Breda gelooft niet meer in NAC Roda JC oefent Yolendam te hoogmoedig BUNDESLIGA KAARTCLUB Valse start Holver. Mulder helpt Haarl< f- Duidelijke winst op FC Twente ondanks chaos Zege FC Den Bosch niet eens krachttoer Eerste trainer de laan uit FC Utrecht komt pas Iaat op schot Sparta-treffer: GoAhead-zf RCL winnaar NCRV toernoo? MAANDAG 20 AUGUSTUS 1979 SPORT TROUW/KWARTET door Matty Verkamman BREDA Excelsior heeft za terdagavond bij NAC ver zuimd om de rentree in de eredivisie met een overwin ning te vieren. De Rotterdam se ploeg had de winst voor het grijpen, maar zag het zwaar tegenvallende NAC twintig minuten voor tijd langszij ko men: 1-1. Vrije verdediger Theo Dierckx scoorde al val lend die gelijkmaker, nadat Cor Pot in een vroeg stadium voor 0-1 had gezorgd. Vooral leek het een wedstrijd van de lamme tegen de blinde te worden. Excelsior had de smalle selectie op Teyl (1) wil koppen, terwijl het laatste moment nog kunnen uit- Sprangers van NAC het lie- breiden van de van Edmonton Dril- ver met zijn voet doet. overgekomen Rob Ouwehand en Hans Kraay jr., maar bleef niettemin met een gebrekkig personeelsbe stand kampen omdat spelmaker Frans Struis, voorstopper Cees van de Munnik en aanvaller Dick Ernst geblesseerd langs de lijn bleven. In de praktijk betekende dit dat trainer Thuis Libregts nog precies één A- veldspeler voor de bank over had: Makkie Bijssen. NAC. dat de afgelopen maanden een uittocht van spelers beleefde (Budi- sic, Mohorovic, Goodlass en Storm waren de belangrijkste vertrekkers) moest in deze ouverture zelfs met een onvolwaardig eredivisie-team begin nen, nu Martin Vreijsen met een lelij ke enkelblessure geruime tijd is uit geschakeld. Ton Sprangers was nog de enige feitelijke aanvaller in het team. die in het tweemansaanval en dat in een thuiswedstrijd tegen Excelsior slechts werd bijgestaan door de reserveverdediger Anton Joory. De spelersnood bij de thuisclub leid de van die kant tot een dramatisch slechte wedstrijd. Zoals de zaken er bij NAC nu voorstaan, stevent deze club rechtstreeks naar een zeer lage klassering af. Van de nieuwelingen De Schepper, Lokhoff en Heeren mo gen in deze omstandigheden geen wonderen worden verwacht, die ver richtten zij zaterdag dan ook aller minst. De Bredase aanhang heeft de leeg loop met verbijstering gevolgd en heeft nu al geen vertrouwen meer in de geelzwarten. Het NAC-bestuur wijst vertwijfeld op de grote financië le nood van de club die het niet mogelijk maakte om Budisic en Mo horovic te behouden, maar zal besef fen dat het met Ron Goodlass toch wat anders lag. Het is een publiek geheim dat de Britse draaitol niet werd geaccepteerd door een deel van de selectie en om die reden in geen geval voor NAC wilde uitkomen. Het gevolg is nu een onderbezetting op de vleugels en meteen al een slechte opkomst bij de seizoenopening. Bre da gelooft niet meer in NAC. ™en.0r„,±1„daa.r„enHtegen beL*,ald Venrn»t; T«M»n*e. Rlddcrhol. P.U- mee. De ploeg was zonder meer beter. naroa, van Tour; Kraay. Ouwehand. Pot; Pias- Vooral de linker flank was tegen NAC mans, wasiander. tijl goed bezet met de balvaardige back Carlo van Tour en de handige aanval ler Rini Piasmans. Ad Krijnen werd regelmatig voorbijgelopen door Pias mans. die daarmee zijn klasse be wees. want tegenover de bikkelharde Bredase verdediger is het maar weini gen gegeven om uit te blinken. Kraay speelde sober, nuttig en zeker