Lammers, flop van 2 miljoen Giants bijft volop in de race voor titel CRM werkt aan nota over doping I Wereldbeker blijft Hockeysters Leerjaar in Grand Prix valt wel erg duur uit in halve Australië Nijboer kampioen marathon Goede start softbalsters Restanten in cricketcompetitie Tweemaal winst op Nicols OWIOS winnaar burenruzie J!' Ondanks tegenvaller van Montreal MAANDAG 27 AUGUSTUS 1979 SPORT TROUW/KWARTET P 11 - VANCOUVER Nederland, als num mer één geplaatst in het wereldbeker- hockeytoernooi voor dame- in Van couver. heeft zich zaterdag als eerste geplaatst voor de halve étndstrijden,. die vandaag worden gespeeld. Tegen stander van de Nederlandse ploeg is Australië. Nederland bereikte de laatste vier door een overwinning met 4-1 na ver lenging tegen Schotland. Drie minu ten voor het einde van de officiële speeltijd leidde Schotland nog met 1- 0 door een doelpunt van Moira Ken- uit een strafcomer in de 22e minuut van de tweede helft Uit een strafbal, die voortkwam uit de zesde Neder landse strafcomer, doordat de bal uit het schot van Fleke Boekhorst met de voet werd gestopt, scoorde Irene Hendriks de verlossende gelijkma ker: 1-1 In de verlenging was Nederland ver uit superieur. Met snelle open aanval len werd de vermoeide Schotse defen sie onder zware druk gezet. Schot land moest in de vijftien minuten verlenging nog drie doelpunten toe staan. die kwamen van de stick van Fieke Boekhorst (twee uit strafcor- ners) en van Sohpie von V.'eiler, waar door de uitslag ten slotte 4-1 werd. Australië is de tegenstander van Ne derland in de halve finales Ook in de wedstrijd Australië-Wales viel de be slissing pas in de verlening, ten gun ste van Australië, dat ten slotte met 3-2 won nadat het een reeds in de eerste vijf minuten van de wedstrijd verkregen voorsprong var. 2-0 had moeten prijsgeven Beide doelpunten ontstonden uit strnfeorners en kwa men op naam van Julene Sunderland en Marlyn Mclntryre. In de 25e en 67e minuut scoorden, eveneenr uit straf- corners, voor Schotland Shlriy Mor gan en Marilyn Pugh. Australië, dat ongetwijfeld de betere ploe^ in het veld had, bereikte de verdiende over winning in de tiende minuut van de verlening door een mooi velddoel- punt van Janice Davidson: 3-2 ENSCHEDE Kirk Pfeffer v.-as tot voor dit weekeinde een volslagen on bekende Amerikaanse lange-afstand- loper. Afkomstig uit Boulder (Colora do). ook Frank Shorters geboorte- staat Het mocht wat. Met een beste prestatie op de marathon van 2 uur 16 minuten en 5 seconden achter zijn naam was hij ook in eigen land geen vedette. Door zaterdag de zeventien de internationale marathon van En schede in recordtijd te winnen, heeft de 23-jarige leraar in de lichamelijke opvoeding zich echter plotseling bij de wereldtop gelopen. Op het niet als snel bekend staande parkoers door Twente noteerde hij 2 11,50. waarmee hij de derde plaats op de wereldrang lijst inneemt in dit seizoen. Na 28 van de 42.195 af te leggen kilometers besliste Pfeffer deze twee jaarlijkse wedstrijd door weg te lopen van de Japanner Yataka Taketomi, een van de kanshebbers op de zege. De stortbui, die de atleten op dat moment overviel, verfriste de lange Amerikaan kennelijk dermate, dat hij zijn voorsprong schijnbaar spelen derwijs kon vergroten en op de toch tige weg naar Buurse al spoedig uit het