tletiekstrijd met lichtpuntjes Nicols nog klaar oor titel" 9,42 Vakidioot De NMB-Spaarbrief aan toonder met Beursnotering. Tom Quinn mensen in de sport nk Brouwer verbetert ook record op 200 meter: 20.95 seconden ^uglas Morton tevreden werper in nieuwe, jonge ploeg -^n der Stee moet insoren ruiters ^Kamer bespreken Een lucratieve spaarvorm: iser eerste in ,'inde van de Aude De NMB denkt met u mee 4-R DAG 22 JUNI 1979 SPORT TROUW/KWARTET 17 in d oden nkan totk iet k a g. Vr voli len. >eve, sseni Theo Reitsma SENDAAL Henk er is de grote winnaar !Sirden van de atletiekin- 4nd Nederland-Noorwe- Nadat hij op de eerste recordhouder 100 meter jeworden. liep hij giste- en nieuwe recordtijd op 10 meter: 20.95. Dat was nderdste seconde snel- ii|an de tijd van Raymond nveen in 1975 in Mexico 'fnfccord had neergezet. lil tra's Tel rd prolongeerde ook op de f dag de verheugende medede- it hij meer winst mogelijk acht. [ing niet helemaal lekker. Het ip wankelen wat me na zo n meter overkwam, terwijl ik toen net dacht dat er nog een versnel ling los zou komen". Brouwer liep zijn recordrace met een toelaatbare rug- wind van 1.7 meter per seconde Met zijn prestatie nadert hij nu de Olym pische limiet van 20.6 Over het verwezenlijken van een Olympische limiet behoeft Harry Schulting zich geen zorgen te maken. De atleet uit Vught. die op de eerste dag een nieuwe nationaal record op de 400 meter vlak vestigde, is op de 400 meter horden ver genoeg gevor derd om op dat punt geen zorgen te kennen. Op de horden liep hij siteren een handtijd van 49.8, terwijl de elec- tronische tijdwaarneming op dat mo ment pauseerde. Daarmee onder streepte Schulting dat hij bij de Eu ropese top behoort. Het wachten is nu op internationale confrontaties waarvan de belangrijkste dit seizoen in augustus vallen. Na de Europa cup-wedstrijd volgende week in Zwit serland trekt Schulting voor drie we ken naar het Franse Font Romeu voor een hoogtestage Daarna ver schijnt hij op het Europese circuit van invitatiewedstrijden In Roosen daal zat hij tijdens het eerste gedeel te van de wedstrijd te dicht op de ROOSENDAAL - De Kemaanse atleet Henri Rono zal zondag m Nijmegen niet deel kunnen nemen aan internationale atletiekwedstrijden D« alleliekbond van Kenia heelt Rono een startver bod opgelegd hetgeen door de internationale, amateur atletiek unie ilAAF) is overgenomen De Engelsman Steve Ovett komt daarentegen wel naar Nijmegen Oveet is Europees kampioen op de 1500 meter en nummer twee van Europa op de 800 meter horden en mislukte zijn pasritme voor de laatste. „Daar had ik veertien zijn pasritme voor de laatste. „Daar had ik veertien en een halve pas in plaats van veertien". erkende Schul ting. ..Dan mis je eigenlijk net die concurrentie die je juist dan nodig hebt om harder te gaan." Met atleten die hem tot een echte wedstrijd prikkelen moet Schulting dit seizoen nog de recordtijd van Frank Nusse om zeep kunnen helpen. ..Maar een record komt altijd onver wacht. De 400 meter van gisteren, verwachtte ik niet. Toen dat gebeur de hoopte ik ook op een recordverbe tering op de horden, maar je ziet. dat blijft nu nog uit." In de interland van de heren die door Nederland ruim werd gewonnen, was voorts opvallend de terugkeer van Evert Hoving die de 800 meter won in 1.48.2 voor Arno Körmeling in 1.48.7. Hoving heeft lang met blessures rondgelopen en lijkt nu weer de juiste opbouw te hebben die een rentree, ook in internationale wedstrijden kan