narcose- assistentie) Uit brieven van lezers n|1 0 li ZIEKENHUIS i w Een kleine o.k. bezetting kan alleen goed funktioneren als ieder teamlid een grondige algemene kennis van het gehele vakgebied bezit. 2e leidinggevende verpleegkundige NEÜ3Q psychiatrisch verpleegkundige teamleider een leidinggevend verpleegkundige voor de afdeling haemodialyse PR0T. CHR. ZIEKENHUIS "DE LICHTENBERG" AMERSFOORT RÖPCKE-ZWEERS ZIEKENHUIS HARDENBERG STICHTING -BEILEROORD" A. een gediplomeerd B-verpleegkundige B. enkele ziekenverzorgenden ZIEKENHUIS A-verpleegkundige m/v WEDDESTEIJ NPAVIL JOEN WOERDEN ZATERDAG 23 JUNI 1979 TROUWKWARTET -F :R Deze rubriek is uitslüilend beslemd voor korte reacties op in deze krant gelezen benchten. artikelen en commentaren, en niet voor open brieven, gedichten, oproepen of reacties op advertenties (deze laatste dienen tot de directie gericht te worden) De redactie behoudt zich het recht van bekorting voor. Hierover of over het niet plaatsen (meestal door ruimtegebrek) kunnen wij helaas niet corresponde ren. Brieven adresseren aan Secretaris hoofdredactie Trouw, Postbus 859,1000 AW Amsterdam. Bij publikatie worden naam en woonplaats van de schrijver vermeld nam. Portugal. Tanzania, enz. kon den toch best één lichaam vormen, bóven de politiek, een beroep doende op algemeen menselijke gevoelens in het Nederlandse volk? Het zou ons aller vertrouwen kunnen genieten, stellig in het belang der noodlijdende mensen. Lochem J. van Leeuwen Voorstel (3) Emigratie Op bezoek zijnde in Nederland vanuit Australië, waar ik 23 Jaar gewoond en gewerkt heb, was ik verwonderd op de TV een propagandafilm te zien om emigratie naar Australië. Nieuw-Zee- land. Canada en de VS aan te moedi gen. Het was een zeer goede en door dachte propaganda; vooral het aan Australië bestede gedeelte met prachtige stranden en surfers op de achtergrond. Jammer genoeg werd niet venpeld, dat Australië met 14 miljoen inwo ners ruim een half miljoen werklozen telt. Ook heb ik berichten gelezen dat Nleuw-Zeeland meer dan 125.000 in woners heeft verloren, die vertrokken vanwege de grote werkloosheid. Dat een dergelijke film op de TV gebracht wordt in een gastarbeiders importe rend Nederland (met een veel hogere levensstandaard dan de gepropageer de landen Australië en Nieuw-Zee- land vind ik op z'n zachtst uitgedrukt bedenkelijk. Ik moet hierbij opmer ken, dat de situatie in Canada en de VS mij onbekend is, en wil daarover derhalve niet oordelen. Rotterdam A. J.Zietse Hulp in triplo In Trouw van 16 juni trof ik driemaal een oproep aan met een gironummer ten bate van het volk in Nicaragua. De oproepen waren van het Nigara- gua Comité, van de PvdA en van Clat-Nederland. Wat zou het in een geval als dit toch veel efficiënter zijn, als een reeds algemeen bekend cen traal adres met vast gironummer be stond, zoals bij voorbeeld van Vluch telingenhulp (999) of van het Rode Kruis. Al die comités Angola, Vlet- In de krant van 8 juni constateert drs. H. M. Franssen dat het CDA één van haar laatste herkenningstekenen als christelijke partij op het altaar van de coalitie heeft gelegd met het wets ontwerp De Ruiter/Ginjaar. „De grenzen van wat op dit punt in Neder land bereikbaar is, zijn bereiktal dus Franssen. De haalbaarheid pre valeert dus boven de eerder beleden principes. Het is niet duidelijk waar om het CDA in dit kwaad de meerder heid moet volgen. Om erger te voor komen, is dit niet nodig. Immers, Franssen constateert ook. dat de PvdA met dit ontwerp in wezen haar zin heeft gekregen. Er is dan geen principieel argument vóór dit wets ontwerp meer overgebleven. Het SGP/GPV-ontwerp moet vervolgens wél als een andere keuze worden ge zien, te weten een keuze waarbij Gods woord radicaal serieus wordt genomen. Dat daarbij evangelische bewogenheid zou ontbreken, is een misleidende suggestie. Juist de vast legging in de wet. dat moord op onge borenen toelaatbaar is, is volstrekt liefdeloos, zowel tegenover moeder als kind. Waarom niet de nooa Dena- dert