mensen op Irian zijn moedeloos f/IMEV F HUIZEN ADVERTENTIES Vaccin tegen ernstige vorm longontsteking Jen Versteege van Flash: „ledereen mag bij mij de boeken komen inzien" Preventieve inenting risicogroepen NOODHULP SOLLICITEREN VEILING Montfoort Montfoort 's Hertogenbosch Bato Partners B.V., Oss Costa Blanca Zwitserland nr/ //icf -Sh'nadmïa -ATERDAG 1 SEPTEMBER 1979 TROUW/KWARTET 19 Dor Fred Lammers ULUUCiC duvyucuuicdu, uut vuii i lad MSTERDAM-GROES- EEK „Het is schandelijk is van malafide praktijken betichten. Niemand kan ie beschuldiging waar ma- en. Wij houden ons precies en de voorschriften. Dat wij •bruik zouden maken van rvalste papieren of ouders ;n verkeerde voorstelling in zaken geven is uit de lim gezogen". Tot deze uitspraak komt de heer ;n Versteege. directeur van de ichting „Flash" in Groesbeek. het rticuliere adoptiebureau, dat vori- tiviteiten die het momenteel ont- ooit op Westelijk Irian, het vroegere rderlands Nieuw Guinea. Een ver- eegster, die van een relatie op Biak er een mogelijke adoptie van een n zijn kinderen had gehoord maak- de zaak openbaar en trok bij het nisterie van justitie aan de bel. ar worden op het ogenblik nadere 'ormaties over de stichting inge- innen. De heer Versteege ziet de [tslag daarvan met het volste ver duwen tegemoet, omdat de werk- jze van zijn stichting, naar hij ver tegen elk onderzoek bestand is. eventueel vermoeden dat Flash lancieel wel zou varen bij die adop- wijst de heer Versteege met acht van de hand. „Ik heb er nog »oit een cent aan overgehouden. Wij interen de officiële tarieven die ook or het BIA (Bureau voor Interlan- lijke Adoptie) in Den Haag worden ngehouden: zesduizend gulden lor een adoptiekind dat wij tot in ïderland begeleiden. Dat bedrag is n gemiddelde. De ene adoptie valt el duurder uit dan de andere. Als je land als Peru neemt, daar is toptie een erg kostbare zaak. Maar steken beslist geen geld in eigen k. Alles wat overblijft krijgt een e bestemming. We maken dat er aan kindertehuizen in het bui and of andere instellingen die dat fld hard nodig hebben. Ik kan dat et bewijzen staven. Iedereen mag j mij de boeken komen inzien. Alles t zwart op wit", aldus de heer »rsteege. Van de veronderstelling at hij zich op Biak met ongeoorloof- handelwijzen zou bezig houden is en Versteege (36), „erg geschrok- omdat ze volkomen bezijden de aarheid zijn". willen, dan zou het niet mogelijk zijn. In Indonesië is men heel zorgvuldig bij het afgeven van de noodzakelijke papieren. Dat ambtenaren zich er daar toe laten verleiden papieren te vervalsen is een fabeltje". Een vraag die meteen opkomt is hoe Ben Ver steege. die in het dagelijks leven een goede baan heeft bij een oliemaat schappij in Dordrecht, er toe is geko men zich zo intensief met het bemid delen bij adopties te gaan bezig hou den?" Dat is in 1974 begonnen. Om dat de geboorten van de twee kinde ren die wij toen hadden nogal met moeilijkheden gepaard waren gegaan besloten mijn vrouw en ik ons gezin compleet te maken door pleegkinde ren in huis te nemen of kinderen te adopteren. Het wachten op resultaat duurde lang. In december 1976 hoor den wij van een vriend in Sri Lanka (Ceylon) dat het heel gemakkelijk was daar kinderen te adopteren. Mijn vrouw en ik zijn er naar toe gegaan en nog