Werkgroep homofielen gaat politiek volgen 'Bewoners platgepraat in bouwteam' Toonkunst boeit in Schubert-Mis Opkomst verkiezingen toont schril contrast tussen Haagse wijken Nog volop sprake van schijntolerantie en 'stille' discriminatie les elements - Stadsguerrilla doodt generaal in Guatemala Zwartboek: weinig inspraak bij woningbouw langs Prins Bernardviaduct Tuijnman wijst plan voor tramlijn CS-Scheveningen af Kort geding tegen korting trendvolgers 'Grote concerns VS houden olie achter' Geen geld en plannen voor verbetering dienstplichtbeleid Positie van bosbeheer nog onzeker DINSDAG 12 JUNI 1979 REGIO DEN HAAG TROUW/KWARTET door Chrll Bruljnlus DEN HAAO In Den Haag en enkele randgemeenten is een werkgroep gevormd, die kritisch gaat volgen wat er in de gemeentelijke en landelijke politiek voor de rechten van homofielen wordt gedaan. Tevens wil de groep die deel uitmaakt van de Partij van de Arbeid op dit terrein nieuwe initiatieven nemen en leden van gemeenteraden, provinciale staten en de Tweede Kamer van adviezen voor zien. De opgerichte werkgroep bestaat voornamelijk uit homofielen, maar ock uit ouders van homofiele kinde ren er. mensen die cm andere rede nen in de problematiek geïnteres seerd zijn Een van de leden, het PvdA-statenlid in Zuid-Holland Theo de Boer: „We willen in de eerste plaats controleren wat de ge meentes doen waarin we wonen. Bijvoorbeeld het personeelsbeleid op de scholen of bij de politie De raadsfracties dienen in de gaten te houden of op dit gebied geen discri minatie voorkomt." Uit een onderzoek van enkele jaren geleden blijkt volgens de werk groep. dat met name op onderwijs gebied homoseksuelen hiervan het slachtoffer worden. De Boer. „Dat onderzoek wees uit dat 80 procent van de schoolhoofden bij een sollici tatie geen leerkrachten aannemen, die zich ais homofiel presenteren. Terwijl uit praktijkonderzoeken blijkt dat leerkrachten met die ge aardheid even goed functioneren." Ambtenaren Volle aandacht van de werkgroep heeft de situatie van de alleenstaan de, ongehuwd samenwonenden en andere groepen, waarin homofielen sterk vertegenwoordigd zijn. Neem de alleenstaande ambtenaar. Op het gebied van studiekosten, ziekte kosten en buitengewone verlofrege ling. wordt deze ten opzichte van zijn gehuwde collega volgens de werkgroep duidelijk achtergesteld. De Boer: „De alleenstaande heeft beslist niet dezelfde rechten. Zo krijgt de getrouwde ambtenaar als l» Werkgroeplid Theo de Boer zijn of haar partner ziek is. extra privileges in de vorm van verlof voor ziekenhuisbezoek enz. Onge- huwden moeten dit ontberen." In Rijnmond en verschillende ge meenten heeft men getracht deze regelingen te veranderen, maar mi nister van binnenlandse zaken Wie gel heeft dit voorlopig tegengehou den. Hij wil ten behoeve van de uniformiteit zelf met nieuwe voor schriften komen. „We zullen hem op de voet volgen en zonodig direct reageren," waarschuwt het sta tenlid. Ongedwongen De werkgroep is niet alleen voor ambtenaren. ZIJ zal tevens gaan on derzoeken wat er in de CAO's voor niet-ambtenaren staat vermeld over bepaalde rechten voor alleen staanden of ongehuwden („niets of nauwelijks iets", voorspelt Theo de Boer) en heeft als ander, minstens zo belangrijk, streven het bevorde ren van een klimaat, waarin de ge wone man en vrouw zich ongedwon gen als homoseksueel kunnen uiten en gedragen Want volgens De Boer wordt de homoseksualiteit nog steeds alleen in meer elitaire kringen aanvaard. „Naar aanleiding van een foldertje dat we verspreid hebben, kreeg ik een telefoontje van iemand die zich nauwelijks bekend durfde te ma ken. Een man van een jaar of dertig. Hij had een heleboel vragen en ver telde hoe hij op zijn werk een hete- rofiel gedragspatroon kreeg opge drongen. In vrije beroepen geldt die