Haagse gemeente geeft onnodig privégegevens Van der Luit dBmli ■Smmm Buitenlandse vrouwen in Den Haag niet aan de slag Plaats muziekcentrum TH-studenten onbekend Opslag kunstwerk in Scheveningen V» Lfjiiati a i felr» PvdA-raadsleden vragen om bescherming privacy Voorkeur voor Nieuwe Laan Begrafenissen-Crematies Transporten V olksmuziekf estival op Haags Malieveld zonder veel publiek KORT NIEUV Werkeloosheidscijfers over juni: WOENSDAG 11 JULI 1979 REGIO DEN HAAG TROUW/KWARTET - EN Van een onzer verslaggevers DEN HAAG De Haagse gemeentesecretarie verstrekt uit het bevolkingsregister onnodig geheime gegevens over Hagenaars. Dit gebeurt in bepaalde gevallen aan gemeentelijke diensten, zoals de Gemeentelijke Sociale Dienst. Er zou meer terughoudendheid en zorgvul digheid op dat gebied moeten zijn. B. en w. moeten op korte termijn met een verordening komen die de bescherming van de persoonlijke levenssfeer regelt. Dit stellen de PvdA- raadsleden Ben Toussaint en Constant Martini in schriftelijke vragen aan burgemeester Schols. Op het stadhuis wordt op een per- soonskaart ln het bevolkingsregister een volgens de vragenstellers niet misselijk aantal gegevens over elke burger opgetekend. Volgens de wet zijn deze geheim. Met twee uitzonde ringen hierop, namelijk inlichtingen ten behoeve van „een Nederlands ambtelijk doel" en „ten dienste van de geestelijke zorg door een Neder lands Kerkgenootschap". Voor het overige kunnen inlichtingen door het gemeentebestuur uit het re gister verstrekt worden, maar de om vang daarvan is beperkt. Slechts Ben Toussaint Constant Martini Van onze correspondent DELFT Studerenden aan de Technische Hogeschool in Delft kunnen over enkele maanden allerlei bijeenkomsten en cursussen op muziekgebied gaan volgen. De vraag is nog slechts op welke plaats dit centrum, dat op 1 september moet worden geopend, gevestigd zal zijn. Als het aan artistiek leider Cees Rotteveel ligt valt de keus op het gebouw aan de Nieuwe Laan. Daar kan naast kamermuziek en koorscho- lingscurssussen ook de elektrisch ver sterkte muziek aan bod komen (oe fenruimte popgroepen) zonder dat de omwonenden er last van hebben. Maar van de kant van de TH Delft zijn er tot op dit moment geen officië le toezeggingen gedaan. En dat ter wijl die eerste september toch al aar dig nadert. Rotteveel overweegt om in de brochure die in voorbereiding is en waarin alle activiteiten voor het eerste seizoen zijn gepland, het ge bouw aan de Nieuwe Laan maar ge woon af te drukken. „Tenslotte weten ze bij de TH gebouwendienst al vanaf februari dat wij ergens onderdak moeten hebben. Je kan moeilijk een brochure gaan verspreiden zonder adres en telefoonnummer erin", zegt hij. Als voordeel van het gebouw ziet Rot teveel verder dat er reeds de Delftse komedie gehuisvest is. waarmee men tot een vruchtbare samenwerking hoopt te komen. Vooral waar het de randgebieden betreft, zoals cursus sen stemvorming en bewegingsexr pressie. „Het is zelf te hopen dat in de toekomst dat hele gebouw aan de Nieuwe Laan vrijkomt voor het crea tieve en educatieve gebeuren", aldus de artistiek leider, die het 't aller mooiste zou vinden als dan de gehele Delftse bevolking er van zou kunnen profiteren. Voorlopig is hij echter al blij als geïnteresseerden in de cursus instrumentenbouw of de bijeenkomst oude muziek per 1 september in het gebouw Nieuwe Laan 76 terecht kunnen. ADVERTENTIE A0 In hel rouwcentrum is gelegenheid tot opharing in onze aula's. Koffiekamer beschikbaar. Ruime parkeergelegenheid. Willem de Zwijgcrlaan 179 Postbus 432. 