Sluipverkeer in Leidschendam blijft bij RW 14 Krantenbezorger los Pieters Mest de Nutsspaarbank voor z'n eigen Piek-Fijn-rekening. En straks óók voor zijn bromfietsverzekering! Haagse relmakers' veroordeeld tot r gevangenisstraffe^ Protest tegen Argentijnse zanggroep Steun werkgevers voor beleid tegen Arabische boycot Nieuw fietspad NABEZORGING VAN DE KRANT Van vier tot acht weken Wegblokkade bij Zoetermeer Provincie: regels voor windsurfen) E i NUTSSPAARBANK E DONDERDAG 23 AUGUSTUS 1979 REGIO DEN HAAG TROUW/KWARTET Van een onzer verslaggevers DEN HAAG De aanleg van de Verlengde Landschei- dingsweg tussen Den Haag-Mariahoeve en het verkeers plein Leidschendam (rijksweg 14) zal niet de bijdrage leveren aan de vermindering van het sluipverkeer door Leidschendam. die van veel kanten ervan verwacht wordt. Integendeel, doordat die plaatsen beter bereik baar worden, zal rijksweg 14 Juist leiden tot een verhoog de verkeersdruk op de Noordoostelijke Haagse wijken en Leidschendam. Zo luidt kortweg de reactie van dne actiegroepen, die zich in de Haagse regio met verkeersproble men bezighouden, op de blokkade die een groep Leidschendammers maandagmorgen tijdens het spits uur op een aantal sluipwegen in Leidschendam hebben gehouden Die Leidschendammers hebben van minister Tuijnman (verkeer en waterstaat) spoedig een posi tieve beslissing over de Verlengde Landscheldlngsweg geölst. De Raad van advies voor de ruim telijke ordening (RARO) heeft in middels blijkens een intern advies aan minister Tuijnman en zijn col lega Beelaerts van Blokland (volkshuisvesting en ruimtelijke ordening) de aanleg van rijksweg 14 afgeraden. De rARO is een be langnjke groep verkeersdeskundi- gen. die officiële adviezen aan ver keer en waterstaat doet. Dagelijks passeren zo'n 25.000 au to's de Leidschendamse sluiprou tes. De blokkade van maandag was daartegen gericht. Ook na de opening van de Utrechtsebaan is dit ongewenste verkeer niet min der geworden. De drie actiegroepen de Werk groep Milieubeheer Leiden, de Werkgroep Dooievaar en de Aktie- groep ..Weg Landscheidingsweg" verwachten van rijksweg 14 echter geen verlichting van die verkeersdruk De rijksweg ver groot de bereikbaarheid van het winkelcentrum Leidschenhage. wat. aldus de actiegroepen, ten koste zal gaan van de leefbaarheid in de omliggende buurten en van het oude winkelcentrum van Leid schendam. De gemeentebesturen van Leid schendam en Den Haag zijn voor standers van de aanleg van de Verlengde Landscheidingsweg. Rijksweg 14 is een onderdeel van het al gedeeltelijk voltooide rond wegenstelsel („Hoefijzer") rond Den Haag. In officiële verklarin gen zeggen de gemeentebesturen te verwachten dat het Hoefijzer veel doorgaand verkeer uit de ste den zal houden Voor de voltooiing van het Hoefijzer moeten nog en kele miljoenen guldens op tafel komen. RARO-advies De RARO bevestigt in zijn advies aan minister Tuijnman de nega tieve verwachtingen, die de actie groepen van rijksweg 14 hebben. De raad legt een relatie tussen de stedelijke verkeersproblemen en de aanleg van rijkswegen buiten de steden. Te weinig wordt bij nieuwe rijkswegen rekening ge houden met het effect, dat die wegen op nabijgelegen steden zul len hebben, zoals een verhoging van het verkeersaanbod. Een schadelijk neveneffect van de vol tooiing van het Hoefijzer kan vol gens de RARO een ongewenste vergroting van de bereikbaarheid van de Haagse agglomeratie per auto zijn. Volgens de RARO kan de aan rijksweg 14 toegedachte functie (grotere ontsluiting van het zaken- gebied bij het Haagse Benoorden en Bezuidenhout) makkelijk over genomen worden door de Utrecht se Baan en de daarop aansluiten de Zuid-Hollandlaan en Konings kade Overigens is rijksweg 14 wel opge nomen in het Structuurschema Verkeer en Vervoer, waarin onder meer de aanleg van wegen voor de komende Jaren gepland is. Dit structuurschema wordt nog dit jaar door de vaste kamercommisie voor verkeer behandeld. door Adr. Hager DEN HAAG Onder auspiciën