bekrompenheid niet meer zo, maar ais bouwvakker heb je een goeie kans van de steiger gegooid te wor den als je naar een jongen zou flui ten Lp.v. een meisje." Noodzakelijk is dat de homoseksu eel volledig wordt geaccepteerd, ook in de politieke partijen en bij de kiezers, aldus de werkgroep. Zover is het echter nog lang niet. In veel gevallen wordt er wel tolerant ge schreven en gepraat maar is er nog volop sprake van tenminste schijn tolerantie en „stille" discriminatie. Theo de Boer: „Homofielen binnen mijn partij, een grote partij, moeten zich ais zodanig bekend maken en zichtbaar op gaan treden." Horzelfunctie Een van de eerste daden van de werkgroep voor homofielen is het benaderen van de Commissie Olym pische Spelen en de Mensenrech ten. Werkgroeplid De Boer vindt het prachtig dat deze commissie zich verzet tegen deelname van Zuid-Afrika aan de spelen voor ge handicapten in Arnhem en de slech te situatie in de Sowjet-Unie aan de kaak stelt. Maar in beide landen wordt ook de homofiel gediscrimi neerd en niet zo zuinig. De werk groep heeft de commissie gevraagd ook expliciet deze discriminatie te noemen. Als andere activiteiten denkt de groep aan het beleggen van confe renties voor staten- en gemeente raadsleden, teneinde hen van ad vies te dienen. Verder zijn leden van de groep in verschillende gemeen ten (waaronder Den Haag) bezig de algemene politieverordening (APV) na te pluizen op voor homofielen discriminerende puntjes. Maar het voorlichtend werk lijkt het belangrijkst. Theo de Boer. „De ervaring tot nog toe is dat als Twee de-Kamerleden of raadsleden over dit soort zaken worden geïnfor meerd, zij wel degelijk in actie ko men. Toen zij eenmaal op de hoogte gebracht was, heeft onze vorige par tijvoorzitter Ien van den Heuvel zelfs in Griekenland geprotesteerd tegen een voor homoseksuelen on derdrukkende wet, die daar in aan tocht is. Kamer- en raadsleden zou den echter meer uit eigen beweging actief moeten worden. De mening bestaat helaas dat homofielen zich zelf wel redden. Wij hebben in dit verband een horzelfunctie." Met enkele andere initiatiefgroepen binnen de PvdA start de werkgroep uit Den Haag zaterdag 16 juni de landelijke activiteiten. In het Eras- mushuis in Utrecht zal dan worden gediscussieerd over de te volgen strategieën. ADVERTENTIE Van een onzer verslaggevers DEN HAAO - In de oude binnenstadswijken van Den Haag zijn de stemlokalen bij de Europese verkiezingen zo goed als leeg gebleven. Zo is slechts 34,1 procent van de stemgerechtigde Schilders- wij kers gaan stemmen. In deze grootste en meest ver pauperde wijk van Den Haag kreeg de PvdA 62,7 procent van de stemmen In de Sta- tionsbuurt was het opkomst percentage 39,1 procent, in het oude Transvaalkwartier 35,5 procent. In de Vogelwijk was de animo om te gaan stemmen voor het Europese parlement het grootst: ruim 77 pro cent van de Vogelwijkers ls opgeko men. Over totaal Den Haag gerekend is S3 procent van de stemgerechtigde Inwoners naar de stembus geweest. De lijst waaruit het stemgedrag en de opkomst valt op te maken van de verschillende wijken, bevat cijfers waarmee de thuisblijvers in de oude buurten een leuk rekensommetje kunnen maken: In de Schilderswijk zijn 14687 kiezers thuis gebleven. Daarmee ls het aantal thuisblijvers in deze buurt net Iets hoger dan dat er kiezers zijn opgekomen in de „Goede groene" buurten Belgisch Park, Dut- tendel, Van StolkpEu-k, Zorgvliet, Ar- chipelbuurt, Vogelwijk en Kijkduin bij elkaar. Over de totale stad gere kend heeft de PvdA met 33 procent de meeste kiezers weten te trekken. Het CDA behaalde 25,6 procent, de WD 23,4. D'66 11,6 procent. De com munisten scoorden 1,6 procent, de PPR 1.3. de P8P 1.5, de 80P 1,2. het OPV 0.4 procent en lijst tien 0.3 pro cent. De socialisten scoorden hoog in de