'Elfde juni speciale dag in Molukse geschiedenis' <- -'y, Manusama op herdenking treinkaping: h* -Ï&'a Spoorwegstaking FAMILIEBERICHTEN DINSDAG 12 JUNI 1979 TROUW/KWARTET Pil RHS iG Van een onzer verslaggevers De elfde Juni wordt een speciale dag in de geschiedenis van de Zuldmolukkers, een dag der herdenking en eerbewijs aan de zes Molukkers die omkwamen bij de gijzelingsactie in de trein bij de Punt. Dit zei gisteravond ir Manusama, RMS-leider in ballingschap. Hij hield een toespraak bij het grafmonument op de begraafplaats in Assen. jfi. iT Dit monumentje ls pas gereedgeko men. Het bestaat onder meer uit één ronde, en vijf piramidevormige pl- laartjes, één voor elk van de omgeko men treinkapers. Het was gisteren precies twee jaar geleden dat zij om kwamen bij de dramatische ontkno ping van het gijzelingsdrama in de trein, terwijl andere Zuldmolukkers in Bovensmilde kinderen in een school gegijzeld hielden. Hun opoffe ring had alleen al zin omdat het Zuid- molukse volk uiteindelijk toch weer één is als het om zijn kinderen gaat," zei Manusama De regeringsleider sprak zich indertijd uit tegen het toe passen van geweld. Uitzijn toespraak viel gisteravond op te maken dat hij desondanks de gelederen weer als ge sloten wil beschouwen. Ds Metlari, voorzitter van de Badan Persatuan. kondigde aan dat „deze dag een offi ciële herdenkingsdag'' zal worden. Hij bracht namens de Zuidmolukse instanties dank aan de ouders voor het opofferen van hun kinderen aan de zaak van de RMS. Tijdens de plechtigheid op de be graafplaats werden kransen op het monument gelegd. Er staat een op schrift op in de oorspronkelijke Zuid- mulukse taal: „Woawa mena hau' lala". Dit betekent: „WIJ hebben gele den opdat de anderen doorgaan". En kele honderden Zuldmolukkers uit alle delen van het land woonden de plechtigheid bij. Onder veel belangstelling werd gisteren in Assen een monu ment onthuld voor de slachtoffers van de treinkaping in 1977. Er werden veel bloemstukken gelegd. Ir. Manusama (rechts) en dr. Meteari waren ook bij het monument aan wezig. UTRECHT (ANP) De vakbonden hebben gisteren de onderhandelin gen voor een nieuwe CAO bij Van Gelder papier (4000 man) afgebroken. Volgens bestuurder A. van der Veen van de industriebond FNV. die ook namens de industriebond CNV en de Unie BLHP zei te spreken, weigert Van Gelder tegemoet te komen aan de „zeer redelijke" vakbondeisen en maakt het bedrijf zichzelf door zijp optreden aan de onderhandelingsta fel onmogelijk bij de werknemersor ganisatie Vervolg van pagina 1 Deze bonden, die de CAO overigens al hebben goedgekeurd, distantiëren zich van de acties. De belangrijkste eisen van de FNV- vervoersbonden zijn: De NS moet een kwartier vrijaf geven per uur voor het draaien van nacht- en weekenddiensten. Dat zou de NS tien miljoen gulden gaan kos ten en 150 tot 200 nieuwe arbeids plaatsen opleveren. Volgens de bon den draaien van de 26.000 NS'ers maar liefst 14.000 man onregelmatige diensten. Alle NS'ers moeten gegarandeerd tussen half mei en half september drie weken met vakantie kunnen. De helft moet in de vakantiemaanden Juni tot en met augustus drie weken verlof kunnen opnemen. Een eind maken aan het massale verlies aan arbeidsplaatsen bij NS. Een eind maken aan de reorgani satie- en automatiseringswoede. Reorganisaties Vakbondsbestuurders Gerard Gijzen van de bedrijfsgroep Spoorwegen zei vlak voor het spoedberaad met de NS-directie dat de onvrede van de NS-werknemers niet nieuw is. Zij worden vooral de laatste tijd gecon fronteerd met de ene reorganisatie- golf na de andere: de laatste tien jaar