van de ambassadeur van Argen tinië trad gisteravond in Diligen- tia op de Gruppo Vocal Arsis. Een vocaal ensemble bestaande uit zes in rode avondjaponnen gestoken dames en vijf heren in wit colbert en zwarte pantalon. Buiten, op het Lange Voorhout, de monstreerde het solidariteitskomité Argentinië-Nederland. Door middel van pamfletten protesteerde men te gen dit optreden, dat „een bewijs van het feit hoe weinig de Argentijnse militairen en de ambassadeur geven om de rechten van de mens en het volk van Argentinië" werd genoemd. De leden van de Grupo Vocal Arsis zijn. volgens Informatie, studenten dus amateurs die een hoge graad van bekwaamheid hebben bereikt Zij zongen werken van componisten die in ons land zo goed als onbekend zijn zoals Isella. Luna, Manzi en Piazzolla. alleen Ginastera heeft naam ge maakt. Hun zang lijkt beïnvloed door de wijze van zingen van Amerikaanse ensembles, staande in een kring en met beweging van het gehele lichaam. De klank benadert de ..harmony sing ing". waarbij men in deze groep meer eenheid zou kunnen bereiken als de leden minder solistische ambities aan de dag zouden leggen. Doch dat neemt niet weg, dat de samba, de tango, de cancion en dergelijke blij moedig. levendig, effectvol naar voorbeeld van de Swingle Singers en sfeervol werden voorgedragen. En om die sfeer, om dat stukje Argen tijnse volksmuziek ging het meer dan om professionele perfectie. Zij zijn per slot studenten die graag zingen en dat werd door de aanwezigen bij zonder gewaardeerd. DEN HAAG (ANP) De werkge versorganisaties VNO en NCW vin den dat overheidsoptreden gewenst is. als de Nederlandse rechtsorde door de zogenaamde Arabische boy cot zou worden aangetast. Zij hebben dit gisteren laten weten aan de Twee de-kamercommissie die een onder zoek heeft ingesteld naar de boycot. Bij de Arabische boycot gaat het on der andere om de zogenaamde „niet- jood verklaringen". Het kabinet kon digde enige weken geleden aan om bepalingen ln het wetboek van straf recht tegen discriminatie, zoals het afgeven van „niet-jood verklarin gen". te verscherpen. WASSENAAR Tussen Wassenaar en Den Haag komt een nieuw fietad. De provincie heeft dinsdag meege deeld dat met de gemeente Wasse naar overeenstemming is bereikt over een fietspad tussen het raad huis de Paauw in Wassenaar en de Zijdeweg in Den Haag. Het fietspad zal voeren langs de landgoederen, die aan de beboste kant van de rijks straatweg liggen. Het pad wordt tot stand gebracht door enkele bestaan de paden met elkaar te verbinden. De aanleg, die naar verwachting bin nen een jaar kan beginnen, kost 130.00 gulden. Op de foto: Eén van de al bestaande fietspaden in het ge bied. Nu nog moet de fietser op de bestaande paden telkens terugfiet- sen naar de Rijksstraatweg om zijn weg naar Den Hadg of Wassenaar te kunnen vervolgen. ADVERTENTIE Uw krant onverhoopt niet ontvangen? Als u voor 12 uur belt wordt de krant zo vlug mogelijk, maar in ieder geval dezelfde dag nog, bij u nabezorgd. In DEN HAAG. VOORBURG en RIJS WIJK kunt u bellen nummer 070-469445. In DELFT nummer 015-132519, b.g.g 070-469445. Voor LEIDEN nummer 070-469445. DEN HAAG De eerste Haagse relmakers. die bth waren bij de ongeregeldheden van de algelopen wet», wijken Oud-Scheveningen, Spoorwijk en Schilderij door de politierechter gisterochtend veroordeeld. Er>« straffen uitgedeeld variërend van vier tot acht weke? Politierechter mr P. A. Offers behan- delde in het Paleis van Justitie te Den Haag de eerste zaken. In het totaal zullen zich achttien relmakers moe ten onderwerpen aan het oordeel van de rechter. Officier vtm Justitie mr J. Th. de Wit had vier weken geëist tegen een man, die terecht stond voor zijn aandeel in de ongeregeldheden op de Hoefkade. Volgens een agent van de mobiele eenheid had de man een molotov cocktail gegooid naar de politie. De verdachte zelf verklaarde dat hij „slechts" een leeg bierflesje had ge worpen naar de ordehandhavers. Drie 19-jarige jongens uit de Molen wijk werden