VOETBAL NOG ALTIJD DROEVIGE ZAAK Feyenoord, weer niet verslagen Volendam royaal met krachten Eindelijk winst voor Anderlecht J Eei ote optreden van Ruud Geels brengt Sparta geen winst op FC Utrecht; 1-1 Drie treffen^ Frans Janss "fS Voetbal wint het van agressie in Zuiderpark Hoogmoed komt tegen SVV nog juist niet voor de val Eerste verliespunt Nottingham e< 5 NAC opnieif1 erg matig 1ji Weinig liefs uit De vented Gouden medaille voor Annelies Ma g MAANDAG 10 SEPTEMBER 1979 TROUW/KWARTET - [ND/ door Richard Matthljsso ROTTERDAM De toe schouwers bij Sparta kunnen zich tegenwoordig vergapen aan drumbands en frivool ge klede dames, die kennelijk zijn bedoeld om de zuigkracht naar Spangen te verhogen. Veel effect hebben de meisjes van plezier met hun optreden nog niet gehad. En het is de vraag of zelfs de dames uit de Follies Bergères het Kasteel redelijk kunnen vullen. Het gaat ten «lotte om het voetballen en dat Is bij de Rotterdammers nog altijd een droevige zaak. Tegen FC Utrecht zag het er lange UJd naar uit dat 8parta door een zeer vroege tref fer van Ben Rietveld (na een splijten de pass van Joop Wlldbreti opnieuw het schip in zou gaan. maar na rust. toen nota bene Ruud O eels op wie Sparta zijn hoop heeft gevestigd al lang en breed onder de douche stond, werd het uit een vrije trap via Ron Stevens nog verdiend 1-1. Daarmee Is echter ook alles gezegd van deze kwalitatief armoedige verto ning. Ruud Geels, die zaterdagavond voor het eerst zijn entree maakte, had het na afloop volkomen bij het rechte eind. toen hij stelde, dat dit verjong de elftal nog veel te leren heeft en dat met name de grootste problemen op het middenveld liggen Frank Weer denburg is na zijn beenbreuk, die hem bijna anderhalf seizoen aan de kant hield, nog bij lange na de oude niet, terwijl Stevens en Van Tiggelen de routine missen om het team bij cruciale momenten uit de problemen te helpen. Het was bijna aandoenlijk te zien hoe de Spartanen tegen de Utrechtenaren hun best deden hun dure spits Geels in stelling te bren gen. Van de Uen keer ging het negen maal mis. „Er komt te weinig van de vleugels en als men van mij enig rendement wil hebben, zal het spel toch meer op mijn speltrant moeten worden afgestemd." meent de rossige spits, die begrijpelijk nog klaagde over gebrek aan wedstrijdritme, con ditie en een zeurende pijn in zijn achillespees. FC Utrecht speelde tegen 8parta minder defensief dan vorig seizoen, toen het van de confrontatie een wan vertoning maakte, om trainer Han Berger te citeren. Verdedigend klopt het aardig bij de Utrechtenaren, die in Henk van der Vlag een prima voor stopper hebben en in Joop Wildbret een technisch bekwame organisator. Wildbret haalde wegens een weer op komende pijn in de lies het einde niet. Kort voor zijn uitvallen had de matig leidende scheidsrechter Beek hem de gele kaart getoond, toen Wildbret Stuy van de Herik opzettelijk ten val bracht. Trainer Berger ziet overigens de toekomst van zijn ploeg bijzonder rooskleurig in. Amerika-ganger Leo van Veen is volgende week tegen Ex celsior van de partij, evenals Wim van Hanegem. De Kromme had weinig lust om naar Sparta al te reizen. „Ik gun ze die extra toeschouwers niet," had de nog altijd bijzonder populaire Van Hanegem uitgeroepen. Volgens trainer