isbers: man op achtergrond Leona Horvath redster in de nood Steun van IOC Argentinië verspeelt punt tegen Trinidad abander knapt werkt bij tijdritkwartet op ap van ven miljoen taglin wint ipa Agostoni' Weinig kans Maria Mattheusens Proftennis: alles bij Na 127 dagen haalt gyhinastiekbond nieuwe trainster op Schiphol binnen het oude ENSDAG 22 AUGUSTUS 1979 SPORT TROUW/KWARTET 13 r Johan Woldendorp JEEN Vorig jaar was het voornamelijk amateur-weg- :h Rini Wagtmans, die als het brein achter de onverwachte jldtitel van het Nederlandse tijdritkwartet werd geprezen, voorbereidende en begeleidende werk werd evenwel opge- pt door J an Gisbers, die als ploegleider van een amateur- „toevallig" drie van de vier specialisten onder zijn hoede Om die reden delegeerde Wagtmans dat deel van zijn npakket dan ook naar de bescheiden Eindhovenaar. iar is de situatie nauwelijks an- In naam is Rini Wagtmans ver- iordelijk voor de daden, die het Guus Bierings, Theo de Rooy, ie Stamsnijder en Theo Hoger- vandaag in de vroege middag- Dp de autoweg Maastricht-Heer- lie twee keer vice versa moet >n afgelegd) stelt, in werkelijk- dansen de tijdrijders naar de van Gisbers. „Het maakt mij gezegd niets uit, dat de eer JSTON De klap die de erikaanse basketballer Ker- Washington in december in een wedstrijd uitdeelde tegenstander Rudy Tomja- ,ch kost bijna zeven miljoen len. ens de wedstrijd tussen de teams van de Houston Roc- en de Los Angeles Lakers itond plotseling een vechtpa- romjanovich van de Rockets leerde de vechtenden te liden en werd daarbij gesla- door Washington. De klap (m Tomjanovich te staan op gebroken neus en kaak, een jenschudding en een ge- jurde traanbuis. Jijanovich diende een aan- 'jht in en twee jaar later be lt een jury, na een bijeen- Ist van vijf uur, hem een idevergoeding van 3,2 mil- j dollar, (bijna zeven miljoen |éh) toe te kennen. Tomjano- j krijgt 1,7 miljoen dollar als devergoeding terwijl Cali- Sports Incorporated, de [naar van de Lakers nog eens ljoen dollar moet betalen Tomjanovich wegens het op- Jlijk toebrengen van verwon- AAN De Italiaan Giovanni jklin heeft gisteren gezegevierd ICoppa Agostoni", een wegwed- ■fcver 209 kilometer in de straten lilaan. De bergkoning van de Tour de France legde de af- iaf in 5 uur 9 minuten en 10 len en had een voorsprong van lp zijn landgenoot Francesco fdie de sprint van het complete voor de Italianen de derde binnen drie dagen. Dit alles ter Ireiding op het wereldkam- ichap op de weg, dat zondag zal nden in Valkenburg. De Itali- ioonden de afgelopen dagen i een goede vorm te steken. Ie Battaglin maakten ook Giu- jSaronni (vierde in Milaan) en Ésco Moser, deze laatste on- 1 een opkomende bronchitis, sterke indruk, ico Moser, Giuseppe Saronni |vanni Battaglin zullen als kop- i fungeren van de Italiaanse tijdens het wereldkampioen- 'ti Valkenburg. Technisch com- s Alfredo Martini van de Itali- wielerbond maakte de ploeg Francesco Moser, Giuseppe Giovanni Battaglin, Gian- i Baronchelli, Carmelo Baro- ionardo Mazzantini, Silvano Valerio Lualdi, Gabriele i, Marino Amadori, Serge Par- Palmiro Masciarelli. Reser- rio Beccia en Pierino Gavazzi. [ENN1S Dc heren van het Amster- T hebben In de tweede ronde van de r landskampioenen geloot te- Italiaanse Senigallla De dames van TT lit tegen Tolna I Voros uit Hongarije, pels moeten voor 18 november in Am- espeeld zijn. 