nold Smith optimistisch Een Jantje Beton in de spits WH1 '8«t Overheid sponsor van springruiters Etappezege voor Aad van den Hoek [onkbalteam niet kansloos in tweekamp met Italië ztecs blijven erliezen In prof ronde van West-Duitsland 'Als je opzij gaat raak je in de eredivisie geen bal meer' (hn van der Wiel leen op kop -V NAC De krachthonk Reclame met NOS-medewerkers 'kwalijke zaak' I2CENSDAG 8 AUGUSTUS 1979 SPORT TROUW/KWARTET P 11 - RHS 13 lor Co Matoc iARLEM Een opzienbarende rol binnen het huidige jjj derlandse honkbalteam wordt ingenomen door de 30-jarige lold Smith. Dit jaar opereert de Amstel Tijgersspeler inen Oranje verdedigend permanent op het eerste honk. j! a ietwat vreemde positie voor Smith. In het verleden is- igeerde hij zowel als kortestop en als derde honkman in het ill Jonale team van Nederland. Verdedigend heelt hij zeer iwaam de positie die Boudewijn Maat op zijn lijf was ichreven overgenomen. Al zal hij voor die plaats nog wel «ten concurreren met Henny Jenken die gisteren als eerste ïkman begon. Aanvallend speelt Smith zich echter ook in ^kijker. |j' old Smith is momenteel Neder- s ids beste slagman. Hij valt in de vfctie van Hamilton Richardson op zijn constante slagcapaciteiten, hem aan de top van de lijst van de te slagmensen van de Haarlemse kbalzesdaagse hebben geplaatst. ,/irendien worden de speltechnische aciteiten van de bijna afgestu urde arts, die ook nog leraar licha- ijke opvoeding is, door debutant idscoach Hamilton Richardson onder op prijs gesteld. Samen de Antilliaan Ben Richardson is ARLEM De Fighting Sycamo- 1 is de tweede ronde van de Haar- e honkbalzesdaagse begonnen een tweede overwinning op de £|ecs, dat na vier wedstrijden nog si- eds zonder winst is. Maar de triomf minder overtuigend dan in de ste ontmoeting. Toen wonnen de :amores met 14-1, nu werd het 30 jchts 5-1. De vijf runs kwamen >rt uit tien honkslagen, waarvan ady Salava en Mark Walberg met Ier een gemiddelde van 0.667 het awendeel voor zich opeisten. danks de winst waren de spelers de Sycamores niet bepaald impo- jnd. Blijkbaar begint de o'jmoeidheid mee te spreken, het- ;n vooral te zien is bij de werpers, zelden meer een hele wedstrijd spelen. Sycamores bezat in Dick 4 apenthin nog een verse speler, die volle negen innings stand hield, Sbij echter aangetekend moet en dat het hem niet moeilijk fd gemaakt. t scoreverloop was: amores: 1-1-0-1-0-0-2-0-0=5 ecs: 0-0-0-0-0-0-0-0-1 1 mende werper Sycamores: Dick ipenthin 8-3-3-4; verliezende wer- s: Ton Wall (3 2-2-4-2 en John tns (4 J/3) 3-2-6-0. t Nederlands team won gister- ind met 3-1 van de All Stars, een m van Amerikanen uit de Neder- dse competitie. De beslissing viel de achtste innings toen Charles lanus op een opofferingsslag van iken de thuisplaat bereikte en ver- gens Ben Richardson en Harm Ho- lan na een doorgeschoten bal en veldfout de score op 3-0 brachten. Pikor maakte in de laatste slag- irt het Amerikaanse punt op een ikslag van Terry Hensley. cijfers: Ierland 0-0-0-0-0-0-0-3-X=3 Stars 0-0-0-0-0-0-0-0-1 1 pcijfers: Nederland: Bertil Hage nn.) 0-2-2-1, Bart Volkerijk (4 inn) 2-0; AU Sar?: Darryl WUks (4! inn.) 3-1, Bernie Beekman (3'/j inn) 3-3- lerland verloor maandagavond derde wedstrijd. The Sycamores ken in 9 innings te sterk voor het lerlands negental: 7-4. Nederland hm wel tot twee homeruns. In de ie innings sloeg Arnold Smith de het veld uit. In de negende deed :ky Angela hetzelfde. De Ameri- in