Kleine huishoudens in de knel 'Politie is gebrekkig georganiseerd' Benzineprijs gaat vier cent omhoog Nader inzicht in fraude ontbreekt Geen nieuwe maatregel voor energiebesparing Brokx wil vaart achter bouwprogramma's Kabinet bekijkt noodzaak tegen einde zomer Minister hoopt op remmende invloed Overheid schept drieduizend banen in kwartaire sector Vakantiereizen voor het najaar al volgeboekt Nederlande jongen vermist in Frankrijk Nederlands schip pikt Vietnamezen op Scholten handhaaft toestemming voor militaire autorally STAAT DER NEDERLANDEN LENING 1979 tweede uitgifte Stijging salaris ambtenaren met 1,8 procent Meer klachten over reizen Kotalla in alle stilte gecremeerd Dr. Meijering (64) overleden Tandartsen teleurgesteld Joodse gemeenschap kapittelt regering Smartegeld geëist na gevangenschap Automobilist omgekomen -VRIJDAG 3 AUGUSTUS 1979 BINNENLAND TROUW/KWARTET 3' Van onze parlementsredactie DEN HAAG Het bouwen van wooneenheden voor kleine huishoudens stagneert. Staatsse cretaris Brokx heeft zich in een brief aan gemeenten ernstige bezorgd getoond over het uitblijven van plannen voor het bouwen van wooneenheden voor één- en tweepersoonshuis houdens. De gemeenten hadden Brokx begin dit jaar aangekondigd met plannen te zullen komen voor 5800 eenheden in het eerste halfjaar. Kennelijk wer den de zaken aanvankelijk mooier voorgesteld dan ze zijn. Tot op heden heeft het ministerie nog slechts voor 1981 eenheden vergunningen af kun nen geven. Slechts 1400 daarvan kun nen op het conto worden geschreven van gemeenten die plannen hadden toegezegd. Staatssecretaris Brokx heeft nu de gemeenten. met name die ver ach ter blijven bij de planning op het hart gedrukt vooral voortvarend te werk te gaan en de plan-ontwikkeling zodanig te versnellen, dat het bouw programma voor dit jaar wordt gehaald. Trots Dit voorjaar nog kon Brokx vol trots melden dat het bouwen van wooneen heden voor kleine huishoudens in de lift zat. Na jaren van problemen en bouwprogramma's die niet werden gerealiseerd meende Brokx. dat alles er op wees dat dit jaar het totale bouwprogramma van 10.000 eenhe- VricndclÜk den ruimschoots zou worden gehaald. J De staatssecretaris had na opgave van de gemeenten toestemming gege ven voor de bouw van bijna 15000 eenheden. Die overschrijding werd realistisch geacht omdat toch niet alle plannen zouden worden gereali seerd. Niet verwacht mocht worden, zo blijkt uit de woorden van Brokx destijds, dat de planvoorbereiding bij de gemeenten zo ver zou achterblij ven bij de geraamde aantallen. De staatssecretaris rekent er nu op dat in de rest van het jaar meer plannen op tafel zullen komen, dan tot op heden. De gemeenten moeten nu opnieuw vóór 1 september opgave doen van hun plannen voor de rest 'van het jaar. Niet alle gemeenten blijven overigens met hun beleid voor de kleine huis houdens (in de grote steden vaak meer dan 50 procent van de bevol king) in gebreke. De gemeenten die geen achterstand hebben, ontvingen een vriendelijker briefje, waarin slechts werd aangedrongen „de vin ger aan de pols te houden". Het mi- Van onze Haagse redactie DEN HAAG Minister Van Aardenne (economische zaken) geeft geen gehoor aan het CDA-verlangen om „onverwijld" nieuwe maatregelen voor energiebesparing te nemen. Het kabinet wil pas „tegen het eind van de zomer" een oordeel vellen over de eventuele noodzaak van verdere besparingen. Staatssecretaris Brokx nisterte maakt niet bekend welke ge- meenten onvoldoende plannen leveren. Van onze Haagse redactie DEN HAAG De benzine wordt morgen vier cent per liter duurder. Het ministerie van economische zaken heeft de prijsverhoging gisteren bekend gemaakt. Verwacht wordt dat de prijs volgende maand opnieuw zal stijgen, waarschijnlijk met twee cent. ADVERTENTIE. Aanvankelijk liet minister van Aar denne blijken, dat de grootste verho ging pas in september een feit zou worden. Saoudi-Arabië, het land dat voorziet in meer dan eenderde van de Nederlandse olievoorziening, besloot echter de aangekondigde prijsverho ging eerder door te voeren. Van Aardenne sluit daarbij