2300 AK Leiden. Telefoon 071-142644* naam, adres, geslacht, woonadres en naam van de eventuele echtgenoot worden onthuld. Onlangs is het de twee PvdA-raadsle den bekend geworden dat de afdeling Bevolking in bepaalde gevallen de gemeentelijke diensten de volledige persoonskaart toezendt, terwijl meestal slechts geïnformeerd wordt naar het „bestaan" en het adres van iemand. Deze persoonskaart wordt vervolgens in het dossier van de ge meentelijke dienst opgenomen. Het bezwaar hiertegen is volgens Toussaint en Martini dat op de kaar ten veel intiemer gegevens staan, die door een ieder met behulp van een in elke boekhandel te kopen handlei ding kan worden ontcijferd. Het gaat hier om persoonlijke notities als uit zetting kiesrecht, weigering paspoort, verblijf in een strafinrichting, onder curatelestelling, ontzetting uit de ou derlijke macht, kerkgenootschap, echtscheidingen, opleiding en beroe pen enz. De twee PvdA-raadsleden achten een en ander ongewenst omdat volgens hen persoonsgegevens zo beperkt mogelijk aangelegd dienen te wor den. het gebruik van persoonskaar ten gelet op het ambtelijke doel onte recht kan zijn en de hoeveelheid per soonskaarten die in omloop zijn, het geheime karakter van het bevol kingsregister tot een farce maakt. Denkend aan de toekomstige auto matisering van de gegevens, waarbij de persoonskaarten door het bedie nen van een paar toetsen uit een opslaggebied van een computer ge haald kunnen worden, lijkt de vra genstellers een verdere en gemakke lijkere aantasting van de persoonlij ke levenssfeer voor de hand liggen. Zij willen van het college van b. en w. volledig inzicht in het aantal gemeen telijke diensten dat zowel op ambte lijke gronden als onnodig over alle gegevens op de persoonskaart de be schikking krijgt. Naast verregaande terughoudendheid en zorgvuldigheid willen de socialistische raadsleden bovendien dat, wanneer er toch gege vens over iemand verstrekt worden, de betrokkene daarvan in kennis ge steld wordt. VVD'ers willen Van Ostadewoningen behoeden van sloop DEN HAAG De WD-frac- tieleden Hes en Heus in de Haagse gemeenteraad heb ben vragen gesteld aan B en W over de mogelijkheden om de Van Ostadewoningen te renoveren. Deze woningen zouden na renovatie uitste kend geschikt zijn voor een- en tweepersoonshuishoudens, vinden de VVD'ers. De raadsleden verwijzen naar een ar tikel in „De Schilderswijker" van mei, waarin J. Duivensteijn schrijft over de historische waarde van de Van Ostadewoningen. Duivesteijn betreurt het dat de gemeente beslo ten heeft om het totale complex te slopen, terwijl er zo'n te kort is aan huizen voor groepen als bejaarden en werkende jongeren.. Zoals bekend heeft de gemeenteraad in 1977 de Van Ostade woningen tot de slopersha mer veroordeeld, maar wil de eige naar, de „Vereniging tot het verschaf fen van woningen aan minvermogen den". geen afstand doen van de' huizen. De VVD staat achter het idee om de woningen te renoveren en vraagt daarom aan B en W of zij contact willen opnemen met de Vereniging om de woningen toch voor het nage slacht te bewaren. DEN HAAG Na een periode van leegstand heeft het ge bouw aan de Doornstraat 1 in Scheveningen een bestem ming gekregen. De Haagse ge meenteraad besloot maan dagavond dat het gebouw in de toekomst zal gaan dienen als centrum voor opslag, be heer. onderhoud en uitleen van kunstwerk. Dit laatste voorzover het werken betreft die niet via de Artoteek wor den uitgeleend. Het centrum komt in het beheer van de Gemeentelijke Dienst voor Scho ne Kunsten, die