Niet Blij in de Rij Moedeloosheid bij Albeda Tekening van een lezer Personalia Wie verre reizen doet moet soms veel betalen. BON Trouw Commentaar POLITIEK Energie-beleid Schilderij van Dordts college zet kwaad bloed T* Grote vissterfte in Brabants riviertje een vinkje op je bord stuur 'n brief duploborstel purdey terug veilig hengst ITERDAG 16 JUNi 1979 BINNENLAND TROUW/KWARTET flinke meerderheid in de :de Kamer heeft zich deze jk uitgesproken voor dwang bij it besparen van energie. Zij deed omdat het er naar uitziet dat op sis van vrijwilligheid de door het (aHernationaal Energie Agent- li Jrtiap voorgeschreven besparing f(\ lil wórden gehaald. alle bij het Internationaal Ijergie Agentschap aangesloten fyen is Nederland een van de hige die het op vrijwilligheid |dt, ook al heeft eerder premier li Agt laten doorschemeren dat Jjer een hard hoofd in heeft of |ij de norm zullen halen. kamermeerderheid heeft onze •n op het punt van de dwang- [regelen. niet omdat wij zo ikkig zijn met dwang, maar jdat op die manier duidelijker met advertenties en folders de It van de situatie wordt onder- ™,eept en er nog steeds te veel oe^ bensen zijn die gewoon zichzelf tillen zijn en dat o.a. tot uitdruk- king brengen door te snel en te ongebreideld met hun auto te njden. Toch moeten er een paar aanteke- tingen gemaakt worden bij het mergiedebat van deze week. In de «rste plaats wordt er als het over 1 ksparing gaat wel heel sterk de «druk gelegd op de besparingen Üe mogelijk zijn door beperking ran snelheid en gebruik van de is ei |ülo. Ten eerste is het aandeel van »Sot! W autoverkeer in het totaal van malei tf energieverbruik in ons land lim^ betrekkelijk klein (de andere, min- ier meetbare bezwaren tegen de juto als de landschapsvernietiging s na tnde verloedering van hele wijken n de steden moeten zeker zo ir wegen) en ten tweede is de litsing van het debat op de in feite maar een korte-ter- jnpolitiek. Het is niet onwaarschijnlijk dat de Iele nieuwe bezuinigingscampagne louter en alleen geïnspireerd is f f Joor een onzekerheid (voor hoe Sr1 mg?) over de aanvoer van olie als jt evolg van de toestand in het Mid- jLè len-Oosten, wat in Nederland mis- «hien onbewust nog versterkt nordt door het besef van: ,,Ach, «oor andere voorzieningen hebben k voorlopig nog het aardgas ach- la de hand". har de toevoer van aardgas mag im wat minder afhankelijk zijn sn allerlei politieke invloeden !tl is duidelijk dat én olie én urdgas onder de ene noemer van .jfnemende voorraden" moeten mm ,orc'en gebrachf- zelfs door met ichattingen van eventueel nog te «ploiteren bronnen goochelende optimisten. Misschien is het best mogelijk in deze zaak als optimist te denken, maar laten we het zeke- ie maar voor het onzekere nemen jetry burg burg ADVERTENTIE Staan we onze kostbare tijd en energie te verdoen. L> a i'. en dus als pessimist handelen. In het noorden van ons land (waar men als gevolg van de dreiging van de opslag in de zoutkoepels van het afval uit de kerncentrales de problemen kennelijk scherper aan voelt) zijn frappante en indruk wekkende staaltjes van bezuini ging te signaleren. De gemeente Gasselte, veertien dagen geleden in het nieuws vanwege een demon stratie tegen kernenergie, heeft door een rigoureus programma, van woningisolatie dertig procent gas kunnen besparen plus nog een forse bezuiniging door isolatie van de gemeentelijke gebouwen. Stadskanaal, dat een speciale ener gie-ambtenaar heeft, bezuinigt duizenden kubieke meters gas per jaar en de universiteit van Gronin gen bespaart zich anderhalf mil joen gulden per jaar o.a. door vermindering van het aantal licht punten en het inbouwen van tijd klokken, waardoor o.a. de verwar ming 's nachts lager brandt. Dat zijn voorbeelden die tot de ver beelding moeten spreken, ook van ondernemers in Veel energiever- bruikende bedrijven. Bovendien zou er een systeem moeten worden bedacht om