'OLO Rob van Teilegen, coach van fploeg. heeft zijn ontslag genomen. Hl] !T gaan spelen en verder optreden als Chter De KNZB beraadt zich over een - Kevin Keegan gaat naar Was- Iplomats Keegan heeft een driejarig getekend dat aan het einde van het I seizoen Ingaat De transfersom 1,6 Tulden. Tenminste als we het Westduit- '"d-Zeutung mogen geloven. KEN Willem Eize Mulder zal als i bij zowel de Olympische win ti Lake Placid als het wereldkampl- tsprint in Keystone. Mulder is de enige i, die een invitatie heeft ontvangen. K De Britten Sebastian Coe en pis zullen definitief niet deelnemen aan dc wereldbeker, die op 24 augustus Montreal Coe verblijft voor een drie- intle in Italië en de vrouw van Wells iteren telefonisch dat haar man niet was kEY De Nederlandse ploeg speelt op "bcr in Tilburg en op 5 september in 8 wedstrijden tegen het Amerikaanse [he team De selectie voor de Neder- oeg ziet cr als volgt uit; doel Jerry Jburg Trappers) John de Bruyn (Am- verdedigers George Peternousek Burgers loeiden Tilburg Trappers i, iker Henk Hllle (belden Amsterdami umers Rick Vangog (beiden Gronltv miers Chuck Huizinga. Corky de Jos Bles Tjakko de Vos, William Ron Berteling. Keith Limming. Jerry 'allen Amsterdam) Klaas van de U>urg Trappers), Harry van Heumen r en Johan Tooren (Oroningen) Hans Westberg In de selectie ontbre- n Heerenveen. die pas op 6 sep- trainingskamp in Finland zul- •«en De Ijshockeybond wil de selectie jillen met Dick de Cloe. die momenteel luitsland verblijft naar iemand anders wordt gescho ven," zegt de Brabander. „Ik hoef niet zo nodig in de publiciteit. Het gaat er om, dat we goed werken en onderling veel plezier hebben. Ik ben er dankzij Rini ingerold. Dat vind ik een blijk van waardering voor mijn werk. We doen op het punt van de ploegentij drit alles samen, zij het dat Rini de eindverantwoording heeft en ik al leen maar adviezen kan ver strekken." De praktijk leert, dat Gisbers onge stoord zijn gang kan gaan. Terwijl Wagtmans maandagavond laat van een etappewedstrijd in Tsjechoslo- wakije terugkeerde, onderbrak Gis bers de (Zwitserse) ronde Wilhelm Teil om zijn equipe optimaal op het moeilijkste en eerlijkste onderdeel voor wegrenners voor te bereiden. Het abrupte afscheid van „Wilhelm Teil" past ook precies in de strategie, die Gisbers had uitgestippeld. „Je kunt natuurlijk vraagtekens zetten achter de deelname aan een wed strijd, die je voortijdig vaarwel zegt, maar het was de laatste mogelijkheid om ons met sterke renners te meten. Die kans moesten we met beide han den aanpakken. Ik heb erg veel van tevoren gepland, maar Je mag blij zijn als de helft wordt uitgevoerd. Voorbereiden is vooral veel improvi seren." Het werken met amateurs is ook fru strerend. In die zin, dat wereldkampi oenschappen wielrennen doorgaans een banenmarkt zijn voor liefheb bers, die in een al dan niet hachelijk profavontuur de subtropisch bran dende zon van het „grote geld" zien schijnen. Al voordat het Nederlandse kwartet vorig jaar binnen twee uur de honderd kilometer aflegde, was het duidelijk, dat dat optreden niet we gens succes zou worden geprolon geerd. Jan van Houwelingen en Bert Oosterbosch maakten van hun hobby hun werk en ruim een maand voor de WK zag Bart van Est om persoonlijke redenen van zijn medewerking af. Gisbers: „Bart is een heel aparte jon gen. Naar de echte reden kun je gis sen, maar ik vermoed, dat hij zich voor eigen publiek niet waar kan ma ken. Voor mij was het niet eens een grote verrassing." Zodoende bleef Guus Bierings als enige oud-gediende over. Dat maakt een voorspelling moeilijk: zeker in relatie