Israël Expref kadobon kibboetstours huishoudku1 schooT levendig' met dl krant er FAMILIEBERICHTEN Orthopaedlsche schoenen STAAT ZATERDAG 25 AUGUSTUS 1979 TROUW/KWARTET kunnen van maandag tot en met vrijdag tekto nisch van 9 00-19 30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456 Op zondagavond is dit alleen mogeli|k van 18.00-20 00 uur. Anne en Henk hartelijk gefeliciteerd met jullie verloving. Jelke proficiat groeten van Abraham. Getrouwd Joke Hebei Nick ten Kate 24 augustus 1979 Van Lennepkade 44-1, Amsterdam. Welkom Anna Henk nog van harte. Wij blijven de krant lezen! Fam. Griffioen en Swijnenburg en verdere aanhang. Getrouwd op vrijdag 24 aug. 1979 P. Braam wedn. van H. Visser G. Oudman wed. van M. van der Molen Wij hebben deze dag dankbaar en blij gevierd met onze kinderen en kleinkinderen. Dorpsstraat 286 9605 PH Kiel-Windeweer Mien (Willemina) van der Houwen Jo (Johannes Jacobus) Bettink geven, mede namens de naaste familie, u er dank baar kennis van dat wij op woensdag 29 augustus hopen te mogen beleven dat wij dan 50 JAAR GETROUWD ZIJN Gelegenheid tot feliciteren voor de bewoners en bewoonsters, het bestuur, de directie en de overige personeelsleden van „Ewoud's Bejaardencen trum" op woensdagmorgen 29 augustus tussen 10.00 en 11.30 uur in het b.g. Bejaardencentrum, Jan van der Heydenweg 2, te IJsselstein (U). En voor onze andere relaties op woensdagmiddag op dezelfde datum tussen 5 en 6 uur in het „Kerkelijk Centrum" van de Gereformeerde kerk „De Poort", Andorrastraat 2, te IJsselstein (U); (zij-ingang). De -korte- Andorrastraat „loopt" van de Frank rijkstraat -zijstraat van de Utrechtseweg- naar de Poortdijk t.o. de huisnrs. 97-99. IJsselstein (U), augustus 1979 „Ewoud's Bejaardencentrum" kamer 01 Jan van der Heydenweg 2 Wij waren gedurende 25 jaar het laatste kostersechtpaar van één van de grotere kerkgebouwen van de nü nog dusge naamde gereformeerde-Wereldkerk te Amsterdam-Cen trum, Kerkstraat 107, n.L de al buitengebruikgestelde en gesloopte ..Haarlemmerpoortkerk", Planciusstraat nr. 19 te Amsterdam-C. Wij hopen het nog te mogen beleven dat, in Gods naam en kracht, het duizelingwekkende van die dui zenden namen, die aan Gods kerk. in de héle wereld, zijn gegeven, in één klap bijbelsrevolutionair-radikaal wegge vaagd wordt. En de Ene en Enige wereldkerk gesticht wojrdt, mét de bijbels alléén maar legitieme naam van: van de bijbelse Hoge. Verheven, Heilige. Here God. (Al is het „alleen" maar om de Geloofwaardigheid om zending en evangelisatie te kunnen en mogen, „bedrijven".) En de Wereldkerksynode dan Gods Woord de Bijbel zuivert van de vele negatieve, treurige, sombere, vermenselijkte, platvloerse aardsmaterialistische, egoistische en egocentri sche ingevoegde „Gods" —t en „hemel" beelden. En dan óók nooit meer ondoordacht oneerbiedig het woord „God" alléén (durven) neerschrijven of uitspreken, maar altijd met (op z'n minst): „de Here God" of „de Here Jezus". Want: mede dóórdoor, is het tot het vermenselijken van de Here God of van de Here Jezus néór óns lóóg nivo gekomen dat wij zo vlotjes óndoordacht oneerbiedig over, van en tot de Here God spreken of er over schrijven. En weer méde dóór het laatstgenoemde, dat de bijbels- ongelovigen ook ondoor dacht tot zelfs de ergste en ergerlijkste vloeken komen. Uit dit alles volgt dat er alléén, vanuit het bijbelscritische moderne scheppings- en ontwikkelingsgeloven (met dus de ingebouwde evolutie) en de daaruit voortvloeiende Altijd weer opnieuw vernieuwingsgeloven, te denken en te geloven. En dóórdoor open, openhartig, ruimhartig, beweeg lijk, dynamisch, geheiligd speels ernstig kan zijn. (zoals bij de N C R V en de I.K.O.N. Wij danken U Heer! Hoera!) En de bijbel óók zo geschreven wordt dat iedereen meteen