oude binnenstadswijken maar wonnen ook in de nieuwbouwwijken als Bouwlust en Morgenstond Het CDA kwam zonder veel uitschie ters op een goed gemiddelde, won wel als vanouds in Scheveningen en Loosduinen en ook in Kraayenstein. De WD won glorieus in het Benoor denhout, behaalde daar 58 procent van de stemmen. In de Vogelwijk kwamen de liberalen tot 54,8 procent van de stemmen, terwijl ze ook meer dan vijftig procent kiezers trokken in Kijkduin. Bohemen en Meer en Bos. Duttendel. Van Stoikpark en Zorg vliet. Net als het CDA heeft D'66 de kiezers stabiel in alle wijken zitten. Alleen het Bezuidenhout schiet er met een 17,7 procent voor de demo craten bovenuit. De PPR scoorde op nieuw boven zijn gemiddelde in de Stationsbuurt en het centrum en wist verder naar verhouding veel kiezers te vinden in het Zeeheldenkwartier, de Archlpelbuurt en Duinoord «vo 13 |uni koninklijke schouwburg, 20 15 uur do 14 |uni holland festival muziekthealer-produMie armida abbandonata g I handel ariane a naxos j. a. bend a dingen! ion koopman, regie: eddy habbema. dene barnett, choreografie: michael holmes, decor en kostuums rudoll corens. english bach festival dancers, hel nederlands kamerorkest kaartverkoop dagelijks bij de kassa door Adr. Hager DEN HAAG Het winterse weer was op 24 januari Toon kunst ongunstig gezind, het concert in de Nieuwe Kerk moest worden uitgesteld. Het zomerse weer stond publieke belang stelling op de zondagmiddag niet in de weg, de Nieuwe Kerk was aardig bzet. OU ATE MALA-STAD (AFP, AP) De op twee na sterkste man van het militaire regiem van Guetemala, ge neraal Cancinos. is zondagavond om het leven gebracht door guerrilla strijders. Zij chauffeur en een lijf wacht kwamen bij de aanslag in de buitenwijk van de hoofdstad even eens om het leven. Onbekenden openden met machinegeweren het vuur op de auto van de hoge militair. Cancinos werd in politieke kringen aangewezen als de mogelijke opvol ger van de huidige minister van de fensie. Noriega De dood van Canci nos was de derde moordaanslag op prominente Guatemalanen dit jaar. Eerder werden oud-minister van bui tenlandse zaken Alberto Fuentes Mohr en oud-burgemeester van Gua- temala-city Manuel Argueta doodge schoten. Beiden zijn slachtoffer ge worden van rechtse extremisten, we gens het openlijk oppositie voeren tegen de militaire dictatuur. Tot nu toe heeft nog geen enkele groep de verantwoordelijkheid opgeëist voor de aanslag op Cancinos. maar naar alle waarschijnlijkheid is het uitge voerd door een linkse organisatie. Van een onzer verslaggever DEN HAAO - „De lijdens weg van buurtbewoners'' bij de voorbereidingen voor wo ningbouw vlak langs het Prins Bernardviaduct ln Den Haag is vastgelegd in een zwartboek. De samenstellers, leden van het buurtberaad RivierenbuurfSpuikwartier. vinden dat er veel valt aan te merken op de manier waarop bewoners mochten meepra ten over het bouwplan. „Het is een zwartboek waaruit Je kunt leren hoe je het niet moet doen", «egt voorzitter J Hoogduijn van het buurtberaad Zijn centrale klacht is dat de bewonerswerkgroep in verga deringen van het bouwteam slechts minimale uivloed hadden Ze konden door gebrek aan deskundigheid in de bouwwereld geen vuist maken in het team dat verder bestond uit verte genwoordigers van de dienst volks huisvesting van de gemeente, de wo ningbouwvereniging en de aannemer Kavel 6 Het gebied waarom het gaat wordt aangeduid ais „Kavel 6". een stukje van de binnenstad dat lange tijd voor kantoorbouw is geclaimd door de rijksoverheid voordat de gemeente het mocht bestemmen voor sociale woningbouw. De bedoeling is dat in het voorjaar van 1980 begonnen wordt met de bouw van zo n driehon derd goedkope huurwoningen. Er komen echter niet alleen worun- cen, de rand van Kavel 6 langs het Prins Bernardviaduct