jonn vraagt Koerden halen vliegtuig neer krijgen niet genoeg van strijdersrol Is Italiaanse financier ontvoerd of gevlucht? Zwart televisienet voor Zuidafrikanen twee Duitsers onbekend Roy Jenkins: EG-commissie niet spilziek Strijd om Iraanse stad Paveh Adriatische kust Handel in Haïtianen Tweede baby van achtling overlijdt Sporen van mensenoffer Indonesië laat gevangenen vrij China lijmt Sihanoek aan Pol Pot ~c= BUITENLAND TROUW/KWARTET m onzer verslaggevers AAG De Westduitse zal bij de Israëlische liten stappen onderne- n opheldering te krij- ir het lot :van Brigitte en Thomas; Reuter, die J dan drie j aar in Israë li ^vangenschap zitten s ichuldiging van het siden van een aanslag n cetten op een toestel i Israëlische luchtvaart- i lappij El Al, Na drie log steeds niet duide- Tke aanklad at precies plaats I s D Ontvoering en is ingediend. jen gisteren gehouden pers- heeft de Nederlandse af- T<kn Amnesty Imternational jn erst publiekelijik aandacht lojvoor de zaak r.an de twee nadat eerdere verzoeken ukraëlische autoriteiten om dig ove de zaak onbeant- i, en gebleven. De op de pers- e aanwezige moeder van de irigitte Schulz vertelde hoe al op 27 januari l$i76 in hun e Keniase hoofdstad Nairo- en enkele dagen aar Israël werd overge- in augustus dat jaar ont van Thomas en Bri- e teken van leven, van hun vAl tijdens Jiun varblijf van at in een militaire ge vangenis s zouden Brigitte en Thomas tendeld. Het overbrengen Bfl had veel weg van een ot. Gekneveld werden ze i liegtuig gebracht,, waar ze avende injectie kre gen toe- eie ontwaakten pas weer in sache gevangenis. fplaats van de ta;ee Duit- ;r ikt geheim, aldus jmevrouw v i het Israëlische verhuur- ijn Thomas en Briigitte on- c fysieke en psychisiche druk n hen tot een bekentenis te Brigitte verbleef fc>i)na an- 5 ar in een cel van a nderhalf (eter, zonder raam, waar het uitging, behalve ials straf- Wanneer de verhoren on- opleverden, werd het licht n le dagen achtereen, uitgela- eer zij uit haar col mocht. een zwarte kap tover het aan, zodat ze niet Icon zien I ch bevond. Regelmatig lie- risraëlische bewakers haar of tegen een muur lopen p op het hoofd. er f3n Brigitte worden er door |V|che autoritieiten van ver- okken te zijn gevreesdt bij weidingen voor een aanslag 1 Al toestel in same nwerking alestijnen die tegjelijk met werden opgfipakt. Dit Hadi al-Attar, Mach- isa Hasan al Makussi en J awfiq Ibrahim Y ussuf, zit o in een Israëlische igevange- ?f. hun lot is nog; minder bestaat dat de Lsraëlische p n met het hele geval wel in e» zitten, zeker nu Etxigitte en ,ieigeren him ondier dwang verklaring te bevestigen, r hun ouders hebben ze la- dat ze de drie Palestijnen gevangenis hebben leren u| nooit eerder me* hen con- Jjn gehad. ts tegen de twee Duitsers 'sfter gesloten deuren plaats ïolmilitaire rechttiank. Onaf- waarnemers zijn niet toe- Rechtsregels De Nederlandse afdeling van Amen- sty International houdt zich al enige tijd met de hechtenis van Thomas Reuter en Brigitte Schulz bezig, aan gezien deze organisatie van oordeel is dat een aantal fundamentele rech tsregels geschonden is. Amnesty drngt bij de Israëlische regering aan op een open en eerlijk proces. De organisatie heeft bezwaar tegen het feit dat slechts anonieme getuigen charge verklaringen hebben afgelegd en dat de beschuldiging van het twee tal kennelijk geheel gegrond is op een afgedwongen bekentenis. Amnesty wil voorts dat er wat meer haast wordt gemaakt met het proces. Er moet een einde komen aan de totale geheimhouding van wat in Kenia ge beurd is, aldus Amnesty. Voorts be klemtoont deze organisatie dat het overbrengen van Thomas en Brigitte naar Israël in strijd is met de interna tionale rechtsregels. Amnesty kriti seert het feit dat de autoriteiten een .jaar absoluut hun mond over de ge vangenhouding van de twee Duitsers hebben willen opendoen. De organi satie hekelt de onmiskenbare marte lingen en het feit dat de gevraagde advokaat niet werd