Pleidooi behoud Stichting Ombudsman Verbod dreigt voor Bhoetto's Volkspartij FAMILIEBERICHTEN \P. kkk tempo-team i Fysiotherapeut v( Bezigheidstherapeut Verpleegkundigen A-f Ziekenverzorgenden A Duitser naar ons land voor zaak-Strippel Folders over kernenergie toch verspreic ti iZ 'Onvoldoende kijk op problemen' DONDERDAG 30 AUGUSTUS 1979 TROUW/KWARTET PS 10 - RH 25 jaar getrouwd. Nico Wiersema en Greet Wiersema-Kuiper Op 8 september a.s. D.V. willen we samen dit feest vieren. U kunt onze ouders feliciteren van 16.00 tot 17.00 uur in restaurant „De Schouw" Harderwijkerweg 85 te Nunspeet. Ben. Jeannet. Marijke. Henk, Nico-Jan Beneluxlaan 58. Harderwijk. Goede Morgen Oma en opa Van Vliet Hartelijk gefeliciteerd met uw 40-jarige huwe lijksdag. Martij n en Ester. Op 5 september a.s. hopen D.V. onze ouders, grootou ders en overgrootouders D. J. Dozy en A. Dozy-TVillemse de dag te herdenken, dat zij 60 jaar geleden in het huwelijk traden. Hun trouwtekst was: Joh. 5, 39 „onderzoekt de schriften". Voorburg, Sonnenburghlaan 2. Receptie: 5 september 1979 van 16.00 tot 17.00 uur, in de conversatiezaal van Rusthuis „Nieuw Heeswijk",- Sonnenburghlaan 2, Voorburg. Hun dankbare kinderen, kleinkinderen en achterkleinkinderen. „En mijn hart, wat mij moog tref fen tot de God mijns levens heffen." Psalm 42 In dankbaarheid voor dit rijke leven, dat God hem had toebedacht, geven wij U kennis van het overlijden van mijn lieve man, onze zorgza me vader, grootvader en overgrootvader Arie Borgstein die ons op de leeftijd van 91 jaar nog zo plotseling ontvallen is. Rotterdam: A. J. G. Borgstein-Meeder Johannesburg: J. Borgstein M. A. Borgstein-de Bruin Rotterdam: E. van Strien-Borgstein Berkel en Rodenrijs: A. A. Elder ka mp-Borgstein klein- en achterkleinkinderen 3067 SC Rotterdam, 25 augustus 1979 Gratamastraat 55 De dienst van woord e,i gebed zal gehouden worden donderdag 30 augustus om 11.45 uur in de Verrijzeniskerk, Springerstraat 340, waar na de begrafenis om circa 12.50 uur op de begraafplaats „Oud-Kralingen", Kralingseweg 334, zal plaatsvinden. „Al ga ik door een dal van diepe duister nis, ik vrees geen kwaad, want Gij zijt bij mij." Psalm 23 4 Na een bewonderenswaardig gedragen ziekte is. na een liefdevolle verzorging in het Sint Antoniusziekenhuis te Utrecht, nog veel te vroeg van ons heengegaan mijn lieve man en onze onvergetelijke papa Coen Barnhoorn Hij was pas 40 jaar. Wij zullen hem erg missen, zijn geloof zal ook ons kracht geven. Lia Barnhoorn-van Aken Robert-Jan Anette Ingeborg Driebergen-Rijsenburg, 28 augustus 1979 Diederichslaan 45. Liever geen bezoek aan huis geen bloemen - geen toespraken De begrafenis zal plaatshebben vanuit de Ma- ranathakerk aan de Melvill van Carnbeelaan te Driebergen-Rijsenburg, waar een dienst van Woord en Gebed zal worden gehouden op zaterdag 1 september a.s. om 12.00 uur. De begrafenis zal daarna om 13.00 plaatshebben op de Nieuwe Algemene Begraafplaats te Drie bergen-Rijsenburg. