Groningen behoudt minimale kans Willem II houdt spanning er in Rohda: doe! bereikt Evert wint slopende finale J op Telstar brengt ploeg van trainer Theo Verlangen weer enigszins in de race om promotie *8 seldorp: >r in enging IQ edelstenen versierde beker de eerste maal in de 44- chiedenis van de Duitse nd naar Düsseldorp. In de rijd sinds 1935 won Fortuna p min of meer gelukkig van 2-23 sc, waardoor een tweede n'« IS\ &!N) Fortuna SC mist winst en plaats in eredivisie Fons van Gurchom helpt ploeg uit Raalte aan zondagamateurtitel Weer staat toptijden atleten in de weg Crickettitel voor West-Indië Betty Stöve zegeviert in damesdubbelspel 25 JUNI 1979 SPORT TROUW/KWARTET 9 W do< irst onzer verslaggevers FC Groningen het gelijke spel van .SC tegen Willem II .°(jd een kleine kans op ■lei naar de eredivisie. J ingse ploeg won de IS itwedstrijd tegen Tel- 1-3, waardoor woens- je laatste wedstrijd- de nacompetitie van alles mogelijk deangen, de trainer van FC iatiis zich er echter terdege va it dat de kansen van zijn ploeg niet groter zijn dan een middel maat suikerkorreltje. FC Groningen ontmoet woensdag in het Ooster park-stadion in de laatste wedstrijd Fortuna SC en dit duel moet in winst worden omgezet. En wanneer Willem II dan de thuisontmoeting tegen Tel star winnend afsluit, is alle moeite van FC Groningen voor niets ge weest. Theo Verlangen: „Onze kans is inderdaad minimaal, maar zolang er nog niets belist is, blijven we hopen. Wij moesten vandaag met twee doel punten verschil van Telstar winnen en dat is ons gelukt. De uitslag had groter kunnen zijn, maar we moeten ook niet vergeten dat Telstar wat kansjes gehad heeft. Woensdag tegen Fortuna moeten we alles of niets spe len, met alle aandacht op de aanval. Voor Fortuna SC is het natuurlijk een enorme tegenvaller geweest dat giste ren voor 20.000 toeschouwers de pro motie is verspeeld. Misschien werkt dat door. Alles blijft echter afhanke lijk van het duel van Willem II tegen Telstar. Wint Willem II, dan zijn wij kansloos, ongeacht het resultaat van ons tegen Fortuna." Realistische woorden van Verlangen, die zich, zoals het een goed optimist betaamt, met beide handen aan de iets gegroeide strohalm vastklampt. In dit kader past ook de wijziging in de opstelling van de Groningers in het duel tegen Telstar. Verlangen posteerde gisteren de jonge Henk Veldmate op de plaats van vrije ver dediger. Op deze positie speelt nor maal Karei Hiddink, maar die was de laatste wedstrijden constant op zoek naar zijn vorm en zelfvertrouwen. Een keus van Verlangen, die zonder gevolgen bleef, want Veldmate vol deed aan de verwachtingen van de Groningse oefenmeester. Verlangen: „Het blijft natuurlijk een gok, want Velmate is pas 22 jaar. We moeten echter ook naar de toekomst kijken, of we nu promoveren of niet. Volgend seizoen moeten we ons versterken met een centrumspits en ook voor de achterhoede moet aanvulling komen. Als het aantrekken van die centrum spits nu te veel geld gaat kosten, moet de verdediger uit eigen midde len naar voren komen. Kijk, en dat kan dan Veldmate worden. Hij heeft de eigenschappen van een vrije ver dediger en ik heb wel vertrouwen ln hem." FC Groningen kreeg de overwinning op het sportpark Schoonenberg van Telstar zeker niet cadeau. Daarvoor kende het duel teveel achtergronden. De Groningse ploeg ontwikkelde zich al snel als het meest aanvallend, want er