garanderen. Ruud Wielart won het hoogspringen met 2.17 en bevestigde daarmee dat het oog van trainersmeester Tancic toch wat te weinig over zijn trainings- arbeid waakt. In april verbleef de Duitse oefenmeester in Estenona in Spanje en aan de training die daar mogelijk was dankte Tancic de vlucht die drie Duitse hoogspringers kort geleden naar 2 30 meter maak ten Wielart over de trainer: „Ze zijn daar in Duitsland steeds op pad Het is moeilijk om een periode uit te kiezen om eens langs te gaan Bij de dames vestigde de 19 jarige Els Vader uit Souburg opnieuw de aan dacht op zich. Zij lapt alle discussies over haar armbewegingen terecht aan haar laars en gaat gewoon door lopend harder en jaagt zo op de re cords van Wilma van Gooi. Met 23 43 was zij nu twee seconden boven het 200 meter record beland. De toekom stige fysiotherapeute was de topper uit het Nederlandse damesgezel schap dat de interland tegen de No ren eveneens met winst afsloot Een andere goede prestatie werd trou wens bij die dames nog geleverd door Bea Wiarda. de Friese discuswerpster die ondanks een blessure 53.90 haalde. •orbr len. I b.l en a Nieu Co Matoc LRLEM Zes jaar geleden had Douglas Morton er in iita Kansas geen flauw benul van dat er ook in Nederland l gehonkbald. Tijdens een bezoek aan zijn zuster, die hier en tijdje woonde, kwam hij pas tot die verrassende lekking. Dat was in de herfst van 1974 en een paar nden later nam Morton zelf actief deel aan zijn favoriete rt in dit land. Bij de Haarlem Nicols openbaarde Morton als een uitstekende werper, die een welkome versterking k voor de toen bepaald niet door zwakte gekenmerkte rlemse selectie. Morton wilde na zijn universiteitsperiode wel wat van de wereld zien. Vandaar, dat hij het aanbod te komen spelen graag accepteerde. in bleek een blijver te zijn. Anno is hij aan zijn vijfde seizoen bij laarlemse ex-kampioen bezig, seizoenen, waarin Norton vele ten van het Nederlandse honk- eerde kennen. Maar niet van bal alleen. Douglas Morton inmiddels een aardige betrek- deel van de selectie uitmaakte, werd gekenmerkt door het behalen van het landskampioenschap, de Nederland se beker en als klap op de vuurpijl de Europa-Cup. Morton's wens iets van dit continent te zien is in die periode volledig beantwoord, mede door de seizoenvoorbereidingen, die meestal Douglas Morton: „Ik vind dat het een goede beslissing is geweest om verder te gaan met een jonge ploeg." gevonden bij een in Haarlem op Amerikaanse legerbases in West- ohuujtigde Amerikaanse aannemers- Duitsland plaatsvonden. Tot het vo- schappij. is getrouwd met een seizoen bleef de supprematie van rlandse. spreekt Engels en Ne- de Nicols vrijwel onaangetast. Behal- nds. voelt zich kortom best thuis ve de karrevracht internationals, die ners derland, al levert het wisselvalli- Nicols op de been bracht, bleek de Vrii imaat hem als werper toch wel- ploeg ook nog een fijne neus voor ^problemen op. Amerikaans talent te hebben. Morton zelf had inmiddels in 1976 gezorgd Morton bij Nicols begon gros- voor de komst van achtervanger Bill e de Haarlemse club in landti- Kelley, een oude studiegenoot. (Mor- Zijn eerste seizoen, waarin naast ton: „1977 was ons beste seizoen. Met on ook landgenoot Steve Steitz de ervaren Nederlandse spelers en Bill Kelley en Garry Holland eindig den we toen bovenaan met een voor sprong van twaalf punten). HAAG De vier grote fracties Tweede Kamer. PvdA. CDA. en D '66 willen van minister Van Itee van Landbouw en