)DR: ook noeite met •island jfeport heeft de taak om te overbruggen Nog kloof tussen realiteit en integratie Minder landen voor volgend WK ok winst Polen 'JGV: geen moeite met Zuid-Afrika op Spelen gehandicapten Etappezege Mo rozov Eerste zege Sliema Winst Okker Amerika oefent tegen Volendam Joachim Deckarm weer bij bewustzijn Reeks incidenten in Zuid-Afrika FIFA sluit inschrijving voor voetbaltoernooi in Spanje '82 )ERDAG 13 SEPTEMBER 1979 SPORT TROUW/KWARTET P 21 - RS 23 - H 27 an 2 YKJAVIK De DDR heeft gisteren in Reijkjavik in een ;er istrijd voor groep 4 van het Europees kampioenschap, ,9ri0 nveel moeite met IJsland gehad als Nederland een week ïden Tot de rust bleef het opnieuw 0-0. Een strafschop k ten slotte de ban waarna de IJslanders op een regelmati- teu 0-3 achterstand werden gezet. ren tweede wedstrijd voor deze groep speelden Zwitserland Polen in Lausanne tegen elkaar. Bij de rust en het ter perse n van deze editie leidde Polen met 0-1. Barberis, laag koppend, en Nawalka, hoog schoppend, in duel tijdens Zwitserland-Polen. strijd tussen IJsland en de DDR een copie van de wedstrijd van week. Ook de Oostduitser vat- de strijd aanvankelijk veel te op, hoewel zij de ervaring van nederlaag in IJsland in hun baga- ebben. Het gevolg was opnieuw de IJslanders weer gedurende e tijd het spel konden dicteren, ietsn de DDR ploeg naar de bal en hielden de bemanning op het Jdenveld op volle sterkte waar- s,ra> een soms zeer eenzijdig spel tond. rin veranderde pas iets in de de helft. En nog pas nadat IJs- weer tien minuten lang het spel dicteren. Het keerpunt lag in de e minuut toen in feite een Oost- ge uitval een doelpunt opleverde, llger soleerde het strafschopge- binnen en werd door Gud- dsson op onregelmatige wijze ge- De strafschop die volgde werd Weber langs doelman Bjamason hoten. Het gevolg was indentiek .1 dat van vorige week, De IJsland- O loeg stortte onmiddelijk iri. Drie oor aten later kopte Linnemann raak werd wegens buitenspel terug- iten. Het was uitstel van execu- In de zeventigste minuut werd bij een hoekschop helemaal gelaten. Hij kon de bal rustig lemen en de strijd definitief be en: 0-2. twee wedstrijden als Nederland tegen Polen en de DDR speelt Polen won gisteravond in Lausanne met 0-2 van Zwitserland, nadat de Polen bij de rust al een 0-1 voor sprong hadden. Terlecki bezorgde de bezoekers in de 34ste minuut na de hervatting was het dezelfde spelers die de eindstand OP 0-2 bepaald. Stand in groep 4: Nederland DDR Polen Zwitserland IJsland BELGIË 6 5 0 1 10 16- 3 5 4 1 8 10- 5 5 4 0 1 7 2 0 5 6 0 0 6 9- 5 5-13 2-19 lijk iet 'or%, iDR trachtte daarna naar het isignaal te freewheelen. Het spel W makkelijker en IJsland ging naar adem happen vanwege de "ige zware inspanning. Streich OH kte twaalf minuten voor tijd een ngf. ekend doelpunt na een gladde hal: 0-3. En vier minuten voor tijd JSS 1 nog een doelpunt van Riediger anders de stijlprijs had gekregen, weer wegens buitenspel afge- d. Je,4n tweede wedstrijd voor groep 4 Polen in Lausanne met 0-2 van Aserland. Daardoor veranderde er riaefoep 4 eigenlijk maar weinig. De d spitst zich toe op de laatste ige Het Belgische voetbalelftal heeft de theoretische kans op plaatsing voor het finaletoernooi van het Europees kampioenschap behouden. De forma tie van coach Guy Thijs won gister avond met 1-2 van Noorwegen. Het betekende voor België de eerste over winning in kwalifikatiegroep 2. Eer der werd gelijkgespeeld tegen Oos tenrijk (twee maal), Noorwegen en favoriet Portugal. Op 17 oktober volgt de sleutelwedstrijd België-Por- tugal. In het