moest met minstens twee doelpun ten verschil worden gewonnen. Al na ruim tien minuten lukte het Leen Swanenburg om Groningen aan de leiding te helpen en niets leek een grote voorsprong meer in de weg te staan. Telstar legde zich hier echter niet bij neer. Trainer Martin van Via- nen wilde het publiek (3000) in de laatste wedstrijd geen afgang van Telstar voorschotelen. De ploeg uit Velsen kon echter niet voorkomen dat FC Groningen na rust de voor sprong door opnieuw Swanenburg uitbouwde. Telstar kwam echter te rug door Stam, maar toen ledereen dacht dat de Velsenaren gelijkkwa- men, maakte de zwak leidende scheidsrechter Jan Keizer aan alle illusies een eind. Hij kende FC Gro ningen een dubieuze strafschop toe. die Leen Swanenburg benutte en waardoor de bus naar Groningen met een vleugje hoop op promotie naar huis kon afreizen. Telstar-FC Groningen 1-3 (0-1) U Swanenburg 0- 1, 61. Swanenburg 0-2. 65. Stam 1-2. 71. Swanen burg (strafschop) 1-3. Scheidsrechter Keizer Toe schouwers 3000. (Ne< Star f) 75 Pri irp-aanvoerder deont de Duitse beker. ref dt geflankeerd door di'i-Daniel (1), Fariz en tenmaker Seel. 1 1 !R Fortuna Düsseldorp nnaar 1979 in West-Duits- «zérden. Hertha BSC verloor ing met 1-0. Vier minuten %de van de tweede verlen- de Seel de winnende tref- ren 55.000 toeschouwers. a< ing ien I C( 30.7 ing 'SE "ie jpr f C Groningen 1-3 .C-Willem II 1-1 C 5 3 1 1 7 7-4 5 2 2 1 6 6-5 rr Dgen 5 2 1 2 5 6-6 l 5 1 0 4 2 5-9 'lllem li-Telstar. FC Oronlngen-For- de 5e eurvoetbal iche pla da 1-1 2 1 1 0 3 4-1 2 1 1 0 3 2-1 2 0 0 2 0 0-4 door Mlke Mulder SITTARD Alles wat voetbal te bieden heeft, lieten Fortuna Sittardia Combinatie en Willem II gisteravond zien tijdens de nacompetitlewedstrijd, die de Limburgers een plaats in de eredivisie zou moeten opleveren. Spektakel, spanning, zenu wen, goed voetbal en rommelige situaties. Dit alles opgesierd door twee doelpunten. Het enige dat ontbrak was de winnaar, Fortuna SC, waardoor de beslissing van de nacompetitie, evenals in de normale competitie, pas op de laatste speeldag zal vallen. IJrPJg tussen beide ploegen, die "Jd ig was vastgesteld aan de aa* n de voetbalfans voorbij CU ïzor e" izend Fortuna-supporters de 116e mituut de kostbare Go<wolfgang Seel, die uit een ,s?eke hoek de beslissing met il teweeg bracht. KERS Nl^insbruck, Raba Eto Gyoer, ,d. en Genève zijn in hun land volgens Oostenrijk, Hon- lië en Zwitserland) even- aar van de bekerstrijd ge let meest verrassend was rfacker, dat de zojuist beëln- ipetitle in Oostenrijk met de i naar de tweede divisie vri rde-i I n van David Nish en Way- 1K s hebben de Los Angeles 1 onder meer Rinus Michels Cruijff zaterdagavond een aag bezorgd. Tulsa Rough- 1de bij de rust al met deze iom de d-Toronto Blizzard 2-1. Rochester Ch l»nd Timbers 2-1, Fort Lauderdale n n pa Bay Rowdies 2-1, Memphis Ro- r on Drillers 4-2, Minnesota Klcks- a0 2^|t Tulsa Roughnecks-Los Ange- lapf -0. San José Earthquakes-Chicago tyen Ongemerkt was Willem n ln de un derdog-positie beland. Rond Fortuna SC ontstond een sfeertje van een club, die het eredivisieschap maar voor het oprapen had. Niets bleek minder waar en de Limburgers kon den zelfs nog tevreden zijn met het zwaar bevochten 1-1 gelijke spel. „Mijn telefoon is evenals die van de spelers weinig gegaan deze week en dat is wel pleziering", concludeerde Willem II-trainer Henk de Jonge na