Visserij 'ij zijn plannen tot sponsoring >ncoursen voor de wereldbeker springruiters eerst in de Kamer t bespreken. Leden uit deze frac- jr j(J»ebben hierom in vragen van de iter verzocht. •acties willen weten wat precies annen zijn. onder wiens verant- delijkheid dat gaat gebeuren en e organisaties daarbij worden ikken. Zij vragen ook of het de wo» eling is dat radio en televisie bij p j- lies moeten worden betrokken 3 ini iet laatste het geval is. dan vindt tamer dat minister Gardeniers CRM. onder wie het omroepbe- 'alt. in de plannenmakerij moet en betrokken. Mevrouw Garde- 363 is al lange tijd moeizaam bezig lijnen op te stellen tegen sluik - me op radio en televisie Dat vanzelfsprekend voornamelijk portgebeurtenissen. Dat seizoen zou tevens de afsluiting vormen van de grote Nicols succes- senreeks. De oudere spelers binnen de keuzegroep begonnen langzaam maar zeker af te raken. Het Haarlem se bestuur koos toen vrij rigoreus voor een beleid zonder „top"-Ameri- kanen". waarbij de jeugd van de vere niging een grotere kans zou krijgen. Morton bleef echter en werd met zijn 28 jaar min of meer een van de routi niers van de ploeg. Onder leiding van coach John Barrertt kwamen de Haarlemmers dat jaar niet verder dan een hoge klassering in de degra datiepoule van de hoofdklasse. Mor ton deed even als de rest van de ploeg dat seizoen trouwens weinig van zich spreken. „Dat was een mentale kwestie." zegt de Amerikaan op een zonnig Haar lems terras. „Drie jaar achter elkaar kampioen worden had de ploeg een overdosis van zelfvertrouwen gege ven. In 1977 verloor ik geen wedstrijd als werper. Winnen was toen zo na tuurlijk geworden en het ging alle maal zo relaxed dat je het eigenlijk niet zoveel meer deed. Zonder Ameri kanen en met een aantal jeugdspelers werd het het jaar erop allemaal veel moeilijker. Bovendien werd het trai nen voor de oude spelers een steeds grotere opgave en kwamen we tegen ploegen te staan, die koste wat het kost van de Nicols wilden winnen. Ik moet trouwens zeggen dat het in de degradatiegroep in de tweede helft van het seizoen een stuk beter ging. Toen waren we al een beetje aan de situatie gewend geraakt." Ondanks de lage klassering blijkt de toen ingeslagen weg, dit jaar het pad van de herovering van de successen- reeks Met een team. dat door Nicols routinier Jan Dik Leurs gekscherend wel eens is aangeduid als de „kinder crèche", weet de Haarlemse vereni ging de tribunes weer vol te krijgen. „Voor het eerst sinds jaren moesten er zondag voor de wedstrijd tegen Amstel Tijgers weer eens twee kas sa's open in plaats van één," meldt Morton verheugd. „Ik vind dat het een goede beslissing is geweest om verder te gaan met een jonge ploeg. In zo n ploeg is plaats voor een Ame rikaan maar die moet er dan wel precies in passen. Met Jack Shine hebben we zo iemand gevonden. Die jongen is nog maar 23 jaar en is naar Nederland gekomen, omdat hij. net zo als ik. nog wat van de wereld wil zien." aldus Morton, die zich zelf al niet meer tot de buitenlanders in de Nicolsploeg rekent. „Dat zit me inder daad een beetje dwars," zegt de wer per wat later. „Ik speel hier nu al vijf jaar. ik woon en werk hier, maar voor de honkbalbond ben ik nog steeds Amerikaan. Zelfs in Europa Cup-wed strijden mag ik niet voor de Nicols uitkomen. En dat terwijl iemand als Angela, die vlak voor de aanvang van het seizoen van de Antillen kwam, nu al voor het Nederlandse team is gese lecteerd. Maar ik ben toch ook niet