Doug Mayers sloeg in de zeven- innings een homerun voor de Sy- ïores. Er waren 4500 toeschou- i. scoreverloop was: amores 1-1-0-1-0-0-1-0-3=7 Ierland 0-0-0-0-0-2-1-0-1=4 werperscijfers zijn: Sycamores: rin Cook (7 inn): 4-0-5-1, Phil That- r (2 inn): 0-0-2-0. Nederland: Jan selendoorn (4 'A inn): 3-1-9-2, Jan erna (4 2h inn): 3-1-3-2. Arnold Smith aanvoerder van het Ne derlandse team. Vreemde zaak twee aanvoerders: „Ja, dat is waarschijn lijk een unieke zaak," aldus Smith. „Mogelijk dat de leiding dat gedaan heeft voor een team dat zowel uit Nederlanders als Antillianen bestaat. De communicatie wordt daardoor verbeterd. Er worden binnen het team natuurlijk grapjes over deze si tuatie gemaakt, men heeft het dan ook over black and white binnen de ploeg." Evenals vorig jaar is dit jaar opnieuw duidelijk dat de aanval van Oranje nogal te wensen overlaat. Het zou wel eens het grootste struikelblok kun nen zijn bij de Nederlandse poging om de Europese titel straks terug te pakken op Italië. Arnold Smith weer legt dat echter: „Het Nederlands team moet nog groeien. Je moet niet vergeten dat de competitie in Neder land totaal verschilt van het toer- DEN HAAG (ANP) Het overleg tussen het ministerie van Land bouw en Visserij en de Interna tionale Hippische Sportbond (FEI) over de deelneming van het ministerie in de sponsoring van de wereldbeker voor springrui ters heeft geleid tot onderteke ning van een intentieverklaring. Zoals bekend ziet het ministerie in de sponsoring van deze evene menten een goede gelegenheid om met name in het buitenland meer bekendheid te geven aan Nederlandse agrarische pro- dukten. De betreffende verklaring gaat ervan uit dat het ministerie voor drie jaar zal deelnemen aan de sponsoring van deze wereldbeker met de mogelijkheid tot verlen ging tot vijf jaar. Voor het eerste Jaar zullen de kosten voor het ministerie 190.000 Zwitserse fran ken (ongeveer 210.000 gulden) be dragen. Afhankelijk van het aan tal wedstrijden en de mate waar in de aandacht voor het Neder landse produkt zal worden ge vraagd, zullen hierbij extra kos ten voor afzetbevorderende acti viteiten komen. Hiermee zullen de totale kosten kunnen oplopen tot ongeveer 500.000 Zwitserse franken. Het ministerie heeft zich het recht voorbehouden, wanneer be paalde minimum promotieactivi teiten en daaruit voortvloeiende publiciteit niet worden gehaald, deelneming in de sponsoring op te zeggen. De man die voor een moeilijke taak staat, met et honkbalteam, manager Hamilton Richardson (rechts). Naast hem Jan Dik Leurs en Leen Volkerijk. „Ik denk dat we tegen die tijd aanval lend ook over voldoende kracht zul len beschikken. We zijn nog nooit weggespeeld door Italië. De Italianen nooi-honkbal. In de competitie speel zien er altijd sterk uit. Goed gebouwd je twee wedstrijden in een weekeinde en in een toernooi speel je iedere dag. Dat vereist enige aanpassing. Speel je in de competitie slecht dan ben je daar een week mee bezig. Hier heb je geen tijd om erover na te denken. Je moet meteen weer spelen en je bent het vergeten. Je merkt dat ook altijd bij de Amerikanen. Die spelen een veel compactere competitie in Ameri ka. Dan speel je veel constanter en spannender." De inmiddels als routinier te bestem pelen Arnold Smith is uiterst opti mistisch over de komende confronta tie met Italië voor de beslissing van het Europees kampioenschap, Smith: en mooie pakken. En ze spreken al tijd voortreffelijk