ieuwe president van ïigeria conservatief John Diefenbaker: een oratorisch geweldenaar Israël: VS willen PLO bij regeling ian zuivere bedoelingen en weinig tact Koerden zouden stad hebben ingenomen ïr- wil wapens st neerleggen >hu Shagari op 1 oktober benoemd Canadese oud-premier overleden E ASEAN-Ianden voor conferentie over Cambodja ,atputten in j*se wateren 'Jicht veiliger Acht jaar voor Palestijnse actie Zaventem Soldaten Zaire hielpen Bokassa bij kindermoord Opium lijkt ook kankerverwekkend adrew Young opende derde wereld voor Amerika G 17 AUGUSTUS 1979 =r BUITENLAND TROUW/KWARTET i (AP, Reuter, AFP) Shehu Shagari zal na dertien jaar militaire regering de eerste iwjpresident van Nigeria worden. Shagari wordt gezien als de meest conservatieve van de ic (tsidentskandidaten. Hij is: leider van de Nationale Partij van Nigeria (NPN) Vt retfcgos verklaarde gisteren eer- ¥dag dat de verkiezingen, die ripfeek zaterdag waren gehou- Hn duidelijke winnaar hadden erd. Later op de dag zei de er van de verkiezingscommis- ortfe 54-jarige leider van de NPN, nu als winnaar van de Nigeri- :ed»erkiezingen kon worden be- ngq verwierf ten minste 25 pro- 1 1 de stemmen in twaalf van de ji staten, terwijl zijn grote ief Awolowo in zes staten een in^an de stemmen behaalde. De ay( nse grondwet eist dat de win- l]e, weederde van de staten min- iet^n kwart van de stemmen lanjmenhalen. gingen 16.846.623 mensen itembus. Daarvan trok Sha- .857 stemmen naar zich toe. tafemi Awolowo van de Een- ftij (UPN) kreeg 4.916.651 o en dr. Namdi Azikiwe van cle Volkspartij (NPP) 2.822.523 stem- geleid door burgers. De burgers kun- ïnen. De andere presidentkandidaten nen het echter niet te bont maken, zo \"oor de nieuwe burgerregering, Kano cm Ibrahim kregen respectievelijk 1.732.113 en 1.686.489 stemmen. 15e verkiezingen voor een nieuw Nige- riaans parlement en voor gouver neurs voor de negentien staten heb- t ten al plaatsgehad. heeft president Obasanjo al laten merken, anders voelen de militairen zich wederom gedwongen om de macht naar zich toe te trekken. OTTAWA (Reuter, AP, AFP) De voormalige Canadese premier John Diefenbaker is gisteren op 83-jarige leeftijd overleden. Diefenbaker, die van 1957 tot 1963 een conservatieve regering leidde, overleed in zijn woning, naar artsen meedeelden aan de gevolgen van een hartaanval. John Diefenbaker Onderwijzer Macht I5e militairen hebben sedert 1966 dit É.Tote Westafrikaanse land Nigeria be stuurd. De politiek van de militairen, met president Obasanjo aan het hoofd, heeft Nigeria internationaal cien behoorlijk aanzien gegeven. Het oüierijke Nigeria geldt op het ogen blik als één van de rijkste landen van /Lfrika en is in staat het westen onder ctruk te zetten. Dit bleek wel bij de verrassende maatregel om de Britse oliemaatschappij British Petrol te n a.tionaliseren vlak voor de Gemene- bestconferentie in Loesaka. Nu op 1 oifc tober wordt Nigeria een republiek, A (AFP, Reuter, UPI) Joshua Nkomo's vleugel Patriottisch Front, de ZAPU, heeft een wapenstil- öüvoor de eventuele nieuwe verkiezingen uitgesloten. is niet van plan de vrapens tegen het leger van (niPP Muzorewa neer te leggen. sMrdvoerder van Nkomo zei gis- zegd dat het front „geen bezwaar heeft tegen een oproep een waarach tige constitutionele conferentie bij te vnonen", maar dat de Britten moeten erkennen dat er een oorlogssituatie is die de guerrillastrijders uiteindelijk zullen winnen. „Brittannië zou moe ten weten dat wij niet vechten voor een wapenstilstand en het opheffen vsin sancties. Er zijn ooreaken voor de radio evenwel werd ge- oorlog en die moeten eerst uit de weg |l> worden geruimd alvorens het vraag- j I stuk van een wapenstilstand ter spra- ÏAm be komt", aldus de verklaring voor de I - Ethiopische radio. De verklaring was vermoedelijk af komstig van de ZAPU van Joshue Nkomo. De juistheid van het Britse