Nederlanders kopen op jongere leeftijd effecte Ziekenhuisraad stelt zich 'constructief' op bedrijfsleider chocolaterieën Welvaartsstaat? Bel 020-93 68 68 FAMILIEBERICHTEN Konsumenten Kontakt: aardgas 4 cent duurder 'Chinese pillen zijn gevaarlijk' EERSTE EFFECTEN JONGER VERKREGEN Belangstelling voor economisch nieuws wat toegenomen Afsluitkraan van flessegas kan lekken Over tarieven gezondheidszorg VRIJDAG 6 JUU 1979 TROUW/KWARTET kunnen van maandag tol en met vrijdag telefo nisch van 9 00-19 30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456 Op zondagavond is dit alleen mogeli|k van 18 00-20 00 uur Met verslagenheid vernamen wij het bericht van het overlijden van onze oud-directeur en onvergetelijke vriend Aat Douw Een uitzonderlijk mens is van ons heengegaan Collega's en overig personeel van de Chr. Mavo „Mariahoeve" te 's-Gravenhage Den Haag. 4 juli 1979 Ik roem in mijn God, ik juich in Zijn trouw de rots mijner ziel, waar 'k eeu wig op bouw. Ik zal Hem nog prijzen tn 't uur van mijn dood. dan rijst nog mijn loflied: „Zijn goedheid ia groot!'' Gezang 470 5 12 december 1893 5 juli 1979 Hierbij berichten wij u dat na een kort ziekbed van ons is heen gegaan onze geliefde en zorgza me vader en grootvader Willem Fredrik Christiaan Cramer weduwnaar van Annette de Boer. Oud-officier m.s.d. der 2e klasse. Oud-technisch empldyé Shell-Nederland. Schagen: M. W. S. Cramer C. M. Cramer-Keijzer Spoorlaan 2 1741 EN Schagen Willem F C. Cramer Tjarda U. Cramer De rouwdienst zal plaatsvinden op dinsdag 10 juli om 13.30 uur in de Hervormde Kerk op de Markt te Schagen. waarna de overledene ter aarde besteld zal worden op de algemene be graafplaats aan de Hoep aldaar Na afloop van de teraardebestelling is er gele genheid tot condoléance in het uitvaartcen trum aan de Menisweg Voor zover nodig is vervoer in Schagen geregeld Het leven op deez' aarde had ongekende waarde voor hem. die niet meer is. In Gods liefde nu geborgen wacht hij op de grote morgen der verrijzenis. Bedroefd, maar dankbaar voor wat hij in zijn leven voor ons geweest is, hebben wij afscheid moeten nemen van mijn onvergetelijke man. onze zorgzame vader en lieve opa Derk Meenks op de leeftijd van 64 jaar A. Meenks-Okkinga Rotterdam H. Meenks P. Meenks-Brouwer Capelle a/d IJssel: S. Nijman-Meenks F. J. Nijman Maarten Vlaardingen: B. Meenks E. Meenks-Top Rotterdam: M. J. Meenks Schaarsbergen: D. Meenks 3069 AT ROTTERDAM. 5 juli 1979 Veenmos 6 Liever geen bezoek aan huis Geen bloemen Gelegenheid tot condoleren zaterdagmiddag van 4.00-4.30 uur in de rouwkamer van huize „Laurens", Sinclair Lewisplaats 20 te Rot terdam. De begrafenis zal plaatshebben maandag 9 juli op de Ned. Herv. begraafplaats Oud-Kralin gen". Kralingswewg 334, na aankomst in de kapel om 14.30 uur. Na de begrafenis is er gelegenheid tot condole ren in de kapel op de begraafplaats. Heden bereikte het droevige bericht ons dat onze medewerker Derk Meenks kort voor zijn 65e verjaardag na lang ziek te zijn geweest is overleden. Wij verliezen in hem een toegewijde medewer ker en een fijne collega. Rotterdam, 5 juli 1979. Directie en medewerkers van Calpam International. Het Bestuur van de Stichting Christelijk On derwijs te 's-Gravenhage geeft met leedwezen kennis van het overlijden van de heer A. Douw oud-directeur van de Christ Mavoschool Mariahoeve. Wij gedenken in dankbaarheid de wijze waar op hij vele jaren met grote plichtsbetrachting de belangen van het christelijk onderwijs heeft behartigd. 's-Gravenhage. 4 juli 1979. Namens het bestuur. Wm C. de Kruyf. voorzitter J. F. Dienaar, secretaris. Johannes 3:16 Opgenomen in de hemelse heerlijkheid, als vrucht van het kruis van Jezus Christus op Golgotha, mijn lieve man. onze zorgzame va der en opa Fopke Fopma geboren op 28 juni 1896 A. Fopma-van der Heijden C. W. Otto-Fopma M. J W Otto Adnaan Anita en Dick Johan J. Fopma W. G. Fopma-Manten Fopke Eveline Annemieke Boskoop. 