Stuk Waddenzee niet ingepolderd FAMILIEBERICHTEN NA VUFTIG JAAR HEEFT M N TROUWE SPUKER HET DAN EINDELIJK OPGEGEVEN. MORGEN MAAR 'NS IN DEKRANT KUKEN. ZIN IN EEN WEEKBLAD? DEKRANT HELPT U BIJ UW KEUS. LEESIN DE KRANT, MORGEN weeK VIN KUNT ■DEN. STOEL de krant helpt u op weg Bestaande dijk wordt verhoogd «q 'Geen U-2 vluchten boven Turkije ter controle van SALT' Duitse benzine vijf cent duurder 4li Oostduits paar spioneerde jarer in Nederland Saakje van Dijk-Küller VRIJDAG 13 JULI 1979 kunnen van maandag lot en mei vri|dag telefo nisch van 9 00-19 30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456 Op zondagavond is dit alleen mogeli|k van 18 00-20 00 uur Want wij weten, dat indien de aardse tent waarin wij wonen, wordt afgebroken, wij een gebouw van God hebben in de hemelen, niet met handen gemaakt, een eeuwig huis. 2 Cor. 5:1 Onze Heer en Heiland heeft tot Zich genomen onze lieve en zorgzame moeder, oma en zuster Jansje Crielaard-Versteeg weduwe van Willem Crielaard op de leeftijd van bijna 80 jaar. Vaassen: M. Crielaard J. C. Crielaard-Ottevanger Nieuwendijk: Joh. Crielaard I. Crielaard-de Rijke Bergschenhoek: W H Crielaard H. Crielaard- de Peuter Wijk en Aalburg: G. H. Crielaard P. J. Crielaard-Bouman Andel: Jst. Crielaard P. A. Crielaard-van Willigen Nuenen: E. J. Alkema-Crielaard F. H. Alkema Sleeuwijk: J. Crielaard A. A. Crielaard-Timmermans Andel: H. Crielaard T. J. Crielaard-Verhoeven G. Crielaard A. Crielaard-Kraaij Kleinkinderen en verdere familie Andel. 12 juli 1979 Bejaardencentrum „De Notenhoff' Corr.-adres: Hoge Maasdijk 60, 4281 NH, An del (N8.) Gelegenheid tot condoleren zaterdag 14 juli in „De Notenhoff' van 16.00 uur tot 18.00 uur. De begrafenis zal D.V. plaatsvinden maandag 16 juli vanuit de Gereformeerde kerk te Andel. De rouwdienst vangt aan om 14.00 uur. ,Jn het kruis zal 'k eeuwig roemen en geen wet zal mij verdoemen; Christus droeg de vloek voor mij! Christus is voor mij gestorven, heeft gend voor mij verworven. Tc Ben van dood en zonde vrij!" In haar Heer en Heiland ontslapen, onze innig geliefde zorgzame moeder en oma Anna Ravensbergen sinds 20 juli 1976 weduwe van Jan Hermanus, van Straaten op de leeftijd van ruim 73 jaar Bussum: C. P. Plomp-van Straaten W. Plomp Waddinxveen: J. Meiderwijk-van Straaten H. Meiderwij k Beden: J. R de Weerd Nuenen: A. Roos-van Straaten H. L. Roos Bennekom: G. Tamming-van Straaten H. J. Tamming Waddinxveen: W. J. Oskam-van Straaten D. Oskam en kleinkinderen 11 juli 1979 Herculespad 17 2641 TD Waddinxveen Geen bloemen, geen toespraken. Gelegenheid tot condoleren vrijdag 13 juli des avonds tussen 7.00 en 9.00 uur, Herculespad 17. D.V. zaterdag 14 juli zal er des middags om 1.00 uur een dienst van Woord en Gebed worden gehouden in de aula van de algemene begraaf plaats Alberdmgk Thijmlaan 2, waarna de teraardebestelling zal plaatshebben. „Tc Lag machteloos gebonden. Gij komt en maakt mij vrij!" Na een leven, waarin zij al haar tedere zorg en liefde aan vader en moeder en aan ons gegeven heeft, is na een diep bewogen ondoorgrondelij ke lijdensweg, slechts 10 dagen na het overlij den van onze geliefde moeder en grootmoeder in volle zekerheid van het geloof in haar Heer en Heiland ontslapen, onze lieve zuster en tante Janna Verwoest Zij zou 13 juli 1979 62 jaar zijn geworden. „Niemand onzer leeft voor zichzelf en niemand sterft voor zichzelf." Apeldoorn: G. Verwoest-Veldhuizen Eindhoven: C. Verwoest G. Verwoest-Boekhoud 's-Gravenhage: J. L. Verwoest F. J. Verwoest-Schambach Rotterdam: J. P. Verwoest Neven en nichten. 