Oost-Europa betaalt de rekening Europese titel voor Van de Torre Brigitha enige zwemtroef Amateurs winnen ploegentijdrit Wieken maakt plaats in EK-ploeg waar Twee medailles voor Edwin Jongejans Energie-import uit Sowjet-Unie schaars en duur Goede generale voor wereldkampioenschap Tweede plaats in Geesteren Laatste plaats in vierlandentoernooi Crosstitel voor Noyce Goed nieuws voor mensen met aambeien: pijn kalmeert, jeuk stopt Sperti zalf en zetpillen DAli 6 AUGUSTUS 1979 BUITENLAND TROUW/KWARTET door J. den Boef Ook Polen heeft zich gevoegd bij de Oosteuropese landen die nogal forse maatregelen hebben genomen om het benzineverbruik tegen te gaan en een deel op te vangen van de steeds hoger wordende kosten van uit de Sowjet-Unie ingevoerde aardolie. Deze kosten hebben een inflatoire werking. oplossen er van doen zich steeds meer com plicaties voor." Eén van de redenen is dat landen als de Verenigde Staten en Japan niet staan te trappelen van ongeduld om te helpen Siberië tot ontwikkeling te brengen, omdat het niet lonend zou zijn. Het streven om het verbruik van benzine te beperken heeft niet alleen te maken met de «tijgende inkoopprijs, maar ook met het feit dat de Sowjet-Unie al enkele jaren niet weer kan voldoen aan de toenemende vraag ran de Oosteuropese partners naar olie en indere energie-dragende grondstoffen. De produktie daarvan vertoont in de Sowjet- Unie, die zelfsupporting is, een teruglopen de tendens, terwijl toch ook de behoeften !van de eigen industrie groter worden. In een commentaar over de Sowjet-econo- mie in de eerste zes maanden van dit jaar ithrijft Gennady Pisarewsky, correspon dent van het Sowj et-agentschap ANP, dat Ook in de Sowjet-Unie de tijd van goedkope energie voorbij is. „Brandstoffen en energie moeten nu steeds verder ,in het Oosten, Siberië en het Verre Noorden uit de bodem torden gehaald. Olie, gas en kolen moeten over afstanden van 3000 tot 4000 kilometer naar de verbruikers worden gebracht." Pisarewsky vermeldt ook dat de problemen, die zich voordoen bij de ontwikkeling van ïiberië, even moeilijk op te lossen zijn als lie bij de exploratie van de ruimte. „Het aantal problemen neemt nog toe en bij het Wereldmarkt De planeconomie van de zogenaamde socia listische staten wordt door de elk jaar stij gende grondstoffenprijzen nog gecompli ceerder dan zij tot 1975 in de praktijk al was. Tot dat jaar werden binnen de Come con (het economisch samenwerkingsver band van Oost-Europa) de grondstoifen- prijzen voor de tijd van vijf jaar (afgestemd op de vijfjarenplannen) vastgesteld. Van 1975 af (als gevolg van de prijsverhogingen na de oliecrisis van 1973) wordt dit jaarlijks gedaan. Er zal een ogenblik komen, waarop de Sow jet-Unie aardolie moet gaan importeren. De gevolgen daarvan voor de Oosteuropese landen zijn nog niet te voorzien. Maar het is zonder meer duidelijk dat een onvermijde lijke prijsstijging op de wereldmarkt be paald niet in het voordeel van de Comecon- partners van de Sowjet-Unie zal zijn, omdat Omdat besparingen op den duur niet hel pen (zoals een drastische verhoging van de prijzen van benzine en andere olieproduk- ten het laten betalen met harde valuta, beperking van privé-verbruik van ambtelij ke auto's, autoloze weekeinden enz.) zal Roemenië zijn toevlucht nemen tot kerne nergie. Voorlopig krijgt het ook olie uit Albanië, het socialistische landje aan de Adriatische zee dat na de breuk met China uit zijn zelfgekozen isolement begint te ko men, maar toenadering tot de SowjetrUnie blijft schuwen. Hongarije Een Poolse familie getroffen door de Roemeense maatregel om Oosteu ropeanen met harde valute de benzine te laten betalen. zij aan Moskou wereldmarktprijzen moeten betalen. De import uit OPEC-landen kost bovendien extra deviezen, die toch