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de begrafenis in de Maranathakerk. „Al ging ik door een donker dal van pijn en eenzaamheid. Zijn herdersstaf gaat voor en zal beschermen mij altijd." Na een dankzij een rotsvast geloof moedig gedragen lijden is van ons heengegaan onze zwager, Coen Barnhoorn echtgenoot van Lia Barnhoorn-van Aken. Hij was voor ons niet alleen een familielid, maar bovenal een vriend. W. Zweers-van Aken W. Zweers H. P. Lambert-van Aken F. J. H. Lambert M. G. de Wit-van Aken C. T. de Wit J. van Triet-van Aken A. J. van Triet E. H. van der Veen-van Aken J. van der Veen E. H. van Aken A. van Aken-Ploeg Driebergen-Rijsenburg, 28 augustus 1979 Diederichslaan 45. Gezang 267A Zalig zijn de ontslapen en vromen voor ons te vroeg aan de aardontnomen maar die door God te goeder uur aan het einde van hun dagen het vaderhuis zijn ingedragen als rijpe schoven in de schuur Uit onze familiekring werd op 36-jarige leeftijd weggenomen onze lieve dochter, zus en tante Suzanna Johanna Lankes ter-Wille Alphen a.d. Rijn: W. Wille T. Wille-van Ingen Schenau Alphen a.d. Rijn: Bert Wille Rina Wille-Nederend Renswoude: Wim Wille Marjan Wille-Keijzer Emmen: Anneke Vogel-Wille Hans Vogel Alphen a.d. Rijn: Ton Wille Joke Wille-Vegter Alphen a.d. Rijn, 28 augustus 1979 C orrespondentieadres W. Wille, Hoofdstraat 313, Alphen a.d. Rijn Vrijdagmorgen 31 augustus nemen wij in de Ontmoetingskerk afscheid van Suzan. Aan-, vang rouwdienst 10.30 uur. Hierna vindt de begrafenis plaats op de alge mene begraafplaats, Alberdingk Thijmlaan 2 te Waddinxveen. j „Dan ga ik op tot God's altaren." Psalm 43:3 Na een moedig gedragen, ernstige ziekte is tot de vreugde van zijn Heer ingegaan, mijn lieve zorgzame man Lucas Bons op de leeftijd van 74 jaar. Thea M. Bons-van der Hoff Ede, 29 augustus 1979 Weerdestein 42 Mijn man is opgebaard in het uitvaartcentrum van de Monuta Stichting, Maanderweg 17 te Ede. Zaterdag 1 september zal in de aula van de Algemene Begraafplaats te Ede een rouw-' dienst worden gehouden, aanvang 11.30 uur, waarna de teraardebestelling zal plaats hebben. „Welzalig hij, die den God van Javob tot zijn hulpe heeft, wiens verwachting is op den Here, zijn God". Ps. 1465 (Bedroefd, maar dankbaar voor wat zij voor ons heeft betekend, geven wij u kennis, dat de Here onverwacht tot Zich heeft genomen, onze lieve moeder, schoonmoeder en oma, Janningje van Driel Sinds 24 november 1963 weduwe van Pleun Doolaard op de leeftijd van 63 jaar. Oud-Beijerland: K. A. M. Both-Doolaard J. Both i A. M. v. Peenen-Doolaard A. v. Peenen W. B. Doolaard-de Boer Zoetermeer: M. D. Feij-Doolaard J. C. Feij Wildervank: J. J. A. Doolaard C. J. Doolaard-Bos Veenendaal: P. G. Doolaard G. G. Loolaard-Bravenboer Oud-Beijerland: B. L. Doolaard C. Doolaard-v. Houweüngen J. W. v. Heerden-Doolaard G. J. v. Heerden R. W. C. Doolaard A. Doolaard-v. Bennekom M. J. Doolaard en kleinkinderen 3261 AN Oud-Beijerland, 29-8-1979 Margrietstraat 15. t Voorafgaande aan de begrafenis zal een dienst van Woord en Gebed worden gehouden op zaterdag 1 september om 12.00 uur in Thomas- kerk, Margrietstraat, Oud-Beijerland. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de begrafenis in de Thomaskerk. Geen bezoek aan huis Heden nam de Here plotseling uit ons midden weg, mijn lieve dochter en onze zuster en schoonzuster Jannigje van DTiel geh. geweest met P. Doolaard Oud-Beijerland A. M. v. Driel-v. Wijngaarden P. v. Driel T. v. Driel-v. Woirwe J. v. Driel P. J. v. Driel-Uittc>r linden Oud-Beijerland. 