Meer samenwerking Nkomo en Mugabe Plannen eiland Westerschelde nu ter inzage Bomexplosies in Baskenland Nog geen besluit over onderkomen jeugdsociëteit Verzoek afgewezen: peloton Libanon niet eerder terug Generaal in Iran treedt toch af Hardere aanpak Nederland en Belli van koppelbazen tr,;H FAMILIEBERICHTEN rijkswaterstaat Pretpark Anna's Hoeve kr VRIJDAG 20 JULI 1979 trouw/kwartet JDA MONROVIA (AP. AFP, Reuter) De leiders van de twee fracties van de Rhodeslsche guerrillabeweging Pa triottisch Front hebben gisteren op een gezamenlijke persconferentie in Monrovia aangekondigd gezamenlijk door te zullen gaan met de strijd tegen het bewind van de Rhodesische premier Abel Muzorewa. Robert Mu gabe wees elke vorm van onderhan delen met Muzorewa van de hand. Joshua Nkomo wilde wel praten, maar alleen als er gesproken zou wor den over de ..huidige oorlogsituatie" in Rhodesië. „Wij willen wel met En geland praten." zei Mugabe, „maar niet met de marionetten of de voor malige premier Smith". Het Rhodesische hooggerechtshof heeft beslist dat zeven rebellerende MIDDELBURG (ANP) - De plannen voor een eiland bij Hontenisse, dat in de Westerschelde moet worden aan gelegd met het oog op de vaste oever verbinding daar. liggen van 19 juli tot en met 17 augustus ter inzage op het provinciehuis in Middelburg en de gemeentesecretarieën van Hontenis se en Reimerswaal. De verbinding wordt, zoals eerder ge meld, een brug-tunnel-combinatie in de lijn Kruiningen-Perkpolder. Op het eiland moet de overgang worden gemaakt van de brug over de zuidelij ke vaargeul naar de tunnel onder de noordelijke. Het eiland zal in twee fasen worden aangelegd. In de eerste fase van onge veer een jaar worden het noordelijke bruglandhoofd, de tunnelelementen en een werkhaven gebouwd. In de tweede fase zal het zand worden ge borgen dat vrijkomt uit de zinksleuf voor de tunnelelementen. De totale kosten van de werken in de twee fasen worden geraamd op vijftig mil joen gulden. parlementsleden van de partij van Muzorewa recht hebben op hun zetels in het parlement. Hiermee heeft de premier de meerderheid in zijn parle ment verloren. Hij heeft nu nog slechts 44 van de 100 zetels achter zich. De rechter heeft beslist dat de zeven geen aanspraak kunnen maken op een plaats in het kabinet. MADRID (AFP. Reuter) Drie bom explosies veroorzaakten gisteren gro te schade in Spaans Baskenland. In Bilbao werd een schoenenzaak ver nietigd. In de plaatsen Renteria en Hernanl brachten lichte explosies schade toe aan het gemeentehuis. Beide dorpen hebben een burgemees ter die lid is van de linkse Basklsche partij Herri Batasuna, de enige belangrijke politieke partij die tegen het statuut van Guernica is. Dit sta tuut. waarover de betrokken partijen woensdag een principe-akkoord slo ten. geeft Baskenland een beperkte vorm van autonomie. In Madrid noemde Bias PinfLr, leider van de fascistische partij Fuerza Nue- va, dit statuut een ..politieke mis daad". Hij kreeg bijval van 25.000 toehoorders, de meesten in uniform. In San Sebastian is gisteren bekend gemaakt dat het referendum over de autonomie voor Baskenland al de ko mende herfst zal plaatsvinden. Daar na moet het parlement zich er nog over bulgen. BERLIJN (DPA) Oost-Duitsland heeft twee burgers uit West-Berijn geruild tegen de Oostduitse spion Heinrich Burger nadat in het kader van deze uitwisseling twee andere Westberlljners uit Oostduitse gevan genschap waren vrijgelaten. Burger is voormalig woordvoeder van de So ciaal-Democratische Partij in Berlijn. De rechter achtte bewezen dat hij van 1968 tot 1976 voor Oost-Duits land had gespioneerd, waarvoor hij zeven Jaar gevangenisstraf kreeg. Droeve dagen. De zon lijkt deze zom fcr de grote afwezige te worden. Dat is jammer voor vakantiegangers