tot de Oostbloklanden, die zoals bekend, hun professionals in „mogen" zetten, maar van wie het onduidelijk is in hoeverre de Olympi sche voorbereiding nog in de schemer van de experimenten is gehuld. Vorig jaar werden de Russen tweede, of- LAUSANNE Het Internationaal Olympisch Comité stelt één miljoen dollar beschikbaar als subsidie voor atleten die volgend jaar zullen deelnemen aan de Olympische Spelen in Moskou en Lake Placid. IOC- directuer Monique Berlioux verklaarde dat het de eerste keer is dat het IOC in staat is meer atleten naar de Spelen te nodigen, maar waar schuwde dat de bijdrage niet als een precedent mocht worden be schouwd. „Voor het eerst hebben wij genoeg geld gespaard om de nationale olympische comités te helpen hun beste atleten naar de Spelen af te vaardigen. Maar dat wil niet zeggen dat wij altijd in staat zullen zijn dit te doen," zei mevrouw Berlioux. Zij verklaarde dat het besluit om het bedrag van een miljoen dollar terzijde te leggen, genomen was door de solidariteitscommissie van het IOC, maar zei niet precies te weten wie met deze maatregel gebaat zullen zijn. „Wij zijn nog niet zover dat wij kunnen zeggen welke nationale comités een deel van het geld zullen ontvangen," verklaarde zij. Het zal aan de nationale comités worden overgelaten om te beslissen welke atleten van de subsidie zullen profiteren. Een lijst van mogelijke begunstigden zal voor het einde van dit jaar worden opgemaakt, aldus Berlioux. Jan Gisbers op de fiets omringd door de vier renners die het vandaag moeten doen: Hoogervorst, De Rooy, Bierings en Stamsnijder (v.l.n.r.) VANCOUVER De tweede dag van het wereiddameshockey- toernooi in Vancouver waarop de Nederlandse ploeg zich beperkte tot een training in de na-middag, waarbij Maria Mattheussens-Fikkers met een zwaar bepleisterde neus aan de kant bleef (haar gebroken neus, waarin bovendien zeven tien hechtingen, zal haar naar alle waarschijnlijkheid beletten nog in het toernooi uit te komen), heeft slechts één verrassing opgeleverd. Argentinië,'in elk toernooi een geduchte tegen stander en in Vancouver als zevende geplaatst reikte tegen Trinidad (15) niet verder dan een gelijk spel: 2-2. schoon de Sovjet-rijders zo „noncha lant" waren om in plaats van de in zwang geraakte aërodynamische pakken orthodoxe tenue's te dragen. Overigens ziet het er naar uit, dat alleen de tweede huid een merkbaar positieve invloed op de tijden heeft. De Ronde van Frankrijk van dit jaar zou door de fabrikanten worden be nut om een compleet arsenaal aan nieuwigheden uit te stallen, maar daar is weinig van terecht gekomen. Zowel de ploeg Post als de equippe Guimard besloot na de eerste ploe gentijdrit al om de speciaal gefabri- GELEEN Bondscoach Rini Wagtmans heeft de uit zes man bestaande amateurwielerploeg voor de individuele wegwedstrijd tijdens de wereld kampioenschappen in Valkenburg aangewezen. De ploeg bestaat uit: Theo de Rooy (in 1978 op de Nürburgring tweede), Hennie Stamsnijder (Nederlands kampioen 1979), Ad Wijnands, Jos Lammertink, Adri van der Poel en Jacq. van Meer. Theo de Rooy en Hennie Stamsnijder maken ook deel uit van het viertal dat vandaag in de 100 kilomter ploegentijdrit uitkomt. De twee andere rijders van dat kwartet, Hogervorst en Berings, blijven voor de individuele wegwedstrijd reserve. In vergelijking met de ploeg van het vorige jaar zijn twee renners van de ploeg, die op de Nürburgring reed, gehandhaafd: Theo de Rooy en Jacq. van Meer. Arie Hassink is niet opnieuw