\ISO, muis die brult Jan Guyt stapt op Gesprek haalt basketballers niet uit misère China wil Spelen 5% extra verstandig met energie móet toch haalbaar zijn: rij eens met een ander mee. -erste zwaarwegende advies moet nog altijd komen mateurvoetbal 'elstar eer aar Ironingen 'Kortsjnoi lijdt aan vervolgings waanzin' jax: weer ederlaag Volendam-voorzitter niet meer herkiesbaar Nieuwe nederlaag tegen Griekenland Wesemael blijft 1 in de leiderstrui :RDAG 16 JUNI 1979 TROUW/KWARTET 15 Johan Woldendorp [STERDAM Vorig jaar installeerde staatssecretaris Ge il Wallis de Vries van cultuur, recreatie en maatschappelijk ■k het Nationaal Sportoverleg, het overlegpodium, zoals in die kringen heet, tussen de georganiseerde sportwereld de diverse lagen van de overheid. Het veertig man tellende lege met daarboven een onpartijdige voorzitter, kan alleen ar zwaarwegende adviezen geven. Maar omdat de noden in sport hoog heten te zijn en zwaarwegende adviezen de men van bezuinigingsmaatregelen doorgaans ver te boven m. is zo'n club vaak gedoemd terug te keren naar af. rtom, het NSO is in feite niet meer dan een papieren muis, krijgshaftig brult. adviesraad gaf zich tijdens de ülatie twee jaar om de hele mo to werking te zetten. Dat is een idurig proces, maar de decentra lize structuur van het orgaan [li in hoge mate vertragend. Van- iprekend is inspraak een goed ge- rin, dat ook hoog in het vaandel het NSO staat geschreven. Het jtegangetje wordt verder veroor- tt door de omvang van de klus- die de vier participanten (de in NSF verenigde sportbonden, het listerie van CRM, het Interprovin- il overlegorgaan voor jeugd en rt en de Vereniging van Neder- ise gemeenten) aanpakken en de erkte tijd, die de veelal pro-deo kende leden in hun arbeidsinten- e hobby kunnen steken. Het is in sport al niet anders dan in de dek. Met het NSO-lidmaatschap ódoor de betrokkenen het zoveel- bijbaantje gecreëerd. Bitter Den Boef, vorlopig voor jaar „ingehuurd", geeft een voor- id: „Voor de NSO-vergadering van i rnber, die inmiddels al een ind is opgeschoven, staat het the- „topsport" centraal. Een maand (dat de bijeenkomst wordt gehou- willen de leden het stuk kunnen reken. Maar omdat het NSO-pre- m wil weten waar het over praat, [het stuk nog een maand eerder zijn. Reken er nog een vakantie- overheen en het is duidelijk. *n half jaar tussen twee vergade- i niet eens overdreven lang is." Iviesgroepen discussiestof wordt aangedragen vijf coördinatie-adviesgroepen, rin de vier partijen zichzelf terug Jen. Voor de CA-groepen, zoals de commissies in het „jargon" wor- genoemd, is topsport veel meer een holle kreet. Professor Den „In principe worden alle facet van de topsport aangepakt. Do- S, de sociale begeleiding, de medi- zorg, het geweld in de sport en maar op. Het kan zelfs zijn, dat "A-groep er geen k^ns toe ziet |n werk voor de december-ver- af te ronden. Dat hangt ook ktag AchtIIes'29-Achilles'12 frste divisie *Ktiti< fUfcOO uur) Telstar-Fort una SC Willem II- weer af van de nota, die de minister schrijft." Vooropgesteld, een overlegorgaan tussen sport en overheid, een idee van de vroegere minister van CRM, Harry van Doorn, is op papier een nuttige zaak. Toch kan de betrokke nen worden verweten, dat er tot op heden van het NSO niet veel meer dan een abstract, en daardoor nauwe lijks als geloofwaardig overkomend lichaam is gemaakt. „Na twee jaar moet iedereen aan de gang zijn," al dus de voorzitter. „De CA-groepen zijn nu aardig bezig, al valt het tegen, dat de werkzaamheden meer tijd kos ten dan we oorspronkelijk hadden gedacht. Ik kan me voorstellen, dat sommige mensen in