Eerst schoppen, later klasse AZ'67: puntenverlies door overmoed Sparta: overwinning zonder waarde PSV en Feyenoord laten zien hoe het niet en wel moet Epi Drost lange tijd uitgeschakeld Roda onderuit tegen NEC Wanprestatie Haarlem in droevig duel MAANDAG 27 AUGUSTUS 1979 SPORT - TROUW/KWARTET P 9 - - Eredivisie door Matty Verkamman EINDHOVEN Soms is voetbal een gruwel, zo werd zater dagavond in de onbeschoft gespeelde eerste helft van PSV- Feyenoord weer eens aangetoond. Soms is voetbal een prach tig spel, zo bleek uit het tweede deel van deze partij, toen de .messen" en de emoties plaats hadden gemaakt voor uitste kende sport van beide kanten. Wat een verschil in spelopvat ting tijdens deze uitermate geladen topper (2-2), die door scheidsrechter Egbert Mulder ondanks diverse explosies tot een goed einde werd gebracht. Met bloeddoorlopen ogen ontketende het complete gezelschap in de eerste 45 minuten een ware voetbaloorlog, maar dan toch dat teruggekeerde verstand na rust. NAC—Willem II AjaxGo Ahead ExcelsiorVitesse SpartaHaarlem Den Haag—AZ '67 MVV—Utrecht PSVFeyenoord NEC—Roda JC PECTwente Epi Drost wordt geblesseerd van het veld gedragen. ZWOLLE De eerste treffer die Tho- resen zaterdagavond voor FC Twente scoorde. Is meteen goed gebleken voor de eerste overwinning. PEC Zwolle bleek ook in de derde competi tiewedstrijd namelijk niet in staat tot doelpunten te komen. De Enschedeërs moesten wel een for se prijs betalen. Kort na het begin van de tweede helft viel Epi Drost uit met naar later bleek een lies breuk. De Twnete-aanvoerder zal waarschijnlijk binnenkort geope reerd moeten worden en lijkt daar mee voor lange tijd uitgeschakeld. Bij PEC Zwolle maakte Rinus Israel min of meer noodgedwongen zijn competitiedebuut. De oud-tnterna- tional had nog veel hinder van een kniebandblessure, maar kwam toch in actie omdat Ben Hendriks, die hem in de duels tegen Feyenoord en Roda JC verdienstelijk had vervangen, door een gekneusde enkel niet kon spelen. De zwakte van PEC Zwolle schuilt echter niet In de defensie, maar In de aanvalsllnle. Hoekstra faalde al in de vijfde minuut alleen voor doelman Pasveer. Hij illustreerde daarmee het gebrek aan schotkracht op treffende wijze. Trainer Frits Korbach vindt dat de situatie na drie wedstrijden allerminst tot pessismisme aanlei ding geeft, maar de realiteit is. dat PEC Zwolle een zeer moeilijk seizoen tegemoet gaat. ook al omdat vanuit het middenveld geen extra vuur kracht wordt aangedragen. De afwerking vórmt bij FC Twente al geruime tijd een probleem, maar trai ner Spitz Kohn hoopt dat het doel punt van Thoresen de Enschedese ploeg over het dode punt heeft gehol pen. De Noor scoorde in de blessure tijd van de eerste helft, toen de Juist ingevallen Van de Wildenberg vleu gelverdediger Strijdveen alle gele genheid gaf door te breken, waarna Thoresen met een schitterende kop bal voor de afwerking zorgde. De tweede helft beperkte Twente zich tot het consolideren van de voor sprong. De Twentenaren bleven vaak met negen man voor het doel hangen, waardoor PEC voortdurend vergeefs storm liep- PEC-FC Twente 0-1 (0-1). 44 Thoresen 0-1. Scheidj rechter Beek Toeschouwera 8500 PEC Van Oeflen Drost Israel Van Moorat. 