Congres blijft Carter in de wielen rijden Junta Nicaragua naast de banken echts Portugal wil niets weten van premier Khomeini roept op tot eenheid bij de komende verkiezing Maleisië stuurt weer bootvluchtelingen weg Resident India maakt -haran Singh premier Energievoorstel getorpedeerd 3gin wat beter Moskou zou stoken onder buitenlandse studenten in China Zuhair Mohsen is overleden Economie krijgt gemengd karakter laria de Lurdes Pintasilgo een „derde-wereldpoliticus" VRIJDAG 27 JULI 1979 BlirTENLAND TROUW/KWARTET NEW YORK (AP, Reuter, AFP, UPI) De Amerikaanse president, Jimmy Carter, is opnieuw ernstig gehinderd door iet Huis van Afgevaardigden bij zijn pogingen energie te besparen. Het ging nu om het plan om in noodgevallen via een tamelijk eenvoudige procedure een ransoenering van benzine aop te leggen aan het Amerikaanse volk. xsDe New Yorkse republikeinse afge vaardigde Benjamin Gilman diende een amendement in, waarin werd ge steld dat het Congres een rantsoene- ringsbesluit te allen tijde moet goed keuren. Het amendement werd met a 232 tegen 187 stemmen aanvaard. Dat was een ernstige tegenslag voor I de president. De voorzitter van het 1 luis. Tip O'Neill, had tevoren aange- 1 tondigd dat de Democraten in de Verhouding 10 tot 1 voor het presiden- iële plan zouden stemmen, maar toen dat heel anders uitviel trok 5'Neill het ontwerp in, zeggend dat lij in de komende dagen zal proberen ajüe leden van het Congres tot andere iv jedachten te brengen. li la tolgens de op dit moment van kracht li ijnde wetgeving moet een rantsoene- ingsplan twee keer aan het Congres i morden voorgelegd: eerst om het op fijn merites te beoordelen en vervol- zi ens als de president feitelijk tot r antsoenering wil overgaan. In het ïi residentiële voorstel zou die eerste is ise worden overgeslagen. Tegen leze wijziging was het amendement- k Uiman gericht, k flevige strijd pneill liet later weten: „De olielobby q dit land is machtiger dan zij ooit is weest, dat is zeker." Het begint *ds duidelijker te worden dat Car- r alle beschikbare mankracht nodig 1 hebben om zijn energieprogram- i door het Congres te loodsen. De folgende moeilijkheid doet zich voor 'j het voorstel om belasting te gaan Men op de overwinst van oliemaat- IRUZALEM (Reuter) De gezond heidstoestand van de Israëlische pre- on nier Menachem Begin verbetert ge- idelijk. Begin werd een week gele- m in het Hadassah ziekenhuis in l8 eruzalem opgenomen wegens ver- topping van een ader in zijn herse en. De premier loopt al weer rond en 1 atvangt familieleden en ministers. schappijen, in een verklaring vooraf aan een via de televisie uitgezonden persconferentie maakte Carter duide lijk op groot verzet van de maat schappijen te rekenen. Ze zullen een hevige strijd voeren om de voorge stelde belasting te verlagen, aldus de president. „U moet als volk uw stem laten horen wil de senaat het belas tingvoorstel aanvaarden. Zonder die belasting kunnen we onze energie doeleinden niet bereiken," aldus Car ter. Een woordvoerder van de olie industrie bestreed onmiddellijk Car ters stellingen en noemde de belas ting nutteloos omdat ze slechts tot gevolg zal hebben dat de Amerikaan se interne oliebevoorrading wordt be perkt, die anders met 2 miljoen vaten per dag zou kunnen groeien in de periode tot 1985. Ook twee Republikeinse leden van de commissie financiën van de senaat, Robert Dole Fords „running mate" bij de presidentsverkiezingen van 1976 en William Roth, waren ook niet onder de indruk van Carters plei dooi. „We willen met de president samenwerken, maar we laten ons niet door hem intimideren. Hij bood ons een olijftak aan, maar de manier waarop hij het deed was meer die van een presidentskandidaat", aldus de senatoren. Kabinetswijziging Carter verdedigde op de persconfe rentie zijn opzienbarende kabinets- heraiening van vorige week. „Ik kon er heel langzaam over doen zodat de zaak zich voortsleepte, of snel wijzi gingen aanbrengen." Ook van Hamil ton Jordan