het NSO een papleren muis zien; temeer daar de onderwerpen vaak niet de aandacht van het grote publiek krijgen. De partners beschouwen de club even wel als erg waardevol. Het is natuur lijk ook een gezelschap, dat op aller lei fronten met elkaar in de clinch ligt. De georganiseerde sport, het par ticulier initiatief dus, heeft vaak me ningsverschillen met de drie lagen van de overheid: het rijk, de provin cies en de gemeenten. En ook dat drietal ligt op de grens met elkaar te stoeien. Met een papieren lichaam zul je dat blijven houden. Het gaat erom adviezen te geven, waarin men zich terug kan vinden en die bovendien politiek haalbaar zijn." NSO-voorzitter, prof. dr. G. den Boef Knelpunt ST Het bestuur betaald voet- heeft FC Groningen en Telstar b weten dat de zondag gestaakte Sstrijd voor de na-competitie tus- beide clubs woensdag 20 juni in unwezigheid van publiek op het tin van de Groningse club zal Jen uitgespeeld. Het bestuur It deze beslissing genomen na de ï>raak van de tuchtcommissie van KNVB die „van oordeel was dat ningen noch Telstar schuld heeft de oorzaak van het staken van de lUrijd deze uitspraak", aldus Jan Huy- Its, de secretaris van het betaalde tbal. „was er voor ons geen reden maatregelen tegen de clubs te *n." Het bestuur betaald voetbal hiermee doet alsof er niets aan de d is geweest zal FC Groningen stringente voorschriften geven het handhaven van de orde bij (wedstrijd. Die laatste zin is natuurlijk het knel punt in de fatsoenlijke woordenstrijd tussen NSF en CRM. De georgani seerde sport incasseert jaarlijks zevenendertig miljoen van het minis terie en dat vindt ze veel te weinig. Maar er staat tegenover, dat (met name) de gemeenten, niet zelden ge ïnjecteerd door de ministeries van economische en sociale zaken, geza menlijk een miljard gulden in de accommodatiesfeer hebben gestopt. Gekscherend wordt er in gebieden met een hoog werkloosheidspercen tage wel eens gezegd, dat de betref fende streek niet mag mopperen over het scala van dorpshuizen, sporthal len en zwembaden. Hoe bizar het ook klinkt, de sportwereld profiteert vaak gretig van de werkloosheidsbestrij ding in de bouwvak. Niettemin gaat de NSF er van uit, dat de georganiseerde sportman of -vrouw met twee tientjes per jaar te weinig van het rijk „krijgt". Wanneer algemeen secretaris Wim van Zijll over meer faciliteiten voor de sport praat, heeft hij het primair over het maken van „nieuw" geld: „Je zou kunnen denken aan het onttrekken van gelden aan het jeugd- en jonge renwerk, dat veel meer subsidie krijgt dan de sport, en het overhevelen van geld in de orde van 200 miljoen van een ander ministerie naar de sport. Beide ideeën kunnen we verge ten, omdat ze politiek onhaalbaar zijn." Achterban De teneur van de vergaderingen van het Nationaal Sportoverleg laat zich gemakkelijk raden. Omdat het NSO nooit een beslissing kan nemen, moe ten de diverse afgevaardigden altijd met een zwaarwegend advies terug naar hun achterban. Bij de „vastlo per" van de zitting van een week geleden, het creëren van duizend ar beidsplaatsen in de sport voor afge studeerden aan de ClOS'en, kwam nog een extra probleem om de hoe kijken. De gediplomeerde sportlei ders werden in wezen een speelbal van drie ministeries: CRM, dat werk in de sport zoekt, sociale zaken, dat die arbeid zou moeten financieren, en onderwijs, dat de vier ClOS'en onder zijn hoede heeft. Den Boef: „In dat hele krachtenveld moet de ClOS'er werken. Mensen uit de CA-groepen hadden een plan gemaakt om dui zend sportleiders gedurende vier jaar in het arbeidsproces in te passen. Vóór het ministerie van sociale zaken