toezicht bij verkiezingen werd even eens door het front in twijfel getrok ken. Engeland zou worden gezien als een „vooringenomen toezichthouder op de verkiezingen". Joshua Nkomo zal dit weekeinde zijn medeleider van het Patriottisch Front Mugabe in de Tanzaniaanse hoofdstad Dar es Sa laam ontmoeten om de Britse uitno diging te bespreken. De nieuwe president Shagari is tot 1954 onderwijzer geweest in een dorp je in de staat Sekoto, waar zijn vader dorpshoofd was. In 1954 werd hij ge kozen tot afgevaardigde van het westelijk deel van Sekoto. In 1959, toen de Britten' het nog voor het zeggen hadden in Nigeria werd Sha gari minister van economische ont wikkeling. Na de onafhankelijkheids verklaring in 1960 beheerde hij ach tereenvolgens het ministerie van huisvesting, binnenlandse zaken en publieke werken. De laatste post heeft hij bekleed tot de staatsgreep in 1966 van generaal Ironsi. Een andere militair, generaal Gowon benoemde hem in 1970 tot commissa ris van ontwikkeling en wederop bouw en een jaar later tot minister van financiën. Dit bleef hij tot juli 1975 toen generaal Murtula Moham med aan de macht kwam. Shagai is fervent aanhanger van het islamitische geloof en heeft in augus tus 1977 een door de Islam geïnspi reerd hof van beroep opgericht. Sha gari zat bovendien in de directie van het automobielbedrijf Peugeot in Nigeria. KOEALA LOEMPOER (Reuter, AP) De Associatie van zuid-oost Aziati sche landen (ASEAL) ondersteunt (het Amerikaanse voorstel een confe rentie te beleggen onder toezicht van de Verenigde Naties over het conflict in Cambodja. Cambodja zou onaf hankelijk van de Verenigde Staten, China en de Sowjet-Unie moeten zijn. Vietnam beroept zich op dezelfde souvereiniteit van Cambodja en zegt dat het politieke systeem van Cam bodja niet door een internationale conferentie kan worden voorge schreven. In Phnom Penh is de tweede dag ingegaan van het proces tegen oud staatshoofd Pol Pot. die zijn guerril lastrijd nog steeds voortzet. Prins Sl- hanoek heeft bekend gemaakt zich binnenkort in België te zullen vesti gen. Uit betrouwbare bronnen is ver nomen dat de Belgische regering een verblijfsvergunning zal afgeven. De Jurist John George Diefenbaker was een jongen van de prairies. Hij werd geboren in het oostelijke Onta rio maar toen hij acht was trok zijn vader, een onderwijzer, met zijn gezin naar het woeste Saskatchewan. Sa men met zijn vader en broer werkte Diefenbaker van gemengd Schots- Nederlandse afkomst op de boer derij. Om zijn rechtenstudie te bekos tigen bracht Diefenbaker kranten rond en bracht hij op de flets in het gebied boeken aan de man. Na zijn diensttijd in de eerste wereld oorlog begon hij een praktijk als ad vocaat en hij kreeg al snel vermaard heid door de verdediging van twintig verdachten van moord. Op twee na wist hij ze allemaal van de galg te redden. Zijn veelvuldig gebruik van orato risch geweld gaf hem een gemakkelij ke entree in de politiek. Hij won in 1940 voor het eerst een zetel in het parlement en is tot zijn politieke pen sioen steeds met gemak herkozen. Onder zijn leiding wonnen in 1957 voor het eerst sinds 22 jaar de conser vatieven de algemene verkiezingen. Een jaar later schreef Diefenbaker nieuwe verkiezingen uit en daarbij verwierven de conservatieven de grootste parlementaire meerderheid uit de geschiedenis van Canada Diefenbaker introduceerde een nieu we stijl in de Canadese politiek. Waar zijn tegenpool, de liberale leider Les ter Pearson heel ingetogen en rustig campagne voerde was hij meer de man van de handdrukken en de ge moedelijke dreunen op de rug. |t de ZAPU alleen bereid is te i met de oorlog als er een is bereikt. Cl Leikiottisch Front heeft nog niet de 1geantwoord 'op de Britse uit- g om naar de vredesconferen- 10 september in Londen te In een verklaring voor de ie radio evenwel werd ge- \FP) De Noorse autoritei- vegen, bij