12 juli 1979. Benünckplein 49. 3039 KM Rotterdam. Bezoek en gelegenheid tot condoleren in de rouwkamer aan de Mathenesserlaan 282 (hoek Claes de Vrieselaan) vrijdag van 20.45 uur tot 21.15 uur en zaterdag van 13.00 uur tot 13.30 uur. De rouwdienst, geleid door de Weleer waarde Heer Ds A. Reen. zal gehouden worden in de kapel op de Zuiderbegraafplaats, Slinge 50. maandag a.s. om 14.30 uur, waarna de begrafenis in het familiegraf zal plaatsvinden. Vertrek vanaf het woonhuis om 14.00 uur. Na de plechtigheid is nog gelegenheid tot con doleren in de kapeL TROUW/KWARTET P8 R HÏÏJD, „Dan ga ik op tot Gods altaren, tot God, mijn God, de bron van vreugd. Dan zal ik juichend stem en snaren, tot roem van Zijne Goedheid paren." Ps. 43 4 Diep bedroefd hebben wij plotseling afscheid moeten nemen van onze zorgzame, onvergete lijke man, vader en grootvader Cornells Ferdinand Morriën op de leeftijd van 70 jaar. Wij zijn dankbaar voor de liefde en aandacht waarmee hij ons tot het laatst omringde. J. Morrién-Nieuwenhuizen Schoorl: Nel van der Velden-Morriën Aad van der Velden Annemarieke, Hanneke, Marleen Hilversum: Mies Morriën Theo Fokker Grootebroek: Gerda Spelt-Morriën Harry Spelt Marnix, Erik Utrecht: Gert Morriën Ineke van Beugen Spakenburg: Jan Morriën Anneke Morriën-Eggers Basje Utrecht, 11 juli 1979 Karei Doormanlaan 148 De begrafenis zal plaatsvinden zaterdag 14 juli om 11.30 uur op de begraafplaats „Daelwijck", Floridadreef. Voorafgaande aan de begrafenis zal er een rouwdienst worden gehouden in de Pniëlkerk, Lessinglaan 33, welke aanvangt om 10.15 uur. Gelegenheid tot condoleren vrijdag van 19.00- 20.00 uur in de rouwkamer van de P.C.B., Schoolstraat 12. Eveneens na afloop in de condoleanceruimte van de begraafplaats. Het bestuur van de Gereformeerde Organisten Vereniging geeft met diepe droefheid kennis van het plotseling overlijden van de heer C. F. Morriën Dankbaar gedenken wij het vele werk dat hij voor onze vereniging heeft verricht. De Here sterke zijn vrouw en kinderen. Hun is de prijs, de lauwerkrans, de kroon, toch zijn wij één, zij zingend voor de troon, wij in de wereld, wachtend op Gods Zoon, Halleluja, halleluja! Gezang 299 4 Utrecht, 10 juli 1979 Namens het bestuur. J. Pasveer, Zaandam, voorz. D. W. Steendam, Enschede, secr. In groot vertrouwen op Gods barmhartigheid, is op dinsdagavond 10 juli 1979 in het St. Elisabeth's Gasthuis te Arnhem overleden, na voorzien te zijn van het Sacrament der Zieken, mijn lieve man, onze goede en zorgzame vader, broer en zwager. Johannes Gerardus van Brakel in de leeftijd van 73 jaar. M. van Brakel-Rijswijk Kinderen en verdere familie 6706 AS Wageningen, Hamjesweg 89. Liever geen bezoek aan huis De overledene is opgebaard in het rouwcen- trum aan de Gen. Foulkesweg 50 te Wagenin gen. Gelegenheid tot afscheid nemen aldaar vrijdag van 19.30-20.00 uur. De Eucharistieviering zal plaatsvinden zater dag 14 juli a.s. om 10.00 uur in de Parochiekerk Johannes de Doper aan de Bergstraat te Wage ningen, waarna de teraardebestelling zal plaatsvinden om 11.00 uur