vlot kan lezen, wat er stóót En ook wat daarmee bedóéld wordt. Want dAt móét toch wel Gods bedóéling geweest zijn met dit kostbaarste boekgeschenk als het geschenk voor het héle leven. (Schakel daarbij vooral de kunstenaars in, zij zijn toch door de Here God de Hoogstbegenadigde begaafden voor dit Allerbelangrijkste werk. door hun uitbeeldend vermogen). En de eenheid dus zóver gaat dat het Alles omspant. En er zo ook niet alleen eensgezindheid is, maar er ook eensluidend en eenstemmig gesproken, geschreven én georganiseerd wordt. En dAt dan zal blijken de werfkracht te zijn om de Here God op zijn wijze te dienen. Het moet dus óók zó worden dat de wereldkerksynode een Wereldkerkbijbeluit gave verzorgt voor Alle gelovigen vóór en in de hele wereld met uitsluiting van de mogelijkheid dat anderen dat óók zouden mogen doen. En de handel in dure, luxe en curiositei tenbijbels moet kunnen worden verboden op grond van gódslasterlijk te zijn. Om zó tot de viering van de bruiloft van het Lam Gods te kunnen komen voor alle mensen op de héle wereld, die hun zonden beléden hebben en door inkeer, Gods wil te zijn gAón dóén. En hun zonden dan zullen worden verzoend, vergeven en weggedAAn. (Om gezondheidsredenen kunnen wij op eventuele in- of ontstemmende reacties op het bovenstaande niet persoonlijk of telefonisch reageren, maar uitsluitend schriftelijk). Dankbaar en blij, dat God hen zo lang voor elkaar en voor ons heeft gespaard, hopen wij D.V. 4 september 1979 te gedenken, dat onze ouders en grootouders C. Anbeek P. Anbeek v.d. Poel 50 jaar zijn getrouwd. Een ieder, die hen wil feliciteren, is van harte welkom na 19.30 uur in Restaurant Rotisserie „La Montagne", Kerkewijk 115, Veenendaal. E. D. Lagerwey-Anbeek Piet en Wifma. Nellie, Tineke Veenendaal G. J. Anbeek J. Anbeek-Kempen Cees en Ingrid, Ellie, Martin. Woudenberg D. Anbeek Y. Anbeek-Reitsma Tine. Nellie, Corinne. Barneveld P. v. Ginkel-Anbeek A. v. Ginkel Wim, Kees, Ton. Peter. Veenendaal J. Anbeek J. Anbeek-Weppelman Marcel. Veenendaal. Mulderslaan 83. „Ziet des Heren oog is over degenen die Hem vrezen". Danlcbaar en tifij laien wij u weten dat onze ouders, opa en oma G. Stins G. Stins-Ploeger D.V. woensdag 29 augustus a.s. 50 jaar getrouwd zijn. Wilt u hen hiermee feliciteren dan is u van harte welkom op die dag vanaf half acht in „Trefpunt", Dorpsstraat 41, Broek op Langedijk. Broek op Langedijk: J. Giltjes-Stins K. Giltjes G. de Bree-Stins Alb. de Bree M. Vijn-Stins P. Vijn J. Stins G. Stins-Bolt en kleinkinderen. Broek op Langedijk, augustus 1979 Dijk 116. 1939 23 augustus 1979 Steffen en Amarens Veenstra-Giliam Dankbaar en blij hopen wij dit heuglijke feit vandaag in familiekring te vieren. Psalm 103. Zeist: Jan en Fietje Leeuwarden: Sjirk Geldermalsen: Henk en Botty Zuidlaren: Anneke Bovenkarspel: Hottem en Marja Groningen: Janke Dronten: Johan en Thea Amsterdam: Foekje Weesp: Amarens en Marco en kleinkinderen. 25 augustus 1979. Falkejacht 21, 2954 EJ Hardegarijp. „Wentel uw weg op de Here en vertrouw op Hem en Hij zal het maken." Levend in het vertrouwen dat spreekt uit hun trouw- tekst, hopen wij dankbaar en blij op 14 september het 40-jarig huwelijksfeest te vieren van onze ouders en grootouders A. J. Huurman C. S. Huurman-De Does Gelegenheid tot gelukwensen op vrijdag 14 septem ber 1979 van 17.00-19.00 uur in de „Open Haard", Willem de Zwijgerlaan 3, achter de Beatrixkerk te Ede (Gld.). Haarlem: Marianne Huurman Ede: Coos en Machteld Huurman Marike, Els en Jaap. Westervalge 70, 9989 ED Warffum. In plaats van kaarten U was er gist'ren, Heer, U bent er nü, én morgen, en elk moment legt U op ons Uw Hand; wij weten, dankbaar, ons bij U van dag tot dag geborgen Op vrijdag 31 augustus a.s. is het 25 jaar geleden, dat wij Jaap