elke olieput op het jontinentaal plat het maken Hj hulpboring verplicht te stel let i zou het bestrijden van olie- hiofn eventuele branden aanmer- igsjmnen vereenvoudigen, v d tuikelijke aanpak tot nu toe is g'rfing om een „spuiter" met di- af te sluiten. Lukt vét. dan moet een hulpboring eifptzelfde veld worden uitge ste#111 de druk op de spuiter te •leij verlagen zodat de put alsnog gedicht. Maar daar kun de*1 paar maanden overheen aalpals momenteel in de Golf van kt iweer wordt gedemonstreerd. te. >ken van een hulpboring uit( jrvjB wordt in Noorwegen bestu-' aandrang van de vakbond in de gas- en oliein- De boorkosten per put zou- floor worden verdubbeld tot 24 I Voedsel voor getroffenen overstro ming Indiase mensen getroffen door de overstro ming bij Morvi rennen achter een helikopter aan, die zakken met voedsel naar beneden gooit. De over stroming heeft naar schatting wellicht 25.000 mensenlevens geëist. i gulden. door James Dorsey JERUZALEM De bespre- kingentussen de Amerikaan se ambassadeur in Oosten rijk, Milton Wolf, en hoge, Pa lestijnse functionarissen wer pen een nieuw licht op de po gingen de PLO bij vredeson derhandelingen met Israël te betrekken. Publiekelijk beschuldigt de PLO de Veenigde Staten ervan, met „het ont slag van Andrew Young aan Israë lische chantage te hebben toegege ven." In prlvégesprekken verklaren vertegenwoordigers van de PLO, die de vemtwoordelijkheid voor het uit lekken van de besprekingen in de schoenen van Washington schuiven, dat de berokkende schade beperkt is gebleven. Politieke waarnemers in Jeruzalem geloven dat de „VS ondanks de Egyp- tisch-Israëlische overeenkomst te rugkeren naar de fundamentele ge dachte van een streven naar een on middellijke, algehele vredesregeling in het Midden-Oosten, waarbij de Pa- lestljnen betrokken zijn". Israëlische regeringsfuntionarissen leggen uit, dat de protesten tegen de contacten van Young en Wolf met de PLO „deel uit maken van gerichte Israëlische pogingen te voorkomen, dat de VS de PLO legitimatie verlenen om zo de terroristische organisatie naar de on derhandelingstafel te brengen". In Israël is men van mening, dat de- rechtstreekse betrokkenheid van Amerikaanse functionarissen bij po gingen de PLO tot een erkenning van de staat Israël te bewegen tot nu toe werd aangenomen, dat dit vrijwel uitsluitend via Westeuropese pollti gebeurde gezien moet worden als „een ernstige en opzettelijke wijzi ging van het Amerikaanse beleid". Israëlische functionarissen lijken weinig belang te hechten aan het feit, dat Wolf van het Amerikaanse minis terie van buitenlandse zaken te horen kreeg, dat zijn besprekingen met Sar- tawi 'zonder toestemming' hadden plaats gevonden. Onder zijn premierschap ging het Ca nada economisch voor de wind maar politieke blunders en kleine schanda len brachten de conservatieven in 1963 ten val. Diefenbaker beschuldig de de Amerikaanse president John F. Kennedy ervan dat hij Canada zijn wil op wilde leggen in de kwestie of Canada moest aanvaarden dat zijn soldaten in de NAVO over kernwa pens beschikten. Diefenbaker was te gen maar zijn mening werd niet door de hele partij gedeeld. In 1967 wipte zijn partij hem als lei der maar Diefenbaker bleef een man met politiek geZhg. In bloemrijke taal kritiseerde hij de regeringen Pearson en Trudeau maar ook de sinds mei dit Jaar in het zadel zittende conservatie ve Joe Clark heeft hij niet gespaard, ook al zag die in Diefenbaker zijn grote voorbeeld. Afgelopen zaterdag was Diefenbaker voor het laatst op de televisie met bezorgde woorden over het steeds meer wegvallen van de eenheid in Canada. TEHERAN (AP, Reuter, AFP) Koerden die strijden voor zelfbestuur hebben gisteren na twee dagen vechten de Koerdi sche stad Paveh in het westen van Iran ingenomen, aldus hebben betrouwbare Koerdische bronnen meegedeeld. Er is niet bekend aan hoeveel