toegewezen. Anesty zet zich in de eerste plaats in voor meer openheid bij het proces en kan zich niet achter de eis van de familie stellen voor onmiddellijke vrijlating, aldus Amnesty-woordvoer- der Jan Postma. Het gaat in de eerste plaats om meer informatie en pas daana wordt er beslist welke stappen er dan dienen ondernomen te worden. BRUSSEL (AFP. Reuter) Roy Jen- kins, de voorzitter van de Europese commissie, het dagelijks bestuur van de EG, heeft gisteren met kracht de bewering in het Westduitse blad Stern weersproken dat de 13 commis sarissen het hun toegekende repre sentatiebudget over 1978 met 23 pro cent hebben overschreden. Stern ba seerde zijn informatie op officiële cij fers uit een EG-rapport. Stern beweerde dat de commissaris sen leven als oliesjeiks. De grootste verbrasser, aldus Stem, is vice-voor zitter Haferkamp met 80.000 gulden, op de voet gevolgd door voorzitter Jenkins met 70.000 gulden. Reeds eer der publiceerde het Britse blad The Economist een artikel over de buiten sporige uitgaven van Wilhelm Hafer kamp. De Nederlandse commissaris, Henk Vredeling, zou volgens Stem geweigerd hebben de namen op te geven van de mensen die hij op kos ten van de Gemeenschap heeft ont vangen. Jenkins verklaarde dat van het repre sentatiebudget over 1978 van 778.000 gulden slechts 767.000 gulden was uit gegeven, Jenkins gaf echter toe dat de vervoersonkosten hoger waren uit gevallen dan was begroot. Dit wijtte hij aan het verhoogd gebruik van luchttaxi's, volgens Jenkins een noodzaak om het drukke programma te kunnen afwerken. Niettemin be loofde Jenkins dat de commissie haar praktijken zal herzien. De commissie heeft nu gevraagd om voledige publi- katie van het intern rapport. Zij zal deelnemen aan het debat over deze zaak in het Europees Parlement, dat naar verwachting in september zal plaatsvinden. MILAAN/NEW YORK (AFP. AP. Reuter) Italië kent weer een nieuw schandaal. Zoals zo vaak draait het om de „combi- nazione" maffia-lira-politica. De belangrijkste speler in dit letterlijk meeslepend stuk is de 59-jarige Michele Sindona, die momenteel spoorloos is verdwenen. gelaten omdat de veiligheid van de Israëlische staat in het geding zou zijn. Brigitte en Thomas kregen bij het begin van het proces een hele lijst namen van advocaten voorgelegd waaruit ze konden kiezen. Toen ze kozen voor de in Palestijnse zaken zeer ervaren Felicia Langer, werd hun deze advocaat ontzegd. De Israëlische autoriteiten zouden zich vooral zorgen maken over de ontvoering van de twee Duitsers en de Palestijnen uit Kenia. Tussen deze twee landen bestaat geen uitleve ringsverdrag. Er zou een geheime nota zijn van de toenmalige minister Peres, waarin benadrukt wordt dat vooral niets mag uitlekken over deze ontvoering. Tijdens het proces moet hierover absoluut gezwegen worden. In een nota van de huidige minister van defensie Weizman, gedateerd 14 juni 1978, wordt gesteld dat ook geen melding mag worden gemaakt of vra gen mogen worden gesteld over de martelingen die de gevangenen zou den hebben ondergaan, aldus me vrouw Inge Schulz. De Israëlische re gering heeft de twee Duitsers inmid dels een regeling voorgesteld als ze bereid zouden zijn de hun afgedwon gen bekentenis te herhalen. Ze zou den een contract krijgen waarin staat dat ze tot twaalf jaar gevangenisstaf zouden worden veroordeeld na een bekentenis, waarvan ze maar vijf jaar zouden hoeven uit te zitten, hetgeen er op neer zou komen dat Brigitte en Thomas al in 1981 vrij zouden komen. Mochten ze op deze regeling niet wil len ingaan, dan zouden ze tenminste vijftien jaar gevangenisstraf volledig moeten uitzitten. De moeder van Thomas Reuter ver telde gisteren dat zij op uitnodiging van de Israëlische autoriteiten een bezoek aan haar zoon heeft mogen brengen. Reis- en verblijfkosten wer den volledig vergoed. Om te voorko men dat de naam van Thomas naar buiten zou komen, werd zij door de Israëlische autoriteiten niet onder haar naam, maar