Melchior vaag over toekomst Dameshockey lijdt nog aan twee organisaties Roda JC opnieuw begonnen Stal Zangersheide beheerst Nederlandse ruiterwereld Wereldtitel IFWHA (en niet IFH) staat op het spel loede start ohan Heins Manager Coerver: 'De supporters ontevreden als je goed speelt en wint Nederlaag voor waterpoloploeg Jr De bijzaken Ruud Frese in bestuur NOC RODA JC Zege Brazilië Het is weer zover ^riRDAG 18 AUGUSTUS 1979 SPORT TROUW/KWARTET 15 (oor Fred Buddenberg [OTTERDAM De aanzet tot het „interview" was niet lemoedigend. Leon Melchior liet telefonisch vanuit het Belgi- iche Lanaken weten er niet veel voor te voelen. Zijn afwijzing Donk echter niet definitief en hij liet een klein gaatje open, al ras de afspraak er één van het type waarmee alles nog fout ton gaan. „U gaat morgen naar Rotterdam? Wellicht treffen rij elkaar daar dan. Hoe laat? Ach, dat vraagt mijn vrouw ook iltijd. Ik ga er heen voor mijn plezier, ik weet het echt niet. Wij kbben in Rotterdam een stalletje, meldt u zich daar maar." iwn Melchior is eigenaar van stal digende vinger naar Melchior. Arts Ungersheide, de grootste paarden- meende dat er door Melchior een okkerij van West-Europa. Tevens is spelletje gespeeld was omtrent de lelchior goed bevriend met minister verkoop van de paarden Colombo en ïin der Stee van Landbouw en Visse- Rex the Robber aan de Westduitser ij. Het zal derhalve duidelijk zijn, Alwin Schockemöhle, de leermeester jit Melchior veel invloed heeft op van Sloothaak. Door deze transactie lies wat maar iets met paarden te verdwenen zowel Colombo als Rex ttken heeft. In Nederland, maar ook the Robber uit de Nederlandse boe- itr daarbuiten. In het bijzonder bij ken, waardoor de weg vrijkwam voor Kt paardspringen heeft hij een grote Dick Wieken, die al sinds 1975 in dienst rijdt van Zangersheide. door Onno Zeisman AMSTERDAM Door de bank genomen ls het aantal vrouwelijke beoefenaars van de hockeysport veel groter dan dat van de mannen. Vooral ln de Engelssprekende landen ls dat het geval. De Jaarlijkse erewedstrijd die de Engelse dames ln het Wembley-stadion plegen te. spelen, trekt gegarandeerd meer dan 60.000 toeschouwers, voor het merendeel uitermate-, luidruchtige kostschoolmeisjes, die er een heksenketel van maken. De heren ln dat land; dromen niet eens van zo'n omvangrijk publiek. Op Lord's, waar ze nogal eens op het veld; komen, ls het wel druk niet op de laatste plaats omdat er bulten de toegestane uren bier! wordt getapt maar 4000 kijkers ls toch al heel wat. Johan Heins verspeelde op de voorlaatste hindernis de eerste plaats van het openingsconcours van de strijd om het Euro pees kampioenschap. ftoger in de pap. je afkeer van Melchior voor een maggesprek is groot en enigszins liet onbegrijpelijk. De laatste maan- Im heeft hij zich mogen „verheugen" .een grote belangstelling van de {.'de van de pers. De balans van deze Keresse voor de werkzaamheden iu Melchior sloeg echter duidelijk Dfltief uit. „Er is de laatste tijd al zo wl geschreven", verdedigt Melchior th een dag later in Rotterdam, wan- KT hij als toeschouwer van het Eu- pees kampioenschap voor spring- iters opnieuw te kennen geeft wei- K zin heeft zijn nauwe betrokken lid met de paardesport wat nader I te lichten. tt meest recente „gerucht" dat rond persoon van Leon Melchior de iderlandse paardenwereld deed op- irlkken, betrof de wijziging van de fcderlandse equipe voor het Europe- r kampioenschap in het