beter dan de meteen tot aanvoerder benoemde Ouwehand. In de tweede helft miste Ouwehand bij een 0-1 voorsprong de kans van de dag. De evenmin uit de verf komende Wim Tijl sprong eerder al onhandig met een royale kans om. NAC: Van Kelle; Krijnen, Beusenberg, Dierckx. Dekker; Neeskens, Lokhoff. Quaars; Sprangers. De Schepper (Heeren), Joore. m door Johan Woldendorp KERKRADE Alsof het het dagelijkse pendelbewijsje naar het werk betrof, zo regelmatig vloog Roda JC-manager Hans Coerver de afgelopen tijd naar Denemarken. Vier keer misluk te de expeditie, de vorige week kwam hij eindelijk thuis met een voetballer, die voorlopig trouw aan de Kerkraadse club zwoer. Op bijna Amerikaanse wijze werd hij aan het Limburg se publiek voorgesteld. Praktisch vanuit de zilveren vogel stapte de van Odense BK afkomstige Alan Nielsen in de kleedkamer om zich in zijn werktenu te hullen. Interessanter dan de persoon Nielsen voorlopig althans is de wijze waarop Roda zich op de competitie in de eredivisie moest voorbereiden. De overhaaste aankoop van de Scandi- navlër paste precies in de chaos, die de aanloop naar het puntengevecht begeleidde. Roda. vorig jaar nog uit voerig geroemd om zijn collectiviteit, viel. zoals bekend, deels uiteen. Lang niet alle alternatieven beleken daar na voor het oprapen. Uiterlijk werd de rust bewaard, inwendig moeten pessimisme en angst wel om voor rang hebben gestreden. Ook al omdat rainer Bert Jacobs aan de vooravond van het competltlegebeuren volmon dig liet weten, dat er de komende tijd minimaal éen speler aangekocht dient te worden Waar tegenstander FC Twente zich met enkele opvallende aankopen aanzienlijk beter op de puntenjacht prepareerde, leken de kaarten voor het openingsduel al aardig geschud. Maar uitgerekend Roda JC boekte in de eredivisie de hoogste score van de dag: 3-0. Het was in wezen de triomf van scherprichter Dick Nanninga. die de indruk wekte dat hij alle blessure- problemen van de afgelopen seizoe nen heeft overwonnen. De bloemist was weer de vanouds bekende, onbe rekenbare en gretig schietende spits- speler. Gezien de wedstrijd van giste ren lijkt hij zelfs van vitaal belang voor zijn club. al probeerde Jacobs dat na afloop snel te bagatelliseren. Terecht, want Nanninga is recente lijk uiterst kwestbaar gebleken. Vorig seizoen voorkwam de oefenmeester dat probleem dank zij de zich snel ontwikkelende Adrie Koster, de fre quent scorende Theo de Jong en de geïnspireerd spelende Pierre Vermeu len. Nu is hij noodgedwongen wel daadwerkelijk op de lange doelpun- tenfabrikant aangewezen. „Voor mij geen probleem zegt Nanninga. „Ik voel me weer helemaal fit. Ook in de voorbereidingsperiode heb ik geen problemen gehad. Daarom denk ik dat die twee doelpunten tegen Twen te geen uitschieters zijn geweest". Roda JC zit overigens niet alleen door de „nood "-aankoop Nielsen nog met een voorbereidingsperiode opge scheept. De Deen is primair aange trokken als vervanger van de teleur stellende Brit Terry Lees. maar in de tweede plaats toch ook om De Jong te ontlasten. Daardoor kan de oud- Feyenoorder nog nadrukkelijker dan in het seizoen 1978-'79 tot scoren ko men. Op de rechtervleugel heeft Ja cobs zijn hoop gevestigd op een ande re Deen. Jens Kolding. De opvolger van Adrie Koster is momenteel te Dick Nanninga frommelt het tweede Roda-doelpunt achter Twente-doelman Pasveer. geblesseerd om te worden ingezet, waardoor het