Oslose Ullevaal-stadion speel den de Belgen overigens geen beste wedstrijd. Noorwegen was de betere ploeg, maar ging feitelijk ten onder aan de enige twee gevaarlijke aanval len van de tegenstander. Het werd in deze interland weer eens duidelijk dat het België aan goede aanvallers ontbreekt. Met dat probleem kampt Thijs net als zijn voorganger Rai- mond Goethals al Jaren. Dat hangt nauw samen met de overvloed aan buitenlandse aanvallers in de natio nale competitie. Tegen het felle, maar in deze groep al lang kansloze Noor wegen bestond de aanval uit Cluy- tens, Van der Eist en Janssens. Die linie zag nauwelijks kans om gevaar lijk te worden. De Belgen hielden de bal wel beter in de ploeg, maar de ongecompliceerd opererende Noren waren veel gevaar lijker voor de goal. De grote animator was de 34-jarige recordintemational Odd Iversen. Deze lange technicus, die ooit in België betaald voetbal speelde, kon het vooral goed vinden met linksbuiten Thoresen van FC Twente. Met de Feyenoorder Albert- sen vormde Thoresen het buitenland se element in de Noorse ploeg, die speelde alsof het Europese kampi oenschap gisteravond was te ver dienen. Noorwegen kwam al in de 7de minuut aan ds leiding, dankzij Pal Jacobsen, die via het lichaam van Jean-Marie Pfaff raak schoot: 1-0. De eerste goe de aanval van België was pas na ruim een half uur te zien. Jean Janssens had na het voorbereidend werk van Colls bij die gelegenheid wel meteen succes: 1-1. Een dergelijke opsteker viel de Witte Duivels ook in de tweede helft ten deel. Swat vander Eist had toen met een onverwacht schot van afstand succes: 1-1. Na dat doelpunt werd België in de verdediging gedron gen, maar Thoresen miste in de slot fase zelfs vrij voor doel. Stand in groep 2: Oostenrijk 6320811-5 Portugal 4 3 1 0 7 5-2 België 5 1 4 0 6 5-4 Schotland 4 2 0 2 4 9-6 Noorwegen 7 0 16 1 4-17 Stand in groep 6: Griekenland 6 3 1 2 7 13- 7 Finland 4 2 1 1 5 7-10 Rusland 5 1 2 2 4 5-6 Hongarije 5 1 2 2 4 6-8 ENGELAND In een wedstrijd voor groep 1 van het Europees kampioenschap won Enge land tenauwemood met 1-0 van De nemarken. Het doelpunt viel al in de zeventiende minuut van de voet van Kevin Keegan. De Denen met Hen- ning Jensen, Sören Lerby en Frank Arnesen, slaagden erin enkele keren gevaarlijk te worden, maar zaten voor het grootste deel van de wed strijd toch stevig in de Engelse tang. Dat de Engelse zege niet groter werd, was deels een verdienste van de goed georganiseerde Deense verdediging maar lag anderzijds ook aan de En gelse aanval, die in Kevin Keegan een eenzame inventieve speler kende. Zijn medespelers bleven daarbij na drukkelijk achter. Er waren op Wem bley 85.000 toeschouwers. Stand in groep 1: Engeland 5 4 1 0 9 12-4 Nrd.-Ierland 6 3 1 2 7 6-9 Ierland 5 12 15 6-5 Denemarken 7 1 2 3 3 13-14 Bulgarije 5 1 1 3 3 3-9 GRIEKENLAND Na Hongarije is nu ook Rusland uit geschakeld in het toernooi om het Europees kampioenschap. In groep 6 won Griekenland gisteren met 1-0 van het Russische elftal, waardoor alleen nog de Grieken en de Finnen een kans maken op kwalificatie. Rusland probeerde negentig minuten lang furieus maar tevergeefs om de uitschakeling af te wenden. De Grie ken speelden een zeer defensief spel dat alleen maar makkelijker uitvoer baar werd toen Nicoloudis na twintig minuten scoorde (1-0). Daarna trok Griekenland zich hele maal terug met weinig aandacht voor de uitvallen. Maar het ontbrak de Russen in de aanval aan de inventivi teit om de Griekse muur open te breken. Een minuut voor tijd werd doelman Constantinou gepasseerd maar op de doellijn bracht Kapsis