geselecteerd. Bert Oosterbosch, Jo Maas en Frits Pirard kwamen in verband met hun overgang naar de beroepsren ners niet in aanmerking. Deze drie maken nu wel deel uit van de profselectie voor de wereldkampioenschappen. In bepaalde kringen zijn bezwaren gerezen tegen de deelname van Stamsnij der en De Rooy. Als argument wordt genoemd dat het onredelijk is om drie dagen na de krachtsinspanning van de ploegentijdrit een nieuwe toppresta tie te verlangen. Jan Gisbers, de assistent van bondscoach Rini Wagtmans gedurende de rit tegen het horloge, weerlegt die kritiek: „Van de mensen, die de afgelopen tien jaar de regenboogtrui op de weg veroverden, hebben twee of drie de tijdrit niet gereden. Sterker, de eerste vijf van vorig jaar hadden 's woensdags ook de honderd kilomter gefietst. Ook van de kant van veel sportartsen bestaat er geen bezwaar tegen deze combinatie. Het is medisch gezien helemaal niet erg om je drie dagen voor een belangrijke wedstrijd totaal leeg te rijden." ceerde fietsen niet voor de tweede gezamenlijke krachtinspanning (Deauville-Le Havre) te gebruiken. Op een kwade dag nam een van de sponsors van Joop Zoetemelk zich voor om de eeuwige tweede op het zogenaamde nieuwste wonder op twee wielen te laten rijden, maar de Franse Nederlander prikte het bal lonnetje van de reclamestunt snel door. Bernard Hinault ten slotte, meende tijd te kunnen winnen door schoenen en sokken uit één stuk te dragen. De praktijk leerde anders. De naweeën van de „fusie" waren uiterst hinderlijk, omdat de zweetdruppels op de voeten geen weg naar buiten konden vinden. Kortom, het ziet er naar uit, dat de aërodynamische re volutie in de sportwereld voorlopig tot een incidenteel publiciteitsgolfje en de kostuums blijft beperkt. Jan Gisbers: „Voor alles gaat het er om, dat de fietsen zo soepel lopen als een Zwitsers uurwerk. Het verzorgen van het materiaal is in een tijdrit zeker zo belangrijk als het soigneren van de renners. Ik heb nog steeds het meeste vertrouwen in normale fiet sen. We schakelen eventueel over op andere karretjes, als de jongens er zelf in geloven. Ik heb de indruk, dat er met het nieuwe materiaal vooral veel reclamestunts worden uitge haald. Eén ding blijft overeind: waar je ook mee aan de start verschijnt, de fietsen moeten ontzettend goed in elkaar zitten en de renners moeten ongelooflijk hard rijden. De vreugde in het Duitse kamp West-Duitsland is aan het hoofd van groep geplaatst, waarin verder uitko men Schotland, Argentinië en Trini dad laat zich raden. Immers, ook de Duitse dames zijn in het verleden verscheidene malen geconfronteerd met het harde en agressieve spel van de Argentijnen. De herinneringen aan deze krachtmetingen zijn dan wel positief (van de acht wedstrijden verloren zij er slecht één), maar ook met de aantekening, dat het telken male een moeilijke opgave was. f Ofschoon Argentinië stellig niet „op top" speelde, was het spel van de meisjes uit Trinidad een verrassing. Niet in het minst ook de ontknoping. Pas in de 23e minuut in de tweede helft van de vrij gelijk opgaande wed strijd, waarin Argentinië wel een iets grotere druk uitoefende maar niet superieur was, slaagde Trinidad erin de kort voor de rust opgelopen ach terstand van 0-1 weg te werken uit een straf bal: 1-1. Argentinië scheen echter toch nog winnend het strijd perk te verlaten, toen het twee minu ten voor het einde eveneens uit eens strafbal op een 2-1 voorsprong kwam, maar het wanhoopsoffensief van Trinidad slaagde. Bij