balvaardige Zeeuwse talent Chris Riemens het mocht pro beren. „Mijn voorbereiding lijkt wel op die van het Nederlands elftal", grapte Jacobs. DEN BOSCH Volendam-trairier Henk Ellens moest het na afloop wel toegeven. Met 2-0 van FC Den Bosch verliezen, terwijl je er maar weinig tegenover kunt stellen, is voor Volendam een regelrechte afgang. „We hebben verdiend verloren," bekende hij. „Het heeft ons gewoon weg aan werklust ontbroken Technisch zat het misschien wel goed in elkaar, maar daarmee win je de wedstrijd nog niet. Het gebrek aan werklust komt echt niet door vermoeidheid na de trip naar Spanje Nee, ik kan eerlijk toegeven, dat we FC Den Bosch onderschat hebben." De nieuwbakken eerstedivisionist is blijkbaar Iets te hoogmoedig van start gegaan Al eerder maakten op merkingen uit de Volendamse hoek duidelijk, dat men niet van plan is. langer dan één Jaar uit de eredivisie weg te blijven. De Volendammers zul len leren, dat het gevaarlijk is derge lijke uitspraken te doen De concur rentie is erop gebrand, een ploeg die het vorig seizoen nog in de eredivisie speelde, en nu in de lagere regionen de grote broer komt uithangen, eens hard aan te pakken. Daarbij komt. dat Volendam niet meer dezelfde ploeg heeft als vorig Jaar en eerst een periode van gewenning zal moeten doormaken Twee routiniers. Frank Kramer en Dick Bond. zijn verdwenen en dat betekent in een Jonge ploeg altijd een groot verlies Volendam kreeg na veel gepraat en geruzie rondom Jan Mak een nieuwe trainer, Henk Ellens. Tot nu toe duiken alleen positieve berich ten over hem op en de spelers lijken tevreden met de nieuwe man. De vraag blijft echter, hoe zij het gekon kel en geharrewar in het bestuur ver werkt hebben Kun Je in dit stadium van deze spelers een optimale presta tie verwachten"» Tegenover het verlies van de twee routiniers stond de rentree in het Nederlandse voetbal van Gerrle Müh ren bij Volendam. Voorlopig nog lood om oud Ijzer voor Volendam, want Mühren voelt zich op het middenveld nog niet thuis Gedurende de drie Jaren, die hij voor Sevilla m Spanje speelde, was hij als libero actief. Deze plaats beviel hem bij Sevilla het best en ambieert hij nu bij Volendam ook weer Mühren „Op het middenveld heb ik de opdracht aan de linkerkant te blijven. Zo speel ik niet graag. Ik wil over het veld zwerven, wanneer me dat uitkomt. Eén van de grootste problemen, die ik voorzag bij een terugkeer naar het Nederlandse voet bal was. dat ik weer opdrachten zou moeten gaan uitvoeren. In Spanje ben je vrij in het kiezen van je spel wijze. Hier moet ik weer achter mijn directe tegenstander aanrennen. El lens is echter van mening, dat ik op het middenveld de voorhoede wat steun kan geven. Maar ik zie het op deze manier toch niet lukken. Deze week zal ik contact opnemen met Ellens over mijn taak en positie in dit elftal." Volop zaken dus. die de Volendamse gedachten van hoogmoedigheid kun nen afhouden. Zaterdagavond was echter eerder sprake van overschat ting van eigen kunnen, dan van on derschatting van de Bossche presta ties Bij FC Den Bosch draait alles maar om één speler. Chris van den Dungen In hem exposeert FC Den Bosch al haar kracht De oud-PSV'er Is zowel technisch als tactisch geta lenteerd maar draagt het grote Bos sche probleem tegelijkertijd met zich mee: zijn medespelers begrijpen hem niet. Dat is er dan ook de oorzaak van, dat een goedbedoelde voorzet in zijn richting