aan met zijn toestemming aan de oliemaat schappijen om voor super en normale benzine vanaf morgen, vier augustus, al vier cent meer te rekenen. Sinds begin dit jaar is de prijs met acht cent gestegen. In januari betaalde de au tomobilist nog 1,15 gulden voor een liter super. Van Aardenne heeft de prijzen met wat meer verhoogd dan hij onder andere omstandigheden zou hebben gedaan. Hij hoopt dat de prijsverho ging een 'remmende invloed' heeft op het verbruik van aardolieprodukten. Ook andere produkten worden met DEN HAAG (ANP) De arbeidsbu reaus zijn begonnen met het bemid delen van werkeloze ingeschreven voor 3.300 arbeidsplaatsen bij rijk, provincie en gemeenten en door hen gesubsidieerde instellingen, de zoge naamde kwartaire sector. Dit is over eenkomstig het „plan-Albeda/Garde- niers, dat het vervroegd opvullen be oogt van geplande nieuwe arbeids plaatsen bij (overheids)instanties. Minister Albeda lanceerde dit experi ment bij de behandeling van zijn be groting van sociale zaken voor 1979 in de Tweede Kamer. Met name zou het „plan Albeda/Gardeniers zich moe ten richten op de bestrijding van jeugdwerkeloosheid. De laatste maanden zijn alle gemeen ten, provincies en ministeries bena derd met de vraag of zij kans zagen arbeidsplaatsen die in de directe toe komst bij hen zouden ontstaan, nu al te bezetten. Tot op dit moment zijn in totaal 3.300 arbeidsplaatsen gevon den, voor een belangrijk deel bij ge meentes. De kosten van het experiment komen voor rekening van het ministerie van sociale zaken. Dit departement noemt de resultaten tot nu toe niet bevredigend. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Waarschijnlijk mede onder invloed van het slechte zomer weer in eigen land is de belangstelling voor vakantiereizen naar zonniger oorden voor dit najaar groter dan ooit. Een woordvoerder van de alge mene Nederlandse vereniging van reisbureaus zei gisteren dat zo goed als alles al is volgeboekt. In vergelij king met vorig jaar is er sprake van een stijging van zo'n tien procent, aldus de ANVR. MILLAU (AFP) De Franse politie is nog steeds op zoek naar de 13- jarige Benjamin Deen uit Utrecht, die sinds zaterdag in een woeste streek bij de stad Millau in het zuidwesten van Frankrijk wordt vermist. Afgelo pen zaterdag was hij met zijn vader gaan wandelen naar deze omgeving in de buurt van Montpellier le vieu in Aveyron. De heer Deen die hartpatiënt is, had de jongen voor hem uit laten hollen, maar raakte zijn zoon op een gegeven moment kwijt. Toen hij hem niet meer kon vinden en een zoekactie ook niets opleverde, waarschuwde hij de rijkswacht van Millau. Deze zette een grootscheepse speurtocht op touw, maar tot nog toe zonder resul taat. Het laatste schijnt de jongen te zijn gesignaleerd in een dorpje, waar hij twee flessen frisdrank had gekocht. ingang van morgen duurder. De maximumprijs van huisbrandolie stijgt met 3,4 procent, van de meeste stookolie met 14,90 gulden per ton. Ontstemd Het Konsumenten Kontakt toonde zich gisteren ontstemd over de prijs verhoging. Volgens deze organisatie is de consument de dupe van de 'prijspsychose' van dit jaar, waaraan oliemaatschappijen mede schuldig zijn. De prijzen op de vrije markt in Rotterdam, de omstreden spotmarkt, zijn mede door toedoen van transac ties door oliemaatschappijen enorm gestegen, aldus het Konsumenten Kontakt. De 'Rotterdamse noteringen' spelen een belangrijke rol bij de bepaling van het prijspeil van onder meer ben zine. „Wij vinden, dat de overheid niet langer naar die noteringen moet kijken", aldus directeur Donia van Konsumenten Kontakt, „de spot- markt-prijzen, die ver boven de offi ciële prijzen van de olieproducerende landen liggen, moeten buiten de bere keningen blijven. Wij hebben de mi nister al eerder gewezen op specula tie, in het nadeel van de consument, en we zullen erop blijven hameren." DEN HAAG (ANP) Het vracht schip „Enak" heeft gisteren ongeveer 700 kilometer ten noordoosten van Singapore, zestien Vietnamese vluch telingen aan boord genomen, die in een bootje op zee dobberden. Een woordvoerder van Enship