Tour, beurs voor makelaars Bij dames verloopt alles volgens plan Atleten op stage Overeenstemming over huisvesting Kaderwet specifiek welzijn voltooid Niet de renner bepaalt waar hij restant van seizoen fietst TOUR IN CIJFERS VANDAAG Derde plaats Vollebregts Geen verrassingen in kwartfinales Opslag voor Tour-renners Mobiele woonunits in Lake Placid Lauw ontvangst van sportbonden Handballers nog zonder trainer Tweede plaats waterpolodames «<1 DINSDAG 3 JULI 1979 SPORT TROUW/KWARTET 13 door Johan Woldendorp ANGERS Zo gauw het geld een rol in de sport gaat spelen, verschijnen vaak ondefinieerbare, met een vlotte babbel en een indrukwekkend voorkomen uitgeruste baasjes op het toneel om uit die handel een lekker slaatje te slaan. Dat zijn de zogenaamde makelaars, die contracten afsluiten voor sportmensen die hun zakelijke besognes wat al te gemakke lijk in de handen van dit soort types spelen. De omvang van het leger „incassobureaus" groeit naarmate de geldcirculatie in een tak van sport groter wordt. Het vak van zelfstandig opererend wedstrijdmakelaar is historisch ge groeid. In de tijd, dat er uitsluitend pure amateurs op de deelnemerslijs ten stonden, was er voor hen natuur lijk geen droog brood te verdienen. Maar hoe langer hoe meer er in tal van wedstrijden bankbiljetten over de tafel worden geschoven, presen teerden zij zich bij bij voorbeeld wiel renners onder het mom veel wedstrij den met veel startgelden en premies te kunnen „versieren". De makelaars ondervinden in hun activiteiten nau welijks weerstand. Veel te laat besef ten de diverse sportbonden, dat het geld in een niet-commercieel kringe tje (voor zo ver mogelijk) dient te rouleren. Het siert de Koninklijke Ne derlandse Wielrenunie, dat zij een aantal jaren geleden al overging tot het geven van een licentie aan een coördinator, die namens de SBB (Stichting Belangenbehartiging Be roepswielersport) contracten voor cri teria afsluit. Eerst belastten Jan van Stee en Jan Janssen zich met dat werk, nu gebeurt dat tot volle tevre denheid van de renners en KNWU Vijfde etappe: 1. Raas (Ned-Post), de 145,5 kilome ter in 3 uur, 38 minuten, 2, Esclassan (Fra-De Muer), 3. Kelly (Ier-Lauwers), 4. Demeyer (Bel- Huysmans), 5. Hlnault (Fra-Oulmard). 6. Van Cal- ster (Bel-De Bruyne). 7. Taekaert (Bel-De Bruyne). 8. Pevenage (Bel-Jossart), 9. Thurau (WDI-Jos- sart), 10. Jacobs (Bel-Jossart), 11. Bonnet (Fra- Huysmans), 12. Pescheux (Fra-Everaert), 13. Cri- qulelon (Bel-Lelangue), 14. Van de Velde (Ned- Post), 15. Van Vliet (Ned-Post). 16. Sherwen (OB- Geminiani), 17. Mantovani (Ita-Bollava), 18. Vllle- mlane (Fra-Quimard), 10. Telrllnck (Bel-Lelan gue), 20. Friou (Fra-DanguiUaume), 45. Kuiper (Ned>-De Muer), 54. Maas (Ned-De Bruyne), 60. Zoetemelk (Ned-DangulUaume), 66. Wellens (Bel- Post), 67. Lubberdlng (Ned-Post). 68. Knetemann (Ned-Post). 75. Mutter (Zwt-Post), 86, Sutter (Zwi- Post), 88. Den Hertog (Ned-Jossart), 105. Pronk (Ned-Post), 128. Verbrugge (Ned-De Bruyne) op 1.00. Algemeen Klassement: 1. Hlnault 18 uur, 18 minu ten en 14 seconden, 2. Zoetemelk op 12 seconden, 3 Kuiper op 31 seconden. 4. Agostinho (Por-Huys- mans) op 1,24. 5. Ntlsson (Zwe-Dangulllaume) op 1.34, 6. Sutter op 2,28,7. Verlinden (Bel-Jossart) op 4,16, 8. Bemaudeau (Fra-Oulmard) op 4,17, 9. Baronohelll (Ita-Pezzl) op 4,52, 10. Dierickx (Bel- Jossart) op 6,27, 11. Vlllemlane op 6,39, 12, Marti nez (Fra-Everaert) op 7,08, 13. Battaglln (Ita-Bol- fava) op 7,13.14. Schepers (Bel-De Bruyne) op 7,56, 15. Maas op 8,56,16. Hezard (Fra-De Muer) op 9,02, 17. Crlquiellon op 9,45, 18. De Muynek (Bel-Ferret- tl) op 10,23, 19. Pozzi (Ita-Ferretti) op 10,29, 20. Pollentier (Bei-Lauwere) op 10.33. 