Engels. Tegen zwakke broeders zoals België en Zwe den maken ze altijd een overtuigende indruk. Vandaar dat zij sterker wor den geacht dan ze in werkelijkheid zijn." Smith lijkt echter voorbij te gaan aan het feit dat de wedstrijdenreeks te gen aartsrivaal Italië op het schierei land van de Azurri moet worden afge werkt. „Dat maakt helemaal niets uit," zegt Smith. „Oranje raakt altijd Ondanks het feit dat de algemene verwachting is dat Nederland de aan sluiting met Italië definitief aan het verliezen is, verwacht de Nederlandse aanvoerder in Italië toch een gunstig resultaat. Smith: „Ieder jaar speelt het Nederlands team beter. Dat komt ook door de totale benadering van de honkbalbond. Iedereen weet dat hij hier is om te honkballen. Feesttoe- standen en laat naar bed gaan die er in het verleden weieens geweest zijn, zijn er nu niet meer bij. De totale benadering is echt veel professioneler geworden." Arnold Smith wijst ook de geruchten af dat de competitiebelangen tussen koplopers Amstel Tijgers en Giants, gemotiveerd door de aanwezigheid die beiden het grootste aandeel heb- van veel publiek. Het maakt ons echt ben in de selectie, de eenheid in het niet uit of ze voor of tegen ons zijn. Nederlandse team in de weg staan. Dat hoor je als speler niet eens." „Die zaak is nu helemaal uitgespro ken. We hebben gezegd: we zijn nu bezig voor het Nederlandse team en de clubbelangen moeten maar even opzij worden geschoven. Als Martin Ronnenbergh (Giants) zegt dat hij niet met achtervanger Paul Smit (Amstel Tijgers) wil werpen, dan is dat een beetje overdreven. In de com petitie spelen we al zo vaak tegen elkaar dat we elkaar nu wel een beet je van haver tot gort kennen." Blijft ten slotte Arnold Smith's eerste optreden onder de supervisie van bondscoach Hamilton Richardson. „Hij doet zijn uiterste best," zegt Smith. En dan na een kleine pauze: „Nee, ik wil eigenlijk geen oordeel over hem geven. Ik ben in functie als een van zijn spelers. Wij proberen hem zo veel mogelijk te helpen. Hij zit als bondscoach in een heel moeilij ke situatie." STUTTGART Aad van den Hoek heeft de eerste etappe van de Ronde van Duitsland gewonnen. Van den Hoek versloeg Didi Thurau in de sprint. Het peloton had een achterstand van drie minuten en 21 seconden. Roger de Vlaeminck won de sprint van de grote groep en werd derde. Thurau behield de leiding in het algemeen klassement. Didi Thurau, winnaar van de proloog van maandag en dus leider in het algemeen klassement, is ook in de eerste etappe de man geweest die de koers zijn gezicht heeft gegeven. Thu rau leidde persoonlijk de afscheiding in, die hem en Van den Hoek ten slotte een winst opleverde van meer dan drie minuten. Bij de laatste pre miesprint, in Esslingen op slechts vijftien kilometer van het Neckarsta- dion in Stuttgart waar de eindstreep lag. demarreerde Thurau. Alleen Van den Hoek kon zijn wiel houden. Het veld reageerde nauwelijks op de vlucht van het tweetal en onder de impulsen van Thurau groeide de SINT WILLEBRORD „Nee, dit is niet van hier. Hij vrijt met dat meske van Van Beers. Daar werkt hij ook," zegt de taxichauffeur op weg van Etten-Leur naar Sint Willebrord. Dat valt tegen. Ton Sprangers, de Jantje Beton in de spits van NAC, is niet van Sint Willebrord, maar gewoon een Bredanaar. Sprangers leek vooraf zo prima te passen bij het Westbrabant se dorp dat met Wim van Est en Wout en Rini Wagtmans al eerder sportieve ijzervreters van het zuiverste