Israël J Tweede man Belgrado: rol niet uitgespeeld FAMILIEBERICHTEN De Koning verbaasd over afwijzing plattelandscongres Oud-strijders verliezen kort geding Wasmiddel met veel fosfaten wordt duurder Artsen denken dat zij niet goedkoper kunnen Z-Afrika bestookt angolese dorpen ZATERDAG 16 JUNI 1979 TROUW/KWARTET kunnen van maandag tof en met vri|dag telefo nisch van 9 00-19 30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456 Op zondagavond is dit alleen mogeti|k van 18 00-20 00 uur Hartelijk gefeliciteerd opa Walstra Kees en Saskia Jonker Ton en Ally van De Dam gefeliciteerd Samen honderd jaar. hoe krijg je 't voor elkaar Bert en Jo In plaats van kaarten Dankbaar en blij hopen wij op 24 juni D.V. met onze ouders T. Baan en M. A. Baars-van der Baan het feit te gedenken dat zij 25 jaar geleden in het huwelijk zijn getreden Gelegenheid tot feliciteren vrijdag 22 juni van 16.30 tot 1B.00 uur in hotel ..De Witte". Utrechtseweg 2. Amersfoort. Joke Margreet Siebren Teus Amersfoort. Huygenslaan 12. Ook mede namens onze kinderen en kleinkinderen willen wij diegenen die. in welke vorm dan ook. ons 40-jarige huwelijksfeest tot een onvergetelijke dag hebben gemaakt, onze hartelijke dank zeggen. Joh. en Gre Glas Broek op Langedijk. juni 1979 Dr. Manjoeroplantsocn 4. Op d.v. zondag 15 juli a.s. hopen wij samen met onze kinderen onze zilveren bruiloft te vieren. Gelegenheid tot gelukwensen vrijdag 22 juni a.s. van 17.00 tot 18.00 uur in de „Voorhof'. Vliet Noordzijde 36» Rijnsburg. N. Glasbergen H. Glasbergen-van den Haak Sjaak, Wilma en Piet Hennie en Theo Rijnsburg. 16 juni 1979. Kanaalstraat 35 D. DE JONGH J. J. D. VAN DER SCHOOR geven U kennis van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking D.V. zal plaats vinden te Baam. donderdag 28 a.s. om 14.30 uur Kerkelijke inzegening om 15.00 uur in de Kruiskerk a d Oude Utrechtseweg te Baam door Ds W. Baas. gereformeerd predikant te Sassenheim Receptie van 16.30-18.00 uur in Kasteel ..De Hooge Vuursche". Hilversumsestraatweg 14. Baarn Bothalaan 5 3742 CS Baarn Anton Waldorpstraat 84 II 1062 AZ Amsterdam Toekomstig adres N Bothalaan 5. 3743 CS Baarn. Telefoon 02154-11857 Als U ons wilt verrassen met een geschenk, zullen wij dat gaarne accepteren in de vorm van een gift. die wij wjllen bestemmen voor ..Simavi" en ..Trans World Radio". Solt Deo Gloria Zo de Here wil hopen onze Ouders en Groot ouders de heer J. H. Kouwenhoven en mevrouw A. Kouwenhoven- Hoogendijk op 20 juni a s. te gedenken dat zij 50 jaar geleden in het huwelijk traden Gelegenheid tot feliciteren op woensdag 20 juni a.s. van 19.30 uur tot 21.00 uur in het Gebouw voor Sociale Belangen. Lange Haven 73 te Schiedam. 3111 BT Schiedam Westvest 167 Hun dankbare kinderen en kleinkinderen Valken swaard D. B. Kouwenhoven Schiedam C. J. Noordzij-Kouwenhoven A Noordzij Anne Marie; Jan en Bas A T Bogaards-Kouwenhoven J. N Bogaards Monique. Hans; Annelies en Nico Bergambacht B. W Peters-Kouwenhoven J. Peters Paulien en Robert-Jan Bedroefd geven wij kennis dat na een geduldig gedragen lijden van ons is heengegaan, onze lieve zorgzame moeder, schoonmoeder en oma. onze zuster, schoonzuster en tante Jeichiena Jantina Stel weduwe van Cornells Rus op de leeftijd van 87 jaar Uit aller naam Roden Bep en Rob Amsterdam 13 juni 1979 „Vreugdehof de Klencke 11 Corr adres Familie J. P. Rus Sweelincklaan 83 1817 KD Alkmaar De overledene