Rotterdam- RKralingse Bos. De reeds geselec- iierde Franke Sloothaak moest op Kt laatste moment vervangen wor den door Dick Wieken. De oorzaak an deze polotselinge wijziging lag in het feit dat Sloothaak niet over paar den beschikte, die voor Nederland jiUrtgerechtigd waren. De teamleider van de Nederlandse oeg, Ben Arts, priemde de beschul- Na enig aandringen („Ik weet niet wat u van mij weten wilt, er zijn hier zo veel mensen, die vast wel wat aardigs te vertellen hebben") wil Mel chior nog kort reageren. „De paarden van Sloothaak waren inderdaad voor honderd procent het eigendom van Zangersheide. Zij zijn tijdens het CHIO in Aken verkocht aan Alwin Schockemöhle. Ben Arts was op de hoogte van de verkoop. Hij gaf bo vendien de garantie dat beide paar den, ondanks de verkoop aan Schoc kemöhle, wel aan de start zouden mogen verschijnen van het Europese kampioenschap, hier in Rotterdam. Kijk, dat achteraf blijkt dat dat niet zo is, daar kan ik natuurlijk niets aan doen. Het is per sé niet waar dat de paarden van Sloothaak verkocht zijn om vrij baan te maken voor Wieken. Wat maakt mij het nou of Sloothaak met twee paarden van Zangersheide meedoet of Dick Wieken. Dat blijft toch hetzelfde." Feit blijft dat het laatste woord over de transactie van Melchior nog niet is gesproken. Of de Nederlandse ploeg moet tegen alle verwachting in opnieuw de Europese titel ln de wacht slepen, waardoor alles wellicht verdwijnt in de al over volle doofpot. Uit deze pot is inmiddels het plan van minister Van der Stee en Leon Mel chior om te komen tot een hippisch centrum weer tevoorschijn gekomen. Dit initiatief van de minister ont stond ongeveer een jaar geleden en in de Flevopolder zou de jongensdroom van Van der Stee gestalte moeten krijgen. De paardenwereld, toch al niet zo gecharmeerd van de invloed rijke positie van Melchior, ging niet mee met de ideeën van Van der Stee en Melchior. Het plan raakte in de vergetelheid, totdat de Limburgse ge deputeerde Mastenbroek het duo Van der Stee-Melchior voorstelde het hippisch centrum te laten verrijzen in het zuiden des lands. Geconfronteerd met de vraag welk nut een dergelijk hippisch centrum heeft, meende Mel chior het gesprek te moeten beëndi- gen. „U had gezegd één vraagje en dit is al de derde." De ambtenaren van het ministerie van Landbouw en Visserij zijn mo menteel druk doende een rapport uit te werken over de vestiging van het centrum, waarvoor een gebied ls gere serveerd in de buurt van Schinbeek. Voor de provincie Zuid-Limburg blij ken de voordelen van de aanleg van het hippisch centrum vooral te liggen in de werkgelegenheid^ Met de draf- en renbaan, die acht kilometer verde rop gebouwd wordt, wordt rekening gehouden met meer dan tweehon derd arbeidsplaatsen. De kosten van het project zijn geraamd op vijftig miljoen gulden. Voor Melchior ls, naast het financieel aspect uiteraard, het grote pluspunt dat het centrum komt ln de nabijheid van Zangersheide, dat vanwege het milde belastingklimaat van onze zui derburen op een steenworp afstand van Maastricht in het Belgische La- naken is gevestigd. Melchior heeft er derlandse damesploeg moest zich te- Het grootste mondiale hockey-evene- ment naar omvang is dan ook een vrouwengebeuren, georganiseerd door de internationale federatie van damesbonden, de IFWHA. Dat laat ste moet er per se bij worden gezegd, willen zich geen misverstanden voor doen. Het dameshockey kent twee organi saties