raakt eerderheid in rlement kwijt Vietnam doet mee aan conferentie rankrijk wil met energie-successen naar Tokio Lissabon zet majoor Otelo het leger uit Somoza is tegen komst vredesleger en en Fransen «"linigen op olie Skylab rechtgelegd lident in DDR gt hoge boete Computerlijst van gevangenen in Argentinië Mitterrand wil niet in Europarlement Stroom vluchtelingen duurt voort RDAG 21 JUNI 1979 BUITENLAND TROUW/KWARTET BURY (Reuter, AP, AFP) De partij van bisschop vi ewa is de absolute meerderheid in het nieuwe parle- a''| van Zimbabwe-Rhodesië kwijt geraakt, nu acht parle- rkJl eden van deze partij zijn uitgetreden. llen :lu eurlng in de Verenigde Afri- Nationale Raad (UANC) van iwa ontstond toen de tweede de partij, vicevoorzitter Chi- besloot een eigen partij op te Deze partij, die de acht zetels lement zal behouden, gaat cratische Partij van Zim- IDP) heten. De nieuwe partij erema zal aanspraak maken -ministerspost in het kabinet mier Muzorewa. e scheuring bezet de UANC ng iet rHAGEN, PARIJS (Reuter, evt ^p) De Denen moeten bin- ?n- hun auto één dag per week "Aftaan. Deze maatregel maakt van een pakket bezuinigin- de Deense regering volgende oorlegt aan het parlement, de autoloze dag, die binnen i dagen kan zijn ingevoerd, - de mogelijkheid van een be- de,' verhoging op benzine, stook- elektriciteit. ilaging van de maximumsnei- aIjpor vrachtauto's en het lager van de thermostaat van de verwarming met één graad "fentien graden, zijn de maatre de Franse regering wil ne- het hoofd te bieden aan de schaarste. Critici van de Fran- ings-plannen wijzen erop dat vrachtauto's worden aange- f 1 ïaar niet het troetelkind van 1,1 ise industrie, namelijk de per- uto. De maatregelen moeten lijkste invoer van olie terug- van 107,5 miljoen tot 100 ton in 1985. Een zegsman zei een bezuiniging voor Frank- stfcoudt van acht procent of wel iljard gulden per jaar. oi® Europese landen hebben ook )n maatregelen aangekondigd. ^•Jdduitste regering neemt in 'g om de aanbevolen vrij- WASHINGTON (AFP) Het steeds dichter naar de aarde zakkende ruim telaboratorium Skylab is door het Amerikaanse bureau voor lucht- en ruimtevaart NASA „rechtgelegd". Met de manoeuvre wil men voorko- ilheid van 130 kilometer op men dat het gevaarte bij het eerste snelwegen om te zetten in een Jite maximumsnelheid. In ;ct iland bestaat al het tanken oufcni ln' ng ndag de benzine op de bon. ;y BERLIJN (Reuter) De voor- ;oi ande Oostduitse dissident dr. ta Havemann is gisteren veroor- MfOt een boete van 10.000 mark overtreding van de deviezen- van zijn land. Havemann eroordeeld omdat hij niet de iten zou hebben opgegeven die 8 ft gehad door het laten uitge- !an boeken in het buitenland. r Oostduitsers verboden boeken buitenland te laten uitgeven toestemming van de autoritei- «fcst-Duitsland heeft Havemann ^or geen toestemming gegeven heeft het toen zonder die toe ing gedaan. ^S-jarige prof. Havemann, een werd luid toegejuicht rechtszaal kwam dooi medestanders. Terwijl de hoogleraar, die een maand n na tweeëneenhalf jaar zijn ngen huisarrest opgeheven aande in zijn auto te stappen, lat hij het vonnis niet nam en in hoger beroep zou gaan. "^lann heeft zich zelf voor de ■4ank moeten verdedigen aange- Van een onzer redacteuren AMSTERDAM Het is alweer meer dan drie jaar geleden dat de Argen tijnse militairen de macht overna men van de laatste vrouw van de eens in dat land zo populaire dictator Pe- ron, Isabel. Veel Argentijnen slaak ten aanvankelijk een zucht van ver lichting toen dat gebeurde. De chaos was onder het bewind van Isabel compleet geworden. Maar het duurdo niet lang of het werd de Argentijnen duidelijk dat ze van de regen in de drup terecht waren gekomen. Gewend als militairen zijn aan duidelijke gezagsverhoudingen waarin geen tegenspraak wordt ge duld. drukten ze alle oppositie tegen hun regime de kop in. Martelingen, verdwijningen en politieke moorden. waren aan de orde van de dag. Alle internationale protesten, die een hausse beleefden bij de voorbereidin gen voor de wereldkampioenschap