Overwinning in bizar tennisduel Storks valt opnieuw af 5 Simpele start Tilburg Donar wacht moeilijk seizoen Russen overheersen in Toekomstronde Thung langs berg en dal Ontregelde competitie beslist |g Zuidafrikaanse bond tegen rugby-toernooi aan Terrasvogels Korfbalduel gestaakt Chuck Campione zoveelste coach die Groningers op moet stuwen MAANDAG 17 SEPTEMBER 1979 SPORT TROUW/KWARTET HILVERSUM Aan de hoofdzakelijk uit kommer en kwel bestaande Nederlandse Davis Cupgeschiedenis is dit weekeinde een bizar hoofdstuk toegevoegd met een gelukkig slot. Met zweet en veine zetten Rolf Thung en Louk Sanders gisteren in een zes uur durende sessie op het nazomerende Melkhuisje een achterstand van 1-2 tegen tennisontwikkelingsland Dene marken om in een uiteindelijke 3-2 winst. Daarmee werd bereikt dat in de vol gende ronde van begin februari tegen een van de in te loten ..echte" tennis- naties Spanje, Roemenië, Hongarije en Frankrijk. Tom Okker zijn Jaar lijks aandeel in de Davis Cup-sores mag leveren Of de komst van Okker veel zal uitmaken is onwaarschijn lijk. De doem, die voor Nederland nu eenmaal op deze belangrijkste lan- dengebeurtenls ilgt. drukt zowel de spelers als de coaches. Non-playing captain Fred Hemmes zorgde in elk geval voor een forse handreiking in de richting van een door <le Denen zelf allerminst ver wachte zege door Nederlands beste dubbelspeler van het moment Rolf Thung zaterdag aan de kant te laten Niet als gevolg van de wan-prestatie van vrijdag in het enkelspel, maar omdat zoiets al dagen eerder was afgesproken. Daarnaast gaf hij het duo Paul van Min/Theo Oorter bij zijn Davis Cup-debuut een zodanig defensieve opdracht mee. dat ze er hoogstens een damesdubbel mee hadden kunnen winnen Bij de opvang van de service met zijn tweeën achterblijven, luidde die tak- tlsche trouvaille De Denen kregen daarmee zonder slag of stoot het ini tiatief in de schoot geworpen en smashten naar hartelust op de meest al half gelukte passeerslagen en te korte lobs van Van Min, terwijl Oor ter direct het net koos als doelwit voor zijn returns. De nationale kam pioenen verloren in vier sets. 4-6. 6-2, 4-6, 4-6 en hadden zich een heel wat vreugdevoller gebeurtenis voorge steld. omdat het voor beiden per slot den. terwijl je eigen routine je precies zegt wat je moet doen". Dat gebeurde in alle drie de sets. die de Hllversumer op zijn naam bracht: 7-5, 3-6, 7-5, 9-7. In de eerste had de Deen bij 5-4 drie setpolnts, in de derde kwam hij met 4-2 voor. in de vierde zelfs met 4-0 en 5-2, om daama nog eens vier set- points te verspelen. Dat gebeurde na de komst van toptie- ner Martin Koek. De Amstelveense van rekening de erkenning van een 1 tennlsleraar organiseerde het in en- geslaagde comeback betrof na ernsti- kele minuten zo dat er overal bijvals- ge blessures betuigingen van de tribunes rolden. Die aanmoedigingen sterkten Thung Al :net al stonden de Denen na de en nekten Mortensen. In een vlaag tweede dag met 2-1 voor en rustte op van inspiratie maakte de Nederlan- Rolf Thung de loodzware druk een der vief games achtereen. In het zicht directe uitschakeling te vermijden, van de zege verloor hij nog eenmaal De Hilversumer was daar nauwelijks zijn service, maar inmiddels was de tegen opgewassen, maar steeds als de Jonge Deen zo aangeslagen, dat zelfs 18-jarige Christian Mortensen op het de verwijdering van de enige vrouwe- punt stond de winst te