22. Wellens op 12,39, 26. Lubberdlng op 13,38, 28. Van der Velde op 14,46, 37. Pronk op 24,29, 61. Verbrugge op 34,04, 68. Knetemann op 37,10, 73. Van Vliet op 41,07, 83. Den Hertog op 44,42, 88. Raas op 45,49, 122. Mutter op 1.04,26. Frans van Looy (Bel-Lelangue) ging niet van start. Ploegenklassement vijfde rit: 1. Ploeg Jossart 14 uur en 32 minuten 62 punten). 2. Ploeg Everaert (86). 3. Ploeg De Bruyne (92), 4. Ploeg Post (96). 5. Ploeg Oemlnianl en ploeg Oulmard (99) Alge meen ploegenklassement: 1. ploeg Oulmard 73 uur, 43 minuten en 5 seconden, 2. ploeg Huysmans op 6,36, 3. ploeg Post op 7,38, 4. ploeg Danqulllau- me op 8,15, 5. ploeg Jossart op 12,57. Puntenklassement: 1. Hlnault 54 punten. 2. Zoete melk 35, 3. Raas 26, 4. Baronchelll 25, 5. Battaglln 24. 6. Bittinger 23. Berklassement: 1. Martinez 65 punten. 2. Hlnault 62, 3. Battaglln 53,4. Pollentier 38. 5. Nils son 37, 6. Zoetemelk 36, 7. Kuiper 32. ST.BRIEUCl (S&Yffiniac .Moncontour ^Saint-Vran jXlMauron Paimpont Guer [XlBaici-de-Bretagne KIEL De gebroeders Vollebregt zijn in de eindrangschikking voor het wereldkampioenschap in de Flying Dutchman-klasse in Kiel als derde geëindigd. De wereldtitel ging naar het Franse duo Bouet-Poiry, dat 42,7 punten behaalde. Het puntentotaal van de Vollebregts was 65,1. In de zevende en laatste race behaalde Erik en Sjoerd Vollebregt de zevende plaats en in de zesde raoe ging het iets beter: derde. Beide wedstrijden werden gewonnen door de Spanjaar den Abascai en Noquer, die in het totaalklassement als tweede ein digden. De wereldtitel in de Tornado-klasse ging naar de Engelse olympisch kam pioen Reg White en zijn landgenoot Stephen Olie. De Nederlanders Bob Hoogenboom en Gerard Loos eindig den in de algemene rangschikking ais 32ste. BRIDGE In de tweede ronde van het toernooi om het Europees kampioenschap heeft Neder land opnieuw een overwinning behaald. Honga rije werd met 14-6 verslagen Nederland neemt door dit resultaat een gedeelde tweede plaats In met 31 punten. Hetzelfde aancal staat ook op naam van Noorwegen en Ierland. Frankrijk met 38 punten (met wie de SBB overigens zeer nau we banden heeft) door Peter Bont huis, het hoofd sportzaken van het Ahoy'-complex in Rotterdam. Het is duidelijk, dat Bonthuis en zijn voor gangers de lofwaardige antipolen zijn van het eerder genoemde gezelschap. Het probleem is, dat de bonafide bondsmakelaars te laat tot leven zijn verwekt om hun minder betrouwbare collega's uit te roeien. Bovendien heeft die laatste groep zich vaak op slinkse wijze bij allerlei hoogstaande betrokkenen „ingekocht". In vergelij king met andere takken van sport is de Ronde van Frankrijk geen „vet pot". De winnaar van de gele trui mag allesbehalve mopperen (de eindprijs is, exclusief alle behaalde premies. 