pen voetballen in Argentinië, ten spijt. Amnesty International schat het aan tal mensen dat in de afgelopen jaren spoorloos is verdwenen op 15.000. Gisteren heeft deze organisatie een computerlijst uitgegeven waarin pre cieze gegevens staan over 2665 Argen tijnen die sedert de militaire staats greep in maart 1976 zijn opgepakt en van wie sedert die tijd niets meer is vernomen. De publikatie van deze computerlijst is het startsein voor een internationa le campagne die tot doel heeft ophel dering te krijgen over het lot van deze verdwenen gevangenen. Drie weken geleden is de lijst overhandigd aan een commissie van de Organisatie van Amerikaanse Staten die in au gustus naar Argentinië gaat om een onderzoek in te stellen naar het lot van politieke gevangenen en naar het lot van de verdwenen Argentijnen. Argentijnse autoriteiten blijven tot nog toe ontkennen dat de verdwenen mensen in hechtenis zijn genomen. door Jan Halkes nog maar 43 zetels in het honderd- koppige parlement. De tweede partij is de blanke partij van ex-premier Ian Smith met 28 zetels. De Afrikaanse Nationale Unie, die nog steeds wei gert zitting te nemen in het parle ment, heeft recht op 12 zetels en de Verenigde Nationale Federale Partij van stamhoofd Naiweni bezet 9 ze tels. Samen met de nieuwe ZDP van Chikerema hebben de zwarte opposi tiepartijen in het parlement 29 zetels en kunnen zij met steun van de blan ke partij van Smith de UANC van Muzorewa behoorlijk dwars zitten. Bovendien heeft door het verlies van de meerderheid van de UANC de par tij van Ian Smith de macht om een standpunt van de partij van Muzore wa of van de zwarte oppositie te ma ken of te breken. Ruzie De woordvoerder van de partij, Zhu- warara, zei gisteren dat de politieke lijn van de ZDP op een later tijdstip bekend zal worden gemaakt. De lei der van de ZDP, James Chikerema heeft al menig geschil met bisschop Muzorewa achter de rug en lange tijd een harde strijd gevoerd om de macht in de UANC. Chikerema verwijt de bisschop dat hij een dictatoriale lei der is en dat hij gebruik maakt van een privélegertje om zijn macht uit te breiden. De acht dissidenten van de UANC zijn allen lid van dezelfde stam van de Zeruru's. maar ontkennen dat de scheuring was ingegeven door triba lisme. Muzorewa en andere vooraan staande leden van de UANC zijn allen lid van een andere stam. Bisschop Muzorewa weigerde gisteren com mentaar te geven op de splitsing in zijn partij. LISSABON De links-radicale majoor Otelo Saraiva de Carvalho is gisteren op advies van de militaire disciplinaire raad door de opperbevelhebber van de Portugese landmacht, generaal Pedro Cardoso, uit de militaire gelederen verwijderd. Formeel heet het in de strafmaatregel dat de majoor in de reserve wordt geplaatst. Aangenomen wordt dat de eens zo populaire majoor, commandant van de militaire staatsgreep die 25 april 1974 een einde maakte aan het Portu gese fascisme, tegen de beslissing in beroep zal gaan bij het hoog militair gerechtshof of zelfs bij het Europese Hof voor de rechten van de mens. In de revolutionaire periode was Otelo commandant van de Copcon. een speciale militaire politie die de func tie van de door het oude regime ge compromitteerde politietroepen overnam. Onder druk van een volks beweging ontwikkelde de Copcon zich tot de gewapende beschermer van het revolutionaire proces. Complotten contact met de hoogste luchtlagen voortijdig gaat buitelen. Het is de bedoeling het moment van de val, dat SP indere dag, waarbij het laatste zich hooguit een dag van tevoren met p het nummerbord bepalend is enige nauwkeurigheid laat voorspel- llisl op even of oneven dagen mag len, door een laatste stuurmanoeuvre Verder is nu in Griekenland, enkele uren te verschuiven. Men wil d<; in Joegoslavië, een strikte proberen zo te vermijden dat de brok- van kracht van stukken naar beneden komen terwijl leter per uur. In de grootste Skylab zijn laatste baan beschrijft Turkije, Istanboel, gaat van- boven 's werelds dichtst bevolkte ge bieden. MANAGUA (AP, AFP, Reuter) President Somoza van Nicaragua gaat akkoord met een bijeenkomst van de Organi satie van Amerikaanse Staten (OAS) over de situatie in zijn land. Somoza weigert echter de tussenkomst van een vredes macht in de strijd tussen het Sandinistisch Bevrijdingsfron en de regeringstroepen. Robert Havemann zien een door hem gekozen bevriende Spaanse advocaat geen toestemming kreeg om naar Berlijn te komen. Vori ge maand werd de Oostduitse schrij ver Stefan Heym om een soortgelijk vergrijp veroordeeld tot een boete van 9.000 mark. De reizende ambassadeur van de kersverse Sandinistische regering, Miguel Escoto, zei in Washington dat de Organisatie van Amerikaanse Sta ten het best kan overgaan tot het verbreken van de diplomatieke ban den met het regime van Somoza. De OAS bespreekt vandaag de kwestie Nicaragua. Cuba beschuldigde gisteren de VS van plannen om een inval te doen in Nicaragua. De Cubaanse regering heeft zijn steun betuigd aan de voor lopige Sandinistische regering, die zijn zetel krijgt in de stad Rivas. Het Russische persbureau Tass zei dat Washington van alles doet om presi dent Somoza aan de macht te hou den. In plaats van de situatie te ne men zoals die op het ogenblik is, willen de Verenigde Staten een confe rentie van de Amerikaanse staten bij een roepen, aldus Tass. In de sloppenwijken van de hoofd stad Managua heeft de nationale gar de van Somoza gisteren opnieuw aan vallen gedaan op Sandinistische gu errillastrijders. Volgens een rege ringswoordvoerder zouden alle op standelingen binnen een dag zijn ver dreven. Het leek er gisteren op dat de Sandinisten uit het westelijke deel van Managua waren verdwenen, maar in andere gedeelten van de hoofdstad hadden de opstandelingen zich nog achter barricades ver schanst. Volgens Radio Sandino zou binnenkort een aanval te verwachten zijn op de bunkers van president Somoza. Het Nederlandse Rode Kruis heeft gisteren 50.000 gulden beschikbaar gesteld voor hulpverlening aan Nica ragua. Het geld wordt besteed aan voedsel, medicamenten en onderdak voor vluchtelingen. Volgens het Rode Kruis hebben zeker 150.000 mensen in Nicaragua directe hulp nodig. De organisatie had al eerder 75.000 uitge trokken voor Nicaragua. Een Sandinistische guerrillastrijder achter een barricade in de Nicaragu aanse stad Masaya. De man maakt gebruik van een Amerikaans wapen, buitgemaakt op de Nationale Garde. De Sandinisten hebben al de contro le over grote delen van Nicaragua, maar hebben daarentegen in de hoofdstad te kampen met een groot tegenoffensief van de regeringstroe pen van president Somoza. PARIJS (AFP) De leider van de Franse socialisten, Francois Mitter rand, zal geen zitting nemen in het Europees Parlement. De socialisti sche leider zegt verontwaardigd te zijn over een beslissing van de natio nale commissie voor de Europese ver kiezingen om één zetel meer toe te kennen aan de regeringspartijen ten koste van de socialistische lijst. Majoor Otelo joeg met radicaal linkse uitspraken de „vijanden van de revo lutie" verscheidene malen de stuipen op het lijf. Deze „vijanden van de revolutie" konden opgelucht adem halen na de staatsgreep van 25 no vember 1975 die een einde maakte aan het bestaan van de Copcon en de andere revolutionaire onderdelen van de strijdkrachten. Volgens de officië le lezing ging het toen om een staats greep van de Copcon zelf, die in de kiem werd gesmoord door de inmid dels president geworden generaal Ra- malho Eanes. Waarschijnlijker is ech ter dat er verschillende complotten door elkaar liepen zonder dat de Cop con daarbij een toon aangevende rol speelde. Veel links-revolutionaire en commu nistische militairen werden op be schuldiging van deelname aan de staatsgreep enige tijd in de gevange nis gezet. Na hun vrijlating werden ze uit hun functies gezet en kregen ze een spreekverbod opgelegd. De pro cessen die deze maatregelen moesten rechtvaardigen, lieten echter einde loos op zich wachten. Het spreekver bod van Otelo werd enige tijd opge heven toen hij deelnam aan de cam pagne voor het