8leln voort. Hcndrlkscn. Frandsen. IJzerman. Rasmussen. Hoekstra. Van 't Land iVan de Wil denberg) FC Twente. Pasveer. Strijdveen. Drost, <Brug- glnk). Overweg. Zondervnn. Otto. Jol. Klla. Bos, Thoresen tOrltteri. Van Staveren NIJMEOEN De prestatiecurve van Roda JC blijft grillig. Na een slechte voorbereidingsperiode, een opmerke lijke start tegen FC Twente en een redelijke voortzetting bij PEC in Zwolle, kwam de lijn weer sterk om laag in Nijmegen bij NEC (2-0). Roda in Limburg is waarschijnlijk een an dere ploeg dan Roda JC in de andere provincies Roda kreeg vanaf het beginsignaal van Beukman. die zich niet als hoog vlieger manifesteerde, te maken met een tegenstander, die wilde onderzoe ken of de Limburgse verdediging werkelijk onpasseerbaar was. Het antwoord werd al na zeven minuten duidelijk Strik legde al zijn inzicht en ervaring in een verre pass naar Edo Ophof. die vervolgens de bal met een keurig boogje over Jongbloed heentilde. De eerste treffer in dit sei zoen tegen Roda. Roda kwam meer in de aanval, maar echt gevaarlijk werd het nimmer in de buurt van Formannoy. Vlak voor rust verdubbelde NEC zijn voor sprong door Peter Hendriks, die raak schoot na een hoekschop. De tweede helft was nauwelijks het aanzien waard. NEC-R«4a JC: t-4 Ophof 1-0. 43 Peter Hendriks 2 0 Scheidsrechter Beukman Toe schouwers 3000 NEC. Formannoy WWIemae. 8tMk. Drtes Visser Sijc Visser Msnjnisvn Jew Hendriks. Koenen. Ophof Janssen Peter Hendriks Rads JC: Jongbloed Broeks. Brenman Ehlen Hansren. De Jonf. Meuser Degens R Ie mens (NieHeni Nannlnca Vermeulen Vooraf viel al aan te nemen dat deze wedstrijd In een kwaadaardige sfeer zou starten. Tijdens het recente Rot terdam-toernooi werd PSV door het vijandigste deel van de Feyenoord- aanhang voor rotte vis en nog erger uitgemaakt (het „Van de Kerkhof moordenaar" is inmiddels tot een na tionale voetbal-yell uitgegroeid), ter wijl het PSV-stadion zaterdag in de uren voor de wedstrijd bij het vak waar de beruchte S-side van Feye noord in gestouwd werd. veel weg had van een concentratiekamp. De Bra bantse politie trok zich niets aan van de filosofie dat al te veel machtsver toon het geweld nog wel eens in de hand wil werken (maar toegegeven: afwachtend hopen op een positief ge drag van Feyenoords zogenaamde „Red Army" is waarschijnlijk ook vragen om ellende) en smeet zo'n twintig fans in de boeien. Kortom, de gebruikelijke omlijsting van topvoet bal in de zeventiger jaren; geen pretje om daar met vrouw en kinderen naar toe te gaan. PSV-manager Ben van Gelder heeft de afgelopen jaren regelmatig ver klaard blij te zijn dat hij binnenkort afscheid kan nemen van de bedrijfs tak betaald voetbal. Van Gelder is een beetje moe geworden van alle randverschijnselen, de rellen met de supporters, de voorzorgsmaatregelen die hij steeds in overleg met de politie moet nemen. Maar uitgerekend deze manager („het was koude oorlog van Feyenoord") stookte het vuurtje nog eens op door in het stadion stemming te kweken, toen Feyenoord aanvan kelijk weigerde om de witte shirts voor groene te verwisselen. Afgezien van de vraag wie er nu gelijk had bij dit kinderachtige gezever Feye- noord-manager Peter Stephan die na afloop in de catacomben nog op ru- zle-achtige toon met Van Gelder de batteerde. verdedigde zich met het argument dat zijn club vorig seizoen In Eindhoven ook in het wit had ge speeld. maar toen speelde PSV nog niet in de onlangs weer in ere herstel de rood-witte clubkleuren liet de speaker op gezag van Van Gelder de vertraging van dertien minuten als volgt verklaren: „Dames en heren, Feyenoord wenste zich niet aan te passen en wilde geen ander tenue aantrekken." Dom. oliedom was dat natuurlijk, want het wakkerde de agressie in het veld slechts aan. En de sfeer wós al zo gespannen. Mulder nam zich voor om de wedstrijd zo strak mogelijk te flui ten en trok na 1 minuut en 51 secon den al de gele kaart voor Feyenoords bandietje Roger Albertsen. De Noor schopte Rene van de Kerkhof meedo genloos de lucht in en mocht eigen lijk van geluk spreken dat hij er met geel vanaf kwam. Nog geen tien mi nuten later werd Van Deinsen met een zelfde strafkaart bedacht, omdat hij Koster te grazen nam. En zo ging het maar door. de jacht op de enkels was om misselijk van te worden, al was Brandts dan de laatste die een kaart kreeg, dit voor