Nederland, de eigenaar van het schip deelde mee, dat er regelingen zijn getroffen om de vluchtelingen aan land te zetten in Singapore. DEN HAAG (ANP) Minister Schol ten van defensie voelt er niets voor zijn toestemming voor een militaire autorally in te trekken om van de rit een „energiebesparende fietsenrally" te maken. Die suggestie deden de D'66 kamerle den Lambers en Engwirda hem aan de hand in schriftelijke kamervragen. De bewindsman antwoordde de ka merleden gisteren dat de rally voor vrijwillig dienenden en reserveperso- neel naar zijn idee een goede oefening is in kaartlezen en oriëntatie. Het dienstbelang is daarmee gediend, schrijft hij. Wel heeft hij de organisa toren gevraagd met het oog op de noodzaak tot energiebesparing de duur van de rally te beperken. open bedrag de koers wordt na de inschrijving op 7 augustus 1979 vastgesteld volgens het tendersysteem jaarlijks op 1 juli in 10 jaarlijkse termijnen van 1 juli 1985 af vervroegde aflossing is vanaf 1 juli 1989 mogelijk tegen de koers van 103% dooreenleverbaar met eerste uitgifte 7 augustus a.a» van 9 tot 15 uur via banken en commissionairs 3 september 1979, onder bijbetaling van 62 dagen lopende rente kosteloos bij banken en commissionairs bedrag koers rente aflossing schuldbewijzen Inschrijving storting prospectus Het CD A-Kamerlid Van Houwelin- gen had de vrees geuit, dat de ener gievoorziening in ons land over enke le maanden ernstige problemen zal opleveren. Volgens de oliemaat schappijen en het ministerie van eco nomische zaken verloopt de opbouw van de wintervoorraad olie(-produk- ten) echter vrij redelijk. Niettemin zei een woordvoerder van het ministerie gisteren: „Matiging blijft geboden. Als bijvoorbeeld de aanvoer uit een belangrijk olieproducerend land zou stagneren kunnen er toch weer pro blemen ontstaan." In de maand juni hebben de olie maatschappijen hun afnemers wat minder geleverd dan geraamd was. De afleveringen lagen in ons land vijf DEN HAAG (ANP) De salarissen van de naar schatting achthonderd duizend ambtenaren in ons land zal met terugwerkende kracht tot 1 juli worden verhoogd met 1,8 procent met een minimum van 34,50 per maand. Hierop zal in het kader van „Bestek "81" nog wel een korting plaatsvinden van 0.3 tot 0,7 procent. Dit deelde de Christelijke Federatie van Overheidspersoneel (CFO) gisteren mee, na een vergadering van het cen traal georganiseerd overleg in ambte narenzaken. Voor de als voorschot bedoelde ver hoging van 1,8 procent zal geen maxi mum gelden. Dit was wel het geval bij het voorschot van 2,2 procent dat de ambtenaren eerder dit jaar ontvin gen. Hierbij werden de salarissen bo ven de 45.000 gulden per jaar „afge topt". DEN HAAG (ANP) Bij de Stichting Consumentenklach ten zijn tot 26 juli van dit jaar 650 klachten binnengekomen over vakantiereizen. In dezelfde periode van vorig jaar bedroeg het aantal klach ten 406. Aangezien het aantal klachten per boeking wordt ge registreerd en bij een boeking gemiddeld drie mensen zijn be trokken, hebben zich tot nu toe dus een kleine tweeduizend ontevreden vakantiegangers bij de Stichting Consumenten- klachten gemeld. De klachten betreffen voorna melijk de accommodaties (ho tels, bungalows, huisjes}, die volgens de klagers niet volde den aan wat is voorgespiegeld of bij overboeking niet gelijk waardig waren aan de oor spronkelijke boeking. In het al gemeen is ongeveer zeventig procent van de klachten ge grond, aldus Consumenten- klachten. Het totale aantal mensen dat vorig jaar een reis boekte be droeg volgens de ANVR, de centrale organisatie van de reisbureaus, ruim twee mil joen. Voor dit jaar heeft de ANVR de cijfers nog niet be schikbaar. BREDA De Duitse oorlogsmisda diger Joseph Kot&lla die dinsdag is overleden, is gisteren in alle stilte gecremeerd. Dit gebeurde op uitdruk kelijke wens van de weduwe van Ko talla en zijn broer. Het tweetal is woensdag in Nederland aangekomen voor de crematie. Mevrouw KotSlla zal vermoedelijk de urn met de as naar West-Duitsland meenemen. Van een onzer verslaggevers OEGSTGEEST In Oegstgeest is gisteren op 