wilde de president geen kwaad woord horen. „Hij wordt staf chef van het Witte Huis, niet van het Congres." Gevraagd naar zijn reactie op een uitlating van senator Henry Jackson dat Edward Kennedy en niet Jimmy Carter volgend jaar Democra tisch kandidaat voor het president schap zal zijn zei Carter: „Jackson heeft al eens gezegd dat hij de volgen de president zal zijn. Toen had hij het ook al bij het verkeerde eind. Volgen de vraag." Stl [3. J JlEUW DELHI (Reuter, AP) De Indiase president Reddy 51 seft de 76-jarige Charan Singh opdracht gegeven een kabinet .n vormen en binnen een maand het vertrouwen van het :tl|arlement voor zijn ploeg te verwerven. Charan Singh hoopt iorgen zijn ministers te kunnen voorstellen. regering die Charan Singh gaat rmen, zal bestaan uit leden van zijn gesplitste Janata-partij, meestal ingeduid als Janata „S", en uit le- n van de officiële Congrespartij n Chavan. Daarnaast zal zijn kabi- t de steun trachten te verwerven in de afgesplitste Congrespartij van evrouw Indira Gandhi, die tot voor ree Jaar de voornaamste tegenstan- r van Charan Singh was. Charan ngh verklaarde in die dagen dat er ocessen tegen het bewind van me- ouw Gandhi gevoerd zouden moe it worden naar het voorbeeld van de lurenbergse tribunalen na de Twee- Wereldoorlog. •an Singh laakte de gebrekkige waarop de regering van de nu redende president Desai functio- ferde, die van het land een bestuur de en economische chaos zou heb- n gemaakt. De vertrekkende Jana- igering werd tot voor kort mede 1 door Charan Singh, die daarin vice-premier en minister van finan ciën was. Vorige week zondag stapte hij er pas uit Hij deed gisteren de voor een nieuwe premier gebruikelij ke beloftes van meer welvaart voor het land. Charan Singh sprak voorts berichten tegen als zou hij maatrege len in voorbereiding hebben voor het beëindigen van de processen die nog steeds tegen mevrouw Gandhi aan de gang zijn. De vreugde over de benoeming van Charan Singh was vooral gTOOt onder de regelmatige consumenten van al coholhoudende dranken. De aftreden premier Desai was voorstaander van een totaal verbod op alcohol. Charan Singh drinkt zelf weliswaar niet, maar niemand verwacht dat hij maatregelen zal nemen tegen de con sumptie van alcohol, aangezien hij de orthodoxe Hindoes heeft moeten ach terlaten bij de aftredende Desai, die nu de oppositie in het parlement zal gaan leiden. TEHERAN (Reuter, AFP) De Iraanse machthebber ayatol lah Khomeini heelt aan de vooravond van Ramadan, de islamitische vastenmaand, de bevolking van zijn land opge roepen de onderlinge verschillen te vergeten in verband met de op 3 augustus te houden verkiezingen voor een raad van deskundigen, die zich moeten buigen over het ontwerp van een islamitische grondwet. Jimmy Carter op weg naar zijn katheder voor de persconferentie. PEKING (AFP, AP) Achter de stu- dentenonlusten die zich de afgelopen weken hebben voorgedaan op de campus van de universiteit van Sjanghai tussen Chinese en buiten landse studenten steekt een geheim complot van de Sowjet-Unie. Moskou probeert op deze manier een wig te drijven tussen China en de derde we reld. Dit staat in de officiële krant van de Chinese jeugd. Op 3 en 4 juli braken gevechten uit aan de hogere textielschool in Sjang hai, waarbij vele studenten gewond raakten, van wie er 44 in een zieken huis moesten worden opgenomen. Ook eerder dit jaar deden zich botsin gen voor. Afrikaanse studenten de monstreerden enige tijd geleden te gen discriminerend optreden van de Chinese autoriteiten en vroegen alle Afrikaanse landen geen studenten meer voor een opleiding naar China te sturen. China berichtte gisteren dat de rust op de campus van Sjanghai nu volle dig hersteld is. Volgens de officiële krant van de jeugd hebben de Chine se studenten altijd respect getoond voor hun buitenlandse collega's. Maar dat vereist wel dat deze zich aan de Chinese wetten houden, aldus de krant. Aanleiding tot de gevechten van 3 en 4 juli was een