Zwaar debuut Richardson Negatief advies Jensen PSV terug op de markt '8 ft Ajax eist rectificatie Masman ompetitie-belangen spelen honkbalbondscoach parten Onderzoek naar bemiddeling Cor Corster Volgende week vrijdag uitspraak kort geding Eindhovense club heeft met grof geld gesmeten Jr De rijkdom PSV IATERDAG 4 AUGUSTUS 1979 SPORT TROUW/KWARTET 13 oor Co Matoc le IAARLEM Noviteiten kenmerken dit jaar de aanloop naar iet Europees kampioenschap honkbal in Italië. Die aanloop jaat vandaag voor het Nederlandse team van start in de vorm jt ran een mini-honkbalweek, die de naam van honkbal-zes- laagse heeft gekregen. Normaliter vindt er altijd een Haar- emse honkbalweek plaats in het jaar dat er geen Europees ïonkbalkampioenschap is. Dit jaar is er echter gekozen voor ien zakformaat honkbalweek. )ie honkbalweek valt niet meer weg denken uit de reeks regelmatig erugkerende grote sportevenemen- en in Nederland. Voor het Neder- andse team kan deze week een goede 'oorbereiding zijn voor het Europees ;ampioenschap in Italië, dat aanslui- end op de Haarlemse honkbalweek ilaatsvindt. Het „inlassen" van dit venement in dit jaar is bovendien en antwoord op de vraag om top- lonkbal in ons land. Jen publiektrekker zo'n Haarlemse lonkbalweek. Was het in het verle den zo dat de honkballiefhebber rijk- alzend uitkeek naar het twee-jaar- ijkse spektakel, nu lijkt dat minder iet geval. De nationale competitie is li pannender dan ooit te voren en mag ich verheugen in een zeer grote be- angstelling. Voor het competitiever- oop komt deze miniweek, gevolgd rogramma vandaag: 14.00 uur: Dutch American 11 Stars - Nederland; 20.00 uur: San Dlego State H Iniversity - Indiana State University. Morgen: 1.00 uur Nederland - San Diego; 20.00 uur: Indla- i - AU Star. loor het Europese kampioenschap eer ongelegen. Dit is een omgekeerd if, venredige ontwikkeling van de situ- tie in het verleden. De minihonkbal- ?eek heeft dit jaar een geheel Ameri cans gezicht. Bij de deelnemers tref- w len we geen oude bekenden aan, afge- ien van het Nederlands team natuur- jk. drie andere ploegen die deelne- ben zijn de Amerikaanse universi- fcitsploegen San Diego State en Indi ra State. De zogenaamde Dutch nerican All Stars, een team gefor- jeerd uit de in de Nederlandse com- Étitie spelende Amerikanen, com pleteert het deelnemersveld. afwezigheid van landen als Cuba, d-Korea en Japan zal het spekta- :el tijdens deze week niet ten goede :omen. De beide universiteitsploe- n staan echter garant voor degelijk lonkbal met een goede beheersing an de elementaire spelopvattingen, "an de Dutch American All Stars kan logelijk wel enig vuurwerk worden irwacht. Eindelijk krijgen deze .gastarbeiders" de kans om het Ne- lerlandse publiek te laten zien waar toe in staat zijn op hun eigen iveau en omringd door hun eigen itgenoten. Individuele klasse lijkt lanwezig, maar of die klasse er als •am uit zal komen is nog maar de aag. De voorbereidingstijd van de erikaan en ex-bondscoach van t Nederlands team Ernie Myers, die All Stars begeleidt, is nogal kort tweest. Met Myers is een van de drie •ndscoaches genoemd die momen teel in Nederland verblijven. De an- lere twee zijn Bill Arce en Ron Voor manager Hamilton Richardson voor het eerst na een lange nestperio de op eigen wieken, moet die „toeval lige" aanwezigheid van al zijn voor gangers en leermeester geen prettig evoel zijn. Derhalve de vraag aan tichardson of hij Fraser. Myers en Arce ziet als aasgieren. Richardson siet echter geen