zicht van de Japanner verdween. Op de eindstreep was het verschil gegroeid tot bijna drie-en-een-halve minuut. Gerard Nijboer (Daventrla). die vijfde, werd. greep als beste Nederlander de aan deze race traditioneel verbonden nationale titel. Nijboer, eerder dit Jaar gehuldigd als Nederlands kampi oen op de 25 kilometer, liep zijn eer ste marathon in de uitstekende tijd van 2 16.50 De meer ervaren Cor Vriend iHAC), die twee keer achter een eerste Nederlander was, werd In 2 18.43 tweede Gerard Mentink. een clubgenoot van Nijboer. was in 2.20.26 derde Nederlander. 1 Ktrk Pleiter «VSi 2 uur 11 minuten en 50 «wonden. 2 Yataka Takc-tomi (Japi 2 15 19 3 Collin Klrkham tOBri 2 18 10 4 John Catn iGB) 2 18 41. 3 C.erard Nijboer (Ned) 2 18 48 8 Hatsuo Okubo iJapi 2 16 59 7 Mlke Hurd lOB' 2 17 15. 8. Cor V'nrnd iNed' 2 18 43 9 Johann Wollek iWDD 2.1906 10 Richard Urberc iZwl) 2 1936, 11 Oe- rarrt Mentink iNed" 2 20 26. 12 Tony Ke.irns ileri 2 20 38 13 Oeorgr» Molssnnnu-r iFrai 2 20 41 14. Henk Nufteren iNed' 221 26 15. Istvan Vincze iHon» 2 21 47 ROVERETO -- Nederland is evenals Italië de strijd om het Europese soft- balkampioenschap overtuigend be gonnen Nederland stond Zweden geen enkel punt toe De Scandinavi sche ploeg werd in 47» innings met 21- 0 van het veld geslagen. Italië won met 19-1 van de Belgische dames. Nederland 3 12 2 4 - 21 Zweden 0 0 0 0 0 0 Voor Nederland wierpen Els Koks i3 inning*! 6x3- *lag 0x4-wtjd, 0 honkxlagen tegen en 0 fouten en Loes Poort <2 inningsi 2-0-0-0 DEN HAAG Op de laatste dag in de hoofd- en eerste klasse in de cric ketcompetitie is alleen de wedstrijd VRA-HBS voltooid. De Amsterdam mers behaalden tegen kampioen HBS een draw. De wedstrijd van VOC tegen het onderaanstaande Konink lijke UD verregende. Dit maakte ech ter niets uit, gezien het feit dat er dit jaar geen degradatie is in verband met de deelneming van het Neder lands team aan de strijd om de we reldtitel ln juni Hootdklasae VRA HBS 138 voor 8-152 .3 3» VOC Kor». VD verregend Emir k!a*»e Exeelsior-Her- mn DV8 afgelast Hetcules-HCC 2 verregend Eindstand hoofdklasse l en Nederlands kampi oen HB3 14 wedatrtjden 58 punten 2 Kievi'en 14- 4* 3 Rood rn Wit 14 45 4 VRA 14-44 5 VOC 13- 43 6 7 MCC en Quick <HOi 14-43 8 Kon WD 13- 40 De kampioen van de eerste kla*.*» Bloemen- daal promoveert naar de hoofdklasse door Peter Onvlee ZAND VOORT Officieel duurde Jan Lammers' optreden tijdens de Nederlandse Grand Prix op het circuit van Zand- voort nog twaalf ronden. Een kapot gedraaide motor beteken de toen het einde van wat voor hem eigenlijk eindelijk eens een triomfaal optreden had moeten worden. Hij was er uitein delijk niet terneergeslagen over. „Dingen waaraan ik niets kan doen, trek ik me ook niet aan," stelde hij. En ook: „De volgende race op Monza zien we wel weer". Jan Lammers. Dit seizoen debuteert hij dankzij de steun van een sponsor in het grootste race-circus dat de we reld kent. de Grand Prix voor Formu le 1-rijders. Zijn optreden heeft zich tot nog toe feitelijk beperkt tot het meerijden. Met veel moeite slaagt de 23-jarige Zandvoorter erin zich steeds voor de eigenlijke race te klasseren. In Zandvoort was dat bijvoorbeeld op de 23ste van de 24 beschikbare start plaatsen. Veel beter ls het nog eigen lijk niet geweest. De race zelf is een soort prestatietocht. Uitrijden