is dat een probleem, omdat tijdelijke binding van langer dan een half jaar niet is toegestaan. Wij willen conti nuïteit, maar hebben te maken met het feit, dat er jaarlijks een rijksbe groting wordt gemaakt. In theorie betekent dat, dat er iedere keer klap pen kunnen vallen." Een hoopgevend teken is, dat Drente in het kader van het Integraal Struc tuurplan Noorden des lands (ISP) voor een periode van vier jaar 46 CÏOS'ers mag aanstellen voor sport- technische werkzaamheden. Moge lijk is het de eerste aanzet tot een landelijk beleid op dat punt. Dat neemt niet weg, dat de woorden, die van Doorn in 1974 in zijn nota sport beleid verwerkte „een goede uit voering van het sportbeleid is niet op verantwoorde wijze mogelijk zonder een nauw overleg met een hechte samenwerking tussen alle bij de sport en de sportieve recreatie betrokken beleidsinstanties en organisaties van particulier initiatief" verdacht veel op een feestrede lijken, die tijdens een begrafenis wordt uigesproken. Toeval „Het moet blijken of het NSO een schot in de roos is; het zou puur toeval zijn," zegt professor Den Boef. tot 1961 voorzitter van de Nederland se basketbalbond en twee jaar daar voor m§de-oprichter vai) de NSV. „Het NSO is op papier bedacht, maar de alternatieven zijn niet talrijk. Je zit altijd vast aan drie uitgangspun ten: het NSO heeft een louter advise rende taak, de sport is baas in eigen huis en de drie overheidsniveaus moeten verantwoorde uitgaven doen." INOS AIRES Ajax heeft in oos Aires zijn tweede nederlaag (ten incasseren. Twee dagen na verlies (2-3) in de openingswed- jd tegen River Plate sloot de Iskampioen in de Argentijnse fdstad het duel togen Racing lentina met dezelfde cijfers af. (stand overigens die al bij de rust 1 bereikt. tweede duel van de Zuidameri- nse trip werd niet ontsierd door en rode kaarten. 1 1 0 0 2 2-1 2 10 12 4-4 1 0 0 1 0 2-3 VOLENDAM Op een buitenge wone bestuursvergadering van eer- ste-divisieclub Volendam heeft voorzitter mr. Jan Guyt besloten zich op de eerstvolgende ledenver gadering niet herkiesbaar te stellen als voorzitter van de betaalde sec tor. De bestuurscrisis in de'Volen- damse gelederen is daarmee nog niet opgelost. De drie bestuursle den, penningmeester Ligthart, se cretaris Klaas Muhren en financieel deskundige Zeilemakers, die uit on vrede met het beleid van Guyt op stapten, beraden zich nog over een eventuele terugkeer. Vóorzitter Guyt ontving veel kritiek naar aanleiding van zijn eigen machtig optreden om de professio nele aanpak binnen de club te ver beteren. Zo ontplooide hij initiatie ven om Fadrhonc. oud-trainer van het Nederlands elftal en momenteel als jeugdtrainer verbonden aan AEK Athene, en Hans Kraay aan te trekken. De huidige trainer. Jan Mak. zou in die constellatie voor de jeugd verantwoordelijk worden. Nu de machtstrijd binnen het be stuur zich in het nadeel van Guyt heeft ontwikkeld, is de realisatie van deze plannen van de baan. Vo lendam blijft op verzoek van de spelerskern zoeken naar een ver vanger voor Mak, maar dat zal in geen geval Fadrhonc worden. Ook van het aantrekken van een mana ger in de persoon van Hans Kraay is geen sprake meer. Straffen DEN HAAG Utrechter Joop Wlldbret heeft voor zijn „vergrijp" in de wedstrijd tegen Feyenoord dat hem een gele kaart opleverde een schorsing van twee wedstrijden onvoorwaardelijk gekregen. Daar bij een boete van 125,— en een proeftijd van een jaar De andere straffen zijn: Haarlem A. Boekling, een boete van 150; AZ 67: W. van Dongen, een wedstrijd voorwaarde lijk met een proeftijd van een jaar en honderd gulden boete. De NEC- speler L. Janssen