/b Uit brieven van lezers enkele zieken verzorgenden dordrecht Academisch Ziekenhuis Leiden TROUW STICHTING BEILEROORD - ADVERTEERT IN gezellig en krities strips en hoedjes iedereen komt aan bod FAMILIEBERICHTEN verpleegkundig docent(e) diakonessenhuis utrecht operatie verpleegkundigen operatie assistenten assistent-groepsleid(st)ers hooge burch verpleegkundigen coördinerend hoofdverpleegkundige waarnemend afdelingshoofd waarnemend hoofd verpleegkundige L nachthoofd logopediste ZATERDAG 11 AUGUSTUS 1979 TROUWKWARTET Oeze rubriek is uitsluitend bestemd voor korte reacties op in deze krant gelezen berichten, artikelen en commentaren, en niet voor open brieven, gedichten, oproepen of reacties op advertenties (deze laatste dienen tol de directie gericht te worden) De redactie behoudt zich het recht van bekorting voor, Hierover of over het niet plaatsen (meestal door ruimtegebrek) kunnen wij helaas niet corresponde ren Brieven adresseren aan Secretaris hoofdredactie Trouw. Postbus 859,1000 AW Amsterdam. Bij publikatie worden naam en woonplaats van de schrijver vermeld. Geheim schaak De eerste kennisgeving van de gehei me partijen schaak tussen Timman en Polougajevski heeft mij als min naar van het schaakspel niet onbe roerd gelaten. Als vergoeding voor deze beroering mocht ik het schaak- denkende gelaat van T. in de krant zien. BIJ het tweede bericht was er deze compensatie niet. Mogelijk dat ik deswege secundair reageer. Het -moet mij van het hart dat het ele ment „geheim" in schaak volgens mijn geheimste gedachten volkomen in strijd is met „spelcultuur" in 't algemeen en met een gezond natio- 'naal schaakleven in het bijzonder. Dat dit geheimschaak eerder thuis hoort in de sfeer van grof geld, dat tegenwoordig ook met beroeps- schaak te verdienen valt. Dat het tegemoetkomt aan massa-sensatie zucht en nationaal- en of staatspresti- ge dat ook op dit terrein de plaats wil gaan innemen van de spontane liefde voor een mooi spel. Het zal wel moe ten dat van het simpele feit van een geheime schaakmatch in de krant gewag wordt gemaakt. Maar dat wij nu ook van tijd tot tijd worden ver gast op een soort verslaggeving over wie er wint of verliest lijkt mij rond uit gezegd: zelfs geen stenen voor brood. Ik weet, en neem er terwille van de broodwinning van beroeps spelers genoegen mee, dat wij scha kers steeds minder overhouden aan krantenverslagen van gespeelde par tijen. Het draalt steeds meer uit op fragmenten of op een soort voetbal verslag als: een door wit wat te kalm begonnen Caro-Kan waarin pas met 16.e4 wat leven ln de brouwerij kwam en met 23. Lxf6 werd vereenvoudigd en door de in deze stelling typische manoeuvre 34 Dxb5 de dames werden geruild enz. enz. alles zonder vermel- .dlng van de volledige zettenreeks. Maar vanuit schakersoogpunt gezien is zoiets onbeschrijfelijks nog in hoge mate intelligent vergeleken bij een .verslag dat uitweidt over wie geheime partij no. 3 gewonnen heeft en wie geheime partij no. 4. Wat hebben wij er eigenlijk mee te maken? Laat de .zaak dan ook van A tot Z. geheim blijven. Uithoorn C- K°®' Rally Ik weet niet of de autorally voor re serve-officieren al heeft plaatsgevon den of nog moet plaatsvinden, maar in ieder geval ben ik blij dat minister Scholten van defensie zijn goedkeu ring heeft gehecht. Hieruit blijkt n.L dat het met de olie- en bezineschaar- ste niet zo'n vaart loopt. We kunnen dus, zonder ons