29-8-1979 „Ik heb u bij uw naam geroepen, gij zijt Mijn. Bedroefd delen wij u het plotseling overlijden mede van onze lieve schoonzuster Jannigje Doolaard geb. Van Driel Oud-Beijerland: M. de Vroedt-Doolaard Den Haag: E. Doolaard-SKolk Cape 11e a/d IJssel: D. van Eyck-Doolaard A.van Eyck neven en nichten Oud-Beijerland, 29 augustus 1979. „De Heer is mij tot hulp en sterkte Ps. 118:5 Diep bedroefd, maar dankbaar voor wat hij voor ons is geweest, geven wij kennis van het overlijden van mijn innig geliefde man, onze onvergetelijke vader en opa Martinus Pos op de leeftijd van 82 jaar. De Bilt: G. Pos-Bönker De Bilt: L. van Woudenberg-Pos C. Chr. van Woudenberg Haarlem: J. W. Pos M. Pos-van den Akker en kleinkinderen. De Bilt, 28 augustus 1979 Corr.-adres: mevrouw G. Pos-Bönker, p/a Me disch Centrum Berg en Bosch, afd. Chirurgie A, prof Bronkhorstlaan, Bilthoven. Liever geen bezoek aan huis. Geen bloemen. De rouwdienst zal worden gehouden vrijdag 31 augustus om 10.30 uur in de Opstandingskerk, le Brandenburgerweg te Bilthoven, waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de algemene begraafplaats „Brandenburg", gelegen naast de kerk. Na de begrafenis gelegenheid tot condoleren in de Opstandingskerk. Heden overleed in de vrede van de Heer in het St. Radboudziekenhuis te Nijmegen Dr Cornelis Adriaan Rijk Priester van het Bisdom Haarlem. Directeur van het centrum Joods- Christelijke betrekkingen Sidic te Rome. Hij werd 57 jaar. Namens de familie: M. J. Rijk Dr J. J. M. Stieger - ex. test. Nijmegen, 29 augustus 1979 Correspondentie-adres: M. J. Rijk, Vlakeweg 1, Kruiningen. Post Hansweert. Zondagavond te 19.00 uur de Eucharistievie ring in de Lukaskerk Osdorperban, Amster dam-W. De overledene ligt opgebaard in de rouwkapel van het Radboudziekenhuis te Nij megen. Bezoekuur zondag van 15.00 tot 16.00 uur. De uitvaart vindt plaats maandag 3 sep tember te 13 uur in de Parochiekerk van de H. Anna te Yerseke, waarna de begrafenis op het R.K. kerkhof aldaar. Geheel onverwacht werd door God tot Zich geroepen onze zwager en oom Hoyte Prins Gewoond hebbende te 's-Gravenzande, eerder gehuwd geweest met Cornelia Jacoba van der Kooij. Met sympathie en waardering denken wij aan hem terug. Moge God zijn troost en kracht geven aan Marie, Hoyte's vrouw, bij dit zwaar verlies. Voor de familie Van der Kooij: T. van der Kooij 's-Gravenhage, 28 augustus 1979 Laan van Meerdervoort 1133. Totaal onverwacht nam God onze lieve Philip van ons weg. We zullen hem zo missen. 9363 CM Marum, 27 augustus 1979 Elzenlaan 9 Uit aller naam: M. M. Wils- Boon Hartelijk dank aan allen die met ons meegeleefd hebben, tijdens de ziekte en 't overlijden van onze lieve man, vader en opa Wiebe de Vries Namens allen P. J. de Vries- Gelderloos Torenlaan 49 3851 NP Ermelo. Voor de vele blijken van medeleven die wij persoon lijk en schriftelijk mochten ontvangen na het overlij den van mijn lieve man, vader en grootvader, Gerardus van Dijk Zeggen wij u heel hartelijk dank. Wij zijn diep getroffen door het grote aantal mensen die hem de laatste eer brachten. L. van Dijk-van der Schaaf en kinderen. Langs deze weg willen wij een ieder hartelijk danken voor het medeleven, zowel persoonlijk als door mid del van brieven en kaarten, aan ons betoond tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn lieve man, onze lieve zorgzame vader en opa Bruinis Veldhuizen Mede namens kinderen en kleinkind: M. Veldhuizen-Krook Aalten, augustus 1979 Ludgerstraat 63 In plaats van kaarten Uw hartelijke bewijzen van deelneming tijder ziekte en na het overlijden van onze lieve groot- en overgrootvader Elibert Schollema hebben ons diep getroffen. Daarvoor onze oprt dank. Wij danken ook directie en personeel va»&I bejaardenhuis „Hippolytushoef" die hem zo lief «q verzorgd en verpleegd hebben. Og afc Namens de fam. Schollema: Aug. 1979 P. Schollema, Kerkpad 1, 9995 PG Kantens. 