water afleverde. Maar helaas, hij werkt er alleen maar. Als boekhouder op het bedrijf van zijn aanstaande schoonvader. En ook dat is een verrassing, want wie hem ziet voetballen, vermoedt dat hij dagelijks een houweel in plaats van een pen ter hand neemt. ïREN In het schaaktoernooi om open Nederlands kampioen- ap, dat in Dieren wordt gehouden, luropees Jeugdkampioen John van Wiel alleen op kop gekomen. Zelf hij in de zesde ronde met wit van i Pliester. De grootste concurren- Milo Scheeren en Han Janssen, lamen in hun onderlinge partij re- |°|se overeen. Jacques Renet 2ou nog gelijke hoogte met Van der Wiel men komen maar winst in zijn igpartij tegen Jan Roeie lijkt twij- ichtig. het duel tussen Van der Wiel en sster kreeg de witspeler weer zijn iefde siciliaans op het bord. Toen «ter het toch al moeilijke spoor in middenspel kwijtraakte stevende der Wiel regelrecht op de over timing af. belangrijkste uitslagen van de de ronde zijn: Van der Wiel-Plies- 1-0, Scheeren-Janssen Roele- ïet afgebroken, Vogel-Tolk '/a-Va, stra-Dennis Dieks afgebroken, igeweg-Van der Sterren afgebro- i. De Roode-Van Baarle 1-0, Roy ks-Van der Linde afgebroken, 50 jns Kuyf-Hofland 0-1. ind aan de kop na zes ronden: 1. der Wiel 5punten, 2/5 Scheeren. fissen. Hofland. De Roode 5, 6. Re- 4'/a en 1 afg., 7/12 Vogel. Tolk, km, earlier, Lith, Pliester 4'/,. Ton Sprangers was vorig jaar de wil debras van NAC. Het Brabantse volk vermaakte zich kostelijk met hem. Zijn inzet, zijn gestamp en ook zijn scoringsdrift deden het prima bij de fans, die maling hebben aan taktiek en „de bal voor de pot" als het aller mooiste op voetbalgebied ervaren. Kenners menen dat die voorkeur van wansmaak getuigt. Maar kenners moet men dan ook zoeken in het kringetje dat van mening is dat de competitie in de eredivisie bovenal een aangelegenheid van de trainers is. Het verlangen naar gestileerd spel werd vorig seizoen de feitelijke onder gang van trainer Hans Dorjee. De beschaafde man uit Delft paste ge woonweg niet in het Bredase beeld. Het avondje NAC, gedurende de peri ode-Dor jee minder goed bezocht dan voorheen, is voor velen het begin van een gezellige stap-partij. En dit houdt in, dat er ook op het veld alvast iets leuks te beleven moet zijn. Wanneer men de spelers van NAC mag geloven, dan is Dorjee's opvolger Jo Jansen wel bereid om concessies aan het publiek te doen, ofschoon de trainer zelf meent: „Een voetbalwed strijd is nu ook weer geen marathon." Sprangers echter: „Jansen voelt de sfeer hier goed aan. Hij past ook beter bij onze groep. NAC speelt dan wel betaald voetbal, maar de onderlinge stemming is als die bij een echte vriendenclub. Daar moet een trainer in mee kunnen doen en dat kan Jansen." Ton Sprangers was vorig seizoen dus de held van het publiek. Zijn fratsen gingen er in als koek. Op 22-jarige leeftijd debuteerde hij op dit niveau. Hij verdrong de door Dorjee van De Graafschap meegebrachte Kees Storm van zijn plaats. Een hele over winning was dat voor hem, want zegt hij: „Ik zit al heel lang bij NAC. Maar als jeugdspeler moest je steeds weer tegen zo'n aankoop opboksen. Eerst zal ik Jan Groeneweg komen en later Storm. Het is nu eenmaal zo dat een gekochte speler niet zo gauw op de bank wordt gezet. Voor een jeugdspe ler is dat vaak frustrerend. De jeugd hangt er soms maar een beetje bij. Een voorbeeld: als jeugdspeler zat ik eens bij de UEFA-jeugdselectie, ter wijl ik bij NAC nog bij de A 