50.000 gulden), maar nummer tien heeft drieënhalve week zitten zwoe gen voor 1400 gulden. Bovendien mag de ploeg, die veel werk voor de kop man heeft verzet, royaal meesnoepen van de koek. Al met al levert de Tour jan Raas steekt de handen in de lucht. Hij wint de vijfde etappe voor onder meer Hinault en een bedrag op, waarvoor Tom Okker f?c„ioc.co„ niet eens het vliegtuig naar Londen ^sciassan. (Wimbledon) neemt. Het geld moet na het commerciële, clowneske spektakelstuk worden ver diend. Daarom is dit evenement een beurs voor wedstrijdmakelaars. Om dat er ploegleiders zijn, die niet schromen om het spel mee te spelen, ontstaan er tal van onverkwikkelijke situaties. Niet de renner, maar ie mand anders bepaalt waar hij in het restant van juli en augustus gaat rijden. De kopmannen van dat peloton ma kelaars heten Roger Piel en Daniel Dousset. Het Franse tweetal heeft vrijwel alle toprenners onder con tract staan (lees: in zijn greep), zodat de heren ongeveer slapend rijk wor den. Stel, dat een zogeheten vedette in een criterium tienduizend gulden aan startgeld incasseert, dan worden Piel en Dousset er 1000 gulden wijzer van. Tien procent is namelijk de gangbare provisienorm. Tot vorig jaar deden zij hun „werk" in betrek kelijke anonimiteit. Hun dubieuze handelwijze kwam aan het licht, toen ploegleider Cyrille Guimard aankon digde, dat hij als intermediair zou optreden voor de ééndagskoersen, die zijn oogappel Bernard Hinault van plan was te rijden. Dat was een klap in het gezicht van het duo Piel-Dous- set. Immers het met het span bevrien de kops wedstrijdorganisatoren kon moeilijk om de Tourwinnaar heen. Deze zomer is er een nieuwe affaire ontstaan, waarin de Nederlandse prijsjagers Joop Zoetemelk en Hen- nie Kuiper (respectievelijk 12 en 31 seconden achter Hinault) een onge wilde hoofdrol spelen. Beide coureurs zijn kopmannen in Franse dienst en worden zodoende geacht hun criteri umverplichtingen vooral in Frankrijk naar de lucratieve kermiskoersen na de Tour. Kuiper en Zoetemelk staan nu voor het dilemma, dat zij liever in Neder land en België rijden, terwijl de ploeg en de directeur-sportief er meer bij gebaat zijn om hun kopstukken in Frankrijk aan het werk te krijgen. In theorie zijn de betrekkelijke eenlin gen Kuiper en Zoetemelk kansloos tegen de commerciële veldheren van hun ploeg. Toch zijn beiden niet van plan om zich zo maar gewonnen te geven. Zo zegt Hennie Kuiper: „Ik weet al, dat ik straks veel wedstrijden in Nederland ga rijden. In Frankrijk kan ik aanzienlijk meer verdienen, maar het hotsen en knotsen van Bre- tagne naar de Alpen is uitermate ver moeiend. Die prijs vind ik veel te na te komen. Zoals eerder betoogd, hoog. Kijk, als ik met wielrennen zijn de aanvoerders verplicht hun knechten te honoreren voor de geda ne arbeid. Behalve in het meedelen in prijzen en premies gebeurt dat ook door hen op het sleeptouw te nemen stop, zal ik minder geld verdienen dan ik nu doe. Maar je bent toch niet per se gelukkig als je veel geld hebt? Ik zit liever 's avonds met mijn vrouw en zoontje thuis na eerst een wed- strijd in Domburg te hebben gereden, dan dat ik in Frankrijk met die enor me verplaatsingen wordt geconfron teerd. Ik herinner me nog de eerste Ronde van Italië, waaraan ik heb meegedaan. Ik hield er honderdtach tig gulden aan over, die ik bovendien pas na een jaar kreeg uitgekeerd. Dat vond ik in die tijd niet erg: ik kon er gratis eten en slapen. Ik wil er maar mee zeggen: je hebt als beroepsren ner een goed leven, wanneer je je In hart en nieren amateur voelt." Joop Zoetemelk gooit het op de twee strijd tussen hem en Hinault, die ln Frankrijk kunstmatig in stand wordt gehouden. „Ik ben met Bonthuls be zig om de contracten voor de criteria te tekenen. Het staat in ieder geval vast, dat ik tien wedstrijden in Neder land rijd. Daar kom ik ook het liefst aan de start, doch ik zit