van plan om de Nederlandse nationa liteit aan te nemen Ik weet nog niet of mijn vrouw en ik hier inderdaad willen blijven." Maar terug naar de Nicols. Morton, samen met Ron Giroldi, de voor naamste werper van de Haarlem mers. acht zijn ploeg nog niet in staat dit jaar al voor een kampioenschap te ADVERTENTIE ICASSONNE Francesco Moser - U' e v«t de opmerkelijke reeks van Itali- wielersuccessen in dit seizoen meer gestalte gegeven. Na over- ilngen van Saronni in de Ronde Romandië. de Ronde van Italië Midi Libre schreef Moser. in het ar winnaar in twee klassiekers énde van de Aude op zijn naam .Italiaan dankt zijn eindzege aan overwinning in de proloog en de .iJallend passieve houding van het ton in de eerste etappe, waardoor er met vijf medevluchters in 26 meter een voorsprong van ruim minuten kon opbouwen ad e laatste rit. met start en finish in I »i assonne 1166 kilometer), kwam o'ev positie van Moser niet meer in •90 ar. Villemiane. tweede op vijf se- flen probeerde nog wel wat maar J bekwaam afgestopt. Laurent, jt op 7 seconden, kwam in het door twee valpartijen. "Effectief rendement dd. 19 juni 1979) Een waardepapier aan toonder dat op de Effectenbeurs verhan delbaar is. De NMB Spaarbriefis te verkrijgen in coupures van duizend en vijfduizend gulden. Gemakkelijk overdraagbaar, ook als schenking en cadeau. Fis caal voordelig voor hen die straks door pensionering in een lager be lastingtarief vallen: de rente is pas na de datum van uitkering belast baar. Verkrijgbaar op alle NMB kan toren. U kunt daar tevens, geheel vrijblijvend uiteraard, de huidige koers en het effectieve rendement opvragen NEDERLANOSCHE MIDDENSTANOSBANK zorgen: „We zijn nog in een opbouw fase. Kijk maar naar de wedstrijd van afgelopen zondag. Die vijfde innings, toen er vier man van Amstel Tijgers op één actie binnenkwamen, door al lemaal fouten. Dat heb ik van mijn leven nog nooit mee gemaakt. Dat zie je alleen maar bij meisjes-softball. denk ik. Maar van die fouten leert de ploeg wel. Op de training van dinsdag hebben we het allemaal nog eens rus tig doorgepraat en gewoon tegen el kaar gezegd, dat we tegen Storks dit weekende weer punten moeten pak ken. Vroeger verwachtten de mensen altijd van je dat je won. Als je dan eens verloor, dan ontstond er meteen onrust. Nu is het allemaal anders. Winnen betekent veel meer. omdat er hard voor geknokt moet worden Ver liezen daarentegen telt niet zo zwaar meer en wordt sneller geaccepteerd En daarbij komt nog, dat wij op dit moment spelen met een stel jongens die het nog niet allemaal perfect be heersen, maar er wel hard voor willen werken, het ze toch meer aan spreekt." Nicols heeft dit seizoen ook een ande re coach. Huub Kool. voormalige spe ler van de club. zwaait dit jaar de scepter. Morton „Er is veel te zeggen voor een Amerikaanse coach. Maar die moet zich toch altijd aanpassen. De discipline op trainingen bijvoor beeld is hier veel minder dan in Ame rika. Het communiceren met een Ne derlandse coach verloopt toch beter denk ik. Huub heeft nog weinig erva ring. Maar hij heeft wel het voordeel dat hij altijd als catcher heeft ge speeld. Dan weet je toch veel van iedere veldpositie af. Hij heeft een moeilijke taak. Hij staat vaak voor de keuze of hij een routinier of een jon gere speler moet opstellen. Aan de andere kant is dat wel goed. Er heerst een goede stemming in de ploeg waarvan ik denk dat die wel bijelkaar blijft, en het gegeven dat er meerdere spelers zijn voor een