afloop. „Groningen heeft nu ook nog een kleine kans en zal het Fortuna woensdag dus nog lastig kunnen ma ken. Zonder geforceerd te doen en onszelf te overschatten moeten we toch de eredivisie kunnen bereiken." Joop Castenmiller, de trainer van FSC, was het daar duidelijk niet mee eens. „Iedere club zou nog steeds met ons willen ruilen", was zijn mening na het voor hem toch wel teleurstellende resultaat. „Natuurlijk is het een te leurstelling, maar we hadden van te voren als besproken, dat dit zou kun nen gebeuren. Voor de spelers hoeft het nu ook weer niet zo'n grote ver rassing te zijn." En Castenmiller verder: „Het was dc bedoeling, dat wij de hele wedstrijd in de aanval zouden zijn. Dat is niet gelukt om de doodeenvoudige reder dat Willem II erg goed voetbalde.' Daarmee gaf Castenmiller zijn colle ga De Jonge in ieder geval gelijk toen hij vertelde: „Deze wedstrijd was een enorme propaganda voor het voetbal en voor de nacompetitie in het bijzon der. Gaan we op deze weg door dan lopen de stadions weer vol." Willem II zou zich niet zo maar ge wonnen geven, dat was de enige ze kerheid die FSC-trainer Joop Casten miller had. Dat de Tilburgers ook in uitwedstrijden kunnen vlammen, dat hadden ze immers tijdens deze na competitie al bewezen door FC Gro ningen voor eigen publiek met maar liefst 0-3 te kloppen. Het zorgelijke gezicht van Castenmiller vóór de wedstrijd verried dat de trainer van FSC, die onlangs zijn contract met drie Jaar heeft verlengd, er nog lang niet van overtuigd was, dat hij zijn tweede periode in dienst van Fortuna in de eredivisie gaat beginnen. Voor de aanvang van deze competitie werd er in Limburg echter al gesteld, dat FSC dit seizoen de eredivisie moest bereiken, omdat ze daar zo langza merhand wel rijp voor waren. De te leurstellende tweede helft van de competitie gooide echter roet in het Limburgse eten. En juist tijdens die tweede helft van de competitie bewees Willem II dat het wel degelijk aanspraak mocht maken op ten minste een plaats in de nacompetitie en dat niemand veron gelijkt mocht opkijken wanneer de Tilburgers zouden doorstromen naar de eredivisie. Met het stijgen van de vorm bij Wil lem II namen de toeschouwersaantal len een evenredige stijging in acht. Het Tilburgse publiek bewees een Spitsuur voor het doel van Willem II. Van links naar rechts strijden Cosic, Broeken, Engbersen, Van Geel, Titulay, Van der Ven, Van der Berg en Huybrechts om de niet zichtbare bal. eredivisieclub waardig te zijn met als climax een uitverkocht huis tegen Groningen, vorige week zondag. Uit verkocht was het ook gisterenavond in stadion „De Baandert" in Sittard. „Een klein nadeel," oordeelde Willem H-oefenmeester Henk ae Jonge voor- tillen van Lotto 25 6-13-14-23-24-35 22 en 40. Aantal deelnemers. ƒ3 400 941.00 Prljzenbc-drag: 7j-;r I. Eerste prijs: ƒ565 406.44 Tweede J 44,70 Derde prijs ƒ242.317.05. Vierde *9,40 Vijfde prijs: 323 089.40. fan Ir e LOTTO: JiJUllen. 