met het gegeven, dat ik deel uit maak van een Franse firma. Ik probeer het altijd op een fifty-fifty-basis te gooien. Ik kan moeilijk zeggen: ik trek me er niets van aan en ga lekker in Nederland fietsen, omdat de Franse organisato ren de rest van de ploeg niet pakken als ik op het appel ontbreek. Uitein delijk helpen die jongens je het hele jaar." WIMBLEDON De strijd in de kwartfinales van het da mesenkelspel op Wimbledon is verlopen zonder verrassin gen. De halve finales werden bereikt door Chris Evert. Evonne Goolagong, Martina Navratilova en Tracy Austin. Hiermee is na een week tennis alles volgens plan verlopen. In de halve eindstrijd ont moet Evert Goolagong en komt Austin uit tegen titel verdedigster Navratilova. De meeste aandacht in de kwartfina les ging uit naar de partij tussen de 16-jarige Tracy Austin uit de Verenig de Staten en haar 35-jarige landgeno te Billy Jean King. Het was de eerste maal dat beide speelsters elkaar trof fen. Saillant detail: Austin was drie jaar oud. toen King in 1966 voor de eerste maal de titel in het enkelspel op Wimbledon veroverde. In totaal won King deze titel zesmaal. Billy Jean King heeft haar sporen in het damestennis derhalve al verdiend. In 1973 schreef zij historie door te win nen van haar mannelijke collega Bob Riggs. Tevens was King voor een HILVERSUM De NOS venorg' vtnnldda; een rechtsstreelcse televisieuitzending van het kwartfinale-duel tussen Tom Okker cn Björn Borg. De uitzending is te zien op Nederland 1 en begint om 15.09 uur. groot deel verantwoordelijk voor de oprichting van de dames tennis-asso- ciatie, waarvan Betty 8töve een tijd lang voorzitster is geweest. Na de Wimbledon-titel in 1975 trok King zich terug uit het toptennis. Dit jaar voelde zij zich echter weer fit genoeg en schreef op het laatste moment in voor Wimbledon. Haar inschrijving werd geaccepteerd en tot ieders ver bazing haalde zij de kwartfinales. Tracy Austin, die dit jaar voor de derde maal present is op Wimbledon, versloeg King in een spannende strijd met 6-4, 6-7 en 6-2. In de laatste set leek King voor een verrassing te gaan zorgen. Austin kwam met 0-2 achter, maar trok de zaken op tijd nog recht: 6-2. Titelverdedigster Martina Navratilo va bereikte de halve eindstrijd niet zonder problemen. De 22-jarige in Tsjechoslowakije geboren Navratilo va, die momenteel gehuisvest is in de Verenigde 3taten, verloor de eerste set met 2-6 in slechts twintig minu ten. De linkshandige Fromholtz, die in de kwartfinales kwam door een overwinning op Betty 8töve, begon de tweede set opnieuw erg sterk. Na- Damesenkelspel, kwartiinales: Martina Navratilo va (VS)-Dlanne Fromholtz (Aus) 2-6, 6-3. 8-0. Evon ne Goolagong (Aus)-Virglnla Wade (OB) 6-4. 6-0; Chris Evert (VB)-Wendy Tumbull (Aus) 6-3, 6-4; Tracy Austin (VS)-BlUy Jean King (VS) 6-4. 6-7. 6- Billy Jean King is teleurgesteld na haar verlies tegen Tracy Austin. vratilova kon haar eerste opslag niet houden en Fromholtz leek op een tweede setzege af te gaan. Dit stond de als nummer één geplaatste Navra tilova niet toe. Haar service werd sterker en er werden geen onnodige fouten meer gemaakt. Via 3-1 sleepte Navratilova de tweede set met 6-3 naar haar toe. In de laatste set liet zij geen twijfel bestaan, over wie de sterkste was. De 23-jarige Fromholtz werd kansloos weggespeeld met 6-0. FLEURANCE - Als het leven het afgelopen jaar meer dan vijf procent duurder is geworden, zijn de Tour de France-renners er op