een premie te geven aan ieder parti culier of ondernemer die er blijk van geeft zuinig om te gaan met energie. Subsidie op isolatie van woningen is mooi, maar toch nog niet voldoende. Die subsidie moet immers later weer bij de inkomstenbelasting worden opge geven, zodat het rijk met de ede hand geeft en met de andere weer afrpomt. Beter lijkt het een zeer sterk progressieve prijsstelling voor gas- en elektriciteitstarieven te ontwerpen, waardoor iedere be sparing, hoe dan ook bereikt door isolatie van ramen en muren, door het kopen van zuinige elektri sche apparaten, het doet er niet toe zichzelf dubbel en dwars betaalt. Ook moet voorkomen worden dat voortdurende prijsverhogingen van gas en elektriciteit de bezuini gingen meteen weer inhalen. Als de mensen hun pogingen tot zui nigheid (en de daarvoor gentaakte kosten) niet terug kunnen lezen op de rekening van het gas- en elektri citeitsbedrijf (omdat ze wel minder gebruiken maar tóch meer moeten betalen) wordt niet het juiste psy chologische klimaat voor perma nente zuinighéid geschapen. En ten overvloede: er dient ge zocht te worden naar een subsidie systeem voor isolatie van élle wo ningen zodat niet alleen bewoners/ eigenaren de voordelen van zuinig heid tastbaar merken, maar ook alle bewoners van huurwoningen. Honderd procent van de Neder landse woningen (en bedrijven moet het streefgetal van regering en iedere betrokkene zijn. DEN HAAG Minister Albe- da van sociale zaken heeft het malaisesfeertje rond het kabi net Van Agt er bepaald niet vrolijker op gemaakt, waar hij in een interview met Vrij Nederland van deze week in feite wat mismoedig het falen van zijn beleid toegeeft. We lezen daar dat ook hij de hele heisa om het bezuinigingsplan Beste '81 graag wat had willen temperen. Zo zou de reële nullijn voor de lonen hem heel wat liever zijn geweest. Maar ja. al zijn ideeën, al zijn initiatieven zijn stukgelopen op „de volstrekte onwil van de sociale partners". En bijge volg zit er nu niet anders op dan de Bestek-kar maximaal te blijven trekken. Ook al loopt volgende week dinsdag nagenoeg de hele vakbeweging tegen het kabinet te hoop. ook al dreigt de CDA-fractie in de Tweede Kamer compleet in tweeën te splijten nu zij haar laatste restje krediet aan het verspelen is bij het CNV. van Albeda is niets meer te verwachten. Zijn goe de wil is niet beloond. Hem rest slechts het moedeloze gebaar (letter lijk citaat): „Mijne heren van de vak beweging, als jullie niet in staat en niet bereid zijn om ons loonpeil in de hand te houden, dan bezuinigen we verder op de collectieve sector, dan hebben we niet zo erg veel alternatie ven die aantrekkelijk zijn. Dat is het verhaal in wezen". Beknopter en treffender had de vader van het goede overleg de positie van het kabinet niet kunnen omschrijven. Het is op voet van oorlog gekomen met de vakbeweging, maar het speelt de bal glashard terug. Niet het kabi net, maar de vakbeweging zelf is de voornaamste veroorzaker van alle on aangenaamheden waartegen zij nu te hoop loopt. Zij had met meer loonma tiging op de proppen moeten komen. door Willem Breedveld 'Tragisch' Dat het allemaal zo gelopen is, lijkt Albeda weinig te beroeren. Letterlijk zegt hij: „Er is nauwelijks iets veran derd het laatste anderhalf jaar: wan trouwen van de FNV en weinig en thousiasme bij het CNV. Van der Meulen is iets scherper dan hij wel geweest is. Het is vervelend, maar vakbondsacties versterken de positie van het kabinet. Dat is gewoon een Pavlov-reactie van een groot deel van het publiek. Dat zegt: de vakbewe ging heeft al te veel invloed in ons land. Die acties versterken de krach ten die ik liever niet zou versterken. Dat vind ik het tragische", Bovendien vindt Albeda dat de CDA- fractie zich van het protest van vak bewegingszijde niet al te veel behoeft aan te trekken. Zo herinnert hij eraan dat de vakbeweging in Frankrijk al sinds de Tweede