10-11-18-25-37-38 Ruservegetal. D Php ,E LOTTO: lass UUen ,-17•30•40'4,-,3 R<*ervegetal 1H g 574041 ffen Van een onzer verslaggevers HOENSBROEK Twee minuten voor het einde viel de beslissing. Fons van Gurchom, uitgerekend hij, was het die toen Rohda naast EHC bracht en daarmee het zondagamateurkam- pioenschap voor de ploeg uit Raalte tot een feit maakte. De 1-1 score was door het betere doelsaldo vol doende. Rohda: Recht op het doel af. Het leek er in de van spanning zinderende eindstrijd om het amateurkampioen schap lang niet naar uit te zien. Tot dat dus Van Gurchom, enkele minu ten nadat hij als invaller voor Rob Groen in het veld was gekomen, scoorde. Juist Van Gurchom, die na een beenbreuk bij Emmen, in het begin van de competitie, lang langs de kant heeft gestaan. Pas na de win terpauze maakte hij zijn rentree in de ploeg van trainer Henk van Brussel. Niet meer ais vaste aanval ler, maar als wisselspeler. Van Brus sel: „Het elftal draaide goed. Er was geen aanleiding wisselingen te plegen." Fons van Gurchom accepteerde die houding, ook na dertien jaar trouwe dienst bij Rohda. Dit seizoen neemt hij afscheid. Van Brussel: „Mooier kan het haast niet." En Van Gurchom zelf: „Geweldig dat ik dit doelpunt heb mogen maken." „Van Gurchoms treffer was de apo; theose van een ook kwalitatief goede wedstrijd, waarin EHC de beste kan sen leek te hebben. Het pakte anders uit. Trainer Henk van Brussel, de man die dit jaar kwam, zag en over won in het amateurvoetbal, zeer ge lukkig: „Wanneer Je bereikt, waar voor je hebt gewerkt, mag je trots en tevreden zijn. We verdienden het om kampioen te worden. EHC was na één helft doodop- Wij hielden het hoofd koel, hoewel ik moet zeggen, dat het geluk ons ook een handje hielp." Rohda mocht inderdaad niet klagen. In het eerste halfuur drukte EHC de club uit Raalte met de rug tegen de muur. Met behulp van de harde wind werd constant het doel van Theo Jan sen onder vuur genomen. In de elfde minuut leverde dat pressievoetbal ook een doelpunt op. Verdonk lepelde de bal over Jansen heen: 1-0. EHC ging daarna echter niet door. Al snel was de Hoensbroekse voetbalmachi ne moegedraaid. Rohda kon hierdoor af, terwijl hij maar al te goed weet wat een steun zijn eigen ploeg steeds weer heeft aan de goedgevulde tribu nes tijdens de thuiswedstrijden. Toen Henk de Jonge echter ook nog sprak over een „open strijd", had hij waar schijnlijk zelf niet eens durven ho pen, dat hij maar een klein beetje gelijk zou krijgen. Maar de vorm bij Willem II lijkt tot ongekende hoogten te kunnen groeien, en dat duurt nu al vanaf de winterstop tot en met de wedstrijd van gisteravond tegen FSC. Fortuna begon zoals verwacht met een offensief. Het doelpunt van Eng- bersen na ruim tien minuten spelen was voor Willem II echter het sein om alle remmen los te gooien. De rest van de eerste helft waren de Limburgers dan ook slechts figuranten in de film waarin Willem II een hoofdrol speelde. Op het middenveld toonde Willem II een enorm technisch overwicht met spelers als Van de Ven, Bastiaansen en Swaans, terwijl Van Rooy vori ge week tegen Groningen had hij nog een offday en kon Bastiaansen in zijn plaats bewijzen dat hij er vanavond ook bij hoorde iedere toegespeelde bal kon aannemen en moeiteloos ver werken. Aan weerszijden van Van Rooy ope reerden de twee grote talenten, die Willem II herbergt; Martin van Geel en uitblinker Bud Broeken. Met zijn drieën lieten ze de 20.000 toeschou wers toekijken hoe een aanvalslinie die in vorm is een doelpunt maakt. Broeken zette voor op maat, iets wat hij met regelmaat van de klok pleegt te doen, Van Rooy kopte terug en Van Geel schoot in: 1-1. Toen was het even stil in stadion „De Baandert". Willem II was daarna nog niet klaar. Een volgende voorzet van Broeken werd door Bastiaansen nog maar net overgekopt. Fortuna haalde