is opgebaard in het verpleeg huis ..Vreugdehof", de Klencke 11 te Am sterdam Gelegenheid tot afscheid nemen maandag 18 juni van 10.30 uur tot 11.00 uur De uitvaart- d.cnst zal plaatshebben te 1100 uur aldaar, waarna de crematie zal plaatshebben te 11.50 uur in het crematorium Westgaarde. Ookmeer- weg 275 Einde Osdorper Ban. bereikbaar met bus 23 In de plaats van bloemen kunt U Uw gaven overmaken aan de Ned. Stichting Gehandicapt Kind. postgiro 552000. Heden nam de Here tot Zich mijn innig gelief de en zorgvolle man en lieve, trouwe pleeg vader Hendrik Willem van Nierop op de leeftijd van 86 jaar. ..Zalig zijn de doden, die »n de Here sterven". Zeist: M- van Nierop-Harberts s-Gravenhage J. van Lobenstom C van Lobenstein-van Akker en kinderen Zeist. 14 juni 1979 „De Looborch" Woudenbergseweg 42 Geen toespraken, geen bloemen De overledene is opgebaard in de rouwkamer van ..De Looborch" De rouwdienst zal gehouden worden in „De Looborch" op maandag 18 juni a.s. om 13.00 uur. De begrafenis zal daarna om 14.00 uur plaats hebben op de Algemene Begraafplaats te Zeist. Gelegenheid tot condoleren in „De Looborch na de rouwdienst en op de begraafplaats na de begrafenis^ In vol geloofsvertrouwen is heengegaan tot zijn Heer en Heiland, mijn innig geliefde man en onze zorgzame vader en opa Willem Jan Smid, op de leeftijd van 83 jaar. ..De Heer is mijn Herder" Psalm 23. onberijmd Winschoten. 14 juni 1979 Van Heemskerkstraat 42 Winschoten: A. Smid-van Lang Buitenpost: Wim en Hilly Ausma Willem Jan en Han Winschoten: Jan Emo en Janny Smid Willem en Michiel Roel en Ellen Smid Jaap en Philip De overledene is opgebaard in één der rouwka mers van de Uitvaartver. ..Alg. Belang", Burg. Venemastraat 32. De begrafenis is bepaald op maandag 18 juni a.s. op de begraafplaats aan de Acacialaan. Zij. die met ons de rouwdienst wensen bij te wonen, worden verzocht om 13.00 uur aanwe zig te zijn in gebouw „Irene", achter de Geref. Kerk aan de Venne. De rouwdienst vangt aan om 13.30 uur. Het vertrek is bepaald op 14.00 uur. Gelegenheid te condoleren op de dag van de begrafenis. Zacht en kalm is van ons heengegaan onze lieve en zorgzame moeder en grootmoeder Neeltje de Jong weduwe van Hendrik de Jong op de leeftijd van 78 jaar Openbaring 2 17 Eelde: K. de Jong J. de Jong-Bronsema Corry. Ellen. Eveline. Annemiek Amerongen: E. de Jong G. de Jong-Tunderman Nico. Josine Groesbeek H. de Jong A. de Jong-Reen Henk. Monique Driebergen. 14 juni 1979 Nassau Odijckhof Correspondentieadres v Aspergelaan 8. 3958 EC Atnerongen Moeder is opgebaard in de aula van de Prot. Chr Uitvaartvereniging. Jelsumerstraat 43, Leeuwarden. De rouwdienst zal worden gehouden dinsdag 19 juni a.s. te 14.30 uur in bovengenoemde aula. waarna om ongeveer 15 00 uur de teraardebe stelling zal volgen op de Noorderbegraafplaats te Leeuwarden Na afloop van de rouwplechtigheid is er in de aula aan de Jelsumerstraat 43 gelegenheid de familie te condoleren. Plotseling overleed onae dierbare zwager en oom Nico Maessen op de leeftijd van bijna 69 jaren Wezep J A Veenstra-Maessen E. H. Veenstra Den Haag J. M. W Kurtz-van Zetten Eek en Wiel A G van Zetten M. E van Zetten-Vink Soestdijk J M. Scholtus-van Zetten Maunk H G C van der Tak- van Zetten C van der Tak Arnhem. 15 juni 1979 Tot onze grote droefheid is op 14 juni geheel onverwacht overleden onze goede en zorgzame man en vader Hendrik Ar ie de Groot op de leeftijd van 73 jaar. W M A de Groot-Trouw Joost Anneke Abcoude. 