maar al te vaak achter het doel terecht komt. FC Den Bosch mist voldoende kwaliteit om op korte termijn een topclub te worden. Toch bleek de aanwezigheid van Van den Dungen zaterdagavond genoeg om Volendam de das om te doen. Beide doelpunten vonden hun inleiding bij Van den Dungen Wessel van de Bosch rondde met het hoofd een voorzet van hem af (1-0) en En daarna serieus: „Ik had mijn hoop op de oudere groep gevestigd. Als die as goed zou draaien, wist ik dat we er tegen Twente doorheen moesten ko men. Het is nu eenmaal zo. dat je een aantal minpunten kunt vergeten als die lange (Nanninga) er één of twee inschopt." Roda's opmerkelijke overwinning is er dus niet een om verstrekkende conclusies aan te verbinden. Jacobs was in zijn wedstrijdanalyse dan ook heel wat kritischer dan zijn collega Spitz Kohn, die zijn gehoor verbijs terde met de tekst: „Qua voetbal ben ik hardstikke tevreden". Een merk waardig „compliment" voor een elf tal, dat weliswaar niet gespeend is van individuele kwaliteiten, maar aan de andere kant in de verste verte niet op een geoliede eenheid leek. Van de nieuwkomers Martin Jol, Adri Kila en Arie van Staveren toonde de eerste de meeste dadendrang en stel de de laatste danig teleur. De oud- Spartaan werd nauwelijks aange speeld, doch werkte de passiviteit rond zijn persoon ook zelf in de hand. In de eerste helft ontstonden er nog enkele kansen voor de gasten, na de hervatting was daarvan geen sprake meer. Ook al is Twente minder dan voorheen een soort Zwitsers uurwerk vanwege het voortdurende getik, het heilige vuur moet nog worden aange stoken. De 3-0-nederlaag moet ook Kohn veel duidelijk hebben gemaakt. Het echec was de schuld van het hele elftal en niet primair van de solisten (doelman Pasveer en verdediger Strijdveen; de laatste veroorzaakte een strafschop tegen Riemens). De oostelijke club hoopt voorlopig op een voorspoedig herstel van de zwaar geblesseerde doelman André van Gerven. Eddy Pasveer wordt al dan niet terecht door de verdedigers als de achilles pees van het ook verder zo kwetsbare elftal gezien. Manager Ton van Dalen: „Momenteel traint Van Gerven op de fiets, maar hij mag nog niets doen wat met kee pen heeft te maken. We hopen hem over een week of drie terug te heb ben." Is de rentree van Van Gerven een kwestie van tijd, de terugkeer van Henk van Santen is definitief een loze illusie. De al afgekeurde verdedi ger probeerde in samenwerkirig met zijn verzekeringsmaatschappij aan een wederopstanding als beroeps- voetballer te werken, maar het spelen van wedstrijden is een te zware belas ting voor de knie van de Amsterdam mer gebleken. NEURENBERG - Jef Vliers, de Belgische oud-internatio nal, is gisteren door FC Nurrn- berg met „verlof" gestuurd. Trainer Vliers (46) heeft min der dan een maand competitie voetbal bij de uit de eerste Bundesliga gedegradeerde ploeg meegemaakt. Nurrnberg begon het seizoen met één pont uit drie wedstrijden en speelde zaterdag gelijk (2-2) te gen Bürstadt dat ook nog geen wedstrijd had gewonnen. Opvolger van Vliers wordt Robert Gebhardt (56), die vo rig seizoen met de Neurenber- gers uit de Bundesliga degra deerde en nn verder mag gaan met een ploeg die ook een klas se lager op de laatste plaats staat. Keje Molenaar zag geen andere mo gelijkheid om de lange rush van Van den Dungen op onreglementaire wij ze dan te stoppen. Plet Kamps benut te de strafschop: 2-0. FC Deo Bosch-Volendam 2-0 (0-0> 71. Scheids rechter Bakker toeschouwers: 3500 v.d Bosch. 