Actie Israël in zuiden Libanon PLO moet de staat Israël als feit accepteren Crisis VS-Israël Regering Nicaragua ontkent executies Klacht over fraude bij verkiezing Iran Rechts loopt weg uit parlement van Bolivia 'Vermiste' bootmensen in Hong Kong Italië snakt naar benzine Boeren in Peru doodgeschoten NICARAGUA GIRO: 1918108 Tunesische vakbondsleider krijgt gratie Supertanker zinkt brandend Protest bij Amerikaanse ambassade Spanje steeds meer voor de doodstraf Parlementslid Suriname stopt hongerstaking Indirecte eis van VS en Egypte: ZATERDAG 4 AUGUSTUS 1979 BUFTENLAND TROUW/KWARTET 7 TEL AVIV, BEIROET (Reuter, AFP, AP) Israëlische com mando's zijn in de nacht van donderdag op vrijdag door een gebied dat onder toezicht staat van de Verenigde Naties geslo ien en hebben twee Palestijnse bases bij de berg Her- mon in het zuiden van Libanon aangevallen. Daarbij zijn minstens tien Palestijnse guerrilla's gedood. Dit werd gisteren bekend gemaakt door generaal Avigdor Ben Gal, opperbevel hebber van het aan de grens met Libanon gestationeerde Israëlische leger. Volgens Israëlische woordvoerders zijn alle Israëlische soldaten behou den teruggekeerd. Een Palestijnse woordvoerder in Bei roet liet weten dat slechts drie Pales tijnse guerrilla's bij de Israëlische aanval gewond waren geraakt. Een woordvoerder van de troepen van de Verenigde Naties (Unifil) die geacht worden het gebied vrij te hou den van zowel Palestijse guerilla's als Israëlische militairen, ontkende dat de Israëlische troepen door Unifil- gebied getrokken waren. Generaal Ben Gal zei daarover dat de Unifil- -troepen. in het gebied liggen soldaten uit Noorwegen, niet hadden ingegre pen. Andere militairen meenden dat de VN-soldaten waarschijnlijk niet eens gemerkt hebben dat er troepen door hun gebied trokken. Kamp Volgens de Palestijnen in Beiroet was HONG KONG (Reuter) De autori teiten in de Britse kroonkolonie Hong .Kong hebben gisteren verklaard er vrijwel zeker van te zijn dat de opva renden van drie boten met Zuidoost- aziatische vluchtelingen, van wie eer- der was aangenomen dat zij verdron ken waren bij het overtrekken van de 'tyfoon „Hope", veilig aan land zijn gekomen voordat de storm over de stad raasde. Elf mensen kwamen om het leven, één wordt er nog vermist en 260 per sonen raakten gewond bij het pas seren van de tropische storm die ge paard ging met rukwinden tot 250 km per uur. De drie boten met vluchtelingen wa ren enkele uren voordat de tyfoon Hong Kong bereikte, uit de nabij gelegen Portugese kolonie Macao vertrokken met in totaal 433 opvaren den. Ook in Macao heeft de politie tegengesproken, dat honderden Viet namese bootvluchtelingen vermist worden. LA PAZ (AFP, Reuter, AP) De rechtse coalitie van de Boliviaanse ex-dictator Hugo Banzer heeft zich in de nacht van donderdag op vrijdag demonstratief teruggetrokken uit het Boliviaanse parlement. Dit versterkt de geruchten dat het leger door een nieuwe staatsgreep een einde wil maken aan de al meer dan een jaar durende pogingen de democratie in het land terug te brengen. De 22 parlementsleden van de uiterst rechtse coalitie van generaal Banzer verlieten het parlement met de mede- deling dat ze pas terug zouden ko men. als zij zitting kunnen hebben in een „regering van nationale eenheid". Het op 1 juli gekozen parlement is nu al drie dagen bijeen om een president te kiezen. Door het vertrek van Ban zer is er een impasse ontstaan, omdat de twee grootste partijen niet tot overeenstemming kunnen komen. De partij van de linkse kandidaat •leek na de verkiezingen een ruime meerderheid te hebben behaald, maar begin deze week kondigde het kiestribunaal aan dat hij vrijwel ROME (DPA, AP, Reuter, AFP) De benzinestations in Italië zitten zonder benzine, omdat de chauf feurs van de tankwagens in staking zijn gegaan. In geheel Italië staan rijen automobilisten voor de sta tions waar nog een druppel benzine te verkrijgen is. Italië, dat