wordt be bouwd met kantoren. De geplande wand van kantoren izeven verdiepin gen hoog) is volgens voorzitter Hoog duijn van het buurtberaad zo n ty pisch punt dat de bewoners in het overleg in het bouwteam hebben ver loren. Het rijtje kantoren is aan de buurtbewoners „verkocht" als ge- luidswerende wal tussen de woningen en het drukke Prins Bernardviaduct. ..Wij hadden de geluidsoverlast liever bij de bron aangepakt", zegt Hoog duijn „Wij wilden geluidsschermen op het viaduct, en direct daarachter woningenDe werkgroep Kavel 6 van het buurtberaad zegt wel bereikt te hebben dat de „geluidswerende kantoorwal" is terug gebracht van acht naar zeven verdiepingen Het gebied „Kavel 6" in het centrum van Den Haag. vlak langs het Prins Bernardsviaduct Er komen goedko pe huurwoningen, maar bij de voor besprekingen voor de bouwplannen konden de bewoners weinig met de vuist op tafel slaan, zo stelt het buurt beraad nu vast. Toonkunst deelde de presentatie met het Gewestelijk Orkest. Dit ensemble vond de formule om gezamenlijk met een aantal koren te concerteren. Voor de pauze het orkest met Schuberts negende symphonie, na de pauze het koor met een werk naar eigen keuze. Op deze wijze werkte men vorig jaar roet Can tare iia Delft, Caecilia Gou da, Toonkunst Schiedam en Alphen aan den Rijn. Een bruikbare formule, omdat een koor niet een geheel pro gramma behoeft te vullen en het or kest zich ook „solistisch" kan laten horen. Die Schubert-symphonie klonk ook zondagmiddag en dirigent David Per- selijn liet blij en vrijmoedig strijken en blazen. Daarmede diende hij meer de zonnige geest van dit werk dan de doorzichtigheid en lichtvoetigheid. Het 150 jaar oude Toonkunst wordt alweer geruime tijd geleid door Jan de Hoog. Hoewel hij steeds heeft blijk gegeven het ijzeren koorrepertoire te Iwillen doorbreken, zocht De Hoog voor dit concert aansluiting bij de symphonie. Eén jaar voor de oprich ting van Toonkunst zijn laatste levensjaar schreef Schubert zijn Es-dur Mis, één van zijn zes Latijnse missen en de meest volmaakte. Een werk uitermate geschikt voor concertuitvoering, melodieus, stra lend en diepdoorleefd. In deze geest klonk de weergave door Toonkunst, een koor, dat zich niet krampachtig heeft vastgehouden aan een rijk ver leden en een kleurrijke traditie, doch Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Minister Tuijnman (van verkeer en wa terstaat) weigert mee te wer ken aan plannen van het ge meentebestuur van Den Haag om de al jaren omstreden tramverbinding tussen het Centraal Station en de bad plaats Scheveningen te laten verzorgen door een verlenging van de bestaande tramlijn 12. Den Haag hoeft er niet op te rekenen dat het ministerie van verkeer en waterstaat zal opdraaien voor de fi nanciële tekorten op de tramlijn naar Scheveningen. wanneer Den Haag daarvoor de bestaande lijn 12 alleen maar door wil trekken. Tram 12 komt uit de Scheveningse wijk Duindorp, loopt via het station Holland Spoor naar het Centraal Station en zou vol gens het gemeentebestuur gemakke lijk door kunnen rijden naar Scheve- ningen-badplaats. De minister wil wel een tramlijn die zijn eindpunt op het Centraal Station heeft doortrek ken naar de badplaats maar wil daar voor lijn 9 gebruiken die uit de zuid westelijke wijken van Den Haag komt. Gekoppeld daaraan wil Tuijn man ook dat Den Haag tramlijn 1 via het station doortrekt, dan zouden er twee lijnen op één tak naar Scheve ningen rijden Dat is volgens de mi nister de beste manier om zoveel mo gelijk gebruikers van het openbaar vervoer goed te bedienen en. zo stelt hij. bij een dergelijke oplossing zou den de financiële tekorten op de lijn niet zo hoog oplopen als bij de door het gemeentebestuur voorgestelde lijnvoering. De plannen voor een tramverbinding tussen het Centraal Station