opge lucht adem toen de rust met deze gelijke stand werd bereikt. Een gelijk spel was echter voor FSC niet voldoende. Alleen bij winst was promotie een feit voor de Limburgers. De inspanning die Willem II met name in de eerste helft had geleverd begon in de loop van de tweede helft tol te eisen. Weer kon FSC een offen sief bewerkstelligen, terwijl Willem II hoe langer hoe meer overtredingen nodig had om de Limburgers af te stoppen. De eredivisie, waar Fortuna SC na die 1-0 voorsprong tijdens de eerste helft met één been in meend'e te staan, kwam inderdaad toch weer binnen bereik. De geur van de eredivisie die door De Baandert trok, bracht de spelers van Fortuna tot ongekende inspanning. Tot doelpunten leidde dit echter niet, zodat de plaats in de eredivisie nog steeds vacant is. Fortuna SC-Wlllem II 1-1 (1-1). II Engberscn 1-0 35. Van Geel 1-1. Scheidsrechter Beek. Toeschou wers: 20.000. door Theo Relttma NIJMEGEN Een flinke hoeveel heid regen en een harde wind maakte het gisteren onmogelijk, dat de inter nationale atletiekwedstrijden in Nij megen een pakkend slot kregen. De jonge Amerikaanse lange afstandslo pers Chapa en Salazar waren op weg naar een fenomenale tijd op de 5,000 meter, toen de weersomstandigheden tegen rpurtelden. Een flinke bui en een harde wind stopten de poging, even hardvochtig als het duo zelf In het begin de Nederlandse favoriet Gerard te Broke had teruggewezen. Te Broke liet het duo na een eigen snelle opening van 62 seconden over de eerste 400 meter gaan, toen hij voelde, dat de eigen macht niet zoda nig was dat een recordpoging veroor loofd was. De Brit McLeod en de Australiër Chetty klampten wel aan bij de Amerikanen, die twee en een halve kilometer lang een schema han teerden dat in de buurt van de inter nationaal geprezen 13.20.0 uit kon komen. Toen blies de wind en stortte de regen. McLeod en Chetty waren al afgevallen, maar ook Chapa en Sala zar capituleerden en finishten vervol gens samen in 13.37.5. Te Broke ein digde als zevende. Jos Hermens. die een grote bemidde lende rol vervult bij het aantrekken van atleten voor zover het de wed strijden in Nijmegen betreft, bleef uiteraard bij de 5.000 meter nog aan de kant, want zijn blessureverhaal is nog niet ten einde. In Chapa en Sala zar had hij in ieder geval een fijne keus gemaakt ten aanzien van het deelnemersveld. Hetzelfde gold uiteraard voor Steve Ovett, de Europese kampioen op de 1500 meter, die een pure demonstra tie van klasse gal. De Engelse atleet won ln 3.37.9, keek nog even licht verontschuldigend naar de Nederlan der Klaas Lok en vervolgde zijns weegs, die hij eigenzinnig en gepla veid met successen gaat. Lok verwij derde zich met een vijfde plaats en een tijd van 3.40.7. Hij was de beste Nederlander, maar er was op méér gegokt. Borm had zich per slot van rekening bereid verklaard om de eer ste 800 meter in een goede tijd aan te trekken en daarna zou Lok zich in de richting van het nationaal record, 3.37.3, moeten wenden. De demarage van Ovett op de laatste 250 meter had- Lok dan beslissende steun moeten geven, maar dat plan kwam niet uit Ovett snelde v/eg en Lok werd over spoeld door de rest van het gezel schap. De vrolijke Nederlandse stemming zoals die vorige week was gevoed door resultaten ln de Interland tegen de Noren, werd gisteren toch niet gevolgd door een tweede feestje. Op de 800 meter was de Amerikaan White