zelf geen gebrek aan brandstof heeft is vol komen ontregeld door de staking. Uit het gehele land kwamen giste ren berichten over vechtpartijen om benzine. In Rome werden de zelfbedieningsstations belegerd door automobilsten. Gistermorgen was daar al geen druppel meer te krijgen. Dieselolie is in Italië nauwelijks meer te vinden. Vakantiegangers zijn ernstig gedupeerd, omdat ze niet kunnen reizen. De vervoersbe drijven in Rome zullen vandaag de bussen in de garage moeten laten staan. Rome zal nagenoeg één grote voetgangerszone worden. De tankwagenchauffeurs hebben hun drastische staking uitgeroepen om hun looneisen kracht bij te zet ten. Zij zorgen voor tachtig procent van de bevoorrading van de benzi nestations. De overige tankwagens behoren aan de oliemaatschappij en zelf en bevoorraden alleen de luchthavens en benzinestations aan de grote autowegen. Op het vliegveld Fiumcino bij Rome wordt ook gestaakt bij de onderneming die de olielevering verzorgt. Talrijke vluchten gingen gisteren niet door. Andere vluch ten konden slechts met vertraging worden uitgevoerd. Dieven hebben door het tekort aan benzine een nieuw werkterrein ge vonden. Veel geparkeerde auto's werden afgetapt. De staking van de tankwagenchaf- feurs werd gisteravond beëindigd na bemiddeling van de Italiaanse regering. De situatie zal naar ver wacht dit weekeinde weer normaal zijn. niet een Palestijnse bases aangeval len maar een links-Libanees kamp. Ten slotte meldde een plaatselijke correspondente dat er bij de Israëli sche aanval vijf leden van de commu nistische partij in Libanon, in de buurt van het dorp Kaukaba, waren gedood. Wie er nu nog een touw aan vast kan knopen mag het zeggen. Gaan we verder met de Israëlische lezing. Het Israëlische leger vertelde dat bij de ene aanval de Palestijnen werden verrast en geen verzet boden. Bij de andere basis werd een hevig vuurgevecht geleverd. Van beide ba ses zijn hoeveelheden wapens meege nomen. De généraal vertelde dat de twee bases op de helling van de Her- mon waren gebruikt als vertrekpunt voor overvallen in Israël. Zij beston den uit gebouwen, stellingen, bun kers en verbindingsloopgraven en er stond een zware mortier. Volgens de Palestijnse lezing heeft de Israëlische artillerie Palestijnse kam pen bij Tyrus in het zuiden van Liba non bestookt. Aan dat bombarde ment hadden ook Israëlische kanon neerboten deelgenomen, aldus de Pa lestijnen. LIMA (AP. AFP) Bij een gevecht met vierhonderd boeren in het noord oosten van Peru heeft de politie zes boeren doodgeschoten. Een onbe kend aantal politiemannen en boeren raakte gewond. De gevechten ontstonden toen een rechter vergezeld van politie pols hoogte ging nemen op een boerderij, die door de boeren was bezet. Waar om de boeren het bedrijf in het An- desgebergte hebben bezet, is niet be kend. De afgelopen weken heerst er een gespannen situatie in Peru. Het leger heeft een groot aantal onderwij zers, die al lange tijd staken uit pro test tegen het millitaire bewind, gear resteerd. In Lima is gisteren Victor Haya de la Torre aan longkanker overleden Haya de la Torre was de leider van de Apra, de belangrijkste politieke par tij in Peru. In het begin van zijn loopbaan in de jaren dertig maakte hij faam als bestrijder van het kapitalisme in Latijns-Amerika. Israëlische soldaten rusten uit na een aanval op Palestijnse guerrilla-bases in het zuiden van Libanon. Het was de grootste aanval sinds acht maanden. Volgens de Palestijnen ging het om een kamp van linkse Libanezen. ADVERTENTIE nü heeft de demokratische vakbeweging ook üw solidariteit nodig tav. CLAT- Nederland te Utrecht Vervolg van pagina 1 De PLO heeft altijd resolutie 242 afgewezen, terwijl Israël niets van Palestijnse rechten op een eigen staat wil weten. In Washington werd gisteren meege deeld dat de tekst van de VN-resolu- tie die nu in bespreking is, verwijzin gen bevat naar „gewettigde rechten van het Palestijnse volk" en „het