Wereldoorlog conti nu in de oppositie is. Een afschuwelij ke situatie weliswaar, maar het kan, aldus de minister. Vervreemding Het is echter nog mass zeer de vraag of de CDA-fractie precies zo laconiek over de situatie zal oordelen. De don- derpreekjes van CNV-voorzitter Harm van der Meulen is menig CDA- fractlelid niet in de koude kleren gaan zitten. Het is langzaam maar zeker tot de heren doorgedrongen, dat het CDA met dit kabinet hard op weg is zich te vervreemden van het CNV en daarmee van de hele vakbe weging. Een Franse situatie moge weliswaar een theoretische mogelijk heid zijn, zij is echter Weinig aantrek kelijk. Typerend voor de Nederlandse ver houding is juist, dat een kabinet, on geacht de kleur, redelijke betrekkin gen onderhoudt met de vakbeweging. 'Het kabinet-Biesheuvel sneuvelde, omdat de DS'70-fractie met deze tra ditie wilde breken. Zij wilde een loon- ingreep, waarvan de toenmalige mi nister van sociale zaken Boersma op zijn klompen aanvoelde, dat dit oor log zou betekenen. Het kabinet-Den Uyl kondigde na dien weliswaar tot drie maal toe een loonmaatregel af, maar niet eerder dan nadat vaststond dat de vakbewe ging de inhoud daarvan in grote lij nen voor haar rekening zou kunnen nemen. Zeldzaam En verder teruggravend in het verle den blijkt een redelijke verstandhou ding met de vakbeweging ook in de kabinetten De Quay, Zijlstra en De Jong altijd centraal te hebben ge staan. Politieke acties, zoals die van aanstaande dinsdag, zijn daarom een zeldzaam verschijnsel in de Neder landse politiek In een aantal vooraanstaande lobby's is men daarom met zorg vervuld over de huidige situatie. De teneur van de gesprekken is dat er op het ogenblik best een akkoord mógelijk is tussen werkgevers en werknemers over de meerjarige nullijn en een bestem ming van de overwinsten. Er is echter één maar aan verbonden: het kan niet met dit kabinet. De sombere verwachting is dat het kabinet dit najaar een machtigings wet nodig zal hebben om de situatie niet uit de hand te laten lopen. Meer dan ooit zal dan enige medewerking van de vakbeweging noodzakelijk zijn, waarvan men nu juist vreest dat die door het aanblijven van het kabi net ver te zoeken zal zijn. De top van de vakbeweging zelf, maar ook in kringen van de werkge versorganisaties en de SER ziet men met enige bedachtheid deze ontwik keling tegemoet. Er is zwaar weer op tu. Tegen die achtergrond is het Tweede Kamerdebat volgende week over het 1 juli-pakket en de voorjaarsnota van beslissende betekenis. De CDA-frac tie staat dan voor de beslissing of zij het kabinet het groene licht kan ge ven om voort te gaan. Een onvoor waardelijk Ja tegen het 1 juli pakket (inclusief de korting op de sociale uitkeringen) betekent echter een ver dere verwijdering van de vakbewe ging. De consequentie daarvan is vrijwel Minister Albeda zeker groeiende instabuiteit. Volgens Albeda betekent dat weliswaar meer steun voor het kabinet. Aan de ande re kant levert het echter on-Neder- landse situaties op. Het betekent po larisatie en een versmalling van het politieke midden. Het CDA zal zich dan namelijk definitief gaan ver vreemden van de werknemersmassa. Een voortzetting dus van een ontwik keling die al onder de KVP is begon nen. Deze partij verloor de band met het NKV en schoof daardoor onher roepelijk naar rechts op. In het zui den van het land leidde dit tot een doorbraak voor links. Hetzelfde dreigt nu te gebeuren in de relatie CDA-CNV Als de CDA-fractie de liJn-Albeda volgt dan zal zij met het kabinet de schuld aan de vakbeweging geven Wat er daarna gebeurt is natuurlijk niet om over te Juichen, maar dat is dan eenmaal niet anders. De politiek herleid tot een natuurgebeuren. Het is inderdaad om moedeloos van ie worden. Van een onzer verslaggevers DORDRECHT Het vervaar digen van een schilderij met daarop het gemeentebestuur van Dordrecht heeft nogal wat kwaad bloed gezet bij de