80. Kamps FC Den Bosch: Van der Pluijm. Salm Breuer Adrlaanse. Aichora. Van der Horst, Kamps, Van de Bosch; Nljdam, Romljn. Van den Dungen Volendam: Hoek; Mooyer (Kwakman), Braam. De Boer, Guyt. Tuya, Helling. MQhren; Molenaar. Bijvank (Tol), Kraal. •SVV-SC Amersfoort 1-6 (1-4) 8 Kreft 1-0 (straf schop). 51 Nanlohy 2-0, 90 PelLsman 3-0. Scheids rechter De Hond. Toeschouwers 2100 De Grsafschap-FC Amsterdam 3-4(1-0). 5. Jacobs 10. 47: Jacobs 2-0. 82: Jacobs 3-0 Vier gele kaar ten Bloem en Bouwmeester (Amsterdami wegens neerleggen tegenstander, Wtggemansen (Amster dam) wegens spelbederf en Komells (De Oraaf- schap) wegens neerleggen tegenstander Scheids rechter Draaisma Toeschouwers 5800 Veendam-Wagrningen M (0-1). 8: Hazelhekke 0-1.- 48 Hazelhekke 0-2. 57 Hazelhekke 0-3. 62 Hazel hekke 0-4 Scheidsrechter Oetelmans Toeschou wers 4000 Cambour-Tetstar 9-1 (4-0). 1 Andre Rozenburg I- 0, 12 Erkelens 2-0, 29; André Rozenburg 3-0, 45 Claus Rozenburg 4-0, 66 Peltzer 5-0, 90 Van der Meer 5-1 Scheidsrechter. Beukman Toeschou wers 4500 Oele kaarten toot Hoekema en Kip (Cambuur) en Akersloot (Telstar) wegens neerleg gen tegenstander. Eindhoeen-Heereiiyeen 2-0 (1-01 44 Bruinen 1-0. 61 Van der Pas 2-0. Scheidsrechter O ana Toe schouwers 4600 Helmend Spert-Grontngen 0-2 (6-1). 40: Morgan 0- 1. 76 Keukens 0-2. Scheidsrechter- Klinkers Toe schouwers 3000 Oele kaarten voor De Wert (Helmond 8port) en Morgan (FC Groningen) we gens schoppen naar elkaar FC VW-FC Vlaardingeo M (1-6). 31 Pali 1-0, 88 Franken 1-1 (eigen doel) Scheidsrechter Van der Laar Toeschouwers 4200 Fortana SC-DStt 1-1 (0-0). S6 Zeegers 1-0. 67 Van Ham 1-1 Scheidsrechter Manuel Toeschouwer» 3600 Oele kaart voor Van der Linden van DS19 wegens neerleggen van een tegenstander Rods JC-FC Twente 2-0 (1-0) -6; Nanninga 1-0.60: Nanninga 2-0. 84: Vermeulen 3-0 (strafschop). Scheidsrechter Ram. Toeschouwers; 9.000. Rods JC: Jongbloed; Broeks. Degens. Bregroan. Hanssen; De Jong. Ehlen, Nielsen (Meuaer); Ver meulen. Nanninga. Riemens. FC Twente: Pasveer Strijdveen. Overweg, Drost. Zondervan: Jol, Otto. Kila. Van 8taveren, Thore- sen. Bos. ■•V, .- - - - -- v Duel tussen Frank Kramer (r) van Haarlem en MVV. UTRECHT Tevreden kon het grootste deel van de 6500 toeschou wers het stadion Galgenwaard verla ten. Thuisclub FC Utrecht was de competitie uitstekend begonnen door NEC met 3-1 te kloppen al was het vertoonde spel matig. Niet verwon derlijk want beide ploegen misten nogal wat spelers. Bij Utrecht is Leo van Veen nog steeds in Amerika aan het voetballen, Joop Wildbret zat een schorsing uit en Marco Carbo bleef geblesseerd aan de kant. Ook NEC was onvolledig. De nieuwe aankoop Dieter Sevens was geblesseerd. Dries Visser geschorst en Marijnissen was ook al afwezig. Opvallend was dat NEC voor de rust wat gretiger voetbalde dan een soms wat te laconiek spelende thuisclub. Dat leidde na een goed kwartier spe len tot de Nijmeegse openingstreffer. Du Chatinier en Flight gingen in de fout en de snelle Ronald Hendriks strafte dit onmiddellijk af. FC Utrecht schrok en kwam feller terug. Nadat Willemse eerst een kop bal van Van Oostrom van de lijn had gehaald was het tien minuten voor rust toch gelijk. Bij een hoge voorzet van Van Staa raakte Willemse vol gens scheidsrechter Bosman de bal met de hand en uit de strafschop schoot