DA-wens maakt weinig kans 'Dit tart elke vorm van rechtvaardigheid Bestek '81 Haars bekijkt verzoek ï(vdA en VVD waarschijnlijk tegen aftopping vanaf 50.000 gulden 1 J SORRY. WE DON'T HAVE COMPLETA... Partij hennep aangetroffen Island houdt ctieschip tegen Niet-werkende deel bevolking stijgt met 93.000 per jaar 'Jeugdseksualiteit it taking uit protest S igen 58 ontslagen Gezondheidszorg protesteerde 'thuis' in Amsterdam ENSDAG 20 JUNI 1979 BINNENLAND TROUW/KWARTET advertentie onze soc.-econ. redactie EN HAAG - De kans is klein dat het CDA zijn zin krijgt met een aftopping van ^compensatie voor inkomens vanaf 50.000 gulden Ook in CDA-kring werd er gisteravond I uit legaan dat zowel PvdA als WD tegen een CDA-voorstel voor aftopping vanaf 50.000 ilden zullen stemmen. Hoogstens een aftopping vanaf 55.000 gulden, zoals het kabinet orstelt, maakt een kans. ravond beraadde de CDA-frac- jh nog over de vraag wat te doen aftopping bij 50.000 gulden er niet stt ir komt. CD A-fractieleider Lub- lf| B heeft, in een vraaggesprek met t parool, al gezegd dat er dan oelingen" in de fractie zullen ont- bii. „Daar kan ik niet te veel op ^Ipjuit lopen". Tot nu toe stuurde jbers erop aan de fractie bijeen te iden op een „pakket" van aftop- g vanaf 50.000 gulden, opschorting de doorwerking van bouw- en ndCAO volgens het kabinets- jtel, korting op sociale uitkerin- volgens het kabinetsvoorstel, en rting op de salarisstijging van endvolgers" op voorwaarde dat er linste 5000 extra arbeidsplaatsen Jen geschapen in gezondheids- g en gesubsidieerde sector. i ruime kant voorwaarde van 5000 arbeids- 'tlSitsen vormt waarschijnlijk geen en oot probleem voor het kabinet, om- tdit eerder al was toegezegd in het erleg met de bonden van trendvol- is. Een aanvullend CDA-idee is om 1 uitkeringen wel op 1 juli te korten, iljl ar op 1 oktober al weer met bij- nd orbeeld 0,1 procent te verhogen nneer door onverwachte prljsstij- le ig (mogelijk als gevolg van hogere M sprijzen) anders de koopkracht van de uitkeringen door de nullijn zou zakken. Deze tussentijdse verhoging zou ech ter geen gevolgen hebben voor Be stek '81, omdat de normale verhoging van 1 januari 1980 dan iets minder zou moeten worden. Zoals het er nu naar uitziet zal de januariverhoging van de uitkeringen toch wel aan de ruime kant zijn. Het kabinet zou dan ook niet veel problemen hoeven heb ben met dit CDA-plannetje. Deze opzet van Lubbers zou echter de mist ingaan als de verlaging van de aftoppingsgrens niet doorgaat. Zelfs bij een late aftoppingsgrens zijn er CDA-Kamerleden die aarzelen of ze hun goedkeuring wel zullen geven aan de korting op de uitkeringen. De verlaging van de aftoppingsgrens had Lubbers in staat moeten stellen enige druk op hen uit te oefenen. Meer loonmatiging Daar komt bij dat CDA-voorzitter Steenkamp met zijn uitlatingen over het kabinetsbeleid de onzekerheid in de CDA-fractie heeft vergroot. Voor de VARA-televisie herhaalde Steen kamp gisteravond onomwonden zijn stelling dat de regering veel meer aan matiging van inkomens zal moeten doen, en dat de korting op de uitke ringen geen halszaak mag worden wanneer de verhouding met de vak beweging daardoor ongunstiger wordt om die matiging van inkomens te bereiken. Steenkamp zei gisteravond over een drastische matiging van inkomens „Den Uyl (PvdA-leider) heeft dat al jarenlang gezegd, en ik geloof niet dat je eraan ontkomt om die zaak inderdaad aan te kaarten. Ik geef toe, dat is een grote opgave voor het kabi net-Van Agt-Wiegel. Maar de werke- CoülDÜcatic lijkheid kan de mensen dwingen om r andere dingen te doen dan waaraan ze in eerste instantie gedacht hadden. droge ogen niet aan denken. We moe ten ons wel een paar keer goed reali seren Wat dan zou gebeuren." In CDA-kring werd gisteren opge merkt dat Steenkamp wel terecht pleit voor een straffer inkomensbe leid, maar niet rept over de voorwaar den