redding. WEST DUITSLAND West Duitsland won de vriendschap pelijke wedstrijd tegen Argentinië in West-Berlijn met 2-1. Voor de Duit sers scoorden Allofs en Rummenigge, voor Argentinië was Castro de doel puntenmaker. Alle treffers vielen na rust. 8chotland en Peru oefenden in Glasgow naar een 1-1 uitslag. Hart ford gaf de Schotten de leiding, Le- guia maakte kort voor tijd gelijk. Het Hongaars elftal, uitgeschakeld voor het Europees kampioenschap diende in Boedapest als tegenstander in een oefenduel van Europees kam pioen Tsjechoslowakije. De Honga ren wonnen het duel met 2-1. Voor 27.000 toeschouwers bracht Tatar de Hongaren in de elfde minuut uit een strafschop aan de leiding. Zeven mi nuten voor rust bouwde Kuti de mar ge uit tot twee doelpunten. Zeven minuten voor het einde van de wed strijd! was het ten slotte Panenka, die uit een vrije trap de eindstand op 2-1 bepaalde. „.d odii Drdt &NDAM De Olympische Spelen voor gehandicapten, die 5end jaar juni in Arnhem beginnen, hebben al veel stof n opwaaien. De komst van een zogenaamde geïntegreerde eg uit Zuid-Afrika houdt de gemoederen in Nederland en daarbuiten al geruime tijd bezig. Tot nu toe hebben vier rtbonden van medewerking afgezien en het is niet ondenk- r dat dit aantal nog zal groeien. Des te opmerkelijker is de iding van het Koninklijk Nederlands Gymnastiek Ver- id. Turnen staat niet op het programma van de Spelen, dus r een eventuele boycot heeft men zich binnen het KNGV imer hoeven te buigen. Integendeel, het KNGV heeft juist loten de opening van de Spelen met een „swingende show" luister bij te zetten. KNGV gaat al jaren niet in op odigingen van de Zuid-Afrikaan- urnbond om aldaar deel te nemen wedstrijden. Dit vergroot de "^ktekens. die opdoemen bij de prtllige deelname van het KNGV een essentieel onderdeel als de ling van de veelbesproken Olym- he Spelen voor gehandicapten, rom biedt het KNGV zijn dien- aan, terwijl er over die Spelen al el deinig is ontstaan? „We heb- er veel over gepraat." vertelt P Tielrooy. de voorzitter van het GV, die laat doorschemeren dat tie komst van Zuid-Afrika juist als itief ervaart. „Het KNGV zag het zitten om die gehandicapten zo uit te sluiten. Wij weigeren in laad al jaren om naar dat land te maar dat vind ik iets anders een sportieve ontmoeting op een io ok ingnjk. internationaal toemooL bij u moeten niet de martelaarspet op en. De sport heeft de taak om fhillen en verschillen in ras te rbruggen. Aan de komst van de iafrikaanse deelnemers zitten positieve kanten De Spelen in hem zijn een prachtig middel om Suidafrikanen kennis te laten ma- met de situatie in Nederland kunnen zij zien hoe het wel kan bOdMl kunnen proberen aan te tonen veel ongelijk de regering van i-Afrika heeft." >kvoli het laatste congres van de inter tonale tumfederatie (FIG) werd 'oten het lidmaatschap van Zuid- J ika aan te houden. Joop Tielrooy 59-2fcgt zich af of het KNOV tegen richtlijn moet ingaan, al is hij zich bewust van de situatie in Zuid- Afrika. „Kijk. het is zeker dat de situatie blank en zwart in Zuid-Afrika niet gelijk is. Het is nonsens om te zeggen dat het niet zo is. Ook de mensen in Zuid-Afrika ontkennen het niet. Ik denk nu dat het meer effect heeft een gedachtenwisseling op gang te brengen, dan dat we achter de barricaden blijven vertellen hoe gelijk we zelf hebben. En het evene ment in Arnhem leent zich hier uit stekend voor. Ik ben van mening dat Nederlanders te veel letten op de ge beurtenissen in Zuid-Afrika. Er kan in dat land niets passeren of het wordt in de Nederlandse kranten uit voerig aan de kaak gesteld. Chili