14 juni 1979 Gein-Noord 24 De begrafenis zal plaatsvinden dinsdag 19 juni om 14.00 uur op de algemene begraafplaats te Abcoude Gelegenheid tot condoleren na de plechtigheid in het Gereformeerd Centrum, m de Baarslag straat Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Minister De Koning (ontwikkelingssamenwerking) is ver baasd over het voorstel van prof. Tims en dr De Zeeuw niet naar dc conferentie over plattelandsontwik keling en landhervorming te gaan Deze wordt volgende maand ln Rome gehouden. Een woordvoerder van de minister wees er op dat de beide heren deel uitmaken van de stuurgroep die de conferentie wat Nederland betreft voorbereiden. Deze stuurgroep wordt voorgezeten door prins Claus. In de stuurgroep, aldus de woordvoerder, hadden prof. Tims en dr De Zeeuw alle inbreng kunnen hebben die zij wilden. Dat zij weinig verwachten van de conferentie in Rome vindt hij niet zo verrassend. ..Dit soort conferenties zijn wel vaker teleurstellend. Boven dien kan de plattelandsconferentie in Rome nog best 'verrassingen' opleve ren." zo zei hij, ondanks het feit dat er geen officiële agenda bestaat. De con ferentie past in een reeks noord-zuid ontmoetingen. waarin in augustus een conferentie over wetenschap en techniek wordt gehouden, begin vol gend jaar een conferentie over indu striële ontwikkeling van de derde we reld. en april een bijzondere vergade ring van de Verenigde Naties. Prof. Tims zei desgevraagd dat zijn kritiek zich niet richt op hoe de confe rentie vanuit Nederland is voorbe reid. maar op „Rome". „Wat daar aan de orde wordt gesteld is geen goede zaak." De voorbereiding van de con ferentie is een opsomming van goede voornemens, zonder dat wordt vast gesteld wat er de afgelopen 25 jaar aan het beleid heeft gemankeerd. De conferentie is teveel gericht op alleen de landbouw, en houdt zich niet werkelijk bezig met de ontwikke ling van het platteland in de derde wereld, aldus Tims. Er wordt geen aandacht besteed aan machtsverhou dingen. en het valt niet aan te nemen dat regerende elites uit ontwikke lingslanden werkelijk bereid zijn in Rome over landhervorming te pra ten. Kern van het probleem is. aldus Tims, dat mensen in de derde wereld geen geld hebben om voedsel te ko pen. Er moet iets aan die armoede worden gedaan. :RD Vervólg van pagina 1 jrdi II Van onze sociaal-economische DEN HAAO Het kort geding dat door de Stichting voor politieke be wustwording en het Oud-strijdersle- gioen tegen de ABVA en de KABO was aangespannen is door de presi dent van de Haagse rechtbank, mr J. H. Blaauw niet ontvankelijk ver klaard. Daarmee is de poging van beide stichtingen om de acties van ABVA en KABO tegen de bezuini gingsplannen van het kabinet door een rechterlijke uitspraak te doen verbieden, mislukt. Van onze parlementsredactie DEN HAAG - Wasmiddelen, die veel zwavel bevatten, worden duurder. Het kabinet wil een heffing leggen op fosfaathoudende wasmiddelen. De ministerraad heeft gisteravond in gestemd met een nota van de minis ters Ginjaar (volksgezondheid en mi lieuhygiëne) en Tuijnman (verkeer en waterstaat), die e fosfaatbelasting van het oppervlaktewater de komen- de jaren aanzienlijk willen beperken. Fosfaten in stilstaand water veroor zaken een overmatige groei van al gen, die het water groen kleuren of als drijvende massa overlast en