Ronselen ergert De Bruyne Liechtenstein niet in EC-toernooi Weer finale Evert- Navratilova Walker geschorst Van Vliet wint in chaos Ex-coureur en ex-tv commentator moet wennen aan wielerwereld Woodhead: wereldrecord Te veel vragen rond aanmelding Hans Erkelens naar SC Cambuur Verrassing van Fins elftal d DONDERDAG 5 JULI 1979 TROUW/KWARTET PRS13 H15 door Johan Woldendorp DEAUVILLE Naar zijn zeggen neeit Ered de Bruyne tot nu toe één levensgrote misstap in zijn leven gemaakt. Dat was eind 1977, toen hij gedwongen werd om afscheid te nemen als wielercommentator bij de Belgische televisie en een aanbod van de zakenman Claes accepteerde om Lomme Driessens op te volgen als ploegleider. De perspectieven oogden zonnig. Rond het driemanschap Freddy Maertens-Mlchel Pollentier- Marc de Meyer was een heuze topgroep geformeerd. Maar al gauw bleek, dat een handjevol los zand een eenheid was in vergelijking met het gezelschap, dat De Bruyne onder zijn hoede kreeg. Met oud-coureur Jos Huysmans ach ter het stuur van de ploegleidersauto, was het team afgedaald naar het ni veau van een tweede rangsgroep. Sprintkoning Freddy Maertens ver dween, lichamelijk ongeveer total loss gefietst, door de zijdeur en de door het plegen van fraude (in de Ronde van Frankrijk 1978) besmette Michel Pollentier vluchtte naar een stal, waar hij de rol speelt van een oog, die tevens koning is. is om elke dag wedstrijden te rijden. De Bruyne: „Driessens liet Freddy zoveel mogelijk fietsen, zodat die al snel één doel voor ogen had: geld verdienen, anders niets. Ieder criteri um, dat zoveel duizend gulden ople verde, wilde hij er bij pakken. Ik heb tegen hem gezegd, dat het niet het onmiddellijke bezit is, dat iemand fortuin verschaft, voor Freddy kwam die waarschuwing echter te laat." Fred de Bruyne, vijftien jaar lang wielrenner en evenlang tv-reporter, kwam in een wereld terecht, die hij moest kennen, maar die hem niette min overdonderde. Een milieu, dat hij kwalificeert als: „Je hebt er veel relaties, maar weinig vrienden." In een sfeer van oprechtheid is De Bruy ne nu bezig om een frisse, jonge ploeg (met de onbekende Nederlanders Jo Maas en Jack Verbrugge, gisteren EDÏNBURG Bill Walker, assistant-manager van het Meadowbank Stadion' van Edinburgh, is geschorst als lid van de Schotse Amateur Atletiek Bond (SAAA). Het besluit werd genomen omdat volgens een onderzoek van de SAAA Walker betrokken zou zijn geweest bij de betaling van 40 atleten die vorig jaar augustus hebben deelgenomen aan de Highland Games in Edinburgh. Aan deze deelnemers zou een bedrag van 12.000 pond sterling, meer dan 50.000 gulden, zijn uitgekeerd. Eerder had de politie in deze zaak al een onderzoek ingesteld. De politie kwam tot de conclusie dat er geen reden was om Walker gerechtelijk te vervolgen. Daarop hebben de SAAA en het bestuur van de Britse amateuratletiekbond een eigen onderzoek ingesteld. Hangende een nader onderzoek is Walker geschorst. „Wij betreuren het zeer dat we Bill Walker dit moeten aandoen", aldus Jim Morton, de tweede secretaris van de SAAA, „maar het was ongemogelijk de kwestie, van het Meadow Stadion verder te bespreken in het bestuur zolang