onder een nummer in een hotel ingeschreven. Zomer aan de TEHERAN (Reuter, AP, AFP) Koerden, die proberen de grensstad Paveh in handen te krijgen, hebben gisteren be kendgemaakt dat ze een Phantom-vliegtuig en twee helikop ters van de Iraanse luchtmacht hebben neergeschoten. De regering in Teheran gaf gisteren toe dat een Phantom en een helikopter donderdag nabij Paveh waren neergestort, maar beweerde dat de oorzaak van de ongevallen onbekend was. Zomervakantie aan de Ita liaanse Adriatische kust. Duizenden zonaanbidders bij hun parasolletje. Op 2 augustus werd hij voor de laat ste maal gesignaleerd toen hij in New York zijn hotel verliet. Zijn advocaat kondigde een week later aan dat Sin dona zou zijn ontvoerd en de volgen de ochtend op last van een „proletari sche rechtbank" zou worden terecht gesteld. Eergisteren ontving zijn fa milie een door hem zelf geschreven brief waarin Sindona verklaarde ge vangen te worden gehouden en dage lijks te worden verhoord. Dit scenario is echter zelfs voor de Italiaanse gezagsdragers te mooi om waar te zijn. Men vermoedt dat hij het hele drama zelf heeft geschreven en zich nu ergens schuil houdt, gezien het feit dat hij op 10 september voor de Amerikaanse rechter moet ver schijnen op beschuldiging van frau de. waaraan de Verenigde Staten het grootste bankfailliet uit haar geschie denis. die van de Franklin National Bank in 1974, te danken heeft. Boven dien dreigde hij te worden uitgele verd aan Italië, waar hij zich zou moeten verantwoorden voor de ille gale export van bijna 550 miljoen gulden naar Zwitserland. Via zijn Mi lanese bank „Banca Privata" werd het geld doorgesluisd naar de Amin- cor Bank in Zürich. Web Sinds enige jaren zijn de rechters Urbisci en Viola bezig het financieel- web te ontrafelen. De advocaat Am- brosoli, die op het spoor kwam van de Zwitserse bank en op het punt stond een minderheidsaandelenpakket over te nemen om een kijkje achter de schermen te kunnen nemen, werd vorige maand in Milaan op straat doodgeschoten. Op grond van steeds luidere geruch ten over politieke verwikkelingen eis te de communistische partij een par lementair onderzoek in deze zaak. Bekend is dat Sindona zeer nauwe banden had met de Democrazia Cris- tiana. Oud-premier Andreotti, een persoonlijke vriend van Sindona, noemde hem eens „de redder van de lire". De financiële macht van Sindo- Volgens de Koerden wordt in Paveh hevig gevochten. Zestien soldaten van het Iraanse leger en vier Koerden zouden zijn gedood sedert het begin van de aanval op Paveh in de nacht GENEVE (UPI) De mensenhandel tiert nog welig in het Caraïbisch ge bied. Duizenden Haïtianen worden voor 25 gulden per man verkocht aan werkgevers in de Dominicaanse Re publiek, onder andere aan de Ameri kaanse maatschappij Transnational Gulf and Western. Dit heeft de anti- slavernij vereniging voor de bescher ming van de mensenrechten gisteren in Genève gezegd aan de werkgroep van de Verenigde Naties voor sla vernij. NAPELS (AP) Van de donderdag in Italië geboren achtling overleed gisteren een tweede baby. Vier ande ren zijn na een zwangerschap van zeven maanden zo onvolgroeid dat de behandelende artsen weinig hoop hebben. Zij wegen minder dan 700 gram. Twee baby's van 1000 en 1100 gram maken betere kansen. van dinsdag op woensdag. De stad Paveh ligt ongeveer veertig kilometer van de grens van Irak. Over het lot van de bemanning van de Phantom was nog niets bekend; de inzittenden van de helikopter kwa men wel om het leven. De Koerden hebben naar eigen zeg gen de regeringstroepen omsingeld en geïsoleerd in het ziekenhuis van Paveh. De Iraanse soldaten zouden de dokter en een verpleegster van het ziekenhuis hebben omgebracht. De Koerden voeren op het ogenblik ver se guerrillaeenheden aan naar Paveh. De regering in Teheran erkent dat alle wegen naar deze stad in handen van de Koerden zijn. De strijd in Paveh worden gezien als één van de grootste confrontaties tus sen regeringstroepen