Berger en aanvoerder Joop Wildbret is ledereen met de komst van de 35-Jarlge „boer" uit Leerbroek Ingenomen. „Het hangt alleen van zijn houding af of hij over een paar weken ook nog wordt geaccepteerd. De sfeer bij FC Utrecht is al ander half Jaar geweldig en dat moet zo blijven. Natuurlijk verdwijnen er straks, als Van Veen en Van Hanegem worden Ingezet, twee spelers naar de reservebank, maar daar moeten de betrokkenen maar mee leren leven." Sparta: Doesburg; Jwuen. Van Oaal. Balkestetn. Stuy van de Herik. Van Uggelen. Stevens. Weer denburg; Van Zoest, Geels (Schwarz). Holverda. FC Utrecht: Van Breukelen: Du Chatlnier. WUd- bret (Witbaard). Van der Vlag. Van Tamelen; Tervoort. Van Staa (De Kruyki. Flight; Oozems. Rietveld. Van Oosterom. Oele kaart voor WUdbret fFC Utrecht) NIJMEGEN NEC heeft gemakkelijke en ruime 4-1-c ning behaald op het eveneenj aan de ranglijst bungelei Zwolle. De grote man in dei strijd was Frans Janssen, c harde werken beloond zal gave treffers. Eerst dook PE man Van Geffen onder een door. vervolgens profiteerde van slecht wegwerken van ld tenslotte kon hij na een onack STl heid van Steinvoort en alwee ongehinderd 3-0 maken. d< Het was trouwens toch al een 1 £rs avondje voor Rinus Israel, wjvO" onderuit halen van Marijni; hij geel gepresenteerd van leidende Oetelmans. Geel was voor zijn clubgenoot Van Moffits ellebogenwerk tegen Janssen 81je Visser van NEC. die wa enthousiast op een tegei inkwam. slai Ruud Geels eerste optreden op Spangen, een hoogstandje zonder succes. NEC-PEC/Zwolle 4-1 (1-4). 15: Janssn K0( Janssen 2-0. 51 Janssen 3-0. 72: Stelnvot Ijna Ophol 4-1. Scheidsrechter Oetelmans 1 1 wers: 3000 NEC: Form annoy; WtUemse. Dries Vla flai Stje Visser. Jos Hendriks. Marijmssen, Ophol, Janssen. Peter Hendriks (De Gr ^er PEC: Van Oelten; Steinvoort. Israel. V« |BC0 IJzerman; Hendrtksen. Jans (Drost), 1 Van 't Land. Hoekstra. Rasmussen door Matty Verkamman DEN HAAG Ook na de wedstrijd bij FC Den Haag kan Feyenoord nog steeds wijzen op een serie ongeslagen competi tieduels, die nu al tot nummer 32 is gevorderd. De Rotterdam mers koesterden zaterdagavond die ketting met de nodige opluchting, want in het goed gevulde Zuideipark was men dicht bij een nederlaag. De in positieve zin verrassende fusieclub nam twee keer de leiding, maar zag minder dan een kwartier voor het einde de overwinning teloor gaan, toen de andermaal produktieve Petur Petursson een geheide penalty omzette: 2-2. Derhalve bleef de laatste nederlaag van Feyen oord in een eredivisiewedstrijd op 23 september van het vorig jaar genoteerd, toen Go Ahead in eigen omgeving met 2-1 de baas bleef. De inleiding tot 2-2. Doelman Galjé van Den Haag haalt de doorgebroken Nielsen onderuit. Teyenoord was dus tevreden met het ene punt. FC Den Haag treurde om de tweemaal verspeelde voorsprong en bedacht na afloop dat de verder goed spelende Henk van Leeuwen bij een 1 -0-stand een opgelegde kans had gemist. Het publiek vermaakte zich niettemin van de eerste tot de laatste minuut met het spektakel, dat speci aal in de tweede helft vaak goed voetbal opleverde. Anders dan vorig Jaar ging de gela den ontmoeting niet ten onder aan allerlei vormen van terreur en Intimi datie Dat was voor een groot deel de verdienste van scheidsrechter Bart