uit een invalshoek? Velen willen een kind adopteren, maar er is een schreeuwend gebrek aan mogelijk heden! Veenendaal H. H. van Braak Voedselproduktie Als we nu eens niet allemaal wachten op maatregelen van de regering, maar beginnen met ons voedselpak ket niet per se zo goedkoop mogelijk te willen betalen, en de agrariër vrij willig aan de produktiebeheersing meewerkt, dan brengen we misschien iets op gang. Concreter uitgedrukt! Koop kwaliteit in kleinschalige be drijfjes. Schaf alle concurrerende fol der-toestanden af of kijk ze in ieder geval niet meer in en wil niet steeds voor een dubbeltje op de eerste rang zitten. Agrariër: laat de aarde geen produkten voortbrengen waar een te veel van is. 's-Gravendeel J. Schutte Victor Stern Refererend aan het vraaggesprek met de heer Victor Stern in Trouw van 16 juni, zullen wij ons niet bege ven in een openbare discussie met de heer Stern. Door hiervan af te zien hopen wij er op een bescheiden wijze tot bij te dragen dat de familie Stern tot rust zal komen met zichzelf en met de wereld om hen heen. Dan zullen zij misschien ook in staat zijn zich uiteindelijk te wijden aan hun wetenschappelijke roeping. Den Haag J. Kinar Woordvoerder Ambassade Israël Victor Stern (2) Met grote verbazing las ik vandaag het interview dat Huib Ooudriaan had met dr Victor Stern. Victor Stem eist van de Israëlische regering, dat op het moment dat hij als nieuwe immigrant Israël binnen komt, me teen maar een baan zal aangeboden krijgen als wetenschapper; werken op een bank is te min voor hem. Israël is nog steeds in een ontwikkelingsfa se. Persoonlijk ken ik vele afgestu deerden, ingenieurs en doktoren die in kibbutzim werken, op het land of in de fabrieken. Er heerst naast een politieke zeer moeilijke en verwarde periode in Israël een enorme econo mische teruggang en inflatie. Nieuwe immigranten, zoals Victor Stern, die in Israël aan komen, krijgen van de Israëlische staat enorme „voordelen" aangeboden. Zij krijgen een huis, werk, Ulpan (een half jaar cursus He breeuws), ze kunnen alle gebruiks voorwerpen (koelkast, wasmachine, auto etc.) belastingvrij kopen. Met al deze voordelen liggen zij enorm voor op de Israëliër die al tientallen jaren in Israël woont of op de Sabra geboren in Israël). Er is een groot tekort aan huizen in Israël. Vele Sa- bra's wonen nog steeds in bij hun ouders, maar de nieuwe immigrant krijgt meteen een nieuw huis. Ik vind het erg jammer dat Victor Stern niet eerst goed heeft rondgekeken in Is raël. Hij had plaatsen kunnen bezoe ken als Bet-Shean en Kirait. Shimo- na. Daar had hij kunnen zien hoe Israëliërs in moeilijke omstandighe den wonen en werken. Echter deze Israëliërs zullen nooit interviews weg geven als Victor Stern deed aan dag blad Trouw. Als Victor Stern veel geld wil verdienen aan zijn boeken en toekomstige film, is dat zijn goed Enkhuizen recht; alleen moet hij dan niet zijn frustraties af reageren op Israël, als Ar\\ai hij daar niet meteen goud geld kan AUW [Of verdienen!!! Den Haag F. de Wit meer bewegen, wel dat doeL we kunnen best met wat mi in onze huizen en onze klei blijkt het dat de meesten even goed nog wel iets ovi om te geven aan een and Jezus het ons leerde. Wat ger en tevredener zijn en denken aan anderen dat r leven rijker. e or Stakingen Zo af en toe erger ik mij aan de bonden, die altijd maar meer onze regering dwars zitten. Ik ben ten min ste blij dat het CNV niet meedoet aan stakingen waarmee wordt gedreigd. Hebben we het nu zo slecht in Neder land? Ik meen van niet als AOW'er. En we weten toch ook wel dat de sociale voorzieningen nergens zo goed zijn als in Nederland. Zijn we niet op weg om een ontevreden volk te worden? Kijken we om ons heen en zien we op de tv niet de nood van andere landen, o.a. vluchtelingenpro blemen, hongersnood, oorlogen enz. Kunnen we »niet wat dankbaarder zijn ook als we wat minder moeten en we zien en lezen toch dat het niet anders kan. Voor onze gezondheid eten we iets anders en moeten we