een ongecontro leerde charge jegens Petursson. Mul der moest in die eerste helft maar liefst 28 keer voor een overtreding fluiten. Stevens. Willy en Rene van de Kerkhof en Brandts enerzijds en Van Deinsen. Albertsen, Notten en Niel-* sen anderzijds gingen het meest on behouwen te keer. Het rechtstreekse gevolg was dat de wedstrijd door het geschop één helft lang een aanflui ting was. Het duel kon op die manier nooit los komen, de potentiële smaakmakers gingen roemloos ten onder in het weerzinwekkende ver langen naar blessures voor de ander. Toch ging Feyenoord nog met een opgewekt gevoel rusten, want vlak voor de pauze had Petur Petursson (sterk in de duels met Brandts, een voorproefje van IJsland-Nederland?) met zijn vierde competitiedoelpunt de Rotterdammers aan de leiding ge holpen. PSV raakte bijna overstuur van die goal, want de Brabanders konden Mulder er niet van overtuigen dat de inleiding bestond uit een in gooi van Albertsen, die door grens rechter Jan Huisman in eerste aanleg aan PSV was toebedacht. Mulder meende echter dat hij het anders en beter had gezien dan zijn assistent de arbiter uit Slochteren stond wat dat betreft in zijn recht en keurde Jan van Beveren grabbelt de bal VE.I1 achter de doellijn vandaan. De gelijkmaker van Feyenoord is een feit. het doelpunt goed. Van der Kuylen wilde In zijn boosheid toen zelfs niet meer aftrappen, maar zag ten lange leste in dat dit een onzinnig initiatief was. PSV. dat na de nederlaag bij AZ'67 absoluut geen nieuwe nederlaag kon gebruiken, moest toen wel alles op alles zetten. En warempel. Feyenoord voelde zich eveneens geroepen om de schande van de eerste helft uit te wissen en koos ook voor een swin gend spektakel. Dóór waren de hoog standjes van Van der Kuylen, de rus hes zonder afwerking van Rene van de Kerkhof en Koster, de lepe acties van Valke. de positief gerichte strijd lust van Poortvliet, maar ook de in telligentie van Petursson (een schit terend talent) en de combinatie kracht van Feyenoord. Bondscoach Zwartkruis was er na afloop zowat lyrisch van: „Dit geeft hoop. Ik heb hier weer eens wat gezien, nadat het de afgelopen weken allemaal nogal tegenviel". Feyenooid-trainer Jezek zou later zeggen: ..PSV was tweederde deel van de wedstrijd beter dan ons, maar in het laatste kwartier hebben wij zeer goed en inoedig gespeeld". En zo was het maat net. want nadat de voor sprong van Feyenoord binnen een tijdsbestek van drie minuten in een 2- 1 achterstand was omgebogen (eerst Van der: Kuylen uit een strafschop, omdat Koster door Nielsen in de heupzwalai was genomen, daarna Poortvliét met een knappe individue le actie (nadat hij de buitenspelval had ontweken) drongen de gasten PSV me|t flitsend spel in een hoek. Van Beyeren trad in eerste instantie zeer bekwaam op bij een hard schot van Albertsen en later ook nog bij een knal vaci Van Deinsen, maar miste falikant op een uithaal van de opge rukte Nielsen. De atletische doelman kreeg de bal niet direct in zijn handen en liet het speeltuig even over de doellijn vallen. Grensrechter Ben Honsbeek had het onmiddellijk en goed gezien en wees met zijn vlag naar het midden, een signaal waar Mulder meteen mee akkoord ging. Toen was het de beurt aan Van Be- veren om zijn immense teleurstelling op de grensrechter af te reageren, maar net als alle heisa die de PSV'ers later over de rol van Mulders assis tenten bleven maken, was dat ge schreeuw gewoon onterecht. Het gemok achteraf had waarschijn lijk iets te maken met het feit dat PSV'ers en Feyenoorders een bloed hekel aan elkaar hebben. PSV-Feyenoord 2-2 (0-1). 