momenteel enige werken heeft ondergebracht in het Gemeentemuseum. Het totale bezit van de Haagse ge meente bedraagt een kleine 20.000 werken. Deze zijn aangekocht op ad vies van de Gemeentelijke Commis sie voor Beeldende Kunsten en via de Beeldende Kunstenaarsregeling, een uitvloeisel van een sociale regeling die het Rijk heeft ingesteld De kunstwerken zijn nu nog onderge bracht m ruimten onder het stadhuis en in het Gemeentemuseum, maar deze depotruimten zijn te klem- De keuze is gevallen op het gebouw het beoogde doel geschikt te maken. De WD-fractie stemde als enige te gen deze uitgaven. Zij gelooft niet dat de behoefte aan een dergelijk cen trum groot is. De WD'er Roolvink verzocht te zoeken naar andere moge lijkheden om kunst aan het publiek te tonen. Volgens de gemeentelijke voorlich tingsdienst zal het nieuwe kunstcen trum in de loop van volgend jaar worden opengesteld. JÊu T - Ti *dl m - Sn ~ri KKJftXBmHV "r» DEN HAAG Weinig Hagenaars hadden gistermiddag nog het reizend volksmuziekcircus op het Malieveld ontdekt. Dit ondanks de opvallend witte tent en de wijd in de omtrek te horen volksmuziek. Later op de middag trok het gebeuren meer de aandacht van de zich in het zonnetje koesterende passanten en kreeg het Malieveld iets van een festivalsfeer. De organisatoren hopen dat op de tweede en laatste festivaldag vandaag de belangstelling nog wat groter zal zijn. Hel reizend volksdanscircus maakt een tournee door Nederland. De tour is georganiseerd door de stichting „De Dansende Beer", die zich ten doel stelt de volksmuziek in Den Haag en omgeving zo veel mogelijk in de belangstelling te brengen. „De Dansende Beer" kon dit festival organiseren door subsidies van het Ministerie van CRM, de festivalsteden en de Provinciale Raden, die gezamenlijk een bedrag van 200.000 beschikbaar stelden. De stichting kan met dit betrekkelijk lage bedrag toch nog aardig uit de voeten omdat alle medewerkers, de muzikanten incluis, alles zelf doen. Aan het volksmuziekcircus werken 6 groepen uit binnen- en buitenland mee. Te zamen verzorgen zij een ongeveer 10 uur durend programma, dat om 10 uur 's ochtends begint en om circa 10 uur 's avonds eindigt. Verder zijn er sessies te beluisteren en treedt het poppentheater Oooorg op. De „Ramshackle Stringband" opent vanmorgen de rij met country muziek uit de oude blue grass tijd (40-er jaren) en old-timers (20-er jaren). Vervolgens treedt de Zweedse groep „Tre Fioler" op, die muziek speelt die zich kenmerkt doordat men op de viool op meerdere snaren tegelijk speelt. Na de presentatie van de Workshop Nederlandse Volksdans en het optreden van de Amerikaanse violist/gitarist Bert Devert is de Surinaamse groep Alakondre aan No H 284: De Zweedse folkgroep „Tre Violer" liet zich op het Mali- veld voor dit plaatje even uit de tent „lokken". de beurt. Alakondre speelt muziek die de negerslaven uit Afrika meebrachten. De groep maakt alleen gebruik van percussie-instrumenten en hun stemmen. De pauze wordt daarna verwacht. Het zal dan ongeveer 17 uur zijn. Na een klein half uurtje stilte verzorgt het Poppentheater Ooorg een programma voor volwassenen. Hierna treden respectievelijk: „The King's Galliard", de Ierse folk zangeres Sharon Bradley en de Nederlandse groep „Perslaar" op. Tot slot zal er een sessie plaats vinden. De presentatie van het festival is in handen van de Leidse muzikant Kees Ouwejan, die ongetwijfeld ook vandaag op zijn geheel eigen manier, o.a. door af en toe een prachtig zeemanslied aan te heffen, de artiesten aan zal kondigen. Het