maar eveneens voor de verhuur ders van deze stoelen en hun collega's in de horecasector. Op de foto: lege stoelen aan het Scheveningse strand. Van een onzer verslaggevers DORDRECHT - Staatssecretaris Wallis de Vries van CRM heeft het gemeentebestuur van Dordrecht la ten weten niet in staat te zijn op korte termijn een beslissing te nemen over het al dan niet goedkeuren van het plan de Sint-Bonifaciuskerk ter be schikking te stellen aan de jongeren- sociëteit Bibelot. Tegelijkertijd heeft hij in overweging gegeven alsnog te zoeken naar een andere mogelijkheid om de sociëteit die wegens een uit breidingsplan uit haar huidige onder komen is verdreven vervangende ruimte te geven. De staatssecretaris gaat er niet mee akkoord dat in de kerk, die als zogenaamde water- staatskerk op de Rijksmonumenten lijst staat, al voorbereidende werk zaamheden worden verricht ten be hoeve van een anderhalf a twee mil joen kostende interne verbouwing. Het buurtcomité Wijnstraat en omge- DEN HAAG (ANP) Het ministerie van defensie heeft een verzoek van het in Libanon verblijvende geniepe loton lichting '78-4 om niet op 1 au gustus maar op 25 Juli (zoals oor spronkelijk door de bateljonsstaf in Libanon was bekendgemaakt) naar Nederland te mogen terugkeren afge wezen. Het ministerie van defensie heeft op een brief van het peloton geantwoord dat de staf in Libanon niet volledig op de hoogte was van het aflossingsschema toen het de da tum van 25 Juli bekendmaakte. In de brief van het peloton, ondertekend door korporaal R. Christiani en sol daat P. de Vos, stond dat het peloton het onbegrijpelijk vond dat het ver trek een week uitgesteld werd, waar door „met de belangen van de groep gespeeld" zou worden. De militairen schrijven dat ze zich vanaf de uitzen ding naar Libanon voor de volle hon derd procent ingezet hebben voor het goed functioneren van het bataljon. Zowel de minister als de staatssecre taris heeft daarvan volgens de brief blijk gegeven. Volgende week donderdag zal de eer ste grote ploeg van 150 aflossers van Schiphol naar Libanon vertrekken. TEHERAN (Reuter, AFP) Het om streden hoofd van de Iraanse politie, generaal Rahimi zal binnenkort zijn aftreden bekendmaken. Rahimi werd eerder deze maand door de minister van defensie Taghi Riahi ontslagen, maar bleef met steun van ayatollah Khomeini. Daarop nam Taghi Riahi zijn ontslag, maar dat werd door pre mier Bazargan geweigerd. Het nu aangekondigde ontslag van generaal Rahimi wijst erop dat er een akkoord is gesloten tussen de islamitische geestelijkheid en de regering, die zo langzamerhand het idee had gekre gen dat ze helemaal niets meer te zeggen had. Khomeini heeft nu een beroep gedaan op generaal Rahimi op te stappen in het belang van de nationale eenheid. Gewapende Koerden in het noord westen van Iran hebben gisteren tij dens gevechten met de militaire poli tie twee tanks buitgemaakt. Dit ge beurde na een strijd van twintig uur, waarin de Koerden wilden voorko men dat de militairen een grenspost zouden versterken. De Koerden zijn tegen de legering van meer gendar merie langs de grens met Irak, omdat zij de militairen als vijandige elemen ten beschouwen. ving, dat dinsdagavond de ke zette, heeft op grond van de brij Wallis de Vries de bezetting digd. Tot actie was besloten de buurtbewoners ernstige oi I van de jongerensociëteit vreest omdat naar hun oordeel door drammen van het gemeentebi van de hun geboden gelegenhejgor inspraak een farce was gemaaf zijn ook bewoners die zich tegi plan verzetten omdat hun bij d ting van de kerk en de overniczoi ervan door de gemeente is bi wee dat er een bestemming voor zo\ het den gezocht die niet in strijd zo tijd met de aard en historie vaiwor gebouw. hi J xfst arm ensi iffer ithe dal opt gre; van