleiding tot de vecht- schietpartij moet volgens d worden gezocht in een caféi der in de nacht in de binnen Breda. Hetzij wij dan leven, hetzij wij sterven, wij zijn des Heren. (Romeinen 14 18 b) Na een kortstondige ziekte is van ons heenge gaan mijn geliefde man, onze broer, zwager en oom Cornells van Egmond op de leeftijd van 81 jaar. Zijn leven was Christus Zijn sterven gewin Rijnsburg: J. van Egmond-Jungerius Fam. van Egmond Fam. Jungerius Rijnsburg, 16 september 1979 Kerkstraat 8 De rouwdienst zal D.V. plaatsvinden a.s. woensdag 19 september des nam. 14.00 uur in de Immanuëlkerk aan de Kerkstraat te Rijns burg, waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de begraafplaats van de Geref. Kerk aan de Sandtlaan te Rijnsburg. Gelegenheid tot con doleren 's avonds van 19.00-21.00 uur. Kerk straat 8 te Rijnsburg. Na een blijmoedig maar moeilijk leven hebben wij kennis genomen van het overlijden van Klazien van der Molen op de leeftijd van 27 jaar. Die op de Here God vertrouwen staan als de Sion vast Hoe hoog, het onheil wast, zij wank'len niet die op Hem bouwen. Psalm 125:1 (ged.) Heerhugowaard, 16 september 1979 Namens alle leden van de Commissie Werelddiaconaat en Ontwikkelingssa menwerking van de Gereformeerde Kerk Heerhugowaard, S. Bouwman, voorzitter mw. M. de Kwaasteniet- Weerman, secretaresse „De Heer is mijn Herder, mij ontbreekt niets" In haar Heer en Heiland ontslapen onze lieve moeder, groot- en overgrootmoeder Jannetje Parlevliet weduwe van Comelis van Zuilen op de leeftijd van 84 jaar. De laatste weken werd onze moeder liefdevol verzorgd in huize „Vredeveld" te Amstelveen. Amstelveen: M. van Zuilen P. H. van Zuilen-Koopman Amstelveen J. van Zuilen A. van Zuilen-Verboom Leiderdorp: J. Dijs-van Zuilen T. Dijs Woerden: M. M. Petersen-van Zuilen J. M. Petersen. Amstelveen: C. van Zuilen L. van Zuilen-Obèe Voorschoten: M. Norel-van Zuilen J. J. Norel Klein- en Achterkleinkinderen. Amstelveen, 14 september 1979 Galerij 42. Correspondentie-adres: M. van Zuilen, Weste lijk Halfrond 471, Amstelveen De rouwdienst zal gehouden worden woens dag 19 september om 12.30 uur in de „Paulus- kerk", Wolfert van Borsselenweg te Amstel veen, waarna om 14.00 uur de begrafenis zal plaatsvinden op de begraafplaats „Zorgvlied" aan de Amsteldijk te Amsterdam. Na de begrafenis gelegenheid tot condoleren in de ontvangkamer van de begraafplaats. "De Lage Waard" Christp|i|kr» Sr.hoinncjpmr-->n«ïf hnp vr»r»r Atheneum en Havo V«jzellaan 4. .3 lr>? VH P.ipend»erh| |o| 0/8 151344 Voor dlrecl gevraagd wegens ziekte c.q. zwangerschapsverlof bij voorkeur eerste graads scheikunde handvaardigheid 16 uur 14 uur „De Lage Waard" beschikt over een modem gebouw en herbergt ca. 1240 leerlingen. Belangstellenden die uit overtuiging kiezen voor het protestants- christelijk onderwijs, kunnen inlichtingen inwinnen bij en hun sollicita ties richten aan de rector. Ir. L. B. Jansan. tel. 078-151344 (school) of 155625 (privé). Heden overleed plotseling onze lieve schi zuster Anna Dorothea van Deth echtgenote van Johan Herman Ubbink in de leeftijd van 68 jaar. Arnhem: G. Ubbink G. C. Ubbink-Stokdijk Almen: J. B. Ubbink C. A. Ubbink-Felderhof St. Catherines (Ont.), 98 Mastersondr. L2T.3R2 Canada 13 september 1979 Pr. Clausschool voor Chr. lager onderwifc) Het Zwanevlot 318 Gevraagd per 1-11-79 (in vaste dienst) Inlichtingen bij en sollicitatii A. Stoutmeyer, h.d.s. Calk plein 44, 7231 KC Warns' 05750-21698. INSTITUUT VAN BAERLESTRAAT 9 13. 1071 AM AMSTERDAM. TEL 72 71 56 72 31 28 tn i rrti lila m ;vek INSCHRIJVING VOOR 0IVERSE DAG- EN AVONDCURSUSSEN: 1. TYPEN speciale spoedcursus overdag (duur 2 3 mnd.) 2. STENOGRAFIE (Nederlands. Frans. Duits en Engels) 3. MIDDENSTANDSEXAMEN 1980 4. BOEKHOUDEN 5. TALENPRACTICUMlFran», En( 6. MODERNE TALEN (bedriliicorr.rL!/' conversatie Nederlands, Frens, Duits i" 7. "CAMBRIDGE EXAMINATIONS First Certificate en Certificate of Proficiency ngel tn i V - particulier universitair avond onderwijs RECHTEN-GESCHIEDENIS-COLLOQUIUM DOC te Amsterdam. Rotterdam, Den Haag, Arnhem. Eindhoven, Groningen. Zwolle, U üeuvi gericht op de tentamens en examens van de Rijksuniversiteit van UtrecM ej5u hiervoor is geen plaatsingcbewijs nodig en geldt geen numerus fixus/claw teld Speciale opleidingen: schriftelijke cursus rechten, full-time dagopleiding r* f q, Vraag de studiegids 1979/80 door inzending van deze advertentie óf bel 030-^ ffösi Stichting KI R Amsterdamsestraatweg 391 bis, Postbus 9795. Naam: Adres: Woonplaats en postcode: ON] rukt tan tUei VA ocht

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 8