mensen de gevechten het leven hebben ge kost maar volgens persberichten in Teheran zijn er zeker 13 doden en 50 gewonden. Deze nieuwe ontwikkelin gen in Koerdistan zijn een ernstige terugslag voor de centrale regering in Teheran. Het Iraanse persbureau PARS zei dat de situatie gisternacht kritiek was geworden en dat de verdedigingstroe pen in Paveh Teheran om hulp had den gevraagd. Gistermorgen kwamen Koerdische kringen met het bericht dat de stad was Ingenomen. Over het BRUSSEL (Reuter, AP, AFP) Een Brusselse rechtbank heeft gisteren twee Palestijnen veroordeeld tot acht jaar gevangenisstraf in verband met de bomaanslag afgelopen april op de luchthaven Zaventem. De rechtbank achtte Khaled Dayekh Dokh en Hoessein! Rad Machmoed schuldig aan een poging tot moord, het illegaal bezitten van wapens en het dragen van vervalste identiteits papieren. Rechterlijke kringen zei den gisteren dat de twee voor het eind van deze maand door België zullen worden uitgewezen en zelf een bestemming mogen bepalen. Het is in België gebruik dat er bij politieke misdaden een uitwijzing volgt, als er tenminste geen dodelijke slachtoffers zijn. Bij de aanslag op 16 april raakten twaalf Belgen gewond. De twee Pa lestijnen hebben de rechtbank ver teld dat het aanvankelijk de bedoe ling was de inzittenden van en bin nenkomend El-Al vlietgtulg te gijze len. Toen bleek dat zij niet bij het toestel konden komen besloten ze zoveel mogelijk Israëliërs te doden. Israëlische veiligheidsagenten kre gen hen echter door en gingen achter de twee aan. De Palestijnen gooiden daarop een handgranaat in de ver trekhal en verschansten zich in het restaurant. Daar werden ze door de luchthavenpolitle aangehouden. lot van de regeringstroepen was niets bekend. De Iraanse minister van verdediging generaal Taghi Riahi zei gisteren dat Paveh nog in handen was van de revolutionaire militie. De minister stelde dat hulptroepen naar de stad waren gestuurd maar dat die ernstig werden geninderd door het ruwe ter rein en het feit dat de Koerden de baas zijn over de bergpassen. De geestelijke leider van Iran ayatol lah Khomeini heeft gedreigd de lime se Iranezen „in de vuilnisbak van de dood" te zullen gooien. Ook Iraanse intellectuelen die banden hebben met de Verenigde Staten moeten op hun tellen passen want „de VS en Israël zijn de belangrijkste vijanden van de Islam". DAKAR. SENEGAL (AP) De com missie, belast met het onderzoek naar de kindermoord in de Centraal-Afri- kaanse Republiek, is tot de conclusie gekomen dat soldaten uit Zaïre be trokken zijn geweest bij de onder drukking van de onlusten in Bangui. De commissie, bestaande uit rechters uit Senegal, Ivoorkust, Liberia, Ru anda en Togo, bevestigt de verklarin gen van Amnesty International dat keizer Bokassa vrijwel zeker persoon lijk heeft deelgenomen aan de slacht partij. Zeker 100 schoolkinderen zijn hierbij om het leven gekomen. Ze werden 'gestenigd, doodgestoken oi doodges lagen en vervolgens in een rivier ge gooid of gezamenlijk begraven. NEW YORK (AP) Aan de lijst van stoffen die waarschijnlijk kanker ver- ooreaken, heeft een onderzoek van Iraanse artsen nu ook opium toege voegd. Volgens een rapport van Sa- deghi, Behmard en Vesselinovitch in het wetenschappelijke tijdschrift Cancer komt bij opiumverslaafden in het zuidwesten van Iran aanmerke lijk meer blaaskanker voor. adkerman Amelink de *VJ idee van de mensenrechten is niet zo maar iets nieuws van de e tijd. Het dateert al van jaren her. Het is zo oud als de joods- elijke traditie van de S chrift en de verklaring van het geloof in God het individu die ten grondslag lag aan onze onafhankelijkheidsver- g. Zo min als het idee van de mensenrechten en de idealen waarin sloven nieuw zijn, evenmin is dat de strijd erover." ^pmerking van de afgetreden Ameri- J ambassadeur bij de Verenl gde Na- 1 ndrew Young, gemaakt tijdens een 'epis