bete kent al een flinke prestatie; een elfde klassering was daarbij de beste. Al leen: dank zij het feit dat de overige coureurs om welke reden dan ook de eindstreep niet haalden. Des ondanks: Jan Lammers wordt wel eens een toekomstig wereldkam pioen genoemd. Om die reden dan ook stapte het Groningse tabakbe- drijf vorig.jaar Ln het race-gebeuren. Ruim een miljoen gulden werd er voor het project uitgetrokken. Het is inmiddels zeker, dat de kosten tot boven de twee miljoen gulden uit zullen stijgen. „Een goed leerjaar,'' betitelt Jan Lammers dit jaar inmid dels zelf al. „Zo'n eerste jaar in de Formule 1 is er een om veel ervaring op te doen. En in welk team je dan ook zit, doet er in wezen erg weinig toe." Een leerjaar voor Jan Lammers. Hij is uiterst ontevreden over de gang van zaken binnen de stal van baas Don Nichols alweer een aantal we ken met zijn privé-manager Gerard van der Storm op zoek naar een nieuw en vooral beter team. Het ma teriaal waarin hij dit seizoen over de circuits moet rijden is op z'n zachtst uitgedrukt van twijfelachtige kwali teit en staat een opzienbarende klas sering ook zeker in de weg. Daarbij komt dan nog de onderlinge twee strijd binnen het team, waarin de Italiaan Elio de Angelis hoewel minder sponsorgelden inbrengend een voorkeursbehandeling zou krij gen. Zijn rijstijl zou Nichols meer aanspreken; is in ieder geval wat roe kelozer. waardoor de tijden beter zijn. „Al bij de opwarmronde ging het mis," zei Lammers gisteren bijvoor beeld na het echec van Zandvoort. „Mijn motor reageerde helemaal niet en zo is er altijd wel wat. Ook tijdens de training ging het niet goed." Jan Lammers zag na die opwarmron de weinig heil in het Zandvoortse avontuur. Als bij een wonder zwoor den van Lammers zélf) ging het direct na de start toch nog even, klom hij naar een achttiende plaats, maar moest Ln de tiende ronde met een kapotte versnellingsbak de pits op zoeken en blies na de stop van ruim tweeënhalve minuut en een rondje verder modderen in de twaalfde ron de zijn motor definitief op. „Ik heb mezelf niets te verwijtan." stelde Lammers zichzelf gerust. En ook: „Jammer voor het Nederlandse pu bliek dat ik nu niets heb kunnen laten zien". Jammer. Die woorden bezigt niet al leen Jan Lammers over dit voor hem al met al dus nog niet eens zó verloren eerste leerjaar in de Grand Prix-ra- ces, al staat het nog lang niet vast. dat er een direct vervolg op komt. Want ook al zeggen Lammers en Van der Storm in koor. dat „er wel bij zes andere en betere teams belangstel ling bestaat om Lammers volgend seizoen in hun stal op te nemen", feit is. dat Jan Lammers dit eerste jaar nog niet zoveel indruk bij de race bazen heeft gemaakt, dat zij hem met een fors contract naar zich toe lok ken. Sterker nog: Lammers heeft voortdurend te verstaan gekregen, dat men hem best een leuk coureur vindt, waarin in de toekomst wellicht méér schuilt dan zomaar een meerij der, maar inlijving in de stallen kan alleen met een forse buidel dollars. Het liefst meer dan een miljoen, zo'n slordige twee miljoen gulden dus. Jammer. Dat woord wordt ook gebe zigd op de burelen van zijn huidige sponsor. Indertijd in het avontuur gedoken „omdat er aan de top van de marketing-afdeling toevallig een sportgek stond", maar inmiddels tot de conclusie gekomen, dat