grijpen, veerde lijke lijnrechter hem niet hielp de hij op met vervaarlijke smashes en concentratie weer te vatten en maak- volleys, die vaak van de lijn wegscho- te Thung de partij uit. ten. „Puur va-banque natuurlijk", re aliseerde Thung zich later, „maar het Als de zuinig ingestelde Denen van was nodig, omdat mijn service zo tevoren hadden geweten, dat het bij slecht liep. Op de belangrijke punten het begin van de vijfde partij 2-2 zou zie je zo n jonge vent aan de andere staan, hadden ze er waarschijnlijk kant van het net zenuwachtig wor- een extra nacht in een hotel tegenaan door Co Matoc a AMSTERDAM In het laatste weekeinde van de hooi se honkbal is op zaterdag de tweede degradant b a geworden. Het optreden van het Haagse Storks in de Is klasse heeft slechts één seizoen geduurd. In de eerst» strijd van de dubbel tegen het enthousiast spelende, jei Nicols verloren de Hagenaars met de niet geringe cijfei lil in 67, innings. Na de degradatie van het roemruchte Spa Rotterdam, de degradatie van Storks en het kampioenf"' van Amstel Tijgers zit de competitie voor de hoofd Coach Fred Hemmes (rechts) wacht met Louk Sanders op hervatting van de strijd tegen Elvström. gegooid. Nu echter dienden ze zich rond zevenen op Schiphol te melden. Het dubbele gevecht voor de zege en tegen de klok ging de krachten van Lars Elvström te boven. Zodra Louk Sanders zijn backhand offensief ging gebruiken, was hij nergens. Maar de Nederlandse kampioen had last met de concentratie. In de eerste set liet hij een voorsprong van 5-1 glippen, toen Elvström in barre nood ging vertragen. De derde set gal Sanders met lusteloos spel zelfs prijs. Maar eenmaal in de vierde aangeland, maakte hij er snel een einde aan. 7-5, 6-1. 3-6. 6-0, zodat officials en publiek opgelucht konden herademen en de Denen nog op tijd waren voor het vliegtuig. TILBURG In de vorige hockeycompetitie had hoofdklasser TUburg na zes wedstrijden zelfs nog geen enkel gelijkspel tot stand gebracht. Puntloos leek het op weg naar degradatie. Die werd op het nippertje voorkomen, maar een afgang werd het jaar wel. Nu is diezelfde ploeg na drie wedstrijden nog ongeslagen en bevindt hij zich met beroemdheden als Kam pong en Klein Zwitserland ln de top. Een schijn van kans op roem? Niet veel meer dan die schijn, want de Tilburgers vonden tot nu toe geen der gebruikelijke favorieten op hun weg en ze weten dat er nog heel wat te spelen is. Bovendien is hun spel niet altijd even imponerend, zeker niet als het gaat om doelpunten Daar zijn ze zelfs zwak in, ook al omdat de echte spits of goaltjesdlef ontbreekt. Rolf von de Fuhr is het niet en Jan de Beer evenmin. Toch is het een vliegende start gewor den: overwinningen op HDM en MEP. een gelijkspel tegen Hattem. Heel voorzichtig gaan de Tilburgers dro men van nog meer. Dat is juist nu niet verwonderlijk. Al heel lang kijkt de club uit naar 1980. Een magisch Jaar omdat het past in de cyclus van 1960 en 1970, toen de nationale hoc- keytltel werd veroverd. Daar zou nim mer drie nu dus bij moeten komen. Alleen was er een decennium geleden nog geen hoofdklasse en evenmin een samenballing van talent zoals mo menteel bij Klein Zwitserland het ge val is Bij alle mooie gedachten past dus flink wat nuchterheid. Tilburg heeft die nuchterheid ook wel. zeker zoveel als welke hoofdklas ser ook. Het weet dat de opgang naar een titel lang en zwaar zal zijn. Dat neemt niet