diezelfde maand kwamen we te rug met Marko (officieel Nilantka) een jongetje van twee-en-eenhalve maand, dat in een kinderhuis zat van Ierse zusters". Ruim een jaar later deden Maria en Adriana. (nu zeven en zes jaar), die in Columbia zogezegd van de straat wa ren geraapt, hun Intrede in de woning van de Versteeges. „Intussen had ik ook voor vrienden eri later totaal on bekenden. die van onze adopties had den gehoord, zoiets gaat als een lo pend vuurtje rond, bemiddeld. Tot nu toe heb ik zeker een paar honderd ouders aan een pleegkind geholpen. Deeptha In het voorjaar van 1978 op vakantie in Sri Lanka diende adoptiekind nummer vier zich aan. „Zoals gebrui kelijk gingen mijn vrouw en ik na aankomst de kinderhuizen waar we contacten mee onderhouden langs. In een ervan was juist de dag tevoren een jongetje binnengebracht van een jaar. Deeptha. Het kind zag er vrese lijk uit. vies. onder de zweren en met eierbulten op het hoofd. Zijn moeder, een ongehuwde vrouw, had geen kans gezien langer voor hem te zorgen. We keken elkaar eens aan en toen stond ons besluit vast. Drie weken later ging Deeptha met ons mee". Ook nadien bleef Ben bemiddelen voor ouders. „Ik zie dat als een sociale opdracht, die op mijn weg is geko men. Door mijn werk, ik reis de hele wereld af. ben ik in staat overal con tacten te leggen en mijn werkgever geeft er mij de ruimte voor dat te doen. Mijn uitgangspunt is dat men sen de plicht hebben elkaar te helpen Als iedereen dat deed zou de wereld er een stuk beter uitzien". voor 15 kinderen adoptieouders te zoeken. Als alles volgens plan ver loopt ga ik die kinderen eind septem ber zelf op Biak halen". Het merendeel van de kinderen, waarvan de namen op de eventuele adoptielijst worden gezet, heeft ou ders. Hoe komen die er toe afstand van hun kinderen te doen? Hoe is dat te rijmen met de uitspraak van ken ners van dat gebied dat zoiets nauwe lijks mogelijk is omdat het in strijd is met de adat (gewoonterecht) op West- lijk Irian? „Degenen die dat zeggen, zijn niet op de hoogte met recente ontwikkelingen daar. De armoede die op Westelijk Irian heerst is verschrik kelijk. De mensen die er wonen voe len zich Inderdaad moreel verplicht als ouders overlijden de kinderen die alleen komen te staan in huis te ne men. Maar dat is ook niet onbeperkt vol te houden Kinderhuizen zijn er niet. omdat er geen geld is die te bouwen. Maar er spelen nog heel an dere zaken. Dat is de geestelijke on vrijheid. de politieke druk die op de mensen daar ligt. Die neemt steeds meer toe. Meteen toen ik er kwam voelde ik dat er iets was. Het duurde echter wel even eer ik de mensen er toe kon brengen daarover te vertel len. Dat is niet van gevaar ontbloot. Je loopt als je je mond daarover open doet de kans in de gevangenis terecht te komen, daar te worden mishandeld Geen begrip In Nederland heeft men er geen be grip van wat zich daar op het ogen blik allemaal afspeelt. Er over schrij ven kunnen de mensen daar niet. Vandaar dat ze niet op de hoogte zijn. De Nederlanders waren ook geen lie verdjes maar ik heb tijdens mijn ver blijf diverse keren te horen gekregen dat de Papoea's de hemel op hun blote knietjes zouden danken als de Nederlanders er nog aan het bewind waren. De mensen op Westelijk Irian zijn moedeloos geworden. Ze