het pro ject Jan Lammers niet zonder meer de beste investering was om de be oogde reclame-doeleinden te verwe zenlijken. Integendeel zelfs. Direc teur Niemeijer: „We hebben de afge lopen periode al een drietal metingen verricht naar het effect van onze sponsoring. En ik moet zeggen: het is ons eerlijk gezegd niet meegevallen. De resultaten zijn ver achtergebleven bij wat wij hadden verwacht". Hoewel er officieel geen enkele link wordt gelegd met de teleurstellende resultaten van het project, mag het als een teken aan de wand worden gezien, dat de man die indertijd Jan Lammers aan het bedrijf bond, zijn werkzaamheden voor het bedrijf heeft beëindigd. Ook de public rela- tionsactiviteiten zijn in andere han den overgegaan. Niemeijer: „Het is een complex geheel. Er komt zoveel bij kijken, waardoor de kosten aan zienlijk boven het aanvankelijk ge raamde bedrag zijn uitgegaan. Ook al omdat je mensen van het bedrijf vrij Jan Lammers in actie tijdens de grote prijs van Zandvoort. moet maken voor aanvullende activi teiten". Het achterwege blijven van de publi citaire resultaten alsmede het ontbre ken van sportieve successen, hebben de Groningse sponsor aan het denken gezet. Na de race op Zandvoort, zo was er al voor het seizoen afgespro ken. zou er met Lammers verder wor den gesproken over een eventuele continuering van de overeenkomst. „Dat gaat de komende twee weken zijn beslag krijgen!', luidt het nu. En ook al legde Lammers gisteren in gezelschap van zijn sponsor een be zoek af aan een kwalitatief heel wat hoger gewaardeerde stal, is de animo van het bedrijf om door te gaan ui terst minimaal. „Voor de geïnvesteer de gelden kun je ook heel wat andere, leuke dingen doen. In de project-sfeer bij voorbeeld. Je krijgt dan geduren de kortere perioden een intensievere reclame-begeleiding. Het effect van een jaar-sponsoring zoals bij Lam mers nu suddert maar zo'n beetje voort, al moeten we er wel direct bij zeggen, dat Lammers zelf er van alles aan doet. In de aanloop naar Zand voort heeft hij in leder geval veel interviews gegeven, kwam hij regel matig in het nieuws. Alleen wordt jammer voor ons de relatie tussen Lammers en het sponsorende bedrijf lang niet altijd duidelijk". De sponsoring van Jan Lammers was ook een duik in het diepe. Niet ge kweld door welke feitenkennis dan ook stortte men zich op de circuits. Het feit, dat iedere opgeblazen motor van de kamploen-in-spé weer een kas- door Co Matoc dag en moest zijn plaats na vier in nings (3-1-8-2) afstaan aan zijn al even jeugdige teamgenoot Stefan Koops, die de al verloren partij voor Nicols uitgooide met de cijfers 0-3-4-1. De twaalf honkslagen van Giants vorm den een schrille tegenstelling tot de slechts twee hits van de Nicols, die op naam kwamen van Maat en Joost. Paul Mulder wierp 5 2 3 Innings lang een gave partij voor Giants (2-3-2-1), waarna Martin Ronnenberghs Jonge re broer Erik de wedstrijd mocht uit gooien. Dinsdag komen de Giants opnieuw in Haarlem het veld in om het restant van een wedstrijd tegen Klnheim uit te spelen Landskampioen Kinheim. dat nog maar weinig uitzicht heeft op sabel bij manager Nichols deed rinke len, werd al snel als trieste bijkom stigheid ervaren. Evenzo het feit, dat van de aanvankelijk toegezegde nieu we wagen voor de Nederlandse race heid niets terecht