van de Amerikaanse balie, is ken- e?.'hd voor de manier waarop hij zich in eu tieke arena opstelde. Young dankt le Tière aan de manier waarop hij altijd w® verdrukten in eigen land is cpgeko- iel 1 als VN-ambassadeur heeft bij deze nsequent voortgezet door zijn strijd e rechten van de onderdrukten in de lal freld. e! idy Young een baan zou krijgen in de ig Carter stond van meet af aan vast. a. ks aanvankelijke zware kritiek van arte leiders in het noorden van de l"' gde Staten schaarde hij zich zonder 5™ -houd in het kamp van Jimmy Carter s campagne voor het presidentïjchap. J?dank zij Young schaarde uiteindelijk terweldigende meerderheid vain de Amerikaanse kiezers zich achter ~ag onder de zwarten in het zuiden Verenigde Staten ontleende Y'oung Jn actieve aandeel In de strijit om rechten die in het begin van de Jjaren gestreden werd in de Verenigde Sta- ung was de rechterhand van M artln Luther King en behoorde na diens dood tot de leiders van de Southern Christian Lea dership Conference, de organisatie die King stichtte voor zijn geweldloze strijd voor de rechten van de zwarten. In de overtuiging dat wezenlijke verande ringen ten gunste van de minder bedeelden alleen effectief bereikt kunnen worden door pressie van binnenuit het politiek systeem, stelde Andrew Young zich kandidaat voor het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden. In 1972 werd hij door een district met een gemengde bevolking (blanktewart) afge vaardigd naar het Amerikaanse Congres. De vriendschap tussen Young en Carter dateert uit de tijd dat de huidige president nog gouverneur van Georgia was. Wat beide politici bond was de uit hun geloof geboren overtuiging dat veranderingen in de relatie tussen blank en zwart noodzakelijk waren. Beiden vonden ook dat die veranderingen op een vreedzame manier tot stand moes ten komen. Opmerkelijk was de post die Young in 1977 in de regering van Carter kreeg: ambassa deur bij de Verenigde Naties. Als er al zwarten op hoge posten in het overheidsap paraat werden gezet, dan betrof dat meestal de sociale sector. Andrew Young had, afge zien van enkele buitenlandse reizen, geen ervaring op dit terrein. Wat hij echter wel inbracht en zijn opleiding tot predikant zal daar niet vreemd aan zijn was een sterk moreel bewustzijn dat de Verenigde Staten er voor moeten zorgen om bij ge schillen en conflicten steeds „aan de goede kant" te staan. AI te vaak stonden de Vere nigde Staten aan de kant van de onderdruk kers in plaats van aan de zijde van de onderdrukten. Zwart Afrika Vanaf de dag waarop Andy Young zijn geloofsbrieven aanbood aan Kurt Wald- heim, de secretaris-generaal van de Vere nigde Naties, heeft hij zich ingezet voor een betere verhouding met de zwarte Afrikaan se landen. Reeds op de dag van zijn ambts aanvaarding bracht hij een bezoek aan het VN-kantoor van de Organisatie van Afri kaanse Eenheid. Toen hij in maart 1977 voorzitter werd van de Veiligheidsraad, be sloot Afrika hem te testen door een debat aan te vragen over Zuid-Afrika. Om te voor komen dat hij genoodzaakt zou worden namens de Verenigde Staten een veto uit te spreken over een resolutie van de Afrikaan se landen, opende hij rechtstreekse onder handelingen met de Afrikaanse vertegen woordigers over een ontwerp-tekst. Nadat eerder drie Afrikaanse resoluties te gen het Zuidafrikaanse optreden tegen zwarten door een drievoudig westers veto waren getroffen, slaagde Young er in no vember van dat jaar in een compromis uit te werken. Dat resulteerde in de aanvaar ding van een bindend verbod op de levering van wapens aan Zuid-Afrika. Breed grijn zend stak Young op 4 november zijn hand op ter ondersteuning van deze resolutie, die hem definitief het vertrouwen van de zwar te Afrikanen opleverde. Young is ook de vader van de westelijke pogingen om een vreedzaam einde te ma- Andrew Young ken aan het Zuidafrikaanse