Walker daarvan deel uitmaakte." Walker, die de schorsing als „onbetamelijk" aanmerkte, heeft de zaak in handen van zijn advocaat gegeven. „Eerlijk gezegd", draait Fred de Bruyne de film terug, „zag ik wel wat in de aanbieding van Claes ik was allerlei zaken een beetje beu door de interne problemen, die ik bij de tele-, visie kreeg (de ongediplomeerde De Bruyne werd ingeruild voor een daar toe opgeleid journalist - red.). Toen dan ook dat bod kwam, had ik in wezen maar te smullen in een drie sterren restaurant. Zodra ik evenwel vierde in de door Leo van Vliet ge- Midden in het peloton richt etappewinnaar Leo van Vliet zich juichend op tijdens de k me af: wonnen étappe) gestalte te geven, chaotische aankomst in Deauville. in de keuken kwam, vroeg ik i wat is dat voor soep? Alles zag er aangebrand en vuil uit. Door idealis me aan te wenden heb ik nog gepro beerd om er iets van te maken. Maar ik raakte voortdurend in botsing met mijn baas en de renners, terwijl de renners ook onderling ruzie maakten er zat geen kop en geen staart in de ploeg." Tijdens de eerste serieuze kennisma king met de erfenis van Lomme Driessens, het trainingskamp in fe bruari vorig jaar, werd het al duide lijk, dat de liefdesverklaring geen eeuwig karakter zou dragen. Het do- pingschandaal rond Pollentier in de Tour, waarvan De Bruyne naar ver luidt niets af wist, deed voor hem de deur dicht. „In dat trainingskamp wist ik inderdaad al, dat ik het bij die ploeg niet lang vol zou houden. Het liefst was ik direct weer opgestapt, maar ik werd tegen gehouden door mijn vrouw. Die vond, dat je eens in je leven iets moet beleven, dat je niet wilt beleven." De evolutie, die De Bruyne voor stond, slaagde niet. Zo probeerde hij vergeefs Maertens er van te overtuigen, dat het hoogst ongezond 1. Leo van Vliet (Ned-Post) 161,5 km. in 4.05.51, 2. Christian Levasseur (Fra-De Muer) z.t.,,3. Christi an Porier (Fra-Oulmard) zit., 4. SJaak Verbrugge (Ned-Post) 4.06.20, 5. Willy Telrlinck (Bol-Le Lan- gue) 4.06.52, 6. Jean-Louls Oauthler (Fra-De Muer) 4.06.53, 7. Ludo Donadello (Ita-Berretti) 4.07.22, 8. Johan van de Velde (Ned-Post) 4.07.23. 9. Jean Chassang (Fra-Ouimard) z.t., 10. André Chamel' (Fra-Guimard) z.t., 11. Balbuena (Spa-Gcmlani) 4.07.31, 12. Garcia (Spa-San Emeterio) z.t., 13. Vlllardebo (8pa-Lelanque) 4.08.02, 14. Hinault (Fra-Guimard) 4.10.03, 15. Rudl Pevenage (Bcl- Jossart) z.t., 16. Jacobs (Bel-Jossart) z.t., 17. Sher- wen (OBr-Gemlani) z.t., 18. Pescheux (Fra-Eve- raert) z.t., 19. Magrini (Ita-Bolfava)z.t., 20. Bemau- deau (Fra-Guimard) z.t., 21. Vaonverschelde (Fra- EveraerO z.t., 22. Kelly (Icr-Lauwers) Z.t., 23. Viejo (Spa-San Emeterio) z.t., 24. Beuscherie (Fra-Oeml- anl) z.t.. 25. Lelay (Fra-Gemlani) z.t., 29. Zoete melk (Ned-Dangulllaume) z.t., 33. Lubberdlng (Ned-Post) z.t.. 35. Kuiper (Ned-De Muer) z.t., 43. Knetemann (Ned-Post) z.t,, 53. Sutter (Zwi-Post) Z.t., 55. Wellens (Bei-Post) z.t., 70. Pronk (Ned- „Wat ik voor mij zie is een droom beeld, wat mij ergert is het ronselen. Er is bijvoorbeeld een regel, dat je voor 1 oktober geen renners mag con tracteren. Maar wie vandaag de dag coureurs wil aanwerven, is te laat. Want