De Kruyk in, 1-1. Na rust werd FC Utrecht vooral aan vallend sterker. NEC verdedigde aan vankelijk redelijk, maar toen de sterk spelende Gosems halverwege die tweede helft scherp voorzette was het Rietveld die de thuisclub op 2-1 bracht. FC Utrecht kwam nu los. Vijf minuten later kopte Van der Vlag uit een hoekschop van Van Oostrom de stand naar 3-1. In de slotfase werd het spel wat grimmiger zonder echt hard te worden. Scheidsrechter Bosman voelde zich wel geroepen gele kaarten uit te delen aan Flight en Rietveld van FC Utrecht en Koenen en Strik van NEC. FC UtreeM-NEC 2-1 U-l) —16: Ronald Hendriks 0- 1. 34: De Kruyk 1-1. 65: Rietveld 2-1. 70 Van Der Vlag 3-1. Toeschouwers: 6500. Scheidsrechter Bosman. FC Utrecht: Van Breukelen, Du Chatinier, Van Tamelen, Van Der Vlag (Van Der Akker). De Kruyk (Wltbaard); Tervoort. Van Staa. Flight; Van Oosterom, Rietveld. Oozems NEC: Formannoy; Willemse (Me)Jers). Jos Hen driks. 8IJe Visser, Strik; Peter Hendriks, Koenen. Ophol; Ronald Hendriks, Jansen. Heisper HAARLEM Scheidsrechter Egbert Mulder heeft in het matige duel tus sen Haarlem en MW een zeer dubieu ze rol vervuld. In de tachtigste mi nuut. bij een stand van 1-2 in het voordeel van de Maastrichtse ploeg, kende Mulder Haarlem een door MW fel aangevochten strafschop toe, toen Terry Hendriks binnen de zestienme terlijn ten val kwam. De arbiter was één van de weinigen in Haarlem, die in het „gestruikel" van Hendriks een onreglementaire actie van MW-ver- dediger Busk zag. De uiteindelijke 2- 2, door Gerrie Kleton op het score bord gebracht, gaf de verhoudingen overigens wel uitstekend weer. Hoewel de wedstrijd niet spectaculair was, gingen beide teams van de posi tieve instelling uit de aanval te zoe ken, als de situatie dat maar even toeliet. Illustratief daarvoor waren de elf hoekschoppen van Haarlem in de eerste helft. MW daarentegen nam in de 41e minuut de leiding, toen de goedspelende Willy van Bommel uit een vrije trap van Van Marwf' kopte. Zeven minuten na rust scoort Kramer zijn eerste compel punt voor Haarlem. De vreu van korte duur. In de zeveni ste minuut al zette de van I overgekomen Adam de eqi Barry Hughes opnieuw op eei stand door de bal schitteren doelman Boersma te koppe lem nam het heft daarna in maar had alle geluk dat Egh der een onschuldige hande MW-speler Busk verkeerd deelde waardoor Kleton zi alsnog op gelijke hoogte kon met het Maastrichtse elftal. Haarlem-MVV 2-2 (0-1) - 41 Van B Kramer 1-1, 57: Adam 1-2, 80: Kleton 2 rechter Mulder. Toeschouwers: 5000. Haarlem: Boersma; Maseflcld, Gulll Melgers; George, Kleton. Van den Ba t Nljdam (Böckling), Hendriks. MVV: Gerards; Schnjnemakers. Bus Bt Webb; Van Marwijk, Dijkstra, Quae Schapendonk, Van Bommel (Roosen). ir DEVENTER Sparta is het nieuwe seizoen onforli' begonnen. Vrouwe Fortuna glimlachte zaterdagavond be tegen Go Ahead Eagles. De Deventer ploeg was qua s_ inzet beslist niet de meerdere van de RotterdammersT kon de volle winst toch pakken door een eigen doelpié- Sparta-linksbuiten Holverda. De vleugelspeler moest in de 39e mi- nuvt terug naar zijn eigen helft om bij een vrije trap van Teun Kist zijn defensie te versterken. De hoge voor zet van Kist werd door Holverda ver keerd beoordeeld en de bal verdween onhoudbaar voor Pim Doesburg in het Sparta-doel: 1-0. Go Ahead Sparta 1-0 (1-0) 39; Holv doel) 1-0. Scheidsrechter: Corver. To< 8500. Gele kaarten voor Endeman