4 juli 1979 Rijneveld 33 Zaterdag is in het Rouwcentrum, Gouwestraat 18 te Boskoop, van 19.30 tot 20.30 uur gelegen heid tot condoléance-bezoek. De teraardebestelling is bepaald op maandag 9 juli om 15.00 uur en zal plaatshebben op de algemene begraafplaats aan de Roemer te Boskoop. De Here heeft uit onze familiekring weggeno men onze geliefde broeder en zwager Fopke Fopma op de leeftijd van 83 jaar. Psalm 23. Sommelsdijk: M. Fopma-van Zwieten Soest: R. Fopma-van Muiswinkel Amstelveen: S. Fopma J. Fopma-van der Heijden Bodegraven: G. M. van den Hoofdakker-Fopma Gouda. K. Olman-van der Heijden Gorinchem: M. van der Heijden T. C. van der Heijden-Kooijman Schiedam: J. van Sint-Maartensdijk J. van Sint-Maartensdijk -van der Heijden Bodegraven: P. van der Heijden R. van der Heijden-van Selm Boskoop. 4 juli 1979. Voor de vele blijken van medeleven en belangstelling aan ons betoond na het overlijden van mijn lieve vrouw en onze zorgzame moeder, groot- en over grootmoeder Roelofke Terpstra zeggen wij U allen hartelijk dank. J. Woudsma kinderen en kleinkinderen Dokkum, juli 1979 Rést en Utsjuch Voor de blijken van belangstelling ondervonden tij dens de ziekte en uw medeleven en deelneming die wij mochten ontvangen na het overlijden en bij de begrafenis van onze geliefde zuster, behuwdzuster en tante Maria Vink-van Hofwegen betuigen wij u onze oprechte dank. J. Risseeuw-van Hofwegen Familie Van Hofwegen Familie Vink Familie P. van de Wel Almkerk, juli 1979 Kerkstraat 24 Voor de overweldigende hoeveelheid reacties bij het zo tragisch overlijden van onze lieve vriendin, doch ter. zus. schoonzus en tante Emilie M. E. van Bijlevelt kunnen we alleen maar hoogst dankbaar zijn. De honderden brieven, telefoontjes en bezoeken maken het óns onmogelijk iedereen persoonlijk te bedan ken. Mogen we het daarom op deze wijze doen' Weest U ervan overtuigd dat U ons allen zeer hebt gesterkt. M. Huizinga K. C. van Bijlevelt Th. F. van Bijlevelt-van Dijk Amsterdam/Naarden Zie hier de kindren tot U komen. Gij zelf hebt hen genodigd. Heer. uw roepstem werd door ons vernomen: wij leggen ze in Uw armen neer. Wij zijn diep ontroerd door de zeer vele blijken van medeleven, welke wij mochten ontvangen na het plotseling overlijden van onze mniggeliefde dochter tjes, zusjes en kleindochtertjes Diana en Louise van Leerdam Voor deze belangstelling, die ons tot grote steun was zijn wij U oprecht dankbaar en daar het ons niet mogelijk is U allen persoonlijk daarvoor dank te zeggen, betuigen wij U langs deze weg onze welge meende dank. Tevens willen wij onze dank uitspreken voor de vele blijken van warm medeleven, voor alle hulp en steun en hartelijke genegenheid geboden tijdens ons ver blijf in het ziekenhuis en bij onze thuiskomst. Moge God in deze grote leegte onze begeleider zijn en ons de kracht geven om dit verlies te kunnen ver werken Anton en Loes van Leerdam van den Bogert Jan Familie Van Leerdam Familie Van den Bogert Naaldwijk, jub 1979 Kleine Woerdlaan 79 DEN HAAG (ANP) De aardgasprij- zen zullen boven de al vaststaande prijsverhoging per 1 januari 1980 met 2.3 cent per kubieke meter nog eens met bijna twee cent extra worden verhoogd. Dit concludeert het Kon sumenten Kontakt uit afspraken tus sen de Gasunie. Vegin (gasbedrijven) en het ministerie van economische zaken. De totale prijsverhoging voor de kleinverbruiker komt dan inclusief btw op vier cent als gevolg van de koppeling van de aardgasprijs aan die van zware stookolie. Dit betekent volgens Konsumenten Kontakt dat een gezin volgend jaar 