en twee wereldkampioen schappen. Wie dat onbegrijpelijk of zielig vindt, heeft gelijk. De schuld ligt echter ook bij de mannen, al blinken de weinig vooruitstrevende dames die tot dusver de dienst in de IFWHA uitmaakten, evenmin uit in soepelheid. Alle gTote bonden van de wereld zijn verenigd in de FIH, de internationale hockeyfederatie. Daarin zitten nogal wat bonden met zowel mannelijke als vrouwelijke leden. De FIH is het ook die bij Olympische Spelen een door slaggevende stem heeft als het gaat om deelneming. In landen waar de twee seksen in afzonderlijke organi saties zitten (zoals Nederland tot 1941 en Engeland nog steeds) zijn de da mes lid van de IFWHA, maar om alles nog wat moeilijker te maken kunnen ook damessecties van andere bonden (zoals Nederland nü) lid zijn. Neder land is dus, met een aantal andere, bij beide aangesloten en de dames spre ken niet graag een voorkeur uit. Tot 1970 gaf dat geen problemen. De FIH hield zich vooral bezig met man nenzaken en de IFWHA hield zich bij haar eigen geslacht. Officieel beston den ze niet eens voor elkaar; de twee federaties hadden zelfs spelregels die afweken. Dat kon lastig zijn: de Ne- noolt een geheim van gemaakt dat hij best wat voelt voor een terugkeer naar Zuid-Limburg. De autoriteiten in Lanaken zien Melchior ook liever gaan dan komen, omdat hij zich niet altijd houdt aan geschreven wetten. Minister Van der Stee zal volgende maand een beslissing nemen over zijn eigen plan, dat door de hulp van de voren oriënteren tegen wie ze zou spelen bijvoorbeeld Engeland of Duitsland en daar ook de regels aan aanpassen. Met buitenspel, dat verschilde, kwamen aldus wel eens vergissingen voor. Toen beloofde dameshockey een Olympische sport te worden en gin- provincie Zuid-Limburg en vriend gen alle poppen aan het dansen. De Leon Melchior alsnog van de grond FIH mocht het zeggen, maar de IFW- lijkt te komen. HA had de meeste leden. Starheid en ANNEKE VAN PÜFFELEN: ervaren kracht in Neder lands team. gebrek aan tact over en weer leidde tot een complete oorlogsverklaring. En ook; tot twee wereldkampioen schappen. De FIH stelde er een in, maar moest knarsetandend toezien dat een groot aantal landen ontbrak omdat ze geen dames-lid waren, en de IFWHA ging haar vierjaarlijks toer nooi zo noemen. Inmiddels zijn de twee federaties een eind naar elkaar toe gegroeid. Maar de twee wereldkampioenschappen bestaan nog steeds, wél met dezelfd,e spelregels want die zijn inmiddels ge lijkgetrokken. Nederland werd in 1978 te Madrid FIH-kampioen (tien deelnemers) en kan zich dus nog even zo noemen, maar Engeland verdedigt de komende weken de IFHWA-titel in Vancouver. Daar zijn achttien deel nemende landen, waarvan zes die ook in Madrid van de partij waren. Hoe Engels dit Canadese toernooi is, blijkt uit de samenstelling van het comité dat de supervisie heeft: negen OTTERDAM De Nederlandse qulpe is na de eerste dag van de cljd om het Europese kampioen- thap oor springruiters in Rotter- un redelijk op de been gebleven. Itelverdediger Johan Heins was met rtpaard Argonaut Z de beste Neder iger met een tweede plaats in de Rite rubriek, die zowel meetelde iror het individuele als voor het lan- fcnklassement. De Ier Eddie Macken rom het snelste rond op Carroll's loomerang. Macken legde het par- ours af in 83.8 seconden. Johan bios kwam rond in 79.8 seconden, uar Heins maakte op de voorlaatste tademis een springfout, waardoor er H