om zo'n beleid succesvol te ma ken. De leiding van de vakbeweging zal in staat gesteld moeten worden zo'n beleid met overtuiging te kun nen verdedigen bij de achterban. De PvdA pleit in dit verband voor zaken als aanpakken van hogere niet-CAO- inkomens, invloed op investeringen, garanties voor extra arbeidsplaatsen bij overheid en gesubsidieerde sector, vermogensaanwasdeling. wijl nog niet definitief vaststaat of de aftopping van prijscompensatie bij 50.000 dan wel bij 55.000 gulden het zal halen. Zou de aftopping worden verworpen, of slechts bij de 55.000- grens worden gelegd, dan komt daar na nog het PvdA-wetje aan de beurt. In CDA-kring was het gisteravond nog geen uitgemaakte zaak of men dan niet toch alsnog voor het PvdA- voorstel zou moeten stemmen. EEN GEWAARSCHUWD MESS GENIET VOOR TWEE. NEEM VAN HUIS UIT UW POT C0MFIETA MEE! ROTTERDAM De Rotterdamse politie heeft, drie mannen aangehou den op verdenking van het bezit van dertig kilo hennep. De partij werd volgens de politie aangetroffen in een woning aan de Rotterdamse Water geusstraat. De drie arrestanten zijn 25, 32 en 34 jaar oud en komen uit Ghana. GORINCHEM In Waardenburg bij. Gorinchem is in de nacht van maan-- dag op dinsdag de 19-jarige C. H J Koopmans uit Tiel bij een ongeval om het leven gekomen In zijn auto botste hij om onverklaarbare rede nen op een boom. Een mede-inzitten de werd bij het ongeluk gewond. Er ligt naast het regeerakkoord (waarin onder meer staat dat de koopkracht van de werkenden ge handhaafd moet blijven tot zo moge lijk tweemaal modaal, thans ruim zestigduizend gulden bruto red.) een zóne voor de (CDA)-fractie om kritisch het kabinet te volgen, en ik hoop dat de fractie daar een goed gebruik van maakt." Over de korting op de uitkeringen zei Steenkamp: „Ik heb daar grote zorg over, en ik vind dat we daar nog niet uit zijn". Van de andere kant wil de CDA-voorzitter niet dat het kabinet ten val komt. „Wat de val van het kabinet in deze verhoudingen bete kent, met nieuwe verkiezingen en een formatie, daar mag je gewoon met Een complicatie kan ontstaan door de volgorde waarin vrijdag, aan het slot van het driedaagse Kamerdebat over het juli-pakket, wordt gestemd over de verschillende onderdelen. De PvdA is tegen de aftopping omtjat daarvoor de al afgesloten CAO's zou den moeten worden doorbroken. Als alternatief heeft de PvdA een initia tief-wetje ingediend om voor inko mens vanaf rond 50.000 gulden bruto de loon- en inkomstenbelasting vanaf 1 juli iets te verhogen. Het is echter waarschijnlijk dat de Kamer eerst moet stemmen over de regeringsvoorstellen, en daarna over het PvdA-voorstel. In het wetsont werp van de regering staat echter de korting op de uitkeringen hoger dan de aftopping van prijscompensatie. Het is dus mogelijk dat de CDA'ers al over de korting moeten stemmen ter rechtbank in Reykjavik Vondeling verlaat Kamer op 17 juli Brave CNV rnprifti» irarhAHan V, n H rlo iur een onzer verslaggevers IRDAM Een boot van de kustwacht heeft gisteren Rainbow Warrior, het actieschip de internationale milieu-organi- Greenpeace, teruggestuurd de haven van Reykjavik. De van de kustwacht, de Odinn, de Rainbow Warrior een uur na vertrek uit de haven van Reykja- ,aan toen het opweg was de walvis- op ongeveer honderd mijl ten van IJsland te verhinderen. IJslandse kustwacht kwam in ac- omda een Rainbow Warrior verboden had de iven te verlaten. De rechtbank be- rndelt een eis tot schadevergoedig leen IJslandse walvismaatschap-. onder meer omdat de boot van reenpeace vangsten heeft verhin- rd en de bemanning van de vangst- hepen in gevaar zou hebben ge- cht. Greenpeace probeer de walvis- ngst onder meer te voorkomen or met kleine rubberboten tussen vangstschepen en de walvissen te (vier IJslandse vangstschepen mo- i dit jaar vierhonderd vinvissen Ogen, maar Greenpeace verwacht- aan het begin van de actie de ogst van ongeveer