39: Petursson 0-1, 64 Van der Kuylen 1-1 (strafschop), 67: Poortvliet 2-1, 80: Nielsen 2-2. Scheidsrechter: Mulder, Toeschou wers: 27.000. Gele kaart: Brandts. (PSV) en Van Deinsen en Albertsen (Feyenoord). PSV: Van Beveren; Brandts. Van Kraay, Stevens (Lubse), Wildschut; Willy van de Kerkhof, Poort vliet, Valke: René van de Kerkhof, Van der Kuy len en Koster. Feyenoord: Van Engelen; Wijnstekers, Nielsen. Van de Korput, Van Deinsen; Albertsen. Notten, Stafleu (Van Til); Van der Lem, Peters en Pe tursson. HeraclesFortuna SC Vlaardingen—Helmond Sp. DS '79Eindhoven GroningenDen Bosch HeerenveenCambuur Volendam—Veendam Telstar—Graafschap WageningenSVV AmsterdamAmersfoort Fortuna SC Den Bosch Groningen Volendam Wageningen Cambuur Graafschap Telstar Amsterdam SVV Eindhoven DS'79 Vlaardingen Heracles VVV Helmond Sp. Amersfoort Heerenveen Veendam Woensdag: Fortuna Slttard-VW, Hel Heracles, Etndhoven-Vlaardingen, D '79, Cambuur-Groningen. Veendam- De Graafschap-Volendam, SW-Tel foort-Wageningen. Topscorers p C 0' EREDIVISIE Henning Jensen e son zijn in de „derde ronde" van topscorer gebleven. Zowel de Deen i Feyenoords IJslander maakte een do totaal kwam daardoor op vier. Vijf s ten in drie wedstrijden twee trelfers (i De lijst van topscorers ziet er als IC Jensen (Ajax) en Petursson (Feyenoa lander (Excelsior), Van der Kuylen u Bommel iMW), Nanninga (Roda JC|g berg (Vitesse) 2. DEN HAAG Het is lang geleden, dat de Zilvervloot het Zuiderpark binnenvoer, maar zaterdagavond haalden de Haagse voetballiefhebbers hem nog eens van stal. En dat mocht best, want ondanks de nipte overwinning (1-0) heeft FC Den Haag tegen AZ'67 een uitstekende prestatie gele verd. Voor de Alkmaarders moet het Zuiderpark zo lang zamerhand wel een hel wor den, want sinds 1972 heeft AZ'67 er niet meer gewonnen. Dit seizoen komt de klap wel licht harder aan, nu AZ'67 in Den Haag zijn eerste verlies- punten moest incasseren. Volgens Georg Kessler is er echter geen sprake van, dat FC Den Haag voor de Alkmaarders een „Angstgeg- ner" zou zijn. Kessler. als altijd na een verloren partij de zelfkritiek zo veel mogelijk omzeilend, had vóór de wedstrijd geen angst bij zijn spelers gemerkt. „Het verlies vindt eerder zijn oorzaak bij AZ dan bij FC Den Haag." merkte hij op. „Van de negen tig minuten waren wij er zeventig de betere ploeg. Dat wij niet wonnen, is te wijten aan de slechte afwerking. De kansen, die we hadden, werden niet afgemaakt." Maar ten slotte geeft hij toch toe: „Ik had het gevoel, dat onze spelers dachten: we hebben nog de tijd, het komt nog wel." Daar zat het hem Inderdaad in. Al vanaf het begin van de wedstrijd le ken de Alkmaarders aan een routine- karwei bezig, dat eventjes afgerond moest worden. De verdediging sloot als altijd uitstekend, maar wanneer er opgebouwd moest worden, gaven enkele spelers niet thuis en daalde het tempo. Het aanvalstrlo Schouwe- naar. Kist en De Graaf kon weinig gevaar stichten, vooral omdat Kees Kist niet van plan leek vermoeid van het veld te stappen. Excuus van Kist later: „Het ging gewoon niet." De gevaarlijke acties van de zijde van AZ moesten dan ook van de voet van verdedigers als Wim van Dongen en Ronald Spelbos komen. Hun harde schoten stuitten echter op de uitmun tende Haagse doelman Hans Galjé, die er blijk van gaf. toch wel een aardig bedrag waard te zijn. De voor Jaan de Graaf ingevallen Pier Tol kon AZ, ondanks zijn actieve optreden, niet stimuleren. Het enige, wat voor de Alkmaarders een stimu lans kon betekenen, was een doel punt van FC Den Haag. Dat doelpunt kon niet uitblijven. FC Den Haag speelde het spelletje intelligent mee. Aanvallen van AZ werden in alle rust opgevangen, waarna een snelle tegen stoot weer gevaar voor het doel van Eddy Treytel opleverde. Piet de Vis ser: „AZ is erg sterk in het opbouwen vanuit de verdediging, waarna het team je overvalt. Wij hebben dit stap je voor stapje opgevangen, en met succes." Dat de aanval van FC Den