weg dat de club op een speciale wijze is gemotiveerd en de vele getrouwen, die per traditie tot de meest enthousiasten van het land be horen. zullen de spelers er wel aan herinneren Voorlopig zeker, want zo lang de achterstand niet te groot is. blijven de schone dromen. In ieder geval zal de extra prikkel van het „kroonjaar" de schande van de vorige competitie moeten voorko men. Toen werd de plaats in de hoofdklasse niet dan met hangen en wurgen behouden: halverwege bun gelden de Tilburgers onheilspellend onderaan Die smaad is nu tenminste uitgewist. Het goede begin is te opmerkelijker omdat de competitie tot heden is gespeeld zonder Tllburgs trouwste en ook beroemdste speler Bart Tami- nlau. Voor het eerst in vijftien seizoe nen in het eerste elftal staat de aan voerder en oud-international aan de kant, naar het zich laat aanzien met een meniscus Tamlniau. die nog nooit geblesseerd is geweest, hoopt zelf spoedig weer in actie te komen, maar daar wordt aan getwijfeld. Het uitvallen van Tamlniau vraagt de nodige aanpassingen. Voor de juist begonnen coach Henk van Horen een zeer lastige opgave. Tegen Hattem begon hij zaterdag met Jan-Karei Jenneskens als vrije verdediger. Dat beviel redelijk, maar het gat op het middenveld werd er te groot door. Daarom zette hij na de rust Jenne- kens' broer Hans in, die tot dan op de reservebank had gezeten omdat hij klaagde over oververmoeidheid. Naar zijn spel te oordelen viel dat wel mee, want Jennekens speelde evenals zondag een uitstekende partij, ter wijl zijn broer naar voren schoof, ach ter de nieuwe spits Jan de Beer. die maar niet kan vergeten dat een spits ook vooraan dient te spelen. Tilburg trof een geconcentreerd Hat tem tegenover zich. De enige oostelij ke vertegenwoordiger heeft weinig versterking gekregen, maar vormt een ingespeeld team, waarin Pierik en Van Kersbergen uitblinken en Vo gelzang een gevaarlijke aanvaller is. Het geluk was met Tilburg, omdat Patty Mundt ontbrak. Hattems cor- nerspeclallst is zojuist getrouwd en hij kreeg een weekeinde vrij. Dat hield in dat Hattem tien korte en vijf lange hoekslagen mocht nemen zon der resultaat. Hattem sukkelt met meer lacunes, zoals de blessure van Rudie Westers Daarom was Oer Eikelboom weer op gesteld. De oudste hockeyer van de hoofdklasse (37 jaar), al sinds zijn vijftiende in het eerste, speelde een uitstekende eerste helft, maar moest zich daarna toch laten vervangen Op dat moment waren de doelpunten reeds gevallen. Eerst, in de dertiende minuut, wipte Von de Fuhr na een hoekslag de bal behendig door en geen minuut later maakte Jan Streng uit een veldaanval op bijna identieke wijze gelijk (1-1). De wedstrijd viel op door snelheid én door het vele ge praat. waarbij het soms leek alsof alleen de nogal milde scheidsrechters zwegen. Tegen MEP liep het zondag in Boxtel zeer spannend. De Boxtelaars. die tot heden alleen nederlagen noteerden, moesten zaterdag tegen Klein Zwit serland zeer veel van hun krachten geven. Toch verloren ze. zij het be scheiden (2-3). Tegen Tilburg wilden ze terrein veroveren, maar dat lukte niet. Zelfs niet bij de negen strafcor- ners. die Loek Bordat mocht inslaan. Een keer ging de bal langs Ooms, maar toen was er sprake van een opspringend schot. KIMBERLEY Abdul Abbas, de voorzitter van de Zuidafri kaanse rugby-unie heeft de voorzitter van de blanke Zuid afrikaanse rugbybond. Danie Graven, gevraagd de geplande