is ook zo'n voorbeeld. Terwijl er aan andere wantoestanden in de wereld slechts zijdelings aandacht wordt be steed." De Afrikaanse landen hebben ge dreigd Nederland te boycotten bij de Olympische Spelen in Moskou, wan- Joop Tielrooy: „Ik denk dat het meer effect beeft een gedachtenwisseling op gang te brengen." AIX LES BAINES De Russische overheersing in de Ronde van de Toe komst. de amateur Tour de France, duurt voort. Gisteren won Sergej Mo- rozov de achtste rit. De Pool Lang werd tweede en de Belg Nevens der de. In de algemene rangschikking be hield de Rus Soekhoroetsjenkov de leiding, op ruim drie minuten gevolgd door zijn landgenoot Goesseinov. De Noor Wilmann. winnaar van de Ron de van de Rheinland Pfalz staat op de derde plaats. De Nederlanders spelen een ondergeschikte rol tn deze ronde Winnen 13 de beste op een 24ste plaats met een achterstand van 17 min en 3d sec. De plaatsing van de overige Nederlanders Is: 29. Nleuwdorp op 20.09. 34. Van Peer op 28.20. 49. Kuiken op 44.07. 67 Van Dongen op 1.10.04 en 87. Boom op 2.33,27. De Ronde van Catalonië voor profs is gewonnen door de Spanjaard Vicente Belda. In de tijdrit van de slotdag benaderde Vllardebo hem tot twee seconden, maar in de afsluitende rit over 132 km behield Belda de mini male voorsprong. In Alkmaar is Frits Pirard Neder lands kampioen op de baan over 50 km voor profs geworden. Hans Lan- gerijs werd tweede en Aad van den Hoek derde. LA VALETTA Sliema Wanderers (Malta) heeft de eerste wedstrijd uit de eerste ronde van het toernooi om de Europese beker voor bekerwin naars tegen Boavista Porto (Por.) met 2-1 gewonnen. Boavista leidde bij rust met 1-0. De 5000 toeschouwers zagen de drie doelpunten uit strafschoppen ont staan. Eliseu scoorde voor rust. Tor- tell schoot voor Sliema Wanderers twee keer raak van elf meter. De Zwitser Galler floot het duel dat een week vooruit werd gespeeld. THE WOODLANDS Tom Okker heeft met zijn Poolse partner Wojtek Fibak de eerste aanval op hun WCT- titel in het dubbelspel afgeslagen. In de eerste ronde van de strijd om het kampioenschap in het dubbelspel schakelde de Pools-Nederlandse combinatie in The Woodlands (Texas) de Amerikaan Dick Stockton en de Indiër Vijaj Armitraj uit met 6-3 en 7-5. De uitslagen uit de eerste ronde zijn: Okker (Ned)/ Fibak (Poll-Stockton (Vsti/ArmltraJ (Ind) fl-3, 7-5. Gene en Sandy Mayer (Vstl-Davldson'Stolle (Aus) 6-4. 6-3, Dent/Case (Ausi-McNalr/Scanlon (Vst) 6-2. 6-4, W1 IklnsorvSandrl (Vstl-Hufl/Courson (Vst) 6-3. 6-1, Dlbley/James (Ausl-Crawford/Maze (Vst) 6-3. 6-3 VOLENDAM Op zondag 21 okto ber zal eerste-divisieclub Volendam tegen het nationale Amerikaanse elf tal spelen. Volendam heeft op die dag geen competitieverplichtingen. Het is de enige wedstrijd, die het Ameri kaanse elftal tijdens een tournee door Europa in Nederland zal spelen. De Amerikanen gaan als voorberei ding op de trip tien dagen in voorbe reiding op de Bermuda-eilanden. De ploeg is samengesteld uit spelers van de NA8L (North American Soccer League) en van de USSF (United Sta tes 8occer Federation), respectieve lijk de beroepsspelersorganisatie en de amateurorganisatie. Er zijn onder anderen spelers bij van de finalist in de NASL, Tampa Bay Rowdies, en van de New York Cosmos. De wed strijd is tot stand gekomen via be middeling van Jack van Zanten op verzoek van de USSF. HOMBURG Na bijna een half jaar lang in coma te heb ben gelegen is de Duitse hand- balspeier Joachim Deckarm weer bij bewustzijn gekomen. Eind maart raakte hij zwaar gewond toen hij tijdens de Eu ropese bekerfinale zaalhand bal bij