weigering van Afrikaanse studenten om een radio wat zachter te zetten omdat de Chi nezen wilden slapen. Na gevechten barricadeerden de Afrikanen zich in enkele slaapzalen, waaruit ze door de autoriteiten moesten worden ontzet. De Afrikaanse studenten zijn deze week naar de campus teruggekeerd. De Chinese havenstad Sjanghai Is de afgelopen week ook het toneel ge weest van demonstraties van werklo ze jongeren. Opmerkelijk was dat de Chinese autoriteiten niet ingrepen en dat er zich. wellicht daardoor, ook geen incidenten voordeden. De de monstrerende jongeren, in leeftijd va riërend tussen achttien en tweeën twintig jaar, eisten op het plein voor het stadhuis passend werk, waarvoor ze niet naar het platteland meer wil len worden gestuurd, zoals dat in het verleden gebeurde. Een vooraanstaande Chinese eco noom die bijna twintig jaar geleden ontslagen werd als voorzitter van de universiteit van Peking, omdat hij voorstander was van geboorterege ling, is gerehabiliteerd. Het gaat om de 98-jarige Ma Yinchoe, aan wie het centraal comité van de partij heeft laten weten dat zijn theorie over ge boorteregeling toch juist was. De kri tiek op Ma was ten onrechte geweest. Ongeveer 300 mensen, onder wie vijf vrouwen en een zeer groot aantal religieuze leiders, hebben zich kandi daat gesteld voor deze raad van des kundigen, die 76 leden zal tellen. Door elk van de provincies zullen afgevaardigden worden gekozen naar rato van het aantal bewoners. De niet-lslamitische minderheden zijn bij voorbaat verzekerd van enkele zetels: de christenen krijgen er twee. de Joden en de Zoroastriërs elk één Slechts twee partijen doen in het hele land aan de verkiezingen mee: de partij van de islamitische revolutie, die de aanhangers van Khomeini ver tegenwoordigt en de partij van de Islamitische Volksrepubliek van de gematigde ayatollah Sjariatmadari. De Modjahedien, een groep islamiti sche Jonge revolutionairen, hebben ayatollah Taleghani kandidaat ge steld. Deze geniet zowel steun bij een deel van de geestelijkheid als bij de linkse islamieten. In de meeste pro vincies doet ook het Nationale Front mee, alsmede een hiervan afgesplit ste groepering die de naam Nationaal Democratisch Front draagt. Het Na tionaal Front is een uit leken be staande organisatie die voor het me rendeel achter Khomeini staan, ter wijl de leden van het Nationaal De mocratisch Front in feite voorstander zijn van een gewone democratisch republiek. Ook de linkse Fedayien en de communistische Toudeh hebben eigen kandidaten gesteld. De raad van deskundigen krijgt de bevoegdheden om het concept van een grondwet te wijzigen. De volledi ge tekst zal daarna in een referendum aan de bevolking van het land wor den voorgelegd. Ayatollah Sadegh Khalkhali. die al eerder van zich deed spreken door de mededeling dat hij opdracht had ge geven de verbannen sjah in Mexico te vermoorden, heeft gisteren gezegd dat hij erin geslaagd is te voorkomen dat dertien gevangen aanhangers van het onder regime door middel van een spectaculaire actie van commando's zouden worden bevrijd. Onder de der tien bevonden zich oud-premier Ho- veida en de vroegere minister van buitenlandse zaken Khalatbari, die in april om het leven werden gebracht door het nieuwe regime. De overval, naar het voorbeeld van de Israëlische actie op het vliegveld van de Oegan- dese stad Entebbe, zou zijn voorbe reid door een in ballingschap levende generaal van de sjah. KOEALA LOEMPOER, HANOI (Reuter, AP, AFP) Maleisi sche autoriteiten hebben gisteren een boot met 85 Vietnamese vluchtelingen naar open zee laten slepen in een kennelijke poging duidelijk te maken dat het land niet bereid is meer vluchtelingen op te nemen. Het is voor het eerst sedert de Geneefse conferentie over vluchtelingen dat Maleisië tot een dergelijke maatregel overgaat. Op het ogenblik verlaten per maand tussen de 6.000 en 7.000 vluchtelingen Maleisië om zich in andere landen te vestigen. Aan het begin van dit Jaar bedroeg dit aantal