raads fracties van WD en CDA. Het schilderij van de kunstenaar Rein Dool heeft 60.000 gulden gekost. Onlangs jaagden b en w van Dordrecht hun ambtena ren tegen zich in het harnas door de vervulling van enkele vacatures uit te stellen vanwe ge ongunstige financiële om standigheden. Het schilderij, waarop de hoofden van burge meester Van Zuuren en vier wethouders zichtbaar zijn, is gemaakt in het kader van de Beeldende Kunstenaars Rege ling. Fractievoorzitter Brans van de WD noemt de houding van het gemeentebestuur ego-tripperij en CDA-aanvoerder Van der Bom vindt, dat gemeenschaps geld in een tijd als deze wel beter besteed had kunnen wor den. In de eerstkomende raads vergadering zullen zij het colle ge over dè „onbegrijpelijke uit gave" aan de tand voelen. ADVERTENTIE Als u aan vakantie denkt, dan denkt u aan zon, aan zee. Niet aan ongelukken. Niet aan die andere, die hele dure "verblijfplaats": het ziekenhuis. Dat moet u zo houden. U denkt aan plezier. UBO denkt aan de rest. UBO verzekert de kosten van geneeskundige hulp, extra rcis- cn verblijfkosten, telefoontjes en telegrammen, bagage die verloren gaat, paspoort dat zoek is en m m mt mm mm mm mm noemt u zo maar op. Het geeft niet hoé ver u gaat. De ideale reisverzekering van UBO Is geldig voor de gehele wereld. Voor'n luttel bedrag hebt u n veilig verzekerde vakantie Verzekerde Vakantie. I Dat is toch 'n prettig gevoel. Stuur de bon voor meer infor matie naar: UBO, Antwoord nummer 445, 3500 VB Utrecht. Een postzegel hoeft niet. voor een veilig Ik wil alle informatie over dc ideale reisverzekering van UBO. Oralis cn vrijblijvend. Mijn naam ii Tekeningen, bij voorkeur in liggend for maat, sturen aan Trouw, jury politieke prent, postbus 859, 1000 AW Amster dam. Naam en adres aan de achterzijde vermelden. Voor geplaalste prenten is er een boekenbon. Plaats: - Ik hen nok geïnteresseerd in: I pleziervaartuig-verzekeringen caravahvcr/ckcringcn autoverzekeringen I ongevallenverzekeringen a.v.p. verzekeringen I brandverzekeringen inboedelverzekeringen bromfictNverzckeringcn aanvullende pcnsinenver/ckcringco. I begrafenisverzekeringen I l. levensverzekeringen RECHTBANK VERBIEDT FNV-ACT. IES BIJ NS Zuivel Het bestuur van het Neder lands Instituut voor Zuivelonderzoek (NIZO) in Ede heeft prof. dr. ir. N. Kossen benoemd tot voorzitter. De benoeming gaat 1 januari 1981 in; de huidige NÏZO-voorzitter, prof. ir. E. Vos bereikt) tegen die tijd de pensi oengerechtigde leeftijd. Prof. Kossen (46) is thans hoogleraar in de chemi sche technologie en in het bijzonder de biotechnologie aan de TH in Delft. Hij is adviseur van Gist-Brocades en lid van een adviescommissie van het TNO Ministerie Drs W. C Verbaan (32) is op 1 juni benoemd tot hoofd van de centrale afdeling financiële en econo mische zaken van het ministerie van volkshuisvesting en ruimtelijke orde ning. Hij volgt mr C. Kok op, die plaatsvervangend secretaris-gene raal is geworden. Rechter Mr A. Oosterbaan is op zijn verzoek met ingang van 1 januari eervol ontslag verleend als rechter in de arrondissementsrechtbank te Am sterdam. Van onze correspondent VALKE NS WAARD Alle ft* In het Brabantse riviertje de Tongelreep is dood. Dit is het gevolg vah een ernsti ge olievervulling afgelopen weekein de, die ontstond toen enkele Jongens in het Belgische Achel de kraan van, een reserve-olietanker opendraaiden en zodoende 5000 liter niwe olie in de Tongelreep stroomde. Door het ne men van een aantal noodmaatregelen is voorkomen dat enkele visvijver* waarvoor de Tongelreep water aan voerde ook vervuild zijn. Volgens de gemeente Val kens waard heeft ook de begroeiing van het ri viertje en een gToot aantal dieren in de omgeving ernstig te lijden gehad onder de vervuiling. „Een regelrechte ramp", aldus een woordvoerder. Door nu de Tongelreep te blijven doorspoe len hoopt men zo snel mogelijk alle olieresten te verwijderen en kan