0g iec aai esl Voor de vele blijken van medeleven na het overle van mijn lieve man, onze zorgzame vader en ff1™ vader Cornelis Vlugt betuigen wij u onze oprechte dank. G. J. Vlugt-Ruiter kinderen en klein kinderen Maarssen, augustus 1979 Diependaalsedijk 18. at: nu ch< edi wtzeid'jgrrisnfe geTOnrlheidSTorg Meidadres bij u om de hoek: iti( ROTTERDAM-OMMOORD 010-204438 Goudkruid 24 301 1 BB Rotterdam Schiedamse Vest 46 Telefoon 010/139477 Bunkerdrama Vught AMSTERDAM (ANP) De Neder landse en Duitse Justitie gaan samen werken om bewijsmateriaal te verza melen tegen de voormalige Duitse SS-officier Arnold Strippel. In ver band hiermee wordt volgende week de Frankfortse officier van justitie E. Bötte in Nederland verwacht. Hij zal in Amsterdam aanwezig zijn bij het verhoor van Nederlandse getuigen, die een nader licht kunnen werpen op Strippels aandeel in het „Bunkerdra- ma" in Vught. Dit heeft de Amsterdamse offivier van justitie, mr L. de Beaufort, giste ren meegedeeld. Mr de Beaufort is sinds mei belast met de coördinatie van het opsporings- en vervolgings beleid inzake oorlogsmisdadigers. Strippel, tegen wie in zijn woonplaats Frankfort op het ogenblik een ge rechtelijk vooronderzoek gaande is, wordt er onder andere van verdacht mede schuldig te zijn aan de dood van tien vrouwen, die in januari 1944 om het leven kwamen in concentra tiekamp Vught, toen ze een nacht met 81 andere vrouwen opgesloten zaten in twee kleine cellen. Een van de overlevenden, mevrouw N. Verstegen, heeft in Duitsland een aanklacht ingediend, nadat Strippels oorlogsverleden yia een publikatie in het weekblad Der Stern weer in het nieuws was gekomen. Volgens dat artikel zou hij ook betrokken zijn geweest bij de moord op twintig Hamburgse schoolkinderen in 1945. Van diverse zijden is de laatste tijd bezwaar gemaakt tegen de traagheid van de Duitse justitie met betrekking tot de zaak-Strippel. Al in 1968 stuur de het Rijks Instituut voor Oorlogs documentatie materiaal over kamp Vught naar Duitsland. Met die gege vens is echter jarenlang niets gebeurd. Machthebbers Pakistan bij elkaar ISLAMABAD (Reuter, AFP) De Pakistaanse president, generaal Zia Oei Haq heeft gisteren zijn belangrijkste ge neraals, leden van het kabinet en gouverneurs bij elkaar ge roepen om over de komende verkiezingen te praten. De mogelijkheid is zeker aanwe zig dat de machthebbers in het land de Pakistaanse Volkspartij (PPP) van de ter dood gebrachte oud-premier Zoelfikar Ali Bhoetto gaan verbieden. Regeringskringen lieten weten dat op de bijeenkomst beslist moet worden of het schema dat generaal Zia heeft opgesteld om nog dit jaar tot een burgerregering te komen, al of niet gehandhaafd moet blijven. Tot gis teravond stond nog vast dat er op 17 november verkiezingen gehouden zullen worden, maar het is niet denk beeldig dat ze zullen worden