wat gebeurt er? De jongens tekenen burgerlijke contracten, die op 1 oktober worden omgezet in ver bintenissen naar de zin van de UCI, de internationale wielerfederatie." „Ik kan je vertellen, wat Jo Maas in de Dauphiné Libéré is overkomen", vervolgt De Bruyne zijn kruistocht tegen de zedeloosheid in de wieler sport. „Jo staat na een loodzware en verschrikkelijk koude dag nog na te trillen van alle emoties (hij was bij voorbeeld gevallen en had zijn horlo- Fred de Bruyne: voor soep"? „Wat is dit Algemeen klassement: 1. Bernard Hinault (Fra- Gulmard) 28.52.21 2. Joop Zoetemelk (Ned-Dan gulllaume) op 24 sec. 3. Hennle Kuiper (Ned-De Muer) op 43 4. Sven-Ake Nllsson (Zwe-Dangulllau- me) op 1.46 5. Joaqulm Agostlnho (Por-Huysmans) op 2.22 6. Uil Sutter (Zwi-Post) op 2.40 7. Oery Verlinden (Bel-Jossart) op 4.28 8. Jean-Rene Ber- naudeau (Fra-Guimard) op 4.29 9. Giambattlsta Baronchelll (Ita-Pezzl) op 5.04 10. Andre Dlerickx (Bel-Jossart) op.6.39 11. Vlllemiane (Fra-Guimard) op 6.51 12. Martinez (Fra-Everaert) op 7.20 13. Battaglln (Ita-Boltava) op 7.25 14. Schepers (Bel- Debruyne) op 8.03 15. Hezard (Fra-De Muer) op 9.02 16. Maas (Ned-De Bruyne) op 9.08 17. Criqule- llon (Bel-Lelangue) op 9.57 18. De Muynck (Bel- Fen-ettl) op 10.35 19. Seznec (Fra-Danguillaume) op 10.39 20. Pozzi (Ita-Ferrettl) op 10.41 21. Pollen tier (Bel-Lauwers) op 10.45 22. Van de Velde (Ned- Post) op 12.18 23. Wellens (Bei-Post) op 12.51 24 Bittlnger (Fra-Huysmans) op 13.06 25. Galdos (Spa-Lelangue) op 13.18 27 Lubberdlng (Ned- Post) op 13.50 38. Pronk (Ned-Post) op 25.25 55. Verbrugge (Ned-De Bruyne) op 30.33 66. Van Vliet (Ned-Post) op 37.07 67. Knetemann (Ned-Post) op 37.22 80. Den Hertog (Ned-Jossart) op 44.54 84. Raas (Ned-Post) op 46.11 123. Mutter (Zwi-Post) op 1.07.22 128 en laatste. Tesnlère (Fra-Gemlani) op 1.28,15. Dagploegenklassement: 1. De Muer (Levasseur, Gauthter, Zoetemelk, Priou) 16.32.50 2. Post (Van Vliet, Van de Velde. Lubberdlng, Knetemann) 16.33.20 3. Gulmard 16.34.52 4. Lelangue 16.35.00 5. Everaert 16.36.00. Algemeen ploegenklassement: 1. Gulmard 115.55.01 2. Post 116.01.07 3. De Muer 116.01.14 4. Huysmans 116.06.57 5. Jossart 116.13.17. DUSSELDORP Op 10 juli zal in Zürich de eerste loting plaatsvinden voor de Europese bekertoernooien van het sei zoen 1979/80. West-Duitsland en Engeland zijn met ieder zeven ploegen daarbij het sterkst vertegenwoordigd. Van de 34 bij de UEFA aangesloten bonden is Liechtenstein van de wedstrijdenreeks uitgesloten. De UEFA accepteerde de aan melding van bekerwinnaar Balzer niet. De voetbalbond van Liechtenstein zal de UEFA eerst eens moeten Informeren over hoeveel clubs Liechtenstein beschikt, ln welke toestand de stadions zich bevinden, etc. In het toernooi van de landskampioe- land - AJax FC Twente Feyenoord, PSV; Nrd. nen (33 deelnemers) en in het toernooi Van onze verslaggever van de coureurs die onder Post hun werk doen, was vertegenwoordigd bij een eerste ontsnapping na zo'n veer tig kilometer. Sleurend aan de kop van het peloton brachten zij na ruim vljtien kilojneter weer een hereniging tot stand. DEAUVILLE Leo van Vliet heelt op de eerste knechten dag in de Ronde van