op de algemene begraafplaats te Wageningen. Gelegenheid tot condoleren na de teraardebe stelling in Hotel „Campman" te Renkum. In vast vertrouwen op Zijn Heiland ging geheel onverwacht van ons heen onze dierbare zwa ger en oom Wijnand Gompert van Brakel echtgenoot van A. M. Doorduin Twelio: W. Doorduin L. Doorduin-Hoogeveen Rotterdam. Gerard en Sjoukje Doorduin 's Gravenzande: Johan en Lien Doorduin Kwintsheul: Teuni en Wim Deknatel Zeist: Leen Doorduin achterneefjes en achternichtjes Zuilichem, 11 juli 1979 Met leedwezen geven de Commissie van Be heer en de Zendingscommissie van de Gerefor meerde Kerk van Gameren-Zuilichem kennis van het plotseling overlijden van hun aktief lid W. G. van Brakel Met dankbaarheid gedenken wij het vele werk dat hij voor deze commissies heeft verricht en wij spreken de hoop uit dat de Here vrouw en kinderen Zijn troost zal schenken. Zuilichem. 11 juli 1979. Na jaren van zorg en strijd en na een smarte lijk ziekbed is op 10 juli in het Diakonessenhuis te Heemstede overleden mijn lieve broer, onze geliefde zwager Aart de Groot geboren 23 april 1903. Weduwn. van Maria van der Heijden. Amsterdam: C. W. de Groot D. de Groot-Blom Nijmegen: W. R. van der Heijden A. J. van der Heijden-Sneep Den Haag: J. M. van Amstel- van der Heijden Heemstede: J. van der Heijden M. van der Heijden-Cornet Amsterdam: G. van der Heijden W. F. van der Heijden-Peverelli Corr. adres: Kamperfoelieweg 15 1032 HE Amsterdam. De begrafenis vindt plaats op een wijze die niet in overeenstemming is met de uitdrukkelijke wil van de overledene. Heemstede, 10 juli 1979. Heden is mijn trouwe en zeer zorgzame Irmgard Anna Elizabeth Haasnoot- Melo op de leeftijd van 77 jaar een nieuw leven ingegaan. Veel dank ben ik haar verschuldigd. A. Haasnoot Nzr. Katwijk aan Zee, 11 juli 1979. Voorstraat 133. Liever geen bezoek geen bloemen. De crematie is bepaald op maandag 16 juli a.s. des nam. 2.00 uur in het Crematorium Ocken- burgh aan de Ockenburgstraat 21 Den Haag. ,Jk ben verstomd, maar Gij hebt het gedaan." Diep bedroefd om het verlies, maar dankbaar voor het vele goede wat wij in hem mochten ontvangen, geven wij u kennis dat plotseling door zijn Hemelse Vader is thuisgehaald mijn lieve man en onze oom, die als een vader en grootvader voor ons was Cornells Johannes de Valk echtgenoot van Adriana Sluijter eerder gehuwd geweest met Magdalena Cornelia Vermeul op de leeftijd van bijna 75 jaar. „O blij vooruitzicht dat mij streelt, ik zal, ontwaakt, uw lof ontvouwen, U in gerechtigheid aanschouwen, verzadigd met uw godd'lijk beeld." Rotterdam: A. de Valk-Sluijter Rotterdam: J. van Mazijk Steen wijk: L. C. Bijkerk-van Mazijk J. C. Bijkerk Erik, Anne Marie, Addy Rotterdam, 11 juli 1979. Gordel weg 189c. Aan huis liever geen bezoek Geen bloemen. Gelegenheid tot condoleren vrijdagavond van 7.30 tot 8 uur in de rouwkamer aan de Mathe nesserlaan 470 en na de begrafenis in de kapel op de begraafplaats. De dienst van Woord en gebed zal gehouden worden maandag 16 juli in de Statensingel- kerk, Statensingel 105 (hoek Dresselhuys- straat) om 10 uur, waarna de begrafenis plaats vindt op de algemene begraafplaats „Croos- wijk" aan de Kerkhoflaan 1 omstreeks 11 uur. Heden is onverwacht door zijn Hemelse Vader uit ons midden weggenomen onze lieve broer, zwager en oom