Ram. Deze Amsterdammer is in het verleden nog wel eens het middel punt van diverse rellen geweest, maar dit keer was zijn leiding rusUg, secuur en soeverein. Dat was een niet te onderschatten prestatie, want FC Den Haag-Feyen- oord behoort al geruime UJd tot de moeilijkste wedstrijden in de top klasse De belde supporterslegioenen hebben In de loop der Jaren geen beste reputatie opgebouwd. Vorig Jaar sloeg de agressie binnen de lij nen zelfs over op de tribunes, waar poliUe te paard toen enkele rodeo nummertjes opvoerde. Scheidsrech ter Weerink liep het in die geweldda dige situaUe dun door de broek. Hij floot weliswaar meer dan zesUg keer voor overtredingen en gaf vier gele kaarten, maar wat bleef was de chaos Ram moest nu 47 keer corrige rend optreden (22-25) en hield Van der Korput na een harde charge contra Van Leeuwen een strafkaart voor. Het Is tamelijk hoog te noemen, dat aantal van 47 spelonderbreklngen. maar werkelijk schandalige overtre dingen bleven toch uit. Het voetbal won het van de agressie en dat was in de aangename tempera tuur een opsteker FC Den Haag was voor rust beter dankzij een toen ver nufUg operend middenveld Lex Schoenmoker vervulde een hoofdrol De onlangs van Edmonton Drillers teruggekeerde spelmaker won de in teressante krachtmeting van Notten op punten Tekenend voor de „open" wedstrijd was echter dat ook Notten zich herhaaldelijk met goede acUes onderscheidde Schoenmaker trok gaten, stelde zijn techniek in dienst van gedurfde passeerbewegingen en scoorde bovendien twee keer Meteen na de start voor de eerste keer Op een comer van Jonker was Notten even afwezig, waarna de kopbal van korte afstand onhoudbaar voor Van Engelen in de hoek plofte. Halverwe ge de tweede helft zette Schoenma ker de in verdedigend opzicht onder maatse Nielsen eenvoudig op het ver- kee.de been. een beweging die hij met een raak schot van een impone rend vervolg voorzag. In de eerste 45 minuten deden de andere Haagse schakelspelers. Jon ker en Advocaat ook nog goede za ken Jonker scoorde net als zijn te genstrever Albertsen (de Noor blun derde bij een doorbraak, hij negeerde de volledig vrijstaande Petursson en raakte de bal zelf kwijt) een hoog cijfer, terwijl Advocaat met zijn be kende wilskracht een nutUge inbreng had Na rust viel dit laatste symbool van Haagse bluf niettemin terug. Ad vocaat kon het toen allemaal niet meer bijbenen, hetgeen verschillende hachelijke situaties voor de eigen goal opleverde. Trainer De Visser was nogal laat met zijn wissel Advocaat- Melis. Niet alleen In de halve linie maakte FC Den Haag een goede Indruk. De verdediging was stug en redelijk be trouwbaar met routiniers als Mans veld. Korevaar, Van Vliet en Wickel. Die routine (de gemiddelde leeftijd was zaterdag; 28 Jaar. tegen Feye noord 24 Jaar) is ook al ln de voorste lijn te vinden. Wetzel, Van Leeuwen en Goodlass kennen allen het klap pen van de zweep, zo ondervond de verdediging van Feyenoord regelma tig. Dit drietal herbergt veel kwalitei ten ln zich. Van Leeuwen heeft de vorm eindelijk weer eens te pakken. De voormalige international was ln de lucht sterk en aan de bal constant dreigend. Goodlass draalde soms als in zijn beste Bredase dagen. Wetzel was beweeglijk en bereid om voortdu rend in de diepte te gaan. Het FC Den