recht op een eigen vaderland". Ook zal er de grondtekst van 242 in opge nomen zijn, die Israël oproept zich uit de bezette gebieden terug te trekken, in ruil voor een Arabische garantie dat het bestaan van Israël als staat in het Midden-Oosten wordt aanvaard. evenveel stemmen had behaald als zijn tegenkandidaat, Paz Estens- sorro. Aanhangers van Siles Suazo beschul digen nu het kiestribunaal van frau de. Bij demonstraties tegen deze ver meende fraude zijn donderdag in de hoofdstad La Paz een dode en tiental len gewonden gevallen tijdens botsin gen met de politie. De machtige vak centrale COB had donderdag een al gemene staking uitgeroepen om steun aan Siles Suazo te betuigen. Aan deze staking werd in de meeste bedrijven gehoor gegeven. Gisteren gingen de Bolivianen weer naar hun werk en was het rustig in La Paz, TUNIS (Reuter, AFP, AP) De voor malige Tunesische vakbondsleider Habib Achour heeft na achttien maanden gevangenschap gratie ge kregen. Op de 76ste verjaardag van de president van Tunesië, Habib Bourguiba, werd Achour, die tot tien jaar dwangarbeid was veroordeeld, vrijgelaten. De gezondheidstoestand van de oud-vakbondsleider zou slecht zijn. Acht andere politici, die tot twaalf jaar gevangenisstraf werden veroordeeld, komen volgens het Tu nesische persbureau TAP eveneens vrij. De arrestatie van Achour en andere belangrijke vakbondsleden had groot protest teweeggebracht bij de ICFTU, de internationale confedera tie van vrije vakbonden. Achour werd vorig jaar met ruim honderd andere vakbondsleden veroordeeld op een massaproces. Tegen Achour en 29 an deren werd toen de doodstraf geëist, omdat zij geprobeerd zouden hebben de Tunesische regering omver te wer pen. Achour werd gezien als een van de aanstichters van een algemene staking in Tunesië in januari 1978. De staking werd door het Tunesische le ger neergeslagen. Daarbij werden 52 mensen gedood en 324 gewond. Afgelopen maand maart heeft Am nesty International Tunesië ervan be schuldigd dat Achour en andere vak bondsleiders onder afschuwelijke omstandigheden werden vastgehou den en dat enkelen van hen werden gemarteld. ROTTERDAM (ANP) - Het Zinken van de Liberiaanse tanker Atlantic Empress is een financiële strop voor het Nederlandse bedrijf Smit Inter nationale en het Westduitse bedrijf Bugsier in Hamburg. Alle kosten wa ren voor beide bedcrijven, zolang het schip niet veilig en wel afgeleverd was in rustiger wateren. De oorzaak van het zinken is nog niet bekend. Het vermoeden bestaat dat het vuur, dat vorige week zo goed als onder controle leek, onderdeks is blij ven doorgaan. Op het moment dat de zeesleper Zwarte Zee zich moest los maken van de tanker spoten fontei nen brandende olie de lucht in. De brand die zich dagenlang had inge houden maakte zich meester van nieuwe tanks. De Atlantic Empress maakte meer en meer slagzij en uiteindelijk richtte het voorschip zich helemaal op. waar na de mammoettanker achteruit de diepte ingleed. De supertanker Atlan tic Empress was twee weken betrok ken bij een botsing in de Caribische Zee. MANAGUA (AFP, Reuter, AP) De nieuwe regering van Nicaragua heeft bij de Amerikaanse ambassade geprotes teerd tegen uitspraken dat ongeveer 3000 mensen na de val van Somoza zouden zijn geëxecuteerd. Een oud-officier van i de Nationale Garde had donderdag deze beschuldiging in Amerika geuit. Volgens de woordvoerder van de San- dinistische regering, Manuel Espino- za. heeft het nieuwe leger van Nicara gua „nog nooit gefusilleerd en zal het ook nooit fusilleren na haar over winnen". Ulrich Bedert, het hoofd van het Rode Kruis in Nicaragua, heeft ver klaard dat de gevangenen in de Mo- delo-gevangenis in Tipitapa goed be handeld worden door de Sandinisten. Wel hebben de gevangenen te weinig voedsel en is de gevangenis te vol. De Modelo-gevangenis is gebouwd voor eem maximum-capaciteit van 800 ge vangenen en wordt op het ogenblik bevolkt door 3200 gevangenen. Be