een aktie werd gestuit en met het hoofd op de grond terecht kwam. De 104-voudige international maakt het naar omstandigheden redelijk. door Hannle Serlonteln JOHANNESBURG Steeds nieuwe incidenten maken duideli)k dat er een brede kloof gaapt tussen de wilde Integratie ln de sport en de harde realiteit van het dagelijks leven ln Zuid-Alrlka. Onlangs werd dat nog eens geïllustreerd toen zwarte topatleten (waarbij Loop en Val Motshwarateu die deel uitmaakt van de Springblokken, de Zuidalrikaanse sportvertegenwoordlgers) geen toe stemming kregen in dezelfde bus te reizen als blanke atleten van hetzelfde team. op weg naar de „multlraclale" cross country kampioenschappen van Zuid-Afrika. Deze actie van een blanke school- Inspecteur is later na een grote openlijke rel weer ongedaan ge maakt. Het Afrikaanse zondags blad „Rapport", schreef boven het verhaal over deze zaak: „Het ls om te huilen". Nauwelijks was de storm gaan liggen of Loop en Val was betrokken bij een andere rel. Hoewel lid van het Springbok- team, is hij er na maanden nog niet in geslaagd een Zuidafrikaans paspoort te bemachtigen. Dit be tekent dat hij waarschijnlijk zijn studiebeurs aan de Universiteit van Texas in El Paso (VS) mis loopt. Daar is het academisch jaar inmiddels al weer begonnen. Geweten De paspoortaanvrage van Loop en Val is wekenlang van de ene amb tenaar doorgeschoven naar de an dere. Het probleem is blijkbaar dat de zwarte atleet door de rege ring wordt gezien als inwoner van Boputhaswana, een nieuwe onaf hankelijke Bantoestan. die echter door geen enkel land erkend wordt. Deze zaak heeft de lange afstandsloper Johnny Halber- stadt, een van de beste lange af standslopers die uit Zuid-Afrika voortkomt, ertoe gebracht om de 8pringbok-blazer te weigeren, „omdat ik met dat op mijn gewe ten, niet kan leven." Hoewel Zuidafrikaans kampioen is hij nu teruggetrokken uit de Zuidafrikaanse ploeg die deze week uitkomt tegen de rest van Zuid-Afrika. Hij vroeg zich af hoe iemand tot de Springbokken die Zuid-Afrika toch respresenteren, kon behoren en tegelijk geen pas poort kon krijgen. „Loop en Val is gebroken, maar niemand schijnt het iets te kunnen schelen dat hij bezig is de grootste kans van zijn leven te missen. Ik krijg de indruk dat de Zuidafrikaanse atletleku- nle zich niet echt druk maakt over het feit dat hij niet naar Amerika Etalage Na het recente busincident zei Halberstadt, die geen politieke ac tivist is, dat dit een lachertje maakte van de Springbok-kleu- ren. „Het komt erop neer dat de Springbok-blazer voornamelijk etalagematerlaal ls voor de rest van de wereld. We zijn uitgesloten van de Internationale ontmoetin gen vanwege de rassenongelijk- heid. Maar het gaat veel verder dan het sportveld." In de afgelopen maanden hebben zwarte en blanke sportlieden en toeschouwers bij voetbal, zwem men en boksen geleden onder de feitelijke apartheidssituatie. In grote, moderne voetbalstadions ln zogenaamde „blanke gebieden" kregen belangrijke zwarte of mul tlraclale teams geen toegang. De rugby-unle van Noord-Trans vaal willigde een verzoek van de voetbalclub Pretoria niet ln om het nieuwe moderne Loftus Vers- veld stadion, met een capaciteit voor 80.000 toeschouwers, een wedstrijd te mogen spelen tegen Kaizer Chiefs ult Soweto, een van de sterkste elftallen. Maar het sta dion zal wel worden gebruikt voor de bokswedstrijd om de wereldti tel ln het zwaargewicht tussen de blanke Zuidafrikaan Coetze en de Amerikaan Tatc. De gemeenteraad van Johannes burg. waar de Nationale Partij de meerderheid heeft, gaf geen toe stemming aan het Rand-stadlon. de