Als profiteur van AOW g<11 ruim tien jaar moet het mij 61 hart dat in die periode de n< (voor 'n echtpaar) ruim drie je verveelvoudigd en dus de ruim heeft overtroffen. Het over de geringe vermindering wel) de stijging hoeft daaron n niet! Uit de jaren dertig zo n andere ervaringen en dan ov verlaging kunnen medede overheerst nu de gewoonte wende kinderen bij het minsjk ringste te dreinen en te dram >n dat alleen om een cijfer te v« door een vogel. Mensen wi wijzer! re Rotterdam C. P. van "Vrederust" is het psychiatrisch ziekenhuis voor westelijk Noord- Brabant en voor de provincie Zeeland. Het aantal behandelplaatsen bedraagt ca. 650. Voor twee kleine leefgroepen van onze vervolg-afdeling bestaat de mogelijkheid tot plaatsen van een in de funktie van Onze gedachten gaan uit naar ervaren verpleegkundigen, die in het bezit zijn van de diploma's A- en B-ziekenverpleging of B-zieken- verpleging, mogelijk aangevuld met een vervolgopleiding. Aanstelling zal plaatsvinden In de salarisschaal voor verpleegkundige A. Een psychologisch onderzoek vormt een onderdeel van de selektie- procedure. Gezien het karakter van ons ziekenhuis stellen wij prijs op een christelijke levensovertuiging. Schriftelijke sollicitaties, onder vermelding "V" linksboven op de enveloppe, kunt U richten aari de geneesheer-diiekteur van het Psychiatrisch Ziekenhuis "Vrederust", Moerstraatsebaan 503, Halsteren. Postadres: Postbus 371, 4600 AJ Bergen op Zoom. is een algemeen ziekenhuis met ruim 500 bedden. Wij zijn Tiny Knobbout en Marijke v.d. Pol, werkzaam op de afdeling Haemodialyse waar met een team van 18 medewerk(st)ers een groep van ca. 40 patiënten chronisch gedialyseerd wordt. De dialyse* vinden op werkdagen, zowel overdag als 's avonds, plaats. Gedurende het weekeinde wordt alleen in acute situaties gedialyseerd. Op het ogenblik zijn er vorderende plannen om onze afdeling in een nieuwe, nog te bouwen behuizing onder te brengen. Daarom zoeken wij mede namens onze collega's op korte termijn Wij verwachten van de aan te trekken functio naris leidinggevende kwaliteiten en goede con tactuele eigenschappen. Ook aan het kunnen begeleiden van patiënten en personeel hechten wij veel waarde. Mede in verband met de nieuwbouw is organi satorisch inzicht voor deze fuctie een vereiste. Wat opleiding en ervaring betreft denken wij aan het diploma A-verpleegkundige, aangevuld met een kader- of managements-opleiding. Uiteraard is een dialyse-opleiding of ervaring op een dialyse-afdeling noodzakelijk om goed te kunnen functioneren. Wij zouden graag met verpleegkundigen in con tact komen die zich herkennen in de bovenge noemde omschrijving. Een gesprek met een selektiecommissie, even als een psychologisch onderzoek zullen deel uitmaken van de sollicitatieprocedure. Salaris en arbeidsvoorwaarden zijn geregeld volgens de CAO*Ziekenhuiswezen. De salariëring is afhankelijk van opleiding en ervaring. Informatie over deze functie is te verkrijgen bij zr. D.H. Visser, hoofd Verplegingsdienst, telefoon (033) 3 87 22, toestel 2036. Uitsluitend schriftelijke sollicitaties te richten aan de Dienst Personeelszaken. Utrechtseweg 160. 3818 ES Amersfoort. h Het protestants-christelijk Do i lrhtonhnrn".AmPrcfr .De Lichtenberg". Amersfoort Het Röpcke-Zweers Ziekenhuis te Hardenberg is erin geslaagd deze kennis te bundelen in het O.K.-team. In verband met het vertrek van één van onze teamleden zoeken we voor onze operatie-afde ling een bekwame die qua kennis, ervaring en instelling past in dit hechte team. Er is een goede verstandhouding tussen de diverse disciplines, ongeacht funktie of niveau. Er is overigens een nauwe samenwerking met de overige ziekenhuizen in de omgeving. Het Röpcke-Zweers Ziekenhuis fungeert als streekziekenhuis. Hardenberg is een centrumgemeente met goede onderwijsvoorzieningen en aantrekkelijke sport- en recreatiemogelijkheden. Op het gebied van woonruimte zijn er goede mogelijkheden. Inlichtingen zijn te verkrijgen bij de heer