Hockeyteam is angst voor Pakistan kwijt Veel vraagtekens ron afgang honkbalteam Canada hakt er op los Voorstel om toelating bei» China's in wielerfederatie Geen finaleplaats voor kanovaarder: Zeskamp levert in verlenging eindzege op Terrasvogels pakt titel softbal Russen vragen inlichtingen in VS Crickettitel HBS Positie bondscoach Richardson (nog) niet ter discussie Hockeysters schrikken in eerste WK-duel MAANDAG 20 AUGUSTUS 1979 SPORT TROUW/KWARTET door Onno Zeisman AMSTELVEEN In het Wagener stadion keerden gisteren de dagen van september 1973 weer. Toen trilden de bomvolle tribunes van hartkloppingen bi) een hockeyfinale waarbij de wereldtitel inzet was. Nu, evenals toen, alleen maar sensatie: weer een 0-2 achterstand voor Nederland, op gelijke voet, verlenging en uiteindelijk winst voor Oranje. De verliezer heette ditmaal Pakistan. De testserie, die in één week als een storm door Nederland raasde, eindig de in Amstelveen op een wijze die niemand had durven hopen: 4-4. goed voor de totaalzege na een 2-1 overwin ning daags tevoren in Eindhoven. Het formidabele Pakistaanse team. dat zich momenteel wereldkampioen mag noemen, had zijn reputatie voor uit gezonden. Het startte met een grandioze 5-2 in Groningen, maar ver loor gaandeweg zoveel glans dat Ne derland de zeskamp uiteindelijk won met een puntental van 7-5 en een doelsaldo van 20-19. Dit alles na 440 minuten tophockey. zoals lang niet meer in ons land te zien zal zijn. Liefst 39 doelpunten leverde de serie op, een enorm gemiddelde waaruit blijkt hoe schotlustig en open de twee elftallen elkaar te lijf zijn gegaan. Ook dat was winst; hockey is weer de oude publiekssport die het lange tijd. In de Jaren van bevroren defensies, niet is geweest. Pas over een Jaar bij de Olympische Spelen, zal overigens blijken wie het meest gebaat is ge weest bij deze zeskamp, waarin het toch om een test ging. Pakistan zal Juist uit de uiteindelijke nederlaag en uit de vele doelpunten tegen de les moeten trekken haastig een en ander te gaan doen aan tactiek en zelfs conditie, wil het de wereldti tel doen volgen door Olympisch goud. Voor Nederland weegt zwaar der dan de eindzege het verse besef één enorme hinderpaal te hebben op geruimd: de ingewortelde overtuiging dat tegen Pakistan geen kruid gewas sen is. Voor de Nederlandse selectie ls deze bewogen week bijzonder vruchtbaar geweest. Dat in zes wedstrijden zo veel winstpunten zouden worden be haald. was onvoorzien. Even belang rijk was echter het feit dat de reeks HAARLEM Terrasvogels is zater dagavond in Haarlem Nederlands kampioen in de hoofdklasse softbal geworden door een overwinning met 3-0 op het Haarlemse Kinheim. Het ls de vierde keer ln haar bestaan dat Terrasvogels de nationale titel be haalt. Eerder gebeurde dat ln 1961. 1971 en 1975. Coach Teun van de Bergh. die terras vogels vijftien Jaar onder zijn hoede had, sluit met dit kampioenschap zijn succesvolle trainersloopbaan bij de 8antpoortse vereniging af. In het begin van het softbalselzoen won hij met Terrasvogels ook al de (achter stallige) softbalbeker van 1978. Concurrent HHC (kampioen ln 1978). dat ln de laatste competitiewedstrijd tegen EDO moest winnen wilde het team nog een kans op het kampioen schap maken, verloor met 1-3. NEW YORK De 8owjet-Unle heeft de Amerikaanse regering gevraagd om inlichtingen over terroristen die de ln 1980 ln Moskou te houden Olympische Spelen zouden kunnen verstoren, aldus meldt het weekblad Newsweek in het nummer dat deze week uitkomt. De Sowjet-minister van binnenlandse zaken Nikolai SJItsjelokow had het verzoek gedaan aan de