al schaars zijn. Eén van de landen die het eerst in moeilijk heden komt, is Roemenië. Dit land heeft zelf aardolie, maar is toch nog voor een belangrijk deel afhankelijk van Invoer. In Moskou heeft men zeker geen reden om de Roemenen te helpen wier drang naar onaf hankelijkheid voor de Sowjetleiders meer en meer een doorn in het oog is. En het is geen wonder dat president en partijleider Nlcolae Ceaucescu drastische maatregelen laat nemen. Voor Hongarije, dat al geruime tijd bezig is de prijzen op de binnenlandse markt aan te passen aan die van de wereldmarkt, zorgt het schaarser en duurder worden van oüe- produkten voor nieuwe problemen. In het voorjaar vertelde men mij in Boedapest al, dat een nieuwe prijsverhoging voor een aantal goederen in de maand juli werd verwacht. Door de energiecrisis zijn de maatregelen echter drastischer uitgevallen dan toen mocht worden aangenomen. De kosten van levensonderhoud zullen in Hongarije ongeveer negen procent stijgen door de prijsverhogingen voor veel levens middelen, dienstverlening en energie. De lonen zullen met ten hoogste vijf procent omhoog gaan, zodat er van een reële terug gang sprake is. De prijsverhogingen worden geweten aan „onvoldoende efficiency en een gebrek aan discipline alsmede aan de gestegen wereldmarktprijzen voor grond stoffen." Nog moeilijker dan de Hongaren hebben de Tsjechoslowaken het, die zich zo goed en zo kwaad mogelijk schikken in de sinds 1968 bestaande situatie, maar nauwelijks gemo tiveerd zijn om meer prestaties te leveren in een zich verslechterende situatie. Benzine, stroom, gas en huisbrandolie zijn tenminste 50 procent duurder geworden. Ook kinder kleding gaat in prijs omhoog. En zelfs de bevolkingsgroepen die het meest worden getroffen, krijgen slechts een geringe finan ciële compensatie. Polen en DDR In Polen gaat men voorzichtiger te werk: benzine wordt er 15 procent duurder en diesel 20 procent. Van 1 augustus af geldt een snelheidsbeperking op de meeste we gen, voor personenauto's van 80 kilometer, met uitzondering van autowegen, waarop 90 kilometer mag worden gereden. Vracht auto's en bussen moeten zich aan een grens van 70 kilometer houden. Prijsverhogingen als in Hongarije voor levensmiddelen (die al vele Jaren noodzakelijk zijn) durft men in Polen blijkbaar nog niet aan. De DDR (Oost-Duitsland) heeft de prijzen van olieprodukten nog niet verhoogd. Wel publiceert men uitvoerig, welke problemen er in de andere Oosteuropese landen zijn. Voor de DDR is 1979 een „Jubileumjaar": zij bestaat 30 Jaar. Aangenomen wordt, dat partijchef Erich Honecker de nu al noodza kelijk geworden onaangename maatregelen opschort tot na de zevende oktober, als de officiële feestelijkheden ten einde zijn. Het is geen blij vooruitzicht. SPORT Theo Hoogervorst, Hennie Stamsnijder, Theo de Rooy en Guus Bierings (vlnr) op weg naar de zege op de 100 kilometer ploegentijdrit in Majren-Kessel. .MAREN-KESSEL De nationale ploeg, gecoacht door Jan Gisbers en Rini Wagtmans, is winnaar geworden van de internationale ploegentijdrit in Maren-Kessel. Het viertal, be staande uit Hennie Stamsnijder, Guus Bierings, Theo Hogervorst en Theo de Rooy legde de 103 kilometer in 2 uur, 11 minuten en 23 secon den. West-Duitsland eindigde met een achterstand van een minuut en zes seconden op de tweede plaats. België werd derde. Nederland (Stamsnijder. Bierings. Hogervorst, De Rooy) 2 uur. 11 min. 23 sec., 2. West-Dultsland (Burkhardt. Staufl, Frelensteln. Von Lö(felholz) 112 29. 