laten het hoofd hangen. Dat is de voor naamste reden dat ze hun kinderen daar weg willen hebben Het is echter de vraag of die politieke reden vol doende aanleiding is die kinderen voor adoptie in aanmerking te laten- komen. Persoonlijk zet ik daar een vraagteken achterDesondanks is het volgens Ben Versteege geen pro bleem adoptiekinderen te vinden De uitspraak van het BIA. dat er te weinig adoptiekinderen zijn bestrijd ik. Het is een veel groter probleem adoptie ouders te vinden. Het BIA. de enige instantie ln Nederland die subsidie krijgt van het rijk, geeft de namen van gegadigden niet uit han den. Als ik namen zou hebben zou ik op korte termijn dertig kinderen uit Sri Lanka kunnen plaatsen. Dat ik daar evenals in Columbia geen goede contacten meer zou hebben met de autoriteiten is echt niet zo." De stich ting Flash is niet gemakkelijk bij het uitzoeken van adoptie-ouders." Men sen die ons bellen en vertellen dat ze een kindje met een blanke huidskleur willen adopteren vallen bijvoorbeeld meteen af. Als ze voorkeur voor een jongen of een meisje hebben is dat een andere zaak Als ze aan de eisen voldoen dan zorg ik er voor dat het snel voor elkaar komt. want ik ben een echte doordrammer". Van onze redacteur wetenschappen Biak op Westelijk Irian kwam een paar maanden geleden op de prop- pen. „Een in Nederland wonende Pa- UTRECHT Sedert enkele dagen is in Nederland voor het poea maakte er ons attent op dat eerst een vaccin beschikbaar tegen een ernstige vorm van daar ook kinderen voor adoptie in longontsteking. Over de praktische betekenis daarvan had de aanmerking komen Duitse en Groningse specialist prof. dr. N.G.M. Orie zich gisteren nog ^Sk^ger^ïS geen definitief standpunt gevormd, nadat hij de hele dag een ik heb toen contact opgenomen met symposium had voorgezeten dat door fabrikant Merck, Sharp ds m. Koibur in Jajapoura, het hoofd Dohme ter introductie had georganiseerd. „Ik heb behoefte aan meer informa tie. en aan het verwerken van de beschikbare informatie", verklaarde prof. Orie na afloop. In Nederland Dat prof. Orie dit advies niet zonder meer overnam, hield verband met zijn opvatting dat longontsteking door pneumokokken haast nooit een overlijden naar zeer ruwe schatting op zich zelf staande ziekte is. Er wés elk jaar tweeduizend mensen aan de al wat met de patiënt aan de hand. En gevolgen van longontsteking. Vol- wie aan longontsteking overlijdt, gens de Amerikaanse onderzoeker dr. „stond in het algemeen al'uit anderen R. Austrian zal tachtig tot negentig hoofde aan de rand van de afgrond", procent daarvan zijn veroorzaakt Orie wees ook op de leeftijd van de labeltje Er is geen sprake van dat ik op het lint zu staan een groot aantal kinde- uit Westelijk Irian naar Neder- nd te brengen. Stel dat ik het zou door pneumokokken, de bacteriën waartegen het vaccin bescherming biedt. Longontsteking is een van de weinige bacteriële infectieziekten waarvoor antibiotica maar een beperkte bete kenis hebben. In ernstige gevallen treedt de zware beschadiging op in de eerste dagen van de ziekte, voordat de gewoonlijk toegepaste penicilline haar uitwerking volledig kan ont plooien. MSD adviseert daarom pre ventieve inenting van de uitgespro ken risicogroepen. Die lopen onge veer parallel met de risicogroepen