stank veroorzaken. Jaarlijks komt er zo'n vijfentwintig duizend ton fosfaat te recht 'in het oppervlaktewater, waar van een belangrijk deel afkomstig is van wasmiddelen. De overheid wil dit jaar met de fabrikanten van wasmid delen een programma opstellen om het fosfaatgehalte van wasmiddelen geleidelijk te verlagen. Het is de be doeling dat in 1985 elk wasmiddel geheel fosfaatloos is. BELGRADO (Reuter) Stane Dolanc, tot voor kort secreta ris van het Joegoslavische communistische partijpresidium, heeft geruchten tegengesproken dat zijn aftreden vorige maand een degradatie was. Dolanc heeft tot nu toe altijd gegolden als de gedoodverfde opvolger van Tito, als deze komt te overlijden. Dolanc deelde op een persconferen tie mee dat hij het presidium ge vraagd had van de taak te ontlasten die hij meer dan acht Jaar lang had vervuld. Hij wilde zich meer gaan bezighouden met de problemen van het arbeiderszelfbestuur. „Ik ben niet afgetreden; ik ben lid van het presidi um en had nog steeds dezelfde rech ten en plichten", aldus Dolanc. De afgelopen jaren heeft Tito zich met het oog op de toekomst sterk gemaakt voor het vestigen van een „collectief leiderschap" in zowel par tij- als staatsorganen. Dit hield ook in dat de belangrijkste posten jaarlijks binnen het negen leden tellende UTRECHT (ANP) De overkoepe lende artsenorganisatie KNMG twij felt eraan of er reëel kan worden bezuinigd op de gezondheidszorg. In een reactie op de nota Kostenontwik keling van staatssecretaris Verder- Smit (Volksgezondheid) voert de KNMG drie gronden aan voor haar twijfel. Gezondheidszorg is een arbeidsinten sieve bedrijfstak en de KNMG ver wacht dat het aantal arbeidsplaatsen eerder zal toe-, dan afnemen. Verder wordt de patiënt steeds mondiger, en maakt die aanspraak op de beste hulp die in zijn of haar situatie kan worden gegeven. En van de zorgverle ners, aldus de KNMG. kan niet wor den verlangd dat zij spontaan, op grond van kostenoverwegingen, de ontwikkeling van nieuwe methoden en technieken blokkeren. staatspresidium en het 24 leden ster ke partijpresidium zouden rouleren. Vorige maand werd bekendgemaakt dat de post van partijsecretaris twee jaarlijks zal rouleren en dat Dusan Dragosavac Dolanc zou opvolgen o> die plaats. Met dat rouleren wil Tito vermijden dat er na zijn dood een machtsstrijd zal uitbreken, die de eenheid van Joegoslavië in gevaar zou brengen en interventie van buitenaf zou uitlokken. Over de toekomst van het land zei Dolanc dat in het na-Titotijdperk Joegoslavië nog steeds door deze lei der zal worden beheerst. We zullen de politiek van socialistisch zelfbestuur, van niet-gebondenheid, broeder schap en eenheid onder onze volke ren voortzetten, aldus Dolanc. ming van al het bezet gebied gesproken, meent Nederland dal bedoeling van 242 toch wel ont ming van ruwweg het hele bea gebied omvat. Soevereiniteit Afwijkingen zouden slechts op ne stukjes" mogelijk zijn, waaiSsid de grenzen op zichzelf niet helen er hetzelfde als in 1967 behoeven tt L pen. Daarin past echter niet de cli van soevereiniteit over de westet en oever. nul Nederland meent verder dat U niet zomaar iedere discussie o«*V ruzalem in het kader van ontruia van bezette gebieden uit de weg !n..c gaan met de simpele verklaring m" Jeruzalem nu en voor altijd de ha 1 de stad van Israël zal zijn. Buitenlai zaken wijst erop dat de positie *en Jeruzalem, waarvan het oude