grootste voetbalaccommodatie van de stad. om er de wedstrijd tussen Kaizer Chiefs en Dyna- moes, een ander zwart team. te laten spelen. En de gemeenteraad van Witbank, ln het kiesdistrict van de minister van sport Punt Janson. weigerde ook toestem ming voor een wedstrijd tussen het plaatselijk zwarte team en de Kaizer Chiefs ln het moderne Van Rlebeeckstadlum dat plaats biedt aan 30.000 toeschouwers. Rechten In een Interview dat hij op 29 augustus gaf en waarin hij zei dat hij de rechten van de blanken ver dedigde. ontkende minister Jan son ten sterkste dat zijn beslissing Iets te maken had met het ras van de spelers. Sterker nog. zo zei hij, de beslissing van de gemeente raad van Witbank was ln het ge heel niet strijdig met de laatste verklaringen over de politiek op sportgebied. De gemeenteraad van Vereeni- ging. in het kiesdistrict van de vroegere minister van sport F. W. de Klerk, heeft besloten dat slechts vijftig zwarten (spelers, of ficials en toeschouwers bij elkaar) per wedstrijd ln de belangrijkste stadions zullen worden toegela ten. Dat besluit kwam een week nadat De Klerk had verklaard dat er geen apartheid meer bestond ln de sport. I Tweederangs In al deze zaken werd aan zwarten de toegang ontzegd tot de mo dernste stadions, ze moeten maar gebruik maken van tweederangs accommodaties met minder toe schouwerscapaciteit ln de zwarte woongebieden. En voetbal ls toch de belangrijkste sport zowel voor zwart als blank en het ls boven dien een sport waarvan ln brede kringen wordt aangenomen dat het een „geïntegreerde" sport ls. In Johannesburg heeft de gemeen teraad ook toestemming gewei gerd aan zwarte zwemmers om een trainingsstage te volgen die gegeven werd ln een van de zwem baden voor blanken. Merkwaardig genoeg, ln verhou ding tot de huidige wetgeving, ls het echter ook aan blanken verbo den om bokswedstrijden ln de dis tricten voor zwarten bij te wonen. Zo werd Harold Volbrecht, Zuid- afrikaans kampioen welterge- wicht. buitengesloten toen hij met honderden blanke fans de partij wilde bijwonen tussen zijn twee zwarte kandidaat-uitdagers. nemen of af te zien van deelname. Ook kunnen zij de sportbonden niets verwijten, want die zijn autonoom. Natuurlijk zullen wij de opening van de Spelen ook verzorgen, wanneer Zuid-Afrika op een democratische wijze geweerd wordt. Wij zijn niet solidair met Zuid-Afrika. maar wij vinden dat de gehandicapten uit dat land recht hebben op deelname." AMSTERDAM Het Komitee Zui- - - - delijk Afrika heeft in een brief- aan ntfr Züld-AJrUu dMlneemt aan de minist„ v>n dtr kimuw (buiten- landse zaken), staatssecretaris Wal lis de Vries (CRM) en de voorzitter van de Tweede Kamer en de fractie voorzitters opnieuw gevraagd om Zuid-Afrika niet toe te staan vol gend jaar mee te doen aan de Olym pische Spelen voor gehandicapten. Spelen voor gehandicapten. Joop Tielrooy: „Die Afrikaanse landen hebben niet geleerd wat démocratie is. Wanneer zij mij een houding op willen dringen, die niet de mijne is, dan vind ik dat autoritair optreden. De grootste misleidende fout is de naam Olympische Spelen voor ge handicapten. Het heeft namelijk niets te maken met Olympische Spe len. Het NOC (Nederlands Olympisch Comité, red.) heeft geen enkele In vloed op de organisatie en de deelne- Het comité wijst onder meer op een brief aan minister Van der Klaauw van de Zuidafrikaanse Raad voor de Sport (SACOS), waarin wordt ge steld dat geintegreerde sportbeoefe- ning op alle niveaus in Zuid-Afrika mende sportbonden en landen. Het onmogelijk is. Voor wedstrijden met NOC kan niemand verplichten deel