en de naar auto nomie hunkerende Koerden. Onder de sjah werden de Koerden al onder drukt door een grote troepenmacht in Kurdistan. In de stad Ravansar, dertig kilometer ten zuiden van Paveh hebben de be woners hun huizen verlaten uit pro test tegen de aanwezigheid van rege ringstroepen. Oost-Duitsland doet op het ogenblik zijn best om goede vriendjes te wor den met ajatollah Khomeini. De lei der van de DDR, Erich Honecker, heeft .de ajatollah gisteren via zijn ambassadeur de groeten gedaan en aangedrongen op betere relateis tus sen de twee landen. JOHANNESBURG (AP) De zwarte Zuidafrikanen krij gen over ongeveer een jaar een eigen televisienet. In het land waar blanken en zwarten een aparte behandeling krijgen, krijgen de zwarten nu ook een eigen zwart televisieprogramma voorgeschoteld. Het tweede net van Zuid-Afrika zal om te begmnen drie uur per dag uitzenden in de talen die door de zwarte bewoners worden ge sproken. De programma's worden verzorgd door de Zuidafrikaanse televisiemaatschappij (SABC) die volledig in handen van de staat is. Zuid-Afrika kreeg pas in 1976 een eigen eerste televisienet. De helft van de uitzendingen is in het En gels en de andere helft in het Afri kaans. Het eerste net is altijd op de blanke Zuidafrikaanse minder heid gericht geweest, al is het zwarten niet verboden naar de blanke programma's te kijken. De Zuidafrikaanse televisie is uiterst zorgvuldig met zijn keuze van de programma's. Naar verluidt maakt de SABC zich op het ogen blik zorgen over de „nieuwe" serie, die in september op het scherm verschijnt „All in the family". Wat de zwarten op hun eigen apar te net te zien krijgen is op het ogenblik nog niet volledig bekend. Een aantal programma's is al op genomen. Het zwarte dagblad The Post toonde zich niet bijster en thousiast over een toneelstuk met zwarte acteurs. Als de kwaliteit van de programma's niet verbe tert, „wordt het zwarte televisie net een ramp", aldus The Post. na was aan ook aanzienlijk. Naar verluidt beïnvloedde hij belangrijkè economische beslissingen in de Itali aanse politiek, zoals de benoeming van de president van de nationale bank. Dankzij zijn politieke contacten werd hij benoemd tot financieel adviseur van het Vaticaan, hetgeen naar later officieel werd toegegeven de katholieke kerk zo'n 125 miljoen gul den heeft gekost. Als tegenprestatie stortte „il furbo", de geslepen Sindo na, forse bedragen in de kas van politieke partijen. Niet alleen de christen-democratische partijpot werd gespekt, ook de kleinere socia listische en sociaal-democratische partij ontvingen, volgens advocaat Melzi, geheime schenkingen. Na zijn onverhaaste oversteek naar de Ver enigde Staten herhaalde hij deze tac tiek met de donaties voor de verkie zing van Richard Nixon. Memorandum De ware aard van zijn financieel-poli-, tleke betrekkingen en de Juiste toe dracht van de feiten zijn nog steeds niet bekend. Volgens het gerenom meerde financieel-economisch tijd schrift II Mondo zou er in de kluizen .van Sindona's Zwitserse bank een „geheim memorandum" liggen, waar in alle transacties en relaties zijn op getekend. Dit document zou pas na zijn dood mogen worden geopen baard, hetgeen nu al de npdige con sternatie teweeg heeft gebracht In verschillende politieke kringen, die ongetwijfeld zeer gelukkig zullen zijn met de wetenschap dat Sindona nog in leven is. Deze angst zal wel een belangrijke rol spelen in de overvloe dige beweringen dat het verdwijnen van Sindona een ..imbroglio" van de meester zelf is. Voorlopig blijft het een duistere affaire. ATHENE (UPI) Griekse archeolo gen onder leiding van Ioannnis Sake- larakis hebben op het eiland Creta een minoïsch heiligdom uit het bron zen tijdperk ontdekt. In de tempel troffen zij een altaar aan waarop een menselijk geraamte lag met een bron zen dolk in de borst. Nabij vonden zij twee skeletten in een houding van aanbidding. De gegraveerde zegel steen van agaat wijst op een koninklijke afkomst. De