uitge steld. Dat zou voorwaar niet de eerste keer zijn onder het bewind van gene raal Zia. De PPP. de belangrijkste Pakistaan se politieke partij, die onder leiding van oud-premier Bhoetto tot een ware massa-organisatie uitgroeide, heeft de afgelopen maanden onder felle aanvallen van een deel van de Pakistaanse pers te lijden gehad. Met name Benazir Bhoetto, de 26-jarige dochter van de in april opgehangen premier, is scherp gekritiseerd omdat zij met buitenlandse instanties over legd zou hebben over het stopzetten van Pakistans kern-programma in ruil voor buitenlandse druk op gene raal Zia om haar vader te sparen. De dochter heeft dat ontkend. Benazir Bhoetto is momenteel de informele leider van de PPP omdat haar moe der politiek aan banden is gelegd. De PPP heeft de afgelopen maanden aan aantrekkingskracht gewonnen en opiniepeilers voorspellen dat de partij zeer hoge ogen zal gooien bij verkiezingen. De angst bij de huidige machthebbers voor een door de PPP eventueel te vormen regering is be grijpelijk. Zij hebben alles in het werk gesteld de partij te verzwakken en hebben haar van haar belangrijk ste charismatische leider afgeholpen. Als de PPP via verkiezingen inder daad aan de macht zou komen ziet het er voor de huidige machthebbers verre van gunstig uit. Generaal Zia heeft niet kunnen voorkomen dat de PPP herrezen is en blijkbaar in doch ter Bhoetto een nieuwe charismati sche leider heeft gevonden. Een ver bod van de partij en een vastzetten van de familie Bhoetto zou voor de machthebbers op korte termijn veel problemen oplossen. Op lange ter mijn is dat veel minder zeker. Een uitstel van de verkiezingen is een andere mogelijkheid. Volgens verschillende PPP-leden ligt er in Islamabad al een lijst klaar van PPP-leiders die gearresteerd moeten worden als het verbod inderdaad van kracht wordt. De regeringsgezinde pers laat inmiddels niet af de PPP zwart te maken. De partij zou banden hebben met het door de Sowjet-unie gesteunde regime in Afghanistan (een gruwel in de ogen van de ortho doxe Pakistaanse islamiet) en verder zou de partij er geheime wapenarse nalen op na houden. MARKELO (ANP) Het Markelo's Vrouwenberaad is boos op de plaatse lijke politieke partijen, die met uitzondering van de PvdA tegen een vrouw als nieuwe burgemeester zijn. De raadsfracties vinden dat een vrouw niet past in het gemeentebe stuur van Markelo. t J DRUTEN (ANP) De 1m ners van de Betuwse gemeei Druten krijgen binnenk toch de brochure „Informs over kernenergie". Vierduizi exemplaren van deze folder gen al twee jaar in het Drut&< se gemeentehuis op verspi ding te wachten. IE] B en W van deze gemeente aiee de Waal, recht tegenover OO kerncentrale Dodewaard, v)nt gerden tot nu toe de brochukn( van zolder te halen. Het collf vindt de folders eenzijdig wil ze niet verspreiden om rust onder de bevolking te lï.' mijden. De gemeenten 5*°, heeft het college gisteren e ter gedwongen de folders t< uit te reiken. Dat gebeu naar aanleiding van een in |00 komen brief van het aktie-1 mité „Stop Dodewaard". nd' CDA-fractie, de PvdA-fracn 1 en de vertegenwoordigers de federatie van dorpslijs 9 E stemden voor verspreiding de folders. nd; iart et i Een minderheid in de raad fn 1 staande uit de fracties van WD en de lijst Algemeen lang, alsmede de burgemees en diens twee wethouders 