oo lijke stadsdeel in 1967 door is ïe; werd ingenomen, in de Islamiti rdl wereld steeds gevoeliger komt te gen. Nederland voorziet momen ['ei overigens niet het vertrek van de#wa derlandse (en enige Europese Ami v w sade vanuit westelijk Jeruzalem, e al sinds 1948 in joodse handen is.ri 1(11 Tel Aviv waar de andere westeli *veI ambassades zijn gevestigd. el rit o Nederland, noch de Europese meenschap als geheel, heeft nnoa an teel een duidelijke visie op de n wat de harde Israëlische opstel ^hel ten aanzien van de Palestijnse zo nomie op de westelijke oever pr« chD inhoudt. Enerzijds is het mogelijki ®nal dit harde standpunt speciaal in band met de onderhandelingen wa &uu ingenomen en later wel weer i zwakt kan worden. Er wordt in| verband op gewezen dat Israël |L vankelijk ook volstrekt weigerde! derzettingen en vliegbases in de| nai-woestijn te ontruimen, terwijl) nu toch gebeurt. goi LUANDA (AFP. AP) Drie mensen zijn begin deze week omgekomen en veertien raakten gewond bij een bo maanval door Zuidafrikaanse vlieg tuigen op de Zuidangolese stad Hum- be. Het ministerie van defensie in Luanda deelde mee dat bij een eerde re luchtaanval op het dorp Cumbo vorige week veertien mensen zijn ge dood. Volgens het regeringscommu niqué betrof het in beide gevallen alleen burgerslachtoffers. Een Zuidafrikaanse militaire woord voerder weigerde in Pretoria com mentaar te geven bp de Angolese berichten. Anderzijds wordt benadrukt dil, kwestie van Judea en Samaria westelijke oever een reel wezei onderdeel is van de opvattii het huidige regerende Liki over wat de staat Israël beh< omvatten. De vraag hoe men visies waardeert, zal ook bepr de Europese gemeenscaap het weer nodig vindt met e»n nieuv waarschijnlijk naar Israël toe harde verklaring, de zergen over] ontwikkelingen in het Middel ten te uiten. De vrees bestaat in geval dat de opstelling van Israëli aanzien van de westelijke oever vrije goede relaties die zich rtorat^ teel tussen Israël en Egypte onti nst kelen, weer kunnen verstoren. 0V( De Europese gemeenschap heeft sèr haar laatste Midden-Oosten-verk ns ring benadrukt dat het vredes koord tussen Israël. Egypte en jgc Verenigde Staten pas echt waarde c krijgen als het leidt naar een alleso «j, vattende vredesregeling in het M |Uj] den-Oosten waarin ook de legitiwi fn rechten van het Palestijnse volk hi erkenning zullen vinden. tB Op Zijn tijd en Zijn ^ijze nam God tot Zich onze beste vriend Dirk Kromhout op de leeftijd van 64 jaar echtgenoot van J. C. Kagenaar Rijnsburg: N. van Nieuwkoop N. van Nieuwkoop-Monster Aalten: N. van Nuyen-Leeuw Rijnsburg: H. Heemskerk-Bakker ..Wij dan. gerechtvaardigd uit het geloof, hebben vrede met God door onze Here Jezus Christus". Rom. 5:1 In haar Heer en Heiland ontslapen, onze lieve moeder en oma. Hilda Geertruida Dercksen-Lettinga sinds 1965 weduwe van D Dercksen. Moeder mocht 79 jaar worden. ..Gij woudt mij met Uw gunst omringen Meer dan een Vader zorgdet Gij. Capelle a d. IJssel: D W. J. Dercksen Koudekerk a.d. Rijn. G. M. H. Krasenberg-t)ercksen J. A. Krasenberg Derk Jan. Richard en Michiel. 's-Gravenhage. 