honderd van zeezoogdieren te kunnen voor- len. Doordat de jacht een week is rtraagd, onder meer door techni- le problemen met een van de ngstschepen, zullen dit jaar nog ns enkele tientallen vinvissen min- r kunnen worden gevangen. Vorige I g «k weigerde IJsland de kustwacht 1e zetten tegen Greenpeace. Aan- Domen wordt dat IJsland onder ser bevreesd is voor een boycot van «erijproducten in de Verenigde ten. De VS hebben voorgesteld de ngst van walvissen gedurende tien ar geheel te verbieden. Het voorstel volgende maand in Londen door internationale walviscommissie arden besproken. advertentie Barbecuen met makreel Vul de buik van 4.middelgrote, schoongemaakte en gedroogde makrelen met een mengsel van (cocktail-) fruit, fijn gehakte prei, peper en zout naar smaak. Prik de buik met prikkers dicht en wrijf de buitenzijde van de makreel goed in met olie. Laat ze aan beide kanten op het rooster van de barbecue bruin en gaar worden. Doe meer met vis, omdat 't zo lekker is. Produktschap voor Vis en Visprodukien. 's-Gravennage Vervolg van pagina 1 De optocht was toen zeven kilometer lang. Eenmaal in de Irene-hal werd de \/nllccHanQPn menigte toegesproken door FNV- VUir\oUai IOCI I voorzitter Kok. Hij werd keer op keer n -i tl lin door oorverdovend gejuich en ap- lil Ut/ LUIM plaus onderbroken. Alleen toen hij riep dat de FNV een parlementaire beslissing over de bezuinigingsplan nen zal respecteren „het parlement beslist" werd hij letterlijk terugge floten. Met een massaal „Actie, actie, actie" lieten de FNV-ers weten dat zij in hun protest nog wel een stap ver der willen gaan Gisteren werd in de tuin van paleis Soestdijk het jaarlijk se bejaardendefilé gehouden. Koninging Juliana maakte een dansje met een bejaar denvolksdansgroep uit Heer len onder leiding van volks danslerares Maria van Hees. Van onze parlementsredactie DEN HAAG In een brief aan zich zelf als voorzitter van de Tweede Ka mer heeft dr. Vondeling (PvdA) giste- ren zijn vertrek als lid van de Kamer aangekondigd op 17 juli. Hij heeft het voorzitterschap neergelegd omdat hij als gekozen lid naar de vergadering van de Europese Gemeenschappen (het Europees parlement) gaat. De heer Vondeling 61 jaar is vanaf 1946 actief geweest op en rond om het Haagse Binnenhof. Toen werd hij lid van de Kamer voor de PvdA en bleef dit tot 1958. Hij werd daarna minister van landbouw, visserij en voedselvoorziening in het kabinet Drees. Van '59 tot '65 was hij opnieuw Kamerlid. Van '61 tot en met '63 was hij buitengewoon hoogleraar aan de universiteit van Groningen voor on derwijs in de kennis van de interna tionale organisaties. In het kabinet-Cals was hij van '65 tot eind '66 minister van financiën. Hij keerde weer terug in de Kamer. In 1972 werd hij voorzitter van de Twee de Kamer als opvolger van de KVP'er mr. Van Thiel. Van onze Haagse redactie Den haag Tussen 1971 en 1976 is het aantal niet-actieve mensen tus sen 15 en 65 jaar elk jaar met 93.000 toegenomen. Eind '76 waren het er in totaal 1,3 miljoen. Onder niet-actie- ven worden mensen verstaan die werkloos, ziek, arbeidsongeschikt wa ren of bijstand ontvingen. Ook perso nen die aangepast werk verrichten worden onder de niet-actieven gere kend. Het ministerie van CRM heeft giste ren die cijfers bekend gemaakt. Kok verdedigde overigens in zijn toe spraak het recht van de vakbeweging om binnen het parlementaire sys teem met alle democratische mid delen te blijven strijden voor een 'x J rechtvaardige zaak. Hij viel daarbij ITlOet Uit 06 SI 661* het „brave CNV" aan, dat „zijn plaats p kent" en dat niet aan partij-politiek V3T1 hPl Si rHTrPPhl zou doen. „Maar datzelfde CNV", riep V<UI IICt öU<HlCl/Ill Kok, „heeft ons via Trouw laten we ten dat een kabinetscrisis onverstan dig zou zijn". Wat de FNV betreft mag het kabinet best vallen. „Het kabinetsbeleid treft de mini mumloners en de sociale uitkerings trekkers