de tweede strafcorner sloeg Cheryl Frederick uit een wirwar van speelsters de bal in het Argentijnse doel: 2-2. Het bleef bij deze uitschieter. Enge land voerde tegen Hongkong met twaalf treffers zijn produktie in dit toernooi tot dertig doelpunten (uit twee wedstrijden) op, Nleuw-Zeeland kende al evenmin meedogen met Fiji AMSTELVEEN Op zaterdag 3 november zal In Amsterdam een buitengewone algemene leden vergadering van de Koninklijke Nederlandse Hoc key Bond (KNHB) worden gehouden. Op deze bijeenkomst zul het onlangs gereed gekomen rap port van de bijzondere commissie competiUe structuur worden behandeld. In dit rapport wordt onder meer aanbevolen; volledige en zo snel mo gelijke gelijkschakeling van dc com petities truc- tuur voor dames- en hcrenhockey. verruiming van het veldhockcyselzoen In augustus en juni. weer een landelijke hoofdklasse van twaalf teams bij de heren en na een overgangafase dezelfde Inde ling bij de dames. en won met dezelfde score 12-0. Wales deed weinig voor dit tweetal onder met een overwinning met 11-0 op Zambia. Normaler waren de uitslagen van Australië-India (4-0) en Ierland- Bermuda, de twee toekomstige te genstanders van Nederland in de poule, 5-0, na een ruststand van 2-0. De Ierse dames waren veruit superi eur aan de ploeg van Bermuda, die alleen in de geroutineerde blonde aanvoerster Judy Siddle als „ausput- zer" een speelster van internationaal niveau had. Vooral dank zij haar bleef de nederlaag beperkt tegen Ier land. dat overigens evenmin kon im poneren. Drie van de vijf doelpunten werden gescoord door Jenny Givan, met haar veertigs „Caps" een van de meest ervaren speelsters in de Ierse ploeg. door Fred Buddenberg AMSTERDAM Precies 127 dagen geleden arriveerde op Schiphol de Tsjech Jan Vlacil, die door het Koninklijk Neder lands Gymnastiek Verbond met veel tam-tam was aangekon digd als de nieuwe trainer van de dames keurturnselectie. Gisteren werd reeds wederom op Schiphol, zijn opvolgster, de Hongaarse Leona Horvath, verwelkomd. Zij moet proberen de Nederlandse dames alsnog klaar te stomen voor de strijd om de wereldkampioenschappen in december, die tevens gelden als kwalificatie voor de Olympische Spelen in Moskou, vol gend jaar. Een doel dat de turnleiders ondanks alles fanatiek nastreven. Leona Horvath werd bij haar aan komst op Schiphol begeleid door Eva Bartha, haar landgenote, die de Ne derlandse dames trainde van 1971 tot 1977. Bartha zal Leona Horvath de eerstkomende weken assisteren, maar zij ontkende per se dat zij ook zou helpen bij de trainingen. Ook Joop Tielrooy, de vooraitter van het KNGV, wilde hier de nadruk op leg gen. „Mevrouw Bartha zal op geen enkele wijze betrokken zijn bij de trainingen. Zij is hier als toeriste en zal mevrouw Horvath alleen in het begin bijstaan bij haar werkzaamhe den. De gezondheidstoestand van mevrouw Bartha laat het niet eens toe dat zij trainingen geeft." Leona Horvath, die met de Hongaar se damesploeg de vierde plaats be haalde tijdens de Olympische Spelen van Montreal, weet dat zij voor een moeilijke opgave staat. Zij heeft nog drie maanden de tijd voor de wereld kampioenschappen in het Ameri kaanse Fort Worth beginnen. Tiel rooy meent dan ook terecht dat er van Horvath „geen wonderen ver wacht mogen worden." Met behulp van Eva Bartha, die optreedt als tolk zegt zijzelf: „Toen ik de uitnodiging vanuit Nederland kreeg, wist ik dat ik niet veel tijd had. Ik hoop dat ik de prestaties verbeteren kan. De menta liteit van de