kreeg een boeking. FC WV Wereldelftal VENLO Na twee jaar afwezigheid wordt Jan Hovens opnieuw voorzit ter van het naar de eerste divisie _r gedegradeerde FC VVV als opvolger Extra. EK van Jan Gerits. Hovens kondigde direct aan de bezem door WV te halen en heeft als eerste voorwaar de gesteld dat alle huidige bestuurs leden hun zetel ter beschikking moeten stellen. Verder heeft hij ge ëist dat de vierhonderdtwintigdui zend gulden schuld van WV op zeer korte termijn moet zijn wegge werkt. Transfers AMSTERDAM Mare de Clercq, de keeper van FC Twente, die het afgelopen jaar op uitleenbasis voor Heracles uitkwam, zal het komende seizoen bij Go Ahead spelen. Ook nu weer op uitleenbasis voor één Jaar, zodat hij nog steeds bij FC Twente onder contract blijft. Het is de bedoeling, dat De Clercq de 36- jarige Nico van Zoghei opvolgt, die aan het einde van het afgelopen seizoen geen nieuw contract kreeg aangeboden. Het bestuur van Go Ahead wilde Van Zogel geen nieuw contract aanbieden, vanwege een rugblessure, waar Van Zoghei nog steeds last van heeft. Het is nog niet bekend of Van Zoghei, transfervrij, ergens anders naar toe gaat. Jacques van der Pas, middenvelder van Go Ahead, gaat na drie jaar terug naar Eindhoven. Arie Romijn, de spits van FC Gro ningen, zal het komend seizoen voor FC Den Bosch uitkomen. Romijn, die door Feyenoord aan Groningen was uitgeleend, heeft een contract voor drie jaar bij de eerste-divisie- club uit Den Bosch getekend. Hij gaat daar de plaats Innemen van Jan Peters, die eerder dit seizoen naar Feyenoord vertrok. trainer bij FC Vlaardingen. Hij acht zich moreel gebonden aan eerdere toezeggingen aan bestuur en spon sors van Vlaardingen. BERN De Europese voetbalunie heeft besloten het aantal Europese titeltoernooien uit te breiden met een categorie tot 16 jaar. Om deze titel zal voor het eerst in 1980 wor den gestreden en daarna één maal per twee jaar. Het definitieve speel schema staat nog niét vast. FLORENCE Ruud Krol en Johan Neeskens zijn opgenomen in de se lectie van het „wereldelftal" dat op 25 juni in Buenos Aires uitkomt tegen wereldkampioen Argentinië. De Argentijnse voetbalbond her denkt op die datum de overwinning in de finale van het wereldkampi oenschap op Nederland. Het we reldelftal wordt samengesteld door de Italiaanse bondscoach Bearzot. Hij selecteerde achttien spelers. Doel. Zoff (Ita). Maler <WD1) en Leao (Bra); Verdediging: Cabrini (Ita). Pezzey (Oos), Krol (Ned), Kaltz (WD1), Bonhof (WD1) en Neeskens (Ned): Middenveld en aanval: Cau- sio en Rossi (Ita), Prohaska en Krankl (Oos), Zico (Bra), Keegan (GBr), Simonsen (Den). Blochin (Sov) en Toeroecsik (Hon). Europa Laseroms VLAARDINGEN Theo Laseroms gaat niet naar DS'79. Laseroms blijft in ieder geval nog één jaar MADRID De Europese landen hebben de meese kans om zich te plaatsen voor het eindtoernooi om het wereldkampioenschap voetbal, dat over drie Jaar met 24 elftallen wordt afgewerkt. Gezien het aantal beschikbare plaatsen in de eindron den en het aantal deelnemers aan de voorronden hebben de Europese landen 41,17 percent kans op plaat sing. De Zuidamerikaanse landen hebben 40 percent kans. Aanzien lijk minder kansrijk zijn de landen uit Centraal en Noord-Amerika (8,69 percent). Azie (606) en Afrika (4.87). BONN De Volksrepubliek China heeft plannen om zich kandidaat te stellen voor de organisatie van de Olympische Spelen in 1988. De adjunct-secretaris-generaal van de Chinese sportassociatie. He Zhen Liang, verklaarde in Bonn. dat, zolang de kwestie met Taiwan nog niet is geregeld, de kandidatuur onzeker is. „Maar indien die zaak is opgelost, is