Kottier en Marietje Kottier-Crull zijn getrouwd. Noorderweg 1, 7681 CB Vroomshoop. Allen, die ons willen feliciteren, geven wij daarvoor graag gelegenheid op zaterdag 1 september 1979, 's middags van 17.00-19.00 uur, in het Geref. Jeugdcen trum „Irene", Julianastraat 18 te Vroomshoop. Op 1 september 1979 hoopt de heer Sj. Meekma te herdenken dat hij 25 jaar aan het christelijk onderwijs in Zaandam verbonden is. Graag willen wij U in de gelegenheid stellen hem en zijn echtgenote geluk te wensen waarvoor er een receptie gehouden zal worden vrijdag 31 augustus a.s. van 20.30-22.00 uur in de bovenzaal van de christelijke basisschool „Zaandam West", Ooievaars- straat 45, Zaandam. Namens het bestuur A. Draaisma, voorzitter M. Hartog, secretaris. Zondag 1 Heideb. Cath. Voor ons geheel onverwacht heeft God tot Zich genomen mijn lieve vrouw, onze onvergetelij ke moeder en oma Marijtje Mooi-Oyevaar op de leeftijd van 66 jaar H. Mooi A. de Vries-Mooi J. de Vries Jan Herman Marijke Cora Cees 2034 BA Haarlem, 23 augustus 1979 Frankrijklaan 34 De overledene is thuis opgebaard. De rouw dienst zal D.V. worden gehouden dinsdag 28 augustus om 14.00 uur in de Ned. Hervormde Kerk aan de Dorpsstraat te Broek pp Lange dijk, waarna de teraandebestelljog zal plaats hebben omstreeks 14.30 uur op de begraaf plaats aldaar Na de plechtigheid is ez gelegenheid tot, condo leren in het gebouw Irene te Broék op Lange-' ^dljk. Vertrek vatr huis •omstreeltsJ J,i Hetzij wij dan leven, hetzij wij sterven. Wij zijn des Heren. Rom. 14 8, 13 Heden heeft de Heer onverwachts uit onze familiekring tot Zich genomen mijn lieve vrouw, onze zorgzame moeder en grootmoeder Minke Potma geb. 11 sept 1906 te Sneek echtgenote van Arjen Ronner Maarn: A. Ronner Vianen: H. M. Brouwer-Ronner Y. L. C. A. Brouwer Aalsmeer: H. Ronner E. J. Ronner-van Enk Nuenen: T. J. Alink-Ronner J. B. Alink Amstelveen: M. Regenboog-Ronner R. W. T. Regenboog Rosmalen: P. Th. Ronner J. C. Ronner-Evenhuis Kerkrade: H. Ronner M. H. Ronner-Keulen Maarn: L J. Ronner en kleinkinderen. Maarn, 23 augustus 1979. Klein Amsterdam 7 Geen bloemen. De rouwdienst zal gehouden worden dinsdag 28 augustus a.s. om 13.30 urn- in de Geref. Kerk, Ophelealaan 247 te Aals meer waarna aansluitend de begrafenis zal plaatsvinden om plm. 14.15 uur op de Algeme ne Begraafplaats aldaar. Na afloop van de begrafenis is er gelegenheid de familie te con doleren in het gebouw „het Baken", bij de Geref. Kerk. Op donderdag 23 augustus voor ons nog geheel onverwacht nam de Here tot Zich onze lieve schoonzuster en tante Minke Potma echtgenote van Arjen Ronner op de leeftijd van 72 jaar Gij zult mij leiden door Uw raad en daarna mij in heerlijkheid op nemen". Psalm 73:24 Leeuwarden: E. Ronner J. Ronner-Schilstra Drachten: I. Ronner neven en nichten Het behaagde de Heer uit onze familiekring tot Zich te nemen, mijn schoonzuster en onze tante Maria van Walraven op de leeftijd van 74 jaar. Boskoop: A. H. van Walraven-de Zeeuw Oosterbeek: M. Bouman-van Walraven B. Bouman Haastrecht: J. G. van Walraven M. J. van Walraven-Prummel Nieuw-Lekkerland: T. H. Beinema-van Walraven Haarlem: C. Walraven-van der Ven Dordrecht: A. J. van Walraven D. C. B. van Walraven-Boot Williamstown: (Canada): P. G. van Walraven B. van Walraven-van der Ven Diemen: I. G. Bakker-van Walraven H. Bakker Boskoop: W. G. van Walraven A. van Walraven-van Wijk Dordrecht, 24 augustus 1979 Reeweg 85 Corr.