vondst le vert het eerste bewijs op van menseü- offers in de prehistorische, egeïsche wereld. JAKARTA (AP) - Indonesië heeft gisteren zijn 34ste onafhankelijk heidsdag gevierd met de vrijlating van ruim 3000 gevangenen. In het gehele land zullen bijna 16.000 Indo nesiërs worden vrijgelaten. De vroe gere Nederlandse kolonie heeft even eens de straffen voor vele gevange nen verminderd, als zij goed gedrag hadden getoond. In Indonesië zijn 135 gevangenissen met bijna 40.000 gevangenen, aldus de officiële cijfers. is openbaar gemaakt tijdens de twee- wel het huidige regime van Heng de zitting in het proces tegen Pol Pot Samrin als het verdreven regime van en leng Sary, dat momenteel wordt p0l Pot uitgenodigd een afvaardiging gehouden in Pnom Penh. te sturen. BANGKOK (AFP. AP, Reuter) De Chinese vice-premier Deng Xiaoping probeert Pol Pot en prins Sihanoek te verenigen in hun oppositie tegen het Moskou-gerichte bewind van Heng Samrin in Cambodja. „Ik verzoek u de post van staatshoofd aan Sihanoek te geven. Kameraad Pol Pot zal dan eerste minister zijn en tevens opperbevelhebber van het le ger." Zo luidt een passage uit het verslag van een onderhoud dat Deng gehad zou hebben met leng Sary. de rechterhand van de verdreven Cam bodjaanse leider Pol Pot. Dit verslag Sihanoek, die zich binnenkort in Bel gië zal vestigen, mag rekenen op de steun van de Verenigde Staten en Japan. Pol Pot wordt ondersteund door China en door Indonesië, Malei sië en Singapore. Deze drie landen zijn zowel lid van de associatie van Zuid-Oost Aziatische landen, de ASEAN, als van de groep niet-gebon- den landen, die de volgende maand in Havana bijeenkomt. Cuba heeft zo- Cambodja is zwaar geteisterd door de aanhoudende oorlogshandelingen. Ongeveer 27: miljoen Cambodjanen wacht een gewisse hongersdood als er niet snel hulp wordt verleend. De Japanse regering heeft al aangekon digd voedsel en medicamenten te zul len sturen. Volgens het Internationa le Rode Kruis is er 2 miljard gulden nodig om op korte termijn passende hulp te verschaffen. UA Winter in Nicaragua betekent nog altijd dertig graden in iuw. De dikke rook uit de vele ruïnes, die tijdens een grote iaakactie in brand zijn gestoken, maakt samen met de warmte n door de straten van Managua bijna onmogelijk. Een harde ïgt de warmte ov^r de kale lappen grond, die eens het centrum itad vormden. Jansen van het Sandinistisch front con- n de haverklap voorbijgangers in van belangrijke gebouwen. Jon- leisjes van een jaar of vijftien, in camouflagepakken met de enlopende patronen, een zware op de rug en een zwarte of rode it hoofd, eise a op barse toon een •ewijs. Ze kunnen niet lezen wat erskaart staat, maar de foto is en het zal dus wel in orde zijn. idigingen r>>or het oponthoud. '~ig sluipschutters in de stad", leden van de Nationale Garde, inel rijdende auto's onverwachts men op gjroepjes Sandinistische hun stemmen is geen spoor van (kennen. Zit beloven dat ook deze Iptrekkingen van het Somoza- (1 ten einde zullen zijn. Wat ze doen, weten ze nog niet. Het revolutionaire elan is er voor de FSLN, de gewapende macht van de Sandinisten, nu voor een groot deel af. Het is nog maar de vraag of ze van plan zijn zich als een geregeld leger in de kazernes te vestigen. Nu baren ze nog opzien als ze staande op leger trucks met machinegeweren in de hand door de stad scheuren, met wapperende vlaggen in de revolutionaire kleuren rood en zwart. „De muchachos", zoals de Nicara- guanen hen noemen, zijn gek op alles wat hun uiterlijk hèlfhaftiger maakt en ze doet onderscheiden van andere strijders. Op het heetst van de dag lopen ze beladen met lange mitrailleurkogels en gevechtstassen door de straat. De rood-zwarte halsdoeken zijn erg in trek en een groepje van vijf soldaten vecht bijna om een button met de afbeelding van Nicaragua's nieuwe held Sandino. die wordt omgeven met de Neder landse tekst „Nicaragua vrij. steun het FSLN". De onherstelbaar verwoeste thedraal