dan bekeken worden in hoeverre de aan gerichte schade hersteld kan worden. Zou u een portie koolmeesjes of gebraden roodborstjes door uw keel kunnen krijgen? Vast niet. Er zullen maar heel weinig Neder landers zijn die verheugd uitroe pen „moe, er ligt een lijster op m'n bord" of zoiets, om vervol gens met smaak de kleine botjes af te kluiven of stukjes lijster vlees aan hun vork te rijgen. Toch zijn er vast en zeker mensen die ooit eens van die kleine vo geltjes gegeten hebben, of het alsnog zullen doen zonder dat ze weten wèt ze eigenlijk gegeten hebben. Dat zijn de mensen die met vakantie naar Italië geweest zijn of nog gaan. Italië is dat horen we allemaal te weten, maar zoiets vergeet je makkelijk als je in vakantiestemming bent er nog altijd berucht om dat het zoveel kleine zangvogeltjes vangt. Nog erger is, dat de restau rants die de diertjes inkopen, ze ongegeneerd op hun menu's zet ten. En daar stap je dan als Ne derlander onbekommerd binnen om Je eens lekker te buiten te gaan aan een uitheemse maal tijd. Mèt zwaluwen, kwikstaart jes of mereltjes. Want hoe kun je met drie woorden Italiaans in je achterhoofd weten dat zo'n sma kelijk uitziend hapje „tordo" uit lijsters bestaat? Het tijdschrift „Dier" van de Die renbescherming vond in „Den Boschrietsangher" (orgaan van de vogel- en natuurwacht voor 's- Hertogenboscn en omstreken) een hele lijst vogelnamen op z'n Italiaans en drukte die ter waar schuwing in z'n geheel af. Daar uit wordt duidelijk dat je al heel goed op je tellen moet passen als je „uccelllni" op het menu tegen komt. Dat betekent „kleine vo geltjes" en dat kunnen dus aller lei kleine vogeltjes zijn. Eén lijs tertje kan natuurlijk nooit ge noeg voor een vleesmaaltijd zijn. En inderdaad: wie zich een portie vogeltjesvlees laat voorzetten, kan er op rekenen minstens viej- tot zes lijstertjes op Z'n bord te krijgen. Want zo'n klein diertje is in'ééin hap weg. Het zou allemaal zo erg niet zijn. zolang het om anitra selvatica (wilde eend) of fagiano (fazant) gaat. Niet iedereen zal daar be zwaar tegen hebben, net zomin als tegen pernice (patrijs) of sar- ne (veldhoen). Maar het is iets heel anders als je er achteraf ach ter komt, dat Je ongewild bale- struccio (huiszwaluw), cardellino (een puttertje), cinciallegra (kool mees), codrosso (roodstaartje), curtettola (kwikstaartje), fringu- ello (goudvink), merlo (merel) of pettirosso (roodborstje) door je keelgat hebt laten glijden. Een goed woordenboekje mee naar het restaurant kan ln elk geval geen kwaad. Of ten minste dit lijstje, dan hoeft u er dit jaar zeker niet in te trappen. Op 21 juni vorig Jaar werd de Russische zioniste Ida Nudel (nu 48) veroordeeld tot vier jaar ver banning naar een dorp in de Oe ral, omdat zij aan de buitenkant van haar Moskouse flat een span doek had opgehangen met de tekst „KQB verleen mij mijn vi sum". Voor de rechtbank gaf me vrouw Nudel als haar mening te kennen dat niet dat spandoek de reden van haar arrestatie en ver oordeling was, maar haar activi teit in de voorafgaande zeven jaar. In die jaren heeft ze al het mogelijke gedaan om de toe stand van zionistische gevange nen in de hele Sowjet-Unie te verbeteren. Ze stuurde hun le vensmiddelen, medicijnen, brie ven en onderhield contact met hun families. Donderdag is het precies een Jaar geleden dat het vonnis uitgespro ken werd. Ditmaal is het niet En hier is ie dan: de tandenbor stel voor luiwammesen die veel te iaat opstaan en maar half zo weinig tijd hebben om hun tan den te poetsen. Met deze duplo borstel gaat het twee keer zo snel, doordat je er twee 'kanten tegelijk mee kunt poetsen. Een uitvinding van leerlingen van de christelijke mavo 't Lichtschip in Dronten, die in de schoolkrant 't Roer nog een paar van die eigen bedenksels afdrukken. Een zuinige kraan van het „type oli fant" bijvoorbeeld, waarvan de „slurf" met een boog terugloopt in de kraan, een