problemen: „Ik vind iet leuk dat ze er zijn. Met name Praser, want die had het ooit aan mij >eloofd, dat zodra ik manager van liet Nederlandse team zou worden hij iou komen kijken. Richardson denkt dus nogal licht vaardig over de aanwezigheid van de drie ex-bondscoaches die in het verle den alle drie blijk hebben gegeven dat ze graag als bondscoach in Neder land werkzaam zouden willen zijn. Voeg daarbij het feit dat het debuut van Hamilton Richardson door velen net gemengde gevoelens tegemoet wordt gezien en de wankele basis van de Antilliaan blijkt verklaard. De ver diensten van Richardson voor het Nederlandse honkbal en zijn kennis van die sport zijn aan geen enkele wijfel onderhevig. Of hij ook in staat Is om als de eindverantwoordelijke man van het Nederlandse team op te treden moet hij nog bewijzen. (Vat dat betreft liggen voor Richard- .son en de nieuwe chef d'equipe van Oranje, Bob van der Berg, de eerste I iroblemen al voor het opscheppen. >e kern van de selectie wordt ge vormd door spelers van Amstel Tij- i 5ers en Giants, die in hevig gevecht lijn gewikkeld om het landskam- Jioenschap. Kon Richardson in eer- ite instantie blij zijn dat de competi tiewedstrijden, met daarbij de topper Amstel Tijgers Giants deze week werd afgelast, tegenstellingen binnen lijn spelersgroep worden daar waar- ichijnlijk door vergroot. Door het af stel Tijgers) te willen werken. Nu de beslissing in de competitie nog moet vallen vreest Ronnenbergh dat de Amstel Tijgers door Paul Smit pre cies op de hoogte kunnen worden gebracht van de werperscapaciteiten van Ronnenbergh. Met de achtervangers wordt de bondscoach toch al geplaagd. De laatste jaren is deze belangrijke posi tie achter de thuisplaat immer de zwakke plek van Oranje geweest. De selectie van Bart Seydel van HCAW, die aan het duo Smit-Lemming is toegevoegd, geeft daar een aardig beeld van. Seydel behoort zeker niet tot de meest getalenteerde achter vangers van Nederland en spreekt zelfs in zijn eigen club niet tot de verbeelding. Al met al zal het bondscoachschap van Richardson niet gemakkelijk worden. Het unieke feit doet zich voor dat Richardson de competitie- belangen binnen zijn ploeg moet zien om te smeden in de belangen van het nationale team op weg naar de zo noodzakelijke herovering van de Eu ropese titel. Verwacht mag worden dat Europees kampioen Italië de verrichtingen van Richardson en zijn team de komende week nauwlettend zal volgen. Moge lijk is daarmee de aanwezigheid van Bill Arce verklaard. Arce blijkt een vreemde dubbelrol te spelen. Hij is zowel twee keer bondscoach van Ne derland geweest als één keer van de Azurri. Hij was de verlosser van het Nederlandse juk voor de Italianen. Arce bezorgde na een Nederlandse hegemonie in Europa van meer dan tien jaar de Italianen hun eerste Eu ropese titel, die ze daarna niet meer hebben afgestaan. En al zegt Arce dan zeer diplomatiek dat hij „alle door Matty Verkamman ZEIST De stichting arbeidsza ken zal het sectiebestuur betaald voetbal vrijwel zeker adviseren om aan Henning Jensen geen ver klaring van speelgerechtigheid af te geven. De Deen, die vorig sei zoen voor Real Madrid speelde, mocht gisteravond met Ajax wel als gastspeler in het Amsterdam- 704 toernooi aantreden. De stichting heeft sterke aanwij zingen dat Cor Coster van het omstreden bureau Inter football een (verboden) bemiddelingsrol in de overgang van Jensen van Real Madrid naar Ajax heeft ge speeld. Jensen heeft vorige week zelf bevestigd dat Cor Coster bij de