toenmalige Amerikaanse mi nister van justitie Griffin Bell. toen deze ln Juni in Moskou was. Bell zou de Sowjet-Unie op zijn beurt hebben verzocht inlichtingen te ver schaffen over smokkelaars en hande laars in verdovende middelen ln lan den waar de Sowjets invloed hebben zoals Vietnam en Pakistan, aldus Newsweek. De besprekingen over die ..uitwisseling"' zouden zich nog ln een beginstadium bevinden Volgens Newsweek had het ministerie van Justitie het verzoek van Moskou be sproken met de FBI. de federale re cherche. en ook voorgelegd ter mede behandeling aan het ministerie van buitenlandse zaken. De 8owJet-Unle zou het verzoek heb ben ingediend ter voorkoming van een gebeurtenis als die welke zich had afgespeeld tijdens de Olympi sche Spelen van 1972 te München. toen 11 Israëlische sportlieden wer den gedood na te zijn gegijzeld door Palestijnse terroristen. DEK KAAO - HBS uit Den Ha«« ia op eigen veM tot een echte testserie werd gemaakt ln die zin dat binnen het gegeven van een beperkt aantal spelers flink werd geëxperimenteerd. De doelverdedi- gers Sikklng en Hermans traden leder drie keer aan. de eerste het meest overtuigend. De teruggehaalde voorstopper Bolhuis toonde zich de eerste wedstrijden een ware crack, maar Ewout van Asbeck, gretig om zijn plaats te behouden, stak hem daarna naar de kroon. Van alle dertien veldspelers. die coach Van Heumen in deze zesdaagse Inzette, was Tom van 't Hek de meest spectaculaire. De Jeugdige linksbui ten is uitgegroeid tot een onvervaard aanvaller, die ook doelpunten kan maken. Wat dat betreft viel Theo Doyer tegen. In de laatste wedstrijd werd hij aanvankelijk vervangen door Bouwman, maar dat was geen succes. Ook twee zeer ervarenen bleven ln dit duel wat onder hun vroegere kunnen. Ties Krulze en Wouter Leefers, deze laatste met uitzondering van de slot wedstrijd. Beiden speelden eerder vertragend dan opzwiepend. Maar Hans Krulze en Tim Steens bleken steeds meer vat op het Pakistaanse spel te krijgen, hetgeen Geert van Eyk doorgaans ook wel lukte. Aan voerder Ron Steens speelde degelijk, maar leek geleidelijk tekenen van vermoeidheid te vertonen. Een geweldige rol in het geheel speel de Paul Lltjens. Mét zijn clubgenoot Van 't Hek was hij de beslissende persoon. Als schutter met verbazing wekkende regelmaat haalde hij uit de hoekslagen weer een hoog percentage met elf doelpunten in totaal. Tegelijk was Litjens de man op wie Oranje wachtte om het probleem van de vrije verdediger op te lossen. Met zijn goed overzicht van de spelsituatie, zijn koelbloedig ingrijpen en vooral ook zijn hard en zuiver plaatsen betekent Lltjens een sterke bezetting van een moeilijke positie. 8inds de terugval van HTCC kent het Otten-stadion in Eindhoven nog maar weinig toppers. De zonnige wedstrijd van zaterdag was er één. De minst opwindende en met drie tref fers ook minst produktieve van de serie stond desondanks op hoog peil. Vooral degenen die alleen dit duel gade sloegen en niet de ge- en verwen ning van de hele week hadden be leefd, genoten van de inzet en kracht, die zeventig minuten lang werd ge toond. In Eindhoven lag het tempo wat lager. Het grasveld is per traditie wat traag van werking. Daarbij kwam de vermoeidheid. Pakistan gaf er donderdag in Rotterdam al blijk MAASTRICHT De FIAC, de amateurafdeling van de interna tionale wielerfederatie, Is bereid de beide China's in zijn organisa tie op te nemen. Tijdens de be stuursvergadering in Maastricht is besloten dit voorstel te doen tijdens de ledenvergadering, die vandaag zal worden gehouden. De FIAC volgt met het beleid van de beide China's