1-junio- ren speelde. Jo Jansen zag me op Zeist met die groep bezig en vroeg zich toen af waarom ik in vredesnaam niet in de regionale jeugd van NAC speelde. Dat is toen gauw in orde gemaakt." Eenmaal geconfronteerd met het spel van deze kamikazespits, is het niet zo verwonderlijk dat de doorbraak van Sprangers zo lang op zich heeft laten wachten. Want eerlijk gezegd mist hij liet niveau om aan de top mee te draaine, hoe nuttig hij dan ook mag zijn. Het aardige van Sprangers is dat hij dat zelf ook beseft. Bij een nadere kennismaking blijkt hij over genoeg zelfkritiek te beschikken. Dat is niet het enige aardige aan hem, want zijn tekst is sowieso minstens zo gepeperd als zijn spel. Ton Sprangers aan het woord, een ongecompliceerde kracht- bonk met ballonkuiten: „Nee, de stijlprijs zit er voor mij niet in. Ik heb me zelf wel eens op de televisie gezien, verschrikkelijk. Qua techniek hoor ik niet in de eredivisie thuis. Maar die zijn er tegenwoordig wel meer. Denk je dat Kees Storm technisch beter is? Hij lag niet slecht in de groep hoor, Storm, maar toch waren er bepaalde dingetjes. Als hij weer eens werd gepasseerd, dan wilde hij zich de volgende dag nog wel eens ziek melden." „Het is bij mij een kwestie van veel conditie en loopvermogen. Daar doe ik helemaal niet zo veel voor. De warming up is wel een moeilijke zaak voor mij. Een pakje sigaretten per dag hè, ik kan er niet mee stoppen. Dan wil je wel eens hoesten, die eer ste vijf minuten. Bij de KMA kunnen we gebruik maken van zo'n kracht honk, maar mij zien ze er niet hoor. Trainen is mooi, maar dan met de bal. Afwerken op de goal. Er wordt op zo'n training wel gebikkeld, maar toch al les in het nette. Dick Buitelaar van de KMA is nu onze assistent-trainer. Geen slechte hoor, maar wel een ech te militair. We moeten er wel eens om lachen: tsjip, tsjop, stréép roept hij altijd. Het betekent dat je moet com bineren en dan schieten. Dat schijnt ook de taal van Zwartkruis te zijn." „In de eerste wedstrijden hebben sommige kranten mij weg geschre ven. Ja. jouw krant ook, geloof ik. Ach, hou op over de pers. Neem De Stem, de krant hier. Vorig jaar schreef een verslaggever na de oefen wedstrijd tegen Ipswich Town: 'NAC is een taart zonder slagroom'. Begrijp jij dat nou, dat een plaatselijke krant zoiets schrijft? Ze zeggen wel eens: de spelers jagen het publiek weg, maar wat zou je denken van al die persbe richten? D'r is er eentje bij De Stem, die schrijft positief, Van Damme. Zo'n jongen moet je in ere houden. En ja, met die anderen praat je toch ook weer. Want wat denk je: als je dat niet doet, dan schrijft zo'n figuur Je zes weken later weer in de vernieling. Mijn moeder koopt 's maandags alle voorsprong snel. Thurau had er ook de hand in gehad dat de eerste ont snapping uit de etappe niets wezen lijks opleverde. Die aanval werd on geveer halverwege ingezet door Horst Schütz, die Jos van der Poel, uit de ploeg van Thurau, meekreeg. Niette min bouwde Schütz een winst van rond vijf minuten op. Nadat er reactie kwam van Thurau, Moser, Knete- mann en De Vlaeminck was het snel afgelopen met de vluchters. De uitslag van de eerste etappe, van München naar Stuttgart over 253 km is 1. Van den Hoek (Ned) 6 uur 39 minuten en 15 seconden. 2. Thurau (WDld) zelfde tijd. 3. De Vlaeminck :Bel) op 3 minuten en 11 seconden. 4 Moser (Ita), 5 Clark (Aus). 6. Van den Haute (Bel). 7 Ludo Peelers (Bel). 