transfer was betrokken. Tijdens de vergadering van de stichting arbeidszaken in het KNVB-sportcentrum in Zeist werd gistermiddag officieel be sloten tot een onderzoek naar de bemoeienissen van Coster in deze transfer. „Maar", zo meende een woordvoerder van de stichting, „in de pers is al duidelijk geble ken dat Coster actief is geweest. Nu de zaak zo duidelijk ligt, wil len we daar niet zo maar aan voorbijgaan. Ajax heeft ons min of meer voor het blok gezet. Bo vendien, maar dat is een andere zaak, is er uit Spanje nog geen transfer-certificaat gekomen." Volgens deze EGSMAN ZAL Cos- ter zich niet kunnen verdedigen met het argument dat hij pro-deo Henning: Jensen slechts de eerste contacten heeft gelegd en derhalve niet als een persoon kan worden gezien die zich beroepsmatig met arbeidsbe middeling heeft bezig gehouden. „Het criterium is of Je regelmatig bemiddelt, en dat lijkt mij met Coster toch het geval. De wet gaat ervan dat het je beroep is wanneer je regelmatig bemid delt." De stichting arbeiszaken beseft intussen dat met een veto voor Jensen een grote boot wordt los gemaakt. Weliswaar hoeft het sectiebestuur betaald voetbal het advies niet over te nemen, maar ook al omdat dit college nauw betrokken is bij het onderzoek naar de bewuste transfer, valt niet aan te nemen, dat een nega tief advies zal worden genegeerd. De woordvoerder van de stich ting acht het nu niet uigesloten dat vanuit het betaalde voetbal binnekort een voorstel tot regle mentswijziging zal worden Inge- dien. Het gaat hier om het langza merhand gevreesde artikel 36 van het reglement betaald voetbal, waarin vermeld staat dat een transfer niet kan worden goedge keurd, wanneer die is gereali seerd via een persoon die van arbeidsbemiddeling zijn beroep heeft gemaakt. „Daartoe moeten vijf clubs het initiatief nemen en ik vermoed dat dit op de voor jaarsvergadering van het betaal de voetbal ook wel zal gebeuren. Artikel 36 van ons KNVB-rcgle- ment is veel strenger dan de wet telijke bepalingen, die via een uitspraak van de Hoge Raad al leen tweezijdige arbeidsbemidde ling verbieden". De stichting arbeidszaken heeft inmiddels ook een negatief ad vies aan het ministerie van Socia le Zaken uitgebracht inzake de komst van de Pool Justek naar MVV. Deze Pool wordt nu in een ander, Westeuropees land onder gebracht. Iets gunstiger liggen vooralsnog de kansen voor de Oostenrijker Schwarts, die onder voorbehoud een contract bij Sparta heeft gete kend. Sparta blijkt voorzichtiger dan Ajax en MVV te hebben ge handeld. In een brief tracht de Rotterdamse vereniging aan te tonen, dat er voor de positie die Schwarts in de oefenwedstrijden heeft bezet in de EEG-landen geen alternatief voorhanden was. Sparta stelt dat men de beschik bare spelerslijst van de stichting heeft geraadpleegd. De stichting wil dit nog wel checken. Hamilton Richardson (1) met Erny Meyers. Richardson be gint vandaag tijdens de honkbal-zesdaagse aan de voorberei ding van de mogelijke herovering van de Europese titel. Italiaanse etiketten van zijn koffer heeft kunnen afrukken en geweldig blij is weer in Nederland terug te zijn" moet het niet onaannemelijk worden geacht dat Arce in deze de scouting voor de Italianen zal verzorgen. Alle ontwikkelingen rond Oranje zul len niet verhinderen dat het publiek weer massaal naar het Pim Muller stadion zal trekken. En dat zal van daag dan gebeuren terwijl de peetva der van de Haarlemse honkbalweek, Gé Voogd, zich met Jong Oranje bij de Koninkrijksspelen bevindt. Voogd