zijn er bij NS al met al tienduizenden arbeidsplaatsen verdwenen, gemid deld duizend per Jaar dus Momenteel staan er bij NS weer enkele honder den arbeidsplaatsen op de tocht door reorganisaties bij de werkplaatsen in Haarlem en Amsterdam (Water graafsmeer). bij het goederenvervoer en bij de dienst die de treinenioop regelt. „De stemming onder het NS-perso- neel is explosief", aldus Gijzen. Van daar dat de N8-achterban eind mei „nee" zei tegen het CAO-onderhande- lingsresultaat dat de FNV-bonden toen ter goedkeuring voorlegden. De achterban van de FNV-bonden wil dat alle eisen worden ingewilligd De NS'ers zijn nog extra boos over de jongste plannen van de regering om de trendvolgers waartoe ook het N8-personeel behoort te dwingen tot inleveren van een half procent loonstijging per 1 juli. Op 1 Januari zouden ze op hun loon al een half procent worden gekort en hun prijscompensatie zou bij 45 mille worden „afgetopt". De Vervoersbon- den FNV waren met die korting en aftopping akkoord op voorwaarde dat de directie iets zou doen aan de werkgelegenheid. „NS schikt zich echter slaafs in het door de overheid opgelegde verbod een zelfstandig werkgelegenheidsbeleid te voeren", aldus Gijzen. Na afloop met het gesprek met de bonden wees een woordvoerder van de NS erop dat de FNV-boi een aantal nieuwe eisen op gekomen. Met name de eis dat miljoen gulden moet worden ter compensatie van de onreg» ge diensten stond niet in h« spronkelijke eisen-pakket. „De N8-directie is bereid om oi voorstellen te praten maar ki nu al ja zeggen op alle FNV. aldus de woordvoerder. De 1 achten het overigens niet waar lijk dat de NS naar de reel stappen om bij voorbeeld di del van een kort geding een voor de staking te steken. Weliswaar heeft het N8 pen meel geen stakingsrecht, nieuwe stakingswetgeving overheidspersoneel heel wat a is. is naar het parlement oni „Wij kunnen ons niet voorstelij een rechter aan die nieuwe wel zomaar voorbij zou gaan", t woordvoerder van de bonden. I Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM Twintig die bezig waren met de sloop v stadsbus zijn door de politie li terdam opgepakt Volgens de waren de vernielers tegen nacht op de bus gestapt. Zij nen vrijwel gelijk de ruiten y bus uit de sponningen te drukki chauffeur waarschuwde de polljlg kunnen van maandag lot en met vrijdag telefo nisch van 9 00-19 30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456 Op zondagavond is dit alleen mogeli|k van 18 G0-20 00 uur In plaats van kaartjes. God, die leven gaf en le ven spaarde, vertrouwde ons een dochter en zusje toe Francina D. Voskamp M. Voskamp van Zevenbergen Adrie 's-Gravenzande. 10 juni 1979 Alsemgeestiaan 17. Tijd.: Bethel Ziekenhuis, Kamer 703, Delft. Goedemorgen Mama Lootsma O na Pie van harte gefeliciteerd met Uw 60ste verjaardag. Jan. Alice, Jeroen, Marco Hans, Froukje. Imke Fred, Nel Jaap. Carla. Heden overleed in vast vertrouwen op zijn Heer en Heiland onze lieve zwager en oom L. van Wijk D. Wiersema-Bos J. S. Wiersema J. G. Nieuwland-Bos F. H. Bos B. Bos-ter Braak neven en nichten Vijfhuizen. 9-6-1979. Wie zal ons scheiden van de liefde van Christus. RomT 8 vers 35 Tot onze droefheid is geheel onverwacht van ons heengegaan, mijn innig geliefde zorgzame man, onze zwager en oom Cornells Pieter van Geest op de leeftijd van 82 jaar. M. M. L. van Geest-Dam en verdere familie Voorburg. 