3. België (Vermeulen, Bogaert. Burkl. Van Holen) 2.14.47. er- Leo van Vliet uit de ploeg van Peter Post heeft de profronde van Korten hoef gewonnen. Na 110 kilometer was Van Vliet de snélste van een kop- ln poep van drie renners, dat nog juist uit de greep Van het jagende peloton iét bleef. Jan van Houwelingen eindigde ld, op de tweede plaats, Martin Havik op Ne de derde. Joop Zoetemelk en Jan Raas waren, n; de opvallendste figuren in de ronde i van Kortenhoef, die onder ideale Weersomstandigheden 20.000 toe schouwers trok. Het tweetal leidde gedurende het grootste deel van de Wedstrijd een kopgroep van zes ren ners met verder Jan Aling, Herman van Springel, Jos Jacobs. Na de her- groepering kort voor het einde, ont- i snapten Van Vliet, Jan van Houwelin gen en Martin Havik. Juist voor een nieuwe hergroepering sprintte Leo van Vliet als snelste van de kopgroep naar zijn negende overwinning in dit seizoen. I.Leo van Vliet (Oudenbosch) 110 km In 2 uur. 34 H)ln 34 sec.. 2. Jan van Houwelingen (Heesselt). 3. De 15.000 toeschouwers waren in Simpelveld getuige van een bijzonder boeiend criterium. Halverwege de zestig kilometer vormden zeven ren ners een kopgroep, waarin met Hen nie Kuiper, Jan Raas, Joop Zoete melk en Henk Lubberding alle vedet ten vertegenwoordigd waren. In de slotfase verraste Hennie Kuiper zijn- medevluchters door kort voor de fi nish weg te springen. Met twee secon den voorsprong op streekfavoriet Jo Maas bereikte de in Franse dienst rijdende Nederlander de eindstreep. 1. Kuiper 60 km In 1.22,45, 2. Maas op 2 sec., 3. Langerijs op 4 sec., 4. Lubberding, 5. Zoetemelk, 6. De Muynck (Bel) op 14 sec., 7. Raas op 18 sec., 8. Thaler (WD1) op 59 sec., 9. Plet van Katwijk, 10. Van Gerwen. Giuseppe Saronni heeft een criterium voor beroepsrenners gewonnen in Saint Brieuc, aan de kust van Bretag- ne. Joop Zoetemelk, 's middags nog actief in de ronde van Kortenhoef, eindigde op de elfde plaats met 22 seconden achterstand op de winnaar. Bernard Hinault, die in Yfflnac op luttele kilometers van St. Brieuc woonachtig is, moest genoegen ne men met een bescheiden veertiende klassering. Willem de Ruiter is winnaar gewor den van de nacht van Zwolle, een omniumwedstrijd voor professionals. Hij vergaarde 23 punten. Nico Been werd eerste in de klassementswed strijd, Roelof Groen won de afval- wedstrijd en Aad van den Hoek de wedstrijd over onbekende afstand. Eindklassement: 1. WlUem de Ruiter 23 pnt, 2. Roelof Groen 22, 3. Aad van den Hoek 20,4. Nico Been 20. 5. Leo van Vliet 19. Uitslagen criteriums ama teurs: Glessenburg: 1. Jan Klomp (Olessen- burg); Westergeest. 1. Dries Klein (Ter Apel); Kortenhoef: 1. Harry van Lent (Zwanenburg- );Zwolle: 1. Tlemen Zijlstra (Meppel); Zutphen: 1. Gerrit Möhlman (Apeldoorn); Hellevoetsluls: 1. Harry de Boer(Hllversum);De Wllp: 1. Dries Klein (Ter Apel); Llempde: 1. Wlm van Steenis (Hoog Blokland); Assen. 1. Rene Koppert (Moer dijk); Wemeldinge: 1. Wlm de Waal (Axel); Wil lemstad: 1. Wies van Dongen (Breda); Maren- Kessel; 1. Ronny van Hooien (Belg); Zegge: 1. Ad van Peer (Sprundel); Gotrle: 1. Jac. van Meer (Wouw); Gendrtngen: 1. Fritz SchQr (Dldam); Heerhugowaard: 1. Rond Borst (Zwanenburg); Usquert: 1. Gerard Schipper (Ter Apel); Dames. Usquert: 1. Anne MOlhman-Rlemersma (Apel doorn). GEESTEREN De uiteindelijk toch weer in de landenequipe voor de Europese kampioenschappen voor springruiters opge nomen Dick Wieken heeft de sceptici gerustgesteld. Met Caddy Z werd de uit Meppel afkomstige Wieken in de strijd om de grote prijs van het vijfde CSI van Geesteren die hij in 1977 won tweede achter de net als vorig jaar triomlerende Hugo Simon die op de rug van de felle Gladstone in de barrage de enige was die foutloos bleef. Met de Oostenrijker hadden slechts zes andere combinaties dat in de eer ste van de twee manches die aan de barrage vooraf gingen, ook gepres teerd, waaruit mocht blijken dat Sie- to Mellema, ook verantwoordelijk voor het parcours in Rotterdam, er in geslaagd was een uiterst selectieve opdracht aan de ruiters voor te