binnen een sportfederatie de aanbeveling van het Internationaal Olym pisch Comité. Bij discussies over toelating van China hebben de Chinezen hun aanvaarding van het lidmaat schap altijd afhankelijk gesteld van de uitsluiting van Taiwan. Bij de FIAC ligt op dit moment een aanvraag voor het lidmaat schap van China ter tafel en van daag zal moeten blijken of de vertegenwoordigers van China hun verzoek handhaven nu het bestnnr heeft duidelijk gemaakt dat de toelating van het ene Chi na niet gekoppeld kan worden aan de uitsluiting van het andere, Taiwan. In de bestuursvergadering werd besloten het Arabisch als taai binnen de organisatie te erken nen. Het besluit toe te geven aan de wens van een aantal van de minst betekenende wielerlanden. werd gedragen door de toezeg ging van de Arabische wie deratie alle eruit voortkon kosten te zullen dragen. De bieren zullen de vertalinge dens vergaderingen bekoj en tevens de financiële mid verschaffen die het mogelijl ken een extra-secretaris (voo Arabisch) op het bureau va FIAC aan te trekken en een u ve van het FIAC-bulletin ir Arabisch te verzorgen. Aan de andere voorstel van de Russisch toe te ciêle voertaal, Sowjet-Unie had ondersteund met kosten te dragen. kant werd Sovjet-Unie, voegen als verworpen, het verzoek| de toezeggii door Co Matoc Ties Kruize scoort uit een strafbal voor Nederland. van zodat coach Rahman zoveel mo gelijk nieuwe mensen Inzette en ook wijzigingen aanbracht ln de opstel ling zeil. Zelfs greep hij terug naar het 2-3-5 systeem. Het werd geen onverdeeld succes. Met name Saleem als bewaker van Van 't Hek was zo'n mislukking dat hij de tweede helft werd vervangen, maar toen was Pakistan al op een 0-2 gezet. Eerst had Litjens een lange hoekslag benut. Doelman Qamar keerde de bai, maar toen de snel reagerende Van 't Hek insloeg was hij machteloos. Dezelfde Van 't Hek, langzamerhand uitgegroeid tot een vedette, rende tien minuten later de Pakistaanse cirkel binnen, gaf een strak schot op doel dat evenwel langs zou zijn ge gaan. Van Asbeck. om onverklaarde reden helemaal vooraan, veranderde de richting en Nederland leidde met 2-0. Na die tweede treffer ging Nederland op een nieuwe taktlek over: het trok zich terug in de defensie. Acht man voor het doel en een verspreide vleu gelspeler voorin voor een eventuele uitbraak. Pakistan ging er gretig op in. maar liep vast tegen de muur voor Hermans' doel. Toch kwam er, acht minuten na rust, eindelijk een tegen- goal dankzij een strafcorner, 2-1. Ne derland bleef verdedigen, zelfs bij de numerieke meerderheid toen twee spelers tegelijk van het veld waren gestuurd. De gewaagde opzet geluk te: het werd een overwinning. Ronduit sensationeel was de afslui tende ronde in Amstelveen. Wilde Pa kistan de totaalzege halen, dan moest het met tenminste twee doelpunten verschil winnen. De Pakistani kozen voor mandekking en zetten daarbij alles op alles om zo ver te komen. Inderdaad kwamen ze er toe via twee strafcorners, één die door Samiullah en één die door Manzoor werd benut. Op dat moment het was al in de tweede helft kwam Nederland sterk terug. Vijf minuten voor tijd benutte Tim Steens een prachtige voorzet van Doyer en omdat Safdar Abbas, geïmponeerd door Sikkings autoriteit een strafbal in de laatste seconde naast plaatste, eindigde de wedstrijd zelf in 1-2. Dat hield een gelijke stand in, zowel naar punten als naar doelsaldo. Vol gens reglement moest worden ver lengd. En daarin kwam de opwinding pas duidelijk uit. Litjens maakte 2-2 via een strafcorner. Ties Kruize zette Nederland na een strafbal op 3-2. Saeed Khan maakte weer gelijk en zette even later Pakistan zelfs op winst. Ties Kruize miste een strafbal, maar in de laatste minuut van de laatste verlenging was het toch top scorer Lltjens die al zijn kracht legde in de allerlaatste van tientallen hoekslagen. Doelman Qamar was kansloos: de wedstrijd eindigde in 4-4 en Nederland won met wat in wieier- termen een banddikte heet de eind- prijs van deze zeskamp. Zaterdag Nederland-Paklstan 2-1 (2-01-3: Van't Hek 1-0. 