kwam. „Twee mil joen gulden is dan een hoop geld", weet Niemeijer te vertellen. Jan Lammers' eerste Grand Prix sei zoen. Het leerjaar van de het moet gezegd uiterst leergierige Formule 3-kampioen van vorig seizoen mag voor de persoon in kwestie passen in de uitgestippelde, rustige, lijn, voor het sponsorende bedrijf moet het ge heel anders liggen. Een, deels door eigen fouten, ook erg dure les, die vaak. zoals in Zandvoort, ook nog van uiterst korte duur was ook. Jan Lam mers en zijn manager Gerard van der Storm zijn uiterst optimistisch over de jaren die gaan komen. Met de huidige sponsor of een nieuwe. „Men moet dit als een investering zien. Straks kan men gaan oogsten", klinkt het. Na, dat wél, er nog meer geld in te hebben gepompt. Of dat gebeurt lijkt na de flop van twee miljoen uiterst twijfelachtig. En. het is bekend in het commerciële racecir cus, één teleurgesteld afhakende sponsor schrikt vijf andere potentiële kandidaten af. 1. Alan Jones (Aus.) 75 ronden (316.95 km) in 1 uur 41 minuten en 19.775 seconden (Gem. 187.674 km/ uur). 2. Jody Scheckter (Z-Af.) 1.41.41.558, 3. Jac ques Lafitte (Fra.) 1.42.23.028, Op éón ronde: 4. Nelson Piquet (Bra 5. Jackie Ickx (Bel.). Op twee ronden: 6. Jochem Mass (WDld.). 7. Hector Reba- que (Mex.). De stand In het klassement om het wereldkampi oenschap na de Grote Prijs van Nederland is: 1. Scheckter 44 punten, 2. Lafitte 36. 3. Jones 34, 4. VUleneuve 32. 6. Reggazzonl 24. 6. ex aequo: Depalller en Reutemann 20. AMSTERDAM Natuurlijk mocht een deel van de oorzaak van de magere toeschouwersaan tallen in de hoofdklasse honkbal dit weekeinde gezocht worden in de concurrentie van sportevenementen in Zandvoort en Valkenburg, die de aandacht van sportminnend Neder land voor het grootste gedeelte opeisten. Aan de andere kant werd weer een soort ongeschre ven honkbalwet, die stelt, dat na grote evenementen als de Haarlemse honkbalweek de belangstelling voor deze sport terugloopt, onderstreept. Dit seizoen mag dat vreemd worden genoemd, omdat de clubcompetitie, in tegenstelling tot de verrichtingen van bij voorbeeld het nationale team, een uitermate spannende affaire is. Mede-koploper Giants moest het in de dubbel tegen Haarlem Nicols, zo wel op zaterdag als zondag, met een handjevol liefhebbers doen. Het duel dat beide ploegen zaterdag uitvoch ten. werd daarmee tekortgedaan. De Jeugdige Haarlemse ploeg leverde uitstekende tegenstand tegen de Gi ants. dat zich geen enkele misstap in de race om de titel met Amstel Tij gers kan permitteren. Tot de vierde inning duurde het voor Nicols-werper Douglas Morton (4-1-4-2) de eerste honkslag moest incasseren. Maar die was dan wel meteen raak. want Terry Hensley sloeg de bal gelijk maar het veld uit, om zijn ploeg met die home run aan een 1-0 voorsprong te helpen. Een inning later wist de ex-lands kampioen echter alweer gelijk te ma ken. Daar waren wel twee foutjes van de overigens uitstekend werpende Martin Ronnenbergh voor nodig. Ronnenbergh. die met de cijfers 11-0- 6-2 revanche nam voor zijn matige verrichtingen ln Oranje, verwerkte tweemaal een stootslag onjuist, waar door Vervaat uiteindelijk voor de Ni cols wist te scoren De ontknoping van deze kwalitatief uitstekende partij kwam in de zesde inning. Een klap van alweer Terry Hensley werd door Nicols' korte stop