rugby-tournees van de Spring- bokken naar Frankrijk en de „Barbarians" naar Engeland en Ierland niet door te laten gaan, totdat „wij in eigen huis orde op zaken hebben gesteld". De organisatie, die wordt ge leid door Abbas. vertegenwoor digt de meerderheid van de rugbyclubs ln Zuid-Afrlka. Zij is aangesloten bij de Zuidafri kaanse sportraad (Sacos) en bedrijft sport op non-raciale basis. Volgens Abbas zou het sturen van een blank rugbyte- am naar het buitenland op dit moment een tijdbom leggen onder de internationale ver houdingen. Peter Duncki Jacobs werpt zich onvervaard in de ongelijke HHC 0ntll66mt titöl strijd tussen Amsterdam en HDM. Coach Van Horen had Voermans en Van der Olessen uit het elftal van TUburg gelaten omdat ze zaterdag te weinig a anvals kracht vertoonden. Voermans trok zich dat kennelijk aan. want toen hij na de rust mocht meespelen, speelde hij zeer actief. Tien minuten voor tijd viel de beslis sing toen De Beer opkwam en doel man Langenhuysen te ver uitliep om hem te kunnen weerhouden (0-1). ■OOFDKLASSB TUtourg-Hattem 1-1, Amster dam HDM 1-2. Venlo-Oranje Zw 1-2. Laren HOC 13. Karaponf-Bloemend 3-1. KI Zw MEP 3-3. Hattem Amsterdam 2-3. HDMVenJo 3-0. Oranje Zw HOC 0-3. Laren-Kampong 1-2. Btoemend-Kl. Zw. 3-3. MEP-TUbur* 0-1. EERSTE KLASSE Delftae 8t.-Strawb. 3-3. Up- vard-8chaerw. 3-3. BMHC-DK8 0-1. Hurley-Oeel Zwart 0-3. Be r air-Concordia 1-1. B: Rotterdam- Oron. 6t 0-0. Union-Plneke 1-4. Apeldoorn-Uden 0-1, SCHC- s Hertog 1-0. Breda-Lelden 1-0. C: Kieviten-Wapeningen 1-1. Rapldity-Qoolsche 1-4. MOP Quick St 4-1. HIC-HTCC 1-1, Hllversum- Vlctorla 04 HOOFDKLASSE Kampong KI. Zw. TUburg Amsterdam HOC Bloemend Oranje Zw Laren HDM Hattem MEP Venlo S- 3 10- 5 5- 1 10- S 0- 3 6- 7 4- e S) 3 1 0 3 3 7-5 (13) 3 1 0 3 3 5-0 1 0) 3 0 3 1 3 3-7 (10) 3 0 0 3 0 3-7 (11) 3 0 0 3 0 3-10 t 3 3 0 0 6 1) 3 3 1 0 5 4) 3 3 1 0 S I 3) 3 1 3 0 4 7) 3 3 0 1 4 8) 3 1 1 1 3 5) 3 1 I 13 HAARLEM Het Haarlemse HHC heeft de Europa Cup softbal gewon nen. In de laatste wedstrijd van het toernooi in Haarlem zegevierden de Haarlemse dames met 4-3 over de Nederlandse kampioen Terrasvogels, dat hiermee de Europese beker ver speelde. Zaterdag versloeg HHC de Belgische kampioen Brasschaat met 17-0 ln vijf innings. Fredy van Efferen (HHC) en Eis Cox (Terrasvogels) werden tot de beste werpsters van -het toernooi uit geroepen. De beste slagvrouwe was Marja Lanz van HHC. honkbal er weer op. LetterUjk en figuurlijk breekpunt in de hoofdklasse honkbal was de com petitiestop ingelast om het Neder lands team haar internationale eve nementen te laten spelen. De Honk bal-Zesdaagse was sportief een suc ces. Ok de toeschouwers kwamen weer ln groten getale naar het Haar lemse Pim Muiier stadion. Daarna werd in Italië het EK dik verloren van de Azzuri. Een minutieuze voorberei ding van Oranje waar de competitie, dus de clubs, voor moest wijken, le verde de bondsbestuurderen alleen maar kritiek op. De clubs zullen dan ook wel aan de bel trekken bij het bondsbestuur en meer voorrang gaan vragen voor de competitie. Degradant Storks voelt zich ook een slachtoffer van de in twee gedeelten gespeelde competitie. Storks coach Berty Carter: „Vöör de stop ging het redelijk. Het leek er niet op dat we zouden degraderen. Mede degradatiekandidaat Kinheim heeft zich in deze periode echter versterkt met de uit Curasao afkomstige top- werper Keiler. Hij won na het Europe