12 Van Asbeck 2-0. 43 Saecd Khan 2-1 Toeschouwers: 3500 Scheidsrechters: Nash (Engl en Vljajanathan (Mali Zondag Nederland-Paklstan 1-2 (0-11-7 Samiul lah 0-1. 38 Manzoor UI Hassan 0-2, 65 Tim Steens 1-2. Toeschouwers: 6000 Scheidsrechters: Deo (Sp) en Vljajanathan (Mali Verlenging Nederland-Paklstan 3-2 (2-01-6: Llt jens 1-0. 10 Ties Kruize 2-0. 11 Saeed Khan 2-1, 18: Samiullah 2-2, 19 Lltjens 3-2. TRIEST Misschien waren de resultaten voor de vice-voorzltter van de Nedei Honkbalbond, Gerard Voogd, nog wel het meest teleurstellend. Voogd, Nederlands hc ambassadeur bij uitstek, loopt nog steeds met een uitnodiging voor het Nederlands t< zak om deel te nemen aan een sterk bezet invitatietoernooi in Cuba in oktober van d Maar ol die Cubanen nog wel zo blij zullen zijn met de komst van Nederland na het e< Italië is nog maar de vraag Was er in voorgaande toernooien nog sprake van gelijkwaardige tegenstan ders als het om Italië-Nederland-wed- strijden ging, dit jaar lijkt het er op. dat Nederland naar een tweede posi tie is gezakt en ergens bivakkeert tussen de ontwikkelingslanden Zwe den en België enerzijds en Europees kampioen Italië anderzijds. De pro blematiek van Gerard Voogd is ech ter maar één van de facetten van de afgang van Nederland in Italië. In drie wedstrijden werd het vonnis over de Nederlandse ploeg geveld. De 3-2 nederlaag op maandag gaf nog enige hoop, die vervolgens via de be schamende 14-1 afmars op woensdag de kop werd ingedrukt. De derde wedstrijd vrijdag, die de titel defini tief naar Italië bracht, gaf de 5-0-zege voor de Italianen de verhoudingen waarschijnlijk het best weer. Op het werpen van Bertil Haage bouwden de Azzurri die voorsprong op, om zich daarna te beperken tot het uitspelen van de wedstrijd. Gevaar immers was er van dit Nederlandse team, dat be halve een falende aanval ook verdedi gend in de belangrijke ontmoetingen grossierde in fouten, op geen enkele wijze te duchten. Op het overigens uitstekende werpen van Colabello kwam Nederland dan ook niet verder dan slechts drie honkslagen, waarvan de voor deze gelegenheid als aange wezen slagman opererende Charles Urbanus er nota bene twee voor zijn rekening nam. Woensdag verloor de Amsterdammer zijn plaats in de ba sisselectie van Richardson aan Nep- tunus-speler Gerard Blaquiere en dat op de positie van korte stop, een p cricket De Haagse club won met negen n Rood en Wit uit Haarlem 157 «oor i - 154 all out Plm van der Vegt was de grote man bij HBS met M not out De uiUiagen zijn HBS-Rood en Wit 157/1 - 154 (S- II HBS wint met negen wtckeU VOC-Klevlten 100 23A7 (1-4» Kieviten wint met 134 runa HCC door een duidelijke overwinning op Hercules 100 «oor 2 tegen 99 De uiulagen zijn Btoemeodaal- Hercules 1002 - 99 i4-ll Bloemendal wint met acht wickeu ExceUior-VUC 207 3 - M 6-11 Excel sior wint met 115 runa Quick iN»-Hent»f» DV8 122S 147 i4-2) draw. Quick krijgt de twee bonus- purten ACC-HCC 2 285 2 - 282 (4-1) ACC wint met acht wlckcu VANCOUVER Met zweet (van het keiharde werken), bloed (Maria Mattheusens-Flkkers) en tranen (doelvrouwe Det de Beus, die de spanningen te veel waren geweest) heeft Neder land de