heeft zijn taken overgedragen aan Piet Tromp. Een betrekkelijk nieuw komer in het kleine honkbalwereldje deze Tromp. Tromp, weinig op de voorgrond tredend, heeft nu al blijk gegeven over het nodige organisatie talent te beschikken. Maar dat blijkt wel uit het feit dat zijn voorganger Voogd, die als adviseur nog steeds verbonden is aan de Haarlemse honk balweek, voor het eerst de ouverture van zijn geesteskind durft te laten schieten. ASSEN De president van de rechtbank in Assen, mr. E. J. Anneveldt zal vrijdag 10 augustus om negen uur uitspraak doen in het kort geding, dat het bestuur van Ajax gisteren had aangespannen tegen Jan Masman, de voorzitter van de Stichting Arbeidszaken Betaald Voetbal. Onder grote publieke belangstelling begon de zitting met de videovertoning van het televisie-interview, dat Jan Masman zondag jongstleden gaf aan Theo Reitsma van Studio Sport. In dat vraaggesprek zou volgens Ajax Jan Masman de club hebben beschuldigd van onbehoorlijk gedrag tegenover de FC Den Haag-doelman Hans Oaljé en voorts hebben gezegd dat Ajax niet aan zijn verplichtingen tegen de Haagse club zou hebben voldaan. EINDHOVEN Het allervervelendste van profvoetbal is dat de ranglijst niet op het veld, maar veeleer op de beurs wordt bepaald. De eindstand van de eredivisie is meer een optelsom van arm naar rijk en alles wat daar tussen in zit dan een sportieve graadmeter. Omdat de rijkaards niet populair zijn, de druk om te winnen bij die bedrijven al gauw tot interne heisa leidt als het even tegen zit en de kleintjes bovendien extra fanatieke tegenstand bieden, wil er zo af en toe nog wel eens een verrassing uit de bus komen. Zoals de tiende plaats van Feyenoord een jaar geleden en de vierde voor AZ'67 in het voorbije seizoen die de poort naar het internationale beker voetbal voor de Noordhollanders gesloten hield. Dat zijn leuke dingen, waar menigeen zich om verkneukelt, maar het blijven uitzonderingen. Nu al valt weer te verwachten dat PSV, Ajax, Feyenoord en AZ'67 volgend jaar met de ereplaat sen gaan strijken. PSV is de torenhoge favoriet nu „do nateur" Philips (zoals manager Ben van Gelder het altijd uitdrukt) weer eens als een gulzige veelvraag op de markt heeft huis gehouden. Men kan er van uit gaan dat de multinational het laatste half jaar ongeveer vier miljoen gulden heeft uitgetrokken teneinde de internationals Piet Wild schut en Adri Koster en de aanko mende sterren Michel Valke, Erwin Koeman en Quintus van der Meulen (keeper) aan zich te verplichten. „Wie zegt", zo schampert Kees Rij vers, de trainer, „dat er zo'n bedrag is uitgegeven?" De voormalige interna tional schudt slechts het hoofd als hem een globale berekening wordt voorgehouden: 1,2 miljoen voor Wild schut, hetzelfde bedrag voor Valke, ongeveer een miljoen voor Koster en een ton of zes voor Koeman. Om welk kapitaal het dan wel gaat, zegt Rij vers niet, hij stelt alleen maar: „Het is een stuk minder dan ik in de pers heb gelezen." Hoe dan ook, het staat vast dat PSV door de lampenfabriek weer eens ruimhartig is bedacht. Er is met grof geld gesmeten. Het verhaal van Van Gelder dat ook PSV's mogelijkheden zijn beperkt, is inderdaad een ver haaltje. Het is feitelijk voor de tweede keer sinds het nu zevenjarig verblijf van Rijvers in Eindhoven, dat PSV de Selasten van het dubbele competitie- knip zo royaal opent. Zes seizoenen >rogramma kan Richardson vandaag lijn volledige werpersstaf inzetten. Eén van die werpers echter, Martin Ronnenbergh van Giants heeft