scho telen. Onder degenen die zich al direct kansloos voor de grote prijs van Twente mochten achten waren Johan Heins met Argonaut Z, Willy van der Ham met Leanca Z, Piet Raymakers met Ducal, Anton Ebben met Jumbo Design en Job van Kasteel met Lear- co S. De eerste die het 510 meter, lange traject, waarbij tien hindemis sen met dertien sprongen binnen 88 seconden dienden te worden over wonnen, zonder te veel problemen aflegde was de oud-Europees kampi oen Paddy McMahon met Streamli ne. Na hem volgden Hugo Simon met Gladstone, de Belg Ferdl Tyteca met Passepartout, Dick Wieken met Cad dy Z, Henk Nooren met Cat's Whis kers, Freddy Welch met Rossmore n en tenslotte Uwe Schmitz met Mep- histo het voorbeeld van de Brit. Van de rest van de deelnemers bleek vooral de laatste hindernis, een drie sprong met achtereenvolgens een oxer, een stijlsprong en een triple- bar, een groot struikelblok. Meer dan de helft van de combinaties kon daar elke illusie op een topklassering be graven. Van de zeventien finalisten die zich voor de tweede manche plaatsten slaagden er vijf niet in het materiaal in de oorspronkelijke staat te houden. Opvallend was echter dat zich daarbij wel drie ruiters bevon den, die de eerste ronde met goed gevolg hadden verwerkt. Ferdi Tyte ca strandde met Passepartout op de stijlsprong, de derde hindernis van de zes, waarna ook Henk Nooren met Cat's Whiskers uit het rijtje kansheb bers wegviel. De cominatie uit Bos en Duin vond zijn Waterloo op de oxer nadat de eerste drie obstakels geen probleem hadden opgeleverd. Ook voor Freddy Welch viel het doek in de tweede manche. De Brit die voor de pauze nog zo royaal de hindernissen had laten staan, was blijkbaar niet STUTTGART Edwin Jongejans van De Futen uit Amstelveen heeft dit weekeinde in Stuttgart bij de officiële wereldkampioenschappen schoonspringen voor junioren een gouden en een zilveren medaille veroverd. De dertienjarige springer werd bij de C-jeugd kampioen van de drie-meterplank en tweede bij de een-meterplank. De meest op de voorgrond tredende deelnemers waren de 14-jarige Mexicaan Ricardo Banuelos, winnaar op zowel de 1-meterplank als bij bet torenspringen in de b-groep. Wendy Wyland uit de Verenigde Staten behaalde bij de meisjes in de B-groep op alle drie onderdelen medailles, goud bij het torenspringen, zilver van de een- en de drie meterplank. BAASTAD De Schledamse Mari anne van de Torre is in het Zweedse Baastad Europees tenniskampioene bij de meisjes onder 18 Jaar gewor den. In de finale rekende zij gedeci deerd af met de Zweedse Lena San- din. In twee sets was het gebeurd: 6-3, 6-1. Marianne van de Torre bereikte Dick Wieken erg geconcentreerd, want hij faalde bij de relatief simpelste opdrachten, de eerste stijlsprong en de eerste oxer. In de barrage mocht Paddy McMa hon het spits afbijten. Op het niet verhoogde parcours van de tweede manche, struikelde McMahon op hin dernis nummer drie. Hugo Simon maakte vervolgens geen fouten en legde de 330 meter bovendien snel af: 36,9 seconden.. Voor Die Wieken, za terdag sterk winnaar van het progres sief springconcours in Geesteren, restte toen niets anders dan te trach ten alles of niets te rijden. De voor stal Zangersheide werkzame Wieken bleek een goede kans op de zege te maken tot hij bij de vijfde hindernis, een oxer belandde. Daar tilde Caddy Z met de achterhand een balk uit de beugel, waardoor Wieken nog slechts op zilver mocht hopen. Dat kreeg hij tenslotte ook, omdat de Duitser Uwe Schxnitz zeer langzaam rond ging in de overtuiging Simon niet te kunnen bedreigen. De gok wel foutloos te blijven mislukte echter ook, waar door voor hem niet meer dan de vier de plaats overbleef. Voorin het klas sement zaten voorts Johan Helns (vijfde) en Anton Ebben (negende) zodat chef