Cornells Johannes de Valk op de leeftijd van bijna 75 jaar. Dirksland: H. de Valk Voorburg: C. E. Lagendijk-de Valk L. J. Lagendijk Rotterdam: A. C. de Valk Baarn: S. de Valk-van Eijsden Den Helder: A. E. Bais-de Valk Rotterdam: J. J. de Valk A. de Valk-Knuist Neven en nichten Rotterdam, 11 juli 1979. Zelfs al ga ik door een dal van diepe duisternis, ik vrees geen kwaad, want Gij zijt bij mij; Uw stok en Uw staf, die vertroosten mij. Psalm 23:4 De Raad van de Gereformeerde Kerk van Rotterdam en de Commissie van Beheer hebben met ontroering kennis genomen van het overlijden van hun ambtsdrager en secretaris Cornells Johannes de Valk Dankbaar gedenken wij de arbeid door hem vele jaren in onze gemeente ver richt Vertrooste en bemoedige God zijn vrouw en kinderen. Rotterdam, 11 juli 1979 Namens de Raad der Gereformeerde Kerk van Rotterdam Ds A. Reen. praeses T. de Vlaming, scriba Namens de Commissie van Beheer H. de Jong, voorzitter Mr P. Rozendaal, 2e secretaris Van onze parlementsredactie DEN HAAG De inpoldering van een stuk Wadden noorden van Friesland is van de baan. Het kabinet I gisteren het verzoek van de provide Friesland af te wijl vierduizend hectare buitendijksland tussen Holwerd ei) te Haan ten behoeve van de pootaardappelenteelt polderen. „De teelt van pootaardappelen is mooi, rr Waddenzee is mooier", zo motiveerde premier van beslissing. De minister-president zei. dat het ka- wulpen. Door het aanwezige binetsbesluit betekent dat de be- milieu is er een grote rijki staande dijk zal worden verhoogd tot voedsel voor deze vogelsoor Delta-hoogte. „Tenzij er van onze kant nog iets nieuws bedacht wordt", voegde hij eraan toe. Daar ziet het op dit moment niet naar uit. Het kabinet heeft bij zijn besluit de belangen van natuur en milieu de doorslag laten geven. Het betrokken gebied bestaat uit kwelders, slikken en zomerweiden. Het is een pleister plaats voor vele unieke vogels, zoals tureluurs, kluten, zwarte ruiters en WASHINGTON (AFP. AP) De 8owjet-Unie vindt het niet goed dat de Amerikanen met U-2 verkennings vliegtuigen vanaf de basis Akrotiri op Cyprus verkenningsvluchten uitvoe ren boven Turkije om te zien of de Russen zich wel huden aan het twee de akkoord ter beperking van de stra tegische kernbewapening. SALT H. Dit meldde de gezaghebbende Ameri kaanse krant Washington Post giste ren. De Turkse autoriteiten hebben al herhaaldelijk te verstaan gegeven dat zij niet zullen instemmen met U-2 vluchten boven hun grondgebied als Moskou dat niet goed vindt. Een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken wilde op de berichten geen commen taar geven. Als de berichten juist zijn, dan bete kent dit een belangrijke tegenslag voor de Amerikaanse president Car ter, nu de Amerikaanse Senaat zich buigt over het SALT-verdrag. Een van de grote punten van kritiek is dat de VS de naleving van het akkoord niet kunnen controleren. De vroegere SALT-onderhandelaar Paul Nitze, een voormalig onder-minister van de fensie, heeft gisteren ernstige kritiek op het akkoord laten horen. Hij is van oordeel dat het akkoord geen enkele beperking oplegt aan de Russische wapenontwikkeling. Nitze zei dit tij dens de hearings die de Senaat mo menteel over SALT houdt. HAMBURG (DPA) De Deutsche BP gaat volgende week de benzine prijzen in de Bondsrepubliek