veroordeeld tot twee maanden, met aftrek van voorarrest. De Officier van Justitie had drie maanden geëist. De jongens beken den stenen naar de politie gegooid te hebben, ruiten van drie winkels en een Chinees restaurant in de Molen wijk te hebben vernield en drie gesto len auto's op een vuur te hebben gereden. Het motief dat de jongens, die door ZOETERMEER (ANP) Boze vrachtwagenchauffeurs hebben gis termiddag met een groot aantal wa gens de toegangswegen naar Zoeter meer vanaf de rijksweg Den Haag- Utrecht geblokkeerd. Daarmee pro testeerden ze tegen de bekeuringen die de politie daar sinds enige tijd uitdeelt aan chauffeurs die ladingen puin vervoeren zonder deze met een zeil af te dekken. De zeilen zijn nodig om te voorkomen dat er puin op de weg valt. MOSLIMFEEST In de Mobarak Moskee aan de Oostduinlaan 79 te Den Haag zal om het einde van de vastentijd, de Ramadan, te vieren een dienst worden gehouden. Ook niet-Moslims zijn welkom op vrijdag 24 aug. Aanvang: 10 uur. de Officier van Justitie f werden genoemd, voordak gen hadden, bleek „spana* satie" te zijn. „We wild2_ rellenpolitie in onze wijk i» een van de herrieschopptX den zij bewijzen dat menu^ wijk beter kan „rellen" dil wijken. Van een onzer i DEN HAAG - groei van het windfl plankzeilen, brengt p mee voor de beroepsvd zwemmers, snelle en voor de ruimte." D onder andere in de K problematiek van het 4 len van de provin staat van Zuid-Holli staat er onduidelijk! juridische status vanl plank, aldus de notaj draait het om de i_ zeilplank een vaartuig]! Wanneer de zeilplank! tuig erkend wordt, zal I meer rechten op he! hebben. De provinciale wal seert gedeputeerde beoefening van de banden te leggen. De ning zou onder meer moeten worden op wi op de routes van de vaart. Ook de snelle ten moeten op hun hinder ondervinden windsurfers. Voorts accommodaties kometn voor zeilplank) Tenslotte vindt pro' terstaten dat er een ini tie moet komen van deC die geschikt zijn voor bC surfen. Komt in de bus! En 't geld. Want voor 't laatste heeft Jos 'n spaarbusje. Dat staat in de kast. Maaronze Jos heeft nogal wat inkomsten voor z'n leeftijd: loon als krantenbezorger natuurlijk. Tóch zakgeld van pa. En krijgt zo nu en dan wat toegestopt. Van oma en van tante Mies uit Amersfoort. Elke zaterdagmiddag wast Jos twee auto's. Da's zo gebeurd en gauw verdiend, zegt-'ie 'r zelf van. Dat geld in die spaarpot.levert dat nou wat op? Niks! Maar Jos leeft wèl naar saturday-night disco toe. En hij wil zo nu en dan wèl 'n nieuwe elpee. Kost allemaal geld. Hij wil vaak naar de film, een hifi/stereo-toren èn een brommer als-ie zestien wordt. Jos wil graag een volwassen salaris rekening. Zoiets kon bij élke bank. Ook bij de Nutsspaarbank natuurlijk. Alleen daar adviseerden ze hem 'n Piek-Fijn-rekening te nemen. Met alle extra's; erg voordelig voor jonge mensen, 't Is net een volwassen salarisrekening. De krant kan zijn salaris overboe ken; tante Mies z'n extraatjes als zij op zijn verjaardag niet kan komen. En als Jos wat nodig heeft, neemt hij 't gewoon op. Va* z'n eigen rekening bij z'n eigen bank! Want dat had Jos gauw begrepen, f Hoewel de Nutsspaarbank onderdeel is van een groter geheel - dat zag hij aan g die S - werd hij 'r vriendelijk en heel persoonlijk te woord gestaan. Alsof de Jj Nutsspaarbank z'n eigen privé-bank was! F En ze schijnen dat in alle 80 kantoren in en rond Den Haag te doen. Inmiddels heeft hij het eerste dagafschrift van z'n eigen rekening al in huis. De administratieve afwerking gaat T razendsnel bij de Nutsspaarbank. Kwestie" van modern zijn. Jos informeerde meteen z'n vriem Laat je adviseren over 'n eigen Piek-Fijn- rekening bij de Nutsspaarbank, zei hij. En vertelde er niets over. Want dat „adviseren" was eigenlijk wel hardstikke goed. Inderdaad Jos! are: lan mg tuil it. i I te hi Inlichtingen: Jan Hendrikstraat 4, 2512 GL Den Haag Tel. 070-469490 r/'A «n: Via 'he r d« te g ten Nic

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 6