Nederlandse turnsters, waarvan ik er sommige gezien heb tijdens landenwedstrijden, bevalt mij goed. In deze sport moet je hard en doelbewust werken. Ik heb besloten, in de tijd die ik heb, mijn hele hart en ziel in het werk te steken, om zodoen de te proberen het doel te bereiken Het doel is duidelijk. Een plaats bij de eerste twaalf landen bij de wereld kampioenschappen geeft recht op deelname aan de Olympische 8pelen in Moskou. Horvath, die officieel op 1 september met de trainingen begint, is voorlopig aangesteld tot na de strijd om de wereldkampioenschap pen. Wat er daarna gaat gebeuren is nog niet bekend, al heeft Tielrooy in een eerder stadium laten weten dat het contract met Horvath automa tisch verlengd wordt, wanneer Neder land zich verzekerd van een retourtje naar Moskou. Op Schiphol was hij iets voorzichter. „We moeten in de eerste plaats bekijken wat de moge lijkheden voor mevrouw Horvath zijn. Zij heeft uiteraard verwachtin gen en we moeten afwachten of wij daaraan kunnen beantwoorden. Ten tweede: wat zijn de plannen van het afdelingsbestuur. De wereldkampi oenschappen in Amerika zijn erg be langrijk voor de toekomst. Het zal duidelijk zijn dat er, wanneer we ons plaatsen een andere aanpak nodig ls dan wanneer we ons niet plaatsen. Mevrouw Horvath heeft ons geen ei sen gesteld. Zij hoopt alleen dat we internationaal goed voor de dag zul len komen. En dan bedoelt ze geen elfde, twaalfde of dertiende plaats." Door de komst van Leona Horvath zit het KNGV opgescheept met Jan Vla cil. Het afdelingsbestuur heeft in een brief aan het bondsbestuur de wens geuit de Tsjech met onmiddellijke ingang op non-actief te stellen. Jan Vlacil heeft zelf ook al te kennen gegeven het liefst terug te keren naar Tsjechoslowakije. De Tsjech, die al enige weken „ziek" is, heeft verzocht het éénjarige contract met de KNGV per 30 september te mogen verbre ken. Het bondsbestuur zal het ko mend weekeinde deze verzoeken tij dens de bondsvergadering nader be kijken. Joop Tielrooy: „Mijn persoon lijke mening is dat wanneer iemand niet wil blijven het weinig zin heeft De aankomst qp Schiphol: Leona Horvath (links) geflankeerd door Eva Bartha. hem te handhaven. Het oorspronke lijke plan was om Vlacil als assistent van mevrouw Horvath aan te stellen. Vlacil was al lang op de hoogte van de komst van mevrouw Horvath en hij erkende haar autoriteit. In de bonds vergadering zullen we nu moeten be slissen hoe het verder moet. Het afde lingsbestuur wil hem graag van alle functies ontheffen, maar dat is. mede gelet op de contracten, niet gemakke lijk. Het zou best kunnen dat Vlacil in dienst van het KNGV blijft, maar dat de eindverantwoordelijkheid zal lig gen bij mevrouw Horvath." Dat het KNGV zich met Jan Vlacil duidelijk in de vingers heeft gesne den, mag blijken uit de korte periode dat de Tsjech met de nationale da messelectie op Papendal heeft ge werkt. Het KNGV maakte bij zijn aanstelling de grote fout om blind te varen op de informatie uit Tsjecho slowakije over Vlacil. die nota bene nog nooit had gewerkt met de Tsje chische A-ploeg. De komst van Leona Horvath roept tegen deze achter grond ook de nodige vraagtekens op, omdat van haar ook bijzonder weinig bekend ls. Horvath heeft weliswaar meer internationale ervaring dan Vla cil. maar het KNGV is toch vooral afgegaan op het oordeel van Eva Bartha, een goede vriendin van Hor vath. Opnieuw een sprong in het duis ter? Joop Tielrooy meent, maar voor al hoopt, van niet. „Mevrouw Hor