van Managua. ka- Het is moeilijk te zien welke verwoestingen de oorlog precies heeft aangericht. Een groot deel van de ruïnes dateert nog uit 1972, toen een aardbeving vrijwel de hele binnenstad platlegde. Als er daarna wat is opgebouwd, dan is daar nu niets meer van over. Het Palacioa Nacional, de zetel van de regering, is het enige gebouw dat nog bruik baar is. Vanaf het dak van de onherstelbaar beschadigde kathedraal kijkt een groot marmeren standbeeld van de Verlosser over de verwoeste stad, een langewimpel in San dinistische kleuren in zijn hand. Heel langzaam begint het normale leven In Nicaragua weer op gang te komen. Het uitgaansverbod, dat vanaf zeven uur 's avonds van kracht was. is versoepeld. Voor het eerst sinds lange tijd verscheen donder dag weer La Prensa, de krant die tijdens de dictatuur van Somoza de spreekbuis was van de oppositie. Tot nu toe mocht alleen de pro-Sandinistische krant Barricades ver schijnen. „Wij voorspelden het al in 1978. degenen die zijn begraven zijn zij", schreef La Prensa met vette letters en drie uitroeptekens in het eerste nummer in een vrij Nicaragua. Het was de moord op Pedro Joaquin Cha- morro, eigenaar en hoofdredacteur van deze krant, die op tien Januari 1978 de vonk in het Nicaraguaanse kruitvat deed slaan. De weduwe van Chamorro zit nu als vertegen woordiger van het meer behoudende deel van de bevolking in de junta, de voorlopige blijkt dat de hulp zeer op prijs wordt ge- regering van het land. steld, aldus de woordvoerder. Het centrum van de Nicaraguaanse revolu tie ligt nog in hotel Intercontinental, het sjieke monument van de gevluchte rijken. Heel de internationale revolutionaire jetset verdringt zich rond de guerilleros die in volledige uitrusting het hotel domineren. Regis Debray, de Franse schrijver die in Bolivia ter dood was veroordeeld en pas na de persoonlijke tussenkomst van generaal De Gaulle werd vrijgelaten, is gesignaleerd in olijfgroen uniform en een pistool op zijn heup. Ook de dochter van de vermoorde Chileense president Salvador Allende en Mario Firmenisch; het hoofd van de vrijwel uitgeroeide Argentijnse guerillabeweging Monteneros, behoorden tot de eersten die zich na de overwinning van de Sandinisten lieten zien. Een heel andere en voor de Nicaraguaan op dit moment aanzienlijk bruikbaardere categorie van bezoekers vormen de interna tionale delegaties, die komen kijken wat voor hulp er het beste kan worden gegeven. Een woordvoerder van de ambtelijke dele gatie van het Nederlandse ministerie van buitenlandse zaken zei na twee dagen pra ten met vertegenwoordigers van de regering van Nicaragua, niet de indruk te hebben dat men niet welkom is. Uit de gesprekken Overigens gaat het bij dit soort missies vrijwel altijd om hulp op langere termijn. Op dit moment lijdt een deel van de bevol king van Nicaragua nog honger, omdat on voldoende voedselhulp wordt gegeven. Een klein aantal landen, waaronder Cuba en de Verenigde Staten, sturen met enige regel maat voedsel. Dat is slechts een derde deel van de totale behoefte. In de maand okto ber, als de laatste voorraden die nu nog op het veld staan zijn uitgeput en de nieuwe oogsten weinig op zullen leveren, wordt de situatie erg kritiek. De junta heeft donderdag bekend gemaakt dat er voor herstel van de economie op lange termijn een fonds is opgericht, dat 2,5 miljard dollar aan buitenlandse hulp zal moeten omvatten. Dit zou voldoende zijn om de enorme buitenlandse schuld en het herstel van de vrijwel geheel verwoeste en door gevluchte Somoza-aanhangers leegge plunderde economie te herstellen Een groot aantal Latijns-Amerikaanse landen heeft gisteren in Managua een akkoord ge tekend voor de steun aan dit fonds. De landen, die zijn verenigd in de SELA, een economische organisatie voor Latijns-Ame- rika, zullen in intematinonale financie ringsorganisaties druk uitoefenen om meer steun aan Nicaragua te verlenen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 7