geweten geweld aan te doen, weer rustig gaan autorijden, nodig of niet nodig. Immers, als het niet zo was, zou iemand met een gezond verstand toch nooit toestem ming geven voor zo'n energieverslin dende autorally, temeer niet omdat er een maand geleden twee D'66 Ka merleden tegen hebben geprotes teerd. En wat des ministers ekskuus betreft over kaartlezen en oriëntatie, dat lijkt me een smoes waar niemand in trapt. Tussen twee haakjes, gaan of gingen die heren officieren met eigen auto's en betaalden ze zelf de benzine, of is dat allemaal voor reke ning van de belastingbetaler? Schagen Henk Rodink Terug naar de basis Het stuk gelezen van dr. R. Kranen borg over: „Het domein van de slang", van dr. W. J. Ouweneel. Wij moeten op kerkelijk erf heel voorzich tig zijn inderdaad, met al die scheu ringen enzovoorts: daar zit ook de duivel achter, maar dat wordt er niet bijgezet. En de charismatische bewe ging behoeft helemaal niet een ge vaarlijke bedreiging te zijn. Waarom lopen de kerken leeg? Spreken in tongen kan men niet afbreken, en handoplegging evenmin. Toen Jezus opvoer ten hemel zei Hij duidelijk: Predikt het evangelie, leg op zieken de handen enz. Dat er Pinkstergroe- pen zijn die wel eens in ekstase raken, geloof ik. Maar wanneer er kerkdien sten worden gehouden waar het er zeer stichtelijk aan toe gaat en alles even stug en star is, is de duivel dan niet aanwezig? Occultisme is voor God en duivel, maar moeten we daar om juist niet terug naar de basis met Pinksteren-evangelist Ben Hoeken dijk als voorbeeld. Schalkhaar J. Mengerink kunnen van maandag tot en met vrijdag telefo nisch van 9 00-19 30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456. Op zondagav/ond is dit alleen mogelijk van 18 00-20 00 uur. Heden nam de Here tot Zich onze lieve vader, grootvader en overgrootvader Pieter Koning Hxn ridder in de Orde van Oranje Nassau op de leeftijd van 87 jaar. Uit aller naam: S. J. Koning 3 augustus 1979. J. H. van Linschotenlaan 12, 2803 XG Gouda. De begrafenis heeft in stilte plaats gehad. Voor de belangstelling, ondervonden tijdens de ziek te en voor het medeleven en de deelneming, ontvan gen na het overlijden en bij de begrafenis van onze zeer geliefde zuster, behuwd zuster en tante Anna Jacoba IJdo betuigen wij u onze oprechte dank. Familie IJdo Bodegraven, augustus 1979 Voor de blijken van medeleven, die wij mochten ontvangen bij het overlijden van de heer Johannis Dekker B PSYCHIATRISCHE INRICHTING MET GEZINSVERPLEGING BEILEN, TELEFOON (05930) 2541 Bij de Stichting „Beileroord" kunnen worden geplaatst voor psycho-geriatrische afdelingen Nadere inlichtingen wórden desgewenst gaarne verstrekt door het Hoofd Verplegings dienst. Salariëring overeenkomstig Rijkssalarisregeling Toepassing van de Rijkspensioenregeling. Sollicitaties kunt u richten aan het hoofd personeelszaken van de Stichting „Beiler- oord". Postbus 30.000, 9410 RA Beilen. zeggen wij'U hartelijk dank. K. Dekker-Vestergaard A. J. Fabery de Jonge- Dekker Asserbo (Denemarken), juli 1979 Langs deze weg willen wij een ieder hartelijk danken voor het medeleven aan ons betoond tijdens de ziekte en na het overlijden van onze geliefde broer, zwager en oom Abraham Broere Uit aller naam S. M. en A. Broere Wilnis, augustus 1979, Dorpsstraat 45. De afdeling Opleiding van het Diakonessenhuis te Utrecht heeft de taak 200 leerlingen op te leiden voor het diploma verpleegkunde