14 juni 1979 Copernicuslaan 22. Correspondentie-adres Park te Horn 3. Kou dekerk a.d. Rijn. Geen bezoek. De dienst van Woord en Gebed zal worden gehouden dinsdag 19 juni om 12.45 uur in de Westduinkerk (ingang voor belangstellenden Hanenburglaan 122). waarna de begrafenis zal plaatshebben om 14.00 uur op „Oud Eik-en- Duinen". Laan van Eik en Duinen 38 te 's- Gravenhage. Gelegenheid tot condoleren na de kerkdiepst en na de begrafenis in de ontvangkamer van de begraafplaats In Jezus ontslapen onze geliefde schoonzuster en tante Hilda Geertruida Dercksen-Lettlnga op de leeftijd van 79 jaar. Haar vriendelijkheid was. naar de woorden van Paulus. alle mensen bekend 's Gravenhage. 14 juni 1979 Bentveld A. A Lettinga-Elffers Amersfoort S. G Lettinga-Vegter neven en nichten Psalm 27; 1 De Here is mijn licht en mijn heil. voor wien zou ik vrezen? Na een moedig gedragen lijden behaagde het de Here tot Zich te nemen mijn geliefde man. onze zorgzame vader en opa Cornells Pieter van Egmond echtgenoot van Reina Vis op de leeftijd van 54 jaar. Rijnsburg: R. van Egmond-Vis Wilma en Piet Regina Corrie Rijnsburg, 14 juni 1979 Van der Koddestraat 18. Gelegenheid tot condoleren: 's avonds van 7.30-9 uur. De rouwdienst zal D.V. plaatsvin den maandag 18 juni a.s. om 2 uur namiddag in de Immanuëlkerk aan de Kerkstraat te Rijns burg. waarna de teraardebestelling zal plaats vinden op de begraafplaats van de geref. kerk aan de Sandtlaan te Rijnsburg. Met grote droefheid geven wij kennis dat na een gedragen lijden onze collega en vriend Cees van Egmond is overleden Moge de Heer zijn vrouw en kinderen sterken in dit verlies. Hij zal in onze herinnering blij ven voortleven. RLjnsburg 15 juni 1979 Personeel Nic. den Heijer Bloemenexport B.V. Het is ons een droeve plicht u mede te moeten delep dat-is overleden onze medewerker de heer C. P. van Egmond Wij verhezen in hem iemand die zich 27 jaar vol toewijding voor onze zaak heeft ingezet. Directie Nic. den Heijer Bloemenexport b.v Fam. den Heijer en Fam. Porschen Rijnsburgerweg 126. Rijnsburg Wijkkerkeraad II van de Gereformeerde kerk te Rijnsburg nam met droefheid kennis van het overlijden van zijn ouderling Cornells Pieter van Egmond Met dankbaarheid gedenkt de kerkeraad de arbeid die hij voor de gemeente heeft mogen doen Trooste de Here zijn vrouw en kinderen. Namens de kerkeraad. Dr. B. van Oeveren praeses P. Kralt scriba Die in de Zoon gelooft, heeft eeuwig leven. Bedroefd, maar dankbaar voor alles wat zij in onze familie heeft betekend, is van ons heenfl gaan onze lieve zuster. Schoonzuster en tant- Roelof te' Terpstra geliefde echtgenote van Jelle Woudsma op de leeftijd van 86 jaar. G. Terpstra-Dijkman Hallum J. Terpstra-Damen Wassenaar A. Terpstra-Fokkema Dokkurp G. Terpstra-Ellens Calif. A. Huisman J. Huisman-Keizer Voorburg Sj. Terpstra Wassenaar Dokkum 14 juni 1979 Rést en Utsjuch iG 21 er Li Langs deze weg willen wij iedereen hartelijk dankeri die de 13e juni voor ons tot een onvergetelijke di| heeft gemaakt Ook namens de Stichting „De Wilde Ganzen" vrie'lJP1 delijk dank voor de mooie totaalopbrengst ƒ810.- 1| Goudenregenstraat 3. Alblasserdam Voor de vele blijken van medeleven, welke wij van mochten ontvangen na het overlijden van mijn liev man. vader en grootvader Hendrik Louissen willen wij u hartelijk danken. R. Louissen-Lanting Kinderen en kleinkinderen Zwinderen juni 1979. Blij en dankbaar hopen wij met onze grootouders de heer en mevrouw J. Jongepier J. Jongepier-Slootweg op 26 juni a.s.. te herdenken dat zij 50 jaar het huwelijk traden. Hun dankbare kinderen en kleinkinderen. Ding 5, 9331 EM Norg. geleden

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 10