64-jarige leeftijd dr. W. L. Meijering, geneesheer-directeur van Centrum 45, aan een hartaanval over leden. Dr. Meijering, die over een maand met pensioen zou gaan, is van de oprichting af directeur geweest van dit centrum voor verzets- en oor logsslachtoffers. Voordien was psychiater Meijering van 1961 tot 1972 inspecteur voor de geestelijke volksgezondheid in de provincies Noord-Holland en Utrecht. In die laatste provincie raakte hij in 1971 ook betrokken bij het eerste Dennendalconflict in 1971. De toenmalige staatssecretaris van volksgezondheid, dr. R. J. H. Kruisin- ga zette hem toen als inspecteur bui tenspel, omdat hij zich te zeer vereen zelvigd zou hebben met de progres sieve experimenten in de zwakzinni geninrichting Dennendal. Dr. Meije ring wist zich echter voor het ambte narengerecht te rehabiliteren en nam, nadat hij directeur was gewor den van Centrum 45, in maart 1972 zelf ontslag. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Staatssecretaris Nooteboom van financiën wilde gisteren de Nederlandse maatschappij tot bevordering der tandheelkunde (NMT) geen nader inzicht verschaffen in het belastingtechnisch onderzoek, dat in de tandheelkundige sector wordt uitgevoerd. De delegatie van de NMT, die een gesprek met de bewindsman had naar aanleiding van de berichten over een omvangrijke fraude in de tandheelkunde, is dan ook niets wijzer geworden over de stand van het onderzoek en de verder te volgen strategie. De staatssecretaris verklaarde om sector niet de enige beroepsgroep is tactische redenen geen mededelingen te kunnen doen. Hij heeft de tandart sen evenmin kunnen beloven, dat hij na voltooiing van het onderzoek hier van verslag zal uitbrengen, hoewel de NMT hem gevraagd had op korte termijn opening van zaken te geven. Dit omdat de delegatie vindt, dat door de berichten over fraude alle tandartsen in diskrediet zijn ge bracht zonder dat de beweringen door feiten worden ondersteund. Het ging de tandartsenorganisatie bij dit gesprek, dat op 10 juli was aange vraagd om de wijze waarop het on derzoek in de publiciteit is gekomen en die het bestuur van de NMT erg heeft gefrustreerd. „Die frustratie is gebleven," zei voorzitter A. J. C. Schoenmaker na afloop van het on derhoud. Hij zei te doen te hebben met al die tandartsen die hun belas tingverplichtingen altijd netjes zijn nagekomen. „De publiciteit heeft een smet geworpen op de naam van de bona fide leden van de Organisatie, omdat nu een hele beroepsgroep ver dacht is gemaakt." Staatssecretaris Nooteboom heeft de NMT-delegatie overigens wel laten weten, dat het onderzoek zich richt op de gehele branche en niet speciaal op de tandartsen. Verder heeft hij benadrukt dat de tandheelkundige die de belastingdienst onder de loep neemt. De Vereniging van laboratoriumhou- dende tandtechnici (VLHT) heeft in een brief haar leden erop gewezen, dat zij op geen enkele soepelheid hoe ven te rekenen van de kant van de belastingdienst. De rijksaccoun tantsdienst (RAD) is niet bereid het op een akkoordje te gooien bij het onderzoek naar de omvangrijke frau de in de tandheelkundige sector. Eer der had de vereniging haar leden aan bevolen zich vrijwillig te melden bij een met name genoemde rijksac countant, maar de RAD heeft daarte gen bezwaar gemaakt en de VLHT heeft de circulaire terug moeten nemen. Inmiddels hebben twee laboratoria van de 25, waartegen de rijksaccoun tantsdienst bewijzen heeft, zich vrij willig gemeld. De dienst verwacht overigens bij tandartsen en tandtech nische laboratoria zo'n tachtig mil joen aan „zwart" geld boven water te halen. Dit bedrag zou nog kunnen uitgroeien tot ruim 125 miljoen. Van de ongeveer vijfduizend in ons land werkende tandartsen zouden er 275 van fraude worden verdacht. Tien verdachte tandtechnische laborato ria hebben al een bezoek gehad van de RAD. Daarbij zijn frauduleuze praktijken aan het licht gekomen. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG In de gemeentelijke politiekorpsen wordt ondoelmatig ge werkt, doordat de organisatie en bedrijfsvoering te wensen over laten. Niet een tekort aan mensen, maar een verkeerde werkwijze is er de oorzaak van dat de politie aan veel belangrijke taken niet toekomt. Met het oog daarop moet en kan aan de personeelsuitbreiding van de politiekorpsen onmiddellijk een halt worden toegeroepen. Verbetering zullen kwalitatief van aard moeten zijn. Het gisteren openbaar ge maakte rapport „Sterkte van de politie", dat tot deze con clusie komt, bevat naast een diagnose ook een aantal aan bevelingen om op korte en langere termijn tot een betere politie-organisatie te komen. De samenstellers menen dat daartoe ook in het beleid van het ministerie van binnen landse zaken, waaronder de gemeentepolitie ressorteert, het een en ander moet veran deren. Dat beleid, zo wordt gesteld, heeft de ondoelmatig heid. zoals die in de korpsen is gegroeid, mogelijk gemaakt. Het rapport is vorige week overhandigd aan de minister van binnenlandse zaken, Wie gel, die na afloop van het ka binetsberaad onder meer heeft gezegd dat het inmid dels op zijn departement al in studie is genomen. Formatie De nadruk in het rapport ligt op de vraag of de manier waarop het aantal politiefunc tionarissen (de zogeheten sterkte) jaarlijks wordt uitge breid, wel juist is. Dat accent is gelegd op verzoek van de minister, wiens voorganger in februari 1976 de door hem in gestelde Projectgroep organi satiestructuren had gevraagd „een gefundeerd onderzoek in te stellen naar de sterkte, for- matie en organisatie van ge meentelijke politiekorpsen." Nadat twee jaar geleden een eerste rapport, „Politie in ver andering", was uitgebracht, was de projectgroep gevraagd in het vervolg daarop vooral aandacht te besteden aan „de vaststelling van de sterkte en de daarbij te hanteren me thoden". De onderzoekers hebben daartoe onder meer de werk wijze en organisatie van drie politiekorpsen, van Apel doorn. Eindhoven en Nijme gen, bestudeerd. Hun bevin dingen, schrijven zij, gelden in hoge mate voor alle, ongeveer 140, gemeentelijke politie korpsen. Bij haar onderzoek heeft de projectgroep geconstateerd dat de jaarlijkse uitbreidin gen van de politie niet ten goede komen aan die onder delen van het werk „die zowel in de beleving van burgers en gezagsdragers als ook in die van politiemensen een centra le plaats innemen". De politie blijkt zich in toenemende mate bezig te houden met ac tiviteiten, zoals administratie en management, die niet tot haar primaire taken behoren. Aan de primaire activiteiten, zo wordt vastgesteld, besteedt de politie slechts 24 procent van haar tijd, terwijl 76 pro cent van de tijd gewijd is aan andere zaken. Volgens de pro jectgroep zou een gelijke ver deling aanvaardbaar zijn. Bij de justitiële dienst, die zich met de behandeling van misdrijven bezighoudt, wordt niet meer dan een kwart van de tijd aan die misdrijven be steed. De daar werkzame poli tiemensen houden zich gedu rende een veel groter deel van hun tijd onledig met activitei ten die niet direct op de op sporing van strafbare feiten zijn gericht: In de bedrijfsvoering van de justitiële dienst, zo komt ook aan het licht, ligt een sterk accent op de zware criminali teit. Aan ernstige misdaden, die slechts vijf procent van alle zaken vormen, wordt 76 procent van de tijd besteed. Aan de lichte criminaliteit, procentueel (ruim 94) veel be langrijker, wordt 24 procent van de tijd besteed. „Een versterking van de justi tiële dienst", aldus de onder zoekers, „biedt niet de zeker heid. dat op een meer even wichtige wijze aan de behan deling van misdrijven wordt gewerkt, indien niet tegelij kertijd een heroriëntatie op en herverdeling van het werk binnen die dienst plaats vindt." De politie, zo wordt geconcludeerd, laat een groot deel van de lichte criminali teit liggen, waardoor gevoe lens van onveiligheid toe- Twijfels procent beneden de plannen, aldus Van Aardenne in antwoord op vragen van de Kamerleden Van Houwelin- gen en Lansing (belden CDA). De maand tevoren was er Juist meer gele verd. Die tegenvaller was de directe aanlei ding voor de Kamervragen. „Een ver gelijking niet de doelstelling om vijf procent te