Btrafseconden bij zijn totaal wer- Icd opgeteld. Hierdoor kwam hij op M seconden. De Westduitse Paul Idiockemöhle werd met Deister der- fe In 86.0. KERKRADE Als het gesprek met Hans Coerver, de mana ger van Roda JC, er op zit, bekijken we vanuitzijn kantoortje nog even het stadion. Er wordt over en weer geschertst over de knap in het oog springende reclame. Pas naast het doel staat zells een bord apart opgesteld. En dat terwijl Studio Sport morgen bij de seizoenopening tegen FC Twente opnamen komt maken. „Heeft de NOS deze week de boel al geïnspec teerd?" Coerver haalt nonchalant de schouders op, mompelt wat, maar zegt dan dat ook het ene bord naast dat doel akkoord is. Bob Spaak weet ervan, heeft het de vorige keer gezien. De manager verklaart dat die bewuste reclame-uiting niet achter uit kan, omdat enig materiaal van een atletiek-club dat op de sintenbaan verhinderd. En voor de rest vindt Hans Coerver het een volstrekt onbelangrijke zaak; het voetbal staat centraal op Kaal heide. „Via goed voetbal moeten we de mensen passieve recreatie bieden. Dat is onze belangrijkste zorg." Dl ploeg uit Ierland neemt na dit wste concours het landenklasse- aint aan. Naast Macken maakte zijn tadgenoot Con Power een goede in fo! Nederland neemt in het landen- tlusement de vierde plaats in, nog tchter West-Duitsland en het opval- tad goed voor de dag komende ftinkrijk. Na Johan Heins was Henk fooren de tweede Nederlander met autocntone administrateur ae zaan- t rnprver achtste plaats. Teleurstellend jes van alledag dorneemt. vindt dat men 6e prestaties van Anton Ebben er veel te veel over „van alles en nog ïeUact^rd ^>e buigen vooral van Dick Wieken, die met wat, maar zelden over voetbal" wordt wen wordt getracteerd. „De belangen gezeurd in het profwereldje. „En bo vendien door mensen die er geen ver stand van hebben". Die quasi-vermoeide reactie op wéér' zo'n niet-voetbalprobleem typeert de stemming van Hans Coerver.„Wij doen nog gewoon", zegt hij kortaf. Deze Limburger, voor een noordelij ker mens beslist niet te volgen wan neer hij af en toe met de eveneens autochtone administrateur de zaak- maakt voor negentig procent een re portage over die doping van Zoete melk. Dan hebben ze toch gelijk dat ze hem de deur uittrappen? Die jon gens zitten een uur of vierop de fiets, daar moet-ie over praten. Smeets heeft dat met het voetbal ook zo sterk, dan zegt hij sarcastisch hoe weinig toeschouwers er nu weer wa ren bij een bepaalde wedstrijd en vervolgens meldt hij met een triom fantelijke blik dat er bij de TT 55.000 duizend mensen waren. Wat een be nadering zeg." Hans Coerver (naast Jongbloed en Degens): ,Wij doen nog gewoon'. uit Engelssprekende landen en twee anderen, de Nederlandse dames Brandenberg en Van der Poel-Doyer, belden internationaal gerenom meerd, de eerste vooral op het gebied van reglementen, de tweede organisa torisch. Een bewijs ook, dat de ver- zoenende rol van Nederlandse zijde ln schrille tegenstelling tot Duitsland op hoge prijs wordt gesteld. Het wereldkampioenschap zelf ls er een van hoge kwaliteit. Alle sterke landen zijn aanwezig en het is wel wat triest voor de organiserende federatie dat niet zozeer de wereldtitel het voornaamste oogmerk ls als wel de afdwinging van deelneming aan de - Olympische Spelen van Moskou. Daar zijn slechts zes dameslanden - toegelaten (tegen 12 bij de mannen) en van die zes is de Sovjet-Unie al automatisch geplaatst. Het resultaat