openingswedstrijd van het dameshockeytoernooi om de wereldbeker zaterdag te Vancouver gewonnen. De eerste tegenstander was Canada, dat zich voor eigen publiek wilde De zwaar bevochten overwinning met 2-1. na een ruststand van 1-1, was nauwelijks van de gezichten af te lezen. Zelfs niet bij Fieke Boekhorst, die met twee doelpunten uit het to taal van twaalf strafcorners match- winner was. De vreugde van de over winning was geheel getemperd door de niet alleen tomeloze inzet van de Canadese dames al waren ze ln de ogen van de Nederlanders in het ge heel geen dames: „Na een overtreding of wat dan ook zeiden ze niet eens sorry" maar vooral door de onbe suisde wijze waarop zij haar tegen standers tegemoet traden. Meedo genloos wierpen zij zich in de strijd, zij kenden geen enkel pardon. Onge lukken konden eigenlijk niet uitblij ven en in de 24e minuut werden de Nederlandse aanvoerster Maria Mat theusens-Flkkers en Sheiley Winter van de ..struggle for life" het slacht offer. Beiden liepen op de bal af en kwamen daarbij hard met de hoofden tegen elkaar. Maria Mattheusens was der mate hard aan de neus geraakt, dat deze aan de bovenkant gekerfd werd. Shelley Winter liep hierbij een bloe dende hoofdwond op Op het veld kon slechts enigszins het bloeden worden beperkt, voor verdere behan deling was de weg naar het zieken huis de enig aangewezen. Vooral voor de Nederlandse meisjes, die toch al van hun stuk waren gebracht door het harde tegenspel bovendien, niet onlogisch overigens, zich lieten verleiden ook meer lichaamsgewicht ln de strijd te werpen betekende het verlies van hun aanvoerster een mentale opdoffer Meer nog dan het tegendoelpunt, dat Sandy Drever kort tevoren als antwoord op het ope ningsdoelpunt van Fieke Boekhorst ln de vijfde minuut, had gescoord. De fleur van de sfeervolle en kleurrij ke openlngs-ceremonle, waaraan slechts de zon ontbrak uit het Maria Mattheusens, hier gewond aan haar lip, liep na de eerste wedstrijd tegen Canada een gescheurde neus op. grijze wolkendek zou later, mild be ginnende tijdens Nederland-Canada, een zware en langdurige regenbul vrij komen was toen al geheel vergeten. Het was bittere ernst nu wat zich op het veld afspeelde. En gezien het be lang van het toernooi in verband met de Olympische Spelen in 1980 ln Mos kou. waarvooi zich vijf van de hier aanwezige landen kunnen plaatsen. waar maken na zeven maanden, met elke dag vijf uur trainen, in Vancouver in trainingskamp te zijn geweest. „Het leken wel beesten, die lang opgesloten hebben gezeten en hebben moe ten hongeren", zo luidde het onomwonden commentaar van Marjolein Bianchi, gezeten temidden van haar verontwaardig de teamgenoten. laat zich niet moeilijk raden. Er wer den ook door de Nederlanders veel fouten gemaakt, waartegen de Engelse scheidsrechter Pamela Par ker en haar Australische collega Hea ther Scraggs onverbiddelijk optra den. Strafcorners zouden Nederland tenslotte redden, een onderdeel van het spel, dat de Canadezen aanzien lijk minder goed beheersten. Vooral op het punt van het stoppen van de bal met de hand faalden zij meer malen. De kracht van het Canadese team school vooral in de verdediging, waar in Jan Crook zich door vaak sterk ingrijpen onderscheidde. Daarmee is ook verklaard, waarom de Nederland se aanval moeilijk tot ontplooiing kon komen. In de Nederlandse defen sie werd daarentegen nogal eens mis gegrepen, hetgeen ook leidde tot het enige Canadese doelpunt. Het ont stond uit een overrompelende aanval over links, waarop zowel Anneke van Puffelen als Fieke Boekhorst mis tastte. Sandy Drever sloot de actie