waarvoor jaarlijkse inenting tegen griep wordt aanbevolen: oudere men sen en patiënten met chronische overleden patiënten: negentig pro cent was ouder dan 70 jaar. zeventig procent was zelfs boven de 80. „Dat betekent natuurlijk niet dat je ze minder belangrijk zou mogen vinden. Maar een mens moet uiteindelijk ér- gens fatsoenlijk aan overlijden." MSD inmiddels, verwacht de injectie tegen longontsteking toegelaten te krijgen voor ziekenfondsverzekerden 17.50 gulden per prik, die zeker drie jaar bescherming geeft en waar schijnlijk meer dan vijf). Op het sym posium was enige discussie over de vraag of je de risicogroep „oudere mensen" moest laten beginnen bij vijftigjarigen, of dat zestig jaar als leeftijdsgrens ook wel kon. Voor MSD - betekent dat de keus tussen een po- hart- of ademhalingsklachten, suiker- tentiële marktomvang van 3.5 dan ziekte en nog een aantal kwalen. wel 2,1 miljoen Nederlanders. van de Evangelische Christelijke Kerk daar en met zijn dollega ds A. Prawar, hoofd van de Evangelische Christelijke Kerk voor Biak en omge ving. Na een paar weken kreeg ik van hen een reactie. Er waren twee adop tiekinderen. Vanuit Nederland is toen aan de oudere van die twee kinderen precies uiteengezet wat adoptie in houdt. Het resultaat was dat zij er van afzagen. Toen ik half juli in Dja karta was voor zaken ben ik doorge vlogen naar Biak om daar persoonlijk over adoptie te praten. Ik ben er negen dagen gebleven, ben de kam pongs ingetrokken en heb met een achttal ouders goede gesprekken ge had. De twee predikanten zegden mij alle medewerking toe." Ds. Prawar Ik ben met drie jongens vertrokken, die inmiddels bij Nederlandse ouders zijn ondergebracht. Ook stopte ds Prawar mij bij mijn vertrek een lijstje met 35 namen van mogelijke kandi daten in de hand. Hij zou verder blijven zoeken. Dat er nu al over de 300 namen op zijn lijst staan daar hoor ik ook van op. Het ziet er echter helemaal niet naar uit dat die 300 kinderen allemaal hier naar toe ko men. Ik ben op het ogenblik bezig aki ikonessenhuis Utrecht VRIJ.DAN DE CARAVAN ZOMERHUIS TENT OF BOOT grootste sortering butaan- koelkasten, koelboxen, comforen, fornuizengeysers, kachels, fitting materiaal, tuin-1 eubelen, parasols, transistor verlichting, te veel om op te K% KORTING op alle tuin meubelen en kampeerarti- DE SPECIAALZAAK VOOR LEIDEN EN OMGEVING: Camping Gasshop HOLVERDA BEATRIXSTRAAT 21-23, LEIDEN TEL. 071-126534 ers, en een zal r. H. Beaujon reumatoloog afwezig van 3-16 september a.s. ïeer voordelig lastic buis e keus - alle maten oor uitsparingen mmenhoek b.v. nschotenstraat 43 344 AV. Rotterdam. 010-370933. Saterdag tot 12 uur eopend. Evangelist John Grant uit Engeland predikt over genezing en verlossing Iedere avond 8 uur Za terdag 1 sept. t/m don derdag 6 sept. Evangeli- satiecentrum Freedom, House. Volman|nstraat 63. Rotterdam kennisgeving De Burgemeester van Am sterdam brengt ter algemene kennis; dat door de Entam B.V. een bouwplan is inge diend tot het plaatsen van een erfafscheiding en een recla mebord op een terrein, gele gen aan de Sijsjesbergweg; dat voor het gebied „Amstel III", waarin het onderhavige terrein zich bevindt, op 8 no vember 1978 een voorberei- dingsbesluit is genomen; dat volgens het vigerende be stemmingsplan „Industrie terrein Bullewijk" het onder havige terrein voor een deel bestemd is voor openbaar groen en rijweg; dat Burgemeester en Wethou ders voornemens zijn, gelet op het bepaalde in art. 50 lid 8 van de Woningwet en art. 