nog tussen de 3.000 en de 3.500. Volgens een woord voerder van hfit Hoge commissariaat voor de vluchtelingen bedraagt het totaal aantal vluchtelingen dat dit land nu herbergt 65.000, maar hun aantal daalt snel. Hij sprak de ver wachting uit dat Maleisië de komen de weken weer nieuwe vluchtelingen zal willen opnemen. Tot dusver heeft Maleisië 35 boten met vluchtelingen weer de zee opgestuurd en premier Hoessein Onn zei begin deze week dat zijn regering erop zou toezien dat er niet meer bootvluchtelingen aan land zullen komen. Tijdens het proces in de Filippijnse hoofdstad Manilla tegen de kapitein en de zeventien bemanningsleden van de Tung An heeft een Vietname se vluchteling verklaard dat 240 men sen zijn omgekomen bij een poging een plaatsje te bemachtigen aan boord van het schip, toen dat bij Ho Tsji Minh Stad (Saigon) voor anker lag. De kapitein van de Tung An wordt ervan beschuldigd in december 2318 vluchtelingen illegaal in Manilla aan land gebracht te hebben. Massamoord Vietnam heeft verklaard dat tijdens het inmiddels verdreven bewind van Pol Pot in Cambodja ln drie Jaar tijd 26.000 mensen zijn vermoord in een concentratiekamp in de Cambod jaanse provincie Kampong Seu. Een heel dorp zou hier tot concentratie kamp gemaakt zijn, waar tien duizen den mensen werden ondergebracht. Velen van hen zijn met stokken dood geslagen, aldus radio Hanoi, waarna ze in massagraven werden gegooid. Waarvan de terdood gebrachten be schuldigd werden, is niet bekend gemaakt. In een uitzending van het radiosta tion „de stem van Kampuchea", die ergens in het zuiden van China geves tigd is, werd bekend gemaakt dat bij gevechten met Rode Khmers de aanhangers van Pol Pot dus 157 Vietnamese militairen om het leven gekomen zijn ln Cambodja. De Viet- namezen zouden zijn gedood bij ge vechten tussen 7 en 17 Juli. De Rode Khmers zouden voorts tal van Viet- namezen hebben gewond alsmede grote hoeveelheden wapens en muni tie op hen hebben buitgemaakt. Met het aanbreken van de natte moeson is het voor de Vietnamezen moeilijk om met zwaar materieel de licht be wapende Rode Khmers te bestrijden. NICE, BEIROET (AP. Reuter, AFP) De leider van de pro-Syrische Pa lestijnse guerrilla-organisatie El Sai- ka, Zuhair Mohsen. is gisteren in een ziekenhuis in het Franse Nice overle den aan de verwondingen die hij had opgelopen ten gevolge van een op hem gepleegde aanslag bij zijn apar- tement in Cannes, Mohsen is niet meer bij kennis geweest. Over de identiteit van de daders van de aanslag bestaat nog geen duide lijkheid. Geen enkele organisatie heeft tot dusver de verantwoordelijk heid voor de moordaanslag op zich genomen. Ook de Franse politie heeft nog geen mededelingen gedaan over de resultaten van haar nasporingen. Mohsen arriveerde de dag voor de aanslag in Cannes voor een korte vakantie, nadat hij de bijeenkomst had bijgewoond van de Organisatie van Afrikaanse Eenheid in Monrovia, waar hij had gepleit voor uitstoting van Egypte uit de beweging van niet- gebonden landen. De Palestijnse leider Kaddoeml, de minister van buitenlandse zaken van de PLO. heeft gisteren een ontmoe ting van anderhalf uur gehad met de Franse minister van buitenlandse za ken Poncet. Kaddoemi is daarna weer uit Parijs vertrokken. Over de mogelijkheid van een eventueel be zoek van de Palestijnse leider Arafat aan Parijs zijn geen afspraken gemaakt. De PLO heeft Mohsen gisteren tot martelaar van de Palestijnse zaak uitgeroepen en heeft aangekondigd te acties tegen Israël te zullen uitbrei den. De PLO geeft de schuld voor de aanslag op Mohsen aan „de terrorist Begin". Syrië schoof de schuld giste ren op de alliantie Washington-Cario- Tel Aviv. Volgens Egypte is de dood van Mohsen het gevolg van een inter ne strijd binnen de PLO Ons commentaar staat op pagina 5. MANAGUA (Reuter, AP, AFP) De nieuwe regering in Nicaragua heeft alle zeven 'banken in het land genationa liseerd. Vier buitenlandse banken mogen geen stortin gen meer aanvaarden van het