volksmuziek festival op het Maliveld begint vandaag weer om 10 uur. Bootvluchtelingen 's-GRAVENZANDE B en wl Gravenzanae hebben de Vluchtelingenhulp Nederlai CRM laten weten, dat deze g< bereid is om een aantal vluchl uit Zuidoost-Azië op te nei naar aanleiding van een verzi de gezamenlijke fracties van Gravenzandse gemeenteraad overige Westlandse gemeente door B en W gevraagd een zelft te doen. Het gemeentebestuur heeft hf zoek van de raad uitgevoerd 1 het vreest niet direct woonruin schikbaar te hebben. Een exti bleem daarbij is dat het om or dige gezinnen gaat, waardoor e$TU zinswoningen wellicht door epla twee personen bewoond zullejv den. Daartegenover staat werkgelegenheidssituatie i Westland gunstige perspec biedt aan de vluchtelingen. Wa de vluchtelingen komen en on! veel mensen het gaat, is noi®" duidelijk. *rei Begroting NOOTDORP De fractie vai gressief Nootdorp (PvdA, PFza D'66) vindt dat de gemeente deim niek van het begroten niet <r0< toepast. Volgens woordvoerstiiar Brouwer worden de financiële gen uit het gemeentefonds t* eh geraamd, waardoor naderhaf°X grote overschotten ontstaan, ook het geval geweest in 1976, de rekening over dit jaar geelev overschot te zien van ruim vief ongeveer zeventig gulden inwoner. "eg cplU DEN HAAG Uit de werkloosheidscijfers over de maand juni blijkt dat de schoolverlaters in de gemeente Den Haag gehoor hebben gegeven aan de oproep van Minister Albeda van Sociale Zaken om zich vroeg in te laten schrijven bij het Arbeidsbureau. Dit concludeerde adjunct-directeur van het Gewestelijke Arbeidsburau (GAB) H. M. Abbenhuis op de maande lijkse bekendmaking van de stand van zaken op de arbeidsmarkt. De gemeente Nootdorp werkt jaar met een kunstmatig begro tekort. Om dit tekort te wordt een belastingverhoging gevoerd. „Daardoor zijn de be^ indirect de dupe", zegt Els Bro Progressief Nootdorp heeft ui kend dat de bewoners ten om®1 de belastingverhoging hebben r ten betalen „want de uitkering!111 het gemeentefonds zijn tien prr 1 te laag geraamd en dat bedijk gelijk aan bij voorbeeld de I inkomsten van de onroerendgo lasting. Dat is een vreemde ganp)e zaken". De 400.000 gulden die d#ei lage raming vrij komt, gaat nafot posten „algemene reserves1' „dorpsuitbreiding". Het CDA voor om de slecht onderhoudenfe h toirs en voetpaden op te knajTbi Progressief Nootdorp vindt dit is besteed, maar hoopt wel dat dp meenten voortaan reëlere begon gen opstelt. jar. Vaarwel 1 h LEIDEN Het PSP-raadslid lm Passchier stapt met ingang \eg: Door de tijdige inschrijving van school verlaters bij het GAB is de jaarlijkse stijging van de werkloos heid onder mannen in Den Haag voor vele werkzoekende jongeren van be perkte duur geweest. Het aantal man nelijk werklozen nam geringer toe dan het aantal vrouwelijke werkzoe kenden. Bij mannen was een lichte stijging te zien van +1-1, terwijl de werkloosheid onder vrouwen fors steeg. Het GAB kwam uit op een stijging van ruim tweehonderd. Deze stijging deed zich voor in vrijwel alle beroepsgroepen. Vooral buitenlandse vrouwen kunnen moeilijk aan de slag komen. De voor naamste redenen die dhr. Abbenhuis van het GAB gaf voor het minder in aanmerking komen van buitenlandse vrouwen voor een betrekking zijn de onvoldoende opleiding die de vrou wen hebben genoten en de slechte beheersing van de Nederlandse taal. de verminderde vraag naar kantoor- en horecapersoneel. Volgens van Loo- nen moet er deze maand rekening worden gehouden met een verdere groei van de werkloosheid in de pro vincie Zuid-Holland. aan de