se kampioenschap dan ook de wed strijden voor Kinheim. Dat geeft een vertekend beeld. Daar moeten wij wat aan gaan doen". Carter heeft natuurlijk gelijk. Kin heim speelt als landskampioen 1978 het komende weekeinde Europa Cup honkbal in Italië. Onder het mom, we moeten daar toch een goed figuur slaan, werd Keiler naar Nederland gehaald. En passant bleef Kinheim door deze man ook in de hoofdklasse. Waar een sponsor niet allemaal goed voor is. Het blijft natuurlijk een on natuurlijke situatie. De bondsbe stuurderen bedenken steeds meer be perkingen om met name Amerikanen AMSTERDAM DOS '46. de debu tant in de hoofdklasse veldkorfbal, is opnieuw bij een spektakelstuk be trokken. In de ontmoeting bij DETO zag scheidsrechter Jan van Zomeren zich genoodzaakt bij de stand 6-9 voor de Nijeveense ploeg de wedstrijd te staken. „Wangedrag", schreef hij op het wedstrijdformulier. Voor een aantal mensen een raadsel. Aanleiding voor dat alles was een twintig minuten voor tijd aan DOS 46 toegekende strafworp. Jan van der Peut, Juist ingevallen voor Knol- lema, maakte nogal wat bezwaar te gen die beslissing. Arbiter Van Zome ren accepteerde het commentaar niet en verwees de oud-international naar de kleedkamer. Op dat moment lag de vakgenoot van de Elndhovenaar geblesseerd langs de kant. Het gevolg was dat van DETO ln dat verdedi gingsvak geen heren meer had. De scheidsrechter uit 's-Oravendeel had daarover Ingelicht moeten worden. Dat was niet gebeurd, en Van Zome ren voelde zich daardoor gemanipu leerd en staakte de wedstrijd. HOOFDKLASSE Deto-D08'4« 8-9 (gest i Archi pel PKC 4-8. Lu to-Blauw Wit 4-8. Fortuna-Alien W. 8-10. Rapidltaa-Deetoa 8-14. sd; s-ai op sleutelposities (werpers en M' vangers) in de competitie spelen; een „gasarbeiders" ui 01 Cao kan echter binnen enkel» een overschrijving van zijn li c ragao naar het kille Nederlai helm krijgen. Storks kent al een tijdje het weer-syndroom. Een sterk teJwi en een gezonde dosis clublii deze Haagse vereniging weer snel terug brengen ln h«ln bal „walhalla" Een andere club met het „veerboot-synqiiu ADO en het Rotterdamse Fej I ook al een vereniging die wee d moet pendelen tussen de een et se en de hoofdklasse, zullen li honkbalseizoen 1980 de hoo(|D weer compleet maken. Stand Amstel Tijgers 35-80; Oiants 3*ég( nes 36-47. UW 38-43; Nicols 35-30; Q4n HCAW 35-38; Kinheim 36-25. Stories 35 35-16 HOOFDKLASSE Nleols-Storks 10-2 Neptunus-Amstel Tijgers 1-0, Olants-B 01 UW-Kinhelm 0-13. Quick-8parta 1 ifge Storks-Nicola 5-0. Amstel Tijgers-Nep A HCAW-Olants 5-7 (11 lnn). Kinheira; 8parta-Qulck 17-7 (6>h lnn). ADVERTENTIE Een sportieve r| die goed gekleed l gaan let op het StijJ etiket Hij vindt hel kolberts, blazers,) kostuums en lereit jacks. Inderdaad: tieve mannenmoi met allure. Informeer: tel.: 020-176 door Steve Reed 'S HERTOGENBOSCH Ieder .iaar weer mag je je erop verheugen. De confrontatie met de nieuwe coach die de Groninger eredivisieploeg Donar voor iedere trouwe basket balsupporter op touw zet. En natuurlijk is het dit seizoen weer raak Daar zit er weer een: weer een andere Amerikaan, weer strak gekleed, weer nieuw en dus weer een man die met een achterstand de competitie start. DIVONNE LE8 BAIN8 De Russische ploeg heeft de zeventiende editie van de Ronde van de Toekomst volledig beheerst. Winnaar werd de Rus Soekho- roetsjekov. Morozov werd gehuldigd als de beste klimmer en de sowjetploeg