de weg vrij", aldus He Zhen Liang, die deel uitmaakt van een delegatie van zeven personen, onder leiding van de Chinese minister van sport en cultuur, die een bezoek brengt aan West-Duitsland. He Zhen Liang wees met nadruk op de representatie van de Volksrepubliek China als enige „echte" in het IOC. „Wat betreft Taiwan kent de Volksrepubliek China geen compromis Er kan slechts één China deel uitmaken van het IOC en dat is zonder twijfel de Volksrepubliek China." In verband met de komende Olympische winterspelen in Lake Placid zei He Zhen Liang te hopen op een Amerikaanse weigering van visum- aanvragen uit Taiwan. „Indien de Verenigde Staten ingaan op de visum- aanvragen van Taiwan zullen de diplomatieke betrekkingen tussen China en de Verenigde Staten daar zeker onder lijden", was zijn mening Van een onzer verslaggevers TURIJN Een speciaal bijeengeroepen samenkomst tussen staf, coach en spelers om gezamenlijk de problemen eens do(>r te praten, die er gerezen waren na de slechte resultaten tot nog toe van het Nederlandse team tijdens de EuropeSe kampioenschappen basketbal heeft geen enkel resultaat ge had. Gisteren waren het de Grieken, die dankbaar gebruik maakten van de tomeloze verwarring die er heerst bij de Nederlanders. De tien punten 41-31 voorsprong bij rust, ver kregen door redelijk basketbal tegen een niet erg imponeren de tegenstander, werden in het tweede gedeelte van de wedstrijd domweg uit handen gegeven (75-79). MANILA „Ik ben geen Sowjet- splon en evenmin ben ik schuldig aan de nederlaag door Karpow toege bracht aan Kortsjnoi." De 31-Jarige Britse grootmeester Raymond Keene antwoordde dit zeer gebelgd aan een verslaggever die hem had gevraagd of het waar was wat Kortsjnoi in no vember in Buenos Aires had gezegd, namelijk dat Keene een Sovjet-spion was wiens schuld het was, dat hij het titelduel met Karpow had verloren. Keene die tijdens die tweekamp in Manila de eerste secondant van Kort sjnoi was geweest, zei: „Kortsjnoi heeft mij nooit voor mijn hulp be taald. Hij had eerst gezegd mij 4.000 Zwitserse franken te zullen geven, da's geloof ik maar een dollar of 2.000. Daarom heb ik hem ook niet erg lastig gevallen." De Britse schaker is in Manila waar hij deelneemt aan het zevende groot- meesterstoernooi. Aan dit toernooi nemen negen internationale groot meesters deel onder wie de voorzitter van de internationale schaakbond, de IJslander Fridrik Olafsson. „Die man (Kortsjnoi) kan niet tegen zijn velles," aldus Keene. „Ik geloof dat hij aan vervolgingswaanzin lijdt. Hij had na zijn nederlaag zijn mond moeten houden, maar hij heeft zich voor aap gezet door mij er in Frank rijk, Buenos Aires en Amerika van te beschuldigen datik een Sowjet-spion ben. Hoogst dwaas, vindt u niet?" Keene had ook iets te zeggen over Petra Leeuwerick, Kortsjnois gezel lin. Hij noemde haar een „grote leuge- nares". „Die vrouw heeft tegen mij gelogen en dat heeft ertoe geleid dat Kortsjnoi de strijd verloor. Zij kent het spel niet, zij speelt geen schaak LUZERN Naast de Westduitser Robert Hubner hebben ook de beide Israëliërs Yehundi Grunfeld en Shi mon Kagan zich in Luzern geplaatst voor het interzonale schaaktoernooi. De kwalificatie van Kagan stelt de wereldschaakbond (FIDE) voor pro blemen. De Israëliër, die van geboor te Rus is. zal vermoedelijk gèweigerd worden door de Russische schaak bond deel te nemen aan het interzo nale toemooi.dat in Riga gespeeld wordt. Het andere toernooi wordt ge houden in Rio de Janeiro. PORTOROZ De Zweed Bent Lar- sen heeft na de tiende rond van het schaaktoernooi in Portoroz de leiding overgenomen van de