Haag nog ongeorganiseerd te werk gaat, mag de Hagenaars worden vergeven. In de uit drie man bestaande voorhoede, spelen André Wetzel en Ron Good- lass dit seizoen voor het eerst mee. Goodlass werd door Henk van Rijns oever aan banden gelegd, maar be wees met enkele goede acties, dat hij zich in Den Haag beter in zijn ele ment voelt, dan bij het Bredase NAC. Piet de :Visser heeft de Engelsman aangetrokken om het publiek een idool te geven, maar het is duidelijk, dat die rol hem niet ligt. Goodlass valt liever niet op, om daarna de kans van zijn 'leven te krijgen. Wie een grotere kans heeft de vedette van het Haagse publiek te worden is Henk van Leeuwen. De centrumspits blijkt door de verjonging van het team gretiger te zijn geworden. Tij dens de 'eerste drie kwartier hield hij Treytel al bezig met harde afstands schoten en tien minuten na rust rond de hij met een schitterende kopstoot de voorzet van Aad van Bergenhene- gouwen af: 1-0. Deze Van Bergenhe- negouwem is één van die jonge spe lers, waarop Piet de Visser zijn hoop heeft gericht. De middenvelder is pas achttien'jaar, maar liet zien heel wat in zijn imars te hebben. De jonge voetballers worden volgens het plan van de Visser opgeleid door de routi niers Aad Mansveld. Lex Schoenma ker en Dick Advocaat, die nog van de Chicago Sting moet terugkeren. De Visser, die met de minuut meer geest drift in zijn woorden verwerkt: „Het concept van het 'team is nog niet helemaal klaar. Het middenrif is vooral gebaseerd op Jonker en Advo caat. Wanneer Jonker weer fit is en Dick Advocaat terug is uit Amerika, gaat het hele elftal beter spelen. Daar ben ik van overtuigd." FC Den Haag bleek gedurende de laatste tien minuten zelfs professio neel genoeg de voorsprong vast te houden, ondanks het slotoffensief van AZ. Henk van Rijnsoever werkte de bal nog onbereikbaar voor Galjé op de lat, maar de Kessler-formatie miste het geloof in eigen kunnen om nog langszij te komen. FC Den Haag-AZ'67 1-0. (0-0). 56 Van Leéuwen 1-0 Scheidsrechter: Keizer Toeschouwers. 8100 Gele kaart voor Mansveld (FC Den Haag). FC Den Haag: Galjé. Van Vliet. Mansveld, Wickel en, Korcvaar; Tempelaar (Jonker), Van Ber genhenegouwen Schoenmaker. Wetzel. Van Leeu- EERSTE DIVISIE Het heelt weinig de Amsterdam-speler Kamphues zot ruk bovenaan de topscorerslljst v: divisie hebben geplaatst. Tegen SC maakte hij vier doelpunten. Hij moe do Hazelhekke nog boven zich duld#n nlngen-speler bracht met een trefle er zijn totaal op vijf. De topscorerslljst: ke (Wageningen) 5. 2. Kamphues (FC 4, 3 Jacobs (De Graafschap), Kramer en Van Der Ham (DS'79) 3., 6. A. (Cambuur), Peltzer (Cambuur), Lalt cles, Pala (FC VWl, Van Vijfeiken G. Muhren (Volendam), Kraal (Volei (Veendam). Van Der Meer (Telstar) star). Titulay (Fort. SC) en Van Der ven) 2. Sporttoto De winnende kolom ziet er als volgt u 1-3-1-2-3-2-1-1-1. De eerste pjoe bedraagt bijna 89.000 gulden. Lotto AZ'67: Treytel. Van Rijnsoever. Van Dongen. Spelbos, Hovenkamp: Metgod, Arntz. Nygaard; De Graaf (Tol), Kist. Schouwenaar. WESTDUITSE LOTTO De winnende getallen in de Westdul 14 - 17 - 20 - 40 - 42 - 48 Reservegetal van 'Splel-77' is: 9298301. BELGISCHE LOTTO De winnende nummers in de Belgisi >1. 