werd eerste ln het ploegenklassement Zaterdag won de Spanjaard Pedro Delgado de elfde etappe, de Rus Joeri Petrov won het eerste deel van de twaalfde en laatste etappe, terwijl de Oostenrijker Peter Muckenhuber het tweede gedeelte op zijn naam bracht ZIJ konden Soekhoroetsjekov. die ook vorig jaar winnaar werd, echter niet meer van de eerste plaats verdringen. Beste Nederlander werd Winnen, die beslag legde op de 21e plaats in het eindklassement 43 uur 53 14 3 t I8«V' 43 47 53 3 Wllmatw Koon FORLI Roy Schuiten heeft giste ren in Forll (Italië) een individuele tijdrit over ruim 65 kilometer gewon nen Nadat Michel PollentIer ztci had teruggetrokken was 8chulten als in valler aan de start gekomen De Ne derlandse achtervolgingskampioen legde het parcours af Ln 1 uur. 32 minuten en 27 seconden Tweede wprd de Deen Marrussen op twaalf seconden Henk Lubberdlng elate de derde plaats voor zich op met een achterstand van 1 minuut en 51 se conden SCHIJNDEL Bert Oosterbosch ls zaterdag ln Schijndel wtnnaar gewor den van een tijdrit over 62.5 kilome ter om de Erptrofee Hij won in 1 uur. 21.15 voor Jan var. Houwelinger 11 23.56 Oerne van Oerwen werd derde in 1 24.43 Hoe het mogelijk ls dat een zo rustig en goed gelelde club als Donar ieder jaar weer struikelt over de contract verlenging van haar met veel positie ve berichtgeving binnengehaalde Amerikaanse technische veldheer mag een raadsel heten. De Gronin- gern vereniging, gebouwd op de fun damenten van een gezellige studen tenclub en nu langzamerhand uitge groeid tot een bastion van veiligheid en correctheid binnen de nationale e re-divisie moet de twijfelachtige eer meegegeven worden in de keuze van haar coaches bepaald zwak te staan. Het is kenmerkend dat de Groningers daar zelf het begrip „ongelukkig" ge bruiken Hardlopers Na twee jaar de Nederlander Hans Perrier (geen echt succes, maar dat hoorde je pas nadat Perrier vertrok ken was» kwam de Amerikaan Ron Mulder Een kw&llteitscoach met een prettige werkwijze en juist hij zette de popularisering van het basketbal in Groningen op het rechte pad. Mui der verdween na ëën jaar en adviseer de zijn club Bob Kloppenburg aan. Deze neuroot der eerste klasse vorm de de Donarploeg om tot een groep hardlopers zonder ziel en toen Jim Parks een nieuw geluid was. kwam er weer een kentering. Aggressief spel. veel vloeken en tieren en een mini mum aan innerlijke beschaving. Parks tekende voor twee Jaar maar belazerde de kluit door vlak voor de tweede competitiestart weg te lopen naar een baan die een ton opleverde. Met Parks ln Wenen was coach Ste wart de volgende ln de Groningse rij. Stewart zette de reeks voort, was weer wat zachter dan zijn voorganger en vertrok ook nadat Donar in het voorportaal van het kampioenschap was blijven steken. Dat betekende dus vijf coaches in zes jaar gespon sord basketbal; een prestatie Campione En wie zat er dan nu op het puntje van de Groningse bank? Wel ene Chuck Campione een strak gesneden heer met duidelijk Californlsche ui terlijke kenmerken, een pinkring en erg mooi gegolfd haar. Een beach boy op chique, zeg maar. Campione is na verleden seizoen door de Zweedse kampioensploeg Alvlks Stockholm bedankt nadat hij de ploeg wel kampioen had gemaakt. Alvlks. maar dat terzijde, speelt trou wens niet mee in de Europa Cup- strijd. dat zou een vingerwijzing kun nen zijn Campione volgt de Oronlngse tradi- Karl Schulz wint een tip