jab DEN HAAG (ANP) Nederlanzi België gaan koppelbazen en makan onderaannemers gezamenlijk hime; aanpakken. Dat is eind mei bes in Brussel na bijeenkomsten vj ministers van sociale en van mische zaken van de Benelux, ter Albeda (sociale zaken) heel geantwoord op vragen van de listische Tweede-Kamerleden ■Graaf en Hartmeijer. Er komt een belangrijker uitwiss van gegevens over sociale verzel gen. Binnen de EG-landen is mogelijk sociale verzekeringspn in een andere lidstaat te innen, wil nu nagaan of er ook con! een ander land kan komen gegevens, die aan de premievas ling ten grondslag liggen. Tri In onderzoek is ook, of hoofdaj>Or mers bij grensoverschrijdende ai aansprakelijk kunnen worden steld voor de afdracht van de 1l andere land door onderaanneeI verschuldigde premies. Daarrre. worden de administratieve pro( Firi res kritisch doorgelicht om mislf/" te kunnen verminderen. kunnen van maandag tot en met vrijdag telefo nisch van 9.00-19 30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456. Op zondagavond is dit alteen mogelijk van 18.00-20 00 uur Zoals een vader liefdevol zijn armen slaat om zijn kind, omringt ons met erbarmen God onze Vader, want wij zijn van Hem Hij die ons zelf uit aarde heeft genomen, Hij weet, dat wij, uit stof aan 't licht gekomen, slechts leven op de adem van zijn stem. Hilko Johannes zoon van Hans en Anka Pruim-Medema 17 juli 1979 Pastorieweg 17, 9922 PR Westeremden. Hartelijk gefeliciteerd Opa Jagersma met Uw 77ste verjaardag Jantineke, Pieter. Derk Jan, Gijsbert. Christine. Janita, Erik, Eva, Marnix Goedemorgen papa en mama, van harte gefeliciteerd met het 25-jarig huwelijk! Mnrijn, Allert, Willem, Saskia, Johannes, Arno, Ellen, Aart Jan Goede morgen opa en oma Van Zanten van harte gefeliciteerd met uw 41-«te huwelijksdag. Jan, Dikkie, Eddy, Petra. Sandra en Rudy Na een moedig gedragen lijden is in haar Heer en Heiland van ons heengegaan, mijn lieve vrouw en onze lieve moeder, groot- en over grootmoeder Katharina Brondsema-Brontsema op de leeftijd van 75 jaar. geliefde echtgenote van Jacob Brondsema Spijk (Gron.), 18 juli 1979 Nesweg 23 Spijk. Jac. Brondsema Almelo: W. Brondsema J. H. Brondsema-Krabbenbos Uithuizermeeden: I. Jonker-Brondsema K. Jonker Appingedam: B. Th. Brondsema J. Brondsema-Kuiper Amsterdam: A Muller-Brondsema R. Muller kleinkinderen en achterkleinkind De begrafenis zal plaatsvinden op zoterdag 21 juli a s. om 14.30 uur. Zij die de overledene de laatste eer wensen te bewijzen worden ver zocht om 14.00 uur aanwezig te zijn in het gebouw „Elim" te Spijk. Gelegenheid tot con doleren na de begrafenis In het gebouw ..Elim" te Spijk. ,',Het Licht schijnt in de duisternis." Met droefheid vernamen wij dat overleden is de heer J. ten Pierick. De Heer der Kerk trooste zijn vrouw en kinde ren met dit verlies. Werkgroep „De kerk naar buiten". Gereformeerde Kerk Harderwijk Met droefheid geven wij kennis van het overlij den van onze geliefde zwager Ir Aard de Bruin op de leeftijd van 75 jaar. De here zij onze zuster A. C. de Bruin-Kouwen- hoven nabij in deze moeilijke weg. Delft: J. Kouwenhoven-Wijnmaalen Rijswijk: C. Kouwenhoven-Vrijenhoek Delft: J. D. Kouwenhoven-Schuil Delft: J. L. Kouwenhoven-Viergever Heelsum: P. A. Kouwenhoven S. Meyers-Meyer Delft: J. A. Molenaar-Kouwenhoven Rijswijk: M. Wijnmaalen-Kouwenhoven H, J. Wijnmaalen Apeldoorn: J. A. Kouwenhoven A. J. Kouwenhoven- van der Meulen Delft: N. Kouwenhoven-Ruys Delft, 17 juli 1979. „Zo zal Hij alles maken, dat g'u verwondren moet". Tot onze droefheid heeft de Heere tot Zich genomen mijn lieve, zorgzame man, onze lieve vader, schoonvader, grootvader en overgroot vader Gerrit Jan Witvoet in de leeftijd van 91 jaar. Voorschoten: T. Witvoet-Beverwijk Leiden: P. Thomas-Witvoet P. Thomas Federal Way (V.S.): J. J. Coumou-Witvoet Muiderberg: J. D. Witvoet M. W. S. N. Witvoet-van Buchem kleinkinderen en achterkleinkinderen. 