nu al te kennen gegeven liever niet met de beste achtervanger Paul Smit (Am- VOETBAL Het Braziliaanse voetbalelftal leeft in het Maracanastadlon in Rio de Janeiro (en wedstrijd voor het toernooi om het Zuid- Imerlkaanse kampioenschap tegen woreldkam «oen Argentinië met 2-1 gewonnen BIJ de rust «as de stand 1 1 Zico gaf de Brazilianen al in de terde minuut de leiding. In de 29e minuut icoorde Coscla de gelijkmaker Acht minuten ia de hervatting zorgde Tita voor de winnende keffer. IEILEN Broer en zus Arnout en Yvonne lummel uit Huizen hebben bij Barcelona ook Ie derde race voor het wereldkampioenschap eiler. in de Vaurienklasse voor Junioren gewon en Zl) zegevierden ook al in de eerste twee redstnjden Er worden ln totaal zes wedstrij- I len gevaren. WIELRENNEN Joop Zoetemelk is winnaar leworden van de ronde van Maarheeze. HIJ rersloeg in de eindsprint Cees Priem met een wiel. geleden volgden René en Willy van de Kerkhof de trainer, die zij een jaar eerder van FC Twente naar PSV had den zien vertrekken. Alleen René was toen international (één keer), maar desondanks was het een prijzige transactie. Nadien zocht Rijvers zijn heil ln aardige, maar tot dan nog vrij onbeduidende eerste divisie-spelers (Krijgh, Deljkers, Stevens, Brandts), spelers die rechtstreeks vanuit het amateurvoetbal bij PSV terecht wa ren gekomen (Van Kraay, Lubse, Poortvliet), een enkele tussentijdse versterking maar niet in de vorm van erkende topspelers (Quaars, Smits) en een verzameling buitenlanders (Edström, Nordqvist, Dahlqvist en Nilsson uit Zweden en voorts Deacy en Willrich). Van die laatste groep voldeden eigenlijk alleen Edström (overigens ook een dure kracht, maar dan in de salarissfeer) en Nordqvist. Door zijn bouwende activiteiten en het uitblijven van al te veel zware transfers, verloste Rijvers PSV min of meer van het poenige imago; het beeld van de club die een kampioens elftal wilde kopen. Die naam heeft PSV nu weer in één klap terug. En dat is extra opmerkelijk, omdat Rijvers na de tweede landstitel, in 1976, nog vertelde dat hij het succes via de jeugd wilde gaan continueren. Dat zit er nu met de youngsters Koeman (17), Valke (19), Wildschut (21) en Koster (24) natuurlijk dubbel en dwars in, maar dit is toch niet de jeugd waar Rijvers het toen over had. Citaat uit Rijvers' voorbeschouwing in Trouw op het seizoen 1976-'77: „Ik geef de voorkeur aan talenten uit het C-team als Postuma, De Leeuw en Wouters. Daar zie ik meer in dan in een middel matige aankoop. Die drie jongens ba lanceren op de rand van een door braak." Het vertrouwen in die jeugd is kenne lijk toch niet zo groot geweest. Postu ma is nog steeds reserve en meer zit er ook het komend seizoen voor hem niet in. De Leeuw is uit het beeld verdwenen en Wouters vertrok naar de kleine eerste-divisieclub Helmond Sport. Rijvers, hier op inhakend: „Nou, ik zie er niet zo veel bijzonders in hoor. We hebben vier jaar niets gedaan, dan is het toch logisch dat er iets bij komt. Ook al omdat enkele oudere spelers zijn vertrokken. In al die jaren dat ik hier zit, is er zuinigjes gewerkt. Nu is er wat meer uitgegeven. Een noodzakelijk kwaad. Vorig jaar is heel PSV geblesseerd geweest. Met enig geluk hebben we de derde plaats nog beretfrt: Het was nodig om de selectie uit te breiden. Ik ben blij met deze groep, er is veel concurrentie: dertien veldspelers voor tien plaat sen. Bovendie blijven we bezig met onze eigen jeugd. Van Mierlo, Jans sen en Postuma zitten er nog steeds bij. Het wordt er