met vijf pfennig (5,5 cent) per liter verhogen. Andere grote oliemaatschappijen in West-Dultsland, zoals Esso en Aral, hebben laten weten dat zij dit voor beeld zullen volgen. Normale benzine zal gemiddeld ruim een mark per liter gaan kosten en superbenzine ongeveer 1,05 mark. Het verhogen van de bestaai 'eg zal vijf jaar duren, drie jaafcedl dan het aanleggen van een np dijk zou hebben gevergd. Volj P Raad voor de Waterstaat mal voor de beveiliging van het 81J land weinig uit of voor de ene n voor de andere variant gekozen. ;ooi zi 'est Verzet De provincie Friesland vri p maart 1976 vergunning aan ring om het betrokken gebie j polderen. De land-aanwinst z<'"ls den benut voor een uitbreid! 7Tt de poot-aardappelteelt. HiertL.' sindsdien groot verzet gerezen^ het plan werd een record aai 58.000 bezwaarschriften ingi Nietalleen milieubeschermer! den bezwar tegen inpoldert kleine pootaardappeltelers i vrees dat hun concurrentiepoi genover de grote telers zou aangetast. De Waddenzeevis ren bang voorverlies aan plaatsen. Ook van intematioif de werd druk op de Nederland! ring uitgeoefend om de inp achterwege te laten. Ons lan<| internationaal vaak voorop n gaat om milieubescherming j tuurbehoud en een beslissing q polderen zal ongunstige kunnen hebben voor het miliei natuur elders, zo was de rede] DEN HAAG (ANP) Een Ooi echtpaar heeft enkele jaren z duitsers onder een valse nai Vlaardigen gewoond. De man a ge week bij de Westduitse hol Bonn door de Westduitse polit^ gehouden, verdacht van sp|j voor Oost-Duisland. De vrouw is na haar aanhoud Nederland op een vliegtuigfc Oost-Berlijn gezet, omdat haar£ het bezit van een vals pasp worden verweten. Volgens de In West-Duitslan<| strekte gegevens maakte het t\ reizen naar West-Duitsland vo< verkennen van militaire en spoor installaties. Tegen het einde vj. vorige maand ging de man naara aan de Donau voor het fotognT" van militaire zaken. Op zijn tenL, werd hij bij Bonn in de trein a| houden. In Haagse kringen I aangenomen, dat de Nederty_ BVD op de hoogte was van he blijf van het echtpaar in Neden Wie eenmaal Christus in de ogen zag, werd in de roos van mjn bestaan geraakt, en van het eigen heimwee losgemaakt, en was Zijn eigendom vanaf die dag. Jo Kalmijn-Spierenburg. Opgenomen in eeuwige heerlijkheid, onze lieve Moeder en Pleegmoeder, Grootmoeder en Overgrootmoeder weduwe van Dirk van Dijk Zij werd bijna 95 jaar oud „Zie, ik maak alle dingen nieuw" Den Haag: G. Krijger-van Dijk P. Krijger Pretoria: (Zuid-Afrika) J. W. van Dijk G. van Dijk-te Roller Hansweert: L. Slings-van Dijk K. Slings Shoalwater-Bay: (W. Australië) M. Dennet-Clubley G. Dennet Lucas D. A. van Dijk Hoek van Holland: N. Ahrens-Zwemmer J. P. Ahrens kleinkinderen en achter kleinkinderen Schiedam, 11 Juli 1979 Bejaardencentrum „De Harg," Hargplein 100 Corr.adres: Fam. P. Krijger, de Sav. Lohmanlaan 25, Den Haag. Op zaterdag 14 juli zal er om 11.00 uur in de aula van het bejaardencentrum „De Harg," Hargplein 100 te Schiedam een dienst van Woord en Gebed worden gehouden waarin zal voorgaan de Weleerwaarde Heer Ds A. B. C. Hofland, waarna de teraardebestelling in het familiegraf zal plaats vinden om 12.00 uur op de Algemene Begraafplaats, Laan van Spieringshoek, Schiedam. 1

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 10