W. Dijkstra, tel. (05232) 28 22, toestel 120. SoWcitaJies te richten aan de direktie van het ziekenhuis. Jan Weitkamplaan 4a te Hardenberg. RODE KRUIS ZIEKENHUIS Sportlaan600, 2566MJ Den Haag. Telefoon: (070)-6147 61 Op onze gecombineerde Gynaecologie/Obstetrie. resp. 24 en 17 bedden, ontstaat op korte termijn de vacature van Op deze afdelingen vinden 500 bevallingen per jaar plaats. Voor de vervulling van deze vacature gaan onze gedachten uit naar een verplöegkundige met lei dinggevende capaciteiten en goede contactuele eigenschappen, die in het bezit is van de aanteke ning kraamspecialisatie. Zij die in het bezit zijn van de (oude) kraamaante- kening en bereid zijn de opleiding kraamspecialisa tie te gaan volgen, kunnen eveneens reflecteren Salaris afhankelijk van opleiding en ervaring b. In verband met het vertrek van één van de functio narissen ontstaat op korte termijn een vacature B Tot haar taak behoort het geven van instructie aan en de begeleiding van leerling-verpleegkundigen en leerling-ziekenverzorgenden. Zij die in het bezit zijn van het diploma stage begeleiding. genieten de voorkeur. Verpleegkundi gen met enige jaren praktijk-ervaring, die bereid zijn d.m.v. de opleiding stage-begeleiding zich verder te bekwamen en belangstelling hebben voor dit belangrijke werk, kunnen eveneens solliciteren In principe gelden regelmatige werktijden Salaris afhankelijk van opleiding en ervaring inlichtingen over heide functies worden gaarne ver strekt door zr. J. M. van Dijk, verpleegkundig directeur Schriftelijke sollicitaties te richten aan da afdeling PERSONEELSZAKEN PSYCHIATRISCHE INRICHTING MET GEZINSVERPLEGING BEILEN, TELEFOON (05930) 2541 Bij de Stichting "Beileroord" kunnen worden geplaatst voor een afdeling voor vervolgbehandeling en resocialisatie voor pyscho-geriatrische afdelingen Nadere inlichtingen worden desgewenst gaarne verstrekt door het Hoofd Verplegingsdienst. Salariëring overeenkomstig Rijkssatarisregeling. Toepassing van de Rijkspensioenregeling. Sollicitaties kunt U richten aan het Hoofd Peisoneelszaken van de Stichting "Beileroord". Postbus30000,9410 RA Beilen. Het Nebo-Ziekenhuis is een algemeen ziekenhuis met 135 bedden. Voor het OPERATIEKAMERCOMPLEK vragen wij voor spoedige indiensttreding een Voor deze funktie zoeken wij iemand dierd, in het bezit is van het diploma Narcose- ss assistent van de NZR of een verpleeg- lig kundige met opleiding anaesthesiologie. rit jv< Het salaris is afhankelijk van leeftijd, op- j13 leiding en ervaring en bedraagt minimaal 1 1,99 per f 1968,36 en maximaal f maand. De arbeidsvoorwaarden zijn geregeld in d^b CAO voor het Ziekenhuiswezen. Nadere inlichtingen kunnen telefonisch worden verkregen bij de adjunkt-direktric Zr. G.C. Sluyk, telefoon 070 - 51.21.71, toestel 119. Schriftelijke sollicitaties kunnen worden gezonden aan de afdeling Personeelszaken, Postbus 80401, 2508 GK Den Haag, onder ver melding van nummer 190503. STICHTING BRONOVO-NEBO Scheveningseweg 106, Den Haag, tel. 070-S Het Weddesteijn Paviljoen te Woerden een verpleeghuis voor ongeveer 50 ch: nische patiënten. Het ligt in de bedoi ling de komende drie jaren het patiël tenbestand uit te breiden tot 150. Het Paviljoen is onderverdeeld in- tw< afdelingen. Voor één van deze afdelingen zoeken wi met spoed een enthousiaste medewerk^ (st)er, die in de leiding van deze algj deling mee wil werken. Deze functie zouden wij het liefst be zet zien door een Hij/zij moet bereid zijn om één keeL' per drie weken een weekenddienst te ve tii richten. Geen avond- of nachtdienst. Salariëring en andere arbeidsvoorwaar el den volgens de CAO-Ziekenhuiswezen .N Inlichtingen worden gaarne verstrekt^ door het hoofd van het Weddesteijn Pa viljoen, Zr. H. Th. F. Zimmerman, tel. 03480 - 12741. Schriftelijke sollicitaties kunt u ricl n ten aan het hoofd van de afdeling Per soneelszaken van hét Weddesteijn Pavil joen, p/a Utrechtsestraatweg 50, 3445 AS WOERDEN. di Tl

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 26