11 juni 1979 Hoekenburglaan 32 Liever geen bezoek aan huis. - Geen bloemen. De rouwdienst zal gehouden worden vrijdag 15 juni a.s. om 12.45 uur in de Ned. Herv. Kerk, Herenstraat te Voorburg, waarna de begrafe nis zal plaatsvinden op de Oosterbegraafplaats aan de Rodelaan, circa 13.45 uur. Na de begrafenis gelegenheid tot condoleren in de ontvangkamer van de begraafplaats Maar de Heer zal uitkomst geven, Hij, Die 's daags Zijn gunst gebiedt, 'k Zal in dit vertrouwen leven, En dat melden in mijn lied. 'k Zal Zijn lof, zelfs in den nacht Zingen, daar ik Hem verwacht, En mijn hart. wat mij moog' treffen. Tot den God mijns levens heffen Psalm 42 5 Met dit lied op de lippen en in het hart ging naar het Vaderhuis, mijn zeer geliefde vrouw, onze lieve moeder en grootmoeder Adriana Marina Bosch-Wessels op de leeftijd van 77 jaar. God schonk ons een rijk huwelijks- en gezins leven. C. F. Ch. W A. M. Bomhof-Bosch W. Bomhof De Bilt J. G. Bosch V. Bosch-Takken De Bilt F Bosch A. W. Bosch-Stomer De Bilt: J A. Bosch G. Bosch-Zonderman en kleinkinderen De Bilt, 10 juni 1979 Groen van Prinstererweg 3 Geen bloemen. Moeder is opgebaard in de rouwkamer van de P C B Schoolstraat 12 te Utrecht Gelegenheid om afscheid te nemen woensdag van 19.00-20.00 uur. Dd teraardebestelling zal plaatsvinden donderdag 14 juni op de Alg. Begraafplaats „Brandenburg". Ie Branden- burgerweg. Voorafgaande zal er een rouwdienst worden gehouden in de „Opstandingskerk". welke aanvangt om 11.30 uur Na afloop is er in de „Opstandingskerk" gelegenheid de familie te condoleren Op zaterdag de 9-de juni 1979 is, in de verwach ting van het eeuwige leven, ontslapen onze geliefde broer, zwager en oom Everhardus Diemer predikant te Dordrecht Hij is 74 jaar geworden Groningen: A. van Buuren-Diemer W. van Buuren Winschoten. G. Diemer G. Havinga-Diemer Paters wol de: H. Veenkamp-Diemer W. M. Veenkamp Rhenen: M. J. Jager-Diemer A. P. Jager en hun kinderen Hoewel wij wisten dat hij ziek was. werden wij gisteren toch opgeschrikt toen wij vernamen dat op 74-jarige leeftijd is overleden, onze oud collega E. Diemer Gzn. Hij zal in onze herinnering blijven als een plezierige en hard werkende collega. Zijn vrouw en kinderen wensen wij van harte sterkte. Directie en medewerkers Trouw/Kwartet b.v. Amsterdam, 11 juni 1979 Wij zijn getroffen door het bericht van het overlijden van onze oud-adjunct directeur, de heer E. Diemer Gzn. Zijn warme persoonlijkheid, nimmer aflaten de belangstelling en grote activiteit waren spreekwoordelijk voor ons die lange tijd met hem mochten samenwerken. Oud-medewerkers „Het Kwartet" Rotterdam, 9 juni 1979 Met droefheid vernamen wij, dat onze oud adjunct-directeur, de heer E. Diemer Gzn. op 74-jarige leeftijd is overleden. Indertijd was hij hoofd van het advertentiebe drijf van de Kwartet-bladen. Wij herinneren ons hem als een ter zake kundige en gelovige collega. Moge God zijn vrouw en kinderen sterken. Stichting tot Bevordering van de Christelijke Pers in Nederland Amsterdam. 11 juni 1979. De kerkeraad voor Alg. Zaken van de Gerefor meerde Kerk te Dordrecht geeft met droefheid kennis van het heengaan .van zijn predikant Ds. E. Diemer Gzn. Als ouderling en als predikant heeft hij zijn bijzondere gaven ingezet voor de kerk en met name voor de pros parochie De Boei. In dank baarheid zullen wij hem gedenken als één. die in Gods wijngaard gewerkt heeft zo lang het dag was. Moge God zijn vrouw en kinderen vertroosten. Dordrecht. 