voor hen alleen niet gemakkelijker op. Je moet nu van goeden huize komen om erbij te blij ven. De moeilijkheidsfactov was vorig seizoen te groot voor deze spelers. Ze moesten zich op allerlei plaaten in een mank team waar maken. Jan Poortvliet, om maar een voorbeeld te noemen, werd ingepast in een goed draaiend elftal. Dat is het minst moeilijke." Vreest de trainer nu niet dat PSV in heel Nederland weer als die rijke, niet Kees Rijvers poseert met de PSV-selectie. Ondanks het vele geld dat voor dit seizoen in de ploeg is gestoken, wil de oefenmeester van PSV in de competitie „rustig beginnen". wm door Matty Verkamman zo' populaire club wordt gezien? Rij vers, aanvankelijk: „Daar heb ik nog niet over nagedacht." Vervolgens: „Dat zal altijd wel zo geweest zijn. Wel, ik zit liever bij een club die met dit probleem heeft te kampen dan bij de andere clubs. Alle problemen zijn geen problemen." Dan, nog eens de recente handel over ziend. „Ralf Edström stond ook op ons lijstje. Ik heb hem gezien in Zwe den, hij is toen heel duidelijk tegen mij geweest: het gaat goed, zei hij, maar niet zo goed dat ik ooit nog de oude van PSV zal worden. Toen zijn we er verder niet op door gegaan, want we hadden alleen die oude Ed ström nodig. Hij is naar België ge gaan (Standard Luik-red).), want daar is het voor elke voetballer die Iets boven de middelmaat uit komt, zalig spelen." „Adri Koster stond natuurlijk ook al lang op ons lijstje. Ik hoop dat hij met René van de Kerkhof zo geva rieerd mogelijk zal spelen, op links en op rechts. Ik ben blij dat René nu toch ook is gebleven. Willy zit aan zijn plafond, maar René nog niet. Hij heeft de laatste jaren een beetje, laat -ik zeggen, bulten de waarheid ge speeld. Dat loopt altijd mis. Ik heb laatst ln het trainingskamp gemerkt dat hij een andere instelling heeft gekregen." „Erwin Koeman zie ik het komend seizoen nog niet zo veel spelen. Het is al een hele stap voor een Jongen van zeventien jaar om ln het eerste van FC Groningen te komen." Tenslotte, het is amper te rijmen met al die versterking, deze opmerking van Rijvers: „We gaan voorzichtig beginnen, rustig vanuit de verdedi ging spelen. Het begin ls zwaar voor ons. En u weet het: zonder resultaat ls het onmogelijk om aan beter voetbal te bouwen." Beter voetbal? Rijvers: „De pers ziet te weinig dat we hier in een veel moeilijker bestek voetballen dan in het buitenland. Daar wordt verrekte weinig rekening mee gehouden ln de kritieken. In de buitenlandse pers komen wij er veel beter van af. Daar bestaat wel respect en waardering voor ons voetbal." Met het seizoen beginnen ook de les sen voor de pers weer. A-selectie: Jan van Beveren, Qulntes van der Meulen, Ernie Brandts, Adri van Kraay, Huub Stevens, Piet Wild schut, Jan Poortvliet, Willy Jansen, Willy van de Kerkhof, Erwin Koe man, Willy van der Kuylen, Tom Smits, Michel Valke, Arthur Hoyer, René van de Kerkhof, Adri Koster, Harry Lubse, Twan van Mierio, Paul Postuma. Nieuwe contracten: Michel Valke (Sparta), Adri Koster (Roda JC), Quintes van der Meulen (Eindhoven), Gerrie Dijkstra (eigen jeugd). Vertrokken: Gerrie Deljkers (Berin gen), Kees Krijgh (Cercle Brugge), Ton van Engelen (Feyenoord), Ton Wouters (Winterslag), Hans Strij- hosch (Helmond Sport), Plet Fase (WHS), Jos Panis (FC Den Bosch). Trainers: Kees Rijvers, Jan Reker, Willy Heijink. Terrein: Philips Sportpark. Capaci teit: 27.500. Jan Masman zou zich tevens hebben uitgelaten over de afwijzing van de arbeidsvergunning voor twee buiten