140 gulden extra kwijt is. UTRECHT (ANP) - Het rijksinsti tuut voor geneesmiddelenonderzoek (RIGO) in Leiden vindt dat de zoge heten ..Chinese- of Hongkong-pillen" gevaarlijk zijn. Het instituut komt tot deze conclusie na een uitgebreid onderzoek naar deze uit Hongkong en Singapore afkomstige pillen, die in september illegaal op de Nederlandse geneesmiddelenmarkt kwamen. Ge durende het RIGO-onderzoek bleek ook het uit Taiwan afkomstige chiha- hiton (tegen reuma) tot de gevaarlij ke Chinese pillen te horen. Volgens een woordvoerder van het ministerie van Volksgezondheid zijn de Chinese pillen door het RIGO af gekeurd omdat er gevaarlijke stoffen in voorkomen. Zou zou chihahiton grotendeels bestaan uit een pijnstil lend en spierverslappend middel. De, medicijnen worden daarom niet als geneesmiddelen geregistreerd en mo gen dus niet verkocht worden. Het ministerie van Volksgezondheid waarschuwde al voor de afronding van het RIGO-onderzoek tegen de Chinese pillen. Die waarschuwing geldt volgens de woordvoerder nu ook het middel chihahiton. 1978/79 JONGER DAN25 JAAR 25 T/M 34 JAAR Van degenen die voor het eerst van hun leven aandelen of obligaties kochten, was eind 1978/begin'79 23 procent jonger dan 25 jaar. Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM - Nederlanders blijken op wat jongere leeftijd effecten te kopen dan zes j geleden. Toch is de gemiddelde leeftijd van effectenbezitters weinig veranderd. Wel is bekendheid van het publiek met aandelen en obligaties toegenomen terwijl er ook mei belangstelling is voor publikaties van ondernemingen, zoals jaarverslagen en kwartaalbe richten. Dit blijkt uit een enquête die het bureau Intomart heeft uitgevoerd voor de Vereniging voor de effecten handel. Evenals in 1973 waren eind 1978/begin'79 in 15 procent van de gezinnen effecten aanwezig. Met het bestaan van effecten was driekwart van de ondervraagde op de hoogte, horeca exploitatiemaatschappij Is een groot restaurantbedrijf op de luchthaven Schiphol. De H.E.M.S. exploiteert o.a. zelfbedieningsrestaurants, bedieningsrestaurants, bars, coffeeshops en chocolateriën, verdeeld over 23 verkooppunten. Voor haar chocolaterieën vraagt de H.E.M.S. een De H.E.M.S. exploiteert permanent 2 chocolaterieën op Schiphol, die deel uitmaken van het „Amsterdam Airport Shopping Centre". In deze winkels verkoopt de H.E.M.S. de bekendste chocolademerken, waarvan een groot gedeelte „Tax Free". De bedrijfsleider chocolaterieën is verantwoordelijk voor: de dagelijkse gang van zaken, d.w.z. geeft leiding aan een team van 11 verkoopsters, organiseert de werkzaamheden en de controle op de uitvoering daarvan; het te voeren beleid, dat gericht is op verkoopbevordering, assortiment samenstelling, voorraadbeheersing, e.d.; het budget van de afdeling, jaarlijks door de bedrijfsleider zelf op te stellen; rapportage aan de verkoopleider. De H.E.M.S. zoekt een medewerker van tenminste 25 jaar, met als opleidingsniveau b.v. Middelbare School voor de Detailhandel en een gedegen praktijkervaring bij voorkeur opgedaan in het grootwinkelbedrijf. De chocolaterieën funktioneren onafhankelijk van de restaurants, zodat specifieke horeca-kennis geen vereiste is. Wilt u uw brieven, met uitvoerige gegevens richten aan de H.E.M.S. b.v., Antwoordnummer 7691. 