en Schevenlngen-badplaats kwamen enige jaren geleden in het slop toen de gemeenteraad terug kwam op het besluit om de zoge naamde Koekamp-lus (een tramvia duct door een groengebied voor het station) aan te leggen. UTRECHT (ANP) De FNV-ambte- narenbonden ABVA en KABO, het am b te nar en centrum en de centrale van hogere ambtenaren (CHA) gaan een kort geding aanspannen tegen de werkgeversvereniging in de elektrici teitsbedrijven (WEB) om te voorko men dat de 10.000 werknemers in deze sector in navolging van de amb tenaren gekort worden op de trend verhogingen in hun salaris. De WEB wil die korting met terug werkende kracht tot 1 januari van dit jaar invoeren. De bonden vinden ech ter dat de elektriciteitsbedrijven niet tot de sectoren behoren waar gekort moet worden. Ze vallen niet onder de publiekrechtelijke Instellingen en ze worden ook niet door de overheid gesubsidieerd, aldus ABVA en KABO. De bij het CNV aangesloten ambte narenbonden ARKA en NCBO heb ben zich gedistantieerd van het kort geding. Volgens deze bonden is zo'n geding in strijd met de „goede trouw" die van onderhandelingspartners mag worden verlangd. Om te proberen de aanstaande sta kingen te voorkomen hebben de Stichting voor Politieke bewustwor ding en de Stichting Oud-Strijders Legioen aangekondigd dat zij een be roep op de rechter zullen doen De stichtingen hebben op 14 juni voor de president van de Haagse rechtbank een kort geding aangespannen tegen de ABVA. In de dagvaarding schrij ven de stichtingen dat het bij de stakingen „gezien de agressieve hou ding van de ABVA bij een vorig con flict te verwachten valt. dat het om zeer vitale diensten zou kunnen gaan." De stichtingen hebben al eer der met een kort geding tegen de ABVA gedreigd in december 1978. Dat geding werd echter Ingetrokken nadat de ambtenaren afzagen van verdere acties tegen de Bestek-bezui nigingen. WASHINGTON (AP) - De oliemaat schappijen slaan olie op in plaats van te raffineren. Daarom zijn zij mede verantwoordelijk voor het benzinete kort in de Verenigde Staten. Deze beschuldiging uitte voorzitter Alfred Dougherty van de afdeling mededin ging van de Federale handelscom missie tijdens een hoonsitting in het Amerikaanse Huis van Afgevaar digden. Stadsarcheoloog LEIDEN Leiden moet zijn archeologisch onderzoek in de meente op wetenschappelijke t kunnen doen. Dit raadt de Gen» )J telijke Archeologische Begeleid^ it commissie aan in haar zojuist L schenen jaarverslag. Deze commii is twee jaar geleden ingesteld om) oudheidkundig bodemonderzoek Leiden op poten te 2etten. Ook A b sterdam, Rotterdam, Utrecht, 1 burg en Den Bosch hebben een ti stadsarcheoloog. Voor de gemeei P lijke bodemonderzoeker zal veel m dl te doen zijn. meent de begeleidh commissie, want bij elke opbraak P de stad blijkt wel iets bijzonders in grond te zitten. De commissie h nert in haar Jaarverslag aan de n van dijken die tijdens het opbr van de Breestraat twee jaar geN werden gevonden. Beloning LEIDEN De hoofdofficier van title in Den Haag heeft 10.000 guld m beloning uitgeloofd voor degene,, een tip geeft, die resulteert in oplossing van de moord op de Leid juwelier Van Amerongen. Met den loving van de beloning, tracht de pa .1 tie het vastgelopen onderzoek wt op gang te brengen. Het stoffeft overschot van Van Amerongen mj vorig jaar 19 oktober achter in a juwelierswinkel aan de Haarlemme straat aangetroffen. Een maanda r lange speuractie naar de daders n de roofmoord, waarbij verschillen! politiekorpsen werden ingeschake) leverde tot dusver niets op. Bestrijdingsmiddelen RIJSWIJK - Bij de verwijdering huiszwam bij een huis in Rijswijk paar maanden geleden, is op een i keerde manier met het bestrijdi middel pentachloor fenol omg gen. Dit blijkt uit de beantwi van vragen van de PvdA-raai Veldkamp en