8. Knetemann (Ned), 9. Schmutz iZwll, 10 Breu (Zwl) allen dezelfde tijd als De Vlaeminck, II. Fedor den Hertog op 3.11, 45. Bert Scheune- mann op 12.57, 51. Jan Raas. 52. Cees Priem, 63 Bert Pronk. 66. Martin Havik allen dezelfde tijd als Scheunemann. Algemeen klassement; 1 Thurau 6 uur 47 minuten en 6 seconden, 2. Van den Hoek op 37 seconden. 3. loser op 3 minuten en 18 seconden, 4. De Vlae- ilnek op 3.29. 5. Ludo Peelers. 8. Knetemann op 3.37, 7. Clark, 8. Van den Haute op 3.47, 9. Schütz op 3.56, 10. Den Hertog op 4.02. Joop Zoetemelk heeft in Choteau-Chlnon in Frankrijk zijn negentiende overwinning In dit seizoen behaald. HIJ won het criterium van Frank rijk voor 15.000 toeschouwers. Het was een leven dige wedstrijd, tijdens welke verschillende uit looppogingen van Tourwinnaar Bernard Hinault mislukten. TON SPRANGERS: „De stijlprijs zit er voor mij niet in". kranten, dus ik lees het allemaal. In het begin ben ik daar goed kapot van geweest. Er was een krant die schreef: Sprangers had de kolder in zijn kop. Ben jij dat geweest? Nou, ik ben er verder niet kwaad om. Ik heb die kritiek later wat van mij af gezet. Het ging toen om die kwestie met Ernie Brandts. Toegegeven, ik heb hem een paar keer geraakt, maar hij ging op een zeker moment door zijn enkel. Daar kon lk niets aan doen." „Brandts is trouwens een aardige jon gen. Niet dat hautaine gedoe, dat een boel van die andere PSV'ers typeert. Pas zat PSV hier in de buurt in trai ningskamp, in dat sporthotel van Bosschenhoofd. Ik moest daar toe vallig ook zijn. Dan haal je er toch de karakters uit. Brandts, Wildschut, Poortvliet. Smits, dat zijn toffe jon gens. Die maken een praatje met Je. Van Beveren en Van Kraay deden net of ze me niet zagen. Ja, 't is wat met PSV Tijdens die bekerwedstrijd in Breda hakte ik een balletje in de dug out van PSV. Precies op het hoofd van Rijvers, die man was woedend. HIJ komt er uit en roept: Je bent nog gekker dan lk al dacht. Toen heb ik gezegd: ik wist niet dat sleutelhan gers ook konden praten. De reserves in de dug-out moesten er nog al om lachen. Nee, PSV Is hier niet populair. Maar Ja, wat wil je, als je met spelers krijgt te maken die doen of ze een kopstoot hebben gekregen, terwijl ze niet zijn geraakt. Er lopen figuren bij die Jou er in willen luizen. Wat dat betreft denk ik dat René van de Kerkhof trouwens nog niet zo kwaad is als hij soms overkomt." „Hoe dat nu gaat, zo'n duel tussen de spits en een voorstopper? Natuurlijk, d'r wordt veel gepraat. Ben Hendriks van PEC Zwolle bij voorbeeld: die roept steeds 'ik schop je uit de wed strijd'. Ach, dan lach je maar wat. Joop Heezen van Vitesse is de ergste. Dat is echt een schopper. Die heeft het na twee minuten al op Je achilles pezen gemunt. Joop Korevaar heeft weer een andere techniek. Die praat je werkelijk uit de wedstrijd, maar dan op een vriendelijke manier. Hij kletst de hele wedstrijd tegen je aan. Over van alles en nog wat. Je gaat dan vanzelf mee praten: Later besefte ik dat hij mij echt uit mijn spel had gehaald. Maar nee, het is niet altijd even mooi. Van Dries Visser weet ik dat hij Kees Storm al een hele tijd loopt te zoeken. Kees heeft hem ooit eens iets gebroken, die wil hij terug pakken. Johnny Oude Wesselink en Kees Guyt waren de fijnste tegen standers. Daar kwam geen overtre ding bij kijken. Ik heb er wel drie tegen Go Ahead (Oude Wesselink- red.) en twee tegen Volendam (Guyt- red.) gemaakt." „Het publiek is een stuk rustiger ge worden bij NAC. Ik vind