Is het Agatha? Is het Patricia? Is het Sara? Agatha Christie Agatha Christie Agatha Christie Agatha Christie Dezeven wijzerplaten Passagier voor Frankfurt Agatha Christie Moord uit het verleden I De ivoren dolk Het stille water Het Roosvenster De laatste rekening Sara Woods Uit een duister verleden Sara Woods Als een dief in de nacht Sara Woods Geen kinderspel Sara Woods Beter iaat dan nooit Sara Woods Een zijden draad gespecialiseerd in de hetere misdaad Wie van deze drie opwindende vrouwen kiest u voor een moorddadige vakantie? Agatha Christie. Inderdaad: koningin van de misdaad! Haar geniale detectives staan op de toplijst van onmisbare vakantielectuur. Hier enkele Christies die u beslist moet meenemen! De zaak Styles. In dit eerste boek van Agatha Christie, is Poirot nog maar net in Engeland. Daar wordt zijn hulp ingeroepen door de bewoners van het landgoed Styles, waar een oude dame is vermoord. Door wie? Pas op het laatste ogenblik laat Poirot zien hoe de schijnbaar tegen strijdige aanwijzingen moeten worden uitgelegd. o MoOld op de Nijl Moord op de Nijl. Poirot hoort hoe twee mensen plannen maken voor een huwelijks reis naar Egypte Als hij later een bootreis maakt langs de Nijl. ontmoet hij ze De man Is op huwelijksreis, maarmet een andere vrouw. En het meisje is er ook - alleen! De situatie bevalt Poirot niet, hij l(an niets anders doen dan afwachten De zeven wijzerplaten. Een stel mensen logeert op een kasteel. Eén van hen verslaapt zich elke ochtend, vandaar dat de anderen een hele serie wekkers in zijn kamer verstoppen. De vol gende ochtend wordt hij vermoord in z'n bed gevonden. Naast hem staan zeven wekkers. Het spoor leidt naar de Londense achterbuurt "De zeven wijzerplaten", en naar een groep gevaarlijke spionnen. Passagier voor Frankfort De diplomaat Sir Stafford Nye neemt een enorm risico als hij zijn opvallende jas en zijn paspoort afstaat aan een jonge vrouw die oppervlakkig op hem lijkt Ze zegt dat het van levensbelang is. Dat zij niet overdreef begrijpt hij als hij hoort wie zij is en wat zij probeert te doen. Moord «alt het verleden. Gwenda, een jonge Australische, zoekt een gezellig oud huis. Het huis dat ze vindt blijkt een verleden te hebben Met haar man gaat ze na wat er vroeger is gebeurd, maar al gauw stoten ze op een moord. Miss Marple raadt hun aan het verleden te laten nisten M h' i'-j Patricia Wentworth, waardig opvolgster van Agatha Christie: haar knappe intriges en boeiende persoons beschrijvingen zijn geschreven in de beste tradities van de Engelse detective-story. Onschuldig: veroordeeld? Geoffrey Grey is tot levenslang veroordeeld wegens moord op zijn oom. Zijn vrouw Marion en haar nichtje Hilary geloven dat hij onschuldig is. Hilary besluit uit medelijden met Marion zijn onschuld te bewijzen. Alleen Miss Silver wil haar helpen, maar ook zij kon niet voorzien waartoe Hilary's speurtocht zou leiden Patricia Wfent worth j MissSiftter, detective De laatste rekening. Niemand had er op gerekend dat James Lessiter na zijn moeders dood naar z'n geboortedorp zou terugkeren. Als hij kort na z'n thuis komst wordt vermoord, komen alle dorpsroddels weer boven. Miss Silver heeft al snel ontdekt wie de dader is. De politie is moeilijker te overtuigen De ivoren dolk. De mooie Lila heeft beloofd met de veel oudere Sir Herbert te trouwen, een man voor wie ze alleen maar afkeer en angst voelt. Vlak voor het huwelijk wordt Sir Herbert ver moord gevonden. Lila staat naast hem, met bebloede handen. Bijna niemand twijfelt aan haar schuld. Gelukkig valt het Miss Silver op dat Lila geen motief had voor de moord. Het Roosvenster. "Het Roosvenster" is een oude Engelse herberg. Men zegt dat er zich vroeger smokkelaars en zee rovers verschuilden. Een kleinzoon van de vroegere herbergier belegt een familiereünie in de herberg. Als de familie bijeen is wordt er een moord gepleegd. Het verleden lijkt te herleven. FkriciaWtentworth Rtóial\faitworth MissSiker. detective Het stille water. Jaren geleden was Adriana Ford een beroemde actrice Nu leeft ze teruggetrokken op haar landgoed. Ze vermoedt gevaar en besluit Miss Silver te laten komen. Voor zij arriveert is er al een slachtoffer gevallen. De politie denkt aan een ongeluk. Miss Silver weet wel beter rfericiaVVforworth Miss Silver, detective Sara Woods, ook een Engelse detective schrijfster. Haar boeken spelen in en rond de rechtszaal wa advocaat Antony Maitland weergaloos speurwerk ve Sara Woods. Niet vergeten! Geen kinderspel. Tommy is een dertienjarige jongen die terecht moet staan voor moord. Hoe zijn achternaam is en waar hij vandaan komt, wil hij niet zeggen. Maar hij houdt vol dat hij onschul dig is. Antony Maitland, zijn advocaat, weet heel langzaam het vertrouwen van de jongen te winnen en dan begrijpt hij wat er gebeurd moet zijn. ïi-Kntrrv r..- Beter laat dan nooit. De vader van Ellen Gray is in de gevangenis gestorven, beschuldigd van moord op haar moeder. Naarmate Ellen ouder wordt raakt ze er meer van overtuigd dat een oude huisvriend verantwoordelijk is geweest voor de veroordeling van haar vader. Maar dan wordt ook hij vermoord. En Ellen zelf komt in de beklaagdenbank terecht. 'n Antery Mnftland detective Een zijden draad. Een bekend politicus vraagt advocaat Antony Maitland om raad in een chantage-zaak. Iemand probeert zijn politieke loopbaan te breken. Maitland voelt er niet veel voor detectivewerk te doen, maar hij Iaat zich overhalen. En dan wordt er, praktisch onder zijn neus, iemand vermoord. De chanteur? Of één van z'n slachtoffers? Ar&a v Muitiand detective i 3 Uit een duister verleden. Jaren geleden zijn Antony Maitland en zijn vriend Roger Farrell bijna verdronken door Rogers peetoom, die voor een moord niet terug deinsde. Oom Hubert is nu oud en vraagt aan Roger of hij een tijdje bij hem in huis kan komen wonen. Dat betekent dat Roger opnieuw bij een moordzaak wordt betrokken. h Antomi ftfcütfead Als een dief in de nacht. Malcolm Harte wordt beschuldigd van diefstal en moord. Zelfs Antony Maitland - zijn advocaat - is over tuigd van zijn schuld. Hij gaat pas twijfelen als het proces tegen Harte al begonnen is. Dan wordt Maitland een felle detective, die probeert de ware dader te ontdekken vóór de jury uitspraak doet.

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 14