2253 CD Voorschoten. 19 Juli 1979 Richard Wagnerlaan 73, Flat 310. De overledene is opgebaard in het Rouwcen- trum Van der Luit, Willem de Zwijgerlaan 179, Leiden. Bezoek aldaar vrijdagavond van 7.00- 7.45 uur en zaterdagochtend van 11-11.45 uur. Thuis liever geen bezoek geen bloemen. De dienst van Woord en Gebed ls bepaald op dinsdag 24 juli a.s. om 3 uur in de Gerefor meerde Kerk, Leidseweg 21, Voorschoten, waarna de begrafenis om circa 4 uur zal plaatsvinden op de begraafplaats „Rosen- burgh" aldaar. Enige en algemene kennisgeving Op 19 Juli 1979 is overleden Christina Wilhelmlna Francisca Scholz in de ouderdom van 81 jaar. Namens de familie W. Bos-Gallenkamp Amsterdam .,de Buitenhof' Nieuw Herlaer 2 Correspondentie-adres: P. J. C. Gabriëllaan 5 1401 BV Bussum De teraardebestelling zal plaatshebben maan dag 23 juli a.s. tegen 11.30 uur op de Nieuwe Oosterbegraafplaats. Kruislaan 126 te Am sterdam. In Jezus ontslapen onze lieve moeder, groot- en overgrbotmoeder Willemijntje Eerbeek-Kemp sinds 1963 weduwe van Hendrik Jacobus Eerbeek op de leeftijd van 93 jaar. Amsterdam, A. M. Eerbeek-Boer Dwingeloo, C. E. de Kruijff-Eerbeek C. F. de Kruijff klein- en achterkleinkinderen Amstelveen 16 juli 1979 ,,'t Huss aan de Poel" Populierenlaan 21. Correspondentie-adres: H. S. Stevensweg 2 7991 R*N Dwingeloo. Ingevolge de wens van de overledene heeft de begraffenis in stilte plaatsgevonden op de Nieu we Oosterbegraafplaats te Amsterdam. „De verborgen dingen zijn voor de Heere onze God." Na een langdurige en liefdevolle verpleging in Maria-oord heeft God van ons weggenomen, onze geliefde zuster, schoonzuster en tante Jacoba Haze leger-Wage naar oud 86 jaar. Fam. Wagenaar Fam. Hazeleger Vinlceveen, 18 juli 1979 Maria-oord Cort. adres: Baanbrugsezuwe 153, Vinkèveen. Er zal D.V. een dienst worden gehouden in de Gereformeerde Kerk te Vinkeveen, op maan dag 23 juli om 13.00 uur. Daarna zal de begrafenis plaatsvinden op de Ned. Herv. Begraafplaats. Aansluitend aan de begrafenis is er gelegen heid tot condoleren in het Hervormd Vereni gingsgebouw, waar de overledene nu ook is opgebaard. „Zij is verlost. God heeft haar welgedaan." Ps. 116 Met ontroering heeft de kerkeraad van de Gereformeerde kerk van Andijk kennis geno men van het overlijden van ouderling Jan Sluys Wzn. In dankbaarheid gedenken wij de trouw en de bewogenheid waarmee hij vele jaren in alle eenvoud onze gemeente heeft mogen dienen. De Here trooste zijn vrouw en kinderen. Andijk, 18 juli 1979 Namens de kerkeraad: D. J. Ras, praeses G. J. Nierop, scriba. Hierbij geven wij kennis van het overlijden van de heer S. van Berkel oud-bestuurslid van onze vereniging geduren de de periode 1938-1971. In dankbaarheid zullen wij ons zijn werkzaam heden voor de vereniging herinneren. Bestuur en Raad van Commissarissen C.V.V.T.L.C. „Westland" w.a. Naaldwijk. 17 juli 1979 In plaats van kaarten Eens daar te zijn, waar nimmer tranen vloeien. God nam tot Zich onze lieve en zorgzame man, vader, groot- en overgrootvader Everhard van Aken echtgenoot van P. Datema eerste gehuwd geweest met: Hendrika Wilhelmina Eleveld en met: Elisabeth Buma op de leeftijd van 86 jaar. Velp: P. van Aken-Datema Californië: E. H. van Aken I. van Aken-Datema Ede: P. van Aken A. E. van Aken-Boswijk Californië: W. E. van Aken A. van Aken-Pelster St. Nicolaasga: M. van Aken-Poll C. E. van Aken klein- en achterkleinkinderen 6881 GA Velp (Gld), 15 juli 1979 Correspondentieadres: Evertsenlaan 5A. Liever geen bezoek. In besloten familiekring hebben wij op 19 juli 1.1. onze geliefde ter ruste gelegd, op de be graafplaats van de