Hokke over de oi ming van een huis aan de Tulpst nadat bij de bewoners vergiftig verschijnselen waren opgetreden, der onderzoek op het ziekenl heeft inderdaad uitgewezen dat smetting met het al jaren gebru •bestrijdingsmiddel had plaatsgei den, zo blijkt uit de antwoorden, ontsmettingsbedrijf, dat het heeft gedaan, zal volledig voor schade aansprakelijk worden g< verzekeren b. en w. van Rijswijk. dat zich met een open oog voor de toekomst nieuwe wegen heeft ge baand. Het ls dan ook verheugend te kunnen constateren dat ook de jeugd een plaats heeft gevonden binnen deze vocale gemeenschap. Zoals bij vrijwel alle keren zijn teno ren en bassen van harte welkom. De „Goed-gestemde" mannen weten niet wat ze missen in de medewerking aan een werk als deze Schubert mis. Het werd een boeiende en levendige weergave mede dank zij de begelei ding en de medewerking van de ta lentvolle jonge soliste Luclenne Bouwman, Jars van Nes, Mlchiel ten Houte de Lange, Rob Bturkenboom en Wout Oosterkamp. Van onze parlementsredactie DEN HAAG In het huidige dienst K plichtbeleid zullen deze kabinetspee riode geen belangrijke wijzigingen en doorgevoerd. Voor dergelijke wijit gingen ontbreekt het geld en ook plannen. Een commissie op defeni die op mogelijke verbeteringen V het systeem studeert, zal pas in loop van 1980 rapport uitbrengen, bleek gisteren in de openbare vei dering van de defensiecommissie de Tweede Kamer over het diel plichtbeleid. Algemeen bestaat in de Kamer ont» vredenheid over het gebrek aan bi leid van staatssecretaris Van Lentd verantwoordelijk is voor het per» neelsbeleid. De CDA-woordvoerd( Borgman zei het nog het vriendelijk! door erop te wijzen dat de maten! ook wel erg ingewikkeld is, de socia list De Vries wees erop dat men gee beleid kan maken als je niet weel waar je naartoe wil. En de heer Brink horst (D'66) sprak het harde oorded uit dat het maar beter zou zijn als dé heer Van Lent een andere functie zou krijgen. Minister Scholten (Defensie) nam zijn staatssecretaris ln bescherming doof erop te wijzen dat hij als minister dé eerste verantwoordelijkheid draagt door het beleid. Hij waarschuwde ook dat er voor de problemen rond d dienstplicht (er zijn veel te veel dienstplichtigen, waardoor slecht een minderheid de werkelijke last t dragen krijgt) niet ergens een ei van Columbus ligt waardoor alles ineen! opgelost is. Dat zou een illusie zijn" aldus Scholten. Van onze parlementsredactie DEN HAAG De ministers Garde niers en Van der Stee (respectievelijk van CRM en Landbouw) zijn vorige week niet tot overeenstemming geko men over de positie van Staatsbosbe heer. Volgens een woordvoerder van het ministerie moet nog deze maand over het probleem worden overlegd, maar of men er zoals aan de Twee de Kamer is toegezegd nog voor het zomerreces uitkomt is niet waar schijnlijk. De Tweede Kamer krijgt in ieder geval nog voor die tijd een brief van de ministers. Op het ogenblik is het nog zo dat bij beslissingen over natuurbescherming het laatste woord altijd bij het minis terie van landbouw ligt. Een gevolg daarvan is dat minister Van der Stee zijn verantwoordelijkheid voor de landbouw zwaarder zal laten wegen dan de inzet voor Natuurbescher- ming die van hem wordt verwacht Staatssecretaris Wallis de Vries van CRM heef) op dit ogenblik nog slechts de mogelijkheid om wat aan wijzingen te geven aan Staatsbosbe heer. De Tweede Kamer nu, wil dat beide ministeries de verantwoordelijkheid krijgen voor Staatsbosbeheer. Zowel vorig jaar als dit Jaar heeft de Kamer in een motie uitgesproken dat er een dubbele verantwoordelijkheid moet komen. Met. eer, eventuele splitsing van Staatsbosbeheer Natuurbe scherming bij CRM en de rest bij landbouw zal 6e Kamer geen ge noegen nemen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 6