-adres: Abeelstraat 108, Dordrecht. De overledene ligt opgebaard in de rouwka mer van het Gemeenteziekenhuis, Bankastraat 57 te Dordrecht Gelegenheid tot afscheidne- men aldaar maandag 27 augustus van 18.45- 19.30 uur. De crematieplechtigheid zal plaatsvinden dins dag 28 augustus om 10.45 uur in het Crematori um Rotterdam-Zuid, Maeterlinckweg 101 te Rotterdam. Na de plechtigheid is er gelegenheid tot condo leren in de ontvangkamer van het cremato- Nooit kan 't geloof te veel verwachten. Uit Canada ontvingen wij het bericht dat na een langdurige ziekte is overleden onze schoondochter, schoonzuster en tante Martha Maria Light-Plooy Amsterdam, 23 augustus 1979. Uit aller naam: P. W. Licht Sr. Olympiaweg 98 hs., Amsterdam. Met ontroering geven wij kennis van het plot seling overlijaen van ons bestuurslid Mr. H. K. J. Beernink Met grote toewijding en inspanning heeft hij onze Stichting Burgerschapskunde gediend. Bestuur en directie gedenken hem met grote dankbaarheid. Prof. Dr. G Kuiper, voorzitter Tli. J. Schouten, directeur. Leiderdorp, 22 augustus 1979 De genade die God schenkt is het Eeu wige Leven. Na een langdurig gedragen lijden is van ons heengegaan mijn lieve man, onze zorgzame vader, behuwdvader, grootvader en overgroot vader Jacobus van Duin in de leeftijd van 79 jaar. Hij is in zijn leven een voorbeeld voor ons allen geweest. Amstelveen, F. van Duin-de Bondt Amsterdam, M. D. Zwart-van Duin Chr. Zwart Amsterdam, W. C. Geuzebroek-van Duin J. Geuzebroek Hoofddorp, B. Th. de Vi6ser-van Duin Amsterdam, Jac. van Duin M. A. van Duin-Martens Amstelveen: F. H. M. Haverman-van Duin J. R. Haverman kleinkinderen en achterkleinkinderen Amstelveen, 21 augustus 1979 Nassaupark 7 Correspondentie-adres: Chr. Zwart Amstelveenseweg 219', 1076 CN Amsterdam Na wens van de overledene heeft de crematie in familiekring plaatsgevonden. Vertrouwend op zijn Heiland ging van ons heen onze beste broer Jaap van Duin echtgenoot van Toos de Bondt. Amstelveen, 21 augustus 1979 Delfzijl: E. van Duin-Gout Ermelo: H. J. van Duin Rotterdam: N. van Eijsden-van Duin. De Heere is mijn Herder mij ontbreekt niets psalm 23 God heeft op Zijn tijd uit haar lijden verlost onze lieve zorgzame moeder en oma Jansje Poelarends sinds 3 augustus 1968 weduwe van Arend ten Kleij, op de leef tijd van 59 jaar. Wij zijn dankbaar voor de vele zegenin gen die we met elkaar hebben genoten. Kinderen en kleinkinderen 8307 BD Ens 24 augustus 1979 P. Aemiliusstraat 44. De rouwdienst is be paald op dinsdag 28 augustus om 11.00 uur in de Geref. Kerk te Ens, waarna de be grafenis zal plaats vinden op de algeme ne begraafplaats te Ens. Gelgenheid tot condoleren na de be grafenis in het ge bouw bij de Geref. Kerk. Geen bezoek aan huis, geen bloemen. Heden overleed op bijna 92-jarige leeftijd lieve schoonzuster en Tante Jacobje Antonides neven en nichten Schildwolde: J. van der Deen A. van der Deen-Petersen Zuidwolde Dr.: J. van der Deen In ons programma o.a. rondreizen, Israel Zwerltochten, hotels, fietstours, autotours, kampeerreizen, Sinai desert tours, duikreizen (ook voor beginners). Jerusalem/Nathanya/Sinai- arrangementen, goedkope vluchten en vele Kibboetsreizen (4,5.6 weken ol 3 maanden). Bel ol schrijf voor het volledige programma! tel. 020-24 6191 Israël Express/Kibboets Tours Th. W. Verwoerd Meidoornlaan 3, Lopik 03475-1480 geef 's een kram weg Geef'm aan uw zoon of dochter, die 't huis uit gaat, geef aan een goede vriend of aan een ander, die u na aan het hart ligt Li koos uw krant naar uw eigen levensinstelling, uw eigen smaak en uw eigen stijl. Daarom, als u uw eigen krant geeft,geeft u een kado met een heel persoonlijk accent. En dat maakt het extra waardevol. Geef daarom Trouw! Bezorg voortaan iedere dagTrouw bij: naam adres tel plaats Hel abonnementsgeld wordt per kwartaal/per jaar voldaan door: adres plaats tel Ik stel er wel/geen prijs op dat de ontvanger wordt meegedeeld wie dit abonnement schenkt. In open envelop zonder poslzegel inzenden aan Trouw-Kwartet. Antwoordnummer 2792. Amsfert)

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 10