onevenredig zwaar; het is een fundamentele inbreuk op de on derhandelingsvrijheid van de vakbe weging; het past niet in een geloof waardig beleid om de werkloosheid terug te dringen, de zeggenschap van de werknemers te vergroten en de inkomensverschillen te verkleinen." „Het is", aldus Kok, „niet alleen naar zijn inhoud een onaanvaardbaar be leidspakket, het is bovendien slechte gelegenheidswetgeving, als los zand aan elkaar hangend en onzorgvuldig voorbereid." DEN HAAG (ANPi Het is in het belang van het kind dat de jeugdsek sualiteit uit de sfeer van het straf recht wordt gehaald. Het kind heeft het recht verschoond te blijven van inbreuken op zijn seksuele ontplooi ing. hetgeen zinvolle beschermende maatregelen, zowel tegen seksueel misbruik als tegen ongewenste be moeienis door politie en justitie vereist. Dit schrijven de Coornhertliga. het Humanistisch Verbond, de Neder landse vereninging voor Sexuele Her vorming (NVSH) en radiopastor ds A. Klamer in een petitie die zij vrijdag zullen aanbieden aan minister De Ruiter van justitie en de leden van de Eerste en Tweede Kamer. Vervolg van pag. 1 Staatssecretaris Haars wijst er in de notitie aan de Tweede Kamer op, dat haar nieuwe initiatieven geen verkap te beslissing inhouden om een deel van de hier aanwezige Turkse christe nen als groep toe te laten. Het beleid blijft gericht op beoordeling van elk geval afzonderlijk. „Dat kan ook lei den tot negatieve beslissingen en uit eindelijk tot de verwijdering van de betrokkenen uit ons land. Dit zal ech ter niet lichtvaardig gebeuren," aldus mevrouw Haars. Volgens de bewindsvrouw moet er rekening mee worden gehouden, dat ook in de toekomst Turkse christe nen, mogelijk meer dan thans, toela ting tot Nederland zullen proberen te krijgen. „In dat geval kan alleen door samenwerking met andere landen voor een adequate opvang worden gezorgd. Er mag niet zonder meer van worden uitgegaan, dat het huidige beleid jegens de Turkse christenen kan worden voortgezet, indien het niet mogelijk blijkt de lasten over de verschillende landen op een aan vaardbare wijze te verdelen," aldus de staatssecretaris. Staatssecretaris Haars zegt dat de berichten van een Nederlandse am bassademedewerker in Ankara niet tot de algemene conclusie leiden dat christenen in Turkije om hun geloofs overtuiging worden vervolgd. De moeilijke situatie in het zuidoosten van dat land wordt vooral veroor- in onze correspondent EST -f- De 315 werknemers van renco PMB zijn gistermiddag in sta- gegaan uit protest tegen een Islagaanvrage voor 58 personeels- den De woordvoerder van de be- ijfsledengroep van het FNV, J, imper, zegt (lat de directie de nood- ak van de ontslagen onvoldoende in aantonen. Verder zijn bij de ont kenen twee ondernemingsraadsle- n ..De directie probeert met die glagen twee gifangels uit te trek- aldus Kempei. tógens de directie zijn de ontslagen odzakelijk in verband met reorga- &tie. Bij Arenco maakt men onder T machines voor de tabaksver- tende industrie. De vraag daar- ir loopt terug. Volgens de vakbon- overweegt het moederbedrijf lish Match de fabriek geheel te 'ten en wil met kleine hoeveelhe- dit bereiken. Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM Uit een geluidswagen van de vakbond schalt een voltreffer van Tol Hansse: „Mien zit in haar nachtjapon, achter de rododendron". Een misplaatst lied, zo lijkt het, want het geelkleurige stencil dat in allerijl door de ambtenarenbonden ABVA en KABO onder het verplegend personeel is verspreid, benadrukt nog eens met klem dat de zieken niet het bos in mogen worden gestuurd. „Komt allen, waarborgt echter de patiëntenbelangen' rijk poes kan niet klok kijken en hij dus ook niet hoe laat het al Maar dit even ter zijde Plaats van handeling is de ingang van het Onze Lieve Vrouwengasthuis aan de Am sterdamse Camperstraat. Mikpunt van kritiek is het directielid De Wit van