achteruit gegaan. Het prij zenschema omvat dit jaar 1.320.120 Franse franken, zo'n 620.000 gulden. Totaal zijn er 92.575 franken meer te verdelen, hoewel daarbij de opmerking past dat daarvan 30.000 franken beschikbaar zijn voor alleen de Franse renners in aparte klasse menten. Voor de buitenlanders is er dus zo'n 30.000 gulden meer te verdienen waarvan altijd nog een derde naar de Franse belas ting gaat en de Tourorganisatic nog zo'n 10.000 gulden terugpakt aan boetes, dan is het duidelijk dat de 150 renners dit jaar niet gekomen zijn voor het geld, maar alleen om naam te maken om straks in de criteriums via hoge startgelden aan een fors salaris te komen. De toekomstige Tourwinnaar krijgt volgens traditie van de afgelopen drie jaren een aparte- ment aan de Franse kust ter waarde van 50.000 gulden. Num mer twee in het eindklassement ontvangt 30.000 gulden. De groe ne trui van het puntenklasse ment levert in Parijs 17.500 gul den op, de trui met de rode bol letjes van de bergkoning 4.000 gulden. De beste jonge renner (witte trui, vorig jaar Lubber- ding) verdient 2500 gulden. Voor de sterkste ploeg is er in Parijs een prijs van 9.000 gul den. De winnaar van de etappe wordt beloond met 2500 gulden. Verder zijn er nog tientallen primies bij tussensprints, op bergpassen en geldprijzen voor de beminnelijkste en strijdlus- tigste renner en de beste knecht. SAN JUAN Het conflict tussen de organisatie van de Olympische winterspelen in Lake Placid (13 tot cn met 23 februari 1980) en een aantal nationale Olympische comités over de woongelegenheid in het Olympische dorp is bijgelegd. In San Juan verklaarden de organisato ren na overleg met het IOC en vertegenwoordigers van de 117 nationale comités zich bereid het Olympische dorp uit te breiden met ongeveer 100 mobiele woonunits, waarin 500 tot 600 deelnemers gehuisvest kunnen worden. Het Amerikaanse draaiboek voorzag aanvankelijk, dat de ongeveer 2000 deelnemers met vieren op één kamer zouden worden onderge bracht in een nieuw gebouw, dat na de winterspelen dienst zal doen als jeugdgevangenis. Protesten uit de gehele wereld hebben nu bereikt dat de maximale bezetting per kamer twee personen bedraagt. Lord Killanin is als president van het IOC na beëindiging van zijn zittingstermijn, na de Olympische Spelen in 1980 in Moskou, niet meer herkiesbaar. „Mijn termijn is verstreken. Ik zal niet aan de verkiezin gen van 1980 meedoen. Onder geen enkele omstandigheid." Killanin was in 1972 tijdens de Olympische Spelen van München tot president gekozen. Hij volgde daarmee Avery Brundage op. De Spanjaard Juan Antonio Samaranch heeft zijn kandidatuur aange boden voor de post. Hij is de voormalige vice-president van het IOC en is thans ambassadeur voor Spanje in Moskou. Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM De op stapel staande kaderwet specifiek welzijn moet vooral een decentraliserende werking krijgen. Dat is een juist uitgangspunt, want het buurtwerk, de behoef te aan een dienstencentrum voor bejaarden en het bouwen van een sporthal zijn voorzieningen, die zich niet door het abstract ogende Binnenhof laten regisseren. De opzet van de wet is dan ook om die taken over te hevelen naar de provincies en de gemeenten. De voorbereidingen op de kaderwet zijn al meer dan een jaar gaande, maar de sportwereld heeft tot op he den slechts lauw op het papleren pro ject gereageerd. De kans, dat deze „welzijnssector" zich door die opstel