landse voetballers, de Hongaar L. Ba- lint en de Joegoslaaf R. Svilar die Ajax wilde aantrekken. Volgens Ajax zijn die arbeidsvergunningen in eer ste instantie op advies van de Stich ting Arbeidszaken door de minister afgewezen. Ajax is in beroep gegaan en opnieuw zal advies onder meer van de Stichting worden ingewonnen. De zaak is dus sub judice en daarom had de heer Masman zich van deze uitla tingen in publiek moeten onthouden. Namens Ajax voerde mr. H. M. Voete link aan dat deze uitlatingen voor de televisie buiten tegenwoordigheid van het AJax-bestuur zijn gedaan, zonder vermelding van de beroeps mogelijkheid die er voor Ajax nog is. Van een zorgvuldig woordgebruik was geen sprake. Voor Ajax waren op de Nederlandse en de EEG-markt geen voetballers van het gewenste formaat aanwezig. De kwestie van doelman Galjé berust volgens Ajax op onjuiste interpretatie door de heer Masman van het reglement betaald voetbal. Als clubs niet met elkaar tot overeenstemming zijn gekomen oirer het transferbedrag dan staat infor meren niets in de weg evenmin als loven en bieden. Zowel FC Den Haag als Ajax hebben niet onbehoorlijk gehandeld door het transferbedrag niet te laten zakken of te verhogen. Er was geen contract gesloten en daarom kan men Ajax niet verwijten haar verplichtingen niet te zijn nage komen. Het Ajax-bestuur is door deze uitlating voor een miljoenenpubliek voor schut gezet. Mr. Voetelink vor derde dat de heer Masman een mede deling aan het ANP zal verstrekken waarin deze beschuldigingen worden ingetrokken. Zulks op straffe van een dwangsom van vijfduizend gulden voor iedere dag dat de verdachte dit bevel niet nakomt. Mr. J. M. Veggel zei namens mr. Mas man dat de kern van dit geding de toedracht rond de doelverdedi$er Galjé is. Ajax was het al eens met Galjé maar belde clubs werden bet niet eens over het transferbedrag. Volgens het reglement betaald voét- bal moeten beide clubs dan tot over eenstemming komen, hetzij in over leg hetzij middels bindend advies «n dat is niet gebeurd. De afspraak,' Rie een speler met een nieuwe club helft gemaakt, blijft onverminderd van kracht. De heer Masman blijft oordeel dat Ajax Jegens Galjé^fllet behoorlijk heeft gehandeld. „De ede- Iers mogen geen speelbal wordeC&n de clubs, dit dank zij de regelsj door alle voetbalorganlsatles vastgesteld. De uitlatingen va» heer Masman berusten op waaT Ajax moet goed beseffen dat d» houdingen in het betaalde voetbal zich wijzigen. Ik weet niet of DC-Otn Haag goed heeft gehandeld maa£mt doet hier niet terzake," aldus mr. vkn Veggel. VOETBAL - Vriendschappelijk: Den Hj Heracles 0-8, Haikema Opelnde PEC Z 1-1, Barendrecht Excelsior 0 1. Almanla tuna Slttard 2-2. Heer - MVV Ml. Telst VBV 3-0, Locbem De Graafschap 0-1, mond 8port - PSV 0-13, MVC19 Roda jr I. H.-l x helrt ipenfc- ATLETIEK - Klaas Lok van Phoenix t tijdens internationale wedstrijden ln Kope gen de 3000 meter gewonnen in de beste Neder landse seizoentijd: 7 minuten en 53,2 seconden De Amerikaan Cratg Maxbach werd tweede Jn 7.53,7 Rik Snoep van AVR was op de 1500 me*r als derde geëindigd ln 3.40,5 Hij bleef ruim «f seconden achter op de winnaar, de Deen Ruwt het meer van Bllvaplana In Zwitserland I pees kampioen ln de klaase voor Olympiajollan geworden. HIJ had 4.8 punten. Tweede werd «te Westduitser Reiter met 7,4 punten en als derde eindigde de Zwitser E Isold met 10.8 punten. De Nederlander Sc botte na werd vijfde met 30.9 punten 5%

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 13