presidentschap in de zomer van 1976. Hij eindigde met meer dan zestien procent van de stemmen toen op de tweede plaats na Ramalho Eanes. Volksdemocratie De kleine links-radicale groepen en partijen die de kandidatuur van Ote- majoor Otelo Saraiva de Carvalho volk binnen niet al te lange tijd tot de mogelijkheden behoort, In april nam de socialistisch-commu- nistische meerderheid in het parle ment een voorstel aan dat voorziet in amnestie, waarbij de linkse militai ren in hun oude functies zouden wor den hersteld. Deze wet werd echter getroffen door een veto van president Eanes, omdat hij niet wilde dat de revolutionairen ongestraft zouden blijven. Ook Otelo zelf was echter tegen de amnestie, omdat hij meende dat hij bij een eerlijk proces van de rechter gelijk zou krijgen. Het parle ment kan echter in tweede lezing de amnestie echter alsnog onherroepe lijk maken. Haast De dreiging van een onherroepelijke amnestie lijkt de reden te zijn waar- om de militaire autoriteiten na vier \o hadden gesteund, konden het ech- Jaar lang dralen, nu opeens haast ter niet goed met elkaar vinden, maken met de disciplinaire processen waardoor de politieke groep rondom die Otelo en de zijnen definitief naar Otelo uit elkaar viel in november de reserve moeten doen verdwijnen. 1976. Vorig jaar besloot de majoor tot de oprichting van een nieuwe politie ke groepering, de Arbeiderseenheids De processen van de militaire disci plinaire raden zijn geheim en de be- D___r|fklaagden hebben geen recht op een organisatie, afgekort OUT. Deze or- advocaat. Dat laatste zou voor het ganisatie die niet veel aanhang heeft, Europese Hof voor de rechten van de is voorstander van een volksdcmo- mens dat vorig jaar door Portugal cratie op basis van arbeiders- en werd erkend reden kunnen zijn om buurtraden. Ze gelooft dat een gewa- de maatregel tegen Otelo weer onge- pende opstand van het Portugese daan te maken. Regenseizoen Dinsdag is in Nicaragua het regensei zoen begonnen en stroomde de regen met bakken naar beneden. Dit wordt als gunstig gezien voor de Sandinisti sche guerrillastrijders. HANOI, KOELA LOEM- POER (AFP, AP, Reuter) Vietnam zal deelnemen aan een internationale conferen tie over het probleem van de Vietnamese vluchtelingen in Zuidoost-Azië, maar alleen op voorwaarde dat deze confe rentie wordt georganiseerd door het Hoge Commissariaat voor de Vluchtelingen van de Verenigde Naties. Met deze uitspraak, die gisteravond werd gedaan door het Vietnamese ministerie van buitenlandse zaken, kwam Vietnam terug op een eerdere weigering om aan zo'n Internationale conferentie deel te nemen. Nog giste ren lieten zowel de Vietnamese am- Mfllpisip bassade in Parijs als de Vietnamese vertegenwoordiger bij de Verenigde Naties in New York weten een derge lijke conferentie niet nuttig te vin den. aangezien zo'n bijeenkomst de problemen alleen maar ingewikkel der zou maken. Hanoi eist overigens dat de conferen tie zal worden gehouden op basis van het programma van zeven punten dat eind mei is overeengekomen tussen het Hoge Commissariaat voor de Vluchtelingenhulp en de Vietnamese regering en dat voorziet in een rege ling voor het ordelijk en veilig vertrek van mensen die de wens te kennen hebben gegeven zich naar het buiten land te willen begeven. Een interna tionale conferentie, zoals'die is voor gesteld door de Europese Gemeen schap. de Verenigde Staten en Japan, ziet Vietnam niet zitten, aangezien zo'n conferentie „de Amerikaanse im perialisten en de Chinese reactionai ren" in de kaart speelt. De regering van Maleisië heeft giste ren opnieuw zes boten met 585 vluch telingen naar internationale wateren gesleept in een poging op die manier van de stroom Vietnamese vluchte lingen, van wie het merendeel van Chinese afkomst is, af te komen. De Maleisische autoriteiten lieten giste ren weten dat op korte termijn zeker 10.000 vluchtelingen hetzelfde lot zul len ondergaan. Deze 10.000 leven nu in geïmproviseerde kampementen op de stranden van de oostkust van Ma leisië Ondanks de verscherpte bewa king