dat Jammer, voor de sfeer tenminste. Ja kijk, als ze met die keiharde rolletjes papier van rekenmachientjes, met grammofoon platen of met glas gaan gooien, dan wordt het natuurlijk te gek. Je zult maar met je billen in zo'n stuk glas glijden. Maar die sfeer op zich vond ik altijd wel mooi. Het stimuleert Je. Tot ruw spel? Ik zal je vertellen: tegen Berchem Sport heb ik pas voor het eerst een gele kaart gekregen. Van Charles Corver. Een Belg had eerst mijn been helemaal open geschopt. Daar ben ik toen achteraan gegaan. Voor de rest heb ik nog nooit iets gehad. Ben ik wild? Ach. ik ga niet opzij, want als Je dat doet dan raak je in de eredivisie geen bal meer." A-SELECTIE: Tom vam Eenenaam, Mathé van Keile, Jacques Beusen- berg, Anton Joore, Ad Krijnen, Ger- rie Damen, Tom Dekker, Theo Die- rickx, Hans Neeskens, Bertus Quaars, Ton Lokhof, Edy de Schep per, Martin Vreijsen, Ton Sprangers, Wanny van Gils. VERTROKKEN: Nicolal Budisic (Beringen), Josip Mohorovic (Chias- so, Zwitserland), Kees Storm (waar schijnlijk naar RKC), Ron Goodlass (nog geen nieuwe club), Ad Bakker (gestopt), Jan de Jong (wordt keeper trainer bij NAC). NIEUWE CONTRACTEN: Wanny van Gils, Jan Remie, Allan Gouver nante, Martin Clerx (allen uit de ei gen jeugd). Hans Heeren (Willem II). TRAINERS: Jo Jansen en Dick Bui telaar. TERREIN: NAC-stadion. Capaciteit: 18.000. HILVERSUM De NOS noemt het een „kwalijke zaak", dat een aantal mede werkers aan de radioreporta ges van de Ronde van Frank rijk heeft geposeerd voor een foto, waarop reclame wordt gemaakt voor een auto-ver huurbedrijf. De foto, waarop onder meer verslaggever Theo Koomen en producer George Tor staan, is enkele malen in de pers als advertentie ver schenen. De commissaris radio van de NOS, Tom Nieuwenhuijsen, zei dat de Raad van Beheer (het dagelijks bestuur van het overkoepelende omroepor- gaan) zal onderzoeken hoe de foto tot stand is gekomen cn daarna eventueel maatregelen zal nemen. Jan de Troye, heeft vertrou wen in de toekomst als het gaat om het uitzenden via ra dio en televisie van flitsen en samenvattingen van voetbal wedstrijden. Want terwijl vol gens uitlatingen van andere betrokkenen vorige week nog geconcludeerd kon worden dat het overleg tussen de KNVB en de NOS muurvast zit, zei De Troye op het maandelijkse vragenuur voor de pers er zon der meer van uit te gaan dat er voor de eerste competitie speeldag op zaterdag 18 augus tus nog een akkoord tot stand zal komen. De KNVB wil het aantal tele visie-uitzendingen beperken tot drie samenvattingen per week, terwijl in het bestaande contract, dat overigens vol gende week afloopt, over drie samenvattingen per speeldag wordt gesproken. De Troye: „Het is niet de schuld van de NOS. dat de KNVB is overge gaan tot twee speeldagen Wat ons betreft had men op zondag alleen mogen blijven, dat was voor ons facilitair en organisa torisch ook een stuk gemakke lijker geweest". Intussen zegt De Troye ook het antwoord van de KNVB af te wachten op de brief, waarin de NOS haar standpunt in deze kwestie heeft uiteengezet. Vo rige week echter liet Jan Huij- bregts, secretaris van het be taalde voetbal, weten dat de NOS van de kant van de KNVB geen initiatieven mag verwachten. Misschien ge beurt dat echter toch na de bijeenkomst, die de KNVB-on- derhandelaars nog met hun achterban de clubs zullen hebben. Daarvoor is echter nog geen datum vastgesteld.

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 13