A en 140 leerlingen voor het diploma Ziekenverzorging. Het opleidingsteam bestaat uit een hoofd Opleiding, 4 verpleegkundig docenten voor de A-opleiding, een hoofddocente en 2 verpleegkundig docenten voor de opleiding Ziekenverzorging, 1 1/2 sekretaresse en 1/2 administratieve medewerkster. Binnen het opleidingsteam verpleegkunde A is een vakature ontstaan voor een die als lid van het opleidingsteam de leerlingen een goede theoretische opleiding en een adekwate begeleiding kan geven. Van de kandida(a)t(e) wordt verwacht dat hij/zij meewerkt aan de organisatie van de opleiding. De voorkeur gaat uit naar iemand die naast het diploma verpleeg kunde A de docentenopleiding met sukses heeft gevolgd. Rang en salaris zullen overeenkomstig opleiding en ervaring worden vastgesteld. Informaties kunt u inwinnen bij de heer G W. van Osch, hoofd Opleiding, telefoon (030) 52 81 11; na 19.00 uur (03450) 42 04. Schriftelijke sollicitaties kunt u richten aan de heer D.C. de Haan, hoofd Personeelszaken, Bosboomstraat 1, Utrecht. gemeenteziekenhuis bankastraat 57 Het Gemeenteziekenhuis is een algemeen ziekenhuis met een capaciteit van 574 bedden en een opleiding in de specialismen Interne Geneeskunde en Algemene Chirurgie. In de medische staf van het ziekenhuis zijn vrijwel alle disciplines ve rtegen woord igd Op de Operatieafdeling is plaats voor voorde funktievan instrumenterende. De operatieafdeling bestaat uit vijf operatiekamers waar vrijwel alle soorten operands worden uitgevoerd. T.a.v. de'wachtdiensten wordt een rouleringssysteem toegepast dat is gebaseerd op bereikbaarheid, waarbij de mogelijkheid tot overnachting in het ziekenhuis aanwezig is. Geboden wordt: - salaris volgens rijksregeling; - toepassing van de rechtsjx>sitieregeling van de gemeente Dordrecht, waartoe o.a. behoren opname in het Alg. Burgerlijk Pensioenfonds en ziektekostenverzekering b«| het I.Z.A. Schriftelijke sollicitaties kunt u richten aan het Hoofd van de afdeling Personeelsbeheer en -Organisatie van het Gemeenteziekenhuis, Postbus 306, 3300 AH Dordrecht. Hooge Burch,Christelijk Centrum voor Geestelijk Gehandicapten In ons centrum zijn ca. 600 geestelijk gehandicapten van alle leeftijden gehuisvest, die vanwege de mate van hun handicap op verzorging in een instituut zijn aangewezen. Binnen de verpleging zoeken wij op korte termijn Taken: Deze medewerk(st)ers zullen, onder leiding en verantwoordelijkheid van het paviljoenskader, na een inwerkperiode alle voorkomende werkzaam heden in de verpleging verrichten. Wie komen voor de funktie in aanmerking: zij die in het bezit zijn van een diploma KV/JV, INAS of daarmee vergelijkbaar, zij die minimaal 2 jaar hebben deelgenomen aan een middelbare beroepsopleiding in de gezondheidszorg (A, B of Z-opleiding) met een voldoende waarderingscijfer voor praktijk. Informatie: Nadere informatie over deze funktie kunt u inwinnen bij het hoofd verplegingsdienst, de heer A. Warnaar, telefoon (01726) 1 92 00. Sollicitatie: Graag richten aan de personeeldienst, Spoorlaan 19, 2471 PB Zwammerdam (Alphen aan den Rijn). BvH 040527 De Dr. Daniel den Hoed Kliniek en het Rotterdamsch Radio-Therapeutisch Instituut, met een totaal van ca. 650 personeelsleden, nemen een belangrijke plaats in op het gebied van klinische en poliklinische behandeling van patiënten met gezwelsziekten en met reumatische aandoeningen Door beide wordt tevens research