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, onder goedkeuring van Gedeputeerde Staten, de gevraagde bouwvergunning te verlenen; dat in verband hiermede de bouwtekeningen van het onderhavige bouw-, plan voor een ieder ter inzage zullen liggen van 5 september 1979 t/m 4 oktober 1979. ten stadhuize kamer 318, op werkdagen van 9.00 tot 16.00 uur en op de gemeentelijke voorpost Bijlmermeer, Bijl merplein 34. op maandag, woensdag en vrijdag van 10 00 tot 13.00 uur; dat gedu rende bovengenoemde ter mijn bezwaren schriftelijk en gemotiveerd bij het gemeen tebestuur kunnen worden in gediend. Amsterdam, 4 sept. 1979 De burgemeester van Amsterdam W. Polak gevraagd voor 3 S 4 maanden. Loon 10 per uur. 2 ochtenden per week 9.00-12.30 uur. Vogelwijk Tel. 070-643323. IU kunt zich opgeven voor de praktische cursus In een kleine groep gaan we in op Uw persoonlijke I situatie, proberen individuele vragen te beantwoor-1 den en door oefening Uw vaardigheid in het sollicite-1 ren zo optimaal mogelijk te maken. Inlichtingen: Drs. Frans Claessens (020-641583) JUWELEN. GOUD en ZILVER IN- EN VERKOOP H W. DAMES Kruisstraat 19 Tel. 023-320481 Haarlem (bij de Ridderstraat) Wat grote mensen niet vertellen lees ik toch wel in de krant. N V. AMEV Commissarissen en raad van besluur hebben besloten lol uilkering van een interim- dividend over hel boekjaar 1979 van 2.40 per gewoon aandeel ad 10 nominaal. In verband hiermede zal mei ingang van 11 september 1979 dividendbewijs nr 36 van de door ondergetekende uitgegeven royeerbare certificaten van aandeel, na aftrek van 25% dividendbelasting, betaal baar worden gesteld met de volgende bedraden: I I0> 100» 10 IC f 10 1.80 18.- 180.- De betaalbaarstelling geschiedt bij: Pierson. Heldring Pierson N.V. Algemene Bank Nederland N.V. Amsterdam-Rotterdam Bank N.V. Bank Mees Hope NV Coöperatieve Centrale Raiffeisen- Boerenleenbank B A. Nederlandse Credietbank N.V. Nederlandsche Middenstandsbank N.V. N.V. Slavenburg's Bank te Amsterdam. Utrecht, voorzover aldaar gevestigd. Houders van CF-ccrtificaten zullen het dividend ontvangen door tussenkomst van de bewaarders, bij wie het dividendblad van de certificaten op 3! augustus 1979 na boeksluiting in bewaring was. N.V. Het Administratiekantoor opgericht door Vlaer Kol Utrecht. 31 aueustus 1979. 100 JAAR VAN HEEMSTRA SCHOLEN TE HATTEM Ter gelegenheid van het honderdjarig bestaan van het Christelijk-Nationaal Onder wijs in Hattem nodigen wij een ieder die enige binding - o.m. (oud) leerlingen, (oud)leerkrachten - met deze scholen heeft (gehad) uit tot het bijwonen van receptie en reünie op vrijdag 14 september a.s. in de Ontmoetingskerk aan de Van Galen straat te Hattem. Vanaf 19.00 uur zullen wij u gaarne verwelkomen. Na het officiële gedeelte (van 19.30-20.15 uur) zal de avond als reünie worden voortgezet. Uit dankbaarheid voor het vele goede, ons in deze honderd jaren geschonken, heeft het bestuur besloten een schoolprojekt in Brazilië te steunen. Indien u voornemens bent een geschenk te overhandigen, verzoe ken wij u dit in de vorm