pijp voor wiel rijders met een lange steel in de kop ergens achter je rug, en een spijker met twee koppen „voor mensen die de spijker moeilijk op de kop slaan". Amnesty international, maar WI- ZO-Nederland de internationa le organisatie van zionistische vrouwen die een oproep doet om voor en aan Ida Nudel te schrijven. WIZO voert de actie tegelijkertijd in nog vijftig ande re landen. In het Joods Cultureel Centrum, Van der Boechorst- straat 26 in Amsterdam, is don derdagavond een solidariteitsbij- eenkomst, waar onder meer een uit de Sowjet-Unie gesmokkelde film en een geluidsband zullen worden afgedraaid. Ida Nudel die aan een ernstige hartkwaal lijdt, moet intussen zien te overleven in een verwaar loosde barak in het dorp Kriwos- jeino. met een mes onder haar kussen en de hond Ssylka („ver banning") bij de hand om zich te verdedigen tegen haar constant dronken medebewoners; zij is de enige vrouw tussen veertig man nen. van wie de meesten wegens echte misdaden zijn veroordeeld. Pogingen tot inbraak bij me vrouw Nudel zijn aan de orde van de dag. Wie iets voor haar wil doen. kan haar een bemoedigende brief schrijven, aangetekend, in het. Engels, en zonder uitspraken waardoor zij bij eventuele con trole van haar post in moeilijkhe den zou kunnen komen. Haar adres: USSR RSFSR - Tomskaya Oblast - Krivosheino - p/o 636300 - D/V Nudel, Ida Yakovlevna. Een beleefde brief naar de Sow- jet-autoriteiten kan een verzoek om onmiddellijke vrijlating be vatten: USSR - Moscov - Kreml, L.I. Brezhnev. Belangrijk is ook parlementsleden op de hoogte te stellen van de zaak-Ida Nudel. Mooie, blonde, en al het moet keiharde Purdey van „De wre kers" komt terug. Niet als wreek ster, maar als een soort vrouwtje van de maan. Het blad Veronica weet tenminste te melden, dat „Purdey" alias Joanna Lumley. uiteraard onder een andere naam samen met David McCallum in een nieuwe Brtise science fiction- achtige serie verschijnt, die als „mystery" wordt gepresenteerd. Joanna en David die ooit furo re maakte als de Man from Uncle en als de gehpim agent die zich naar believen onzichtbaar kon maken komen als duo van een andere planeet naar de aarde. De serie wordt deze somer al in En geland uitgezonden en als de een of andere zendgemachtigde 'm wil kopen zal „Purdey" hier ook gauw te zien kunnen zijn. niet met de hond aan de riem alleen de straat op te sturen. De hond, vrijwel altijd sterker dan het baasje, kan plotseling de rij weg op rennen, het kind met zich mee rukkend. In huis en daar gaat het de actiegroep voorname lijk om mogen kleuters en ba by's nooit alleen gelaten worden met een hond. „Jaloezie van het dier of een verkeerde handeling van het kind zijn dikwijls oor zaak van een ongeluk", aldus de actiegroep. „Deze ongelukken kan men soms toeschrijven aan t.v.-uitzendlngen, waarin dieren als mensen handelen. Kinderen zien het verschil niet tussen film en werkelijkheid. En als men dan een dier als speelgoed behandelt, reageert het dikwijls totaal an ders dan de vermenselijkte t.v.- dieren". Ouders zouden hun kin deren daarvoor moeten waar schuwen, meent „het veilige huis", want een hond is ook maar een dier. In West-Dultsland is de actie groep „het veilig huis" opgericht, die probeert te voorkomen dat nog meer kinderen gewond wor den door honden. Dat komt in dat land wel 4300 maal per jaar voor. wat nog niet betekent dat alle honden daar zo vals zouden zijn. De groep waarschuwt de ou ders bijvoorbeeld om hun kind „Cees gaf merrie een hengst", kondigt Ouwehands dierenpark aan. Niet dat de arme merrie een oplawaai van een oppasser heeft gehad, maar wel een veulen van de zebrahengst Cees, genoemd naar een verzorger van het park Tegen het einde van deze maand zullen naar verwachting nog twee zebraveulens geboren zijn. waar mee het succes van de zebrafok- groep van het park bewezen is.

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 5