ling in een moeilijke positie manoeu vreert, is dan ook niet uitgesloten. Het wetsontwerp beoogt overigens meer dan decentralisatie alleen. Het is tevens de bedoeling om de diverse welzijnsvoorzieningen zo nauw moge lijk op elkaar af te stemmen. De Tweede Kamer en de harmonisatie- raad welzijn hebben de bewindvoer ders van het ministerie van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk zelfs zo ver gekregen, dat de touwtjes nog strakker worden aangetrokken. De genoemde instanties doelen daar bij op de voorbereiding en de vast stelling van het vierjarenplan door de gemeenten, de provincies en het rijk. De decentralisatiemachine is reeds in werking gezet. Op 19 april installeer de minister Gardeniers van CRM in het Brabantse Beek en Donk de eer ste plaatselijke projectgroep. Dezer dagen volgen of volgden Purmerend, Odoorn, Bellingwedde, Heerenveen, Gouda, Arnhem, Noord- en Zuid-Be veland, Almelo, Breukelen en het oostelijk mijngebied. De projectgroe pen worden bemand door represen tanten op het terrein van de welzijns zorg, de educatie en de recreatie. Eer der sloot CRM met Rotterdam al een overeenkomst voor een breed experi ment. Om diverse redenen is het voor de sportwereld zaak om alert op deze ontwikkelingen te reageren. Op de prioriteitenlijst, zoals die in de Staatscourant werd gepubliceerd, neemt de sportieve recreatie achter het vormings- en ontwikkelingswerk voor volwassenen, het opbouw- en actiewerk, het club- en buurthuis werk, de amateuristische kunstbeoe fening en de volkscultuur een grijze middenmootpositie in. De sportbon den en -verenigingen moeten daar naast optornen tegen een korps, vaak ten onrechte als concurrenten ge brandmerkte professionele welzijns werkers, die doorgaans uitstekend de weg naar de subsidiekraan weten te vinden. Het bestuur van bij voor beeld een dorpsclub is gauw geschil derd: de gemoedelijkheid en de socia le contacten zijn vaak belangrijker dan de blik op de politiek. Met andere woorden, een jaarvergadering ken merkt zich door de gezelligheid, die ook excursies van plaatselijke afde lingen van plattelandsvrouwen eigen is. De bestuurscolleges dreigen door de onwetendheid van allerlei maat schappelijke gedragingen op het ter rein van de sport (bij voorbeeld de kaderwet specifiek welzijn) de boot te missen. Dat is niet het enige probleem voor de sport. Veel taken in dat milieu worden landelijk geregeld. Elke zich respecterende sportbond heeft zich weliswaar vertakt in provinciale of regionale afdelingen, maar het pro fessionele werk wordt vaak opge knapt door administrateurs. Meer dan welke sector uit het welzijnspak- ket bestaat de sport bij de gratie van vrijwilligers. Een toe te juichen situa tie overigens. Het is daarentegen triest, dat in het kamp van de zogehe ten koepels (de Nederlandse Sportfe deratie, de Nederlandse Katholieke sportfederatie) pas sinds kort de roep om kadercursussen wordt gehoord. De NSF heeft als „voorloper" zijn leden met een verklarende folder over de kaderwet verblijd, de NK8 wijdde er onlangs een congres aan. Daarmee is de koek nog niet opgesne den. KNVB-voorzltter Wlro Meule- man constateerde kort geleden in eèn vergadering van de voetbalbond, dat het vrijwillige kader vergrijst door gebrek aan belangstelling bij jonge ren. Ook dat gegeven plaatst de sport op een achterstand. De enige „winst" lijkt gereserveerd voor de provinciale „Hulzen van de sport". Weliswaar functioneren de administratieve