met een doeltreffende slag af. Ge woonlijk een betrouwbaar sluitstuk, deelde ditmaal ook doelvrouwe Det de Beus in de malaise haar onzeke re optreden was duidelijk van invloed op het spel van de verdedigsters en daarmee zijn de bittere tranen ver klaard. die zij na afloop vergoot. Het duurde geruime tijd, eer woorden van troost hun invloed deden gelden. Het was dan ook niet dank zij haar, maar door attent handelen van anderen dat in de tweede helft de Canadezen van een tweede doelpunt werden af gehouden. NEDERLAND-CANADA M (1-D - 5 Fieke Boekhorst 1-0. 22 Sandy Drever 1-1. 62 Fieke Boekhorst 2-1 Nederland: Det de Beus. Fieke Boekhorst. Anne ke van Pulfelen. Irene Hendriks. Mana Mattheu- servs-Fikkers (Margriet Bleljerveld». Toos Bax. Li- sette Sevens. Suzan Bekker. Marjolein Bianchi, Elsemieke Hllten, Sophie von Weller Overige uitslagen: Engeland-Zambla 18-0. V3- Nleuw Zeeland 3-0. Weat-Dultsland-Schotland 2-1. Wales-Japan 7-0. Australië-Fuji 12-0. plaats waarop Urbanus het alleen recht leek te bezitten. De jonge Rot terdammer bleek niet over de beno digde ervaring voor dit soort wed strijden te beschikken en was een van de spelers, die ook verdedigend van het Nederlands team een zwakke ploeg maakte. Na dat 5-0 verlies wer den de wedstrijden op zaterdag en zondag niet meer dan verplichte figuren. Straks bij thuiskomst zal er door de Nederlandse Honkbalbond nog wel driftig worden gediscussieerd, waar de schuldvraag voor dit mislukte op treden ligt. Het zou wat al te makke lijk zijn de dit jaar debuterende bondscoach Richardson alleen ver antwoordelijk te stellen. Dat de ex- international, die zoveel voor het Ne derlands honkbal in zijn actieve loop baan heeft betekend, goed gefunctio neerd heeft tijdens dit EK is daarmee niet gezegd. De beslissing van de bondsbestuurders Richardson dit toernooi de teugels in handen te ge ven, nadat de ex-Spartaan jarenlang aan de hand van Amerikaanse coa- chës en leermeesters heeft meegelo pen, lijkt niet zo gelukkig te zijn geweest. Dat Richardson alle ins en outs van zijn sport kent, is aan geen enkele twijfel onderhevig. Opnieuw lijkt hier echter de vaak gebruikte stelling, dat een topspeler ook een goede coach maakt, te wor den gelogenstraft. Voorzichtigheid overheerste ln zijn aanpak en het leek erop, dat Richardson ondanks de steun van de door de wol geverfde Volkerijk en de dit jaar eveneens bij de A-selectie als coach debuterende Jan Dik Leurs niet tegen zijn taak was opgewassen. De vraag is of het bondsbestuur de consequenties van het aanstellen van Richardson wel goed heeft overzien. Beter was het misschien geweest de Antilliaan bij voorbeeld in het recente verleden voor een of meer stages naar prof clubs in Amerika, de bakermat van deze sport, af te vaardigen in plaats van hem op het tweede plan mee te laten lopen met de ingehuurde Ame rikaanse begeleiders van het Neder landse team. Maar bij alle overwegingen achteraf is het natuurlijk zo dat Richardson de wind bepaald tegen had bij de mislukte pogingen van Oranje de Europese titel weer naar dit land te rug te brengen. Aanvallend beschikte Richardson over een ploeg, die geen enkele vuist kon maken, hetgeen het best werd geïllustreerd door de in Nederland tot de meest gevreesde slagmensen behorende Ben Richard son. op wiens slagcapaciteiten de bondscoach te lang bleef hopen. „Het is onmogelijk in zo een korte tijd spelers klaar te krijgen. In die korte periode van voorbereiding haal je ze niet uit een inzinking, wanneer die er is", sprak Richardson, die met de opmerking: „14-1 verliezen, welke coach in de wereld kan daar nu