vath heeft, in tegenstelling tot Vlacil. de nationale ploeg van haar land ge traind. Zij werd vierde In Montreal en dat ls een resultaat waar Je niet om heen kunt. En tk ben tevens van mening dat de informatie van me vrouw Bartha uitgebreider is dan die vanuit Tsjechoslowakije. Kijk, over de technische capaciteiten van Vlacil wil Ik niets afdoen. Die heeft hij onge twijfeld. Maar op de één of andere manier kon hij zich niet plaatsen in wat wij normaal vinden. Zo kwam hij bijvoorbeeld steeds een half uur te laat. Dat pikten de turnsters niet en zij waren ook niet gelukkig met de aanpak van Vlacil. Op een gegeven moment wilden ze zelfs naar huis Nou. dat heb ik in de zeven jaar dat ik nu voorzitter ben, nog nooit meege maakt. Bovendien ls het communica tieprobleem met mevrouw Horvath niet zo groot. Zij kent een klein beetje Duits, terwijl Vlacil alleen maar Tsje chisch spreekt." PARIJS Het internationale prof tennis zal het volgend seizoen onge veer op dezelfde wijze zijn georgani seerd als dit jaar. De internationale prof-councll heeft het idee om jaar lijks een super-kampioenschap be staande uit een tiental grote toer nooien te organiseren, laten vallea De huidige ketting van Grand Prix- toernoolen blijven bestaan, zij het dat de kleinste evenementen hun prijzengeld zullen optrekken naar 75.000 dollar. De toernooien, die in belangrijkheid direct volgen op de vier slam-toernooien. krijgen een prij zengeld van 225.000 dollar, een verho ging van 50.000 dollar derhalve. TORONTO - Björn Borg heeft het Canadese tenniskampioenschap op zijn naam geschreven. In de eind strijd versloeg hij de Amerikaan John McEnroe met tweemaal 6-3 Het was de achtste toernooizege dit Jaar van Borg. Het leverde hem 28.000 dollar (rond de zestig mille) op. Borg heeft van het begin af de partij gecontroleerd. HIJ doorbrak in de eer ste en derde game van de eerste set de service van McEnroe en sloot de set af op 6-3. In de tweede was de 20- jarige Amerikaan beter op dreef, maar Borg speelde superieur In de onderlinge confrontatie tussen belde spelers is de stand door deze zege van Björn Borg in evenwicht (3-3) CLEVELAND Stan Smith, de Wlm- bledon-winnaar van 1972 won In Cle veland een internationaal toernooi dat gedoteerd was met ruim 100.000 gulden. In de finale rekende Smith af met zijn oude rivaal Ilie Nastase, in een partij die deed terugdenken aan hun eindstrijd op Wimbledon. Smith won met 7-6 en 7-5. Nadat Smith in de eerste set een 2-0 achterstand onge daan had gemaakt en in de tie-break Nastase definitief van zich af schud de was het in de tweede set met het echte vereet van de Roemeen gedaan. VOETBAL Ronald Hendrlko Is door NBC verkocht aan BV Ware gem De 28-)arige Hen driks 'ekende een contract voor twee Jaar Oud- NEC-lratner Hans Croon die momenteel bi) SV Warerem werkt, heelt Hendrik» naar Belgie gehaald ATLETIEK De Nederlandse vijfkampploeg (dame») voor Dresden, waar op 1 en 2 september de finale van de strijd om de Europese bekers tien- en vijfkamp wordt gehouden ls ai» volgt samengesteld Sylvia Barlag (ADA). Olga Com- m.indëur <ADAi El» Stola (Sagittal en Tineke Hidding 'Daventrai De Nederlandse dames rul len het Ir, de OosldulUe gtad moeten opnemen tegen Oost-Duiuland, West Duitsland Belgie. Sovjet ome. Bulgarije, Oroot BritUnnie en Hongarije speelde bijna de helft van het seizoen niet door een beenbreuk Ach Ja. die Westdultaers weten wat afscheid nemen la. he Johan.

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 13