dert noemde de situatie in de gevan genis erg slecht, maar weet dit niet aan de slechte bedoelingen van de Sandinisten, maar aan het feit dat de organisatie nog zo slecht was. De Sandinisten zeggen dat ze enkele maanden nodig zullen hebben om te kijken of de gevangenen terecht of onterecht worden vastgehouden. Vol gens het hoofd van het Rode Kruis zeggen de gevangenen zelf dat zij goed behandeld worden. Gevallen van marteling zijn niet bekend. Ook van executies is volgens de gevange nen geen sprake. Het Rode Kruis zorgt voor de voedselaanvoer van de gevangenis. Veel gevangenen klagen over een ge brekkige medische verzorging. De arts van de gevangenis verklaarde dat in de kliniek dagelijks 200 patiën ten worden behandeld en dat er ge vallen van malaria en disenterie wa ren. Veel gevangenen hadden kou ge vat en last van koorts. Donderdag mochten in de Modelo- gevangenis familieleden van de ge vangenen op bezoek komen. Iedere gevangene mag een kwartier met zijn familieleden praten. Een delegatie van de Socialistische Internationale onder leiding van* de Portugese partijleider Mario Soares is naar Nicaragua vertrokken. Le^en van de delegatie zijn onder meer', de Westduitse minister van ontwikke lingssamenwerking, Alwin Brück. en de Nederlandse voorzitter van de PvdA. Max van den Berg. TEHERAN (Reuter, AFP, AP) Woordvoerders van de twee belangrijkste politieke groeperingen die gisteren de verkiezin gen van een vergadering van deskundigen in Iran geboycot hebben, hebben laten weten dat er fraude gepleegd is in de stemlokalen. Israël heeft meegedeeld „hard en scherp" te zullen reageren op een wijziging van het Amerikaanse be leid „De geloofwaardigheid van de Amerikaanse houding is teniet ge daan", aldus Yehiel Kadisjai, één van premier Begins belangrijkste advi seurs, „nu olie het grootste goed is, bezwijkt de hele wereld voor de Ara bieren". Inmiddels heeft de Amerikaanse vi ce-president Walter Mondale voor de Israëlische televisie verklaard dat de Amerikaanse politiek ten opzichte van de PLO niet gewijzigd is. „Wij zullen geen contacten met hen onder houden zolang zij niet resolutie 242 aanvaarden en het bestaansrecht van Israël erkennen". Volgens aanhangers van het „Natio nale Front", de partij van de vroegere minister van buitenlandse zaken Ka- rim Sanjabi, en aanhangers van de „Islamitische Republikeinse Volks partij" van ayatollah Shariat-Madari, hebben functionarissen in de stemlo kalen de stembiljetten voor de anafalbeten ingevuld en dan daarop de naam van hun eigen keuze inge vuld. De stembiljetten bij de verkiezingen waren blanco en elke kiezer moest de naam van de door hem gekozen kan didaat invullen, nadat hij er op eigen houtje was achtergekomen wie in zijn district op de kandidatenlijst stond. Analfabeten, en zeventig procent van de Iraanse bevolking behoort daar toe, mochten familieleden of vrien den meenemen die dan de naam kon den opschrijven. Daar is volgens de niet aan de verkiezingen deelnemen de partijen op grote schaal misbruik van gemaakt door aanhangers van ayatollah Khomeini. Lijst De twee partijen hadden eerder al als reden voor hun boycot opgegeven dat de verkiezingen niet op een democra- MADRID (DPA) Het aantal voor standers van de doodstraf in Spanje is aanzienlijk gestegen. Uit een opi niepeiling die in de maanden en juni en juli is gehouden, blijkt dat 47 procent van de ondervraagden voor de doodstraf is. 42 procent is tegen. In mei lagen die cijfers nog op respectie velijk 35 en 58 procent. Het 34-jarige ETA-lid Juan Lopategui Carrasco. die donderdag het slachtof fer was van een aanslag in Frankrijk, is gisteren aan zijn verwondingen overleden. Er zijn de laatste maanden in Frankrijk verscheidene aanslagen gepleegd op leden van de Baskische afscheidingsbeweging ETA. tische manier konden plaatschebben. Vandaag zal een lijst gepubliceerd worden van alle onregelmatigheden die zich bij de verkiezingen hebben voorgedaan, aldus