cen tra van een aantal bonden verre van optimaal doordat met name de grote sportorganisaties zich nogal eigenzin nig opstellen, maar in die gebouwen is wel het kader aanwezig, dat moei teloos kan inspelen op de toepassing van de toekomstige wet. DEN HAAG Het Nederlandse handbalverbond heeft besloten de Pool Bienec niet aan te stellen als trainer van de Nederlandse heren- ploeg. Bienec zou Guus Kantelberg hebben moeten opvolgen. Volgens het NHV heeft Bienec te weinig erva ring met herenploegen tot nu toe had hij slechts damesteams onder zijn hoede en is zijn talenkennis te gering. Ook zou hij onvoldoende per soonlijkheid getoond hebben. Het NHV probeert nu in Nederland een geschikte trainer te vinden. Als die pogingen mislukken gaat men alsnog in het buitenland zoeken. MERCID De Nederlandse dames- waterpoloploeg Is in het toernooi om het eerste wereldkampioenschap in het Amerikaanse Mercid ais tweede geëindigd. Na de twee overwinningen op Australië en Nieuw Zeeland, werd de derde wedstrijd met 6-6 gelijk ge speeld tegen de Verenigde Staten. De vierde en laatste ontmoeting tegen Canada werd verrassend met 3-7 ver loren. waardoor de titel ging naar de ploeg van de Verenigde 8taten. Chris Evert en Evonne Goolagong kwamen in de halve finales zonder al te veel inspanningen.De Amerikaan se Chris Evert bewees opnieuw haar superioriteit door de Australische Wendy Turnbull met 6-3 en 6-4 terug te wijzen. Evonne Goolagong. de Wimbledon-winnares van 1971 had het niet veel moeilijker. De Australi sche versloeg Virginia Wade, de Egel- se favoriete, met 6-4 en 6-0. Damesdubbel, tweede ronde: Jausovcc, Ruzlci (Joe-Roe>-Loule, Loule (VS) 7-5. 6-2: Derde ronde: Jausovec, Ruziet (Joc-Roe)-Dune. Jevans (OB) 6-2. 6-1. Herendubbel, tweede ronde: Case, Masters (Ausi- Mltton, Schneider (Z-Af) 6-7, 4-6, 7-5, 7-5, 8-6. Flemmtng, McEnroe (VS)-Moore, Tanner (Z-AI- VS) 7-5, 7-6, 6-3, Gonzalez. Kriek (VS-Z-Af>-Gulllk- son, Gulllkson iV8) 6-3, 7-6, 4-6. 6-4; Kronk, Let cher (Aus)-AuslLutZ, Smith (V8) 6-1, 3-6. 7-6. 7-6. Dlbley, Drewltt(Aua)-8avlano. Scanion (V8i 6-2,7- 6, 6-7. 6-2, Carmlchael. Teacher (Aus-VSi-Cox. Lloyd (OB) 7-6, 6-3. 3-6. 6-3 Derde ronde Fleming. McEnroe (VS)-Winitsky. Ycaza (VS-Ecu) 6-3, 6-2, 6-4. 8adrl. Wilkinson <V8|- Davldson, Ncwcombe (Aus) 7-6. 7-5, 6-3, Kronk. Letcher (Ausi-Drysdale, Taylor (Z-Af-OB) 6-2. 8-2 Oemengd dubbelspel, eerste ronde Smith. Chalo- ner (GB-N Zlt-Colllngs. Oregory (Aus) 7-5, 7-5; Sherbeck. 8tratton (V8)-Lewts. Burton (OB) 7-6.4- DEN HAAG Twee groepen Nederlandse atleten volgen deze week een trainingsstage in een hooggelegen gebied. Een groepje midden- en lange afstandslopers bestaande uit Joost Borm, Klaas Lok, Arno Körmeling, Gerard Tebroke, Rudi Verriet en Carla Beurske s verblijft voor bijna drie weken in Sankt Moritz. Voor Körmeling en Tebroke is het een voorbereiding op de atletiekwedstrijden van de Spartakiade in Moskou. Harry Schulting en Evert Hoving doen morgen mee aan internationale wedstrijden in Milaan. De deelname van hoogspringer Ruud Wielart staat nog niet vast. De Haarlemmer ondervindt nog altijd veel last van een blessure. Evert Hoving loopt samen met Kor Louws aanstaande zaterdag weer in Sienna. Schulting vertrekt na de wedstrijden in Milaan met Hugo Pont, Koen Gijsbers en Hans Koeleman naar het Franse Font Romeu. De vier atleten zullen hier drie weken verblijven. Op zomerreces

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 13