Als beste getest Als beste getest Goudappeltje. Als beste getest, j Als beste getest Fruitdruifje. fruitdruifje GRIEKSE EILANDEN ook deze zomer nog: 8 daagse vliegreis v.a. ƒ730, DINSDAG 7 AUGUSTUS 1979 Bij een groot onafhankelijk konsumenten- onderzoek zijn de vruchtesappen van Nederland getest, En wat kwam daar als beste sinaasappelsap uit? Juist: Appelsientje! Dus niet voor niets is Appelsientje het populairste sinaasappelsap van Nederland! Met minder hoeft u dus geen genoegen te nemen! Bij een groot onafhankelijk konsumenten- onderzoek zijn de vruchtesappen van Nederland getest. En wat kwam daar als beste appelsap uit? Juist: Goudappeltje! Dus niet voor niets is Goudappeltje het populairste appelsap van Nederland! Met minder hoeft u dus geen genoegen te nemen! Bij een groot onafhankelijk konsumenten- onderzoek zijn de vruchtesappen van Nederland getest. En wat kwam daar als beste grapefruitsap uit? Juist: Pompelmoentje! Dus niet voor niets is Pompelmoentje het populairste grapefruitsap van Nederland! Met minder hoeft u dus geen genoegen te nemen! INHOUD 1 UTER Bij een groot onafhankelijk konsumenten- onderzoek zijn de vruchtesappen van Nederland getest. En wat kwam daar als beste druivesap uit? Juist: Fruitdruifje! Dus niet voor niets is fruitdruifje het populairste druivesap van Nederland! Met minder hoeft u dus geen genoegen te nemen! puur en ongezoet GRIEKENLA ™e/oponn/scsL*s 'Aeglna 'vit Mykonos Hydra £wytoön*Milos b zee Zee van Kreta MILOS Op 90 zeemijlen van Piraeus ligt het eiland dat onsterfelijk is geworden door de ontdekking van de beroemde Venus van Milo. Toch tameh|k onrechtvaardig, want er is nog zoveel meer waarom Miios terecht zeer bekend zou moeten Ziin prachtige zandstranden, rotsachtige inham men en baaien, unieke wandelpaden, grotten, ideale zeil- en duikomstandigheden en 300 da gen zon per jaar Vele overblijfselen uit de oude historie van het eiland, fraaie helderwitte dorp- ies. overal wat te zien, overal wat te doen. HYDRA Een merkwaardig, langgerekt eiland (38 zeemij len van de haven van Athene) waar praktisch niets op groeit. Auto's komen er niet voor, maar ezelties des te meer Op de rug van zo n ezeltje kun je dan bijvoorbeeld naar het klooster van de profeet Elias. vanwaar men een eindeloos ver uitzicht gemet Er zijn maar een paar (kiezel-) stranden, maar het onderwatervissen en -duiken wordt er druk beoefend. Oe stad is vanaf het haventie in terrasvozm omhoog tegen de rotshel lingen opgebouwd, met veel architectonisch mo numentale gebouwen. Er heerst een .uitbundig nachtleven en men kan er veel en lekker eten. Boeking/I nformatie: Perscombinatie reizen KRETA Over het grote eiland Kreta, zowat even ver van Europa. Azié en Afrika en derhalve op een kruispunt van vaarwegen, zouden ettelijke boe ken vol te schrijven zi|n. en dal is ongetwijfeld at gebeurd ook. Maar wat moet de aspirant-vakan tieganger nu uit die veelheid van interessante gegevens te horen krijgen? Iets over de lange bergrug, die in de volle lengte van 193 km over het eiland uitgestrekt ligt? Over de bergtoppen waar eeuwig sneeuw op ligt, ook al brandt enkele kilometers verderop do zon op |e hoofd? Een verhaal over de fraaie stranden? Over de ontelbare herinneringen aan de vele malen dat het eiland door vreemde mogendheden bezet was? Over de bloemen, de fruitboomgaarden, de wijngaarden? Over de moderne toeristen- accommodatie aan de noordkust? Weet u wat? Gaat u zelf maar kijken en stelt dan maar vast welke aspecten van het mooie en veelzijdige Kreta u het meest belangwekkend vindt. U zult altijd wei iets naar uw gading vinden. AMSTERDAM, Wibautstraat 131, telefoon 020-913456 AEG IN A Een van de Saronische eilanden, op 17 zeemij len van Piraeus. Vroeger was Aegina een macht van betekenis in Griekenland, maar behalve de Dorische tempel van Aphaea is daar met veel meer van over. Niettemin is het eiland een fijn vakantie-oord in vrolijke tinten: de huizen zijn roze of wit, de kerken hebben blauwgekleurde koepeldaken. En overal is natuurlijk de zee. Proef trouwens ook de „katsoules" eens. dat zijn kleine, bontgekleurde tongetjes. Lekker hoor! MYKONOS Oe boze god Poseidon wierp rotsen naar vijandi ge reuzen, zo wil de mythe, en één van die rotsen was Mykonos. Een gelukkige worp. al met al. want het Cyciade-eiiand in de Egeische zee. op 95 zeemqien van Athene's haven. »s een ideaal vakantie-oord geworden Ontspannings mogelijkheden naar ieders smaak: sport. spet. rust. nachtleven. Temidden van windmolens, huizen en kerkjes in helder wit en pastelkleuren, met een bevolking die ondanks alles helemaal zichzelf gebleven is.

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 16