Hongaar Ribli. Deze verloor van de Joegoslaaf Mar- janovic, terwijl Larsen zijn partij te gen de Brit Miles in winst omzette. De Nederlandse grootmeester Jan Tim man speelde remise tegen de Joego slaaf Marangunlc. In de negende ron de had Timman gewonnen van een andere Joegoslaaf. Marjanovic. Stand: 1. Larsen 7,5 pur>t. 2. Timman en Ribli 7, 4. Koezmin 6.5, 5. Quinte- ros 6 1 afg. 6. Tsjeskovski 6,7. Miles 5,5 1 afg. Gelaten heeft het handjevol suppor ters, dat de moeite genomen had dit toernooi mee te maken, moeten toe zien dat Nederland door dit slechte' resultaat niet eens meer in staat is om de achtste plaats te bereiken. Een achtste positie, die in zoverre nog van belang was dat Nederland zich daar mee automatisch zou kwalificeren voor de volgende Europese wedstrijd. Het begon tegen de Grieken toch allemaal zo mooi. Coach Tom Quinn was eindelijk afgestapt van zijn vaste basis-vijf en startte nu met Hagens en Kip inplaats van Cramer en Faber. Deze opzet scheen succes te hebben. Er werd met meer enthousiasme ge speeld en via een uitstekend spelende Pleter van Tuyll, in het veld gekomen door de veel fouten makende Harry Kip, kon bij de rust een riant aan doende voorsprong genoteerd worden. Deze goed draaiende formule kwam tot ieders verrassing niet meer terug in de tweede helft. De gevolgen lieten niet op zich wachten. Handig profite rend van de slechte Nederlandse or ganisatie kwamen de Grieken goed terug. Na een paar minuten was de stand gelijk getrokken en luttele ogenblikken later was het zoveelste deb&cle een feit. Het is onbegrijpelijk, dat Quinn zo lang Cramer (twee uit elf) de hand boven het hoofd hield. Onbegrijpelijk dat Akerboom geen enkele keer de bal nog goed aangespeeld kreeg. En helemaal onbegrijpelijk was het, dat Pieter van Tuyll geen enkele kans meer kreeg. Het enige positieve dat nog van Quinn valt te melden is dat hij wat meer spelers gebruikte dan in voorgaande wedstrijden. Waarom hij dat in de tweede helft achterwege liet zal wel ln de volgende bijeenkomst tussen coach en spelers besproken worden. Jammer alleen is dat je met praten geen basketbalwedstrijden wint. De wisselvallige prestaties van het Nederlandse team in Italië vinden hun weerspiegeling in de verrichtin gen van Kees Akerboom. De lange Nederlandse forward speelde een for midabele partij tegen Rusland en kende een fantastische eerste helft in de wedstrijden tegen Spanje en Grie kenland. Tegen de Fransen speelde hij echter als een natte krant en met hem de rest van het Nederlandse team. Akerboom vindt het niet zo merkwaardig dat hij zo wisselvallig speelt: „Het is voor mij heel moeilijk om in een ploeg te spelen waar de stemming niet geheel optimaal is. Ik beschouw basketbal nog steeds als een verzetje. De manier waarop Quinn de zaken aanpakt, liggen mij echter niet. Je bent een nummer voor hem. Je moet volgens de verplichte lijnen lopen. En als je dat niet doet, kun je stijf gescholden worden. Ik vind het nog steeds jammer dat ik er toen in Praag niet gelijk mee gestopt ben". Akerboom doelt op een inci dent tijdens het vierlandentoernooi in Tsjechoslowakije waar Nederland aan deel nam ter voorbereiding van deze Europese kampioenschappen. Tijdens een wedstrijd tegen België stond Akerboom niet in de basis en mocht hij pas na veertien minuten het veld betreden onmiddellijk daar na weer gewisseld te worden. Dat was na ongeveer één minuut en voldoen de voor hem om tijdens de rust alvast maar de douches op te zoeken. Na dat incident was hij vast besloten om het Nederlandse team voor gezien te hou den. Na hevig aandringen van zijn AMSTERDAM - De transfermarkt