iets aan doen" eveneens het gelijk aan zijn zijde kreeg. Afgezien van een te wensen overla tende selectie, was er nog een handi cap voor Richardson. Over de Itali aanse ploeg wist hij hoegenaamd niets. En dat in schrille tegenstelling tot zijn Italiaanse collega Malagutti. die zijn assistent Noce naar Haarlem had afgevaardigd met de een nauwkeurige analyse vanl derlands honkbalteam af te F Bondsbestuurslid De Pierref met de technische zaken, Nederland daardoor al bij op een achterstand was gezetf er was bij ons geen geld besef om iemand van tevoren naar sturen om bij de clubs de int!1 nals te scouten. Ik heb het er 1 de bondspenningsmeester ol' had, maar er was eenvoud# budget voor beschikbaar", aP Pierre. i In het licht van de beoefen! topsport anno 1979 bezien, verklaring wat merkwaardig lemaal gezien de vrij zware 1 lijke equipe, die in Italië getu! van de aftakeling van hu honkbalsport. Wat Richardson betreft, ooku het bondsbestuur nog niet uitl voor hem een heel moeilijk II geweest en hij heeft geen sui boekt. Dat hij heeft gefaald) niet zeggen. Die conclusie is niet", aldus Jules de PierreJ sympathieke Richardson zelf] dens dit toernooi zwaar gebil onder het falen van zijn ploeg* de makkelijkste weg om nu ta 'ik houd er mee op'. Ik weet dj. taak moeilijk is. Als de plo# wint de ploeg en als de ploeg je verliest de coach. Maar ik h|£ voor gekozen. Gelukkig hoef niet mijn boterham mee te veijj. Ik wacht dan ook gewoon af£ gaat gebeuren." IUlie-N«lerland 5-0. rune 12020000x 5. Nederland 000000000 0. Bertil Haage <3 innings) 3-2-5-1: Bart innings) 4-2-1-1. Lulgl Colladello (9 innings) 11-4-3-1. ~"r 4-3; vJ' Itallë-Nederland «-4 Italië 000011033 8. Nederland 000030100 4. Martin Ronnenbergh (8 innings) 6-4-8-6;I lendoorn (1 inningsi 0-0-1-1. Rlcardo Landuccl (5 inningsi 3-2-4-3 rone (4 Innings) 3-1-1-0. r Italie-Nederland 5-9. Italië 2000000003 5. Nederland 0200000024 1. Jan Venema ("j innings) o-2-2-0; Rocky innings) 1-3-0-0; Bertil Haage (3>/j Inmni Bart Volkerijk C/a Innings) 0-1-0-0. Roberto Biaginl (3 innings) 2-1-5-0; Dar (3 Innings) 1-0-0-3; Marco Avalone i2"il 3-5-2; Roberto Brasses (2' Innings) I-I-# zal het niet verbazen, wanneer meer van dit soort niets-en-niemand-ont- ziende krachtmetingen zullen voor komen. Dat de wedstrijd op het vlak van techniek en taktlek of men moet de agressieve strijdwijze van de Canade zen als zodanig willen aanmerken het aanzien nauwelijks waard was. DUISBURG De Nederlandse deelnemers aan de wereldkampioe c pen kano op de Wedaubaan van Duisburg aijn er zaterdag en gisterei v geslaagd hun verrichtingen van de series in de halve finales te bev i Slechts de k2 dames bestaande uit Ineke Bakker en Marijke Kegge k dicht bij een plaats in de eindstrijd. Zij eindigden met geringe acht n op de Zweedse combinatie Olsson-Andersson als vierde en werd» ;i uitgeschakeld. Ineke Bakker werd in de kl-klasse vijfde. i s De k4 500 meter bestaande uit Willems, Stevens, Van der Doe a Weerdenburg was met een vijfde plaats nog het dichtst bij een kwal 1 voor de eindstrijd. Op de 1000 meter kwam het kwartet niet verder i zesde plaats.'Ook in de kl klasse waren de prestaties bescheid Baaijens werd op de 1000 meter zevende, Ron Stevens op de 509 mei s achtste en laatste in zijn halve finale. a u Succes was er ook niet voor Willems, Stevens, Van der Doe Weerdenburg op de 10.000 meter, die direct als eindstrijd werd g i Deze, in de ogen van bondscoach Karei Muys zeer sterke troef, werd d kinderen bij het ronden van de eerste boei gediskwalificeerd. ld

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 10