publiek. Aandeelhouders van de genationaliseerde banken worden schadeloos gesteld met staatsobligaties. In een uitzending voor de televisie zei Alfonso Robelo, een van de leden van de regerende Junta dat de burgeroor log in het land de banken vrijwel heeft geruïneerd. Ze waren de laatste tijd niet meer in staat cheques te verzilveren en aan buitenlandse ver plichtingen te voldoen. Een ander lid van de regering, Sergio Ramirez, zei dat tegen het einde van het bewind van Somoza de centrale bank ongedekte cheques heeft uitge geven, één ter waarde van twee mil joen gulden voor de Nicaraguaanse militaire attaché in Guatemala en een andere ter waarde van 160.000 gulden op naam van generaal Somo za. Andere staatsbedrijven schreven cheques uit met een waarde van meer dan twee miljoen gulden ten gunste van Somoza en drie van zijn belang rijkste medewerkers. De cheques zul len niet worden uitbetaald, aldus Ramirez. De junta heeft aangekondigd dat ook de visserij, de bosbouw, en het mijn wezen zullen worden genaast. Verze keringsmaatschappijen blijven ech ter ln handen van particulieren. De grootste vissersvloot was onder het oude bewind ln handen van de presi dent zelf. De mijnindustrie in Nicara gua richt zich hoofdzakelijk op de delving van goud. Een derde lid van de junta, comman dant Daniel Ortega, heeft meege deeld dat de nieuwe regering zal gaan heronderhandelen over de schulden die door het bewlnd-8omoza in het buitenland zijn gemaakt. Nicaragua zal geen betalingen doen aan de ver scheidene buitenlandse bedrijven die het verdreven bewind van wapens hebben vooralen om de mensen er mee te vermoorden, aldus Ortega. De Nationale Garde stond bij die bedrij ven voor tien miljoen gulden in de schuld. De commandant meldde dat Nicaragua de vrijheid van de pers zal respecteren maar dat die wel haar bijdrage moet leveren aan de wede ropbouw van het land. De Junta heeft verklaard dat prlvé-bezlt zal worden ontzien en dat de economie van het land gemengd zal zijn. De Amerikaanse president Jimmy Carter heeft de suggestie verworpen dat het bewind-Somoza ls verdreven dank zij Cubaanse Inmenging. De oorzaak is dat Somoza het vertrou wen van het volk had verloren, aldus de president. „We hebben goede be trekkingen met de nieuwe regering, ook al zijn we het niet met alle veran deringen eens." China heeft het nieuwe bewind in Nicaragua erkend en besloot medica menten en melk naar het land te sturen. Tot nu toe hebben onder meer de VS. Cuba, Vietnam, de Sowjet- Unie. Spanje en Itallé de Junta erkend. or Jan Halkes 1 conservatieve partijen in Portugal, de centrumdemocraten van het DS en de sociaal-democraten van de PSD, zijn in alle staten. Aanlei- j is de benoeming van Maria de Lurdes Pintasilgo tot eerste minister de elfde Portugese regering sinds de anjerrevolutie van 1974. Een jering die slechts honderd dagen tellen zal, omdat onmiddellijk na jar benoeming president Eanes het parlement zal ontbinden en nieuwe [rkiezingen zal uitschrijven die binnen maximaal negentig dagen eten worden gehouden. deze verkiezingen moet een einde ko- i aan de onoplosbare regeringscrisis die tond na het ontslag van de socialisti- regering, nu een jaar geleden. Slnds- bleek er geen gewone regeringsmeer- leid ln het parlement meer mogelijk, kabinet van Pintasilgo ls al het derde tijloze kabinet ln één Jaar tijd. Tussen- Ise verkiezingen lijken de enige manier I het probleem op te lossen. 