positie geeft een gezonde concurrentie binnen de ploeg." Behalve de veranderende omstandig heden binnen zijn eigen ploeg heeft Douglas Morton in die vijf jaar bij de Nicols toch ook veranderingen bin nen het totale Nederlandse honkbal gezien. Morton: „Het niveau in het algemeen is beter geworden. Er zijn meer goede ploegen gekomen. In het begin waren er niet meer dan twee of drie echt goede werpers. Maar nu zijn het er wel zes of zeven. Ik denk dat de komst van Amerikanen naar Neder land daar wel wat toe heeft bijgedra gen. Het is eigenlijk net zo met de ontwikkeling van het voetbal in Ame rika. Daar hebben ze ook Europese spelers nodig om voetbal populair te maken Blijft de vraag waarom Morton vijf jaar lang dezelfde club in voor- en tegenspoed is trouw gebleven Be taald wordt hij niet afgezien van een kleine onkostenvoorziening. Morton „Ik heb in de loop der Jaren wel wat aanbiedingen van andere clubs ge had. Maar die heb ik altijd naast me neergelegd. Nicols heeft toen ik hier pas kwam veel voor mij gedaan, on der andere aan een baan geholpen Het bevalt me nog steeds goed in Haarlem. Vandaar dat ik hier nog steeds speel" Er waren momenten dat je dacht Jeetje, daar komt ie weer aan. over welk basketbalaspect zullen we het nu weer hebben Niet om dat je geen gesprekstof meer over had. maar meer omdat hij nou eens even niet over iets anders kwam praten. Je wist het zeker: basketbal, daar zou over gespro ken worden. Zo'n avond was bij voorbeeld zon dag De Nederlandse herenbasket- balploeg had na een goed spel van Polen gewonnen. De wedstrijd op zich stelde echter niets voor en ik durf nog steeds te stellen dat Po len er zich hoegenaamd niet voor schaamde deze partij te verliezen. Het zou hun een rotzorg zijn. ze vende waren ze sowieso. Het moet toen ongeveer zo gegaan zijn: Quinn is nogal blij met zijn ploeg die de kleedkamer ingaat en de Amerikaanse coach voegt zich bij zijn jongens. Hij beseft dat dit een belangrijke overwinning is na een toernooi waarin veel is misge gaan. Na vijf minuten in spelers kringen verkeerd te hebben stapt hij naar buiten om volgens zijn gevoel de aanwezige Nederlandse journalisten-groep te woord te staan Dat is immers bij de twee nederlagen van de voorgaande da gen ook zo gegaan. Quinn opent dus de deur en ziet niks. hij stapt naar buiten en kijkt de gang in en ziet nog steeds niks. Dan wordt hij langzaam boos en gaat de kleed kamer weer in. Tegen de spelers vaart hij op ongelooflijke manier uit over het wegblijven van de persmensen. Onder het motto: Je ziet ze alleen als het misgaat, tiert hij krachtig. 's Avonds om even voor enen ont moeten wij elkaar in de bar van het spelershotel. Ik heb het ver haal van de spelers gehoord en weet dus hoe kwaad en hoe verbit terd hij is. Ik groet, hij groet. Niks aan de hand natuurlijk en waarom dan ook? Gewoon een coach, geen vragen gesteld, meer niet. Maar meneer is wel boos. We staan even stil en dan vraagt hij: „Heb je de wedstrijden van vanavond ge zien?" Die vraag ligt ongeveer in de lijn van iemand die zo Juist van de Canarische eilanden terugkomt en dan de vraag voorgelegd krijgt of hij nog wat in de zon gelegen heeft. Ik knik dus en roep dat ik het erg goed basketbal vond. Quinn trekt dan zijn gezicht in een scheve grimas en zegt: „Very good basketball, very good, very good". Steeds maar die laatste woorden uitend verdwijnt hij bijna glimla chend om de hoek. Als ik denk dat hij weg is en me dus weer omdraai is zijn