1 n ren tegen verspreiding. B eiffl zegden in de raad na deze ste uitslag toe de folders bini enkele weken te zullen dis bueren. Twee PvdA-leden v provinciale Staten van Geld land hadden er tien dagen g( den bij het provinciebestuur aangedrongen, dat de foli van stal zouden wor( gehaald. dn Van onze parlementsredactie DEN HAAG Een vertegenwoordiging van de Stichting de Ombudsman heeft gisteren bij alle Tweede Kamerfracties gepleit voor het voortbestaan van deze stichting. Nadat staatssecretaris Wallis de Vries van CRM in een brief aan de stichting zei de subsidie niet langer door te zullen zetten, kan het niet anders dan dat de Ombudsman aan het eind van dit jaar zal verdwijnen. Dat betekent dat de vijfentwintig ven over het stopzetten van de>subsi medewerkers op straat zullen komen die. Wat de Kamer daarna eventueel te staan. In totaal heeft de stichting onderneemt moet nog worden bezien, ongeveer een miljoen gulden per Jaar nodig. Tweederde van dat bedrag stichtingsbestuurders zijn geprik- wordt door de Vara opgebracht, de keld over het feit dat de staatssecre- ToezefTginfT rest, ruim drie ton moet van CRM tans het intrekken van subsidie van oo o komen. deze stichting met een kort briefje De Kamerfracties hebben de delega- heeft aangekondigd. In zijn brief van tie, onder leiding van Ombudsman 13 juli stelt de staatssecretaris dat de voorzitter Glastra van Loon geen toe- rijksuitgaven moeten worden be- zeggingen gedaan. Wel is het pro- perkt en dat hij daarom moet snijden bleem op de agenda gezet van de in de post van het algemeen maat vaste commissie voor CRM van aan- schappelijk werk. De stichting valt staande woensdag. De staatssecreta- buiten de boot omdat naar de mening ris zal dan nadere uiUeg moeten ge- van Wallis de Vries de Ombudsman overbodig is geworden. De uitbrei ding van rechts- en wetswinkels, bu reaus van rechtsbijstand en sociale raadslieden hebben die overbodig heid in de hand gewerkt, stelt de staatssecretaris. De ombudsman heeft er op gewezen dat juist de „lage drempel", het ge mak waarmee iemand even de Vara of de stichting belt of een briefje schrijft pleit voor haar voortbestaan, maar de bewindsman meent dat an dere maatschappelijke hulpverleners geen hogere drempels hebben. In '77 zegde de toenmalige staatsse cretaris van CRM Meijer nog een sub sidiëring voor drie jaar toe. De huidi ge bewindsman breekt die toezegging nu af. Ten onrechte meent de stichting, want de argumenten die de bewinds man noemt zouden niet steekhou dend zijn. „Het netwerk van schappelijke hulpverlening hei v e grote ondoorzichtigheid ges<^rbi voor hen die hulp behoeven weet niet waar men terecht aldus de stichting. Uit de ruim n Oj aanvragen per jaar die de oi vel man binnen krijgt mag blijk men velen op weg helpt. On< aanvragen zitten er dan zo'n a< zend, die de ombudsman ecl andere hulpverleners verwijs verwijt de staatssecretaris dat voldoende kijk heeft op het w« de ombudsman. In het verschiet lag behalve de zetting van het werk in Hill ook een netwerk van dertien r le bureaus, die dan weer met r le omroepen zouden gaan san ken. De Vara zal in ieder geva gaan met iets dergelijks als budsman, al kan men veel uitrichten dan in de construct die nu rond de stichting is bouwd.

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 12