van Vancouver zal doorslaggevend zijn voor de toelating van de andere vijf. Kandidaten genoeg, zelfs al presente ren de vier ploegen uit Groot-Brittan- nië zich in Moskou voor het eerst als een eenheid. Het als eerste tevoor- schijn komen uit een der vier poules lijkt al een waarborg voor plaatsing. Dat betekent voor Nederland zowel een opgave als een voordeel. Na het briljante seizoen 1978 (achttien wed strijden, achttien overwinningen) is. Nederland als eerste geplaatst in een betrekkelijk zwakke poule met Ber muda. Canada (dat evenwel thuis speelt) en Ierland, welk laatste land echter een goed voorjaar achter de rug heeft De Nederlandse meisjes, gecoached door Huib Timmermans, kenden een tegenvallend voorjaar met nederla gen tegen Qroot-Brittannië en de Verenigde Staten, waardoor hun zo wel in Glasgow als ln Rotterdam de toernooizege ontging. Inmiddels heb ben ze zich hersteld, getuige twee„ klinkende overwinningen in West- Duitsland. Het team bestaat uit een ervaren kern, zoals Toos Bax, Anneke van Puffelen, Lisette Sevens en de na: twee Jaar teruggekeerde Marjolijn B4- anchl, allen van Amsterdam. Daar naast een ploeg jongeren die toch al de nodige routine heeft opgedaan; Sophie von Weiier, Det de Beus, Fie- ke Boekhorst, plus enkele minder be proefden. De geselecteerden (slechts 15 speel sters) wacht een bijzonder zwaar toer nooi met tenminste zes wedstrijden in twaalf dagen. Maar daar staan alle anderen ook voor. In 1975 werd Ne derland slechts vierde; ditmaal moet? er een betere plaats inzitten. DRACHTEN De Nederlandse ploeg is het zeslanden waterpolotoer- nooi in Drachten begonnen met eeh nederlaag. De Sowjet-Unie won na een spannende strijd met 5-6. De pé riodestanden waren 1-2,2-2,1-1 en 1-1. Nederland kwam éénmaal op voor sprong, toen Gljs Stroboer ln de twee; de speelperiode de stand bracht op 3- 2. De overige Nederlandse doelpun ten kwamen op naam van Veer. Noor- degraaf (2) en Van den Akker. Voor de Sowjet-Unie scoorden Grigoriev (2), Kabanov (2). SJagajev en Kotenko. Spanje zorgde voor een verrassing door wereldkampioen Italië op een 5- 5 gelijkspel te houden. Ook Joegosla vië en Roemenië deelden de punten: 6-6. serie springfouten de jongens van li Intendance een moeilijke middag boorgden. Wieken, die pas op het illerlaatste moment geselecteerd »erd voor de Nederlandse ploeg, beeft zijn oproep derhalve nog niet bunnen waarmaken. Dat kon ook An ton Ebben niet. Met Jumbo Desing overschreed hij de tijdslimiet en liet Ml tevens twee springfouten registre- *n, die goed waren voor twaalf straf- foonden. van de media zijn inderdaad niet ge lijk aan de belangen van de sport," erkent hij ten slotte. „Maar Ik heb ln dit opzicht geen enkele frustratie HIJ ls nog wel zo vriendelijk om een streel^,eengoederelnüe ander toe te lichten,Daarbij toont ^olnde g«d^ hij geen angst voor leuke uitspraken, die overigens niet altijd door ontwik- sportjournalisten zijn. keld gevoel voor nuances worden ge- intussen praten we alweer over „bij- kenmerkt. Nu we het toch over de zaken" en daar heeft Coerver nu net NOS hebben, haakt Coerver via een zo'n hekel aan. Dus over naar het aanloopje op twee actuele zaken in. vetbal. Dat is in het geval Roda-JC Het begint met zijn opmerking: „We geen onverdeeld plezierige zaak, kunnen absoluut niet meedoen in het want de club is in vergelijking met WW |door Matty Verkamman BU DKN HAAG Op verzoek van het hituur van het Nederlandsch