namelijk oppermachtig (1.48.4) als was Körmellng blij met zijn twee de plaats ln 1.49.1. Hoving was het met zijn vijfde plaats in 1.49.9 al veel minder. Harrle Schulüng won opnieuw de 400 meter (dit maal voor de Belgen Van den Berghe en Brljdenbach) maar een verdere verbetering van het re cord zat er in Nijmegen niet ln. Schut ting eindigde nu in 47.15, één seconde boven zijn prestatie ln Roosendaal. De uitleg was even begrijpelijk als waar: „In korte tijd wilde ik even te veel. Ik viel stil op de laatste 100 meter. Wat een wind Ineens en wat was het toen nog een eind". Henk Brouwer voelde de druk van zijn goede prestaties die hij de laatste tijd leverde. Hij speelde dit maal geen rol bij de 100 meter maar viel weg tegen de klasse van de Amerikaanse sprinter Coleman (10.37 tegen 10.86). LONDEN West-Indië is ln Londen wereldkampioen cricket geworden door een overwinning op Engeland. Op Lord's kwamen de Engelsen niet verder dan 194 runs in 51 overs. West- Indië eindigde met een totaal van 286 voor negen in 60 overs en greep daar door de wereldtitel voor de tweede achtereenvolgende keer. VOC-RW: 115 ao-110 ao, VOO wint met 5 run». RW-HBS RW 163 voor 0 HBS 177 voor 8 J-X Alle overige ontmoetingen werden afgelast. Matchwinnaar Fons van Gurchom op de schouders van enkele Rohda-supporters. meer gaan opbouwen. In de tweede helft waren de rollen dan ook omge draaid. Tijdens de rust had trainer Van Brus sel de spelers ook nog eens extra duidelijk gemaakt, dat één doelpunt het kampioenschap kon opleveren. Zijn woorden leken bij Rohda wonde ren te doen, al bleef het beslissende doelpunt uit. Naarmate het einde van de wedstrijd naderde, leek EHC toch stand te kun nen houden en het Limburgse pu bliek maakte zich ai op om het kam pioensfeest te gaan vieren. Maar ter wijl het „We zijn er bijna" nog van de tribunes rolde, voltrok zich de Lim burgse tragedie. In de 88e minuut scoorde Fons van Gurchom de gelijk maker. Bij EHC verborg men de teleurstel ling maar met moeite. Ondanks het missen van het kampioenschap is trainer Bauling toch tevreden met het spel van EHC ln de na-competitie. EHC is een ervaring rijker nu het aan 'het kampioenschap heeft mogen rui ken. Bauling. „Het is natuurlijk nooit leuk om op het laatste moment door een gelijkspel de boot ln te gaan. Maar we hebben in ieder geval niet' verloren. Dat is toch een reden om een klein feestje te vieren." Rohda liet zich na afloop de cham pagne goed smaken en heeft nu ook voor de wedstrijden tegen DOVO goede hoop. Over de te spelen finale tussen de zaterdag- en de zondag kampioen hebben DOVO en Rohda al een principe-akkoord bereikt. Aan staande woensdag wordt in Raalte gespeeld en zaterdag volgt de tweede wedstrijd, in Veenendaal. Officieel is dit nog niet vastgesteld. Bestuurslid Joop Janssens van het Bestuur Ama teurvoetbal van de KNVB: „Zowel DOVO als Rohda gingen voorlopig akkoord met een dubbele finale. Van Rohda heb ik de definitieve goedkeu ring al ontvangen. DOVO wenste ech ter om principiële redenen niet op zondag beslissingen van deze aard te nemen." Omdat men bij DOVO van daag weer vrijuit over alle wereldse zaken mag spreken, wordt in Zeist de uiteindelijke beslissing officieel be krachtigd. EIIC-Rohda 1-1 (1-6). 11. Verdonk 1-0, 68 Van Ourchom: 1-1. Scheidsrechter Van VUet, Toe schouwers: 4000 EIIC: Van de Sandcn. Van Wijnen. Wlngenfeld, Steegs, Krul; VerdonR, Smits, Issarl; Cordewener, Quadocckers. AJ Rohda: Jansen Herder. Marsman. 