Doornstraat omdat daar niet alleen opslagmogelijkheden zijn voor kunstwerken, maar ook gelegenheid voor het tonen van de werken en ruimte voor de administratie. De lig ging van het gebouw in Scheveningen ziet de gemeenteraad als een plus punt. Naast de exploitatiekosten voor 1979, ruim een halve ton, heeft de raad ook ingestemd met een krediet van 465.000 gulden om het gebouw voor Het gebouw aan de Doornstraat dat volgend jaar als centrum voor opslag en uitleen van kunstwerken in gebruik wordt genomen. Zuid-Holland De werkloosheid in de provincie Zuid-Holland is in de maand juni met 2,3 procent gestegen. Deze toename kwam geheel voor rekening van jon geren die dit jaar de school verlieten. Dit heeft W. K. C. van Loonen, ad junct-hoofdinspecteur, belast met het directeurschap voor de arbeids voorziening in Zuid-Holland gisteren meegedeeld. Bij de vrouwen steeg de werkloosheid het sterkst. De stijging van werkzoe kende vrouwen bedraagt ruim 8 pro cent. Bij mannen nam het werkloos heidscijfer af met 0,5 procent. Vol gens van Loonen is deze ontwikkeling iets gunstiger dan het landelijke beeld van werkloosheidscijfers. Voor al bij bouwvakkers, personeel in alge mene dienst en scheepvaartpersoneel nam de werkloosheid af. De vraag naar mannelijke arbeidskrachten bleef vrijwel gelijk aan de vraag in juni van het vorig Jaar. Vooral de vraag naar metaalbewerkers steeg, terwijl er minder bouwvakarbeiders en handelspersoneel werd gevraagd. In tegenstelling tot vorig jaar juni nam de vraag naar vrouwelijk perso neel af. De daling van 4,7 procent werd voornamelijk veroorzaakt door Veiling BOSKOOP Voor een aanzienlijke uitbreiding van de Boskoopse veiling, zal morgenochtend om half elf de eerste paal worden geslagen. Het gaat hier om een oppervlaktevergro ting van 1000 m2 naar 3000 m2. De extra ruimte zal geheel bestemd zijn voor het bemiddelingsbureau „Sier teeltgewassen". waar boomkwekerij artikelen worden verkocht. De heer L. Plaisier zal de eerste paal slaan. Hij is een oud medewerker van het bedrijf, vroeger in dienst als veilingmeester en boekhouder. M. J. van Dam tandarts te Leiden Geen praktijk t/m 3 aug. 1979. Voor spoedgevallen tel. 071-141874. Schildersbedrijf voor al uw wit, behang- en synthetische muurverven erkend schildersbedrijf sinds 1880 Tel. 070-637067 b.g.g. 070-451197. UITNODIGING OASEDAG ZATERDAG 14 JULt AANVANG 10 UUR Wijkgebouw „De Haard" Daguerrestraat 16, Den Haag Spreker: Ds. N. GOVERTS Kinderoppas aanwezig - lunchpakket meenemen. Wij zorgen voor koffie Gemeente Delft RECTIFICATIE OPENBARE KENNISGEVING Burgemeester en wethouders van de gemeente Delft maken" bekend, dat met ingang van 12 juli 1979 gedurende drie weken voor een ieder ter gemeente secretarie van Delft, afdelig stadsontwikkeling en openbare werken, Oude Delft 116, ter inzage ligt het bouwplan voor het geheel vernieuwen en uitbreiden van de bedrijfsruimte van het pand Molstraat 10 ingediend door de Drukkerij Van der Drift BV, Koorn- markt 34. Het bouwplan is niet in overeenstemming met het Komplan Delft binnen de Vesten, omdat de uitbreiding op de 1e verdieping de bestaande afwijking van het Komplan vergroot en met het vastgestelde Komplan '76, omdat de volgens artikel 27, lid 5d, toegelaten werkplaatsoppervlakte wordt overschreden en in het bouwplan niet de vereiste woonruimte wordt gemaakt. Van deze bepaling is ingevolge artikel 27, lid 10 van de voorschriften, behorende bij het Komplan '76, vrijstelling mogelijk via de daarvoor voorgeschreven procedure volgens artikel 7, lid 3, van die voor schriften. Wij zijn voornemens met toepassing van het bepaalde bij artikel 19 van de Wet op de Ruimteli|ke Ordening vrijstelling te verlenen van de voorschriften en met toepassing van artikel 50. lid 8. van de Woningwet de bouwvergunning te verlenen Een ieder is bevoegd om gedurende de termi|n van tervisieligging schriftelijk bezwaren tegen het verlenen van de vrijstellingen bi| het college in te dienen Delft. 