Haag zoals het zaterdag speelde, is een ploeg die de concur rente aan kan om de zesde plaats, die mogelijk recht geeft op deelname aan Europees bekervoetbal. Nu weet men het met deze club echter nooit, want op 29 augustus schijnen de Hage naars een erbarmelijk slechte wed strijd tegen FC Utrecht te hebben gespeeld. De Visser „Vanavond is gebleken dat we op de goede weg zijn. Maar we zullen tegen lager geklas seerde clubs beter moeten spelen. Te gen AJax. AZ'67 of Feyenoord is men altijd optimaal gemotiveerd. Vlak voor de wedstrijd tegen FC Utrecht hadden ze het al over Feyenoord." Feyenoord telde ln het Zuiderpark meer zwakke plekken dan eind vorig seizoen gebruikelijk was. Manager Stephan mag zich inmiddels gaan afvragen of Ivan Nielsen nu wel zo'n geslaagde aankoop is. De Deen is simpel uit te spelen en heeft al diver se tegendoelpunten op zijn geweten. Daar staat weliswaar tegenover dat er veel dreiging van hem uit gaat als hij naar voren trekt, maar in principe is dat toch van secundair belang. Jezek schoof de laatste man al na een minuut door naar het middenveld (na de openingsgoal dus) en dat zegt mis schien wel wat over 's mans kwalitei ten. Nielsen had weer wel een voor naam aandeel in de laatste gelijkma ker. Stug doorzettend verscheen hij tot voorbij Galjé, die geen andere oplossing meer zag dan hem beentje te lichten. Ram, die eerder niet in overdreven valpartijen van Albertsen was getrapt, wees terecht naar de stip, waar de toch pas 20-jarige Pe tursson zich als een ervaren kracht gedroeg en zich niets van het gegil aan trok. Eerder had de levensge vaarlijke IJslander een dieptepass van Notten koel en naar behoren af gerond. Het moet ln de voorste linie van Feye noord nu wel erg nadrukkelijk van Petursson alleen komen. Van der Lem heeft soms aardige momenten, maar lang niet genoeg. Aanvalsleider Peters is nog verder van streek. De vorig Jaar zo produktieve en strijdba re spits is het spoor volledig bijster. Peters kampt met een vormcrisis, die trainer Jezek zwaar op de maag ligt. Hij werkt wel hard maar niets lukt. Tegen FC Den Haag beleefde hij in de tweede helft uiteindelijk de afgang van een wissel. Tenslotte is er voor Feyenoord soms ook nog het probleem-Van Engelen. De gewezen reserve van PSV voor komt met prima saves vaak doelpun ten. maar daar staat tegenover dat hij slecht meespeelt. Van Engelen is een sterk aan de lijn gebonden doel man, die eigenlijk eens in de leer moest bij Jongbloed. Eén keer werd zijn besluiteloosheid Feyenoord bij na fataal, toen hij totaal niet reageer de op een verre uittrap van zijn colle ga Galjé en Van Leeuwen snel nader de. Ook toen Van der Korput hem opjutte bleef hij in zijn doel. Met een wanhoopsbeweging voorkwam de voorstopper toen nog net een goal. FC Den Haag-Feyenoord 2-2 (1-1). 2; Schoenma ker 1-0. 