te deelnemen van vencblllende run moet, aldus het comité, nog steeds toestemming worden gevraagd bij de Zuidafrikaanse overheid. Daar naast wijst het Komitee Zuidelijk Afrika op mogelijke consequenties voor de Spelen voor gehandicapten en andere Internationale evenemen ten met Nederlandse deelneming. Tenslotte worden de geadresseerden nog opmerkzaam gemaakt op de VN- resolutie 31/6 van november 1976 waaruit blijkt dat het Speciale Co mité tegen Apartheid van de VN tenslotte uitspraken over wel of niet deelneming van Zuid-Afrika doet. In het geval van de Spelen voor gehan dicapten heeft dit comité zich tegen de aanwezigheid van een Zuidafri kaanse ploeg uitgesproken. ZURICH Voor het twaalfde toernooi om het wereldkam pioenschap voetbal, eindron de in 1982 in Spanje, hebben vijf landen minder ingeschre ven dan voor het ..Argentijn se" toernooi. Op het moment dat de inschrijving werd ge sloten. 31 augustus, waren bij de FIFA de aanmeldingen binnen van 101 landen. Van de zes continentale zones die de FIFA kent, ls Zuld-Ameri- ka volledig vertegenwoordigd met tien landen. Een van de Europese bonden ontbreekt, namelijk Liechtenstein. Voor het eerst ln de geschiedenis zul len aan de eindronde in juni/juli 1982 24 landen deelnemen. De verdeelsleu tel is als volgt: Europa 14, (Spanje als organiserend land inbegrepen). Zuid- Amerlka 4 (Argentinië als bekerhou der inbegrepen). Afrika 2. Azië/Ocea- niê 2 en Noord- en Midden-Amerika 2. Tijdens de bijeenkomst op» 13 en 14 oktober zal het organisatie-comité de indeling van de groepen voor de kwa lificaties bepalen en de loting verrich ten. De voorwedstrijden zullen moe ten worden gespeeld tussen 1 novem ber 1979 en 30 november 1981. De landen, per continent, die hebben ingeschreven zijn (tussen haakjes het aantal landen dat inschreef voor Ar gentinië): EUROPA 33 van de 34 (32): Denemar ken, Engeland. Finland. Frankrijk. Albanië, Oostenrijk. België. Bulga rije, Cyprus. Tsjechoslowakije. West- Dultsland, Oost-Duitsland, Grieken land. Hongarije. IJsland. Ierland, Noord-Ierland, Italië. Luxemburg. Malta, Nederland. Noorwegen. Polen, Portugal, Roemenië, Schotland. 8panje, Zweden. Zwiterland. Turkije, Sowjet-Unie. Wales en Joegoslavië ZUID-AMERIKA 10 van de 10 (10): Argentinië, Bolivia, Chili. Brazilië, Columbia, Ecuador. Paraguay. Peru, Uruguay en Venezuela AFRIKA 25 van de 40 (26): Algerije, Cameroen, Centraal-Afrika, Egypte. Ethiopië. Gambia. Ghana. Oulnee. Kenia, Lesotho. Liberia. Libië. Mala gasi. Malani. Marokko, Niger. Nigeria, Senegal. Sierra Leone. Soedan. Togo, Tunesië. Oeganda. Zaïre en Zambia. AZIZ 16 van de 33 (18): Bahrein, Hong- kong, Indonesië, Iran, Irak. Is raël, Japan. Noord-Korea, Zuid-Ko rea. Koeweit. Maleisië. Quatar, 8aoe- di-Arablë, Singapore, 8yrië en Thai- OCEANIE 4 van de 5 (3): Australië. Taiwan. Fldji en Nleuw-Zeeland. NOORD- EN MIDDEN AMERIKA 1) van de 23 (17): Canada. Costa Rica. Cuba. Guatemala, Haïti, Honduras. Mexico, Nederlandse Antillen, Pana ma, El Salvador, Suriname, Trinidad en Verenigde 8taten. ADVERTENTIE UICIIIAI l,e Toyota Compact Electronic 4500 C L Hl EU W Nu MODE maken met uw vingertoppen met alle mogelijke pluspunten: fl fraaie vormgeving lichtgewicht 0 hoogstaand? technische kwaliteit v>ni|ertopbediening (kan niet nuttig? en superstretchsieken 3 apart regelbare snelheden verlicht bedieningspaneel Importeur Nederland TER INTRODUKTIE Een voor Toyota Naai en ieder geloofwaardige kon*.umentenpri|» Breimachine» Nederland van f 1 349. voor f 1199, Energieweg 18 i ZOETERWOUDE

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 27