door de Maleisische marine en de luchtmacht zijn gisteren weer 217 Vietnamese vluchtelingen in drie scheepjes op de Maleisische kust ge lopen. Het afgelopen weekeinde wer den 867 Vietnamezen die geland wa ren onmiddellijk weer naar open in ternationale wateren gesleept. De Franse filosoof Jean-Paul Sartre heeft gisteren een beroep gedaan op alle landen van West-Europa zoveel mogelijk Vietnamese vluchtelingen op te nemen. De 74-jarige bijna blin de filosoof bepleitte het onmiddellijk opzetten van vluchtelingenkampen in West-Europa, waar de Vietname zen ondergebracht zouden moeten worden tot er voor hen een definitief onderdak is gevonden. Sartre werd bij zijn pleidooi gesteund door beken de Fransen als Raymond Aron, Alain Glucksman en de acteurs Simone Signoret en Yves Montand. Hong Kong De autoriteiten van Hong Kong heb ben maatregelen genomen om harder te kunnen optreden tegen schepen die Vietnamese vluchtelingen aan voeren. Nieuwe wetten stellen de au toriteiter in staat om alle schepen te doorzoeken die ervan worden ver dacht Vietnamese vluchtelingen ille gaal in Hong Kong te willen droppen. Onder de tot dusver bestaande wet geving kon Hong Kong schepen die groter zijn dan 250 ton niet inspecte ren. De nieuwe wetgeving maakt het tevens mogelijk illegale immigranten uit de Volksrepubliek China gevan gen te zetten, terwijl in Hong Kong woonachtige lieden die Chinezen hel pen bij het vluchten, veroordeeld kunnen worden. ■j (VATSBURG ,,Ik heb goede hoop dat we in Straatsburg tot een li «schappelijke energiepolitiek komen." Met deze opmerking, dins- I »ond voor de televisie, heeft de Franse president Valéry Giscard 1 aing een flinke last gelegd op de Europese Raad, het topoverleg van 1 O-regeringsleiders in Straatsburg. Bert van Panhuis rrgiecrisis zal alles beheersend zijn ig en morgen in het Congrespaleis in uropese hoofdstad", net zoals eind de week op de economische wereld- entie in Tokio. Met name Frankrijk is I veel, zo niet alles aan gelegen dat er latsburg spijkers met koppen worden oor zijn er verscheidene redenen. De Ertjkste is wel de druk van de energie- op de Franse economie. Het kost het kabinet toch al bijzonder veel moei de harde bezuinigingsmaatregelen Franse bevolking op te leggen en de eproblemen kunnen het alleen maar toaken De Flansen zitten in een veel Iker pakket dan de Westduitsers, wier nie nu eenmaal steviger staat, of de j>. die steeds meer in de eigen energie- 't* kunnen voorzien met hun Noord- t Net zoals vóór hen de socialisten zullen ook de conservatieven van Margaret Thatcher zich tot het uiterste blijven ver zetten tegen het opnemen van de Noordzee- olie in het EG-energiebeleld. Slokop Maar voor de Fransen speelt ook de verhou ding tot olie-slokop Verenigde Staten. Die relatie ligt toch al moeilijk, maar de wijze waarop de Franse minister van buitenland se zaken Jean Frangois-Poncet veertien da gen geleden zijn neus stootte toen hij. mede als EO-voorzitter, in Washington zijn be klag deed over de Amerikaanse energie- subsidiepolitiek, heeft de gevoelens van ri valiteit slechts versterkt. Giscard zal dus een succes mee willen brengen als hij vol gende week samen met Jimmy Carter rond de tafel van gastheer Ohira gaat zitten Frankrijks prioriteit nummer één is de be heersing van de vnje onemarkten in Rotter dam en Genua. Op deze „spot markets" wordt de ruwe olie voor een aanzienlijk hoger bedrag verhandeld dan bij de géregel- de transacties tussen de olie-uitvoerende landen en de Westeuropese kopers. Die prijsontwikkeling op de vrije markt staaft OPEC-landen in hun voornemens de prijs van ruwe olie te verhogen. Vandaar dat met name Frankrijk de markten in Rotterdam en Genua onder controle wil brengen. Tot begin deze week verwachtten waarne mers dat vooral West-Duitsland zich daar tegen zou verzetten. De Bondsrepubiek is één van de belangrijkste afnemers van de spot market in Rotterdam. Maar de West duitsers lijken zich toch soepeler op te stellen. Afgelopen maandag konden alle EG-energleministers zich vinden ln