9 juni 1979. Ds. C. J. Tissink H. Sonneveld Op 9 juni 1979 heeft de Heer van zijn aardse post ontheven ons bestuurslid Ds E. Diemer Met dankbaarheid gedenken wij het vele werk dat hij jarenlang voor Jeugdhaven. de Boei en de Zeehavenbuurt heeft gedaan. Zijn blijmoedig geloof was ons vaak tot voor beeld Bestuur Stichting Jeugdhaven Dordrecht Staf Buurthuis de Boei Tot haar Heere en Heiland is opgenomen onze lieve moeder, schoonmoeder, oma en grootoma Cathalina Huizer-van der Have weduwe van G. Huizer Zij was geboren 23 juni 1876 en overleed 9 juni 1979. Zij was zeker van de belofte eeuwig te mogen leven en verlangde zeer naar de vervulling daarvan. Enschede A. Huizer-v.d. Wind Utrecht C. van Renssen-Huizer Rotterdam A. Huizer A. Huizer-Bestebreurtje Zeist A. Vooys-Huizer H. Vooys Rotterdam B. Buitenhuis-Huizer Dordrecht M. Huizer G. Huizer-Burger Doorn C. Huizer Utrecht T. Huizer-Ververs Rotterdam H. S. van Veolen-Huizer W. van Veelen en haar 37 klein- en 85 achter kleinkinderen. De begrafenis zal in de familiekring plaats vinden. Correspondentie-adres. W van Veelen-Beukelsdijk 104c 3022 DK Rotterdam Rotterdam, 9 juni 1979 Enige kennisgeving Hiermede geven wij kennis dat na ruim een jaar verzorging in „Coendershof" te Gronin gen van ons is heengegaan onze lieve moeder Antje Bos-PIas op de leeftijd van ruim 88 jaar, sinds 28 april 1955 weduwe van Jan Bos. „en de geest wederkeert tot God die hem geschonken heeft." Pred. 12 7b Hoogkerk, 8 juni 1979 Albert Hahnlaan 37. 7 Zeldenrust-Bos K. Zeldenrust Nieuw-Woelwijck, Sappemeer: A. Bos De begrafenis is bepaald op dinsdag 12 juni te St. Annen, gem. Ten Boer. om 14 uur. Bedroefd maar dankbaar voor alles wat hij voor ons heeft betekend nam de Here tot Zich na een liefdevolle verzorging in „Nieuw Gras- wijk" te Assen mijn lieve man en onze lieve zorgzame vader en opa Jan Gerrit Oosterveld geliefde echtgenoot van Hillegonna Nijwening. op de leeftijd van 77 jaar. „Hij is verlost, God heeft hem welge- Westerbork, 10 juni 1979. Oude Groningerweg 5. Westerbork: H. Oosterveld-Nijwening Assen- J. van der Laan-Oosterveld F. van der Laan Ruinen W. Slomp-Oosterveld A. Slomp Westerbork: J R. Oosterveld A. Oosterveld-Enting Orvelte R W. Oosterhof-Oosterveld H. Oosterhof en kleinkinderen. De rouwdienst zal gehouden worden op don derdag 14 juni a.s. om 13.15 uur in de Geref kerk „De Voorhof" te Westerbork, waarna de teraardebestelling zal plaats vinden om 14.00 uur Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis m „De Voorhof". Geen bloemen. Onze jongste broer en zwager Gerard Ellinus Jonker wonende te Brazilië, is 4 juni '79 overleden. Hij wist zich het eigendom van Christus in leven en sterven. Namens de familie A. Jonker - Gorter Emmen Carambei 1212 Brazilië. Ponta Grossa - Parana - „Hij is verlost, God heeft hem welge daan". Na een geduldig gedragen lijden nam de Here tot Zich mijn lieve man, onze lieve vader en opa, Gerrit Rietdijk Hij mocht de leeftijd van 73 jaar bereiken. Uit aller naam, K. M. Rietdijk-Hoogenraad. 9 Juni 1979. Cannenburglaan 256, 2532 AT 's-Gravenhage. De rouwdienst zal worden gehouden in het Bejaardencentrum „Uitzicht", Daal en Bergse- laan 52, 's-Gravenhage, woensdag 13 juni om 12.45 uur, waarna de begrafenis zal plaatsvin den om 14.00 uur op „Westduin", Ockenburgh- straat 26 te 's-Gravenhage/Loosduinen. „Hij verwachtte een nieuwe hemel en een nieuwe aarde, waarop gerechtig heid wonen zal." Onverwacht nam de Heer tot Zich onze lieve man, vader, grootvader en overgroot vader Helenas Klatter, in de ouderdom van 83 jaar, drager van de eremedaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. Delfzijl: F. Klatter-Smit Groningen: E. Klatter G. Klatter-Kleijwegt Delfzijl. H. J. Klatter R. F. Klatter-van der Molen Heiloo: G. H. M. Dukker-Klatter F. W. Dukker Zwolle: A. de With-Klatter H. de With Kleinkinderen en achterkleinkinderen Delfzijl, 9 juni 1979 „Hoogwatum", flat 611, Kustweg 25, Delfzijl