5 - 8 - 22 - 23 -32 - 33. Het bijkomen! i door Richard Matthijsse ROTTERDAM Dat Sparta zaterdagavond in een bar slecht duel Haarlem met 3-0 terzijde schoof, was prettig voor de gemoedstoestand van trainer Mircea Petescu. De Roemeen doet er echter goed aan weinig waarde te hechten aan dit resultaat, omdat de Haarlemmers hun uiterste best hebben gedaan de winstpunten bij hun tegenstander te laten. Barry Hughes, de trainer van Haar lem. die ook nog wel eens emstig kan zijn, merkte na afloop terecht op dat zijn elftal een verschrikkelijke wan prestatie had geleverd en dat het eigenlijk mogelijk moest zijn straf- punten uit te delen. Hughes doelde niet op de eerste twintig minuten na rust, toen Haarlem met de voor Kle- ton ingevallen Abe van der Ban via een aantal ijverige acties zowaar kans zag de defensie van Sparta voor problemen te plaatsen. De problemen waren echter niet van dien aard dat een klassedoelman als Pim Doesburg er zich van zijn apropos door liet brengen. En zo moest Haarlem zonder punten en zonder een tegentreffer huiswaarts keren. Arme Hughes, want een per spectiefloos seizoen ga Je met deze ploeg tegemoet. De 2-2 score in de allereerste thuiswedstrijd tegen MW had hem wellicht de illusie gegeven dat de positie van zijn team na drie wedstrijden wat florissanter zou zijn, maar na de nederlagen tegen FC Den Haag en Sparta weet de Brit wel beter. De Haarlemmers beschikken weliswaar over een uiterst talentrijke libero (Ruud Gullit), maar daar houdt het dan ook mee op. Althans tegen Sparta kwam er. met uitzondering misschien van de jeugdige Nijdam en invaller Van der Ban. niemand boven de grauwe middelmaat bovendrijven. Zelfs Frank Kramer, doorgaans toch nog altijd goed voor een paar aardige oprispingen, liet zich niet zien. Zijn bewaker Luuk Balkestein, die toch niet bepaald tot het type spelers gere kend kan worden dat het zijn tegen standers onmogelijk maakt iets te presteren, had geen kind aan de tele visiepresentator. Sparta-aanvaller Van Tiggelgen maakt het de Haarlem defensie moeilijk. Diep ongelukkig moet zich ook Piet Huyg hebben gevoeld. De lange Haar lemmer :begon de wedstrijd op het middenveld, omdat Hughes meer ver- I trouwen heeft in het koppel Gullit- Verkaik, maar na rust dook hij weer in de laatste linie op. „Daar heb ik altijd gespeeld, maar als de trainei iets anders wil proberen, leg je je daar noodgedwongen bij neer. Ik voel me op het middenveld absoluut niet thuis", erkent Huyg. die dat dan ook nadrukkelijk liep te bewijzen. Ook over Sparta is nog weinig posi tiefs te melden. De ploeg had het grootste geluk dat de Haarlemmer Terrie Hendriks de Rotterdammers te hulp schoot bij een overigens fraaie solo-actie van Van Tiggelen. In een poging het dreigende gevaar te keren, joeg Hendriks de bal in plaats van naast het doel onder het lichaam van zijn doelman door: 1-0. En dat was net wat het met weinig zelfvertrouwen acterende Sparta no dig had. Dat het in de eerste helft via een één-twee tussen Jansen en Van der Gijp door eerstgenoemde 2-0 werd en kort na rust via een kopbal van de jeugdige Ron Stevens zelfs 3-0 deed bij de slechts 4000 toeschouwers de verwachting ontstaan dat de Rot terdammers de ketenen van zich af zouden werpen. Niets was echter min der waar. Er ontwikkelde zich een duel waarvoor een zichzelf respecte- m ti rende amateurclub zich toe zou hebben geschaamd. C ïu lukte, geen speler werd go speeld, zeer tot ergernis vai lerende doelman Doesbu bloeddruk tot ongekend moet zijn gestegen. Het wachten is bij Sparta p. Geels, die zich de komeif weer in verbinding met dr stelt om zijn ontstoken adj te laten onderzoeken. „Ik lf\ steeds last van. maar ik binnenkort de training te hl liet Geels zaterdagavond v is voor Sparta te hopen, df* malige vaderlandse tops< oude vorm weer snel te pakT", maar dan zullen de Rotte le hun spel ook wat meer op h aanwinst moeten afstemrr heeft hoge verwachtingen gang Schwarz, maar waarcL?: gebaseerd heeft de Oosten geen seconde kunnen aant r. B. ter Van Ettekoven. Toeschouwers: Sparta: Doesburg, Jansen. Van Oa) Stuy, Van de Herik. Van Tiggelen. Van Zoest, Holverda (Van der Stevens (Vcrbeeki Haarlem: Boersma. Masclield. Huy| orge. Hendriks. Kramer. Kleton (1 Melgers. Gullit. Nijdam (Bocklingl. es )Ub: d •1 'Jul y( ir.

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 10