een woordvoerder van de Islamitische Republikeinse Volkspartij. In de ochtend van de verkiezingsdag had ayatollah Khomeini het Iraanse volk nog opgeroepen deel te nemen aan de verkiezingen. Gisteravond wa ren er nog geen cijfers over het op komstpercentage. Algemeen werd wel verwacht dat de meerderheid van de religieuze kandidaten gekozen zou worden. De gekozen raad van des kundigen krijgt een maand de tijd om het ontwerp van de nieuwe grond wet te bestuderen en goed te keuren. Dan mag het Iraanse volk zich er Via een referendum over uitspreken. Koerdische leiders hebben gisteren geklaagd dat de autoriteiten niet ge noeg stembureaus voor de Koerden hadden ingesteld. Ook waren er on voldoende stembiljetten. PARAMARIBO (SNA) Het Suri naamse parlementaire oppositielid Henk Herrenberg (VDP) heeft zijn hongerstaking, die hij woensdag be gon, beëindigd. Hij ging in hongersta king om, zoals hij zei. „de aandacht van de bevolking te vestigen op de parlementaire crisis in het land." Hij verwijt de regering-Arron dictatori aal gedrag, waaraan zo snel mogelijk een einde moet worden gemaakt. Hij vindt dat de besluiten die het parle ment de afgelopen maariden heeft genomen onwettig zijn, omdat ze zijn genomen in afwezigheid van de parle mentaire oppositie. door James Dorsey PARIJS De Palestijnse bevrijdingsbeweging (PLO) heeft ruim een half jaar om openlijk en ondubbelzinnig te verklaren dat de staat Israël een feit is waarmee zij in het kader van een vreedzame oplossing van het conflict in het Midden-Oosten rekening houdt. Deze eis werd de PLO indirect door de Verenigde Staten en Egypte voorgehouden. Europese staatslieden en politici hebben de laatste tijd niets rechtstreeks aan de PLO laten weten. De toegenomen druk op de PLO houdt niet alleen verband met de noodzaak een mati ging van de Palestijnse standpunten af te dwingen op basis van het besef dat men de PLO niet kan blijven uitschakelen bij het vredesproces in het Midden-Oosten. Een veel dringender oorzaak is het feit dat wes terse diplomatieke kringen nu al rekening houden met de mogelijkheid dat de onder handelingen tussen Egypte en Israël over autonomie voor de Palestijnen in de in 1967 door Israël bezette gebieden zullen mis lukken. Amerika's belangrijkste ambassadeur Ro bert Strauss heeft al verklaard vooruitgang in de autonomie-onderhandelingen op zijn vroegst eind dit jaar te verwachten. Vele westelijke diplomaten geloven echter dat deze besprekingen van begin af aan ge doemd zijn te mislukken. Als ze gevraagd worden waarover, antwoordden zij met een tegenvraag: „bestaat er een aanwijsbare reden waarom Israëls minister van defensie Weizman en minister van buitenlandse za ken Dajan zich uit de onderhandelingen teruggetrokken hebben, als zij hoop zouden hebben dat de gesprekken succesvol afge sloten zullen worden?" Redding Zowel de "Verenigde Staten als Egypte toon den zich bepaald niet ongelukkig met het recente, inmiddels bijna historisch gewor den bezoek van PLO-leider Jasser Arafat aan Wenen. In Washington en Cairo breekt men zich immers nu al het hoofd over het vinden van een alternatief ter redding van de inspanningen voor een algehele vredes regeling in het Midden-Oosten, voor het geval de autonomie-onderhandelingen in derdaad zouden mislukken. „Het probleem van Sadat is dat hij andere oplossingen zal moeten aandragen als blijkt dat de autonomie-gesprekken niet tot een oplossing van het Palestijnse vraagstuk lei den", zegt een westerse diplomaat die nauw bij het huidige vredesproces in het Midden- Oosten betrokken is. Ook moet voorkomen worden dat een dergelijke mislukking „ver lies van aanzien en invloed van de VS in het Midden Oosten" tot gevolg heeft. Sommige Europese diplomaten tonen zich in dit ver band voorstander van een meer actievere rol van Europa in het vredesproces, mede wegens het gebrek aan leiderschap in Wash ington. Bij een mislukking van de autonomie-on derhandelingen