verricht. Voor de afdeling Oncologie van onze Kliniek vragen wij op korte termijn enkele Zowel de verpleegtechnische als de sociale aspekten zijn bij de verpleging van oncologiepatiënten belangrijk en stellen hoge eisen aan de kandidaten. Verpleegkundigen worden in staat gesteld de cursus Oncologie te volgen, welke in oktober 1979 zal beginnen en die zowel praktisch als theoretisch is gericht. De arbeidsvoorwaarden zijn overeenkomstig de C.A.O. voor het Ziekenhuiswezen. Voor inlichtingen kunt u zich wenden tot mevrouw A.van den Berg. hoofd verplegingsdienst. Uw schriftelijke sollicitatie kunt u richten aan het hoofd van de Personeelsdienst, de heer J. H. Volkers. DR DANIEL DEN HOED KLINIEK Binnen hei managementteam van de Verple gingsdienst ontstaat voor de Hoofdafdeling Inwendige Geneeskunde, de vacature van: vac. nr. 40.F.040.32.TR. Het rayon is onderverdeeld in diverse klinische en poliklinische specialistische afdelingen. De Coördinerend Hoofdverpleegkundigen ressorteren rechtstreeks onder de Verpleeg kundig Directeur en staan in organisatorische zin nevengeschikt ten opzichte van medische afdelingshoofden, beheerders en dienst hoofden. Taak o.a.: - richting geven aan de werk- en oplcidings- organisatie op de afdeling: - volgen en introduceren van ontwikkelingen op verpleegkundig gebied: - bevorderen van de professionalisering van het verpleegkundig beroep en de beheersbaar heid van de verpleegkundige zorg: - motiveren van het verpleegkundig kader in de richting van de gestelde verpleegkundige doel stellingen: - contact onderhouden met personeelszaken over o.a. carrière-opbouw van het onder haar hem ressorterende personeel: - zorgdragen voor een adequate personeels1 bezetting, zowel kwalitatief als kwantitatief: - voorstellen doen voor de jaarlijkse personele en materiële begroting: - deelnemen aan de selectie van leerlingen ten behoeve van verpleegkundige opleidingen: - bijwonen van de vergaderingen van het (dage lijks) bestuur van de betrokken (hoofdI- afdelinglen): -coördineren van samenwerkingsactiviteiten met andere disciplines. Indien prijs gesteld wordt op nadere informatie, dan kan via mw. J. A.Wicrsma-Traag. perso neelsconsulenten tel. 071 -1-4 72 22. toestel 2721). een afspraak gemaakt worden voor een infor matief gesprek. I komt te werken in het Academisch Ziekenhuis Leiden, dat niet de Medische f aculteit der Riiks- universiieit Leiden samenwerkt. IX*-salariëring is afhankelijk van leeftijd, opleiding en ervaring, leder een wordt hij indiensttreding direct opgenomen in hei Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds. Vakantie toelage U kunt solliciteren door een brief te /.enden aan het hoofd van de dienst personeelszaken A7.L. Kijnshurgerweg 10.2333 AA Leiden, (i raag op de brief hel vacaturenummer vermelden. protestants christelijk streekziekenhuis bennekon Het Streekziekenhuis, dat deel uitmaakt van het komplex gezondheidsvoorzieningen te Bennekom, bestaande uit een ziekenhuis, 2 verpleeghuizen en een school voor verpleeg- kundigen en ziekenverzorgenden, is een al- j gemeen ziekenhuis met een P.A. A.Z. «-i -ï 1 Het heeft opname-mogelijkheid voor 320 pa- PU-1 tiënten en vervult een regionale funktie. Op de KRAAMAFDELING (21 bedden), waar I g ook gynaecologische patiënten worden ver- I pleegd, ontstaat de vakature van UA De afdeling heeft 2 verloskamers; er vinden ook poliklinische bevallingen plaats. II