dit zie kenhuis, die daags tevoren een mededeling heeft doen uitgaan waarin ABVA en KA- BO-leden onder het personeel mogelijk zelfs op straffe van ontslag verboden wordt deel te nemen aan het organiseren van een protest manifestatie in de bezoekers hal van het ziekenhuis gedu rende de lunchpauze. Derhal ve is het actieterrein nu ver plaatst naar de toegangshék- ken. Het rondschrijven van de directie heeft zijn uitwer king klaarblijkelijk niet ge mist. er zijn slechts enkele tientallen demonstranten, terwijl er enkele honderden werden verwacht. Geïntimideerd „Het personeel is behoorlijk geïntimideerd", stelt een ABVA-actieleider teleurge steld vast. „Er is gewoon op zettelijk verwarring gesticht. Een schande anno 1979. We hebben nog geprobeerd om met de directie in overleg te treden, maar dat voorstel is botweg voor kennisgeving aangenomen. En dat terwijl ze het nota bene eens zijn met onze eisen: meer personeel rondom het bed en behoud van de kwaliteit van de ge zondheidszorg". Ook Marian van Diepen, voorzitter van de vakgroep Volksgezondheid van de ABVA, ventileert haar toorn jegens het gewraakte direc tielid. „Het is stuitend dat één man, die op basis van het feit dat hij toevallig of mis schien zelfs wel per ongeluk directeur is geworden deze bijeenkomst verbiedt. Dit tart elke rechtvaardigheid." „Maar meneer De Wit", en ze richt zich nu tot de vensters van het ziekenhuis waarach ter personeel en patiënten nieuwsgierig naar buiten glu ren, „onze strijd tegen trend kortingen en het democrati seren van instellingen als deze is een rechtvaardige strijd en uw optreden moti veert. ons alleen nog maar meer." Allerhande applaus. Een verpleegster. „Dit gaat niet langer zo. We hebben ja renlang onze mond gehou den. We bleven aan het werk in het belang van de patiënt. Nu gaan we de straat op, maar ook weer in het belang van de patiënt We rennen ons rot, er is constant paniek op de afdelingen En.wat ge beurt er° In plaats van dat er geluisterd wordtnaar ons verzoek om meer personeel worden' de normen nog strak ker aangehaald We werken met minder mensen dan vijf jaar geleden. Is dit een rege ring die voor de werkgelegen heid opkomt?" De meute rea geert mager met nee. Stilzwijgen Bijna sereen is de sfeer op het terras van de Anna Reijn- vaan-school op het terrein van het Wilhelmina Gasthuis waar eenzelfde bijeenkomst wel werd toegestaan. Ook hier wordt in het belang van de patiënt het werk nog niet neergelegd, maar wordt de middagpauze benut om te protesteren tegen Bestek '81. Op het zonovergoten terras vormt 'een groot aantal de monstranten een kring waar voornamelijk stilzwijgen heerst. Het wachten is op Ma rian van Diepen, die wat moeilijk bij het OVG kon wegkomen. Om kwart over twee wordt ze onder luid ap plaus begroet. Bij gebrek aan een mjcrofoon hanteert ze met veel verve de luidspreker waaruit dezelfde rede van daarstraks weerklinkt. „Wij weer aan het Twee verpleegsters 'demonstreren' op de bin nenplaats van het Amsterdamse Onze Lieve Vrouwengasthuis moeten offers brengen om een gat in de begroting te vullen waar de regering, met zijn falend beleid, verant woordelijk voor is. Pikken we dat?" De kring reageert niet „Pikken we dat0" „Nee" klinkt het nu massaal, waar na iedereen werk gaat. Aandacht „Werkgelegenheid: ja/botte bijl: nee", zo luidt de tekst van een spandoek aan het plafond van het personeels- restaurant van het Sloter- vaart ziekenhuis. Een drukke dag voor Marian van Diepen, want ook hier klinkt haar toe spraak aan het eind van de middag. Haar gehoor is groot, want ook uit het Anthoni van Leeuwenhoek Ziekenhuis en het Centraal laboratorium van de bloedtransfusiedienst zijn personeel, patiënten en bezoekers gekomen. Onder de sprekers bevinden zich voorts Katja Vader van de actiegroep COZ, meer perso neel rond het bed. De zojuist gevoerde Tweede kamerdebatten over de Volksgezondheid stemmen