d'equipe van Oranje Ben Arts tevreden kon vaststellen dat de landenploeg voor Rotterdam klaar is voor de Europese kampioen- schappea NAMEN Gerrit Wolsink, die als enige nog een bedreiging vormde voor de Engelsman Graham Noyce in de strijd om het wereldkampioen schap motorcross in de 500 cc-klasse, heeft definitief moeten afhaken. Ma- teriaalpech in zowel de eerste als tweede manche in de Grote Prijs van België zorgde ervoor dat Wolsink geen enkel punt aan zijn totaal van 167 kon toevoegen. Dat deed Noyce wel. In de eerste manche reed hij uiterst beheerst naar de vierde plaats die hem voldoende punten opleverde om de wereldtitel sinds dertien jaar weer in Engelse handen te brengen. Gerard Rond kan wel terugzien op een geslaagde Grote Prijs. Hoewel hij in de eerste manche lange tijd uit zicht had op een eindpositie bij de eerste vier werd hij in de laatste ron den toch nog voorbijgestreefd door Noyce en de Zwitser 8chmitz. In de tweede manche zag het er naar uit dat de oud-wereldkampioen, de Belg De Coster, opnieuw zou winnen. Een langzaam leeglopende achterband sloeg hem terug naar de vijfds plaats. Gerard Rond en de Belg Malherbe die zich reeds verzoend hadden met de tweede en derde plaats profiteerden hiervan. Malherbe won en Rond ein digde op enige meters achterstand als tweede. Roger de Coster werd vijfde. de eindstrijd door de Duitse favoriete Helga Lutten te verslaan: 3-6,7-6,6-3. De hoofdprijs in het Masterstoernool in Amersfoort plus elf ATP-punten waren voor de Israëliër Shelomo Gllckstein, die zondagmiddag op het door 2500 toeschouwers omzoomde Flehite-park in Amersfoort de Duit ser Peter Holl naar een volstrekt kansloze nederlaag speelde 6-1, 6-3. In een opzicht had het toernooi een onbevredigend slot omdat de favorie te Zwitser Max Hürllmann na een zege in de Masters al verzekerd van het maximale aantal van veertien ATP-punten en als zondanig winnaar van het 8atelliet-cicuit er de voor keur aan gaf al vrijdag af te reizen voor een sateiliettoernool in Italië. De Zwitser liet in de kwartfinale Holl winnen met 7-6, 1-6, 6-4, waardoor de Duitser, bij toeval in de eindstrijd kwam. Hierin had hij uiteraard geen schijn van kans. Het herendubbel werd na spannende strijd gewonnen door Theo Gorter en zijn Engelse partner John Paise. Zij versloegen in de finale de Australiërs Peter Doohan en Greg Braun met 3-6, 7-5 en 6-4 en waren daarmee het sterkste satelliet-dubbel. Overigens hebben in Amersfoort de afgelopen week ongeveer tienduizend toeschou wers de wedstrijden gevolgd. Er was ook een sterk A-toernooi met Louk Sanders. Hij bleef gemakkelijk de baas over Michiel Schapers, 6-2, 6-0. In de dames A-groep won Tine Zwaan met 6-1, 6-4 Van Micky Albers. TENNIS Buster Mottram won het toernooi ven Northumberland bij Newcastle In Engeland door In de finale de Zuidafrikaan Bob H*wltt In twee aete te veralaan. 6-2. 6-0. CRICKET Het team van HCC uit Hilversum la bij de dames kampioen van Nederland gewor den. Op eigen terrein versloeg HCC Rood en Jlland) op 3 sec., 5. Plet van Katwijk (Mill), 6. Theo Smit (Badhoevedorp). 7. Cees Priem (Wemel- flnge). 8. Jos Jacobs (Be).). 9Oerben Hartens (Prinsenbeek), 10. Jan Allng (Bladel). Henk Lubberding heeft de ronde van Heerhugowaard voor beroepsrenners gewonnen. Twintig kilometer voor bet einde van deze levendige koers timarreerde hij met Roelof Groen, oewel het peloton in de slotfase het tempo hoog opschroefde, werden de nuchters niet achterhaald. Lubber ding en Groen legden de 100 kilomter «f in 2 uur 30 minuten en 59 seconden. Cees Priem werd op 5 seconden der de. Er waren 15.000 toeschouwers. L HtWfc Lubberding, 100 km In 2.30,59. 2 Roelof 3.i Cees Priesm op 5 sec. 4. Oerrie van 5. Johan van de Velde, 6. Herman van Ingel (Bel.), 7. Co Moritz, 8. Frits Plrard. 