van een geldbedrag te doen. U kunt dit bedrag storten op gironummer 93 91 25t.n.v. de Van Heemstra - scholen, Hattem. Het bestuur van de Vereniging voor Christelijk-Nationaal Onderwijs te Hattem. VENDUHUIS DER NOTARISSEN 's-Gravenhage gevestigd sedert 1812 Oir A M van Dcurzen V WOENSDAG, DONDERDAG en VRIJDAG 5, 6 en 7 september 1979, aanvang 10 uur v.m. in hel Venduhuis der Notarissen, Nobelstraat 5 te 's-Gravenhage. t.o.V. een lid van de Vereniging der Notarissen te 's-Gravenhage: van: eikeh. buffetten, bolpoottafel, halbanken, hang-1 vitrine; met snijwerk, wortelnoleh. damesbu reau. mahon. spiegelkast met gesneden kuit, bureautje, chiffonnière, ladenkastjes, dien- en speeltafel, stoelen, fauteuils, banken, teak- houten tweedeurskast met snijwerk, 1 dressoir I en een zonnetafel, stoelen, tafels, fauteuils. banken, bankstellen, eet-, slaapkamer- en bij- zetmeubelen. schilderijen, aquarellen, etsen. boeken, postzegelalbums, kronen, spiegels. klokken en pendules, kristal (o.a. met zilver I gemonteerd), glaswerk, porselein en aarde- werk. brons, tin en koperwerk, piano's (Hilger. Ruhlbach.- Samson Bennemann. Spaethe),» I 1 vleugelpiano (John Broadwood 4 Sons, London), tv- en radiotoestellen, autoradio's, fietsen. Perz. e.a. karpetten en kleden, siera-B den: o.a. bloedkoraal en goud met briljant en diamant, gouden vesthorloges, zilveren cou- verts. schepwerk, candelabre. beursjes en tas- beugels, enz. enz. I KIJKDAGEN: maandag an dinsdag 3 en 4 septem-n ber 1979 van 10 tot 16 uur. De volgende veiling is op woensdag, donder dag en vrijdag 26. 27 en 28 september 1979. de kijkdagen zijn maandag en dinsdag 24 en 25 september d.a.v. NOBELSTRAAT S - TEL. (070) 462769 Utrecht MONTFOORT. Hoek heren huis met garage en tuin (400 nV) DZ-kamer. 5 slaapk. Vraagprijs 325.000 k.k. P. F. M. Beijnes 03464-1625. DOORN, nabij bossen gele gen. vrijstaande perfect on- dertv villa met c.v. en garage, mooie tuin rondom. 650 m met groot beschut terras op het zuiden. 3 Sl.kam., dakter ras, woonk. 45 rrr' met open h.. eetkeuken, 17 m* bijkeu ken, kelder, luxe badkamer. Vr.pr. slechts 385.000. B.V. Hoilandsche Steden Mak. o.g. Maarsbergen. 03433-228. WUK BIJ DUURSTEDE, ge zellig historisch stadje aan de Lek, ruime eengezinswoning gunstig gelegen t.o.v. winkels en scholen; kamer met par ket. 4 of 5 slaapkamers, grote dakkapel, hardhouten trap pen. c.v., garage, carport, voor- en achtertuin. Vr.pr. 166.500. Geen makelaars- kosten. Vrije vestiging. Tel. 03435-1822, Frideburgstr. 15. MONTFOORT. Hoekwon. m. 2 gar. en apart kantoor (25 m2). L-kamer, 3 slaapk. Vraagprijs 270.000 k.k. P. F. M. Beijnes. 03484-1625. DE BLEEK 1A Vrijstaand landhuis nabij plantsoen en centrum, perlekte staat van onderhoud. Grondopp. 605 nV, living met half open keuken, 6 sl.k. Dit landhuis verschilt zowel qua aanzicht als van binnen geheel van andere. Vraagprijs 495.000. Voor nadere informatie/bezichtiging of toezending fotopost: GE- VAERT MAKELAARDIJ O.G., Stationsweg 10 te Woerden. Tel. 03480-17200/12020. Lid nbm/mcc. Veenendaal, Schoener Vrije vestiging Vrij gelegen ruim WOONHUIS met schuur en voorzien van C.V. (gas). Aan het water Bouwjaar 1976. Afgewerkt met o.a. hardhouten kozijnen. Indeling: woonkamer, ged. open keu ken, hal met garderobe, schoon metselwerk