Olym- Mich Comité heeft Ruud Frese zich fosst met de waarneming van de tactie secretaris/penningmeester het NOC. Deze functie werd be- to van dit Jaar vacant door het over- wn van de heer J. F. Stap. kt is de bedoeling van het bestuur foi het NOC om de heer Frese in een Wtengewone ledenvergadering, dit tojaar, verkiesbaar te stellen. De Jtouwe secretaris/penningmeester ls jjitar. De heer Frese was van 1972 1974 voorzitter van de Nederland- Basketbal Bond. Hij moest die «actie destijds neerleggen door een jfo»mach te overplaatsing naar het tottenland om te kunnen kopen." Dat brengt hem op de conclusie: „Daarom zijn wij ook vóór shirt-recla me, reken maar dat die er ooit ook komt, en tégen die NOS-bijdrage. Het is toch belachelijk wat de KNVB nu wordt toegestopt. Begrijp goed, ik staat intussen slechts de komst van Kees Bregman als libero, de terug- keer van John Meuser en de eergiste- geld-circuit aan de top. Wij hebben het vorig seizoen vijf basis-spelers ren gecontracteerde Deense midden- niks, Roda-JC moet eerst verkopen kwijtgeraakt (Adri Koster, Sten Zleg- velder Allan Nielsen. Er wordt nog Ier, John Pfeiffer, Peter de Wit en Terry Lees) plus een goede reserve (Johan Toonstra). Over De Wit gaan geruchten dat hij alweer een beetje spijt heeft van zijn afscheid. (Coer ver: „Hij is nog steeds welkom") maar Toonstra hoeft er niet op te rekenen dat hij ooit nog bij Roda een kans ben voor voetbal op televisie, al was krijgt. Coerver: „Toonstra is en blijft Het neenmt niet weg dat de Limburg- het alleen maar voor de mensen die een amateur, een oud wijf. We hebben Se aanhang moeite heeft met het ver niet in staat zijn om naar het stadion hem nog uitgenodigd voor de trai- trok van Ziegler maar bovenal van te komen. Maar waar praten we in ning, wilden hem zelfs conder con- vredesnaam over: per club krijgen we tract doorbetalen, maar zelfs dat wil- straks 28.000 gulden van de NOS. In de hij niet. Goed, Je kan natuurlijk West-Duitsland ligt dat bedrag per problemen hebben (Toonstra heeft club op 250.000 Mark." ruzie met trainer Jacobs; red.) maar Tot zover het „zakelijke" NOS-ge- gedraag je in elk geval als een prof. deelte. Coerver vervolgt, met een Toonstra bekijkt het verder maar." pretblik in de ogen: „Prachtig dat die Maar Roda zal toch wel ln een trans fer-bedrag voor hem zijn geïnteres seerd? Coerver: „Ik maak me er niet druk om." Tegenover die aderlating Waarna de manager op een simpele Smeets niet meer welkom is in de Ronde van Nederland. Ik vind het klasse dat de renners dit hebben ge daan. Wat wil zo'n Smeeets nu, hij naar een aanvaller gezocht, en wie wet, wordt dat per 1 december alsnog de Deen Larsen, die eerder voorrang aan zijn studie gaf. „We voelen ons sterk genoeg om beginnen", meent Coerver diplomatiek. „En voor het overige zal de competitie wel uitwij- .zen hoe we er voor staan." Koster, de rechtsbuiten die nog een jaar onder contract stond, maar door PSV werd weggekocht. Zijn die sup porters nu tevreden gesteld? Coerver: „De supporters zijn tevredenals je wint, en goed speelt. Het vertrek van Koster heeft natuurlijk wel een be paalde uitwerking op het publiek ge had. Ik neem het de mensen ook niet kwalijk dat ze teleurgesteld zijn." manier ujit de doeken doet waarom Koster niet te houden was. Toegege ven, de verklaring is redelijk. Coer ver: „Let wel, wij wilden in feite maar een ding, en dat was Koster behou den. Maar toen we de zaak kapitali