gezicht echter plotsklaps terug: „We hebben vanmiddag ook goed tegen de Polen gespeeld. Maar die wedstrijd zul je mis schien wel gezien hebben!" Dan verdwijnt hij en blijft er stilte. Tom Quinn is bijna 50 Jaar oud en Amerikaan. Hij is van beroep bas- ketbalcoach en probeert dat be roep zo goed mogelijk uit te oefe nen. Met zwier heeft hij zich na een bepaald niet onsuccesvolle loopbaan in Amerika op het Euro pese profcircuit gestort Eerst in Nederland, daarna in België en daarna weer in Zweden werkte hij met clubteams. Hij behaalde suc cessen, maar werd snel voor de eer bedankt. In Italië was hij een bondscoach voor de Nederlande herenploeg en wel omdat ander half jaar geleden de beste spelers in Nederland vonden dat ze hem maar moesten hebben, omdat Quinn met zijn kennis en zijn in zicht de redder des vaderlands zou zijn. Tom Quinn is een geweldig vak man. beter te omschrijven als een vakidioot. Zijn leven is één grote ronde Oranje-basketbal. Hij leeft, doet en denkt in die sport en heeft het liefst dat de hem omringende mensen datzelfde doen. Van zijn spelers vraagt hij niet veel. als ze dan maar precies doen wat hij voor hen heeft uitgedacht. Met andere woorden hij vraagt ontzet tend veel van ze! Quinn bedenkt lijnen binnen het basketbal en via die patronen moet er maar ge werkt worden. Iedere speler die op zijn training komt krijgt een lijn- nummer en gedurende de gehele voorbereiding van een groot toer nooi worden die bepaalde trajec ten geoefend. Tot in den treure werkelijk, of zoals één van zijn belangrijkste spelers zei: „Tot we die dingen niet meer konden zien. We stonden te smachten om eens een keer tien minuten te mogen hollen, hij bleef maar over die tac tiek lullen. Je werd er op het laatst strontziek van". Maar Quinn is Quinn en met ijze ren hand houdt hij vast aan zijn principes. Leuk of niet. het ge beurt en daarmee toont hij aan een volledig professionele coach te zijn. Hij bedenkt, de spelers hebben maar in te vullen. Als ze het goed doen. oké. geen enkel probleem, geen klopje na, maar gewoon je taak vervult; gaat het mis. dan strooit Quinn zout in alle wonden Als het ware spuwt hij de woorden dan in het gezicht van de spelers, acteert soms uiterst sar castisch voor buitenstaanders bij het onbeschofte af om op zo'n manier zijn spelers te prikkelen Eén van zijn spelers. Van Helfte ren .Ik kreeg vaak zo verschrik kelijk op mijn sodemieter dat ik dacht wat sta ik hier nou te doen. ik word gewoon uitgescholden." En schutter Akerboom ..Ik heb op het punt gestaan weg te lopen, ik laat me in mijn vakantie toch niet door een man die toevallig mijn coach is de hele dag verrot schelden." Leuke achtergrond dus voor een nationale ploeg die een groot Eu ropees toernooi moet afwerken. En logisch dan ook dat in de broei kas van de spelers er iets is gaan werken. De ontevredenen, de in Quinn's ogen dus mindere spelers, begonnen langzaam op te spelen en er was wrijving voelbaar na vijf dagen. Quinn's naam werd op dat mo ment steeds meer genoemd Hij zou te hard zijn. vooral te onper soonlijk en zijn relaties tot de spe lers zou tot een absoluut mini mum beperkt blijven. Dezelfde speler Van Helfteren zei daarover „Ik heb nog nooit met hem over iets anders dan basketbal kunnen praten. Ik zou wel eens over een ander onderwerp willen kletsen, maar dat komt er beslist niet van. Als je ziet hoe het aan tafel gaat het is gewoon bespottelijk. Ieder een komt zo vroeg mogelijk aan tafel om maar niet