Frank rijk uitstekend geprofiteerd van de hem geboden kansen. Hij won tijdens een chaoti sche aankomst in de mondai ne badplaats Deauville de sprint van een driemanskop groep die op het veel te kleine plaatselijke circuit verzeild was geraakt tussen het pelo ton. De plaatselijke omloop was 1600 meter lang en het bleek een misrekening dat er( Met name de ploeggenoten van de een regelmatige aankomst te OeryVerlindep (en ex-kopman Kort daarop vertrok Van Vliet met nog twaalf anderen waarbij Sjaak Verbrugge die in de ploeg van Fred Debruyne figureert als neo-profje en de best geklasseerde renner van de groep, Van de Velde. Omdat er uit het peloton geen reactie kwam groeide de voorsprong gestaag tot ruim zes mi nuten toen er ruim negentig kilome ter waren weggefietst, baarna pas volgde er wat actie in de hoofdmacht. vieren viel. Maar voor Van Vliet, de sterkste sprinter van het eerste trio, bleek dat toch geen bezwaar. Van Vliet maakte deel uit van de dertien renners die na zo'n zestig kilo meter er tussenuit knepen. Daarvoor had hij met zijn ploeggenoten al wat werk moeten verzetten, want geen Dietrich Thurau) deden nogal wat kopwerk omdat zij niet vertegen woordigd waren ln de kopgroep. Vandaar dat de voorsprong langzaam terugliep, maar op dertig kilometer van het einde stopte het grote werk in de hoofdmacht weer en dus bleef de kopgroep buiten schot. Daarin had den Christian Poirier en Leo van Vliet zich na de beklimming van de Cöte de Frémy (4e cat) afgescheiden in een korte maar dolle afdaling. Het duo werkte bepaald niet eendrachtig sa men, Van Vliet vreesde een overval van Poirier die op zijn beurt vond dat de betere sprinter Van Vliet zich maar eens wat moest afbeulen. Zo kon het gebeuren dat kort voor het einde Christian Levavaseur die in de Ronde van Spanje lang de leiding heeft gehad, zich bij het duo kon voegen. Maar de coup van Sjaak Ver brugge luktie niet, hij bleef op twee honderd meter achter de koplopers steken, de beslissing diende te vallen op het circuit van Deauville waar de eerste groepen alle vrijheid hadden tot bij het aangaan van de eindsprint het peloton verscheen. Levavaseur zette de eindsprint in, Léo van Vliet counterde goed terwijl Poirier op moest geven. In de mêlée van de aankomst richtte Van Vliet zich uiteindelijk temidden van het peloton der kanslozen als eerste op. Als betrof het de laatste hit van de Heikrekels droeg hij vervolgens zijn zege op aan de zieke pianist en wieler fan Tony Eljk, alsof die andere wieler fan Van Agt ook niet een opbeurende overwinning op zijn ziekebed kon ge bruiken. der bekerwinnaars (34 deelnemers) moeten eerste kwalificatiewedstrij den worden gespeeld, omdat er meer dan 32 ploegen zijn. Wales heeft zich - traditiegetrouw alleen aangemeld voor het toernooi om de Europa Cup II (bekerwinnaars). Vier clubs wonnen in het seizoen 1978/79 de fel begeerde „doublé": AJax, het Zwitserse Servette, FC Dundalk uit Ierland en Red Boys Differdlngen uit Luxemburg. Vier clubs slaagden erin de nationale titel te prolongeren: Austria Wenen (Oos tenrijk), AEK Athene (Griekenland), Real Madrid (Spanje) en Linfield Bel fast (Noord-Ierland). Stavanger, Skeld