34: Petursson 1-1,65 Schoenmaker 2-1,77: Petursson (strafschop) 2-2. Scheidsrechter: Ram. Toeschouwers: 21.300. FC Den Haar Oalje; Van Vliet. Mansveld, Wickel. Korevaar; Advocaat (Melis). Schoenmaker. Jon ker; Wettel. Van Leeuwen. Ooodlass. Feyenoord: Van Engelen; Wijnstekers. Van de Korput. Nielsen en Van Delnsen; Stafleu. Albert sen. Notten (Van TU); Van der Lem. Peters. Pe tursson Oele kaart voor Van de Korput (Feyen oord). door Mike Mulder VOLENDAM Alsof de spe lers bezig waren met hun da gelijkse partijtje voetbal in het park. zo trad Volendam gistermiddag SW tegemoet. Een stuk of zes spelers zouden moeiteloos bovenaan in de eredivisie kunnen meedraai en en voor hen is dit jaar eerste divisie waarschijnlijk alleen te verteren door de overtuiging dat het seizoen met promotie afgesloten wordt. Maar de houding waarmee dit ge paard gaat zal nog wel eens tot teleur stellingen kunnen leiden. Door een surplus aan techniek kon Volendam SVV zondag nog met 4-2 van het lijf houden, ondanks het hooghartige en vaak nonchalante spel SW heeft er de ploeg niet naar om Volendam met belde benen op de grond te zetten Dat de pupillen van trainer Henk Ellens voor het einde van het seizoen nog tegenstanders zullen treffen die dat wel kunnen, is wel zeker De uitschakeling voor de beker door Wageningen was kennelijk niet vol doende geweest. Toch zal Volendam er vanaf moeten zich te manifesteren als een etedivie-ploeg die ten onrech te een klasse lager is komen te spelen. Dit zal alleen maar leiden tot een groter aantal verliespunten dan no dig is Iets meer degelijkheid in het spel en iets meer eenheid binnen het team zouden geen overbodige luxe zijn, vooropgesteld dat het de bedoe ling is dat er volgend seizoen weer eredivisie-voetbal aan het IJsselmeer gespeeld gaat worden. Met name clubs als SW zouden dat echter nog wel eens ln de weg kunnen staan. Clubs waarvoor promotie uitgesloten is en waar een periodetitel evenmin ln de lijn der verwachtingen ligt. En daar degradaUe nu eenmaal niet mo gelijk is blijft er voor zulke verenigin gen niets anders over dan zich bezig te houden met gewoon lekker voetbal. Zo kwam Volendam ook met 0-1 ach ter te staan. Linksachter Dick de Boer had de bal terwijl hij op de huid gezeten werd door een SW-aanval- ler. Terugspelen naar doelman Hoek of de bal over de zijlijn spelen was hem te min. Aldus kon Nonholy moei teloos 0-1 scoren, nadat de solerende Molenaar even tevoren nog aan de andere kant de paal had getroffen. Leuk voor de wedstrijd en leuk voor het publiek. De wedstrijd was Immers reeds voordat hij gespeeld was door Volendam gewonnen, dus zo n kleine tegenslag kon nauwelijks roet ln het eten gooien. De Volendammers pro beerden van alles Dieptepasses, kor te combinaties of het eenzame avon tuur Het gaf een wat rommelig beeld, maar duidelijk was dat er een keer Iets moest Jukken. Na een kwartier was het Tuyp die de gelijkmaker in kopte Mooyer en Kraal maakten er tenslotte voor de rust nog 3-1 van. Dit had echter wel ieta van de krach ten van de spelers gevergd en een matte tweede helft leek het lot van de toeschouwers te worden. SVV bleef echter spelen zoals het was begon nen: fris van de lever. Daar hadden ze achterin bij Volendam zeker niet op gerekend en Nanholy maakte simpel z'n tweede doelpunt. Twijfel binnen de Volendamse ploeg. Deze stand proberen vast te houden, of ten aan val trekken. Volgens het verantwoordelijke duo bij Volendam Henk Ellens en Fred André kwam deze twijfel voort uit het te royaal omspringen met de krach ten ln de eerste helft. Ellens en André. elkaar aanvullend: „Je komt binnen twee minuten achter te staan en daar schrik Je toch wel even van. Het kost dan erg veel inspanning daar weer overheen te komen. Dat is ons