Frank Bos in eerste Instantie uitste kend gepakt. De aangooi naar het eerste honk van Bos was echter niet vlekkeloos. Hensley kwam op de hon ken en werd vervolgens door zijn landgenoot Matthew over de thuis plaat geholpen. In Haarlem was de zege voor de Die- menaren, die voor het volgend sei zoen de Amerikaanse ex-bondscoach Ernie Myers hebben aangetrokken heel wat meer afgetekend. In zeven innings werden de Nicols in een door regen onderbroken wedstrijd, naar een 11-0 kansloze nederlaag gespeeld Ron Glroldl had een moeilijke mid- DEN HAAG Staatssecretaris Wallis de Vries van CRM heeft in een gesprek voor de radio een nota met voorstellen op het gebied van de voorlichting en de sportmedi- sche begeleiding van het doping problemen in het vooruitzicht gesteld. „Deze nota zal binnenkort bespro ken worden in het kader van het topsportbeleid bij het nationaal sportoverleg", aldus de bewinds man. „Eén en ander zou kunnen uitmonden in een voorstel om met anderen een nationaal sportme- disch instituut te stimuleren, te kijken hoe we dat van de grond moeten krijgen. Sport is zelf bezig met de controle van strafmaatre gelen. Ik dacht dat er voor de overheid met name een taak lag op het terrein van de voorlichting en de sportmedische begeleiding. Op dat punt is zelfs in internatio naal verband, onlangs nog bij de conferentie van sportministers in het kader van de raad van Europa, de nadruk gelegd op bemoeienis van de overheid". „Afgesproken is dat we dat ge coördineerd zullen doen en Neder land heeft zich daar ook achter gesteld. Ik vind dat het gebruik van dope zodanige vormen heeft aangenomen dat de overheid een taak heeft iets in de begeleidende sfeer te gaan doen. Daarbij denk ik bepaald niet alleen aan wielren nen omdat de zaak natuurlijk in een veel breder verband moet wor den gezien". Naar aanleiding van recente ge beurtenissen in de wielersport (de affaire rond Joop Zoetemelk) heeft de vereniging voor sportge neeskunde een verklaring uitgege ven. In algemene zin herhaalde de verenlgüig daarin het standpunt zoals dit werd vastgelegd in een publicatie, genaamd „het doping probleem". van 27 maart 1968. De vereniging voor sportgenees kunde acht doping in welke vorm dan ook ontoelaatbaar om de vol gende drie hoofdredenen: 1. doping betekent een gevaar voor de geestelijke en/of lichame lijke gezondheid van het betref fende individu, 2. doping kan een gevaar voor derden vormen, 3. doping is onsportief en strijdig met het wezen van de sport. Wellicht meer dan ln het verleden wenst de vereniging voor sportge neeskunde volgens de verklaring te benadrukken dat dopingbe- strijding niet in de eerste plaats een zaak is van dopingcontrole en eventuele strafmaatregelen, maar veeleer een kwestie van goede voorlichting en adequate sport medische begeleiding. Daar wil de overheid, getuige de woorden van de heer Wallis de Vries, dus duide lijk op inhaken. De verklaring van de vereniging gaat aldus verder: „dopingcontrole is helaas op dit moment op praktische gronden noodzakelijk maar mag nimmer leiden tot rechtsonzekerheid of rechtsongelijkheid. De vereniging voor sportgeneeskunde is boven dien van mening, dat de doping- problematiek niet alleen medi-, sche factoren heeft, maar dat evenzeer en soms in sterkere mate factoren als pedagogische, psy