bestuur over Namibië. Op die manier hoopte hij tevens een einde te maken aan de gewapende acties van de SWAPO, de onafhankelijk heidsbeweging van Namibië. Hoezeer hij de doelstelling van nationale onafhankelijk heid van deze beweging ook onderschreef, hij verwierp steeds consequent het geweld als middel om dit doel te bereiken. nooit bang geweest. Als een waar „enfant terrible" wist hij soms dingen te zeggen die zijn tegenstanders volledig in het verkeerde keelgat schoten, maar die wel duidelijk maakten waar zijn loyaliteiten lagen. Zo presteerde hij het om te spreken van de stabiliserende invloed van de Cubanen in Angola. Op een vraag van een interviewer of hij het regime in Zuid-Afrika onwettig vond. antwoordde hij met een simpel Ja". In een onbewaakt ogenblik noemde hij de Zweden „verschrikkelijke racisten". De Arabische landen streek hij enige tijd gele den tegen de haren in door voor een groep Joden te verklaren dat de Arabische haat jegens de Joden hem deed denken aan de houding van de Amerikaanse Ku Klux Klan Jegens de zwarten. Zeer geruchtmakend waren Youngs opmer kingen over de politieke gevangenen in de Sowjet-Unie. Tegenover het Franse blad Le Matin zei Young vorige zomer dat de Vere nigde Staten niet zo'n ophef zouden moeten maken over de politieke gevangenen in de Sowjet-Unie omdat er in de VS ook „hon derden en misschien duizenden politieke gevangenen zijn". Young wees er in dat verband op dat hij zelf aan het eind van de Jaren zestig nog terecht had moeten staan omdat hij een zwarte protestbeweging had geleid. Deze uitspraak leverde hem de in stemming van het Kremlin op en hevige kritiek van Amerikaanse politici. Overigens schroomde hij er niet voor om een vergelij king te trekken tussen de beweging van de dissidenten in de Sowjet-Unie en de strijd van de zwarten in het zuiden van de Vere nigde 8taten. Provocaties Voor provocerende uitspraken Nog maar nauwelijks was men bekomen van de schrik over Youngs uitlatingen over de Amerikaanse houding tegenover de Rus sische dissidenten of de VN-ambassadeur provoceerde opnieuw door te verklaren dat is Young de moord op blanke missionarissen in Rho- deslë. die vooral in Groot-Brittannlë grote beroering bracht, wel eens door aanhangers van Ian Smith kon zijn begaan. Verantwoorden Zijn optreden leidde er regelmatig toe dat Young door minister van buitenlandse za ken Vance of door de president zelf ontbo den werd om zich voor zijn woorden en daden te verantwoorden. Maar altijd weer hielden het ministerie van buitenlandse za ken en het Witte Huis hem de hand boven het hoofd, hoewel ze soms publiekelijk ge noodzaakt waren zich van zijn uitspraken te distantiëren. Vooral de president was van de zuiverheid van Youngs bedoelingen steeds weer onder de indruk. De ontmoeting die Andrew Young op 26 Juli had met de vertegenwoordiger van de Pa lestijnse Bevrijdingsorganisatie PLO, Zeh- di Terei, is dan ook alleen maar te beschou wen als de aanleiding tot zijn ontslag. De Verenigde Staten zijn duidelijk bezig af te tasten hoe groot de Palestijnse bereidheid is om het bestaan van Israël te erkennen. In dat kader is een ontmoeting tussen Young en Zehdl Terei helemaal niet zo vreemd. Ook lang voor het aftreden van de Nicara guaanse president onderhield Young al con tacten met de Sandinisten en dat is hem nooit euvel geduld. ïn Young verliezen de Verenigde Staten een man die veel krediet voor de Amerikanen heeft gekregen in de derde wereld. Zijn gevoeligheid voor de problemen in Afrika en in Latijns Amerika hebben de twijfels die de derde wereld heeft over het Ameri kaanse beleid voor een belangrijk deel on dervangen. Of de VS hun ingang bij de derde wereld blijven houden, zal voor een belangrijk deel afhangen van het antwoord op de vraag wie Young in de Verenigde Naties zal opvolgen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 7