in de eerste helft redelijk gelukt, maar we hebben ln de tweede helft niet waar kunnen maken wat we voor rust heb ben laten zien Omdat we zoveel kracht verbruikt hadden kwam het later meer op persoonlijke duels aan. SW was echter fysiek sterk, dus dat pakte niet altijd gunstig uit voor ons." Soms had het er zelfs schijn van dat er verdeeldheid bestond binnen de Volendamse ploeg over de beslissing een aanval te beginnen of een meer verdedigende houding aan te nemen. De aanvalslinie zag zich dan ook re gelmatig gescheiden van de achter hoede door een niemandsland van soms wel vijftig meter, waar zich in derdaad niemand bevond. Henk Ellens: „Ik heb me rot zitten schreeuwen dat ze aan moesten slui ten. Vooral tijdens de tweede helft was dat een probleem. Maar als ze dat nu een keer niet doen dan ben ik verder ook machteloos." C( he gers *>ac riks d BRUSSEL Op de vierde speeldag van de Belgische c< titie is Anderlecht eindelijk tot een overwinning geki Lierse werd met 4-0 verslagen. Aan de kop van de rar leed de ongeslagen leider Lokeren het eerste puntenverl a 0 tegen Waregem. Dit betekende dat Standard Luik Lokeren op de eerste plaats kwam. De ploeg van Happe met 3-1 bij Waterschei. Rob Hoogenboom, de Nederlandse doelman, heeft Lokeren voor een ne derlaag behoed in de wedstrijd tegen Waregem. De ploeg van Hans Croon was veel aggressiever dan de koplo per. Lokeren leek toch te verliezen. Haleydt mocht een strafschop ne men. maar schoot naast. Standard Luik startte de uitwed strijd tegen Waterschei zonder Ed- ström. Waterschei bouwde aan een overwicht, maar kwam niet tot sco ren. Op slag van rust gaf Voordeckers Standard de leiding. Na rust maakte Edström er koppend en schietend 0-3 van alvorens Ohlson tegenscoorde. Sterk op de verdediging spelend hield Sportclub Hasselt, met Peter Ressel in de gelederen, Club Brugge een uur van score af. Na de openingstreffer van Courant brak het verzet en be paalden Sörensen, Ceulemans en Ver- heecke de eindstand op 0-4. Zonder de Paraguayaan Villalba in de spits en met nog steeds Koncilia^ln het doel overspeelde Anderlecht Lier- se. Uitblinker was het Jonge talent Martens, die twee doelpunten op zijn naam bracht. Club Brugje-Hasselt 4-1. Waregem-Lokeren 0-0, Berchem-Cerkel Brugge 1-3, Beveren-Beerschot 0- 0. Anderlecht-Lierse SK 4-0. Club Lulk-Wlnterslag 0-0, Antwerp-RWDM 0-2, Waterschel-8tandard Luik 1-3, Beringen-Charlerol 6-0 Stand aan de kop: 1 Lokeren en Standard Luik 4-7. 3. 4 en 5. Club Brugge. Cerkel Brugge en RWDM 4-6. idk d( isc: BREDA NAC wacht nog ste ag zijn serste overwinning. De Br tw se club, die de afgelopen transf a: ode niet zonder kleerscheuren li kwam, slaagde er ook tegen II i niet in de eerste volle winst in ilv huis te behalen; 2-2 tegen de Ar ên se ploeg leverde weliswaar eei op, maar het duel maakte opeht duidelijk, dat de Bredase plo seizoen tot de zwakkere broedjlj' de eredivisie behoort. NAC-Vltesse 2-2 (1-1). 23: Oerdsen 0-1, 4( gers 1-1. 