haar somber „Ik kan nu zeg gen, er komt geen verpleeg kundige bij, we moeten eer der personeel inleveren. En dat terwijl we andere ideeën over de verpleging hebben ge kregen. Het gaat niet alleen om die beenbreuk, maar de patiënt is ook mondiger ge worden. Die stelt vragen Maar uitleg kost tijd, en tijd kost geld. En dat is er alle maal niet Daarom roep ik iedereen op te protesteren te gen deze gang van zaken. Want ieder van ons kan ten slotte ziek worden of een on geluk krijgen. En dan wil je graag een beetje goed ver zorgd worden En dat bete kent niet alleen dat je bed goed is opgemaakt, maar ook dat je wat tijd en aandacht krijgt" zaakt door het ruwe optreden van Koerden jegens christenen. Elders in het land is de situatie beter, honderd kilometer meer landinwaarts is het al aanmerkelijk rustiger. In Istanboel komt discriminatie van christenen, voor, maar van vervolging kan niet worden gesproken." Volgens de bewindsvrouw kunnen zich in bepaalde individuele gevallen zulke bijzondere omstandigheden voordoen dat wel van vervolging, sprake is. De staatssecretaris erkent- in het algemeen, dat de positie van de,, Turkse christenen verslechtert. Op grond daarvan wil zij de hier aanwezi ge Turkse christenen, die tot nu toe. niet zijn toegelaten, een nieuwe kans geven. De verzoeken om toelating die zijn afgewezen onder het verlenen van toestemming hier te blijven in af wachting van een uitspraak in hoger beroep, zullen opnieuw worden be oordeeld tegen de achtergrond van de gewijzigde omstandigheden. Hierbij zal als algemeen criterium worden gehanteerd, dat geen terugzending behoort plaats te vinden indien van de betrokkenen in redelijkheid niet kan worden verlangd dat zij naar hun land terugkeren. Notitie Mevrouw Haars bestrijdt in de notitie de kritiek van de Stichting Vluchte lingenwerk en de Raad van Kerken op haar beleid jegens de Turkse chris tenen. Volgens deze organisaties' moeten deze mensen in beginsel als vluchtelingen worden beschouwd. De staatssecretaris zegt dat de conclusie- tot nu toe steeds is geweest, dat het niet ging om personen die in hun land gegronde reden hadden om vervol ging te vrezen. Zij erkent, dat onder vervolging ook kan worden verstaan een systematisch ernstig discrimine rende behandeling door medebur gers. waarbij de overheid in gebreke blijft voldoende bescherming te bieden. Overeenkomstig de uitspraken van de Raad van Stat? moet. volgens de bewindsvrouw worden aangenomen, dat er geen sprake is van vluchte- lingschap indien iemand in zijn woonplaats bloot staat, aan vervol ging naar elders in zijn land voldoen de bescherming kan vinden, ook al zou dat een verslechtering van zijn maatschappelijke en economische si tuatie meebrengen Tegemoetkoming De Turken hebben gisteren laten we ten de kerk in Den Bosch stellig niet te zullen verlaten zolang ze niet we ten wat de beleidswijziging, zo daar al sprake van is, precies inhoudt Ook het bisdom Den Bosch voorziet geen verandering in de nu al meer dan twee maanden durende situatie. Wat de staatssecretaris in haar brief zegt over het nog eens zorgvuldig willen bekijken van individuele gevallen, heeft zij eigenlijk altijd al gezegd, al wil zij dit nu dan doen in het licht van het rapport van de Nederlandse am bassade in Turkile, zo werd van de zijde van het bisdom gezegd. De toe zegging dat voor 1 september geen der Turken zal worden uitgewezen, moet worden gezien als een tege moetkoming aan mgr Bluijssen, die tijd heeft gevraagd om te zoeken naar oplossingen in het buitenland voor de al definitief uitgewezen Turken Overigens heeft één van de landen waarmee werd onderhandeld om de uitgewezen Turken permanent on- derdak te verlenen. Canada, gisteren afwijzend beschikt op een verzoek van mgr J Bluijssen Er blijft nu nog één land ovei waarmee wordt over legd. aldus het bisdom

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 3