8chutte. Wel- tenberg; Lankrijcr. Groen (Van Gurchom), Be rends. Leushuls. Oosterwijk, Velderman EASTBOURNE Het internationale damestennistoernooi van Eastbour ne werd zowel door Chls Lloyd-Evert als Martina Navratilova gezien als de laatste „lichte" training op gras, voordat beiden zich vanaf vandaag gaan meten in de strijd om de enkel- speltitei van Wimbledon. De finale van Eastbourne werd echter een krachtverslindend drie uur durend drama. Chris Evert won uiteindelijk met 7-5 5-7 13-11, nadat Navratilova drie matchpoints onbenut had gela ten. Na afloop waren de „eeuwige" rivalen eensgezind in hun commen taar: „Dit was de meest slopende partij die wij ooit tegen elkaar heb ben gespeeld." De 22-Jarige linkshandige Martina Navratilova liet de kansen op 6-5 en 9-8 in de laatste set liggen. Zij miste op drie matchpoints eenvoudige fore handslagen. „Het was niet onze be doeling er zo'n vermoeiende wed strijd van te maken," zei de statenlo ze Navratilova na afloop. „Het enige wat we wilden was eikaars spcelsterk- te testen zo kort voor Wimbledon." Chris Lloyd hield aan de zege een bedrag van ruim 37.000 gulden over. Het dubbelspel leverde een overwin ning op voor het voor Wimbledon als tweede geplaatste duo Betty Stöve/ Wendy Turnbull. In de eindstrijd gunde de Nederlands/Australische combinatie Ilana Kloss uit Zuld-Afrl- ka en Betty-Ann Stuart uit de Vere nigde Staten slechts vier games: 6-2 6-2. SURBITON De eindstrijd In het toernooi van Surbiton had niet veel weg van een generale repetitie voor Wimbledon, voornamelijk omdat de „sterren" zich Individueel voorbereid den en daardoor de bezetting niet relevant was. De boomlange links handige Amerikaan Victor Amaya kon zodoende dit Grand Prlx-toer- nooi op zijn erelijst bijschrijven, na winst ln de finale op de Australiër Mark Edmondson: 6-4 7-5. In de eerste set leek het echter dat de Australiër op een gemakkelijke zege afstevende. HIJ kwam met 3-1 voor. Maar vanaf dat moment had Amaya. die verleden Jaar bijna Björn Borg in de eerste ronde op Wimbledon ver sloeg, geen moeite meer met Ed mondson, die niet meer tegen het servicegeweld van de 24-jarige Ameri kaan op kon (6-4 7-5). Pat Doerner uit Australië won ln Sur biton verder de finale in het dames enkelspel. De Amerikaanse Kathy Ruddell werd met 6-7, 6-3 en 8-6 ver slagen. De herendubbelfinale werd een overwinning voor de broertjes Gullikson. In drie sets versloegen ze de Amerikaanse combinatie Riessen/ Dupre met 6-3, 6-7 en 8-8. Bij de dames ging de eindoverwinning ln het damesdubbel naar Tobln/Welgel (Aus/VS), die over Challoner/8aliba (NwZ/Aus) zegevierden met 7-6, 7-5. WEST-BERLIJN De Australiër Pe ter McNamara heeft het internationa le toernooi van West-Berlijn gewon nen. In de finale versloeg de 23-Jarige McNamara de Fransman Patrice Do- mlnguez in vier sets: 6-4 6-0 6-7 6-2. McNamara verdiende met de zege ruim 18.000 gulden. In de eerste ronde schakelde de Australiër Louk San ders in drie sets uit (3-6 6-4 6-3). De finale in het herendubbelspel le verde in West-Berlijn een overwin ning op voor de Braziliaans/Tsjechi sche combinatie Carlos Klrmayr/Ivan Lendl. In twee sets, 6-2 en 6-1, won het duo gemakkelijk van de Tsjechisch/ Venezolaanse combinatie Stanislav Blrner/Jorge Andrew.

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 9