80 Bleljenberg 1-2, 89: Van Scheidsrechter: Bosman. Toeschouwers: 191 „dei d< NAC: Van Kelle; Dlerckx, Kiijnen, Beu Joore; Neeskens (Lokhoffi, Hecren. Qua t Gils. Sprangers, Vreysen (De Schepper). Vitesse: Beukhof; Zaayer, MulderlJ, Hec7TC laard; Husers (Bursaci. Van der Vall, Da l&J sen, Bleljenberg. Meijers. (ld ise Aanvallen afgewisseld door ettelijke onnodige terugspeelballen op keeper Hoek was het latere spelbeeld aan de kant van de Noordhollanders. Op luchting alom toen Gerrie Mühren 4-2 scoorde. SW had namelijk al twee goals gescoord en waarom zou een derde, de gelijk maker dus. niet tot de mogelijkheden behoord hebben? Volendam-SW 4-2 (3-11. 3: Nanlohy 0-1. 15: Tuyp 1-1. 24 Mooyer 2-1. 26 Kraal 3-1. 57: Nanlohy 3 2. 81 Mühren 4-2 Scheidsrechter: Van der Laan Toeschouwers: 3000. Oele kaart voor Hoogmoed van 8W. FC Volendam: Hoek; Molenaar. Ouyt. Brian, De Boer; Tuyp. Mühren. Helling (W. Kwakman); Tol (Bljvank). Kraal. Mooyer. SVV: Noordwijk: Zoetmulder. Steenbergen. Hoogmoed. Kiebert. Kreft. v.d. Vllst. Loovens, Saiarl. Munnlk. Nanholy. VVV-Helmond Sport 3-1 (1-4). 16 Janssen 1-0, 48: Pala 2-0. 63 Bereklouw 2-1. 83 Pala 3-1 Scheids rechter: Van S wie tea Toeschouwers: 3000. Heracles-Elndhoven 4-1 (4-4). 33 Jacobs 0-1. Schelf -rechter Beukman. Toeschouwers 3500 Oele kaarten voor Van der Vleuten en Jonker van Eindhoven en Van Dijk van Heracle*. DS'79-Cambuur 2-4 (2-4). 22 Bosse 1-0, 34 Evers 2- 0 Scheidsrechter De Hondt. Toeschouwers 5000 Oele kaarten voor Bosae en Van der Linden van DS 79 en Hoekema. Wens veen en Rooeenburg van Cam buur Vlaardlngen-Den Boseh 0-0. Scheidsrechter Draalsma Toeschouwers: 2000. Oele kaart voor Kamps van Den Bosch. Heerenveen-De Graafschap 0-0. Scheidsrechter: Bakker Toeschouwers 2500 Oele kaart voor Bra- ber van Hecren veen. Telstar-Amersfoort 2-2 (0-U 21 Meeuwlssen 0-1. 65 Stam 11. 72 Meeuwlssen 1-2. 81 Stam 2-2. Scheidsrechter Klinkers. Toeschouwers. 1000. Wsgealngen-Amsterdam 0-3 (0-0». 61 Wlggeman- sen 0-1. 80 Wegman 0-2. 89 Bouwmeester 0-3. Scheidsrechter Conrer Toeschouwers: 3000 Oele kaart voor Suvee van Wagenlngen. LONDEN Ondanks het eerste pun tenverlies 0-0 tegen Leeds United heeft Europese bekerwinnaar Not tingham Forest ook op de vijfde speeldag de leiding behouden in de eerste divisie van het Engelse voet bal. Forest, dat in de voorgaande twee wedstrijden elf doelpunten had gemaakt, vond de defensie van Leeds in een heel wat minder goedgeefse stemming dan eerder in de week Ar senal. dat in een League-cup-wed strijd zeven treffers toestond. Met negen punten uit vijf wedstrijden be hield Nottingham de koppositie op één punt gevolgd door Manchester United, dat een indrukwekkende zege met 3-0 behaade op Aston Villa. Aston Villa-Manchester United 0-3, Bolton Wan- derers-West Bromwlch Albion 0-0. Derby County- Arsenal 3-2. Ipswich Bristol City 1-0. Liverpool- Coventry City 4-0. Manchester Clty-8outhampton 0-1. Mlddlesbrough-Norwtch City 1-0. Nottingham Forest-Leeds United 0-0, 8toke Clty-Everton 2-3, Tottenham Hotspur-Brighton 2-1. Wolverhamp ton Wanderers-Crystal Palace 1-1 Stand aan de kop: 1 Nottingham Forest 5-9. 2. Manchester United 5-8. 3. Middlesbrough 5-7. 4. Norwich City 5-6 en 5. Crystal Palace 5-4. HAMBURG Na de vijfde speeldag in de Westduitse Bundesliga is er voor de tweede keer een wisseling geweest in de koppositie. Na FC Kai- serslautern (nu op de negende plaats) en HSV Hamburg (derde) staat Ein- tracht Frankfurt met acht punten uit vijf wedstrijden op de eerste plaats. De club moet echter Dortmund met evenveel punten vlak onder zich dul den. Borussia heeft één doelpunt minder gescoord. MSV Dulsburg-HSV 3-0. Herta BSC-Borufsi; Mónehengladbach 3-1. Bayer Ordlngen-Fortuna DQsseldorl 3-1. Werder Bremen-VFB Stuttgart 2 3. FC Kóln-EIntracht Braunschweig 8-0. München 1850-Borussia Dortmund 0-2. VFL Bochum-Bay em München 0-1. FC KaLserlautem-Schalke 04 2- 2. Eintracht Frankfurt-Bayer Leverkusen 3-0 Stand aan de kop 1- Eintracht Frankfurt 5-8. 