een Frans voorstel om alle internationale trans acties van oliemaatschappijen te registre ren, dus niet alleen die op de spot market maar ook die binnen de gemeenschap en die met derde landen. Er zit alleen één grote maar aan. Het gaat slechts door als ook de Verenigde Staten en Japan twee van de grootste olieafnemers op deze wereld meedoen en er dus een wereldwijde registratie komt. En daar zul len ln Tokio nog harde noten over moeten worden gekraakt. Van niet te onderschat ten belang blijft echter dat de Bondsrepu bliek „bereid is het spel mee te spelen", zoals een Franse functionaris deze week zei. Samen zijn Schmidt en Giscard en mis schien ook nog Thatcher een obstakel, dat voor het duo Carter-Ohlra niet gemak kelijk te nemen is. Oliebeurs Een Amerikaanse functionaris heeft giste ren de boot al een beetje afgehouden met de opmerking dat de VS op dit ogenblik nog niet weten wat de EO-landen nu precies voor ogen staat. Vandaar dat de Europese Commissie met spoed een gedetailleerde studie moet gaan maken van het plan Functionarissen in Brussel verwachten dat de uitkomst een voorstel voor een soort oliebeurs zal zijn. Alleen zo met een gereguleerd handeldrijven kan de „vrije markt" wat doorzichtiger worden gemaakt Aangezien, zoals Giscard eveneens voor de tv zei, olie de komende Jaren een zeldzame en dure grondstof zal worden, zullen de regeringsleiders zich opnieuw gaan buigen over besparingsmaatregelen en overschake ling naar alternatieve energiebronnen. Verrassend is een opinie-onderzoek, waar van de resultaten gisteren in Le Figaro zijn onthuld. Volgens dJe peiling meent maar liefst 67 procent van de gevraagde Fransen dat de ontwikkeling van zonne-energie op de eerste plaats moet komen, terwijl de kernenergie veel minder scoort. De motle ven vóór zonne-energie zijn niet in de eerste plaats vanwege de veiligheid, maar omdat het economischer is. Niettemin zal ln navolging van de Europese Raad van maart in Parijs met meer klem het gebruik van kernenergie worden be pleit. Nederland zal zich ook nu weer op de brede maatschappelijke discussie beroepen om de boot af te houden. Ten aanzien van de energie ligt er tenslotte nog een verzoek van de Commissie om de olie-invoer tot 1990 op het peil van 1978 te bevriezen. Er zullen waarschijnlijk nieuwe suggesties worden gedaan voor besparingen want de vijf procent minder die men zich tot doel stelt wordt nog steeds niet gehaald Somber Een op wat langere termijn zeker niet min der belangrijk punt van besparing vormt de economische toestand van Europa en de vooruitzichten. De Commissaris voor eco nomische zaken Frangois-Xavier Ortoli heeft een document opgesteld dat zeer som ber van aard is. Ortoli voorspelt een periode van bezuinigin gen en van ingrijpende structurele verande ringen. De EG-landen zullen hun economi sche groei moeten zoeken ln sectoren, die minder afhankelijk zijn van energie. En om in een niet al te ongunstige concurrentiepo sitie te komen zullen de prijzen en lonen moeten worden beheerst en zal het geldstel sel stabiel moeten blijven De Commissie voorziet een sneller ingrijpen van de rege ringen. zeker waar investeringen nodig zijn en de particuliere sector zich aarzelend op stelt De werkloosheid zal in de ogen van Ortoli toenemen en hij bepleit daarom de sociale voorzieningen uit te breiden zodat de lasten meer gezamenlijk worden ge dragen. Groot-Brlttannië en Italië zullen nogmaals klagen over de bijdrage aan de begroting van de gemeenschap, die in geen verhou ding zou zijn tot wat Londen en Rome er voor terugkrijgen. De geringe tijd die de regeringsleiders dan nog rest zal worden gebruikt voor een nabeschouwing van de Europese Verkiezingen en een bespreking van het EMS, het Europese Monetaire Stel sel Daarvoor komt de president van de Franse nationale bank zelf naar Straats burg. Maar of hij iets van belang heeft mee te delen valt te betwijfelen. Het zal wel eind dit Jaar worden voor kan worden bekeken hoe het EM8 functioneert

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 7