chologische, sociaal-economische, juridische en ethische, een rol spe len. De vereniging voor sportge neeskunde is bereid zich volledig in te zetten bij het zoeken naar een oplossing voor deze problema tiek. Er wordt echter op gewezen dat de steun van andere deskundi gen en instanties alsmede een be langrijke inbreng van de overheid hierbij onmisbaar is." Vervaart (1) van Nicols scoort het enig:e Haarlemse doelpunt in de eerste ontmoeting tegen de Giants. Catcher Van der Sluis is te laat. het behoud van het hoofdklasse schap won een protest naar aanlei ding van een eerder tussen beide ploegen gespeelde wedstrijd. Kin heim mag bij de stand 8-3 voor Gi ants ln de vijfde innings proberen de wedstrijd alsnog te winnen, hetgeen een vrij hopeloze taak moet worden geacht. IIONKB4L HOOFDKLASSE Storks-Amstcl Tijgers 0-16. Glanta-Nlcols 2-1. Klnheim-Neptunus 3-4, UW-Qulck 4-3. Nlcols-Glants 0-11, Neptunus- Klnhelm 5-8. HCAW-Sparta 6-0. Qulck-UVV 8-2. Stand 1 Amstel Tijgers 28-46. 2 Giants 29-46. 3 Ncptunus 30-39. 4 UW 30-35. 5 Nicols 30-32, 6 HCAW 29-24. 7 Quick 30-24. 8 Storks 29-18. 9 Kinhelm 28-16. en 10 Sparta 29-12 EER8TE KLASSE A Sparks-TTT 2-3. Sparks- TTT 1-0. SOFTBAL EERSTE KLASSE Pingulns-Birds 3-0. Plngulns- Birds 6-0 OLDEBROEK Afscheid r tekent in de voetballerij ni iets anders dan definitief Sommige spelers krijgen er noeg van de velden voorgoei te zeggen om dan, enige ti jubel van de afscheidsweds te kondigen toch weer in d( rangen terug te willen kerei Het fraaiste voorbeeld Cruijff, die vorig jaar voor naar zijn publiek zwaaide gens in Amerka weer begon, lijk bizarre overwegingen nood. Voor Dirk Vierhuizen, rie te Wezep, gold een n minder kapitaal argument: de. WHC kon de 34-jarige r nog niet missen; de rentree! feit. In dat licht bezien waf wrang Vierhuizen de scJl OWIOS te zien openen doorii bal in eigen doel. Het was k voor de 2-0 winst van de Oldl ploeg op zijn aartsrivaal. Een duel tussen OWIOS ei per traditie niet zomaar ee: wedstrijd. Het is een bureni als inzet de prestige van d< Zwaarder dan de punten teltj eer van Wezep en Oldebroe! inzet kan een partij zatei teurvoetbal niet in kalmti gaan en ook geen voorbi schoonheid worden. Ook was angst de slechte raadgi confrontatie tussen OWIOS Veel nervositeit derhalve weinig kwaliteit. Maar merendeel van de 2500 toe: ook niet voor gekomen. WHC liet in deze openings^ van het seizoen weinig nieuvf ten zien. Trainer Jan van D een tekort aan jong talent, r. gaat om de vervanging vj niers. Daarom startte WHC als vanouds beproefde waarin doelman Freek Goua, centrumverdedigers Lammf Pij keren en Dirk Vierhuizen Frank Zelle de voornaams# zijn. Een ploeg die het van cf inzet moet hebben, niet tof creatieve daden in staat is. y. de tegenstander OWIOS hr vecht WHC ook tegen zichzr Deze thuisclub was zatei£ meest gebrand op de volle r de rentree in de eerste klassff groeide al snel uit tot de bet£ spits Jan Buisman tot de br van de wedstrijd. Hij toonder een gave balcontrole in hi bedroevende geheel, waarin i ke trap tot de meest te befr spelhandeling hoorde. De r ging van WHC toonde een nr keimoedigheid maar tot grof kwam het in de eerste helftf® Daar kwam meteen na de pis; andering in. Jaap Wolff mjij vrije trap nemen voor WHC® miste, wat Zelle een vrije so i opleverde. De bal ging overei van de overigens