dient tevens voorkomen te worden dat Sadat zijn handen helemaal van de Palestijnse kwestie aftrekt en daarmee het Egyptisch-Israëlisch vredesverdrag in derdaad een aparte vrede wordt. Voorlopig gaan premier Begin en president Sadat uit van de veronderstelling dat harde onder handelingen, met moeilijke compromissen voor beide partijen, gevoerd moeten wor den. Deze onderhandelingen dienen te re sulteren in een tussentijds plan voor een algemeen aanvaardbare oplossing van het Palestijnse vraagstuk. Afstand nemen Wanneer de PLO een dergelijk plan zou verwerpen of zou blijven weigeren aan dé uitvoering van een tussentijdse autonomie voor de Palestijnen in de bezette gebieden mee te werken, dan zou Sadat afstand ne men van de Palestijnen in de hoop dat de inwoners van de westelijke Jordaanover in de Gazastrook zullen besluiten dat de Israë lische bezetting alleen door hun recht streekse deelname aan de onderhandelin gen beëindigd kan worden. De autonomie- onderhandelingen, in mei van dit Jaar be gonnen, dienen binnen twaalf maanden af gesloten te worden. President Carter heeft gezworen alles wat nodig is te doen om een succesvolle afloop van de besprekingen te garanderen. Gevreesd wordt dat een ver werping door de PLO van een door Sadat en Begin uitgewerkt plan, Carter van deze ver plichting zou ontheffen Een mislukking van de autonomie-onder handelingen betekent tevens het falen van pogingen het conflict tussen Israël en de Arabieren stapsgewijs de wereld uit te hel pen. Een alternatief voor het Egyptische vredesproces moet zich daarom noodzake lijkerwijs vrijwel onmiddellijk richten op een algehele vredesoplossing, dat wil zeg gen een oplossing van het Palestijnse vraagstuk. Op dat ogenblik moet de PLO erbij betrokken worden. Voorwaarde hier voor is dat de PLO in de tussentijd gedwon gen wordt een duidelijk gematigd stand punt in te nemen: een standpunt waarbij het bestaan van de staat Israël wordt aan vaardt en de stichting van een onafhanke lijke Palestijnse staat op de Westelijke Jor daanover en in de Gazastrook uiteindelijk als een definitieve beëindiging van het con flict wordt beschouwd. Opvoeding Westerse diplomaten achten het het voor deligst als het dcor Kreisky geplande collo quium ongeveer samen valt met het einde van de autonomie-besprekingen. Voorwaar de voor de totstandkoming van de colloqui um is echter dat de PLO tot duidelijke afspraken bereid is. Potentiële deelnemers aan het colloquium, zoals de Amerikaanse senator van Joodse komaf Abraham Rihl- coff, de Franse socialisten leider Mendes France en de Britse minister van buiten landse zaken Lord Carrington, zullen zich slechts onder deze voorwaarde tot deelna me aan het colloquium bereid verklaren. Een stap waarmee zij dc weg zouden ope nen naar het betrekken van de PLO bij de vredesonderhandelingen in het Middeh Oosten. c.i Arafats bezoek aan Wenen diende volgens westerse diplomaten om het „opvoedings proces" binnen de PLO te versnellen. De PLO staat aan de rand van erkenning door de westerlijke wereld, maar moet dan wel de hieraan verbonden prijzen betalen. Het door de Oostenrijkse bondskanselier Kreis ky geplande colloquium —waaraan naast Arafat bekende westerse staatslieden en politici moeten deelnemen biedt niet alleen een kans om bij deze transactie gelijk over te steken, maar ook om het alternatief tot de autonomie-onderhandelingen voor te bereiden. De vrees voor het vacuüm dat in het Mid den Oosten zou ontstaan als de autonomié- besprekingen mislukken heeft de gematig de Arabische oliestaten ertoe bewogen zich aan te sluiten bij een diplomatieke campag ne van de PLO in Europa. Deze Arabische staten zijn bereid Europa op lange termijn olie tegen vaste prijzen te leveren in rul) voor een grotere onafhankelijke Europese rol. Maar de vredesinspanningen in het Mld- den-Opsten en erkenning van het Palestijn se verzet.

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 7