1110 WS Schiphol-Centrum. Een postzegel is niet nodig. Gemeente Westerbork De burgemeester van Wester bork maakt ingevolge het be paalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning bekend, dat ter gemeen te-secretarie. afdeling Alge mene Zaken, voor een ieder ter inzage is gelegd: I. het besluit van de raad der gemeente Westerbork van 14 juni 1979. nr. 5a., waarbij is verklaard dat voor de op bij genoemd besluit behorende en als zodanig gewaarmerkte kaart aangegeven gebie den een bestemmingsplan wordt voorbereid. Hierbij is tevens bepaald, dat het verboden is binnen deze gebieden zonder of in af wijking van een schrifte lijke vergunning van bur gemeester en wethouders (aanlegvergunning) be paalde werken. geen bouwwerken zijnde, of werkzaamheden uit te voeren, te doen of te laten uitvoeren, een en ander met uitzondering van nor male onderhoudswerk zaamheden. Deze gebie den betreffen de in de ge meente Westerbork gele gen natuurschoon en cul- tuurschoongebieden. II. het besluit van de raad der gemeente Westerbork van 14 juni 1979 nr. 5b. waarbij is verklaard, dat voor de op bij genoemd besluit behorende en als zodanig gewaarmerkte kaarten in rode kleur aan gegeven gebieden een be stemmingsplan wordt voorbereid. Deze gebieden betreften de percelen Oranjekanaal N.Z 51 te Orvelte. Middenraai te Nieuweroord. de Gagelmaat Westerbork. de Wester broeken te Elp en de Binnen weg te Westerbork. Westerbork. 8 juli 1979 De burgemeester voornoemd, L. T. Lieve. Burgemeester en wethouders der gemeente Ede maken be kend dat van de 4obliga tielening 1952. oorspronkelijk groot 2.000.000 bij de op 26 juni 1979 gehouden uitloting zijn aangewezen om op 15 september 1979 a pari te wor den afgelost de obligatienum mers: 31, 32, 76. 119, 129, 153, 177. 182, 278, 390, 484, 485,491, 599. 608, 652. 667, 704, 819, 897. 972. 1010, 1056, 1313. 1322. 1400. 1418. 1445. 1457, 1458. 1472. 1478, 1487. 1488. 1493, 1568. 1583, 1634, 1642. 1658. 1684. 1720, 1798. 1823. 1859. 1880. 1883, 1886. 1894 en 1998. JUWELEN. GOUO en ZILVER IN- EN VERKOOP H. W. DAMES Kruiaatraat 19 Tel. 023-320481 Haarlem (bij de Ridderstraat) Aan allen die bij ons afscheid van de Chr. Ma\ school „Het Griendtsveen", op welke wijze ook, hun belangstelling en waardering hebben getoond, HEEL HARTELIJK DANK. R. J. Wyrdeman E. Wyrdeman-Fokkens Hoogeveen, juli 1979. Als u om u been k>jKt krijgt u soms de indruk dal gebruikte spullen mets meer waard zijn Is dat zo9 Dan moet u loch eens in de Mini's ki|ken Wat daarin mei allemaal wordt aangeboden En mei succes verkocht' Probeer het ook eens met een Mini Goeie kans dat u slaagt' evenveel als zes jaar geleden. Na een toelichting gaf echter 21 (14 procent) te kennen bekend te zijn met de be grippen aandelen en obligaties ter wijl 5 (was 11) procent nog nooit van de woorden aandelen en obligaties had gehoord. In de laagste sociale klasse is men in de loop van de laat ste zes jaar beter op de hoogte gekomen. De iets grotere bekendheid is ook af te leiden uit een aantal andere uit komsten. Zo lezen effectenbezitters de beurspagina's in de kranten vaker dan ze dat in 1973 deden: 65 (was 60) procent doet dat tenminste een keer per week. menigeen vaker. begin "79 op wat jeugdiger leeft} voor de eerste keer effecten. Jonfc dan 35 jaar was 55(51) procent, out dan 50 jaar 14 (18) procent. Toch he} dit nauwelijks geleid tot een lagi leeftijd van de eigenaars van aani len of obligaties. Weliswaar komt cf der de 35-49 jarige gezinshoofden j 17 (was 13) procent effectenb voor, de gezinshoofden, jonger danfc jaar hebben in 8 (was 11) procent v„ de gevallen effecten. Geen verani ring was er onder de 50-64-jarigen (T procent) en een stijgend bezit oncf de 65-plussers (22 tegen 19 procent' Belangstelling Niet verwonderlijk is dat de belang stelling voor economisch nieuws bij niet-effectenbezitters kleiner is dan bij degenen die deze papieren wel in eigendom hebben, maar over de hele linie is toch 17 procent van de onder vraagde sterk geïnteresseerd in nieuws over economische ontwikke lingen. fusies of de gang van zaken in het bedrijfsleven. Matig geïnteresseerd daarin is 48 pro cent en niet geïnteresseerd 30 pro cent. De