2 Borussia Dortmund 5-8, 3 Hamburger 3V 5-7. 4 MSV Duisburg 5-7. 5. VFB Stuttgart. 5-7. NICOSIA BK Kopenhagen heeft ook de tweede wedstrijd uit de voor ronde van het toernooi om de Europe se beker voor bekerwinnaars gewon nen. Op Cyprus werd Apoel Nicosia verslagen met 1-0 na een ruststand van 0-0. BK Kopenhagen had de thuiswedstrijd al met 6-0 gewonnen. De 4000 toeschouwers zagen Damm vijf minuten voor tijd het enige doel punt maken. De Deense ploeg speelt in de eerste ronde eerst thuis tegen Valencia, de Spaanse bekerhouder. NEW YORK De Vancouver Whi te Caps hebben het Amerikaanse voetbalkampioenschap veroverd. Za terdag versloeg de Westcanadese ploeg ln de eindstrijd de Tampa Bay' Rowdies met 2-1. In het Oiantstadion' van New York keken 51.000 toeschou wers naar deze afsluiting van het Amerikaanse voetbalseizoen. a )v,a ?er 'e DEVENTER Go Ahead heeft zaterdagavond met 3-0 lem n gewonnen. De Tilburger1 den veel techniek, maar kondir- op tegen de routine van de D«M naren. Als de score bij deze we even hoog zou zijn geweest aantal blessures, zou de wedsti korfbalultslag op het scoreboif ben gebracht. Het aantal grov v tredingen was bijzonder hoog door het onvoldoende Ingrijp scheidsrechter Manuel. De sfe nen de lijnen was mede da gespannen. De gespannen sfet ook in de dug-out. De trainers (Go Ahead) en De Jonge (Wil laadden elkaar af en toe op en 1 langs de lijn woordenwis Scheidsrechter Manuel liet ooi 5 te veel toe. Alleen Ten Cl le: Zwaans (respectivelijk Go Ah 1 f Willem II) kregen een gele kal 'ei IS' Go Ahead-Wlllem II 3-4 (1-4). 26: Van Kfl H 56 Krtstlansen 2-0. 69 KrtsUanscn 3-0. Wi rechter Manuel. Toeschouwers: 9000. Go Ahead: Endeman; Koopman. SchneK lt€ Wesse link. Kist; Woudsma. Lodeweges. TTl berger; Oroeneweg (Ten Cate). Van Kool «v Uansen (Vuskovtc). Willem II: Samardzlc; Cosic Roemgens Huybregts. Havermans, Swaans BI Broeken. Hoyer. Van Rooy. Van Mlerlo (1 se). Oele kaarten voor Ten Cate <Oo Al Swaans {Willem II). MEXICO CITY Annelies heeft tijdens de Universiade infEl co-City de gouden medaille nen op de 200 meter vrije slag Haar tijd: 2.04.87. Antoinei Groot werd uitgeschakeld op meter schoolslag. Haar tijdig 1.20.55. ie J.t Het Nederlandse studenten» elftal speelde met 0-0 gelijk Algerije. Na twee wedstrijden^ Nederland ln de finale poule ixK punten de tweede plaats Uruguay. u w d Van de zes Nederlandse atleten t actie kwamen, bereikten Koenfio bers en Marcel Klarenbeek di finales. Hun tijden op de 400 waren respectievelijk 46.29 en^rt Els Vader en Elly Henzen w< de halve finale op de 100 met schakeld. Zij werden zesde en de met 11.76 en 11.82. Van de twee Nederlandse vi#oi pers bereikte Syivia Barlag de |lo resultaten; 100 meter horden: kogel; 12.87 meter; hoog: 1 77 De resultaten van Els Stolk 100 meter horden: 14.27; kogefcjk meter; hoog: 1.74 meter.

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 10