33-j regering-Pintasilgo moet eenzakenka- eau et worden dat als hoofdtaak heeft de nu toezingen voor te bereiden terwijl het bei JBnent ontbonden is en dus geen contro ls anl nde functie kan uitoefenen. De politiek gen I de nieuwe regering zou dan ook strikt neutraal moeten zijn en een garantie voor onpartijdigheid om de uitslag van de ver kiezingen niet ln een bepaalde richting te beïnvloeden. Die opzet lijkt echter al een wassen neus nog voordat Pintasilgo goed en wel haar kabinet heeft geformeerd Tussenweg Het CD8 en de PSD noemen Pintasilgo een „derde wereldpoliticus" oftewel „meloantu- niste" naar majoor An tunes, nog steeds een belangrijk ideoloog van de Portugese revo lutie met een vooraanstaande plaats in de revolutionaire raad. De meloantunisten zou men gematigd revolutionairen kunnen noe men. Zij zoeken een tussenweg tussen het Maria de Lurdes Pintasilgo dogmatisch communisme aan de ene kant en het al te voorzichtige socialistische refor misme aan de andere kant. Uitgangspunt ls de bestrijding van de armoede in de wereld, de ongelijkheid tussen het noordelijke en zuidelijke halfrond, maar ook de ongelijk heid tussen de heersende en overheerste klassen binnen de rijke en arme landen zelf. Dat is een schrikbeeld voor de Portugese conservatieven die zich juist verenigd heb ben in een anti-socialistisch verkiezings front: de democratische alliantie. PSD-lei- der Sa Cameiro zegt dat Pintasilgo op last van president Eanes ln Portugal een „Afri kaans socialisme" moet doorvoeren. Dat is tegelijkertijd kritiek op de goede betrekkin gen die de Portugese predikant heeft opge bouwd met de vroegere koloniën in Afrika. De CDS-leider Lucas Pires zegt dat Portu gal „geen derde wereld-missionarissen no dig heeft om ons te onderwijzen" Portugal behoort bij Europa. Niet bij de derde we reld. zegt de democratische alliantie. BIJ Europa denken ze vooral aan de welvarende landen als Duitsland, Zweden en ook Neder land natuurlijk. Grondwet Maria de Lurdes Pintasilgo toont zich niet erg onder de indruk van de kritiek. „Wat men hier onbenullig .meloantunlsme' noemt is niet meer dan een geheel van ideeën die ln het kader van de Verenigde Naties aanvaard zijn als onderdeel van een wereldbeweging voor een nieuwe interna tionale orde". Bovendien wijst Pintasilgo erop dat ook de Portugese grondwet spreekt van een ongebonden politiek ter bevordering van de rechtvaardigheid en ge lijkheid in de wereld en de afschaffing van de uitbuiting van de ene mens door de andere. Maar ook deze grondwet ls het doelwit van de conservatieve kritiek. Een van de be langrijkste programmapunten van de alli antie is een grondige wijziging van de grondwet, vooral op de punten waar deze belangrijke beperkingen oplegt aan het ini tiatief van particuliere kapitaalbezitters. Pintasilgo vindt echter niet dat de grond wet schuld heeft aan de slechte economi sche en sociale toestand in de Portugese maatschappij. „De grondwet ls Juist ln haar meest vernieuwende aspecten nog helemaal niet toegepast", zegt zij. De negatieve reactie van de Portugese con servatieven is begrijpelijk. Iedereen ver wachtte een definitieve zwaai naar rechts na het besluit van president Eanes het parlement te ontbinden. Daarmee was hij immers de conservatieve partijen meer dan terwille omdat zij met nieuwe verkiezingen een einde wilden maken aan de linkse meer derheid, die ln het parlement de conserva tieve regering van Mota Pinto voortdurende in de wielen reed. Maar Eanes bleek met de benoeming van Pintasilgo toch weer een van zijn bekende slingerbewegingen te ma ken. zoals steeds belde partijen slechts hall tevreden stellend. Vrouwen „We zijn ln Portugal al zover afgezakt, dat we nog geen man meer kunnen vinden om eerste minister te worden", was het com mentaar van een Portugese bouwvakker oJS Plntasllgo's benoeming. Misschien is dat wel representatief voor wat veel Portugese mannen denken van leidinggevende vrou wen. De conservatieve kritiek in de kranteh wordt echter niet in de vorm van anti- femlnlsme gegoten. Pintasilgo wil zichzelf ook niet feministe noemen, hoewel men fluistert dat haar regering wel eens uit even veel vrouwen als mannen zou kunnen be staan. De conservatieven doen echter wel hun best Pintasilgo als een onbekwaam politicus voor te stellen, een willig instru ment in dé handen van de op dictatoriale, zij het socialistische, macht beluste Eanes ZIJ vergeten echter dat ongeveer de helft van de Portugese kiezers uit vrouwen bestaat

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 7