Stichting Wolfheze. Rust nu maar uit U hebt Uw strijd gestreden; hebt het als een moedige vrouw gedaan. Wie kan begrijpen, wat U hebt geleden? En wie kan voelen, wat U hebt door staan? Rust nu maar uit Uw taak is af gekomen; vandaag heeft God de kroon op 't werk gezet dat U eenmaal in Zijn kracht hebt on dernomen, de zin was af. God heeft een punt gezet. Maar t valt ons moeilijk om de zin te vatten van 't zwijgen van Uw laatste harte- klop. Misschien alleen maar dit: De afge- matten en moeden varen als met arends- vleug'len op God heeft tot Zich genomen in heerlijkheid onze lieve moeder en grootmoeder Catharina Groenewegen- de Bruin weduwe van Daniel Groenewegen op de leeftijd van 72 jaar. Baarn: A. Poortman-Groenewegen IJ. S. Poortman Poortugaal:- D. Groenewegen A. J. M. Groenewegen-Stougie Puttershoek: G. Groenewegen K. J. Groenewegen-Veldhuijzen Kleinkinderen Rotterdam, 18 juli 1979 Verzorgingstehuis „de Nachtegaal" Correspondentie-adres: G. Groenewegen, Pla taanstraat 59, 3297 XR Puttershoek GEEN BLOEMEN GEEN TOESPRAKEN. De begrafenis is bepaald op maandag 23 juli op de begraafplaats „Oud-Kralingen", Kra- lingseweg 334. Aankomst in de kapel om 10.30 uur. Vertrek van „de Nachtegaal" te circa 10.00 uur. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in de kapel op de begraafplaats. ministerie van verkeer en waterstaat directie benedenrivieren de bi acl rr. erii ïdif tii d 1 (ha ïst bbe ene De hoofdingenieur-directeur van de Rijkswaterstaat iijid i de directie Benedenrivieren te Dordrecht maakt hierbij ter voldoening aan het bepaalde in artikel 10 van de Wet verontreiniging oppervlaktewateren bekend dat hij bij zijn beschikking van 13 juli 1979, nr. RFR/8437 aan de gemeente 's-Gravenhage tot en met 31 december 1981 vergunning heeft verleend tot het voortzetten van het defosfateringsonderzoek in dth g Afgedamde Maas ter hoogte van kmr. 233.800 onder de gemeente Wijk en Aalburg. De proef dient om het fosfaatgehalte van het water te verminderen door toevoeging van een dosis ijzersulfaat aan het water van de Afgedamde Maas (gemiddeld 6-8 mg Fe++'/1zodat het water beter geschikt is voor verwerking tot drinkwater. De beschikking ligt vanaf 23 juli 1979 gedurende e 30 dagen voor een ieder ter inzage ten kantore van dt 1 Rijkswaterstaat. Spuiboulevard 334 te Dordrecht '7® (kamer 615), alsmede ter secretarie van de gemeente ter B r rdl dse Wijken Aalburg. Tegen de beschikking staat beroep open bij de Kroon (beroepschrift te adresseren aan: Raad van State, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage) tot aan het einde van de termijn van ter inzagelegging. Dordrecht, 13 juli 1979 De hoofdingenieur-directeur, ir. H. H. Kosters. zij ilag hi z oof der -gel d£ g' iele nn< aal Jen em Diversen TELEFOONBEANT- WOORDER Nu ook met onbeperkte opna me-mogelijkheid van ge sprekken. Zeer eenvoudige bediening en bedrijfszeker. Bel.: 010-229900 tst. 149. ISOLECTRA BV. ROT TERDAM. Beste mensen: bel ons niet meer dan een keer per dag. Anders krijgen we weer pro blemen met de P.T.T. over meer lijnen. De Groene Lijn dag en nacht 070-837700. DETECTIVE-BURO j „NEDERLAND" Heeft u een detective r neemt u dan iemand I meer dan 30 jaar ervaring,! bekend is van radio, persS dagbladen. Voor al uw opdrachten 101 discretie. Tel. 072-15089f Zelf VERHUIZEN door geheel Nederland. G. Hulshoff Zn., B.V., T 020-323630/369392. WEST B.V. Verhuizingen pianovervoer en meubeli slag ond. gar., door gehé Nederland. Tel. 020-8449f Minckelerstraat 301 Hilversum Pcl Nu met vele nieuwe attracties. Plezier voor jong en oupÊ Dagelijks geopend. Tel. 035-857135. Doe mee met de Nationale Humanitas Loterij Loten zijn verkrijgbaar bij allo kantoren van het Parool.

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 8