Oslo; Oostenrijk - Austria We nen - Waclcer Innsbruck - Wiener 8K, Rapid Wenen; O. Duitsland Dynamo Berlijn - Maagden burg - Dyn. Dresden, C.Z. Jena; Polen - Ruch Arka Odynla Wldiew Lotto, 8tal Mlelcc; Portugal - Porto Boavista Porto - Benflca, Sporting Lla; Roemenie - Arges Pttest! - Steaua Boek. - Din. Boekarest, Unl. Craiova; Schotland - Celtic - OL Rangers - Dundee Un„ Aberdeen; Sovjet-unie - Din Tlflls - Dtn Moskou - Din, Kiev. SehaehtJ. Don; Spanje - Real Madrid - Barcelona. Valencia - O yon. At). Madrid, Real San 8eb.; Taj. alowaklje - Dukla Praag Lok. Koslce - Banlk Ostrava. ZbroJ. Brunn, Bohemians; Turkije - Trabzonaport - F<- nerbahce - Oalntasoray; Wales - gcen - Wrexham - geen; W. Duitsland - Hamburger 8V - Fort. DOs- seld. - Mönch. Oladb.. Bayem M.. Elntr. Frank!., Stuttgart, Kaiserslautem; IJsland - Valur Reyk- jav. - Akranes - Kcflavlk, Zweden - Oesters Vaek- Joe - OOteborg - Malmö FF, Kalmar FF; Zwitser land - Servette - Young Boys B. - Zürich Oroshop- UEFA Cup): Albanië - Partiz. Tirana - Vlaznlo Shkoda - geen; België - Bevcren Waas - Beerschot - Anderlecht, Stand. Luik; Bulgarije - Levsky Sofia - Stara Zggora - CSKA Sofia, LOK Sofia; Cyprus - Omonla Nlkosia - Apoel Nlkosla - Altk. Larnnca; Denemarken - Vejle BK - B 1903 Kopcnh. - Esb- jerg BK, Aarhuus; Engeland - Notts. Forest, Liver pool - Arsenal - W.B. Albion, Everton, Leeds Un., Ipswich TFinland - Helsinki - Relpas Lahtl - Pall. Kuoplo; Frankrijk - Straatsburg Nantes - St. Etlenne. Monaco; Orlekenlond - AEK Athene - Panonlos Athene - Olym. Piraeus, Arts Salonikl; Hongarije - UJpest Dosza - Vasaa Oyoer Fcrenc- varos, Dlosg Miskolc; Ierland - Dundalk - Water- ford Bohem. Dublin; Italië AC Milaan - Juven- tus - Perugia, Inter Milaan, AC Turijn, Napels; Joegoslavië - Hajduk Split - Ryekn - Dinamo Zagreb, Rode Ster; Luxemburg - Red Boys Dlf, Arts Bonneweg - Progr. Nloderc; Malta - Hlb. La Valctta - Sllcma Wanderers - FC Valetta; Neder- ge verloren), toen er ineens twee ploegleiders voor zijn neus versche nen. Of hij diezelfde avond even een contract kon tekenen. Jo heeft ge woon gezegd, dat hij mij zijn vertrou wen had geschonken, maar dit voor val typeert het wielerwereldje wel. De Tour de France is natuurlijk het ergst, van alles. Dit is hier de beurs. Hier worden de transacties gesloten." Die werkwijze maakt volgens De Bruyne vele wielerstallen kapot, al hoewel er ook meedogenloze zaken mensen zijn, die gniffelen^ hebben becijferd, dat zelfs negatieve reclame de omzetcijfers omhoog jaagt. „Ik werk graag op basis van vertrouwen", zegt de Vlaamse „sportbestuurder". „Ik vind het spijtig, dat dat zo weinig gebeurt. Het is ook jammer, dat die gier voortdurend boven het renners volk blijft rondzweven. Er zijn zelfs ploegleiders, die niet weten of zij vol gend jaar nog een equipe hebben, maar toch vrolijk onderhandelingen met renners aanknopen en hen con tracten laten tekenen. Mochten er meer sportdirecteuren zijn, die de zaak ter harte gaat, dan zijn wellicht meer grotere firma's in de wielersport geïnteresseerd. Persoonlijk onder handel ik het liefst met Nederlandse coureurs. Die zijn zakelijker dan de onze. Dat geldt ook voor mijn Neder