bezuinigen kan in geen van de beide gevallen zonder meer getrokken worden," zegt de minister. „In de eerste plaats heeft die doelstel ling te maken met het verbruik en niet met de afleveringen. In de twee de plaats zijn plannen van de olie maatschappijen reeds vorig jaar op gesteld." Er is bijvoorbeeld geen re kening gehouden met een „inhaal vraag" naar olie, na de barre winter. Meer gegevens Van Aardenne heeft meer gegevens" nodig om conclusies te trekken uit de cijfers, die de oliemaatschappijen hem tot nu verstrekt hebben. De be windsman herinnert de CDA-Kamer- leden eraan, dat het internationaal energie-agentschap (IEA) „drastische maatregelen op korte termijn" niet nodig vindt. Wel zullen de twintig, westerse landen, die bij dit agent-- schap zijn aangesloten, in het vroege najaar praten over een nieuw bespa- rtngsprogramma voor volgend jaar„ Volgende maand komen de IEA-lan- den in de Deense hoofdstad Kopen hagen bijeen. Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM Het is niet aan Da- jan om te zeggen dat de kwestie van - de antisemitische uitlatingen door^ een Nederlandse soldaat in Libanon - nu gesloten is. Dit staat in een com- mentaar in het Nieuw Israëlietisch- Weekblad, dat van mening is dat de„ Nederlandse regering deze zaak niet met Dajan had moeten bespreken „Zolang joden uit vrije wil in Neder land blijven wonen, zich vrij kunnen uiten en als Nederlandse staatsbur gers gelijkberechtigd zijn, heeft de Nederlandse regering in kwesties die joden in Nederland aangaan, zich in eerste instantie te richten tot de ver tegenwoordigers van deze joodse geT', meenschap", aldus het NIW. Het blad is van mening, dat als een door Nederland uitgezonden soldaat, tegenover een Nederlands weekblad- als de Haagse Post zich over joden uit, dat een zaak is die joods Neder land aangaat. De Nederlandse rege ring heeft zich echter wel onmiddel lijk tot de Israëlische ambassade in Den Haag gewend, maar niet tot ver tegenwoordigers van de joodse ge-,, meenschap. „Het is een niet te loochenen feit", schrijft het NIW, „dat de heer Mosje - Dajan een joocUs en ook nog minister van buitenlandse zaken van Israël, maar hij vertegenwoordigt niet de joden van Nederland". Met deze zaak had hij noch Israël dan ook iets te maken, aangezien dit een kwestie is van de Nederlandse regering en de vertegenwoordigers van de joodse ge- meenschap in Nederland, aldus het commentaar. DEN HAAG (ANP) De 25-Jarige Hagenaar J. van Herwaarde, die drie maanden onschuldig in voorarrest heeft gezeten, eist via zijn advocate bij de Haagse rechtbank 15.000 gul- den smartegeld wegens immateriële schade en tevens schadevergoeding voor gederfd loon. De advocate kon gisteren niet zeggen om welk bedrag dat laatste gaat. Tegen Van Herwaarde was twee en een half Jaar gevangenisstraf geëist. Hij werd ervan verdacht een overval te hebben gepleegd op een postkan toor in Voorburg. Toen de Haagse rechtbank hem in juni van dit jaar op vrije voeten stelde omdat de bewijs voering niet rond was, had hij drie maanden onschuldig in voorarrest gezeten. Enkele dagen geleden meld de de ware dader zich bij de politie. Deze had last gekregen van zijn geweten. LIENDE (ANP) De 35-jarige W. A. Goverde uit Boxtel is bij een ver keersongeval in Llende omgekomen. Het slachtoffer botste op een kruising op een tegenligger. De door de projectgroep be pleite herstructurering van de politie zou moeten leiden tot een minder hiërarchische or ganisatie met minder gespeci aliseerde functies. De nu be staande structuur werkt vol gens de onderzoekers in de hand dat bij veel niet tot de top behorende politiemensen grote twijfels leven over de zin van veel van de werkzaamhe den die zij verrichten. Met de werving van steeds meer mensen vallen volgens de projectgroep de problemen bij de politie geenszins op te lossen. Het vraagstuk van de sterkte, zo wordt vastgesteld, wordt onvoldoende geplaatst en in verband gebracht met het totale politiebeleid. „Als mam er met de auto overheen- rijdt, dan krijg ik een nieuwe

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 3