De begrafenis vindt plaats woensdag 13 juni te Uitwierde. De rouwdienst vangt aan om 14.00 uur in de Dorpskerk te Uitwierde. U wordt verzocht om 13.45 uur aanwezig te zijn. Na de begrafenis is er gelegenheid tot condole ren in het dorpshuis te Uitwierde. Welgelukzalig is hij, die den God Jacobs tot zijne hulp heeft, wiens verwachting op den Heere zijnen God is. (Ps. 146 5) Heden heeft de Here tot Zich genomen, geheel onverwacht, na een gelukkig huwelijk van 49 jaren mijn lieve man, onze zorgzame vader en grootvader Bart de Neef op de leeftijd van 76 jaar. C. M. de Neef-van der Kolk Jeanne en Dick Tineke Astrid Esther Amsterdam. 11 juni 1979 Adelaarsweg 87 huis Geen Bloemen - Thuis geen bezoek. Gelegenheid tot condoleantie-bezoek woens dagavond van 8-8.30 uur in het gebouw van de Protestantse Coöperatieve Begrafenisvereni ging PC.B. u.a., Vondelstraat 101 te Am sterdam. De rouwdienst zal worden gehouden vrijdag 15 juni om 12.30 uur in de „Maranathakerk", Mosplein, waarna tegen 14 uur de begrafenis zal plaatsvinden op de Noorderbegraafplaats aan de Buikslotermeerdijk. 3)5 „Want ik ben er zeker van, dat het lijdt uan de tegenwoordige tijd niet opwet tegen de heerlijkheid die over ons gt penbaard zal worden." (Rom. 8 1 g In deze zekerheid is door de Heer tot Zi< genomen mijn innig geliefde man, onze vad je en grootvader Lambertus van Wijk op de leeftijd van 73 jaar. Vijfhuizen: A. W. van Wijk-Bos Amsterdam: M. Lemstra-van Wijk W. Lemstra Hilversum: H. van Wijk H. J. van Wijk-Hoogendoorn Canada: M. Pluim-van Wijk W. Pluim Stolwijk: A. W. Graveland-van Wijk J. T. Graveland IJzerlo: F. H. van Wijk W. van Wijk-van Rijn Canada: D. van Wijk C. van Wijk-Galbraith Gorredijk: J. G. van Houwelingen- inb ptv: Ihot dat öd 8 n de scl d Wi 5 d red De {Zit IEP e 1 gh jai !lU or lek orl Tor noi lap te van Wi foe vai roe nw J. H. van Houwelingen Vijfhuizen: L. van Wijk M. C. den Butter en kleinkinderen 2141 AH Vijfhuizen, 9 juni 1979 Kromme Spieringweg 469. Plaats van samenkomst: Gereformeerde Ke| L j te Vijfhuizen, waar D.V. op woensdag 13 ju Ï7 te 13.30 uur een dienst van Woord en Geb< wordt gehouden. De teraardebestelling zal plaatsvinden te 14. K uur op de Ned. Herv. begraafplaats te Zwane burg. Na afloop is er gelegenheid tot condoleren de aula op deze begraafplaats. y 100 Sti Geen bloemen. Voor uw warm medeleven na het overlijden van geliefde man, onze lieve vader, behuwd-, groo overgrootvader Jan Kerst betuigen wij u onze hartelijke dank. Mede namens kinderen, klein- en achterkleinkinderen F. Kerst-Kruyswijk Rotterdam, juni 1979. Maskerbloemstraat 31 b. Langs deze weg betuigen wij onze dank aan aller 25 blijk hebben gegeven van hun belangstellin) medeleven bij het overlijden van onze lieve P c vader en grootvader Lauwrens de Jong A. de Jong-de Heer kinderen en kleinkinderen De Klerkstraat 19 Rotterdam. Dankbetuiging Langs deze weg betuigen wij onze welgern» in. dank aan allen, die tijdens ziekte en overlijden n onze lieve man, zoon. broer, neef en oom pa Harold Ferdinand Cotino zoveel medeleven en hulp hebben betoond. E. M. de Ruiter en familie, Nederla fam. J. Krieger-Cotino, Paramaribo |g fam. A. Lieuw-Choy-liong-a Jin. P maribo fam. H. Lieuw-Ten-Jet-Foei, Para ribo fam. S. A. Cotino-van Straaten. Parari ribo fam. P. van Straatum-Cotino, Para^ ribo fam. E. Cotino, Nederland De zeer vele blijken van deelneming bij het ova tr den van h, Cora hebben ons diep getroffen. We zijn intens dankbaar voor uw meeleven. Johan Wilhelm Tineke en Frank D. F. Pauwstraat 1, Gorinchem.

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 16