landse sponsor. Rond de ploeg is een werkcomité geformeerd, waarin alle belanghebbenden zitting hebben. Bij mijn vorige baas hadden ze daar nog nooit van gehoord. Hoe kun je dan goed werken?" De Bruyne heeft, zoals gezegd, weinig vrienden onder zijn collega's. De meeste ploegleiders hebben de Vla ming ook niet nodig. Zijn ploeg is te bescheiden om voorkeursstemmen te verwerven, wanneer het om combine- vorming gaat. Peter Post is een goede kennis van hem, iemand als Cyrille Guimard (de man achter gele truidra ger Bernard Hinault) daarentegen niet. De Bruyne: „Ook als ik renner zou zijn, zou ik, denk ik, niet tegen zo'n opgeblazen kikker kunnen. Die druktedoener, die Guimard, doet als of er maar één ploeg in de Tour rijdt." SAN JVAN Cynthia Woodhead heeft in San Juan tijdens de Panameri- kaanse Spelen het wereldrecord op de 200 meter vrije slag dames scherper gesteld. De 15-jarige Amerikaanse zegevierde in 1 minuut 58,43 seconde. Ze was sedert 22 augustus van vorig Jaar houdster van het record met 1.58,53. De studente uit Riverside was in de finale van de 200 meter vrije slag bijna 2.5 seconde sneller dan haar landgenote Kim Lineham die het zilver won. De derde plaats was voor Gail Amundrud. Van onze sportredactie LONDEN Wimbledon krijgt vrijdagmiddag een her haling van de finale van vorig jaar in het damesenkelspel voorgeschoteld. Chris (inmid dels) Lloyd-Evert ontmoet op nieuw de statenloze ex-Tsje» chische Martina Navratilova. Vorig jaar won Navratilova de titel; gezien het vertoonde spel van dit jaar kunnen de goklustige Britten hun centen dit jaar beter op Chris Lloyd zetten. Zij versloeg gisteren met 6-3 en 6-2 Evonne Cawley Goolagong terwijl Navratilo va met 7-5 en 6-1 van Tracey Austin won. Wimbledon is altijd het toernooi van de mooie verhalen. Wat dat be treft was de halve-finaleronde bij de dames goed bedeeld. Wie er ook in de eindstrijd kwam, het publiek kon ver zekerd zijn van een smeuïg verhaal. Chris Evert bij voorbeeld mag een beetje Engels idool worden genoemd sinds zij zich bond aan de Engelse speler John Lloyd. Simpel verhaaltje eigenlijk. Nee, dan Martina Navratilova die da gelijks haar moeder op de tribune weet. Eindelijk weer even herenigd na het overhaaste afscheid enkele jaren geleden uit Tsjechoslowakiie. Ook al valt het wat tegen dat moeder en dochter geen tranentrekkers in hun huis hebben en hun gedachten over de hereniging binnenskamers hielden. Evonne Cawley mocht de Britten vooral aanspreken omdat zij inmiddels een dochter heeft waarmee je al gauw de titel „de tennissende huismoeder" verovert. Dat werkt al tijd vertederend. En ten slotte was er nummer vier natuurlijk: Tracey Austin, de benja min van het gezelschap. Zestien jaar pas, maar wel reeds op eigen kracht terechtgekomen in het korps der mil jonairs. Maar ze hééft nog paarde- staartjes en dat werkt extra vertede rend op een publiek dat als nergens anders voortdurend gefixeerd lijkt op de mens achter de tennisster. Wat Tracey betreft, viel het al snel tegen gisteren. Martina Navratilova heeft een klap in haar racket waar de Amerikaanse teenager nog niet aan toe is. Dat valt vooral te merken als ze serveert. Haar