en 0 link. belden van'Go Ahead. Go Ahead: Endeman; Koopman, Schn Wesselink, Kist; Woudsma, Salfishber ansen; Groeneweg, Van Kooten (Vuski ver (Ten Cate). Sparta- Doesburg: Jansen. Van Ga^' steln. Stevens; Van Tiggelen, Plm Verl denburg (Robert Verbeek); Schwartz. Holverda. Een gelijkspel zou zowel Sparta als Go Ahead niet hebben misstaan. Tot aan de rust bleef de Deventer ploeg met rustig en bekeken spel de voor sprong verdedigen. In de tweede helft kregen de Eagles het veel moeilijker. Sparta herstelde zich uitstekend en was de inidividue- le duels veel sterker. De Rotterdam mers probeerden bovendien met snel le acties via de vleugels Go Ahead Eagles onder druk te zetten. Bij een van deze doorbraken kwam Van Tig gelen oog-in-oog met doelman Jan Endeman, die niets anders kon doen dan uitlopen en de Spartaan onderuit halen. Endeman voorkwam wel de gelijkmaker maar liep bij deze actie ook een gele kaart op. Wat Sparta in de tweede helft ook probeerde, de verdiende gelijkmaker kwam niet op het scorebord. De Ade laars waren zelfs dichtbij een grotere voorsprong toen Pim Doesburg in de 33e minuut van de tweede helft de bal onvoldoende onder controle kon krij gen. Balkestein kogelde de bal kei hard tot hoekschop. In de slotfase kreeg Johnny Oude Wesselink (Go Ahead Eagles) nog een gele kaart wegens blokkeren van Bal kestein. NUNSPEET RCL uit heeft zaterdagmiddag op dj van de voetbalvereniging in de finale van het lustrui 'van de NCRV de zaterdag kampioen van het seizoei DOVO uit Veenendaal, metfet slagen. In de afgelopen drie weken zaterdagmiddagen de voorn kwartfinales gespeeld. In de ve-finalewedstrijden kwamt en DOVO als winnaar naar finale was een boeiend scl waarin Dick van der Bijl vanl 'score voor zijn club opendl achttiende minuut (1-0). Ee^Q omhaal van Bennie Heemski 30e minuut betekende 2-0 in deel van RCL. Pas in de twe< deed DOVO iets terug. Jan schoot in de 60e minuut dichterbij: i-2. RCL maakte wedstrijd een uitstekende won verdiend de. door de NCRV beschikbaar gestelde, De strijd om de derde plaats tussen Spijkenisse enf< burg werd een overwinning Spakenburgers. BONN Het Bundesliga voetbal glorieert als nooit te voren. Meer dan 300.000 toe schouwers zagen zaterdag de negen duels in de Bundesliga. Een gemiddelde van een dik ke dertigduizend. Sportief ge zien en dan met name voor de tweede Engelse prof die in West-Duitsland is gaan spe len, Dave Watson, verliep deze tweede speeldag minder goed. In de wedstrijd München 1860-Wer- der Bremen liep de Engelse Interna tional tegen een rode kaart op. In de 25ste minuut diende hij tegenstander Bitz een klap in het gezicht. Scheids rechter Risse, die er met zijn neus bovenop stond kon niets anders doen dan de verdediger van Werder naar de kleedkamer sturen. De scheidsrechters hadden het zater dag trouwens heel moeilijk. Nadat op de eerste speeldag zes gele kaarten waren uitgedeeld kwamen er zater dag nog eens drieëntwintig bij, zodat in de Bundesliga het totaal op negen entwintig is gekomen. En met deze stand is naast de grote opkomst van het publiek, weer een record in de Bundesliga gesneuveld. H8V, dat nog steeds zonder Kevin Keegan uitkomt, blijft de blikvanger in de Bundesliga. Voor ruim 46.000 toeschouwers werd Borussia Mön- chengladbach. de winnaar van de UE- FA-cup met 3-0 opgerold. Plücken en Kaltz scoorden in de erste helfp en Jakobs bepaalde vijf minuten voor het einde de