In de basket balwereld heeft dit seizoen een rustig verloop gekend. Opvallend was eigenlijk alleen de verster king van BV Amstelveen, de ploeg van Theo Kin? bergen die zijn comeback maakt als coaqh Walter Ombre. Everett Fopma. en de bultenlan ders van het Dordtse Rowic (Moore en Zoftt verdedigen het komend seizoen de Amslelveertv-e kleuren Tegenover de komst van dit viertal stiat het vertrek van Marrloneaux. Rijks en Leysneh I Bij de topploegen vonden slechts Incidentele ver schuivingen plaats Landskampioen EBBC zag John van Vliet vertrekken naar stadgenoot Her logballcrs. Leiden contracteerde Ron Kruidhof van Rotterdam Zuid als tweede spelverdeler ach ter Mitchell Plaat, meldde de terugkeer van Roy Leysncr, en werd opgeschrikt ooor het vertrek van Hans van Rooden naar concurrent Donar over de andere BOB-amerlkaan, Schulz. Blongi» ma (naar PSVi en Fopma verlieten de club Coclf van de Lagemaat gaat van Rotterdam-Zuid naaf Landlust Charles Stderis. afgelopen seizoen sper Ier-coach van BOB. stapt over naar Jumpers Hij wordt gevolgd door de Amerikaan Leftwlck vaó Punch. De Delftse club kan tevens per I Juli 1980 niet meer beschikken over Taylor, die vanaf dié datum speelgerechtigd is bi) Rotterdam Zuid. D' Rotterdamse vereniging onderging nog meer aryl ztgingen. Ook Frans Valkenburg en Oerrlt vait Buuren verdwenen en wel naar Werkendam. ploeggenoot en aanvoerder Jan Dek-, ker en teammanager Plet Leegwater veranderde het grillige talent toch weer van mening: „Per slot van rekeJ ning vindt ik basketbal nu eenmaa{ erg leuk. En je kunt je teamgenoten toch ook niet in de steek laten". i I Na afloop van de wedstrijd tegen] Griekenland is hij toch hevig teleur-, gesteld. Niet erg verwonderlijk. In de eerste helft werd er veel meer op hemi gespeeld. In die periode schoot hij! negen keer, waarvan zes keer raak In! het tweede gedeelte kreeg hij slechts, vijf keer de kans om tot een schot tei komen. Akerboom: „Natuurlijk isi Quinn de coach en moet hij bepalen' wat er gebeurt. Ik vind ook dat de] spelers zich daarbij neer moeten leg-, gen. Maar ik behou me dan het recht* voor om de volgende keer echt te bedanken voor dit soort waardeloze1 wedstrijden". Vandaag heeft Neder-] land een rsutdag, waarin ongetwlj-, feld weer veel gepraat zal worden.i Zondag en maandag volgen de laat-i ste ontmoetingen tegen België en' Polen. Scores Nederland Cramer 4, Plaal 12. Faber 4.' Bruinima 10, Woudstra 15. Akerboom 18. Van' Tuyll 8 en Kip 4 Griekenland Yannakis 3. Yan 1 noyzakos 8. Sakellarlou 5, Koroneus 10, Yantzog-I liou 20. Kastrlnakls 12 en Kokolakis 23 OBEBSIOOElfTHAL De Zwitser) Rene Savary heeft gisteren de tweedy etappe van de wielerronde van Zwit serland op zijn naam gebracht Het was een rit over 170 kilometer van Wildhaus naar Obersiggenthal. Dq Belg Wilfrled Wesemael van de ploeg van Peter Post behoudt de leiding ln de algemene rangschikking. SETE De Portugees Agostinhc* heeft vrijdag de tweede etappe van de Midi Libre gewonnen. HIJ legde dt* afstand van Ales naar 8ete over een1 afstand van 156 kilometer af ln vier uur en 11 minuten. De Italiaan Saron-) ni eindigde in dezelfde tijd als tweedo en blijft leider in het algemeen klas-' sement. Hennie Kuijper was met een' vierde plaats de beste Nederlander. Algemeen klassement: I Saronni illai 9 24.57. AgOiUnho (Pori op 8 sec3 Bonnet iFrai op IA, sec4. Vtllemlane iFrai op 18 sec 5 Kuiper iNcd«. op 20 sec 6 Bertogllo iltsi op 27 sec8 Se.'nee (Frai op 33 sec 9 Schepers <Bcli op 35 sec 10 Le' OuiUoux tPrai op 39 sec 15 Maas iNedi op 59 sec ADVERTENTIE

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 15