service mist vol doende snelheid om de tegenstander aan de eerste problemen te helpen. buurt van de baseline ophielden in afwachting van missers van de ande re kant van het net. Chris Lloyd- Tracey Austin: te weinig kracht voor Navratilova. Dat Martina Navratilova desondanks in de eerste set in moeilijkheden kwam lag dan ook voornamelijk aan haar eigen fouten. Gebrek aan accu ratesse en enkele wilde slagen zorg den ervoor dat Tracey Austin terug kon komen op 4-5 na een 3-1 achter stand in games. Maar Navratilova trok de zaken daarna zeer snel recht Niet met oogstrelend tennis, dat viel gisteren in de halve finales bij de dames niet te beleven. Maar wel met gedegen werk dat punten oplevert. Toch bleek na afloop uit de woorden van Navratilova dat ze ook tijdens de partij nog angst had gehad voor de Amerikaanse speelster. „Ik was blij dat de wedstrijd in twee sets beslist was. Ik denk dat een derde set voor mij erg moeilijk was geworden. Maar vandaag was Tracey Austin in een erg slechte vorm. Volgens mij heeft ze gewoon slecht gespeeld." In de tweede halve finale op Wimble- dons centre court viel zo mogelijk nog minder goed tennis te genieten dan in de eerste. Lloyd en Cawley leverden een ronduit teleurstellende prestatie. Het ontbrak ruim een uur lang aan iedere vorm van amuse ment. Fouten leverden punten op ter wijl de dames zich het liefst in de Evert had haar topvorm lang niet nodig om Evonne Cawley terug te wijzen. In de eerste set kwam ze heel makkelijk aan de nodige punten. In de tweede set was het al niet anders en het beste moment kwam dan ook toen ze haar tweede matchpoint ver zilverde met een drop-shot. Niet al leen de beste manoeuvre van de hele partij maar tegelijk ook de veeg die er een einde aan maakte. Maar de ontevredenheid bij het pu bliek viel niet terug te vinden bij Chris Lloyd. „Ik denk inderdaad dat sinds ik in Europa ben. de laatste paar weken, ik steeds beter ga spelen. Vorig jaar in de finale tegen Navrati lova dacht ik steeds dat ik wel zou gaan winnen. Daarom verloor ik toen ook. Dit jaar ben ik mentaal anders ingesteld. Ik weet dat ik haar kan ver slaan maar zij weet ook dat zij kan winnen. Het zal een spannende finale gaan worden." Met daarbij dan de hoop dat ondanks die spanning er toch wat beter zal worden gespeeld dan in de halve eindstrijd van gis teren. Betty Stöve kwam gisteren ook nog in actie. Samen met Wendy Tumbull diende zij een plaats in de halve fina les van het dames dubbelspel te ver overen tegen de Britse Sue Barker en de Amerikaanse Ann Kiyomura. Dat leverde zowaar nog problemen op voor ervaren dubbel-speelsters als Stöve en Turnbull. Want nadat de eerste set moeiteloos met 6-3 was gewonnen, kwamen Barker en Kiyo mura in de tweede sterk terug. Met 6- 1 werden Stöve en Turnbull erop ge wezen dat ze nu ook weer niet flui tend naar de halve finales konden rennen. De zaken werden dan ook in de beslissende set weer recht gezet toen Barker en Kiyomura op hun beurt tegen 6-1 verlies opliepen. HEREN DUBBELSPEL: halve finale: Fleming/ McEnroe (VSj-McMlllan/Hewitt (ZAlri 6-3. 7-6. 6-1, Oottlrled/Ramlrez (VS'MexFSodri/Wlllclnion (VS) 6-4, 2-6, 7-5. 