en verlaagd plafond, toilet, kelderkast; 1e etage: 4 slaapkamers, badkamer met douche, vaste wastafel en 2e toilet, grote zolder met mog. voor 1 of 2 slaapkamers. Koopsom: 189.000 k.k. Voor inlichtingen: SCHOEMAN mak. in o.g. leden N.B.M. Veenendaal, Raadhuisstraat 5. Tel. 08385-19135 Nieuw te bouwen woningen in Hofland Fase II en III 1) 12 (nog 5 woningen) luxe geschakelde woningen aan De Bleek in Hofland II, inpandige garage, woonkamer met open haard (40 m2), open keuken (16 m2), bijkeuken, badkamer, waskamer. 4 slaapkamers. Inhoud 675 m3. Prezen vanaf 385.000 v.o.n. 2) 2 luxe geschakelde hoekwoningen, type A. in Hofland III met garage (6x7 m2), grondoppervlakte 450 m2. woonkamer (50 m2) met open haard, open keuken (14 m2). badkamer. 3 slaapkamers en zolder (4e slaapkInhoud 675 m3. Koopsom 385.000 en 415.000 v.o.n. 3) 16 (nog 2 woningen) luxe twee onder één kap woningen Type B. Hofland lil. Inpandige garage met bergzolder L- kamer met open haard (40 m2). aparte keuken (12 m2), badkamer, toilet. 4 slaapkamers en bergzolder. Inhoud 589 m3. Prijzen vanaf 345.000 v.o.n. Op aanvraag zenden wij u gaarne brochures met bestekteke ningen. Tevens informatie over verkoop bestaande woningen. J. M. Versteegen en Zn. B.V. Molen „de Valk" Postbus 7 - Montfoort. Tei 03484-1734 (dhr. P. F. M. Beijnes) na 17.30 uur en zaterdags 03484-1625 Noord-Brabant Boerderijtje St. Oedenrode en Son (N.Br.) uniek gelegen nieuw, in oude stijl herbouwd boerderijtje op een door bos- beplanting omzoomd perceel van ruim 10.000 m*. Prijs 625.000 k.k. Tel. 04138-3812. ST MICHIELSGESTEL 5 km Den Bosch Herenhuis m. 5 sl.k., in rustige wijk, houten Vloer. dubb. begl., compl badk veel bergrtuin op z. 178 000 k.k. 04105-3869. T.k. UDEN. Bosveld 123 tus- senwon m. c.v. en garage, ind entree m. toilet, gr. ka mer. ruime keuken, overal parketvloer Verd. 4 sik. badk m. ligb. en 2e toilet. Vaste trap n. roy zolder Aanv in overleg Vr.pr. 175.000 k.k. Ini. tel 04132- 65474 RIJSWIJK N BR 9 km van klaverblad Gonrv chem onder architectuur ge bouwde vrijstaande semi bun galow op ruim 800 m eigen grond. Bouwjaar 1977 Ind Hal met vide. studeerkamer, woonkamer 40 m', hallo- pen moderne keuken, bijkeu ken. toilet, 1e verd. 3 slaapk luxe badkamer, grote bergzol der Inpandige garage met zolder, waarop CV ketel en bergruimte. Inl. 01832-2582 Te koop boerderij voor niet agrarische doeleinden. Zeer uniek gelegen Opp grond 60 are LEDEACKER Tel 08858-1813. T k. in EINDHOVEN-contrum huisje met tuint|e Vr pr 100 000 k.k Tel. 040-448616 na 21 00 uur T.k. 1 ha GROND, mag op worden gebouwd, gel in bos- njke omg in Z O N.Br Brie ven o. nr. 102-13920 bur v d blad In plan Maaspoort zijn exclusieve semi-bungalows te koop Prijzen v a. 321.000 v.o.n De modelbungalow is gehdOt ingericht door Vroom Dreesman is geopend ma t/m za. van 13.00 tot 16.00 uur Maaspoort is vanuit s Hertogenbosch via de Balkweg richting Empel be reikbaar. TEL 04120-24866 Limburg -i Spoubeek Z-Limburg een landelijk gelegen bunga low geheel onderkelderd met garage. L-kamer met open haard. keuken, terras, hal. 4 slaapkamers, douche, toilet, grondopp 650 m2. Vraag prijs 325.000 k.k Tel. 04493-3138. VENRAY Berg kwartier, vrijstaande se- mi-bungalow (1974) in bosrij ke, verkeersarme wijk met tuin op het zuiden. Begane