belangstelling voor financi- eel-economisch nieuws is het grootst in de leeftijdscategorie tot 50 jaar en bij personen die behoren tot de hoge re sociale klassen en bij hen die in forensengemeenten wonen. Vergeleken met de eerste enquête in 1973 kochten de mensen eind 1978/ Meer waard Een van de andere inkomsten is q de waarde van de effectenportefeuU groter is geworden. Een pakket dl bij verkoop minder dan 10.000 guld« waard is, is eigendom van 39 (was 5 procent van de effectenbezittej Meer dan 50.000 aan effecten hee 18 (6) procent. Overigens zijn er b trekkelijk veel mensen die op <i vraag naar de waarde van hun port feuille geen antwoord hebbt gegeven. Als belangrijkste reden waarom ru in effecten wordt belegd, wordt n< steeds het bezitten van te weinig ge genoemd (69 procent). Men weet n wel minder goed dan vijf jaar gelede hoe men zijn geld moet beleggen. 4 procent tegen 31 procent in 1973. Aa de risico's die zijn verbonden aa belegging in effecten wordt nu w( wat minder zwaar getild. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG In vijf merken flessegasapparatuur Electrolux, Matalu, Real Electro, Cramer en Rivièra kan een constructiefout zitten en wel in de gasregelkraan. Volgens Electrolux Nederland in Amsterdam is de oorzaak een te geringe nikkelbeschermlaag in gasregelkranen, die door een Duits bedrijf zijn geleverd. Hier door kan roestvorming ontstaan, waardoor gaslekkage het gevolg kan zijn. Volgens een woordvoerder van de ANWB betreft het gasregelkranen op flessegas voor zowel particulier (campinggas) als voor industrieel gebruik. Ofschoon een lekkende kraan bij alle genoemde merken kón voorkomen, heeft Electrolux zich bereid verklaard gratis alle merken gasregelkranen te contro leren en zo nodig te vervangen. Dat kost in principe dus geen geld. aldus de woordvoerder van de ANWB, die hieraan toevoegt van mening te zijn dat „Electrolux op een keurige wijze voor alle ande ren de kastanjes uit het vuur haalt. De gebruiker hoeft alleen maar de moeite te nemen bij de dealer langs te gaan". Van een onzer verslaggevers UTRECHT De Nationale Ziekenhuisraad (NZR) is bereid zich „constructief op te stellen ten aanzien van het wetsont werp over de tariefbepaling in de gezondheidszorg Wel blijf! de NZR echter bezwaar houden tegen de samenstelling en de bevoegdheden van het centraal orgaan dat die tarieven moet bepalen. De Ziekenhuisraad vindt dat in het huidige wetsont werp de minister een veel te dikke vinger in de pap heeft bij dit orgaan, het COTG, zo heeft de NZR in een brief aan de vaste Kamercommissie voor volksgezondheid laten weten. De NZR wil zich verzetten tegen het streven van de overheid naar meer invloed op de hoofdlijnen van het beleid ten aanzien van de volksge zondheid, maar het mag niet zover gaan dat van doelmatige inspraak van de betrokken maatschappelijke organisaties geen sprake meer is. al dus de Ziekenhuisraad. „De samen stelling van het centraal orgaan, zoals door de minister voorgesteld, werkt dat echter wel in de hand Daarom moet het wetsontwerp zo worden veranderd, dat het COTG meer beleidsruimte krijgt en de mi nister minder." Het huidige wetsontwerp houdt in dat de minister op ieder moment hel COTG op de vingers kan tikken door middel van „aanwijzingen" op het gebied van verpleegprijzen, salaris sen en het algemeen volksgezond heidsbeleid. De NZR meent dat die aanwijzigingen slechts een globaa karakter mogen hebben en dat de minister bovendien eerst advies moei vragen aan het COTG. alvorens met wijzigingen te komen. Ministeriële aanwijzingen die een inbreuk in be staande CAO's van gezondheidszorg personeel betekenen, blijft de NZR zonder meer van de hand wijzen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 8