3-6, 6-3. DAMES ENKELSPEL: halve finale: Chrla Lloyd- Evert (VSFEvonne Cawley-Ooolagong (Aus) 6-3. 6- 2, Martina Navratilova (8tatenloos)-Trtcy Austin (VS) 7-5. 6-1. DAMES DUBBELSPEL: kwartfinale Stöve/ Turnbull (Ned/Aus)-Bnrker'Klyomura lEngVS) 6- 3, 1-8, 6-1. Durr/Wade (Fr/Engi-Kruger/FromholU (ZAtr'AÜB) 6-4, 6-2 GEMENGD DUBBELSPEL: Derde ronde Sher beck'Stratton (VSz-DamlanfUrroz (Uru/Chi) 6-4 7- 5, D Lloyd/Charles(Eng)-J Lloyd'Ca-.ah (Eng/VSl 6-2. 6-3. Newcombe/Cowley lAus)-Testerman/King (ZAfri 6-4, 6-3. MarkVTomanova (Aus/TsJI-Casc Stuart (VS) MarksTomanova winnen w.n.o.. War- wlckTJagelsen (AusVSi-Tlriac/Ruilcl (Roem) 7-6, 4-6, 6-2 LEEUWARDEN Cambuur roert zich driftig op de transfermarkt. Na de aankoop van Oekie Hoekema con tracteerde de Friese eerste divisie vereniging de 21-Jarige Hans Erke lens voor een Jaar. Erkelens was het afgelopen seizoen werkzaam bij het Rotterdamse Sparta, waar hij slechts incidenteel in de hoofdmacht optrad. De linkerspits is van origine afkom stig van PSV en kwam ln die periode enkele malen uit voor het Nederlands UEFA-elftal. Trainer Frans de Munck heeft een eenjarig contract getekend, dat hem bindt aan een voetbalschool in Dor drecht. De oud-doelverdediger van het Nederlands elftal, die o.m. als trainer bij Vitesse actief is geweest, wordt technisch leider van deze school. Het contract is met terugwer kende kracht per 1 juli ingegaan. Ook de betaalde jeugdselectie van DS'79 zal onder Frans de Munck trai nen. Het C-elftal is daarmee losge koppeld van de technische leiding bij DS'79, waar men nog steeds op zoek is naar een trainer, die de in onderling overleg vertrokken Jan Rab moet op volgen. HELSINKI Het wil maar niet vlot ten met het Russische voetbalelftal. In een wedstrijd voor groep zes van het toernooi om het Europees kampi oenschap, kwamen de Russen giste ren in Helsinki tegen Finland niet verder dan een teleurstellend gelijk spel: 1-1. Daardoor staan de Finnen er ln deze groep nu verrassend het beste voor, terwijl er in totaal nog maar drie wedstrijden gespeeld be hoeven te worden. Voor vijftiendui zend toeschouwers namen de Russen na 28 minuten de leiding door een doelpunt van Khapsalts, maar tien minütén na de hervatting zorgde Atik Asmail voor de Finse gelijkmaker. 8tand in groep zes: Finland 4 2 1 1 5 7-10 Griekenland 5 2 1 2 5 12- 7 Rusland 4 12 14 5-5 Hongarije 5 1 2 2 4 6-8 BRIDGE Twee zware nederlagen (legen Noorwegen 20/-2 en tegen Polen 20-0) heelt het Italië ROME Met ingang van 1980 zijn buitenlandse voetballers weer welkom in Italië. Dit heeft Artemio Franchi. die behalve voorzitter van de Europese voet balunie, ook voorzitter is van de Italiaanse bond, verklaard te genover het Milanese dagblad Corriere della Sera Volgens Franchi zal in november een re glementswijziging worden aan vaard, waardoor het de Italiaan se eerstedivisieclubs mogelijk wordt één buitenlandse speler op te stellen. Sinds 1965 was de Italiaanse voetbalmarkt geslo ten voor buitenlanders. Vele clubs zouden die toestand liever gehandhaafd zien, maar zullen moeten toegeven vanwege EEG- bepallngen op het gebied van de arbeidsverhoudingen

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 15