11 juli 1979 Burgemeester en wethouders van Delft R M. Gallas burgemeester C. Kok lo. secretaris. september uit de Leidse gemesn raad. In haar ontslagbrief geells aan het raadswerk neer te leggice: verband met een part-time studit de sociale academie, en vanwea zwaarte en aard van het werk.T vertrek komt onverwacht en is L eigen kring eerder dan gewenst zou dat was al lang beken) halverwege de raadsperiode uitt pen. Door de studieplannen isj eerder geworden dan de bedoj was. Het betekent overigens niet zij zich volledig terugtrekt uit de tl tiek. Het PSP-raadslid heeft jaar deel uitgemaakt van de raad. Zij wordt opgevolgd door lies Ponsen, de huidige fractie-4 tente. kb p Gemeente Delft Openbare kennisgeving. De burgemeester van Delft brengt ter openbare kei nis, dat met ingang van 12 juli 1979, gedurende eei termijn van veertien dagen voor een ieder ter gemeei te-secretarie, afdeling stadsontwikkeling en openbari werken, Oude Delft 116 (kamer 6), ter inzage ligt eei verzoek van de stichting Delftse Kruisorganisaties t< Delft, om vergunning voor de bouw van een tijdelijl gebouw voor Kruiswerk op een in Tanthof aan di Kwikstaartweg gelegen terrein. Het bouwplan is in strijd met het vigerende bestei mingsplan Tanthof '77, omdat de grond, waarop het tijdelijk gebouw is geprojecteerd, bestemd is vooi openbaar vervoer. Op deze grond is geen bebouwii welke niet ten dienste van de bestemming is, toege" staan. Burgemeester en wethouders zijn evenwel voorne mens in verband met de tijdelijkheid van het bouw werk met toepassing van het bepaalde in artikel r van de Wet op de ruimtelijke ordening de gevraagi vergunning voor de tijd van ten hoogste vijf jaar tel verlenen. Rechthebbenden op aangrenzende en nabijgelegen gronden zijn bevoegd om gedurende bovengenoemde termijn schriftelijk bezwaren tegen het verlenen van d< vergunning bij burgemeester en wethouders in te dienen. Delft, 11 juli 1979, De burgemeester van Delft, (get.) R. M. GALLAS. ui Gemeente Delft Openbare kennisgeving. Burgemeester en wethouders van Delft brengen ter openbare kennis, dat met ingang van 12 juli 1979, gedurende een termijn van veertien dagen, ter ge meentesecretarie, afdeling stadsontwikkeling openbare werken, Oude Delft 116 (kamer 6), ter inzage ligt een verzoek van de heer J. Palmen te Delft, Thorbeckestraat -22, om vergunning voor het vergro ten van de woning Thorbeckestraat 22 en de bouw van een buitenberging bij deze woning. Het bouwplan voldoet aan het ter plaatse vigerende uitbreidingsplan „Voordijkhoornsche Polder' en aan het ontwerp bestemmingsplan „Hof van Detft '79", hetwelk gedurende één maand ter visie heeft gelegen. Wij zijn voornemens de gevraagde vergunning te verlenen met toepassing van het bepaalde bij artikel 50, lid 8, van de Woningwet Een ieder is bevoegd om gedurende de termi|n van de tervisieligging schriftelijk bij burgemeester en wethou ders bezwaren tegen het ingediende bouwplan in te zenden. Dellt, 11 juli 1979 Burgemeester en wethouders van Delft. (getR M. Gallas. burgemeester. (get.) C. Kok lo. secretaris.

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 6