goed lh Henk Boer. In de 51e minuut] wel raak aan de andere k) dieptepass van Jaap van k werd opgevangen door Ari$< die van links laag voorzettefej die naar de bal dook, was Bh hulzen. Zijn reddingspoging: definitieve instorting vafct OWIOS kreeg do te verwacht ningstreffer van de tegensta d 11 9 minuten later volgde numibv Opnieuw een verre pass uit terland kwam bij Jan Bui" zijn klasse bevestigde doo rechterkant van het stra bied tot voor het doel te s 1 daarna, via de paal, te scor I e Bij WHC kwamen Bosman e in het veld voor Velthuis Rot. De Wezepse formatie de druk, maar werd er niet op. OWIOS benutte in de lal de aldus verkregen ruimte r omdat de voorwaartsen bij in de buitenspelval liepenF Frank Zelle na afloop: „D strijd was voor ons geen gn We zaten vandaag muui t< EERSTE KLASSE A: NOORDYVTJK-DOVO 2-2 (1-0). 26. R 1-0. 52. Jan Diteweg 1-1, 62. Rob Su TJallink Hylkema 2-2 (strafschop), ter Arnouts. Toeschouwers: 1000. sterker Noordwljk gaf zege uit hanc 6 tegenvallende zaterdagkampioen D( voortaan zonder het brein van de pk 'J Jaar, Herman Veenendaal, zal mo j (werkzaamheden). EERSTE KLASSE B: AC V-RIJNS BI'RGSE BOYS: 2-1 Schipper 1-0. 61 Ruud van de Voort Soumcru 2-1. Scheidsrechter: Vers -jj schouwers: 1100. Debutant Rijnsbur goed spel zien tegen een eveneens sl ACV dat op de valreep op gelukkigen winst greep. WEST I: 3A: EVC-KMVZ 1-1. 3B: CJW-VRC 1-3, Woudenberg-Va[ (gestaakt wegens regenval). MONTREAL Hoewel tijdens de tweede editie van de strijd om de wereldbeker in Montreal voortdurend gesuggereerd is dat over twee jaar in Rome dit evenement voor de laatste maal wordt gehouden, is daar volgens ïr Ad Paulen geen sprake van. De nog bijzonder fitte, 76-jarige voorzitter van de internationale amateur atletiek federatie: „Ik begrijp niet waar die verhalen vandaan komen. Er is geen sprake van dat wij als IAAF zouden stoppen met de strijd om de wereldbeker. Rome is al voor 1981 aangewezen en voor de volgende editie zijn er voldoende kanidaten. Misschien is de wereldbeker voor Europa niet zo interessant maar de andere continenten zouden deze wedstrijd niet graag willen missen. Voor Azië en Afrika is dit de enige mogelijkheid om met een ploeg ergens uit te komen." Volgens Paulen heeft de IAAF deze wedstrijd het licht doen zien om de atletiek buiten Europa en de Verenigde Staten te ontwikkelen. „Men moet dit zien als ontwikkelingshulp. In eerste instantie is het een wedstrijd voor de atleten en niet voor het publiek. Natuurlijk moeten de toeschouwers voor het geld zorgen maar dat is niet het belangrijkste. In 1977 was Dusseldorp in alle opzichten een succes. Dat hier de publieke belangstelling tegenviel heeft te maken met het feit dat men in Canada en de Verenigde Staten denkt dat amateursport niets te betekenen heeft." De prestaties in Montreal vielen overigens tegen. ZUID I: 4B: Wemeldlngc-Wolphaartsdijk 0- Sluls 3-0. Zondag HOOFDKLASSE A: RVC-EDO 1-1. t HOOFDKLASSE B: Achill '29-A< RHODA-Rheden 1-1 HOOFDKLASSE C: Gcldrop-RKC gen-EHC 2-1. NOORD DERDE KLASSE B: Rodcn-Actle( 3 '59-Zwartem. B. 4-0 OOST T DERDE KLASSE C: RKPSC-LontU «2 VIERDE KLASSE C: Wlntersw -Wt Reunie-PAX 3-3 ZUID I DERDE KLASSE B: Boskant-UE 1 Moerse B-Be Ready 1-1 VIERDE KLASSE C: SBC-Nuenenfc Zundert 0-0.

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 12