stand op 3-0. Borussia dat uit twee wedstrijden slechts één punt heeft binnengesleept ontbreekt het aan een ware leider. Nu Berti Vogts is gestopt heeft er zich nie mand van de groep aangediend om deze rol van de kleine verdediger over te nemen. Daarom was HSV van be gin tot het einde de betere ploeg. Dankzij doelman Kneib bleef het bij 3-0. Een andere doelman was ook bepa lend voor het verloop van de wed strijd Schalke'04-Bayem München. Walter Junghans die de ondankbare taak heeft om enige weken de van een auto-ongeluk herstellende Sep Maier te vervangen behoedde Bayem voor een nederlaag. Slechts een keer capi tuleerde hij. Dat gebeurde in de twee de helft toen Dzoni van elf meter mocht aanleggen. In de eerste helft had Karl-Helnz Rumenigge Bayern met een prachtig afstandschot aan een 1-0 voorsprong geholpen. "Borussia Dortmund-FC KOln 3-1. Bayem Lever- kussen-Hertha 2-1, HSV-Borussla Mönchenglad- ,bach 3-0, Schalke-Bayern München 1-1. Elntracht Braunschwclg-MSV Duisburg 2-0, Stuttgart-Kal- serslautern 3-1. Fortuna DQsseldort-Elntracht Franklurt 1-3. München 1860-Werder Bremen 4-1 Stand aan de kop: 1. H8V 2-4, 2. Borussia Dortm. 2-4. 3. Bayem München 2-3, 4 Stuttgart 2-3, 5. Elntracht Braunschw. 2-3. 6. KaJserslautem 2-2. Nottingham Forest, winnaar van de Europese beker voor landskampioe nen, heeft zaterdag in de eerste com petitieronde een uiterst plezierige middag in Ipswich beleefd. Doordat doelman Peter Shilton in een werke lijk blakende vorm stak kon Notting ham de club van Mühren en Thijssen met een 1-0 zege achter zich laten. Het beslissende doelpunt werd diep in de tweede helft door Woodcock gemaakt. Ipswich heeft één helft Nottingham volledig aan banden gelegd- Met Mühren en Thijssen als spelbepalers en doelman Cooper en de onvestoor- bare Mills in de verdediging sloeg het herhaaldelijk bressen in de afweer van Nottingham. Woods, Gates en Mariner kregen uitgelezen mogelijk heden, maar Shilton behoedde zijn club voor een ferme achterstand bij de rust. In de tweede helft toen Ipswich dui delijk problemen kreeg om het hoge tempo vol te houden kwam de( diende treffer van Woodcock r De winnaar van de Engels Arsenal, sloeg op de eerste s teen toe. Brighton aan het elf" het vorig seizoen naar de klasse gepromoveerd kreeg veld geen schijn van kans. rfe' 0-4 door doelpunten van S'lr (2), Alan, Sunderland en Lian Bolton Wanderers-Aston Villa 1-1. Bril |c nal 0-4, Bristol City-Leeds United 2-! Norwich City 2-4, Ipswich Town-Notti rest 0-1, Manchester Clty-Chrystal Southampton-Manchester United 1-1,1 Coventry City 3-2, Tottenham Hotsp brough 1-3, West Bromwlch Alblon-De 0-0. De wedstrijd Wolverhampion-I,iveoj( uitgesteld. SCHOTLAND Aberdeen-Hlbemian 3-0, Dundee-St. I Kllmamock-Dundee United 1-0, Mor" Thistle 2-1, Rangers-Celtic 2-2. AMERIKA In de play-offs voor de Noordameiikl balcompetitie heeft Chicago Stlng. de onder anderen Willem van Hancgem 5 thuis, met 1-0 gewonnen van Fort I 1( Strikers. San Diego Sockers behaalde sterzege op California Surf 7-2. De uitslagen zijn: Chicago Sting-FortI 1-0, San Dlego-Callfornia 7-2. Vaneen !l Tornado 2-1. FRANKRIJK Angers-Bastia 3-1. Nlce-Lyon 3-1, Bre 2, Paris St Germaln-Laval 3-1. Ler.vS Nancy-Marsellle 5-0. St Ettenno-MetJ bourg-Nantes 2-2, Nlmes-Bordeaux 2-0, nes-Ltlle 0-6. Stand aan de kop St. I Monaco 4-7, Lllle 4-6. Nantes 4-6. Nln)

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 8