grond: hal, wc, zitkamer met open haard, eetkamer, speel kamer, studeerkamer, keuken met bar, bijkeuken, garage Verdieping: overloop met vide, 4 slaapkamers, badka mer, berging. Aanvaarding in overleg. Vraagprijs 350.000 k.k. Tel. 04780-83118. Wegens omstandigheden t.k. in rustig dorpje in Noord-Lim burg grote verb, romantische BOERDERIJ (14 vertrekken) w alle comfort prachtige tui nen (ruim 6100 m*). Veel ex tra's. Inboedel eveneens te koop. Prijs n.o.t.k. Tel. 04789- 1607. Te koop mooi rustig BOUWPLAATS op boeren dorp in Midden-Limburg 1 km vanal Duitse grens. 9 km van- al Roermond Voorfront ca 16 m„ diepte ca 70 m.. ca 12 aren. Mag gebouwd worden W. Reiks. Rolbergweg N2 Posterholt bij Roermond. Tel. 04742-1730. Half vrijst. woning met garage 8.5 m lang. Bev.: Z-kamer met L-eetkamer. keuken sa men 58 m2. Drie sik., badk. met ligbad en 2 vw toilet, zolder met doka en logeer- ruimte, spouw isol, dubbel glas. Huntstraat 14 Sittard 04490-18675 vr. pr. 182.000 kk. T.k. half vrijst. hoekh m. aan gelegde zij- en achtertuin, met gar., zolder, kelder, cv en 4 slpk. In gem. Nieuwstadl (L pr.n.o.t.k. Tel 04499- 1570. MAASTRICHT. Heer ruim, halfvrijstaand woonhuis met extra grote garage en ber ging. Ind.: o.a. zeer ruime woonkamer, 4 slaapkamers, keuken doucheruimte en c.v Aanvaarding: in overleg Vraagprijs 189.000 k.k. tel.: 043-623304 Buitenland ZUIDWEST IERLAND, prach tig gelegen bouwkavels met bouwvergunning Interessan- beleggingsobjecten Div. woningen, larms, nieuw/oud. Vraag documentatie bij ons en vtieg eens mee! IR. BURO GOEDHUIS B.V. 078-153044 Antwoordnum mer 6 Papendrecht Te koop GRANDHAN Belgi sche Ardennen, vrijst. bunga low opp. 74 m2, 3 sik uitste kend inger. voor 6 pers. geb. Nedert. park met verw. overdekt zwembed, tennis baan. rest. Pr. 07.500,- Tel. 040-833811. Rocherath (Belgische Ard.) groot pand met zaal evt gesch. voor horecabednjl Prijs 240.000 k.k. Inl. lel 043-78947 TIROL Westendort. Landhuis met 3 etages. Ook als appartement per etage t.k. Inl ook in week end. Tel 05400-16408. SPANGA-Z Fr. Perceel 1000 m* met verg. tek Perm of recr Prijs 6.900, tel 03200- 27958 Altijd zon Waar is met zekerheid goed weer voor vakantie- of permanent verblijf? Koop nu voor rede!i|ke prijs direkt van Spaanse bouwer, mei Nederlandse begeleiding, in het mooiste deel van Spanje- Ruim stuk GROND minimaal 800 nV Vrijstaande VILLA'S, keuze uit 19 modellen (wijziging of eigen ontwerp mogelijk) SCHAKELBUNGALOWS en APPARTEMENTEN mei zwem bad en tennisbaan. Speciale aanbieding 80 m van zee Direkt te betrekken 1 si k appartement 50 rrr met eigen en gem. grond zwembad. 1A12.000 Pts 55.000) Informatiabon: Naam: Adres: Postc./Plaats Telefoon grond-f villa schakelbungalow appartement studio bezicht.vlucht Bel nu voor informatie 01821-1765 of schrijf: Select Advies b.v. Julianalaan 71, 2851 XH Haastrecht TE KOOP DIREKT VAN BOUWONOERNEMING (DUS GEEN EXTRA KOSTEN) STUDIOS. APPARTEMENTEN EN CHALETS IN OA Crans-Montana, Morgins Blatten, Ovronnaz e.v.a. HYPOTHEEK MOGELIJK TOT EVENTUEEL 100* TEGEN ZEER LAGE RENTE VOOR INLICHTINGEN EN UITGEBREIDE DOCUMENTATIE BANKRASHOT 132. AMSTELVEEN TEL 020-434457 OF 452104 KANTOOR MONTANA 09-41.27-412604 KANTOOR GENEVE 09-4122-214716

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 19