Paardenmarkt: gezellig uitje Tekenaar Sjef van Drunen en laborante Winnie de Bree kiezen de Nutsspaarbank voor bun hypotheek. En straks óók voor alle verzekeringen! NUTSSPAARBANK Alblasserdam zet traditie voort DONDERDAG 26 JULI 1979 TROUWKWARTET Van een onzer verslaffevers ALBLASSERDAM Woensdagmorgen half tien In Alblasserdam. Slenteren door de Kerkstraat op een moment d*t de «on alle mogelijke moeite doet door het wolkdek te prikken. Oppassen dat je niet in de uitwerpselen van of pony's trapt, want die staan al vanaf zeven uur te wachten op een koper of zomaar te pronken. Een eindje verderop de eerste kop koffie van die dag consumeren, ter wijl anderen zich ai te goed doen aan broodjes warme worst. Om nog maar niet te denken aan de bezoekers die zonder blikken of blozen glaasjes je never naar binnen werken. Het hoort allemaal bij de 8int Jaco bus Paardenmarkt in Alblasserdam, waar gisteren de traditie werd voort gezet. Al sinds mensenheugenis niemand weet wanneer het precies is begonnen is de markt niet meer weg te denken uit de Alblasserwaard. Wel is bekend hoe de markt ontstond. Vroeger werd in de week, waarin Sint Jacobus valt, kermis gehouden. De boeren grepen dit gebeuren aan om de paarden die tijdens de hooiperiode waren gebruikt, weer te verkopen. Zo groeide langzamerhand een paarden markt die in de verre omtrek bekend heid kreeg. Het aantal paarden was vaak zo groot dat beide zijden van de Kerkstraat vol stonden. Die tijd is al jaren voorbij. Gisteren werden weliswaar ruim 75 paarden en pony's geteld, maar het merendeel stond erbij als ware het een mode show. Want hoevelen vonden alleen al de aanvoerpremie, variërend van ƒ5,- tot ƒ7,50. aantrekkelijk genoeg om met hun viervoeter ten tonele te verschijnen? Vooral attractief voor tieners die hun pony's of paarden zo mooi mogelijk maken om er tijdens de keuring goed uit te springen. En het zijn allemaal rijpaarden, want waar kom je in deze gemechaniseerde maatschappij nog werkpaarden te gen? Desondanks blijft de paarden markt een uniek gebeuren, al heeft de naam een heel andere betekenis ge kregen. Het gebeuren heeft meer weg van een gecombineerde nationale feestdag, marktdag en familie-reünie. „Noem het een sociaal gebeuren", zegt de rondborstige voorzitter van het organisatie-comité, 'de heer J. U. Smit', „zo'n dag is bij uitstek ge schikt om met oude kennissen of dorpsgenoten weer eens te ontmoe ten. Je drinkt wat, je eet wat en maakt een babbeltje, 't Hoeft niet lang te duren, maar gewoon even er tussenuit." Onlosmakelijk verbon den aan de Paardenmarkt zijn de diverse kraampjes waar stand-wer kers en marktkooplieden hun waar aan de man of vrouw proberen te brengen. „Zoek maar uit, het zijn de laatsten", was ook gisteren weer een veelgehoorde kreet. En dat terwijl de voorraad nog lang geen uitputtings verschijnselen vertoonde. Het hoort er allemaal bij. Evenals de intocht van de Haagse Rozenkonlnging, die in een antieke auto voor de derde maal in Alblasserdam haar opwach ting maakte. In de middaguren was de traditionele wielerronde met als extra attractie een dikke-banden- wedstrijd. In de avonduren stond het gebeuren op het terrein aan de Plan- tageweg centraal met dressuurwed- strljden. ringrijden met tilbury's en een stoelendans, waarbij pony's be trokken waren. De kosten die het jaarlijkse evenement met zich mee brengt worden grotendeels gedekt door de opbrengsten van een loterij. Ook gisteren ging de 3000 loten met als hoofdprijs een pony weer grif van de hand. „Gelukkig was het dit Jaar opnieuw mooi weer, anders kan Je het wel vergeten",t de heer Smit. Het goede weer trok ook giste ren weer duizenden mensen naar Al blasserdam. Kon je om half tien nog vrijuit slenteren, amper een uur later moest je Je schuifelend voortbewe gen. De Paardenmarkt in Alblasser dam: gewoon een gezellig uitje. Het „mooi" maken van de po- nies en paarden is een tijdro vend werkje (foto boven). Handjeklap, weglopen, terug komen, het draait toch alle maal om geld want betaald moet er worden de prijzen va rieerden woensdag van voor een pony tot 1500,- voor een aardig paard (foto links Voor één pony was nauwelijks belangstelling van koperszij de. Oorzaak: het beestje fun geerde als hoofdprijs voor de loterij die noodzakelijk is om het festijn mede te laten sla gen (foto links). Echt veel paarden voor de ver koop waren er woensdag in Alblasserdam niet. Toch zorg de deze koper voor het aloude beeld van de druk met de han den werkende verkoper die de koop min of meer afdwingt door hard te slaan, (foto geheel rechts Sjef en Winnie, 'n Fijn stel. Sjef tekent van alles en nog wat en hoopt ooit eens beroemd te worden door zijn fraaie pen tekeningen. Verdient aardig aan reklame- tekenwerk. Sjef stapte onlangs in 't huwelijksbootje met z'n jeugd vriendinnetje Winnie. Zij werkt op het laboratorium van een ziekenhuis, 'n Gelukkig stel. Over een half jaartje betrekken ze hun nieuwe huis. Gekocht Winnie weet nog precies hoe dat ging. Een hypotheek afsluiten moet je niet één-twee-drie doen. Dus staken ze zo hier en daar hun licht op. Het werd de Nuts spaarbank. Dat bleek 'n heel verstandige keus. En ofschoon de Nutsspaarbank onderdeel is van een groter geheel - dat zagen ze meteen aan die S - werden ze er toch op een heel persoonlijke en vriendelijke manier geadviseerd. Samen hebben ze toen de zaak rondgemaakt; financieel gezien behoorlijk voordelig in 'n gemoedelijke sfeer. Tja, zo is dat in alle 80 kantoren van de Nutsspaarbank in en rond Den Haag. Adviseren en diensten verlenen in alle facetten van het geldverkeer is ons vak! We hebben salarisrekeningen, persoonlijke leningen, hypotheken, verzekeringen, vreemde valuta, speciale rekeningen voor jongeren en óók nog 'n aantal verschillende manieren van sparen en beleggen. Winnie en Sjef zijn dik tevreden. Waarschijnlijk kiezen ze straks óók de Nutsspaarbank voor de verzekerings rompslomp. Dan is alles in één hand en hebben ze 'r tenminste geen omkijken meer naar. Vandaag of morgen komen ze daar voor wel even langs (zo tussen negen en kwart voor vijf). Of op een koopavond. Sjef doet dat ook wel 'ns zaterdagochtends bij 'n Nutsspaarbankkantoor. Nog even wat extra cash voor 't weekend. Inmiddels weten ze ook dat administratief de zaken razendsnel geregeld worden bij de Nutsspaarbank. Kwestie van modern zijn. Tot ziens meneer Van Drunen; uw vrouw de groeten! Inlichtingen: Jan Hendrikstraat 4, 2512 GL Den Haag Tel. 070-469490 -M. M. t 'X, «L:1 AfeM*. - Jta'A4j ,t

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 12