Voor deze vakature gaan onze gedachten uit p naar een verpleegkundige in het bezit van: diploma A-ziekenverpleging; kraamaantekening of kraamspecialisatie; jger ervaring in het leidinggeven. Een voltooide kaderopleiding strekt tot aan- |am beveling. gt Gezien de grondslag van hef ziekenhuis ver- wachten wij van kandidaten een christelijke 1 levensovertuiging. limi to Arbeidsvoorwaarden zijn volgens de C.A.O. voor het ziekenhuiswezen. Aanstelling zal Ljf plaatsvinden in de rang van 1e verpleegkun- fog dige. st 70 Inlichtingen over deze funktie worden graag. tjge verstrekt door zr. K. Pronk, algemeen hoofd- un j verpleegkundige; tel. 08389-9101. £at 16, Schriftelijke sollicitaties kunt u richten aan ^nk de afdeling personeelszaken, Edeseweg 118, ^ai 6721 KC Bennekom. —iÜl jrstr eni b RODE KRUIS ZIEKEN als Sportlaan600, 0£ 2566MJ Den Ha< ro< Telefoon: (070) - (pret tl fcen Op onze gecombineerde afdeling gynaecoiofe obstetrie. resp. 24 en 17 bedden, ontstaat op k termijn de vacature van fül) ien Op deze afdelingen vinden 500 bevallingen jaar plaats. Voor de vervulling van deze vacatu gaan onze gedachten uit naar een verpleegkunL ge. met leidinggevende capaciteiten en goell contactuele eigenschappen, die in het bezit is vt de aantekening kraamspecialisatie. Zij die in f) bezit zijn van de (oude) kraamaantekening I bereid zijn da opleiding kraamspecialisatie te g volgen, kunnen eveneens reflecteren. Salaris 4 hankelijk van opleiding en ervaring. Inlichtingen worden gaarne verstrekt door zr. J.L van Dijk. verpleegkundig directeur. Schriftet_ sollicitaties te richten aen de afdeling Personed zaken. RODE KRUIS ZIEKENHUIS Sportlaan600, 2566MJ Den Haag. Telefoon: (070Ï - 6147 61 Het Rode Kruis Ziekenhuis is een algemeen ziekenhuis met 370 bedden, verdeeld over 10 verpleegafdelingen. In verband met pensionering van de huidige functionaris kunnen wij plaatsen een Groene Hilledijk 301, Tel. 010-857700 3075AE Rotterdam in de rang van 1e-verpleegkundige-A. Gedurende de nachtdiensten heeft de aan te stellen functionaris de verantwoording voor het goed functioneren van een aantal afde lingen. De diensten worden verricht in sa menwerking en roulatie met collega's, met wie eveneens het dienstrooster in onderling overleg wordt samengesteld. Voor de vervul ling van deze vacature gaan onze gedachten uit naar een verpleegkundige met ruime ervaring, die zelfstandig kan werken en reso luut kan optreden. Inlichtingen worden gaarne verstrekt door zr. J. M. van Dijk, verpleegkundig directeur. Schriftelijke sollicitaties te richten aan de afdeling personeelszaken. S' PROF. HEYMANSSTICHTINC; TE GRONINGEN EXPLOITEERT OP ALGEMENE GRONDSLAG DRIE VERZORGINGSTEHUIZEN EN TWEE VERPLEEGHUIZEN Voor ons verpleeghuis voor somatische patiënten NEERWOLDE Henri Dunantlaan 20 te Groningen vragen wij een (ten behoeve van afasie- en dysarthriepatiënten) in een part-time funktie (te weten 12 uren per week). Tussen het Diakonessenhuis, het R.K. ziekenhuis en de verpleeghuizen Coendershof, h; Neerwolde en Maartenshof te *- Groningen is een a samenwerking op het gebied van logopedie. De CAO-Ziekenhuiswezen is van toepassing. Schriftelijke sollicitaties worden gaarne ontvangen door dr. B. van der Blij, die u ook telefonische inlichtingen kan verstrekken. Tel. (050)-262822, toestel 112, I Henri Dunantlaan 20,9728 HD Groningen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 12