9. Langerijs. 10. Nidl den Hertog BONN Geheel overeenkomstig de verwachtingen is de Nederlandse zwemploeg dit weekeinde tijdens de vierlanden- wedstrijd in Bonn als laatste geëindigd. Tegen West-Duits- land, Zweden en Groot-Brittannlë is andermaal bewezen, dat het Nederlandse zwemmen niet meer tot de Westeuropese top behoort. Overtuigend winnaar werd de ploeg van West-Duitsland, die op vijftien van de 29 onderdelen zegevierde. De Duitsers stelden maar liefst acht na tionale records scherper. Nederland kwam slechts tot twee verbeteringen. De voor de damesploeg nog steeds onmisbare Enith Brigitha legde de 100 meter vlinderslag winnend af in 1 minuut 02,03 seconden. Het oude re cord stond sinds vorig jaar met 1.02,78 reeds op haar naam. Anneke van Kraay nam het aspirantenrecord op de 200 meter vlinderslag over van José Damen. Anneke van Kraay zwom 2.18,79, een verbetering van 0,35 seconde. Verder waren er tijdens deze vierlan- denwedstrijd, die als „generale" voor het toernooi om de Europese beker, dat zaterdag en zondag in Utrecht wordt gehouden, weinig persoonlijke toptijden te noteren. De voor de Olympische Spelen van Moskou door de Koninklijke Nederlandse Zwem- bond opgestelde richttijden werden alleen door Brigitha en de 4x100 me ter estafetteploeg gehaald. Ineke Ran, Conny van Bentum, Annelles Maas en Enith Brigitha doken met 3.52,04 net onder de „limiet". Een lichtpuntje vormde tevens het zwem men van Monique Bosga. Nadat zij vorig Jaar bij een ernstig ongeval be trokken was geraakt, vierde zij nu haar come-back met overwinningen op belde rugslagnummers. BIJ de he ren deed Fred Eeftlnk hetzelfde. Bondscoach Bert Sitters toonde zich niettemin ontevreden over het mati ge optreden van zijn ploeg. De beste prestatie in Bonn kwam op naam van de 18-jarige Westdultse Marion Aizpors, die op de 100 meter „crawl" Enith Brigitha in 56,73 secon den versloeg. Op de vierde dag van de Oostduitse zwemkampioenschappen in Bran denburg heeft Petra Schneider op de 200 meter wisselslag een nieuw Euro pees record gezwommen. Zij kwam uit op een tijd van 2.14.51, wat een verbetering was van 1.24 seconde. Het vorige record, 2.15.75, was ook in haar handen. De Amerikaanse Tracy Caulkins bezit het wereldrecord met 2.14.07. UITNODIGING AAN DE ORGANISATIES DIE DE BELANGEN VAN HUURDERS OF VAN VERHUURDERS KUNNEN VERTEGENWOORDIGEN Per 1 juli is de Wet op de huurcommissies in werking gelreden. Daarmee zijn de beslaande huuradviescommissies omgevormd tol huurcommissies. Hun laak is met name het geven van adviezen aan huurders en ver huurders en aan de Minister van VRO over de uitvoe ring van de Huurprijzenwet woonruimte. De leden van de huurcommissie in de provincie Utrecht worden benoemd door gedeputeerde staten van de provincie. Voor iedere benoeming dienen echter de organisaties die geacht kunnen worden het belang van de huurders te vertegenwoordigen ol dat der verhuurders de gelegenheid te krijgen een aanbe veling te doen. Gedeputeerde Staten van Utrecht nodigen de organi saties die hiervoor in aanmerking willen komen uil zich bij hen bekend te maken voor verdere inlich tingen. Uw briet kunt vrichten aan: Provincie Utrecht, Postbus 18100, 3501 CCUtrecht. met vermelding; huurcommissies. Gedeputeerde Staten voornoemd, voorzitter, P.J. Verdam, griffier, P. van Zanten. Er is een middel dat de eigenschap heeft de hinderlijke last van aambeien ie verlichten. De pijn verdwijnt en de jeuk stopt. Dat middel heet Spcrti preparation H.' Sperti preparation H is een snel, direkt en afdoend middel bij de behandeling van aambeien. Het bevat bovendien wcefselvernieuwende bestanddelen. Last van aambeien? Gebruik Sperti en vergeet ze. Uitsluitend Mi drotiit of apotheek.

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 7