seerden, resteerde geen andere oplos sing dat hem aan PSV te verkopen. De kwestie was dat Jens Kolding (de Deen die op de' plaats van Koster moet gan spelen - red.) pertinent naar Denemarken was teruggekeerd als Koster was gebleven. Daarnaast wa ren we Koster sowieso een Jaarlater kwijtgeraakt. En dan voor het in zijn contract vastgelegde, lage, bedrag, (van „slechts" enkele tonnen, naar verluidt legde PSV acht ton op tafel voor de Zeeuw - red.) Niemand was cr natuurlijk blij mee, maar het kon niet anders. Ook de trainer kan gezond denken, hij heeft er begrip voor." De transfer van Koster toonde eens te meer aan dat het profvoetbal niet altijd even leuk is. De ranglijst wordt grotendeels op de beurs bepaald, ook al zegt een man als Zwartkruis het nu een verheugende zaak te vinden dat „de beste spelers bij de beste clubs zitten". Coerver: „Het geld beslist ze ker over de eerste vier plaatsen. In alle nuchterheid moet ik toegeven dat Roda JC niet hoger meer kan dan nu het geval ls. Maar dat wil niet zeggen dat we incidenteel niet voor een verrassing kunnen zorgen. Er spe len in het voetbal tenslotte ook ande re factoren dan het geld een rol." Dat klopt, want op basis van een IJzersterk collectief leek Roda JC vo rig seizoen op weg naar een grote verrassing ln de competitie. De lands titel lag binnen bereik, maar op het cruciale moment raakte de ploeg op een onvoorstelbare manier zowel geestelijk als fysiek aangeslagen. Zal Roda, met de aanvankelijk zo briljante voorhoede Koster-Nannin- ga-Vermeulen ooit nog zo'n kans krij gen? Coerver praat zo min mogelijk over die terugval, die zelfs tot het missen van Europees bekervoetbal leidde. „Als regel zijn wij mentaal sterk genoeg. Maar we hebben kerels gemist," blikt hij summier terug. En nu? Coerver: „We hebben geen planning. Alleen als Je een miljoen hebt, kun je wat plannen. Dat zit er dus voor ons niet in. Iets anders is dat we met een vaste lijn werken. Ik denk dat we nu een redelijk goede selectie hebben. Nielsen is ten opzichte van Lees ln elk geval een verbetering. Kees was geen goede zaak. Ook wij maken fouten." SAO PAULO Het Braziliaanse voetbalelftal heeft in een wedstrijd voor groep twee van het Zuldameri- kaanse kampioenschap in Sao Paulo met 2-0 gewonnen van Bolivia. Belde doelpunten kwamen na de rust op naam van Tita (46) en Zlco (90). Eredivisie Heden, 19.30 uur AZ'67-PSV 'A-SELECTIE: Jan Jongbloed, Jo Da- cier, Jos van der Kinderen, Leo De gens, André Broeks, Eugène Hans- sen, Michel Mommertz, John Meuser, Kees Bregman, Leo Ehlen, Roger Raeven, Theo de Jong, Willy Smeets, Jens Kolding, Dick Nanninga, Pierre Vermeulen, Chris Rlemens. NIEUWE CONTRACTEN: Jos van der Kinderen (Hulst), Kees Bregman (MSV Duisburg). VERTROKKEN: Adri Koster (PSV), Terry Lees (Birmingham City), Sten Ziegler (Hvidovre Kopenhagen), John Pfeiffer (naar Westduitse ama teurclub), Peter de Wit (gestopt). TRAINERS: Bert Jacobs en Eugène Gerards.. TERREIN: Stadion Kaalheide. CAPACITEIT: 25.000. Go Ahead E.-Sparta NAC-Excelsior Morgen, 14.30 uur Roda JC-Twente Feyenoord-PEC Zwolle FC Utrecht-NEC Haarlem-MVV Vltesse-FC Den Haag Willem ll-AJax Eerste divisie Heden, 19.30 uur FC Den Bosch-Volendam Fortuna Slttard-DS'79 Morgen, 14.30 uur SVV-SC Amersfoort De Graafschap-FC Amsterdam Vcendam-Wagcnlngen SC Cambuur-Telstar Eindhoven-Heerenveen Helmond Sport-FC Groningen FC VVV-FC Vlaardlngen

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 15