in voor Groningen. tie. Hij is weer wat harder dan zijn voorganger. Hoewel hij hopenlljk niet de besmuikte scheldwljze van Parks gaat evenaren, lijkt hij een stevig schreeuwertje. Jong. opvliegend en pal achter zijn spelers. Een soort Han Berger ln Amerikaanse uitvoering. ter en suiker opat, 87-72. Een gevoeli ge oorwassing voor de jonge Ameri kaan die er alles aan moet doen om een beetje eenheid binnen het veld te krijgen. En of hij daar nou het mate riaal voor heeft? Vriendje Schulz, de lange Amerikaan, speelde opvallend sterk in de rebound (18 stuks) maar kan vanaf drie meter afstand nog geen winkelruit ingooien. Zwiers schoot bekwaam, aanwinst Van Rooden speelde kalm en goed mee en Franken pakte ln het begin van de wedstrijd tegenstrever Dekker geheel ln. Reden dus om te stellen dat er wel wat mogelijk was bij de Gro ningers. Vier goede spelers en ln de bull-pen nog jongens als Limmen, Scheltes. de Vries en de tweede Ame rikaan Tim Evans. Laatstgenoemde is een vriendje van Campione. Na een zomerlange reis door Amerika kon de coach niet thuiskomen met een grote, sterke, zwarte en veelscorende speler; het prototype dat Campione in opdracht van de ploeg moest zoeken, contrac teren en meenemen. Neen. dat ge beurde niet. Campione had allang een slagje gemaakt met Evans die bij hem ln Alvlks speelde en zo bestond het dat Donar weer werd opgezadeld met een Amerikaan die men eigenlijk niet wilde. Campione verloor zaterdagavond zijn Slordig eerste grote ontmoeting en niet zo'n beetje ook. Tegen een uiterst dun' Hoewel Donar nog altijd zeer popu- acterend EBBC kwam Donar er niet aan te pas en Campione deelde in de malaise. Hij wisselde als een wilde, kreeg daardoor nooit enige rust bin nen zijn ploeg en kreeg ln de slotmi nuten een vette rekening gepresen teerd toen een ontspannen doorlo pende Bossche ploeg Donar met bo- lair is in het noorden van het land. probeert het bestuur van de Gronin gers toch een koerswijziging door te voeren. Het grote feest, de thuiswed strijd van Donar op de vroege zater dagavond is in Groningen toch niet meer zo groot en zo populair en dus moest er iets gebeuren. Het aantrek ken van 8chulz was fase fase twee ging mis. In plaats van een sterke beul I weer een blonde, blanke Cal langs en hoewel Evans bo werklust zit, wordt zijn sp voornamelijk geleid door sloi en een soort va-banque me die Donar al via Jongens als V Miller en Brown opbrak. Een moeilijk seizoen dus i deze club? De uitslag doet moeden. Het gemak waarmee schenaren wonnen was o rend. Met name het incassei mogen van Donar was bepe» pione puzzelde wat in zijn o gen en het spel was gespeel* Toch. en dat klinkt tegel moet deze coach met dit a beter kunnen. Dat moet gebe bij iedereen in Groningen ingewerkt is dat je landski wordt via goed. hard getruct bal. Donar speelt al jaren t dat zaterdagavond weer) keu reet, bijna passlflstlsch bs Campione kan die werkwijze i helemaal begrijpen, maar a bouwt hij de karakters van i Iers wat om. Als dat lukt blij vragen. Een: blijft Campione i ln Groningen?. Twee: wannet Evans vervangen door een gn scorende, dunkende en vooral cuiaire speler. Drie. sneuvelt weer ln de eerste ronde van offs? HEREN EREDIVISIE - Donar BOB 102 76. T Punch 121-115. FrUol R -Groningen II D L Land) 100-98. Amstelveen-Rott I EBBC- N N. Donar 87-72 b EREDIVISIE - DAMES: White 8t.-f»

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 12