bij hem In de buurt te zitten." En een andere van Quinn's spelers „Ik heb in twee maanden precies één keer door Mart Smeets met hem gepraat Verder niet. Ik heb wel eens het idee dat hij me nauwelijks kent." Quinn dus een merkwaardige zon derling? Een ijskoude, onpersoon lijke fluim van een coach die het alleen maar voor geld doet? Nee: Natuurlijk niet! Quinn is Quinn en dat was van tevoren bekend. Bij bondsbestuurderen en zeker ook bij de spelers die hem zo adoreer den. Quinn is niet geïnteresseerd in het leven van zijn spelers. Hij toont geen behoefte aan relatie met Juist die mensen. Hij laat ze als het ware links liggen, terwijl hij toch een kaartenbak aan gege vens van al zijn spelers in zijn geheugen gegrieft heeft staan En soms put hij uit dat geheugen. Met kleine roffelende zinnen, vol vergif, vaak humorloos. Maar. kei en keihard. Quinn is Quinn. Een vakman tot en met. Totaal verslingerd aan het basketbal en werkend met een mateloze inzet. Een man met trots ook. Een man die in de herfst van zijn loopbaan staat en geen baan voor het volgende seizoen heeft. En daarom in Turijn bij het Euro pees kampioenschap zo donders- graag had willen schitteren met het Nederlands team. Dat lukte niet en Quinn versomberde. Speel de conflicten uit via de band. Riep tegen de spelers dat zeker zeven van de tien hem door de pers ge stelde vragen uitermate dom wa ren en dat de verzamelde pers er helemaal niets van kon. Riep te gen de verzamelde pers dat zeker zeven van zijn twaalf spelers niet voldeden. En sprak en dacht ver der de hele dag over basketbal. De scherpe, gelijnde kop boven het voortrollende lichaam De wat danserig aandoende bewegingen. En altijd maar schemaatjes teke nend. op bierviltjes of servetjes, de opzetjes van aanvallen, de per soonsbeschrijvingen van zijn spe lers aan andere coaches, de tekort komingen van aanstaande tegen standers. de fraaie momenten van de voorgaande avondwedstrijden. Het was en bleef basketbal. Maar Quinn faalde niet in Turijn. Dat wil zeggen, hij faalde niet op tech nisch gebied. Hij was op en top met zijn vak bezig. Hij vergat al leen één ding en wel dat zijn spe lers gewone, normale zielen zijn die de basketbalsport leuk vinden en die graag in het Nederlands team spelen, maar die daarnaast ook nog wel eens een keer willen gaan stappen, zuipen, zwemmen, dollen, vrijen of voetballen. En op dat moment had Quinn geen en kel antwoord klaar Hij kon niet improviseren en had ook niet de kracht te redigeren toen hem een keer gevraagd werd of zijn spelers op een vrije ochtend naar het zwembad mochten gaan Vandaar dat er een gesteven sfeertje over bleef, waarin de spelers tegen de uren knokten en zich getergd door het grote toernooi worstelden. Quinn bezocht in ae vroege och tenduren een kliniek, coachte s middags de wedstrijd van het Nederlands team en zag en analy seerde 's avonds twee topwedstrij den Daarna liep hij nog wel eens naar de bar om met iedere passant over basketbal te praten. Reden waarom ik wel eens dacht: ik wou dat hij nou begon over die twee verschrikkelijk lekkere Griekse meiden die net binnengekomen zijn. Dan opende hij zijn mond en zei „Heb je .gezien dat de Oriekse ploeg de beste rebounder van het toernooi heeft?" Op zulke momen ten moest ik aan de soms steige rende spelers denken en keek dan naar de Griekse inbreng in de bar. Basketbal is erg leuk. je kan er van leven, maar het is niet alles.

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 17